k*mm Jef Cornelis weer voor weken out Slecht spelen in toch twee punten verdienen Eendracht Aalst: zonder Mare Steyaert Eendracht toont ware gedaante Sportkringsprokkels VOETBAL De Voorpost - 25.3.1983 - 31 2" Nationale 2' Provinciale r Bazel - Stekene: 2-1 ■Niklaas-St.-Truiden 1-0. Sint-Truiden was tijdens de eerste helft dikwijls de beste ploeg maar had 'erkers, (dw) it was zondag de kernachtige samenvatting van wedstrijd die de spelers van SK Sint-Niklaas len tegen de Trudojongens. Bij de thuisploeg p het enkel in de aanvangsminuten enigszins imeerd om daarna tot een aanzienlijke diepte ig te zinken. Kwam er nog bij dat scheidsrechter itaine na rusten met een paar kemels uitpakte en was er van echt voetbal geen sprake meer. gebrek aan och moet gezegd worden het eerste kwartier werd trst door de Klaaskens er was reeds in de derde een gevaarlijk idje voor het bezoekend 1 wanneer lanssens de afsnoepte van een chalante Van Moer en bij Vandenhende ver gde. Doelman Verdeyen Iste prachtig over. Even It had Danny al twee op uiten voorbijgeflitst werd zijn voorzet door >n naast verlengd. De- ig van zaken zinde de speler-trainer Van niet en binnen de mi- presteerde kale Wil- om met twee geme- 'ertredingen uit te pak- Scheidsrechter Fontai- loot hiervoor de ogen. icht omdat het Van betrof. Het laatste sch aar van de thuisploeg irste helft konden we 12de minuut opteke- wanneer een vrijschop jTruyens door de keeper werd gemist en Noé de iet een wippertje op de besloot. een onverklaarbare viel het voor de gele- lid wit-blauw getooide :ring terug en gaf Sint- alle kans om met [en kombinatiespel uit :ken. Vooral het mid- ld werd hierbij be door het duo Dree- •Vandecaetsbeek. om- icroix zich naarstig rde waar te maken ■rstopper, Swat Jans- mdermaats presteerde ik Luk Bevers zijn nor spelpeil op verre na ireikte. Op het halfuur tatstgenoemde wel tot zijn eigen verdedi- tordel teruggekomen zodoende een ge- ijke situatie ontzetten. tiental meter van het legde Beckers immers De sfeer op het terrein jdan ook wat grimmi- in voor een zware over ig van Sleurs op Van inde werd een verdien- iking gegeven. Juist ia werd een vrijschop ssens keurig door ihende tot bij Simoen d. maar Jan kon niet leder de pauze was de uit- van Cleuren in de minuut het eerste ver feit. De immers na op Vandenhende eerste boeking ge kregen en mocht na een vol gens ons onschuldige sli ding onder de douches. De ze numerieke meerderheid bracht SK weinig baat bij want na enkele herschikkin gen langs beide kanten waarbij een zwak spelende Van Moer zichzelf verving door Koopmans, kwamen de bezoekers bijzonder sterk naar voren. Frans Beckers stuurde in de 65ste minuut Claes de vrije ruimte in, maar vooraleer de jonge Limburger kon afdrukken graaide Ton Van Eenen- naam de bal reeds uit zijn voeten. Dit leverde ook on middellijk een vervanging op bij de gastheren: Swat Janssens werd uitgehaald voor Wouters en dat was natuurlijk om de ploeg wat meer offensieve impulsen te Sint-Niklaas sleept zich moeizaam verder.. Na de wedstrijd had Sportkringtrainer Noliet na tuurlijk weinig reden tot opgetogenheid. «Als iemand een woord kent dat slechter dan archislecht betekent, dan mag hij dat gebruiken om mijn beoordeling van deze match weer te geven,» zei Leon. «Hoe is het mogelijk dat een zwaar gehandicapte ploeg er met negen man nog in slaagt om ons weg te tikken? Ik heb al veel in voetbal meegemaakt maar dit slaat toch alles Het was immers Noliets bedoeling om slechts met drie uitgesproken verdedigers de match vol te maken maar dat bleek algauw onmogelijk omdat Sportkring geen greep kreeg op het midden veld. Volgens de Antwerpenaar wijst alles op een mentale moeheid bij zijn jongens, daar waar het loopvermogen nog goed is. «De tweede periodetitel ware in dit verband nuttig geweest omdat de ploeg dan van een zware druk verlost zou zijn en met een zekere rust de laatste wedstrijden kon volmaken. Nu is daar nog steeds de dwang om te zegevieren zodat in laatste instantie de eindronde niet verloren gaat». Het lijkt overigens niet onmogelijk dat er de komende weken aan de ploeg wordt gesleuteld, zo zou het ons niet verbazen dat bijvoorbeeld Swat Janssens of Luk Bevers even «in de ijskast» gaan om nog voldoende reserves over te houden voor de nakompetitie. Ook Jef Beirinckx zal eerlang wederoptreden, wellicht in de volgende thuismatch tegen Beringen omdat Lode- wijckx dan geschorst is. Goed nieuws ook over Georges Leekens die hoogstwaarschijnlijk van zijn steunverband zal verlost worden in de loop van de week en indien alles goed verloopt binnen de maand terug in de kern mag verwacht worden. Volgende week reist geelblauw naar Racing Me- chelen, een verplaatsing die door Noliet en de zijnen niet zo gerust wordt gedaan. De Racingers kenden immers in de afgelopen weken twee nederlagen: eerst 2-4 in eigen huis tegen Harelbeke en afgelopen zaterdag 2-1 verlies bij leider KV Mechelen. Indien de Mechelaars zondag ook een of twee puntjes laten liggen geraken ze uit koers voor de eindronde. Over de opstelling zelf had Leon Noliet in het begin van de week nog geen uitsluitsel, maar zoals gezegd is het niet onmogelijk dat in het middenveld wordt gewij zigd en met name Van Wambeke nog eens een kans krijgt. (m.n.) Het heeft dus wel bijzonder lang geduurd vooraleer trai ner Ruymbeke nog eens fier mocht zijn op zijn poulains. In deze wedstrijd was het zeker zo dat de best geklas seerde formatie de gasten dus er in de aanvangsfa se meest gevaarlijk was. maar de thuisploeg niet in paniek bracht. De schade werd immers be perkt tot één enkel doelpunt: aan het halfuur was Mark Van Stappen gans de Bazel- defensie te vlug af en schoof naast een verraste doelman Troch binnen. Dat was tot dan toe maar matig afge werkt van de Stekenaars want zowel De Boom als Vereecken hadden eerder wenkende doelmogelijkhe- den verkwanseld. In de tweede helft toonde Bazel zich van zijn gevaar lijkste zijde en hield gerui me tijd het bezoekend elftal in zijn macht. Aan het uur lukte geel-blauw ook een verdiende gelijkmaker wan neer Maes goed de vrije ruimte inspurtte en de mee opgerukte Janssens diens voorzet buiten bereik van doelman De Roos intikte. De Eendrachtspelers geloofden nu meer dan ooit in hun winstkansen en dat werkte menige Sportiefspeler op de zenuwen, met harde kontak ten tot gevolg. Niettemin hielden de lokalen het hoofd koel en kwamen nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Bij het ingaan van het laat ste kwartier raakten ze ook op voorsprong omdat een ware stormloop niet kon ge stuit worden door de Steken- se verdedigers en Erik De Dycker de ultieme pas van Declercq ook in doel kon koppen. Wat daarna gebeurde was natuurlijk voorspelbaar: de gasten stelden alles in het werk om nog te redden wat er te redden was, maar de plaatselijke afweer pareer de alle aanvallen en be- zwoor alle gevaar zodat Guido Troch zonder kleer scheuren deze partij kon afmaken. Deze tweede nederlaag in evenveel uitwedstrijden te gen nota bene twee laag gerangschikte tegenstan ders, heeft voor Sportief Ste kene uiteraard nadelige im- plikaties. De Stekenaars waren immers druk in het titeldebat gewikkeld maar tellen op drie zondagen voor het einde van de kompetitie reeds vier punten achter stand op Heikant Zele, dè lijstaanvoerder. Redenen voor deze mindere periode zijn natuurlijk niet zo moei lijk te achterhalen, zegt men in Sportiefmiddens. Het was bij het begin van dit seizoen immers de enige bedoeling om een plaatsje in de eerste vijf te veroveren en wanneer de ploeg dan aan de leiding van het klassement door stootte bleek de daarbij ge paard gaande stress iets te zwaar om dragen. Veel hangt er nu natuurlijk vanaf hoe leider Heikant zich door zijn resterende wedstrijden werkt: tweemaal uit op Schellebelle en op Herder- sem en één keer thuis tegen Berlare. Heel wat moeilijker dus dan het programma van Stekene. dat tweemaal in eigen huis mag aantreden tegen Moorsel en SK Aalst en tussendoor op verplaat sing gaat naar Grembergen. Hoe het ook afloopt, feit blijft dat de nieuwkomers in derde provinciale de kompe titie meer dan ooit hebben gekleurd en dringt zich de vraag of de stap hogerop voor Heikant of Stekene niet wat vroeg komt. Manil In de 70ste minuut mocht tk SI ML 1 P Leroy op rechts een vrij- 'J JPC* schop geven na fout van |MlMf Vandecaetsbeeck op Van- PMlW JWfc denhende. Mark leverde W weer zo een venijnig weg- rnBZmm- draaiende bal af op halve hoogte waar Ion Simoen sini-Niklaas - Sint-Truiden 1-0De Klaaskes hadden er loog uitvallend zijn hoofd bmbaar vee, 2,„ (dw) onder plaatste en zo zijn erg bleke wedstrijd weer redde. STVV moest nu wel uit zijn schelp komen om alsnog een kans te behouden op de eindronde. En dat had ook bijna direkt sukses omdat Claes makkelijk drie Waas- landers voorbijdribbelde en dan tegen de Klaaskens- keeper schoot. De bal kwam terug in bereik van de Trui- ense spits maar deze werd in zijn hernemen gehinderd door ploegmakker Mom- baerts, die zelf de verkeerde richting koos. Het was vanaf dat moment eigenlijk uit sluitend de gastformatie die domineerde maar voor een tweede keer weid geremd door een nauwelijks te be- l JÉkl grijpen beslissing van de ar- biter. De heer Fontaine zag A als enige een laakbare fout JT*? f HHHP van Draelants op Noë bij f U f 1 een doodnormale balbe- 1 twisting. En dat zorgde er ook voor dat de mannen van Wl trainer Van Moer meer ui- jb ting gaven aan hun te recht- Hg TT' vaardigen misnoegen dan vb- T ft dat ze nog iets aan de ver- liesscore konden verhelpen Over de prestatie van de yr Spoitkringers mag geen twijfel bestaan: een ontstel- is «B lend zwak vertoon dat ge lukkig voor hen geen pun tenverlies tot gevolg had. Er Sint-Niklaas - Sint-Truiden 1-0. Hoe hoog de Klaasjes ook het is op zulke wijze dat mei sprongen, het mocht niet baten.(dw) toch de eindronde bereikt! r Erondegem-Vherzele 1-1De kampioenen kregen tijdens de aanvangsminuten meerdere kansen die ze niet konden benutten, (per) Opstal-Appels 0-0. De Ridder slalomt hier wel voorbij de Appelse verdediger. Toch bleef de score blank, (vh) Een tiental minuten vóór de rust werd de Aalsterse verdediger Jefke Cornelis zwaar aangetrapt en diende geëvakueerd te worden en afgevoerd naar de kliniek te Aalst. Diagnose: «scheuring van de mediale ligamenten van de rechterknie». De Brusselaar zat diep in de put toen hem die jobstijding werd medegedeeld. Het is duidelijk dat de kleine maar moedige verdediger de rest van het seizoen zal missen. Een rotseizoen als je het ons vraagt. Zeer vroeg in de kompetitie moest hij een chirurgische ingreep ondergaan aan de linkerknie en toen hij zich nadien weer kon melden voor het fanionteam werd hij uitgeschakeld door een kwetsuur op training. Eendracht Aalst zal zondag a.s. ter gelegenheid de thuiswedstrijd tegen Hasselt de diensten missen van zijn stoere verdediger Mare Jteyaert (geelgeschorst). Dat is een zware handicap |wr de Ajuinen die bovendien nog geen beroep frinnen doen op Limpens. Sergeant en Jefke Cornelis. fe kwetsuur van deze laatste schijnt minder erg dan De Brusselaar kreeg twee weken volle rust onderzoek in Pellenberg waar zowat alle voetbalknieën worden onderzocht. Indien weken inaktiviteit geen pijn meer onder- Cornelis de trainingen mogen hervatten, op weg van herstel werd nu opnieuw geveld keelontsteking. Luc Limpens van zijn kant trainingen intensief hervat en legt zaterdag een eerste serieuze test af in het reserve- lee dan wordt de talentrijke Limpens opgenomen in de kern. Ingevolge dat moet Eendracht grijpen naar de reservenpotentieel. Ivic, die in de de week naar Zuid-Slavië afreisde om zijn zwaar zieke schoonmoeder te bezoeken, stelde een oefenschema op dat zijn adjunkt René Taelman tot in de puntjes moet uitvoeren. Of Ivic er zondag a.s. te Aalst zal bij zijn weet men in de schoot van Eendracht nog niet. «Laat ons hopen dat hij zondagmiddag ons team weer strategisch kan leiden,» zei ons voorzitter Daeleman. «We hebben vastgesteld dat onze spelers meer vertrouwen vertonen als hij in hun onmiddellij ke nabijheid verkeert. We begrijpen echter de situatie van de Zuidslaviër. Hij houdt heel veel van zijn schoonmoeder, als het ware zijn moeder, vermits hij als jonge wees bij haar werd opgevoed. Het is derhalve menselijk dat hij bij haar is, moest het ergste gebeuren». In de gegeven omstandigheden wordt de wedstrijd regen Hasselt een zware dobber. Voor enkele jongeren is het een gelegenheid om te bewijzen dat ze het verlengen van een kontrakt waard zijn. Muylaert, Vermeulen, Van den Bergh en zelfs Yangara verkeren in die omstandigheid. Indien die zondag a.s. tot het uiterste willen gaan geef ik ons beslist een kans tegen Hasselt,» aldus voorzitter Daeleman. Dat gelijkspel op Diest kan op het eerste zicht be schouwd worden als een fraai resultaat maar globaal bekeken zat er meer in voor de Eendrachters. Vooral in de eerste helft kregen de Ajuinen de beste kansen, maar Van Roy, Kingambo en zelfs Mare Steyaert waren onvoldoende bij de pinken om te scoren. Even na de kampwisseling lukte Van Roy op aangeven van Kin gambo de openingstreffer en was die 0-1 stand zeker niet onverdiend. Nadien kwamen de bezoekers toch wel sterker onder druk te staan en lag een dekkings- fout, gevolgd door een onge lukkige afschamper, aan de basis zodat Diest weer kon bijdraaien. Laten we u ver halen dat Horvat weer pri ma akteerde tussen lat en staken en drie prachtige sa ves etaleerde. Ook Kingam bo leverde verdienstelijk werk tussen de lijnen en speelt momenteel sterkei dan zijn landgenoot Yanga ra, die in extremis door oe fenmeester Ivic niet werd opgesteld voor de uitwed strijd op Diest. Ondertussen is het zo dat Aalst het mag vergeten om nog verder dooi te dringen tot de eindronde. Ofschoon Diest thuis geer gemakkelijke klant is. lac het volgens een schema nie in de bedoeling aldaar nie te gaan winnen. Voor voor zitter Daeleman en zijn me dewerkers is nu het ogen blik aangebroken om eens ernstig te gaan nadenken op welke wijze de ploeg kan versterkt worden met het vooruitzicht op de nieuwe kompetitie. Bovendien is het zo dat een nieuwe trainer moet aangeworven worden. Ivic is zinnens een rapport op te stellen, een soort door lichting van de ploeg, voor zijn opvolger. Ondertussen hebben zich reeds een stel nieuwe kandidaten aange meld, maar naar verluidt zit tussen die kandidaat-oefen- meesters tot nog toe geen enkel valabel element. On dertussen mogen de piep jonge voetballertjes van Eendracht op een suksesrijk seizoen terugblikken. De mi niemen wisten zich tot kam pioen te kronen en ook de preminiemen schoten de op- pergaai af. Ze wisten zelfs een absoluut rekord te be werkstelligen. Er niet min der dan liefst 218 keer ge scoord werd terwijl slechts drie treffers werden ge- ïnkasseerd. Tijdens de laat ste wedstrijd van het sei zoen werd 32 maal raak ge troffen. Bovendien wisten de Eendrachtpreminiemen zich te plaatsen voor de halve finale van de Beker van Bel gië. Voor de rest ook nog positief nieuws omtrent Luk Limpens. Die heeft de oefe ningen kunnen hervatten. Hetzelfde kan verwacht wor den voor Sergeant over een paar weken, terwijl Groe nendijk aan aangepaste oe feningen onderworpen is om over een drietal weken eveneens op de oefenston- den te kunnen verschijnen. Misschien kan Eendracht naar het einde van het sei zoen dan toch weer beschik ken over zijn type-ploeg. (abl) Diest-E. Aalst 1-1. Het nieuwe Aalst van Ivic met Kimbango en Yangara. (per) Moeten we nog zoveel afzien? (EINDRONDE nog 6 staties

De Voorpost | 1983 | | pagina 31