De Korenbloem helpt Lokerse mindervaliden Meerjarenplanning voor wegenwerken en sociale bouwkavels primordiaal voor Zeelse raad Welkom bij de V.E.L.T.! V.E.L.T.-Aalst vijf jaar aktief Amnesty International ook in het Waasland Rode Kruis Waasmunster bestaat vijf jaar Heirmanklok op televisie Paaseierenworp te Hamme Aluminium 26 - 25.3.1983 - De Voorpost De lente is weerom in 't land. De natuur ontwaakt uit haar winterslaap. Boer en tuinder zyn opnieuw aan 't ploegen en spitten, aan 't zaaien en planten... Voor ons een ideale gelegenheid om even van dichterbij kennis te maken met de Vereniging voor Ekologische Land- en Tuinbouw die bij een zo ruim mogelijk publiek de ekologische gedachten wil verspreiden en velen het belang van een meer ekologische levenswyze wil doen ervaren: een manier van leven die rekening houdt met de evenwichten in de natuur en tracht die zo weinig mogelijk te verstoren. De Vereniging voor Ekologi- Aalsterse, en de VELT-Aalst sche Land en Tuinbouw werd zag toen het daglicht, gesticht in 1974 en telt momen- Nu, vijf jaar later, telt deze teel meer dan 9.000 leden in afdeling reeds 160 leden. Ieder het hele Vlaamse land. De ver- jaar zorgt het bestuur voor een eniging werkt in plaatselijke zeer gevarieerde aktiviteiten- afdelingen, provinciaal en lan- kalender die door heel wat delijk. Het landelijk sekreta- leden van de grote Velt-familie riaat is gevestigd te Wommel- regelmatig worden bijge- gem. Welkomstraat 18. Regio- woond. nale afdelingen werken o.a. in Even een greep uit de vele Dendermonde-Lebbeke-Bug- aktiviteiten: voordrachten met genhout (Raes P., Vlasbloem- dia's, biologisch tuinieren, straat 22. 9150 Grembergen), kruidenkursus, zelf wijn ma- Hamme-Waasmunster (Boel ken, snoeilessen, kompostde- J., Rozenhoed 3, 9160 Ham- monstratie, plant- en snoeide- me), St. Niklaas-St. Gillis- monstratie. uitstappen naar Waas-Stekene (Herregods A.. biobedrijven en proefvelden. Eekhoornstraat 34, 2700 St. uitwisseling van zaden, plant- Niklaas) en Aalst-Lede-Erpe- goed, recepten, inrichten van Mere (Goethals Paul, Pieter bio-markten. jaarlijks samen- Daensstraat 9. 9300 Aalst). stellen van zadenpakket. krui- Eind 1977 kwamen enkele oud denwandelingen, kursussen oud-Veltleden samen in het over ekologisch telen, zowel voor beginners als voor gevor derden... De meeste aktiviteiten hebben een volksopvoedend. sociaal en kultureel karakter. Elk lid ontvangt vier maal per jaar «'t Seizoentje» en het tweemaan delijks provinciaal tijdschrift «Biotuin» met veel nieuws over de werkzaamheden in de biotuin, gezonde voeding en levenswijze. Dit alles maakt van de VELT een bruisende vereniging die steeds meer en meer mensen overhaalt om ook volgens de wetten van de natuur te tuinie ren en te leven. Elk lid is bezorgd om wat er met de wereld aan het gebeuren is. de milieuvervuiling in al zijn fa cetten en de weerslag dat dit heeft op onze omgeving en de kwaliteit van het leven, en wil er wat aan doen. mogelijke technieken de na tuurlijke processen in bodem en plant. Praktisch gezien komt de ekologische teelt neer op een teeltwijze die: - geen gebruik maakt van scheikundige meststoffen, maar wel organische: •- geen gebruik maakt van gifti ge scheikundige sproeistoffen. maar desnoods wel van plant aardige sproeistoffen. mits ze voor de mens ongevaarlijk zijn; - een eigen systeem heeft van bodembewerking; - niet de monokuituur, maar wel de gemengde kuituur toe past, alsook bodemverbeteren- de vruchtwisseling; - niet het gespecialiseerde be drijf. maar het gemengd fami liaal bedrijf nastreeft: - de innerlijke kwaliteit van de produkten centraal stelt. «Waarom ekologisch telen?» zal je misschien vragen. De VELT antwoordt op deze vraag: - Omdat ekologisch geteelde produkten een hoge innerlijke waarde bezitten, ze beter sma ken en beter bewaren, doordat ze vaster van weefsel zijn, - Omdat deze produkten geen schadelijke residus kunnen hebben. Men spuit immers zo weinig mogelijk en dan nog met plantaardige produkten welke zeer snel afbreken. - Omdat het produktievermo- gen van de grond bewaart en verbetert: dank zij de orga nisch verkomposteerde mest stoffen blijft de humus op peil. - Omdat het een gezonde toe komst biedt voor land- en tuinbouwers: de vraag is im mers groter dan het aanbod. - Omdat de ekologische teelt geen aanleiding geeft tot mi lieuvervuiling en het natuurlijk evenwicht niet verstoort. - De ekologische teelt ligt aan de basis van een gezonde voe ding, welke op haar beurt een positieve uitwerking heeft op de algemene volksgezond heidstoestand. De VELT zet zich daarom in voor het behoud van een ge zond leefmilieu en moedigt aan om alvast met ons eigen milieu te beginnen nl. in onze eigen tuin en omgeving, zij ijvert voor een giftvrije teelt en produktie van groenten, fruit, landbouwgewassen, vee en zuivelprodukten en aanleren hoe U voedsel zonder gif kunt voortbrengen is wel het hoofd doel van de vereniging. Wat kan de VELT U bezorgen? Een aantal boeken, kursussen en brochures over biologische tuinieren, kruiden, natuurge neeswijzen. energieproblemen (lijst op aanvraag te bekomen op het provinciaal sekreta- riaat: Corpusstraat 40. 9700 Oudenaarde). Meststoffen en hulpmiddelen voor de biotuin: zeewierkalk. rotsmeel. kleimeel. lavagruis. hoornmeel. beendermeel, sa mengestelde organische mest stoffen. gemalen boomschors en colloidale houtvezels voor het maken van kompost, kom post klaar voor het gebruik. Boomschors en colloidale houtvezels zijn te bekomen per vracht van 15 m! of 30 nv' bij de VELT-recyclagedienst. Heye- breestraat 43. 9810 Drongen. Sproeistoffen op basis van py- rethrum en rotenon. Binon I en II voor fruitteelt en andere hulpmiddelen. Toestellen voor het meten van de zuurtegraad op pH van bo dem of kompost. De VELT steunt en begeleidt ekologi sche VELT-telers welke pro dukten leveren voorzien van een VELT-(brandnetelem- bleem) waarborglabel. Voor de verbruikers betekent dit een produkt geteeld volgens de VELT-lastenboek. afkomstig van een VELT-bedrijf en on der kontrole van het VELT- labo. De VELT kan u in kontakt brengen met andere milieu vriendelijke verenigingen of u adressen bezorgen van groepe ringen met meer geestesweten schappelijke of filosofische strekking. U kan advies en voorlichting bekomen i.v.m problemen over gezondheidsbesef. Donderdag 24 maart om 20 uur programmeerde de VELT afdeling Aalst in zaal «Wel kom». Hoogstraat 70, Hofsta de-Aalst een dia-avond rot «Vijf jaar VELT aktiviteiten Aalst» en «Hoe ik het doe serre en biotuin», gevolj door een gesprek met de afd lingsvoorzitter P. Goethals over groenten. vruchten, planten. Zondag 17 april staat een krui denwandeling op het program ma: samenkomst om 14 uui aan het Kultureel Centrum, Abdij van Affligem. En op zaterdag 14 mei heef: een kompostdag plaats: te I uur bij de Heer Van West mael. Kraaineststraat 114 tt Erpe. Wie nog meer inlichtingen ver langt over de VELT of ck Aalsterse afdeling kan hier voor terecht bij VELT- Pieter Daensstraat 9, 93tt Aalst. tel. 053-70.28.64. In volgende De Voorpost-edi tie brengen we nog interes santé informatie over kom post. recyclage, altematievt energie, alternatieve genees wijzen en gezonde voeding. D.B Wat betekent ekologie? Het is de studie van de onder- linge verbonden en wisselwer- NigUW kingen tussen de levende we zens en alles dat hen omringt. En wat is ekologische teelt? De teelt van planten en dieren volgens de wetten die het leven beheersen. Biotelers onder steunen en stimuleren met alle Op wereldniveau heeft Amnesty International een oproep gelanceerd voor het vrijlaten van alle gewetensgevangenen waar ook op deze aarde. Hun aantal is niet te schatten. Allemaal worden ze gevangen gehouden omwille van hun politieke en/of religieuze overtuiging, of omwille van hun huidskleur, hun geslacht, taal of etnische afkomst. Een gewetensgevangene heeft geen geweld gebruikt of gepro pageerd. Deze oproep wordt ondersteund door een petitie waardoor iedere burger, ook in het Waasland, zijn stem kan verheffen tegen deze mensonwaardige praktijken in een groot aantal landen. In Vlaanderen hebben alle burgemeesters van de provin ciehoofdsteden. de voorzitters van kamer en senaat, de bis- schoppenkonferentie en de rektoren van de Vlaamse uni versiteiten al hun handteke ning gezet. In het Waasland zal deze peti tie aan alle gemeenteraadsle den van tien fusiegemeenten voorgelegd worden; Sint-Ni- klaas, Beveren, Sint-Gillis- Waas, Stekene, Kruibeke, Zwijndrecht, Temsc. Lokeren. Zele en Hamme Deze wereldwijde aktie wordt in Vlaanderen gekoncentreerd in de week van 17 tot 25 april - Ook de Wase groepen (werk groep en adoptiegroep) zullen aan deze aktie deelnemen door informatieverspreiding. Giftenaktie Naast voornoemde kampagne om de publieke opinie wakker te schudden, wordt een gifte naktie op het getouw gezet. In één minuut kan een drin gend telegram verzonden wor den aan een regering, waarin om de onmiddellijke vrijlating wordt gevraagd van een gewe tensgevangene In één minuut kan een interna tionaal persagentschap ge waarschuwd worden betreffen de het voorval van een ernstig zieke gevangene In één minuut kan een langver wacht detail van het politiek proces worden ingevuld op één der duizend steekkaarten, waarop het internationaal se- kretariaat de gegevens van de gevange bijhoudt en kontro- leert. In één minuut kan een snel bericht worden doorgegeven aan de Verenigde Staten in een poging om te verhinderen dat een (groep van) politieke geva- gene(n) wordt teruggestuurd naar hun land. waar ze rnet martelingen of exekutie wor den bedreigd. Zo een minuut kost 2.176.- BF Dat is hetzelfde als 130.968.- fr. per uur. of 272.428.560 fr. per jaar. Deze enorme bedragen moe ten verzameld worden bij men sen die een bijdrage willen le veren om ergens in een verre gevangenis een mens te redden van foltering, exekutie of mo rele ontreddering. A.I. vraagt deze bijdrage aan burgers die leven in een land waarin ze de vrijheid hebben, voor de men senrechten van anderen op te komen Ook uw bijdrage wordt in dank aanvaard op het speciale rekeningnummer: 000-0008990-66 van A.I.- Vlaanderen te Leuven (wvdv) Vorige zaterdag werd onder grote belangstelling te Loke ren een nieuwe vereniging opgericht voor ^lle inwoners van Lokeren, die wegens ziekte minstens één jaar werkon bekwaam zijn of die ingeschreven zijn by het Sociaal Reklasseringsfonds voor Minder-Validen. Dat een derge lijke vereniging op haar tijd komt en aan een groeiende noodzaak beantwoordt bleek uit de grote opkomst op de stichtingsvergadering. We noteerden op deze vergadering van De Korenbloem (de schilderachtige naam die deze vzw meekreeg) ook een belangrijke afvaardiging van PVV- gemeenteraadsleden en OCMW-leden. PVV-voorzitter W. Van Wulpen was er ook. In zijn openingstoespraak be klemtoonde volksvertegen woordiger Georges Anthuenis. tevens voorzitter van De Ko renbloem. het doel van deze nieuwe vereniging. Het be stuur wil in de eerste plaats alle aangesloten minder-validen sa menbrengen om hen in een gezellige en ontspannen sfeer te kunnen informeren over de stand van zaken in de sociale voorzieningen. Vooral in een tijd van bezuinigingen is het immers van belang dat de min der-validen. vooral omdat ze een kwetsbaarder groep zijn, weten waarop ze recht hebben, weten tot welke diensten ze zich kunnen wenden en hoe en wanneer bepaalde administra tieve stukken moeten inge diend worden Bi j dat alles wil De Korenbloem helpen Ook kunnen er allerlei aktics ten voordele van de mindervaliden opgezet wordenVooral op ge meentelijk vlak ligt hier zeker een taak weggelegd. Samen werking met de overige Loker se verenigingen voor minder validen wordt graag aanvaard. Op het eerste gezicht lijkt zo'n opdracht voor een kersverse vereniging een heel omvangrij ke en komplexe taak. maar volgens volksvertegenwoordi ger en voorzitter Georges An thuenis kan De Korenbloem steunen op een erg geestdriftig bestuur, dat met de medewer king van de mutualiteiten Hulp in Nood uit Lokeren en De Vrije Vooruitziende Werklie den uit Eksaarde. waaruit de nieuwe vereniging ontstaan is. bereid is om de handen uit de mouwen te steken. Naar doorzichtiger beleid Mevrouw Luciennc Herman- Michielscn. PVV-senator en gewezen staatssekretaris, wees in haar gelegenheidstoespraak vooral op de bestaande over lapping door de verschillende ministeriele departementen op het vlak van het gehandicap tenbeleid Een dringende koördinatie en meer doorzich tigheid dringen zich op. Dit kan echter maar bereikt wor den indien het gehandicapten beleid toevertrouwd wordt aan één departement, gekoppeld aan een decentralisatie naar de gemeente toe. Zo zou het hele dossier van de mindervalide in zijn eigen gemeente kunnen afgewerkt worden. Dat zou ook de bestaande kloof tussen de bevoegde administratie en de mindervalide gevoelig ver minderen en de behandelings- tijd van het dossier verkleinen. De senator zette zich af tegen de eventuele sociale afbraak. Ze vond dat het monument van sociale zekerheid, dat in de loop van de jaren in ons land werd opgebouwd, ervoor gezorgd heeft dat de huidige ekonomische krisis zonder al te veel kleerscheuren door de meeste landgenoten kan door- sparteld worden, daar waar de krisis van de dertiger jaren leidde tot een katastrofale so ciale achteruitgang. Toch moet deze sociale zekerheid betaal baar blijven en daarom moet ze volgens de senator anders bekeken worden. Dit kan dooi er ondermeer voor te zorgen dat aan diegenen die het mees te nood hebben ook de meeste hulp wordt toegekend. Nuttige gegevens over De Ko renbloem: kontaktadressen: Mutualiteit Hulp in Nood. Zand 18 Lokeren. tel. 48.12 IS en mutualiteit Vrije Vooruit ziende Werklieden. Kasteel- dreef 36. Eksaarde. tel. 46.81.52. Lidmaatschap 1983: 50 frank. Lokeren. Er was heel wat belangstelling voor het feest w Concordia (md) de gehandiapten in de zaal Het schepenkollege legde de raadsleden een meerjarenplan 1983-87 voor om haar programma van wegen- en rioleringswerken met staatstussenkomsten verder te zetten. Teneinde de financiële risiko's voor de gemeente zo laag mogelijk te houden, zal vooraleer men aan een projekt begint zekerheid moeten hebben, dat de staatstussen- komst toegekend is en anderzijds zal men op het moment van de realisatie de financiële en ekonomische omstandigheden van het moment onderzoeken. De eerste fase van het meerjarenprojekt behelst de Oude Kouter-, de Nieuwe Kouter en de Van Hesedreef. De kostprijs zonder erelonen en algemene kosten voor de wegen- en rioleringswerken worden geraamd op 15.648.750 fr. Er zou een toelage van 60 ten honderd voorzien zijn. CVP-raadslidPoppe vroeg of men naar de uitvoering van het totaal projekt gaat wachten om de vluchtheuvel aan de Oude Kouterdreef uit zijn gevaarlijke toestand te halen. Karei Poppe suggereerde een oplossing zoals die er in het Centrum gekomen is, met een afbakening. Een tweede optie is het ver- gesloten bebouwing Onderwijs Paul Van Kerck- breden van de bedicningsweg Om de kostprijs van de hove welke oplossing er zal in de Industriezone, die paral- gronden te drukken wordt be- lel loopt met de Staatsbaan en roep gedaan op het Bestuur uitgeeft op de parking van het van de Gesubsidieerde Wer- gemcentemagazijn. Deze be- ken om een belangrijk deel dicningsweg werd aangelegd van de weg- en rioleringswer- op een breedte van 3 meter, ken op last van de staat uit te wat met de huidige verkeersre- voeren. Die werken bedragen solutie onvoldoende blijkt. De 43.860.535 fr. waarvan baan zal verbreed worden tot 6 4.272.072 fr. door de gemeente meter en dit brengt een uitgave dient betaald. Door het kiezen van 2.520.619 fr. mee, die van deze optie moeten de evenwel vatbaar is voor een bouwgronden onderhands tussenkomst van 80 ten hon- worden toegewezen, wat een derd, in het raam van de eko- waarborg betekent voor het nomische expansie Met het behoud van de sociale prijs: derde ontwerp wil men degelij- 500 fr. per m- voor de open ke afwatering bekomen door bebouwingen en respektieve- het aanleggen van nieuwe rio- lijk 400 fr. en 350 fr voor de lering of het verbeteren ervan halfopen en gesloten percelen en tevens door een nieuw weg- Om iedere bevoordeling of dek aan te brengen. Het omvat willekeur uit te sluiten zal het volgende straten of straatge- toewijzen geschieden bij mid- deelten: Lokerenbaan. De del van loting. Deckerstraat. Spoorwegstraat. De infrastruktuurwerken in Stationsstraat. Bookmolcn- het sociaal grondbeleid achter straat. Kloosterstraat en Dr. de Burgemeester Van Acker- Van Cauterstraat Die derde wijk en langs de Kouterdreef faze zal 22.921.470 fr. kosten zal het noodzakelijk maken om het verkeer om te leiden en Sociale bouwgronden 0p j me, wordt ook begonnen Op 1 april wordt er een met de verbeteringswerken begin gemaakt met de infra- van de provinciale baan Gent- struktuurwerken in het sociaal Zele, vak Jutestraat-Ovcrme- grondbeleid PA I/Bis Kouter, re. waardoor er ook vcrkccrs- die het moeten mogelijk ma- omleidingen noodzakelijk zul- ken om zo vlug mogelijk over len zijn. Tijdens de duur van te gaan tot de verkoop van 86 de werken zullen er geen pro- loten sociale bouwgrond door vinciale banen mogen gebruikt de gemeente, met de bedoe- worden bij het organiseren van ling haar beleid gericht naar wielerwedstrijden, meer nieuwbouw op een socia le basis verder te zetten. Vraag en aanbod Het betreft 12 percelen open Karei Poppe (CVP) en ex- bebouwing, 54 loten voor half- schepen van Onderwijs, vroeg open bouw en 20 kavels voor aan de huidige schepen voor Lokeren. Het PVV-bestuur was aanwezig op het feest van de minder-valieden te Lokeren (md) gegeven worden aan de pro blemen die er zich momenteel voordoen in de keuken van de gemeenteschool door het weg vallen van een personeelslid. De interpeliant meende dat de twee huidige kooksters, met ieder 35 uur per week. het werk onmogelijk aankunnen en die situatie moet onvermij delijk leiden tot minder onder houd van het materieel en dus de hygiëne en de gezondheids- regels zou schaden. Schepen Paul van Kerckhove ant woordde dat men hier te doen heeft met een geval van over macht. Door het wegvallen van twee BTK'ers (einde pro jekt) is er geen onderhouds personeel voor de ZIAC-loka- len. het slachthuis en de poli- tieburelen. Het derde lid van het keukenpersoneel werd in gezet voor het onderhoud PVV-lid Claudinc Heirman was niet gelukkig omdat het PVV-majorettenkorps niet in aanmerking komt voor een ge meentelijke toelage. Reeds verschillende keren werd hier voor een aanvraag ingediend en de reden van de weigering is steeds verschillend. Burge meester De Bruvne ant woordde dat er geen subsidie wordt verleend aan een politie ke groepering. Claudinc Heir man verwees naar Jong-CVP. dat nochtans wel wordt betoe laagd. De burgemeester stelde voor dat het PVV-majoretten korps dan ook via de jeugd raad zou proberen Claudinc Heirman betreurde ook de houding van het college, dat met antwoordde op een vraag van de PVV-vrouwen om het gemeentelijk podium te mogen gebruiken. Op de vooravond van het feest kreeg men telefo nisch te horen dat het reeds toegewezen was. Burgemees ter De Bruvne verontschuldig de indien men de PVV-vrou- wenbond geen antwoord gaf. PVV-raadslid Marcel De Kimpe vroeg het resultaat van het onderzoek door burge meester De Bruyn op beschul diging van zijn partijgenoot Hubert Temmerman tegen over een lid van het OCMW. dat de toegangsgelden van het optreden van de groep Maria Teil niet in de OCMW-kas zou gestort hebben. De burge meester antwoordde dat er 150 fr. was gestort. Marcel De Kimpe betreurde de houding van het raadslid, dat ook tot de beheerraad van het OCMW behoort en vroeg dat hij zijn beweringen zou intrekken ZB-lid Hubert Temmerman antwoordde dat hij het toch eigenaardig vond dat het feest drie weken voor zijn tussenkomst had plaatsge had en dat pas drie dagen na zijn bewering het geld werd gestort. Anderzijds beweerde hij dat het OCMW nooit een beslissing tot het vragen van enig inkomgeld voor dat feest had getroffen CVP-raadslid Roger Van Hccke antwoordde dat dit ook met kon omdat het OCMW niet meer vergaderde na 10 oktober omdat het in de onwettelijkheid verkeerde, daar er teveel raadsleden in zetelden. CVP-woordvoerder Alfons Rupus riep op tot meer poli tiek fatsoen en dat er wel over wogen zou gehandeld worden bij het uitbrengen van betich tingen als deze die aan een OCMW-lid werden geuit. SP-raadslid Gustaaf Vercau- teren vroeg welke maatregel het schepenkollege zal nemen om tot een oplossing te komen in de Oude Kouterdreef waar een opslagplaats van papier en karton een doorn in het oog zou zijn van de buren. De burgemeester noemde het een zeer delikatc zaak en gaf er de voorkeur aan om het in gehei me zitting te behandelen, om dat er onvermijdelijk namen zouden vallen. Gustaaf Ver- cauteren opperde het voorstel om een gemeentelijk regle ment tegen hinderlijke inrich tingen in het algemeen op te stellen om langs die weg tot een efficiënt milieubeleid te komen Saterdagavond om 19 u. gaat op de BRT-televisie de uitzending «Dit leuke land» op antenne. Daarin een item over de enkele jaren geleden vanuit Sint-Niklaas naar het Brugse Boudcwijnpark getransfereerde Heirmanklok, het levenswerk van de veelzijdige kunstenaar Edgar Heirman uit Waasmunster (hij is ook kunstschilder en romancier). Het is niet de eerste keer dat de Heirmanklok. een uniek ambachtelijk radarwerk en bovendien een belangrijke toeristische trekpleister voor Brugge, op de televisie in de kijker wordt gesteld Onlangs nog, op 20 januari, konden de Amerikaanse beeldbuiskijkers kennismaken met het Wase wondertuig. enkele maanden eerder was Edgar Heirman met zijn klok te zien op het Franse scherm <wv) Op Paaszaterdag 2 april om 15 u. wordt in Hamme de 8ste Paaseierenworp gehouden. De handelaars van het Handels centrum Kerkstraat Hamme - H.K.H. werpen dan 2000 paas eitjes vanuit de kerktoren op het Marktplein te grabbel. Verschillende van deze eieren bevatten een nummer dat recht geeft op een prachtige schaal en verschillende reuze gevulde chocolade eieren. Tcrzelfdertijd wordt er een grote kinderrommelmarkt georganiseerd in de verkeers vrije Kerkstraat Oud speel goed, tweedehandsboeken en allerlei. Wie hieraan wil meedoen, dient zich aan te melden bij Rivierareizen, Kerkstraat 35 te Hamme De Rode kruisafdeling van Waasmunster bestaat dit jaar vijf jaar. De vrijwilli gers zijn ondertussen niet bij de pakken blijven zit ten. Een der aktiviteiten die absoluut noodzakelijk zijn om de normale wer king op gang te houden, is de jaarlijkse verkoop van lidkaarten. Per gezin kost een lidkaart 100 fr. Inwo ners die lid zijn genieten een aantal voordelen. Zij kunnen ondermeer gratis gebruik maken van de uit- leendienst van sanitair ma terieel, rolstoelen, kruk ken, bedpannen. Vorig jaar maakten 70 gezinnen gebruik van deze dienst van de plaatselijke Rode Kruis afdeling. Een ander be langrijk voordeel waarvan de leden kunnen genieten ten aanzien van niet-leden is een vermindering van twintig ten honderd op de kosten van ziekenvervoer per ziekenwagen. Het be stuur besliste dat in het ver volg mensen die van de plaatselijke afdeling lid zijn voor de ziekenvervoer- dienst van deze forse prijs verlaging zullen kunnen ge nieten. Vanaf deze week zullen de vrijwilligers zich dan ook van huis tot huis aanbieden met de lidkaar ten. Tot nu toe is nagenoeg één derde van de Waas- munsterse gezinnen lid. Momenteel loopt ook een kursus voor vrijwilliger- helper Rode Kruis en dit gedurende tien weken. Per week worden twee avon den van telkens twee uur les gegeven. Voor deze krusus lieten zich 20 men sen inschrijven. Op 1 april zullen de deelnemers exa men afleggen. Men hoopt uit deze cursisten een aan tal nieuwe vrijwilligers te kunnen rekruteren. Alle vrijwilligers zetten zich ge durende het ganse jaar in voor het verzorgen van hulpdiensten bij allerlei ak tiviteiten. Vorig jaar wer den op 68 manifestaties de diensten van het plaatselij ke Rode Kruis gevraagd. Vermelden we hierbij dat deze mensen volledig gratis werken. Vorige zaterdag had het jaarlijkse feest plaats van de afdeling- Waasmunster. Dit is de enige vorm van vergoeding voor een heel jaar inzet. In de lente jaarbeurs is deze afdeling eveneens aktief met een promotiestand. Dit tot en met zondag 27 P.V.G. maart. TE KOOP GEVRAAGD: Ik zoek j piano in okkasie, gelieve u te wen- den. tel. 051/30.78 23, EEN MAN KAN VERVOER EN MONTERING STEIGERS INHH colder Bezoek ome Ulerc uraJ mO2/37740OO

De Voorpost | 1983 | | pagina 26