T-D of Tele-Dienst: een weg naar de hoop? Goldfinger: een verrijking voor het Zeels ontspanningsleven Nieuw aan het Zandbergplein te Zele Pub Taverne - Snack - Tea-room - Vergaderzaal Vijf mogelijkheden in één naam De Voorpost - 25.3.1983 - 27 De uitbaters tonen met fierheid de presentatie van hun receptie. 't Werd je te bar. Een miserie zwart en hard als ebbenhout. Geen alternatief meer. Opgezadeld met problemen. Te koop lopen met deze laatsten komt nog niet eens in je op. Waarheen ermee? By vrienden? Heb je er? Bij familie? En als je dan nog bedenkt dat die zich als vadsige varkens eens gaan wentelen in hun geluk van dat korte ogenblik, dan blijf je maar liever in je verduisterd hol. Of, en dat in het extreme geval, dan barst je. Met alle gevolgen vandien. Maar misschien is er toch ergens nog iemand. Iemand. Een mens die nog wat geeft om een ander mens? Misschien. AI eens geprobeerd bij de T-D? Nee, wel mocht je het nodig vinden, wij gingen alvast voor jou op verkenning. Een eerste kontaktname in het ongewisse. Wie of wat waren deze T D 's dan wel? Shop, meybelen, ander gehakketak. Vragen met resems. Een simpel antwoord lag er te wachten: mensen voor jou. Zo simpel als wat. Eenvoudig. je hier niet te kennen. Immers die mensen zitten er voor jou. Verwachten je. Kennen je pro- bjeem nog wel niet. maar valse schaamte helpt ook hier niet. Rechtuit. Bam. de vlam in de pan en je probleem eerst even uitpraten. Proberen toch. Er is een oor dat naar je luistert. Er is een mens die naar je luistert. HELP! IK VERZUIP IN MIJN MISERIE Nou ja, direkt hoef je niet te verzuipen, ook al is het maar om een lekkend kraantje. En toch, je bent zo om en bij de tachtig. Loodgieters zijn niet alleen heel gegeerd, daarenbo ven nog heel schaars en als dat verdomde kraantje nu toch eens lekte. Je wordt geboekt op een ellenlange wachtlijst kapitaalkrachtigen vooraan en intussen blijft die verrekte kraan toch maar verder lek ken. Eerst het bad vol, dan de de om diezelfde vinger in de draaischijf van je telefoontoe stel te deponeren en het num mer te draaien. Want waar schijnlijk wist of weet je niet dat er zo'n kleine tachtig men sen voor jou dag en nacht in de bres zijn. Dat was voor dat kraantje! Een kraantje dat lekte. Voor de meesten onder ons geen levensprobleem. Voor onze ouderen een INMENS pro bleem. Een voorbeeldje van wat druppeltje per druppeltje Aalst. De heer Blomme, van de beheerraad van Teledienst Aalst. Withuisstraat 4: achter deze eenvoudige gevel is e (ad) misschien hoop voor hij die verzuipt in de miserie (ad) ganse badkamer en nadien sij pelt het spul door het plafond de flat van je meeste gehate buurman (vrouw?) binnen! Het hek is voorgoed van de dam. Nu. Nu moet er iets ge beuren. Maar wie gaat hier helpen. Had jij er toen reeds aan gedacht dat er zoiets als een Tele-Dienst bestond? Zo vlak naast je lekker lekkende kraan zat cr iemand, een vrij williger (ster) aan de telefoon te wachten tot jij met je zijp natte vinger de lef bovcnhaal- kan teweegbrengen. Eén druppeltje verdriet, twee. drie, ontstuitbaar opeeens, om wel ke reden dan ook. Eén tikkel tje miserie, twee. drie tikkel tjes en de maat is vol. Eén, drupje, één tikkeltje teveel. piepklein briefje erop: «kom gerust binnen!». Hangt nog zelfs niet op mijn deur. Een wezenlijk verschil met al die ander deuren. Huizen. Daar bewegen de gordijnen slechts door nieuwsgierigen neuzen. Waar moet ik dan heen? Naar Withuisstraat 4. Aalst natuur- cen eenvoudig huis in een een- lijk. Zo chauvinistisch zijn wc voudige straat. nu ook wel. De ontvangst is er nog eenvoudiger. Een groet. DAT EENVOUDIG HUIS cen |ach. een hup daar zit je Tja, zoiets verwacht men zei- dan. Klaar voor een gezellig den: een deur met cen babbeltje. Drempelvrees hoef En die zijn schaars geworden. Het hoeft nu echt niet over een lekkend kraantje te gaan. Pro blemen zijn er vandaag legio. Je bent gewoonweg verloren gelopen in die jungel van het hedendaags egoïsme. Domweg de verkeerde weg ingeslagen bij je zoeken naar cen ont snapping uit dit «ik-tijdperk». Vermoeid door consumptie verslaving. Relaties die uiteen- knalden. Waar je plots hele maal alleen staat in een maat schappij van biefstukken, reis jes naar het warme zuiden, politieke pomperijen. En jij dan? En ik dan? Volledig in ons blootje. Onbeschermd. En niemand heeft nog tijd voor die mens. De chips, kwarts en video zijn stukken belangrijker dan zijn buur. Solidariteit, mijn oor! Wist je dat je als aalleenstaande zo maar in een tje kan liggen kreperen. zon der dat iemand, wie dan ook. zich over dit belangrijkste feit uit je ganse leven ook maar enige zorgen maakt! En dat ontbrak juist vandaag. Een kontakt. Een relatie van mens tot en naar mens. Enke len hebben tijdig het probleem onderkend. Ze gingen zich verzamelen. Evenveel diverse strekkingen om het ganse op zo groot mogelijk pluralisti sche basis op te bouwen. Ideo logische en filosofische over tuigingen worden hier voor tijdje opgeborgen Alle ener gie en aandacht wordt gebun deld. Hier stelt men de mens centraal. MENSEN HELPEN OOK MENSEN Niet alleen een wensdroom. Een duidelijk Leitmotiv Le Fil Rouge doorheen de ganse operatie. Waar kunnen wij helpen? Waar is er nood? Lang hoeft men die nood niet te zoeken. Ze komt vanzelf. Plots staat ze voor de deur. Is bin nen. Tele-Dienst ging zich or ganiseren. Uitrusten en voor bereiden op de te leveren slag. Vrijwilligers, gemotivcerden met enige humane bereidheid werden aangetrokken. Ieder een kan wel eens een uurtje van zijn vrije tijd missen. Niet iedereen is bereid dit verloren uurtje aan ANDEREN te spenderen. Onder welke vorm dan ook. Ze zouden hun eigen boontjes maar doppen, 'k Heb zo al genoeg rond mijn hoofd. En met tal van dergelijke excu ses wimpelt men de nood van de andere eenvoudig weg. T.D. telt momenteel zo n dik ke tachtig vrijwilligers die het zaakje door een andere bril bekijken. Niet allemaal psy chologisch geschoolden maar elk een expert op zijn eigen vlak. als was het maar om dat verdomd lekkend kraantje weet je nog te herstellen. Klusjesmensen Wacht bij zie ken. Boodschappendienst. Opvang van de miserie-mens. En allen hebben ze een luiste rend-oor. Een klein probleem kan een heel. heel veel grotere miserie verbergen. Door te praten ervaar je gauw wat er schort. En dan zorgt weer die zelfde TD voor de juiste op vang door gedegen geschoolde krachten. Mensen die van aan pakken weten. En het ook doen. Een klein voorbeeldje: in 1982 waren er alleen al 1500 jawel 1500 interventies vanwege de dienst in al zijn facetten. Hier wordt concreet gedacht. Effektief gewerkt. ANONIEM? We gaan er ook hier geen namen opplakken, maar de diskretie is verzekerd. Nie mand loopt graag met zijn vui le was te koop. maar op één van die kwaaie dagen wordt het toch eens te gortig. Dan moet je verplicht beroep doen op een ander. Al was het maar om eens rustig en in vertrou wen over die rot-zorgen te kunnen praten. Dan voel je je al een heel stuk lichter. Opge lucht. En misschien een begin van de oplossing voor diezelf de moeilijkheden Zoals vroe ger in de biechtstoel. Vanach ter het gordijntje. Dit teatrale hoort er vandaag de dag niet meer bij. Geen verduisterde hokjes met tralies en gordijn tjes. Een gesprek van mens tot mens. En diskretie gewaar borgd. Meer nog of minstens evenveel dan in dat hokje van vroeger. En je komt er nog vanaf zonder een penitentie! 'k Zou zo zeggen, heb je moei lijkheden. geen vrienden of anderen die je op welk vlak dan ook met daadwerkelijke hulp of raad kunnen bijstaan, denk dan eens aan de Tele- Dienst. 't is er gratis hoor. en wat meer is. mocht je pro bleem dan toch zo komplcks blijken dat de dienst zelf er geen raad mee weet. dan nog geen nood. Ze sloegen brug gen naar de meest diverse in stanties die uiteindelijk een waarborg zijn voor een realisti sche oplossing van het pro bleem. Hun motto is nu een maal: helpen doen we. Hoe dan ook. Kunnen wij nu niet direkt een pasklare oplossing vinden, dan zijn er toch ande ren die dit kunnen. En die anderen hebben ze ook voor de kar gespannen. Voor jouw kar dan. Tele-Dienst. Een nieuw fenomeen. Een brood nodig iets als je hun cijferma teriaal bekijkt. Zijn we nu echt zo me-arm geworden? Straks is er weer wat loos bij T.D. Een kunstavond, een perskonferentie. Ga er eens heen. Leer T.D. kennen. Mis schien heb ook jij ze morgen eens nodig? En misschien be tekenen die lettertjes, die T.D. zoals die Zuster het zo entoe- siast stelde, ook voor jou een kern van hoop. Een nieuwe of hernieuwde start. Een positie vere kijk op al die rotzooi. Geen politiek gedoe. Geen vampierisme. Eenvoudig weg: hulp! Dag mens. dag. Heb je ons nodig? Hier zijn we. En morgen ook nog. Tot ziens! R.S. Aalst. Zuster Martina: «TD. misschien gaan die lettertjes voor jou iets betekenen(ad) Aalst. Maatschappelijk assistent Saeys Er komt meer bij kijken dan mensen ontvangen. Er worden ook dossiers gemaakt (ad) We kunnen niet anders dan de woorden van burge meester Jozef De Bruyne beamen bij de officiële opening, dat de Goldfinger meer leven zal brengen om en rond het Zandbergplein. Het uitzicht zal meer aan schijn geven aan een omge ving, die eens als de hart slag van het ontspannings leven op de gemeente werd aanzien. Zele heeft nood zaak aan een uitbating waar elkeen zijn gading vindt. Uniek interieur De sympatieke en joviale uitbaters Clementine en Oscar Wierinck-Van Cau- ter waren goed geïnspi reerd als ze de planning van hun nieuwe zaak uitwerk ten. Het interieur is een kombinatie van gepaste verdeling en fijne smaak. Het rustiek interieur zorgt voor een warme sfeer, waarbij iedere bezoeker en verbruiker zich gemakke lijk voelt. Gezelligheid troef, is het ordewoord van de Goldfinger. De idee om de farriilie- zaak te kerstenen komt van Clementine Van Cauter. Tijdens een geslaagde re ceptie om de zaak aan vrienden en kennissen voor te stellen, verklapte ze de toedracht. Tijdens een ci nemabezoek en bij het ver tonen van de Goldfinger leerde ze als jong meisje haar toekomstige echtge noot Oscar kennen. In een melancholische bui dacht ze, dat die naam een onder- inzetten. Naast Clementine kok ten dienste stellen om Veelzijdig aanbod linge band kan betekenen en Oscar zullen ook de de Goldfinger tot een suk- Q t voor een zaak. waar gans twee zoons Dirk en Eric sesvolle zaak te laten uit- m„n tf>rprhi in r.oiHfïn de familie zich moet voor hun beroepsaktiviteit als groeien. £men met de vrien den biedt het de mogelijk heid tot een lekkere aperi tief. Iemand die een lekke re snack wil degusteren, is op zijn plaats in de Gold finger. De dames, die tij dens een namiddaguitstap trek krijgen in een panne- koek, specialiteit Goldfin ger, of een ijskreem, vin den een gezellig hoekje in de tea-room. Daarmee is echter het aanbod van de Goldfinger niet uitgeput. Vrijdag-, zaterdag-, zon dagavond of wanneer ook, wanneer men met familie en vrienden op stap is, kan men terecht in de mooie pub die de amusements waarde nog zal opdrijven. Verenigingen, die een ver gaderzaal zoeken voor maximum 25 personen kunnen terecht aan het .Zandbergplein, in de Gold finger. De uitbaters hebben ook de mogelijkheid om private feesten, eveneens van maximum 25 personen, te verzorgen. Vanaf okto ber 1983 heeft men het in zicht om een klein restau rant op te zetten. De Goldfinger is gelegen aan het Zandbergplein 7-8 te Zele, tel.: 052/44 79 97. Ruime parking. Open iede re dag vanaf 11 uur, met uitzondering van de slui tingsdag op donderdag. Eveneens open op zondag voormiddag. Publi-DC Tekst en foto's B. G. Van Winckel Een buiten aanzicht van de Goldfinger aan het Zandbergplein te Zele. uejamiue mennck-van tauter stelten nun hoiajinger Een mooi en gezellig interieur biedt de Goldfinger zonder twijfel. De uitbaters Oscar en Clementine Wierinck-Van Cauter toasten samen met burgemeester De Bruyne en de leiding van de brouwerij op het succes van de Goldfinger.

De Voorpost | 1983 | | pagina 27