eugdvoetbalschool geniet veel bijval. Hu komt er nog fraaiere akkomodatie Ridaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221-40.60 Lebbeke evalueert de eerste resultaten... »p»2 De Voorpost - 25.3.1983 - De Voorpost SPORT SK Lebbeke heeft de laatste tijd de wind in de zeilen. Het heeft een pamische leiding die niet terugdeinst voor initiatieven. Het is geen geheim jt de Konkelgoedploeg een plaats in het nationaal voetbal beoogt. Om die imars te realiseren moet het bouwen. Om een bouwwerk op te trekken moet over stevige grondvesten beschikken. Daarvoor is het voeren van een ruime realistische jeugdpolitiek een eerste vereiste. Dat moet op middellange rmijn resultaten afleveren, in die zin dat de eerste provincialer bekwaam moet orden om uit eigen potentieel te putten. Het aantrekken van vreemde en eestal dure spelers moet in de toekomst een uitzondering worden op de regel. De huidige leiding van SK bbeke is dan ook tot het sei gekomen dat het beter wat meer in de jeugd te resteren. Daarom werd ng jaar al besloten tot het talleren van een jeugd- itbalschool. Een initiatief het bestuur heeft geno- n, maar dat, ere aan wie toekomt, gestimuleerd ld door de vroegere oe- meester Fons Dreesen. In gelijke voetbalschool de jeugd meer indivi- wl aan bod komen. Dat akt het voor de respektie- ijke trainers mogelijk, om speler in kwestie niet al- n op zijn tekortkomingen wijzen, maar hem vooral itlijnen te geven en tech- ken aan te leren. Wan- een trainer alleen staat een groep van meer twintig jongeren, kan rich onmogelijk met iede- speler individueel gaan ighouden. Dat heeft sstal het gevolg dat de rwegende middenmoot liets van opsteekt en dat alleen de roepingen zijn, van nature uit over de beschikken, die het ntueel tot een waardige Iballer brengen. In zo'n lc lier van werken gaan de esteringen voor een groot 'P M verloren. Die mening in de klubleiders Paul neiren. Eric Buytaert en 1)1 |er Vermeiren, waarmee een uitvoerig gesprek in den. Het idee dat ze opstellen is dus de meer «dualistische aanpak. Ic prvoor moet men uiter- over meerdere trainers chikken. Ook dat vergt steringen. Globaal ge- d wil men dus de jeugd jongsaf de basistech- ten en bepaalde domi- ten aanleren. Eens ze de oreskategorie bereiken, il dat moet in de toe- nt de springplank naar lerste ploeg worden, zou- voetbaltechnieken v. kdig onder de knie moe hebben. steenaktie Lebbeke is men sedert e tijd gestart met een isteenaktie» Het is de oeling van de eerste pro daler om de huidige ak- odatie op de oefenter- •n te verbeteren en er een nieuw gebouw op te ken, «Op uitzondering de maandagavond, is er Se terreinen altijd wat te zegt jeugdkomité- ®tter Paul Vermeiren. alleen de invallers heerste ploeg organise- hun trainingen. Ook tugd komt er volop aan 'trekken. Vermits de ak- odatie voor een flink verouderd is. hebben (eoordeeld dat daar eni- Wbetering moest in ko- We willen trouwens moderne ploeg zijn. Dat «eggen dat de akkomo- fmoet voldoen aan onze anno 1983. Het nieuwe «w zal zes kleedkamers omvatten, voorzien van al lerlei nutsvoorzieningen. Verder voorzien we er twee vergaderzalen, kabines van trainers en scheidsrechters en een voldoende ruimte voor bergplaatsen. Het gan se geheel zal een aanslui ting vormen op de kantine die momenteel in haar hui dige vorm wordt behouden. Uiterlijk tegen de start van de volgende kompetitie zou den de plannen moeten ver wezenlijkt zijn. De kostprijs, dit wil zeggen materialen en lonen, zou ruim het ander half miljoen overschrijden. En omdat koken geld kost, werd een aktie op het ge touw gezet. Een «baksteen- aktie» zoals we die hebben genoemd. Iedereen kan voor vijftig frank inschrijven. Daarmee wordt symbolisch een baksteen aangekocht. Ook organiseren we nog an dere aktiviteiten om al de geplande realisaties finan cieel te kunnen bijhouden». «De tijd voor dergelijke ini tiatieven is bovendien rijp» zegt klubleider Eric Buy taert, Het bestuur onderging de laatste tijd heel wat ver nieuwingen. Iedereen lijkt momenteel entoesiast, dus moeten wij het ijzer smeden terwijl het heet is.» Evaluatie Zoals bij het begin van deze bijdrage gesteld, ge niet de jeugdvoetbalschool in Lebbeke heel wat bijval. Dat komt vooral de aller kleinsten al ten goede. Zij worden bovendien voor ie dere training opgehaald met een autobus. Niet iede re ouder was trouwens ge neigd om zijn jongste spruit van zeven acht jaar zomaar met de fiets door het drukke verkeer naar de training te laten rijden. Nu worden ze op diverse punten in de ge meente opgehaald. Dat heeft nu al voor gevolg dat SK Lebbeke over niet minder dan 62 preminiemen be schikt. Ze worden uitste kend opgevangen en geleid door Robert Huyghens, Chris Ferket. Frank De Grauwe. Leo Verhulst en Eric Buytaert. Zij trainen de woensdagnamiddag vanaf 16 uur. De ganse groep wordt verdeeld in leef tijdsklassen. Dankzij dit gro te aantal jongeren kon Leb beke een uitstekend elftal in het veld brengen, in die zin dat men voor iedere plaats in de ploeg over een valabe le waarde kon beschikken. Trouwens, het resultaat is navenant De Lebbeekse pre-miniemen wonnen ver afgetekend de titel. Boven dien verloren ze geen enkele wedstrijd. Nu kun je je af vragen of 62 spelers niet een beetje van het goede teveel is? In geen geval zegt men in Lebbeke. Iedereen krijgt ge legenheid tot spelen Voor wie nog niet bekwaam is om aan kompetitievoetbal te doen, worden oefenmatchen georganiseerd. Er zijn ook altijd, wat genoemd wordt de late roepingen. Kleintjes van zeven, acht jaar. heb ben soms geen benul van voetbal. Twee drie jaar later kunnen ze soms tot een goe de speler zijn geëvolueerd. Sommige van die jongetjes laten thans al bepaalde ei genschappen uitschijnen. Mario Van den Broeck bij voorbeeld is technisch be gaafd en biezonder snol. Jurgen Baert is ook tech nisch behendig en is al be kwaam om leiding te geven. Steven Trienpondt als laat ste man kan zijn verdedi ging goed organiseren. Ver der zijn er enkele karakter spelertjes zoals bijvoorbeeld Bart Buytaert. In elk geval zal er volgend seizoen inge schreven worden met twee preminiemenploegen, wat betekent dat de" allerklein sten nog meer mogelijkhe den zullen krijgen. Wij wil len hierbij nog op het entoe- siasme wijzen waarmee de afgevaardigden Baert en Trienpondt hun taak waar- Miniemen De resultaten van de mi niemen kan je als redelijk goed bestempelen. Zij wor den geleid door Jean Huy ghens. Louis Vermeulen en Frank De Grauwe Twee keer per week worden ze in de mogelijkheid gesteld om te trainen. Twee miniemen- ploegen komen uit in kom petitie De B-ploeg die over het algemeen de eerste jaarsminiemen verenigt, moet uiteraard nog leergeld betalen. Zij krijgen wel eens flink op hun donder, maar dat bekoelt het entoesiasme niet van de afgevaardigden Guido Quintelier en Gus- taaf Elskens. Ook bij de spe lertjes heerst de wil om tot resultaten te komen. Enkele spelers in de miniemenploe- gen vallen telkens op door hun algehele inzet en vooral hun karaktersterkte. Men mag daarbij Dirk Van Beve- ren vernoemen, Jo Van Ransbeeck, Gunther Quin telier. Claudio Bankeri. Pierre De Wolf, Tom Key- meulen en ook keeper Ste ven Hofman. Knapen De knapen worden geleid door Kamiel Van Der Meersch, geassisteerd door Staf Hendrickx. Willy Mes- kens en Louis Vermeulen fungeren als afgevaardig den. De A-ploeg moest dit jaar het meesterschap van Sparta Buggenhout onder gaan. maar eindigde toch op een tweede plaats. Mar- nix Van Cauter is de uitblin ker. Een jongen die leeft voor de sport en die voor zijn leeftijd al flink is uitge bouwd Verder zijn daar Jo- han Meskens, Frankie De Feyter. Didier De Munck en doelman Geert Vinck. die tot nu toe al bewezen hebben iets in hun mars te hebben. Stefaan Heyels wordt als een karaktervoorbeeld ge steld. Twee jaar geleden kon hij met moeite mee. Nu onderging hij een hele evo lutie. Ook Jan Moens is een toonbeeld van klubgeest. Deze jongeren genieten wel dra weer van een verblijf in het voetbalkamp van Ton- gerlo. Dat is voor hen een hele belevenis. Wat betreft de B-ploeg, die uiteraard minder sterk is. mag gewe zen worden op de inzet van o.a. Eric Boeykens. Scholieren De scholieren worden ge traind door Mare Goossens, met afgevaardigden Pierre Florijn. André Cooreman en Frans Bosman als helpende handen. Deze ploeg vere nigt konsekwente jongens. Ze werden trouwens al twee jaar na mekaar kampioen. In één adem noemen we Jo- han Vinck, Peter Bosman. Bart Van Drooqenbroeck, Danny Van Guc it. Stefaan Vermeir, Patr ck Vinck, Chris De Blor Alain De Munck, Patric' De Visscher, Andy Florijn Geert Moens. Philip Van »coleyen, Wim Vermeiren, .oen Cooreman, Eric De Vis Geert Van Over- beke, Ca .os Riviera. Een eigensch p van trainer Marc G ossens is dat hij niet a' jen het resultaat beoogt. Iedereen krijgt speelgelegenheid. Mindere goden komen bijvoorbeeld aan bod tegen een zwakkere opponent. Philip Van Acco- leyen kreeg al eens de gele genheid om als wisselspeler te fungeren bij het eerste elftal. Koen Cooreman van zijn kant wordt als voor beeld gesteld inzake be leefdheid en discipline. Juniors De juniors vormen in een voetbalklub niet altijd de gemakkelijkste reeks. In Lebbeke worden ze behoor lijk opgevangen door trainer Jean-Pierre De Wilde en Theofiel Symoen. Pierre De Vis en André Matthijs zijn de afgevaardigden. Was men telkens met een kompleet elftal opgetreden, dan had men het tot reekskampioen gebracht. Sommige juniores werden echter gebruikt voor de eerste ploef of werden speciaal enkele wedstrijden in de reserven gedropt om aan hardheid te winnen. Aan de juniores wil men in de toekomst nog meer aan dacht besteden, omdat zij de overgangsreeks naar de eer ste ploeg zouden moeten worden. Philippe Heirbaut. Chris Matthijs. Stefaan Heu- vinck en Raf Janssoone wor den momenteel zowat als de bekwaamste elementen be schouwd. Patrick Pissens mag wel als ongelukkigste speler van het seizoen wor den bestempeld Hij had te maken met een aaneen schakeling van kwetsuren. Tot zover deze beschouwin gen over de jeugdploegen van SK Lebbeke. We hadden het allemaal nog veel lan ger en breder kunnen vertel len. maar we hebben ons tot het meest essentiële be perkt. Sommige jeugdspe lers zullen misschien ver rast zijn omdat hun naam niet voorkomt in deze bijdra gen. Dat wil niet zeggen dat ze door de klubleiding min der gewaardeerd worden. Behoren ze misschien nu nog tot de mindere goden, dan kunnen volgehouden inspanningen ertoe leiden, dat ze misschien volgend jaar bij de uitblinkers wor den geciteerd. (E.D.M.) De knapen B van SK Lebbeke. Jeugd SK Lebbeke: de miniemen A. (c) Jeugd van SK Lebbeke: de juniores. Jeugd van SK Lebbeke: de scholieren. ft van SK Lebbeke: de miniemen-B. Jeugd van SK Lebbeke: de knapen-A. (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29