Bruno Van Bladel en Luc De Batselier centrale figuren bij S.K. Lebbeke De stunt van VW Hamme en de hattrick van Frankie Vanhaecke VW Hamme 0-5 Noodlottige kermiszondag S.K. Lebbeke organiseert jeugdtornooien VW Hamme zonder Ronny De Beule ling voor Frankie Mettepen - ningen (VW Hamme) Kontrakt Bruno Van Bladel verlengd. Belangstel B E iENTRAt georgc te gast TISTtSUBBEfjj Lebbeke Frankie ii; aanmerkin( 'aa: coach win ;s'° /pprcmnn i Qr p et seizoen latie jedwars- jk n in Ronny loot il van defrov'i bber. SI st.yil i« nige ti)de k voetbal lap,, VOETBAL 3° Nationale Bornem-Zele 1-0. Lofombo (Bornem) tracht een uitbraak van de Zeienaars te beletten, (pol) tot stand te brengen. Jan Geens liet een kans liggen kans niet benutten. Een slechte terugspeelbal van toen hij de bal kreeg toege- Peersman belandde de speeld aan het penaltypunt voeten van de Zeelse spits en een vrijschop van Mare maar doelman Van Trim- De Brabander raakte net pont kweet zich gelukkig niet voorbij de fatale doel- toen de bal uiteindelijk nog lijn. Intussen had trainer in zijn grijparmen belandde. Van Lerberghe zijn pionnen Ondanks de puntenloze te- verschoven. Jaak Goossens rugkeer bleven de spelers nam de voorstoppersplaats en trainer Van Lerberghe in en De Brabander kreeg geloven in een terugkeer, een funktie in het steunvlak. «Zondag komt Union Door- De Zeelse aanvallen gingen nik naar de b»ststraat. Op- direkter op doel af maar ook nieuw treden wij aan tegen Fan Pieters kon een kwartier een rechtstreekse tegenstre- voor het einde een reuze- ver. Net zoals tegen Dotte- nijs zijn we verplicht tot het uiterste te gaan om te win nen. Onkans heeft ons te Bornem de das omgedaan. Voeg daarbij de winst van onze tegenstanders zodat dit komende treffen van kapi taal belang is. Een zege brengt ons opnieuw tot op een punt. Deze vaststelling moet ons moreel sterken. Er staan immers nog zes wed strijden op het programma waarin nog alles kan ge beuren». Joost Arens VW Hamme heeft bij het toch niet te onderschatten Moeskroen een afgetekende zege behaald. Het liep van bij de start biezonder offensief van stapel en verraste de kijkers met sprankelend voetbal. Voor wie de match niet had bijgewoond klonk de uitslag zondaga vond ongelooflijk. Niemand had een dergelijk resultaat durven vooropstellen. «Hamme heeft eenvoudigweg zijn tegenstander overklast» schreef men maandag in Het Laatste Nieuws. «De stunt van VW Hamme» blokletterde Het Nieuwsblad. In de Hamse voetbalmiddens was men in elk geval in de wolken. thuisploeg volkomen ver- Hamse doelmond was geen zwonden. In dit vierde doel- sprake meer. Doelman De punt had ook Luc Schud- Wilde kon gerust meegenie- dinck zijn aandeel. Hij was ten van het vertoon dat zijn het die de voorzet in de voe- kollega's op het veld demon ten van zijn kollega had ge- streerden. VW Hamme was 3schoven. De zege was op dat toen superieur. Het bleef Ronny De Beule bracht de ogenblik voor VW Hamme meester in de middenlinie, eerste aktie. die tot het ope- een vaststaand feit. In het dwong nog verschillende resterende laatste halfuur doelkansen af en legde via werd de taalgrensploeg vol- Eddy De Malsche uiteinde- komen overhoop gespeeld, lijk de zege in forfaitcijfers Van enige dreiging voor de vast. Willy Meersman bleek «Amper acht minuten hadden we nodig om drie keer tot scoren te komen.» zegde ploegafgevaardigde Jacques Poppe Dergelijke weelde hebben we in deze kompetitie nog niet gekend. ningsdoelpunt heeft geleid, op gang. Hij trapte een cen ter voor doel. Daar nam Ed dy De Malsche de bal op zijn slof en kogelde onhoudbaar binnen. Het tweede doel punt was van een haast identieke makelij. Ook deze keer was Ronny De Beyle in de voorafgaandelijke faze betrokken. Hij zond de bal voor het doel, waar Frankie Vanhaecke met een kopstoot nummer twee tegen de net ten tikte. De gewezen Gan- toisespeler had blijkbaar zin in doelpunten. Bestendig schiep hij gevaar voor de thuisploeg die blijkbaar niet meer wist op welk been te dansen. Toen hij op weg was naar doel om een derde treffer te plaatsen werd hij binnen de zone van de waarheid bruusk onderuit gelopen. De scheidsrechter die voordien al een straf schop door de vingers had gezien, aarzelde deze keer geen sekonde om de zwaar ste sanktie toe te passen. Frankie plaatste zichzelf achter de bal en knalde bin nen. Metéén had hij re vanche genomen voor de ge miste elfmetertrap tijdens de heenronde. 0-3 dus met de rust in zicht. Een gun stiger uitgangspositie had noch trainer Maes, noch Willy Meersman durven dro men. Dat de sfeer dan ook ontspannen was tijdens de pauze hoeven we hier nau welijks neer te pennen. Toch waarschuwde Meersman zijn poulains voor overdre ven zelfvertrouwen. Onmid dellijk na de hervatting poogde de thuisploeg te rea geren. Toen Frankie Van haecke een paar minuten diep in die tweede periode het nummer vier binnen- trapte, was de hoop voor de Lebbeke- Chris Ferket na afloop de gelukkigste man op aarde. «Wat wil je na een seizoen vol ellende. Deze keer be leefde ik één vcm de mooiste namiddagen in mijn voet balloopbaan. Wie als toe schouwer de match heeft bijgewoond, zag het échte Hamme aan het werk. Er hadden zelfs nog een paar doelpunten meer op het bord kunnen verschijnen. In het begin van de match werd een zware overtreding op Frankie Vanhaecke bin nen het strafschopgebied onbestraft gelaten. Voor een wat lichtere overtreding kre gen we dan toch een elfme tertrap. Op het einde van de match werd nog een doel punt van Eddy De Malsche afgekeurd. Waarom? Dat mag Joost weten. We gaan over deze dingen nu niet gaan vitten. Vijf doelpunten scoren op verplaatsing en zeker bij een ploeg die tot Voor kort titelkandidaat was. is geen klein bier. Maar het is nu al ni keren hoog ploegen sterker laten gel den dan tegen zogenaamde mindere goden. In ieder ge val ben ik biezonder tevre den over de verrichting. Een dat we ons gekwoteerde Frankie Van Haecke van herhaling voor eigen pu bliek dringt zich nu wel op». (e.D.M.) 1* Provinciale Heirnis - S.K. Lebbeke: 1-2 Jong Lede - Menen 2-0. Mare Uyttenhove lukte even voor de rust de 2-0. Meteen wordt de strop rond de Zeelse nek wat dichter gesnoerd, (per). S.K. Lebbeke heeft het zaterdagavondtreffen tegen het Gentse Heirnis tot een goed einde gebracht. Voornamelijk tijdens het derde kwartier en in de tweede helft was Lebbeke de dominerende ploeg. Het voetbalde realistisch en bovendien dreigde het bestendig. Mits wat bijval had het zelfs een grotere zege behaald. Het botste wel op een tegenstander die nogal brutaal van stapel liep. Dat leidde tot overtredingen die bestendig onderbrekingen van de wedstrijd tot gevolg hadden. Dat kwam geenszins het spektakel ten goede. In ieder geval heeft Lebbeke door deze zege een optie genomen op de tweede plaats. Klubleider Eric Buytaert door een vrije trap die keu- zijn intrede met een doel- over de wedstrijd en de sfeer rig in de winkelhaak was punt. Frank Van Den Broeck die momenteel aan het Kon- geplaatst. Tegen die treffer had zwaar uitgehaald. De kelgoed heerst: had onze doelman niet het plaatselijke portie kon de «Eigenlijk wachtten we de minste verhaal. We hebben bal niet onder kontrole krij- verplaatsing naar Heimis echter kunnen reageren, in gen. Daarvan kon de jonge met geen al te gerust ge- die zin. dat we vanaf het De Cock gebruik maken om moed af. Velen in onze ran- derde kwartier het toe te slaan. Vanaf dat gen stelden zich vooraf al meesterschap opeisten, ogenblik had de wedstrijd met een puntendeling tevre- Toen zijn we realistisch een definitieve wending ge- den. De achterstand in de gaan voetballen. Dat strekt nomen. Het was toen Lebbe- klassering die deze ploeg op onze spelers tot eer. De ke dat domineerde en gere- ons had, bedroeg maar twee thuisploeg kreeg toen nog geld de thuisploeg bestook- punten, in feite dus geen weinig vat op ons. Voorna- te Met nog pakweg twintig groot verschil. In het begin melijk Bruno Van Bladel le- minuten te spelen werd van de match hebben we het verde een opvallende ver- Frank Braeckmans binnen niet onder de markt gehad, richting. Als centrale figuur de zone van de waarheid De thuisploeg haalde bru- in de middenlinie betrok hij onderuit gehaald. Dat had taal uit, wat vele overtredin- geregeld zijn collega's in een strafschop tot gevolg, gen voor gevolg had. Het zijn ideeén. Zijn werkkracht Omdat enkele van onze spe- was net of we met een team en uitstekend passenspel Iers blijkbaar niet de verant- leeuwen te maken hadden, hadden een gunstige in- woordelijkheid dierven op- Na een kwartier werden we vloed op de ganse ploeg, nemen om deze elfmetertrap op achterstand geplaatst Nog voor de rust kwam hij te plaatsen, nam Rudy Jan- trouwens dicht bij het gelijk- segers deze taak op zich. stellende doelpunt. Ook Gi- Met sukses trouwens. Daar- no Van Den Berghe bracht na hebben we nog enkele toen een voortreffelijke aktie kansen gehad, in die zin dat op gang, maar hier liet de het met wat bijval gerust 1-4 afwerking het afweten. of 1-5 had kunnen worden. Frank Braeckmans, bijvoor- Inzet beeld, verscheen op een be- «Na de hervatting is de P<»ld ogenblik alleen oog thuisploeg er opnieuw kei- 'n °°9 met de plaatselijke hard tegenaan gegaan.. P°rt»»- F'™kie Van Den gaat Eric Buytaert verder. dle ,°P .Tj l™" "Dat heelt echter tot een naar een doelpunt, had deze reaktie van de scheldsrech- ks<" blijkbaar geen geluk, ter geleid. Toen Frank De Bovendien ondervindt Fran- Grauwe al na twee minuten kle "°9 steeds hinder van op een weinig sportieve ma- «en bloedstorting in de di nier werd aïngepakt, had Ondanks de pijn heelt hl, dit de uitsluiting van een ech,e' Beste krachten plaatselijke speler tot ge- ,G1°b°°genomen volg. De thuisploeg moest Bet de ploeg koHektirf een het dus vanaf dat ogenblik uitstekende indruk. Dat IS met tien man rooien. Wij veelbelovend nu de kompe- - - - titie haar ontknoping na dert,» besluit Eric Buytaert. In de Lebbeekse klubmid- Eric Buytaert heeft de jongste weken al stapjes in de wereld gezet. Daarmee bedoelen wij dal de Lebbeekse klubleider de streek grondig aan het uitkammen is op zoek naar versterking. SK denkt immers reeds volop aan volgend seizoen. Deze week werden trouwens al de eerste officiële verrich tingen gedaan. Zo werd dinsdagavond laat het kon- trakt met Bruno Van Bladel voor een jaar verlengd. Deze centrale figuur in de Lebbeekse werd vorig jaar aangetrokken bij de Lierse. Ook laat SK Lebbeke zijn oog vallen op Mettepenningen. Dat is een negentienjarige invallei (ani van VW Hamme. Hij vat post op de rechterbacl alhoewel hij ook voor andere funkties in komt. Dat is de mening trouwens van coach Will )e'a Meersman van VW Hamme. Volgens Meersman Mettepenningen evengoed bekwaam om een rol linkse verdediger te vertolken. SK Lebbeke zou deze voetballer voor één willen aantrekken. In Hamme is hij immers boomd door titularissen als Omer Van Praet en De Beule. Voor een funktie in het eerste elftal var vierdeklasser is hij maar een derde kanshebber. Lebbeke wil hem in zijn rangen om over een wissel te beschikken nu Arnold Mariën enige geleden te kennen heeft gegeven om met het len te stoppen. Wat de nabije toekomst betreft. Meer bepaald d< ebbe match van nu zondag tegen Racing Haaltert. Daarin is SK Lebbeke gehandicapt in die zin dat geen beroep zal kunnen doen op Staf Hendrickx. Hi liep in Heimis een verrekking op in de dij. Het ziet bepaald niet naar uit dat hij tijdig fit zal zijn. Franl De Grauwe hervatte licht de trainingen. Hij aantreden tegen Haaltert. Wellicht zal Kamiel Va der Meersch ook Luc De Batselier een nieuwe kan geven. Hij werd, zoals blijkt uit een andere bijdragi een meevaller. Niettegenstaande Haaltert op papi tot de zogenaamde mindere goden behoort doet Lebbeke er toch best aan de opdracht niet te licht: nig aan te vatten wil het verder een optie op tweede plaats blijven nemen. (E.D.I goed» gekrediteerd. Dat was uiteraard het geval met Bruno Van Bladel. zoals hier hoger reeds aangehaald. Maar ook voor Luc De Batse lier. Na tien minuten had hij de taak van Staf Hendrickx. die gekwetst werd. overge nomen. Luc vertolkte die op dracht met brio. Hij bracht metéén de bevestiging dat S.K. Lebbeke voortaan op hem beroep kan doen als volwaardige titularis. Hij heeft een biezonder goede voorzet in de voet. Boven dien is hij bekwaam I verschillende opdracf Een voetballer met veel] ge kwaliteiten en dat fc rijkdom voor de eerstol vincialer. Ook doelmaa dy Jansegers speelde andermaal positief kijker. «De sfeer in de ploeg ij dit alles uitstekend.»] klubleider Eric Buy! «Prettig om dat alsT stuurslid allemaal mif maken». moesten Frank De Grauwe, die een blessure aan deze aanslag overhield, vervan- gen door Raoul De Cock. Die dels werden na afloop enke- verzilverde korte tijd later le spelers met een «zeer S.K. Lebbeke heeft reeds enkele jeugdtornooien ii vooruitzicht gesteld: Op zaterdag 2 en maandaj| april wordt het paastornooi van de pré-miniem georganiseerd. De wedstrijden hebben plaats opl B-terreinen aan de Ziekenhuisveldbaan. Naast hetf en B-elftal van S.K. Lebbeke nemen ook EendraT Aalst, Hoger Op Merchtem, Wilskracht Gijzegfl Eendracht Opstal, S.K. Opwijk en S.K. GremberjJ deel. Op diezelfde dagen nemen de miniemen aan een tornooi dat door F.C. Wieze wordt seerd. Ook op 2 en 4 april zijn de knapen 1 een tomooi dat Eendracht St.-Gillis pen en pré-miniemen nemen verder op aan een tornooi dat door Eendracht Opstal georganiseerd. Op 12, 14 en 15 mei nemen de ren en de juniors deel aan het jeugdtornooi Brabantse S.V. Asse. Op 1 mei reizen de pré-miniemen naar Frankrijk waar ze eveneens wedstrijd zullen spelen. Tenslotte nog vermelden pré-miniemen en scholieren zullen gehuldigd op de «Dag van S.K. Lebbeke» die plaats zaterdag 28 mei. 32 - 25.3.1983 - De Voorpost Bornem-Eendracht Zele 1-0 Indien Ronny De Beule hersteld is, treedt VW Hamme ongewijzigd aan tegen SV Zottegem. De Beule liep een kneuzing op aan de teen. Hij trainde derhalve deze week niet. Verwacht wordt dat de kans reëel is dat hij toch tijdig zal paraat zijn. VW Hamme ontmoet thans een vierde keer SV Zottegem. Het had deze ploeg twee keer als tegen stander in de beker Helanio. Hamme won de beide wedstrijden. In kompetitieverband speelde het bui tenhuis 1-1. Zondag is Zottegem te gast in Hamme. «We zullen beslist op onze hoede moeten zijn,zegt trainer Eddy Maes. «Eerst en vooral leverde Zottegem een voortref felijke prestatie tegen de leider. Anderzijds heeft het punten nodig om zijn behoud veilig te stellen. Ten slotte zal onze overwinning in Moeskroen allicht indruk hebben gemaakt. In geen geval mogen we met overdreven zelfvertrouwen aan de opdracht be ginnen.» Willy Meersman is de mening toegedaan dat VW Hamme nog de tweede plaats in bereik heeft, tenmin ste als het verder gunstig blijft evolueren. «Tweede gerangschikte Moeskroen heeft een voor sprong van drie punten. Dat is niet onoverkomelijk. Het komt er nu op aan in iedere wedstrijd tot het uiterste te gaan. Om te beginnen nu al tegen Zot tegem.» (e.d.m.) Bornem-Zele 1-0. Na het vroege doelpunt van Jean Janssens was Zele aangeslagen. Het staat er slecht voor. (pol) SK Lebbeke Bruno Van Bladel (SK Lebbeke) speelde weer uitstekende match, (vh) Eendracht Zele heeft te Bornem een slechte beurt ge maakt. Mede door de winst van zijn naaste konkurrenten is het op een driepunten achterstand gekomen, wat weinig goeds inhoudt voor de strijd tegen de degradatie. Zondag met de komst van Union Doornik rest Eendracht een ultieme kans om de kloof te dichten maar stelt een zege op de Walen zich aan als enig alternatief. Een vrij vroeg doelpunt van Jean Janssens heeft de bedoelingen van de bezoe kers deerlijk in de war ge gooid. De lokalen namen deze kleine voorsprong te baat om voorzichtiger te werk te gaan zodat Zele ver plicht werd het initiatief van de wedstrijd in handen te nemen. Met gevaarlijke spitsen als Lofombo en Jean Janssens was dit beslist geen sinecure. Bornem greep bestendig naar de harde middelen en doelman Van Puyvelde diende op zijn kunde beroep te doen om een doorbraak van Van Her- straeten af te remmen. Jan Geens (vorige week als in valler goed voor een doel punt) kwam Freddy Chris- tiaens vervangen aan de rust. De thuisploeg bleef in de counter geloven maar een onmondig Eendracht kon de doelkansen niet be nutten om de puntendeling

De Voorpost | 1983 | | pagina 32