Elk nam een helft voor zijn rekening in sprankelend vertoon tussen Sporting Lokeren en Antwerp Ook Marek Kusto beleeft hergeboorte Lokeren en Beveren spelen de halve finales Waterschei, de Europese dondergod Interscholenveldloop ICIIIi In de Lokerse wandelgangen Aktueel Paul Lambrïchts uitgesloten Meneer Thijs,hebt ge vDIT gezien?... Oeioeioei'.Ze is gebroken. T onze zegereeks' René Verheyen trakteerde de «Great Old» op een voltreffer! SC Lokeren-Antwerp 1-1. Svilar duikt gepast in de voeten van Larsen. (dm) Lokeren-Antwerp 1-1. Van Bergen heeft Larsen vrijgespeeld maar Svilar zal gepast in de voeten duiken, (dm) weds balcirkulf 30 - 25.3.1983 - De Voorpost VOETBAL 1* Nationale De toeschouwers hebben tevreden het Sportin- gstadion verlaten. Voor zulke vertoning dok je graag wat centen af. De negentig minuten vlogen zo voorbij. De puntendeling is juist te noemen alhoewel Lokeren in de eerste helft de kloof kon slaan. Maar daarvoor heb je een voorlijn nodig en die was zaterdag bij Lokeren nergens te bespeuren. Geluk kig was er de magische linker van René Verheyen. De rest deed Bob Hoogenboom. De wedstrijd was amper één minuut oud of Rik Van Cauter ging Svilar al aan de tand voelen met een listige kopbal. De negende minuut heeft René Verheyen en Sporting deugd gedaan. Leo Van der Eist maakte een fout op Raymond Mommens en kele meter voor de grote backlijn. Niemand twijfelt aan de kapaciteiten van de linker van Verheyen maar René kende de laatste tijd geen sukses met zijn vrij schoppen. De Antwerpver- dediging bouwde wel een muur waarachter Svilar zich veilig moest voelen. Maar de kattepoot van Verheyen lepelde de bal onweerstaan baar boven de muur in de uiterste bovenhoek voorbij een wanhopig graaiende Svilar: 1-0. Een pareltje waaraan Lokeren zich kon optrekken en die Verheyen nog meer energie deed bo venhalen uit zijn al niet ge ringe voorraad. Of was het om een afdoend antwoord te geven op de recente publi- katies over een mogelijke Antwerp-transfer van de Kempenaar? Zoeken naar Larsen en Van der Gijp Onder impuls van vooral Verheyen en Mommens werd de bezoekende defen sie geregeld afgetast. Ook Luc Van Bergen puilde er regelmatig uit en speelde een reuze eerste helft. Pre- ben Larsen werd op zijn flank als een vorst bevoor raad maar er lukte niets bij de Deen. Het was werkelijk zijn avondje niet. Praktisch elke balkontrole liep ver keerd en elke voorzet van zijn voet kwam in vijandelijk bereik. En René Van der Gijp? Zaterdagavond niet gezien! Wel geregeld met de arm in de hoogte om een voorzet te vragen maar zel den vrijstaand. Van het aan- valsduo dat elke ploeg ons benijdt ging niet het minste gevaar uit. En de andere spelers van Sporting maar kilometers afmalen. Dat zou zich trouwens wreken de tweede helft. Schitterende Bob Hoogenboom Aan de 17de minuut had Petursson al zijn bleke neus aan het venster gestoken maar schoot op vrijschop nipt naast de paal buiten. Twee minuten later veerde hij boven iedereen uit op voorzet van Van der Linden maar Hoogenboom zweefde die kopbal uit zijn doel. Su blieme klasse! Aan de over zijde panikeerde Svilar tweemaal in een korte tijd spanne. Na samenspel Mommens-Larsen moest hij krampachtig een hoekschop toestaan en kort daarop wist hij moeilijk raad met een schot van Rik Van Cauter. Aan de 27ste minuut moet Larsen scoren. Mommens en Van Cauter tikten een fraaie kombinatie in elkaar en speelden Larsen volkomen vrij. Als hij de bal plaatst is Svilar een verloren man maar Preben verkoos een hard schot en daar wist de Joegoslaaf wel raad mee. Luc Van Bergen in glansrol Van Bergen bleef maar positief bevestigen In een flitsende rush op links speelde hij Larsen aan maar Svilar lag al in diens voeten eer Preben op de gedachte kwam om af te drukken. Ook Ronny Somers verscheen nu geregeld vooraan. Cnops keek zelfs tegen een boe king aan toen hij Ronny wil de beletten om op te rukken. Toen kregen we de bewuste buitenspelfaze met Fazekas. Petursson kon Van der Eist bereiken. Leo haalde fataal uit naast Hoogenboom. Maar de lijnrechter stak daar een vlagje voor. Een buitenspel staande Fazekas zou de maneuvers beïnvloed hebben. Stof genoeg tot dis- kussie. uiteraard! In dat tu mult liep ook Van der Eist een boeking op. Antwerp nam de fakkel over Sporting had zich duide lijk vergallopeerd de eerste helft. Maar Antwerp wou de wedstrijdvlam brandende houden en nam de fakkel over. Marc Van der Linden deed Hoogenboom al dade lijk grabbelen. Bob bewees tien minuten later nog maar eens wat hij waard is door een puike kopstoot van Cnops te pareren. Lokeren stond nu werkelijk aange slagen. Antwerp bleef maar komen en wat te verwachten was gebeurde in de 70ste minuut. Fazekas werd vrij gespeeld op het verlengde van de doellijn. De Hongaar schoof de bal gepast in de loop van Van der Eist. De granieten voet van Leo deed de rest. Hoogenboom hoorde iets fluiten maar de bal lag al in zijn netten. Sporting vond te laat zijn tweede adem Tien minuten voor het ein de scheen Lokeren weer op volle toeren te beginnen draaien. Larsen kopte de bal voor de voeten van Mommens. Raymond één tijd over maar hier be hoedde Svilar zijn ploeg voor de nederlaag. Larsen scheen ineens ïnspireerd. Hij liet een voor zet door de benen aan Van Bergen maar Luc besloot voorlangs naast. Had Van der Gijp in die laatste minu ten een vuist kunnen maken dan zat het er nog in voor Sporting. Maar René zweeg in alle talen! And ré Raymond Mommens: «We konden afstand nemen in de eerste helft!» De Lebbekenaar heeft ongetwijfeld samen met skipper Verheyen meest kilometers op zijn teller. «We hebben de wedstrijd en de punten in handen gehad de eerste helft. Aan de rust kon de zaak al beslecht zijn. Iedere keer we oprukten uit het middenveld was er vooraan niemand aanspeelbaar. Antwerp heeft daarna indruk gemaakt door zijn werkkracht». Bob Hoogenboom: «Kostbaar punt ver loren!» «Globaal gezien verdiende Antwerp het gelijkspel. Na het doelpunt van René zijn we te voorzichtig gaan spelen in plaats van onze wil verder op te dringen. Dat is voor ons later falikant uitgevallen.» Ronny Somers: «Antwerp is een sterk geheel» Ronny was eveneens van mening dat Sporting aan de rust de overwinning op zak moest hebben. «Je kan niet ongestraft die kansen laten liggen. Als je op een bepaald ogenblik met 3-0 kan voorstaan en plots maakt de tegenstrever gelijk, dan krijg je toch wel even een klop van de hamer. Antwerp is een sterk team. Geen vedetten maar keihard vechtend en werkend voor elkaar.» Marc Van der Linden: «Positieve wedstrijd voor het publiek» De jeugdige spits begreep nog niet waarom het doelpunt juist voor de rust werd afgekeurd «Fazekas nam toch geen deel aan het spel. We hebben ons boven die opdoffer getild en zijn de tweede helft vrank en vrij ons kans gegaan. Met positief gevolg. En de toeschouwer is ook ruimschoots aan zijn trek ken gekomen.» André Beker van België Club Brugge. Lierse, Lokeren en Beveren spelen de halve finales om de Beker van België. Geen grote verrassingen dus in de kwartfinales die vooral voor de bezoekende ploegen zeer suksesrijk verliepen. met elk een fel vertimmerde Weinig denderend Beveren Op het veld van Winter- slag met slechts 1000 toe schouwers in de tribunes, begon SK Beveren met een ruime 4-0 voorsprong. De te rugmatch werd dus een lou tere formaliteit. Voor de Limburgers betekende de partij trouwens ook niet meer dan een laaiste troe- penschouw vooraleer de operatie redding in aktie te stellen. Winterslag ging flink van start en doelman De Wilde toonde nog maar eens zijn onbetwiste aanleg. Beveren daarentegen liep weinig denderend te voet ballen en in die eerste perio de noteerde men alleen een gevaarlijke kopstoot van Er- win Albert. ploeg. Het bleek dat Lokeren over heel wat meer talent beschikt om het verlies van vaste pionnen te kompense- ren want na vijfenveertig minuten bekerstrijd stonden de Waaslanders 1-3 voor. Meteen was ook de kwalifi- katie van de Waseigeboys al zo goed als zeker. Die voorsprong was eerder ge lukkig gekomen. Met het ge bruik van het windvoordeel en met een terecht gefloten en sterk afgezette straf schop. Lokeren kreeg het pas in de tweede helft lastig om zich te plaatsen voor de eindstrijd. RWDM Europees Bekervoetbal De kwartfinales van het Europees Bekervoetbai hebben de gestelde verwachtingen volledig ingelost. Stevig voetbal en partijen waarvan niemand op voorhand het resultaat kan voorspellen. De eindba- lans is voor vele Europese topploegen trouwens negatief uitgevallen. In voorbije Europese kampag- nes veel gelauwerde grootheden als Liverpool, Bayern München, Inter Milaan, en ook titelverdedi gers als Aston Villa en Barcelona werden in de kwartfinales onderuit gehaald. Onze twee Belgische vertegenwoordigers deden het daarbij erg goed. Van Anderlecht had men, na de uitzege op Valencia, ook thuis een makkelijke zege verwacht maar Thor Water schei kreeg maar een waterkansje toebedeeld. De Limburgse donderploeg, Thor is de Noorse donder god. gaf het prestigieus Paris Saint-Germain een stevige oplawaai. Met nog twee finalekandidaten staat België, naast Spanje, op de eerste plaats. En het lot lijkt onze vertegenwoordigers ook in de halve finales gunstig gezind. Anderlecht mag de wei op met het Tsjechische Bohemians Praag en Water schei kreeg het Schotse Aberdeen voor de voeten. Makkelijke tegenstanders zijn er in deze faze van de strijd niet meer maar bij de bekerwinnaars had Waterschei Real Madrid en Austria Wien als andere mogelijke tegenstanders. Met Aberdeen, de Schotten wipten wel Bayern München, kregen de Limburgers wellicht de meest haalbare kaart. Voor de Uefa-beker krijgt Anderlecht ook het lichtste hapje. Een finale plaats lijkt nu voor de Brusselaars al zeker. Benfica start in de andere halve finalewedstrijd favoriet tegen Craiova. Blijft dan de strijd om de beker bij de landskampioenen. Hamburg en Juventus Turijn wer den uit elkaar gehouden. De Duitsers kunnen naar de finale langs Real Sociedad. de Italianen moeten voorbij Widzew Lodz. Het lijkt dus niet zo moeilijk voorspellingen te maken maar met de voorbije kwart finales voor ogen is het toch beter te wachten tot 6 en 20 april. De data voor de heen- en terugwedstrijden van de halve finales. Huao Aerts vocht sterk terug en er was een uitstekende Hoogen boom nodig om de thuis ploeg op afstand te houden. Alleen op een terugbotsen- de bal kon Verheecke nog scoren maar de Brusselaars scoorden toch nog twee keer te weinig. Beveren en Lokeren. Het Waaslands voetbal doet het opnieuw goed. Volgende maandag loot men de halve finalewedstrijden. Men hoopt in beide kampen op j j l. j j i i-«- Lierse als tegenstander. Een fc?.el?chtóiald^kwJlllf.'- buienduel wil men nu nog produceerde Winterslag be ter voetbal maar beloond werd het niet. Toch werd het voor de vieze mannen een eervol resultaat toen inval ler Vitali De Wilde dan toch versloeg. Beveren vocht maar wei nig terug en de Waaslan ders troostten zichzelf met katie al veertien dagen ge leden bereikt was. Lokeren stoot verder door RWDM en Lokeren begon- even uitstellen. In de Beker althans. want volgende week staat op Freethiel een zekere Beveren-Lokeren op de affiche. Voor de kompeti- - tie dan. Wie wordt de eerste nen >>un terugwedstrijd ploeg van he, WaasI<md? Hugo Aerts Beerschot-Beveren 2-3 SC Lokeren - Antwerp 1-1. Verheyen stuurt hier de bal over de Antwerpmuur: 1-0 (dm) Na de nieuwe overwinning van SK Beveren en het puntenverlies van Club Brugge, Waterschei en Loke ren blijft de strijd voor de vierde plaats in ons vaderlands voetbal bijzonder spannend. Die vierde plaats geeft automatisch recht op een ticket voor de Uefa-cup van volgend seizoen en het lijkt dat op Freethiel, met de toppers van de volgende weken, de beslissing moet vallen. Beveren kreeg het noch tans niet makkelijk op het veld van Beerschot. De Waaslanders moesten Er- win Albert, Garot en Danny Pfaff, elk voor een zondag geschorst wegens boekin gen. in de tribune van het Kiel laten en toen ook Ronny Martens, tijdens de laatste training, een kwetsuur aan de voet opliep werd het voor het trainersduo Braems- Pauwels een hele heksen toer om een geelblauwe noodploeg ineen te tim meren. En wanneer Lambrichts, vroeg in de tweede helft. tegen twee boekingen aan liep, moest ook de centrale verdediger van Beveren langs de lijn toekijken. Met tien en een halve invallers- ploeg haalde Beveren toch nog de zege. Daarvoor zorg den dan vooral veldheer Schönberger en de herboren windhond Marek Kusto. Beveren begon erg sterk aan de partij tegen Beer schot. Met snelle aanvallen langs de flanken brachten Kusto en Creve doorlopend paniek in de Antwerpse ver dedigingsgordel. Alleen het te persoonlijk spel van de twee flankaanvallers speel de in de eerste tien minuten Beveren parten. Beerschot begon rond het kwartier erg goed mee te spelen en het was doelman De Wilde die het eerst aan het werk mocht. Even na het kwartier moest de jonge Zeienaar zich trouwens op een kopbal van Swinnen gewonnen ge ven. Beveren voelde dat het deze avond erg goed aan het spelen was. Met knappe ak- ties won Heinz Schönberger de strijd om het middenveld en vooral Kusto bleek een onhoudbare aanvaller. Cre ve kwam erg dicht bij de gelijkmaker maar het was Kusto die na een aardige pas van Schoofs hard voor bij De Bree besloot: 1-1 en meteen ook de ruststand, daar was toen zowat ieder een tevreden over. Zeker ook de toeschouwers. Herboren Kusto Even na rust ging Paul Lambrichts twee maal in de clinch met Goossens. Lam brichts kreeg terecht twee boekingen en kon zich na vijftig minuten voetbal op nieuw gaan kleden. Beveren moest verder met tien man. Braems moest toen een spel letje schaak sjoelen. Hij schoof Jaspers naar het cen trum van de verdediging, bracht Stalmans meer ach teruit en vond dat Marek Kusto het als spits maar al leen moest bolwerken. Beer schot zocht naar de goede tegenzet maar moest tot de zeventigste minuut wachten om de numerieke meerder heid ook in doelpunten om te zetten. Van Poucke her nam toen een geweerd schot en bracht Beerschot weer op voorsprong. Kusto ontnam in dezelfde minuut de Beer- schotaanhang al heel wat van hun illusies. Hij snelde voorbij een verraste Swin nen en schoot zijn tweede doelpunt tegen de netten. Na de herrijzenis van Erwin Albert tegen Standard be leefde men zaterdag een tweede mirakuleuze herge boorte. Want Kusto bleef d« paarswitte verdedigers he leven geweldig moeilijk ma ken. Swinnen moest noc eens zwaar in de fout gaan, hij werd er trouwens ook terecht voor geboekt, en uit deze vrijschop kon de inge vallen Weihrauch Beveren voor het eerst in deze wed strijd op voorsprong bren gen. Er bleven toch nog ne gen minuten te gaan. Beer schot kwam in die de minuten bijna een, wellicht lijkspel. Het hard Supply spatte deklat. Schitterende aardige mooie doelpunten, spijtig dat er na zo een strijd ook nog verliezen! Hugo A De ouderraad van de gemeenteschool van Baasroc organiseert op zaterdag 23 april vanaf 14 u. voor d< tweede keer een interscholenveldloop, voorbehoud aan alle leerlingen van de lagere gemeentescholen*: Er wordt gelopen in 12 reeksen. De jongens van h't j eerste en tweede leerjaar en de meisjes van hef eerste, tweede en derde leerjaar lopen 300 m. De jongens van het derde en vierde en de meisjes var. f vierde, vijfde en zesde leerjaar lopen 800 m. N'. r«| jaar is, dat ook leerkrachten en ouders kunnei ae» [- nemen en dit over een afstand van 1200 m. Er - wel gelopen in een reeks van minder dan 35 j Ir hu een veteranenreeks van ouder dan 35 jaar. E1' deelnemende school ontvangt een trofee en eDc deelnemer een naturaprijs. Ook zijn er twee wiiu: kers voor de beste scholen in het eindklassemu.it. -

De Voorpost | 1983 | | pagina 30