het hoofd koel... Zeienaars hielden üül Steenhout in glansrol Noodtoestand bij de lokalen Derbyvuur op laag pitje In de tweede helft door de knieën Aalsterse derby zonder veel belang 34 - 25.3.1983 - De Voorpost VOETBAL 3° Provinciale Nieuwerkerken - Eist 4-0 Eendracht, dat vorige don derdag een puike oefen match had gespeeld tegen Denderhoutem (2-2) moest toch gehandikapt deze wed strijd beginnen. De Bossche- re, De Petter, De Boeck en De Saedeleer, vier basis pionnen. moesten vervan gen worden. Nieuwerkerken dat nog alle kans heeft op de titel speelde een zeer flinke wedstrijd met Danny Steenhout als vedette. Hij mocht zich nu in de voorlijn volledig uitleven. Op de 17e min. kwam de thuisploeg bijna op voorsprong toen Moens prachtig kon voorzet ten naar Lauwreys die naar doel kopte, doch de bezoe kende doelman was paraat. De lokale aanvalsgolven bleven steeds maar aanrol len. doch zowel Steenhout als Lauwereys hadden geen geluk bij de afwerking. De supporters moesten met juichen wachten tot de 40e min. Moens, hardwerkend in het middenveld, schoot van buiten de backlijn naar doel en hij trof raak. Bij dit doelpunt ging een nochtans fel spelende bezoekende keeper niet vrijuit. Deze 1-0 ruststand leek wel gevleid voor de bezoekers die nog geen kansje hadden ge schapen. Direkt na de rust zag Danny Steenhout zijn schot ge weerd door de dwarsligger maar amper één minuut la ter speelde hij de ganse ver dediging van Eist op een hoopje en lepelde Marnix Uyttersprot een prachtkans voor. Die twijfelde niet en het werd 2-0. Op de 52e mi nuut werd het 3-0. Opnieuw lag Steenhout aan de basis van deze goal die door een verdienstelijke Lauwereys werd aangetekend. De be zoekende ploeg was niet op gewassen tegen deze sterke formatie en toen Walter Van Der Biest mooi doorging gaf hij de kans aan uitblinker Steenhout om zijn glans prestatie met een mooi doel punt af te ronden. Ondanks een geweldige pressing slaagde Nieuwerkerken er niet in de forfaitcijfers te bereiken. Deze sportieve match werd zeer goed ge- gedraaid worden, (per) leid door ref Wouters. (gm) Ol. Burst-Bambrugge 1-1Onder de stuwende kracht van middenvelder Luc De Tandt y trachtte de thuisploeg nog in de slotminuten twee punten thuis te houden. Tevergeefs...jj (per) E. Nieuwerkerken-Eist 4-0. Moens opende de Eendrachtscore en zo kon er met 1-0 Sombeke - Excelsior 0-1 Het gelijkspel op Grembergen was voor de lokalen zeker een stimulans om te blijven vechten voor het behoud. Veel hing er vanaf hoe Excelsior de wedstrijd ging aanpakken. De bezoekers konden in feite rustig uithollen naar het einde van de kompetitie. Kon White Star daar gebruik van maken om de broodnodige punten te veroveren? Trainer Luc Van Hoorick gaf ke. Rond de 60e min. sloeg onomwonden toe: «Excelsior Excelsior toch toe. Of beter heeft verdiend gewonnen, gezegd, vrijschopspecialist Daar valt niets op aan te Meul. Na een lokale fout merken. Samen met Heikant was doelman De Boom nog is het de beste ploeg uit de zijn muur aan het opstellen reeks. Ik begrijp niet dat die toen Meul beslissend af- ploeg slechts halfweg in de drukte: 0-1. Vercauteren klassering staat.» ging zich nu vooraan mei de Het eerste halfuur verliep zaken bemoeien maar dat evenwichtig maar daarmee bracht ook geen aarde aan is ook alles gezegd. Dan kre- de Sombekedijk. Mare Prin- gen de toeschouwers toch gels verzette hemel en aar- een opwarmertje. Na aange- de om zijn maats te stimule- ven van Lucien De Langhe ren. Alleszins veel goede omspeelde Hugo De Baere wil bij White Star maar al- een bezoekende verdediger leen daarmee komen geen Nieuwerkerken-Eist 4-0. Steenhout legde in de 65e minuut de eindcijfers vast. nadat en dook alleen voor de Ex- doelpunten op het bord. Ook een uitstekende wedstrijd had gespeeld, (per) celsiorportier op. Hugo pak- Luc Peleman was in een te uit met een lob maar doel- paar schermutselingen be- man Bosman kon. in grootse trokken maar doelman Bos- ctijl. hei gevaar nog afwe- man bracht in feite één van ren. Bezoeker Meul deed zijn rustigste namiddagen dan de Sombekedeklat tril- door. Voor hem was de wed- len op vrijschop. De 0-0 aan strijd eerder een geslaagde de rust was dan ook een training. Voor Sombeke be- duidelijke weerspiegeling ginnen de zaken er steeds van het vertoonde spel. Van somberder uit te zien. Wie uitgespeelde kansen was er legt de vinger in de wonde? aan beide zijden geen spra- André Ol. Burst-Bambrugge 1-1. De Bambrugse doelman heeft zeker geen moeite met dii e zwakke schot van een Burstaanvaller, (per) Burst - Bambrugge: 1-1 Nu de strijd zich in derde provinciale C toespitst op de ploegen van Nieuwerkerken en Kerksken blijven voorals nog vier ploegen in aanmerking komen voor de degradatie. Eén ervan is Olympic Burst. De thuisploeg moest voor dit derby kandidaat-kampioen-af Bambrugge ontvangen. Het is een traditionele wedstrijd waarin steeds in het verleden hard werd gevochten voor de overwinning. Twee gemoti veerde ploegen gingen van start in een partij waarin Rudy Van Laethem bij Burst en Erwin Verbraekel bij Bambrugge ontbraken. In de zevende minuut was Burst voor het eerst gevaar lijk. Mano Peralta liet zich vanuit zijn midvoorpositie ver terugvallen en kon alzo Gerd De Clercq lanceren. Deze schoot echter iets te overhaast hard over. Het antwoord van het bezoeken de Bambrugge liet echter niet lang op zich wachten. De lokale buitenspelval klikte niet behoorlijk dicht zodat Danny Renncboog al leen voor Wemer Volkaert kwam. Hij liet echter die uit stekende kans onbenut. Toen keerde de rust in beide kampen even terug. De wed strijd zou pas echt starten in de 25ste minuut. Alain van Geit stuurde een gestrekte voorzet weg. die mooi op het hoofd van de aardsgevaar- lijke Geert Van Herreweghe terechtkwam. Het was met een raak. Burst scheen er nu volop zin in te krijgen. Men poogde nu nog voor de rust om de score te verdubbelen. Niettegenstaande dat speel de het gevaarlijkste standje zich echter voor het doel van Wemer Volkaert af. Na een geharrewar bleef de bal lig gen voor het doel. Wemer Volkaert kon nog net in de voeten duiken van Hans Van Der Eecken vooraleer deze Racinger kon gevaarlijk worden. Een eerste helft dus met wisselende kansen maar alvast een 1-0 voor sprong voor het bedreigde Burst. Tijdens de rust verloren de lokalen de gekwetste Gra tiën Fosselle. Hij werd klas rijk vervangen door Freddy Fock. Burst bleef in de be ginfase behoorlijk draaien. Het zag er steeds meer naar uit dat de lokalen meer af stand zouden gaan nemen van een wankelend Bam brugge. In de 55ste minuut kreeg Danny Sergeant heel wat last met een schuiver van Mano Peralta, die even later zou vervangen worden doa Danny Beeckman. Wat lat® zorgde een slimme breedte- pas van Luc De Tandt ervoa dat Gerd De Clercq de bui tenspelval kon omzeilen. H: snelde moederziel alleen op de bezoekende doelman ai Zijn schot hobbelde echte enkele centimeters naast di e' verste paal. Hier ontsnapt® de bezoekers aan de dood steek. Tot eenieders vei wondering was dit het laat ste wapenfeit van Burst Men had zijn laatste adei uitgeblazen en Bambruggi ,a; maakte daarvan gretig ge ac bruik om de dominante roiHi over te nemen. Voorlopij echter zonder enig gevaa rk want Frans De Bruyn speelde achteraan als e® 3p kraan. Ook hij kon welis,m waar niet verhinderen daK Hans Van Der Eecken scooi g, de een kwartier voor inrul CI ken. Bij die gelijke stan fe, werd Burst nog meer m a(j angst bevangen. Tien min j ten voor tijd zou André V(»y. Den Bossche de lokale aat^j/i hang nog even verontruj ten. Hij vond de vuisten va en Wemer Volkaert op zij nk weg. Burst sleepte zich nac e het einde maar bleef stan ge houden. Geen echte derbj 3 v sfeer in deze partij, mac alvast een derby-uitslag-. (G.D.T n FC Heikant - Baasrode: 5-1 Heikant kan zich beginnen opdoffen voor een nieu we kampioenenviering. Nadat Bazel een handje toestak door rivaal Stekene te verslaan hebben de poulains van André Van Driessche hun titellot nu in eigen handen. Wordt zondag op Schellebelle gewon nen dan volstaat een punt thuis tegen Berlare om de flessen te kunnen ontkurken. Heikant-Baasrode. Na zeven minuten lukte de lokale Paul Laureys met een prachtige kopbal het openingsdoelpunt, (gvw) De traditie die wil dat Hei kant op eigen veld steeds zwakker voor de dag komt dan op verplaatsing werd gelukkig verbroken. De lo kalen namen direkt het ini tiatief onder het oog van 850 toeschouwers. In de 5* min. pakte Eric Van Doorsselaere uit met een schuiver maar die was toch iets te zwak om doelman De Valck te verras sen. Aan de 9® min. daverde het reeds in de Sportstraat. Freddy Van de Velde mocht een vrijschop trappen. Een klaarkijkende Paul Laureys kon puik binnenkoppen: 1-0. Even later zagen we een mooie rush van Herman Van Driessche over de lengteas van het veld. Zijn doorbraak kon op het nippertje in hoek schop verwerkt worden, maar dat bracht geen ge vaar op. Rond het kwartier hingen de bordjes in even wicht. Na hoekschop (die er o.i. geen was) gegeven door Johan Verheyden kon Etien- ne Van Keer laag binnen schieten: 1-1. Zenuwen speelden Baasro de parten In de 18* min. vloog kapitein Van der Veken in het boekje van scheidsrechter Anica, na zware fout op lo Van Eet- velde. Toen Toon Van Cau- teren het hazepad koos meenden we dat het ge beurd was. Toon kon zich door de bezoekende verde diging werken en wou fa taal uithalen. Maar de scheidsrechter had al voor fout op hem geblazen. En uit die vrijschop puurde Hei kant geen voordeel. Eddie Van Keer de laan uit Toen Van Keer zich, na fout op Paul Van Doorsselaere, nog niet kon intomen mocht hij voortijdig de kleedkamer opzoeken. Baasrode was nu nog meer geprikkeld en dat kostte Erik De Decker ook al een boeking. Nadat de ge moederen (voorlopig) enigs zins bedaard waren kon men weer aan voetbal be ginnen denken. Eric Van Doorsselaere glipte door de mazen van het bezoekend net maar doelman Guido De Valck had gepast zijn hei ligdom verlaten. Direkt betaald antwoord aan de overzijde. Luc Van der Vreken slalomde voorbij een paar verdedigers maar hier trad Luc Van Doorsse laere op het voorplan door zich onvervaard in de voe ten te gooien. Even voor de rust werd Wim Moens aan de knie geraakt en diende vervangen door Marcel De Cock. Voortreffelijk werk van Mare D'Hollander Trainer André Van Dries sche had zijn spelers tijdens de rust tot voorzichtigheid aangemaand Met Rik D'Haen en Marcel De Cock in punt bij Baasrode mocht men niet te onbesuisd te werk gaan. Mare D'Hollan der moest een oogje in het zeil houden in de buurt van De Cock want met die routi nier weet je nooit. En dat deed Mare voortreffelijk. Na inworp van Van Driessche kon Paul Van Doorsselaere afdrukken maar deed dat te zwak. Hetzelfde overkwam Freddy Van de Velde. Diens schot vond De Valck op zijn weg. Aan de 70® min. mocht Baasrode een kaarsje bran den voor Livio Falat die een loeier van Herman Van Driessche van de lijn kon wegkuisen. Het flegme en de klasse van Marnix Boeykens Marnix Boeykens wist steeds raad met de uitbra ken van Baasrode. Meer nog, met steeds preciese dieptevoorzetten stuurde hij regelmatig zijn maats in de vuurlijn. Op een van die voorzetten kon Herman Van Driessche mooi voortrekken. In het daaropvolgende ge harrewar kon Freddy Van de Velde binnentikken: 2-1. Trainer André Van Dries sche die al een paar sigaret ten had opgepeuzeld kon eindelijk rechtveren om dat verlossend doelpunt. Baasrode kon het moeilijk slikken Bij de bezoekers was dat doelpunt zwaar aangeko men. Scheidsrechter Anica, die kordaat elke fout be strafte werd nu met alle mo gelijke zonden overladen. Marcel De Cock liep tegen een boeking aan en meende die te moeten betwisten. Hii mocht zich ook gaan aankle den. Toen Van der Vreken zich hiermee niet kon ak koord verklaren liep hij zijn tweede boeking op en kon De Cock in de kleedkamers gaan vervoegen. Een Baas rode afgevaardigde wou toen de ploeg van het terrein roepen. Gelegenheidskapi tein Falat kon hem tot ande re gevoelens brengen. Een sportieve pluim voor Livio die zijn ploeg behoedde voor zware sankties. De acht res terende spelers van Baasro de konden nog weinig ver richten' tegen de lokale piet- wals. Marnix Boeykens joeg Van Eetvelde gevat in het straatje. Johan betrok Eric Van Doorsselaere in zijn ak- tie en kon beheerst afron den: 3-1. Toen Toon Van Cauteren er met een af standschot 4-1 van maakte kon de euforie niet meer op. Eric De Decker kon vervol gens niets anders dan een Heikantaanval foutief stui ten. Het strafschopklusje werd feilloos door Van de Velde geklaard: 5-1. De lo kale dirigenten André De Rijcker. Cesar Van Lijsebet- ten en Dirk Blancquaert kon den na de wedstrijd te opge wonden bezoekende suppor ters tot rede brengen zodat scheidsrechter Anica en zijn assistenten Feusels en Huysmans zich zonder kleer scheuren konden gaan aan kleden. FC Heikant: Luc Van Doors selaere. Eric en Paul Van Doorsselaere. Marnix Boey kens. Freddy Van de Velde, Paul Laureys. Mare D'Hol lander, Jo Van Eetvelde. Herman Van Driessche, Da niël Van Heddeghem en Toon Van Cauteren. Wisselspelers: Rik Vehent, Mare Derweduwen en Pa trick Van Hecke Baasrode: Guido De Valck, Luc Van der Vreken. Livio Falat, Eric De Decker. Wim Moens, Walter Meert, Paul Mees, Rik D'Haen, Etienne en Eddie Van Keer en Johan Verheyden. Wisselspelers: Marcel De Cock, Gerlo en Ringoot. In de Baasrodekleedkamer Afgevaardigde Callaert be greep het nog altijd niet: «De scheidsrechter heeft de sfeer verpest. Onze spelers mochten geen vin verroeren of het was fout. Ook die boekingen, dat was toch overdreven. We hadden er nochtans graag een mooie wedstrijd van gemaakt». Trainer Marcel De Cock: «Heus, we waren naar Hei kant gekomen om te voet ballen en om de toeschou wers een aangename wed strijd aan te bieden. Scheidsrechter Anica boor de al die bedoelingen de grond in door konstant voor alle futiliteiten te fluiten. Op de duur geraak je dan toch van de kook». Onder de Heikantstortbaden Voorzitter André De Rijcker was intens gelukkig. «Na tuurlijk dik tevreden. Niet alleen om die klinkende ze ge maar ook om de aanval lende manier waardoor die tot stand kwam. Aangaande die uitsluitingen hebben we ons niets te verwijten. De spelers zijn kalm gebleven in dat bezoekend tumult. Nu wordt het aftellen naar het verlossende einde.» Marnix Boeykens zag het weer zeer nuchter: «Wij mochten vandaag niet ver liezen, dat was het voor naamste. Zeker in de Heel wat belangstelling voor deze derby onder lei ding van ref. Lievens die in de eerste helft twee straf schoppen floot, één voor beide ploegen. SK Aalst is door deze zege wel naar de vierde plaats opgerukt, doch voor de titelstrijd is dit te laat. Heikant Zele is im mers zo goed als zeker van zijn zaak. Het was Nijs van SK die de thuisploeg op voorsprong bracht, doch Hendrickx kon de stand in evenwicht brengen na een gelukte strafschop. Toen echter later een SK-spits in de fatale zone werd neerge legd. aarzelde de ref ook niet om naar de elfmeterstip te wijzen. Als specialist ter zake versloeg keeper D'Her- de zijn vis vis en zo werd het 2-1. Herdersem liet zich door deze achterstand niet ontmoedigen en kon de stand nog voor de rust op 2-2 brengen. Na rusten zou de voor Spanoghe ingevallen Leroy de 3-2 eindcijfers vast te leggen. Doelman D'Herde liet zich niet meer verra sen, zodat de mannen va voorzitter Jef Vermoesen ee jj». verdiende zege behaalde en nu een ereplaats beze ten in het klassement. Op zaterdag 26 maart o 19.30 u. geven de junia y| van SK Aalst hun bal in voetbalkantine. Radio II turnus met dj Harry Tig II zullen er voor de plezan noot zorgen. De toegang b draagt amper 40 fr. en iedi een is welkom. dne (gi rpla ign Kallo - Berlare: 3-5 De mannen van trainer Smet hebben in deze ontmoeting twee gezichten laten zien: voor de rust hielden ze de bezoekers goed in bedwang, maar daarna werden ze over alle lijnen gedomineerd. Even voor de pauze werd de skore immers in het voor deel van de Sportkringers geopend door Alain Ver doodt na een penalty. In de slotminuten van die eerste helft werd evenwel orde op zaken gesteld door de Berla- re-spelers want in twee mi nuten tijd werden evenveel doelpunten aangetekend door eerst Van Hauwe en dan Van Buylen. In de twee de helft kwam Kallo door deze plotse kentering niet meer op zijn vorig peil en kon Berlare zijn voortdurend meesterschap pas in de 70ste minuut opnieuw uit drukken met een derde doel punt langs De Lathouwer. Kallo kwam nog even opzet ten met een gelukte soloak- tie van Rotthier tot 2-3. maar kreeg daarna weer een doel punt tegen langs De Potter. Nog gaf Mark Rotthier de moed niet op en was het weer hij die zijn ploeg terug bracht naar 3-4. Vijf minuten voor tijd kwam er aan de goaltjeskermis een einde met een treffer van Van Buyten. Alles laat nu voorzien dat Kallonaars pas in de sli match zekerheid zullen v werven over verlengd blijf in derde provincie yfcj Volgende speeldag va spelt immers niet veel go« re met' een verplaatsing nc Baasrode, gevolgd door i rt thuismatch tegen Herd sem. Als laatste staat dan de vierpunt match tegen Eendracht zei buitenshuis geplande'° de uiteindelijke beslissi zal moeten geven. tekc helft hebben we geen risi co's genomen. Na de rust was het tempo bij ons ge daald en werden we in slaap gewiegd door de be zoekers. Het tweede doel punt kwam precies op tijd.» Mare D'Hollander speelde een prima wedstrijd: «Dat voortdurend switchen met Paul Laureys heeft Baasrode enigszins van de kook ge bracht. Aangezien ik vorig jaar nog voorspeler was be kruipt me nog steeds die neiging om mee op te rukken». Trainer André Van Dries sche: «Onze beste thuiswed strijd!» «De spelers zijn sterk gemo tiveerd en gedisciplineerd aan de wedstrijd begonnen. Vooral om hun aanvalsdrift ben ik tevreden. Baasrode probeerde het tempo te bre ken waarin het in de aan vang van de tweede helft zeker slaagde. Spijtig van die incidenten maar Baasro de werd verraden door de zenuwen. Gelukkig bleven mijn spelers kalm en liep geen enkele boeking op. ben ook tevreden voor supporters: die hebben 01 beste thuiswedstt gezien.» Rik Merlin, kok van ploeg, verwent de spek «Het succes van de pk heeft veel te maken met geest die onder de spel heerst. Donderdag na training staat er hutsel klaar. Geen beter pepm j del voor de volgende w Ipun: striid!» Ant j)e Et SK Aalst - Herdersem 3-2

De Voorpost | 1983 | | pagina 34