KAMILLEKES AALST SUPPORTER Kamillekes zijn supporters revanche schuldig! Wat scheelt eraan, Kamillekes? Voetbalkalender Het blijft spannend in 3e provinciale C Wepogro Girls: een begrip voor het damesvoetbal In Wetteren daar zijn de «Jaeghers» Bezoekende doelman redt puntje St.-Pauwels haalde fors uit in de heenwedstrijden Ie )e Voetbaluitslagen 36 - 25.3.1983 - De Voorpost Doeme voesj? VOETBAL Damesvoetbal wordt door sommigen nog met een scheef oog bekeken. Kom bij de Wepogro Girls niet aandraven met de bewering dat die sport niet geschikt is voor vrouwen. U zult er direct van het tegengestelde overtuigd worden. Wij togen zelf naar het terrein in de Soesbeek- straat rechtover de kerk van Ruiter-Waasmunster. Voorzit ter Werner Poppe en trainer Rudi Michiels stonden ons in de gezellige kantien graag te woord. Voor de dames van Wepogro tocht met slaande trom, betekent voetballen een want ze werden kampioen van ontspanning. Elk in reeks A. Daarnaast ver- Wat de Kamillekes na een ongelukkige seizoenaanhef met een indrukwekkende remonte hadden bereikt, dreigt nu in enkele weken tijds verloren te gaan. En dat mag gewoon nietl Het zou bijzonder jammer zijn mochten lovende persartikels de sfeer in de spelersgroep hebben vertroebeld. Persoonlijk hebben we ge tracht bij het Aalsters voet balpubliek interesse te wek ken voor een fris voetballen de meisjesploeg die de kans had en nog heeft een plaatsje te veroveren tussen de elite van het Belgisch vrouwen voetbal. Een kans die men zo maar niet mag laten voorbijgaan, 't Zijn echter sterke benen die de weelde dragen kunnen en enkele van de Kamillekes hebben bewezen dat ze de jonge sportroem nog niet zo best kunnen verwerken... Ze vonden het niet meer nodig om hard te blijven trainen in het vooruitzicht van wed strijden tegen Ekeren, Jumet en Veldegem... «Klusjes» dacht de ene, «een formali teit» zei de andere en ze staken nog een sigaretje op en dronken samen een pint je. 't Zou wel loslopen... Maar het werd nul op zes en nu begon men met een be schuldigend vingertje naar anderen te wijzen. Niet erg fair natuurlijk, wél «mense lijk». Bovenal echter jammer voor de mensen die zich dag in dag uit het hele seizoen inspannen om het de dame tjes naar hun zin te maken. Want wij in een mum van tijd van verslaggever tot supporter van de Kamille kes zijn geëvolueerd dan was dat niet alleen vanwe ge de onloochenbare voet balkwaliteiten van de speel sters maar beslist ook om wille van de belangeloze in zet van de mensen van het bestuur... Uit eigen ervaring weten we immers wat er al lemaal komt bij kijken om zo'n klubje in stand te hou den. En als alles gesmeerd loopt is er natuurlijk geen vuiltje aan de lucht, maar o wee als het fout loopt... die vingertjes weet je wel? Wij vinden dat het nu maar eens uit moet zijn met dat flauwe gedoe, de Kamille kes zijn hun supporters een revanche verschuldigd. Doeme voesj. maskes? Weir doeng voesj, jonges! En als we Lommei hebben geklopt, drinken we na de match samen een pintje! Afgesproken? Santé, men biekes! C.T. kent zijn eigen fysieke mo gelijkheden en weet waar aan zich te houden. Er ko- overden ze de Walivobeker na een 3-1 overwinning te gen Zillebeek Girls uit men bv. minder kwetsuren ren. Verder konden ze pron- dan bij de mannen. Ka- ken met de beker van een meraadschap is troef in de ploeg. Natuurlijk spelen ze om te winnen maar vooral primeert de ploeggeest. Kompetitiedebuut in 74-75 Het eerste seizoen leverde een prachtige derde plaats op. Het jaar daarop was het reeds raak; de kampioensti tel werd veroverd! In het Se- tokverbond wonnen de (des tijds) Hardy-dames alles wat er te verdienen viel. Twee titels, de beker Diana Dhaeseleer en de Beker Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem. Overstap naar Walivoverbond Verleden seizoen stapte de ploeg over naar het Walivo verbond. Het werd een in- dagblad verdediging aanval. Dit jaar terug in finale van de beker Gaat het in kompetitiever- band iets minder vlot, de Wepogro Girls hebben zich reeds van een finaleplaats in de Beker verzekerd. De finale wordt gespeeld tegen Plezant Shop uit St. Niklaas. Deze ploeg prijkt trouwens aan de leiding in de kompe titie. Vooral het meniscus letsel van Rita D'Haese heeft de ploeg dit seizoen parten gespeeld. Deze 19- jarige is zowat de motor van het elftal. In het doel tracht Ingrid Van Britsom de scha de tot een minimum te her- De Nepogrogirls met trainer Rudi Michiels. (dm) leiden. Libero Lutgart Eeckhout moet de bressen dichten, terwijl voorstopper Hilde Overdenborger de be zoekende aanvallen moet storen. Cathy De Cremer en Sylvia Van Caeneghem be schermen de flanken van de verdediging. Voor de op bouw van de aanvallen zor gen Christiane De Cock. Marina Vermoens, Christel Van de Voorde. Ann Van He- melrijck en Nancy Rossaert. Voor de afwerking zorgt vooral «goalendief» Marian ne Beernaert flink bijge staan door Marianne Van Hoyweghen, Aniek De Pauw, Leona Bolssens, Christiane Coppens en Pa tricia Van Kerckhove (steeds prachtvoorzetten). Financieel haalbaar? Daar zorgt Sanitair Werner Poppe wel voor. Hij levert uitrusting, trainings enz. en neemt de dames al eens mee voor een etentje. Geluk kige sponsor! Hij heeft zelfs grote plannen. Als aktief speler van SV Hardy in het Katholiek Sportverbond wil hij volgend seizoen zelf uit pakken met een herenplo ird Wepogro in datzelfde vi iyo bond. Volgende person t! i houden de bestuursteugt ha] in handen; voorzitter Wem i d Poppe, ondervoorzitter Lot iié Roels, sekretaris Gilb m Van Hoeyweghen, train Rudi Michiels en led Louis Van Schoor, Mor Louise Van den Berghe sdc Aimé De Cock. Wie de Wepogro Girls a het werk wil zien krijgt kans op 17 april thuis teg nt J.M. Pfaff Sport uit Haj me donk. Damesvoetbal Nationale W Veldegem-Kamillekes Aalst 2-1 2' Provinciale Na twee opeenvolgende ne- een onrechtstreekse vrij- derlagen verwachtte men op schop rechtstreeks werd Veldegem een kentering ten goede voor de Kamillekes, maar helaas voor de Aal- sterse meisjes ging daar het zwakke Veldegem Wetteren - Oudegem 5-1 de De Neve. Régine Meuleman en Ann De Wetterse spits De Jae- dagavond wel verzachtende Van der Eecken vielen res- gher heeft S.K. Oudegem omstandigheden aange- Het bleef dus uiteindelijk bij pektievelijk in voor Gisèle K.O. geslagen. Al na vijf voerd. Zo kon geen beroep nipte nederlaag tegen Ghesquière en Hilde Daele- minuten wedstrijd had hij worden gedaan op Nico Van mans. doelman Janssens twee keer Cakenberghe (de jongste voor de derde maal op rij de De samenstelling van de Volgende zaterdag 26 maart he* nakijken gegeven. Van weken vrij goed aan het spe- Aalsterse ploeg: Brenda Van om 15 uur is Lommei te gast dan af zag het er naar uit len) en op Paul Van Caute- Remou- den Eeckhoudt, Marina Van aan de Zandberg. Is de Lim- dat het voor S.K. Oudegem ren. Men moest dan op T !J burgse formatie, die vorige een «sombre volle inzet verloren. Meteen schuift champs een plaatsje op ten Belle. Ingrid Van den Neuc- nadele van de oranje-blau wen van Kamiel Sergant en sèle Ghesquière; Marie-An- naderen tot op één puntje van leider Gosselies. dat in Lommei met 3-0 de boot in- ne Van den Steen, Hilde naar de voet van de Kamil- Daelemans, Greta Van Hau- lekes? ging. Met een achterstallige wedstrijd hebben Caillet en co zelfs de eerste plaats in hun bereik, al ligt voor hen nog een zwaar programma in 't verschiet. Voor de Kamillekes is alle hoop op promovering nog niet verzwonden, op voor waarde dat do Aalcterce voetbalsters er de pees op leggen en keihard trainen want we kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat er momenteel wat schort in de schoot van de ploeg. Veldegem kwam vorige vrij dag al vlug op voorsprong en het werd zelfs 2-0, doch nog vóór de rust scoorde Ann Eeckhaut de aanslui tingstreffer. die gevolgd werd door een krachtig of fensief van de Kamillekes dat evenwel niets meer op leverde. Na de rust werd hardnekkig op de gelijkmaker gejaagd doch die werd gemist omdat stadt: Ann Eechhout en Hil- k«. Trees Ven Geert e„ Gi- wee'k Gosselies met drogeï- ging worden. Na'tTrTkwa," om poftTvStó^'nTetTd" Wilskracht Hofstade hier zonder supervedette Johan Boskamp, won slechts moe,ze _ai_ m;aq cjjfers inblikte, een kolfje tier wedstrijd gingen de filo- denlinie, en na de rust op van Welle met 2-1(per) sofen meer het initiatief ne- Eddy Vermeir. men. Tot doelpunten heeft In ieder geval is de situatie wermeiren en Nicole Verhof- Wij hopen het van harte! dat echter niet geleid. On- er voor Oudegem niet op Cyriel Temmerman middellijk na de hervatting verbeterd. Integendeel. Ap- viel een derde lokale treffer, pelterre won tegen alle ver- Toen was het lot van Oude- wachtingen in. Het komt er gem bezegeld. Marc Rom- nu voor Oudegem op aan baut lukte nog wel een eer- om zondag aan huis tegen reddend doelpunt, maar met Pollare te winnen. Dat is nog twee Wetterse treffers een must wil men de degra- werd het voor Janssens en datie ontlopen, co. een zware nederlaag. Tweede nationale vrouwen Jumet SC-Sp. Tessendejlo 3-0 W Veldegem - Kam. Aalst 2-1 VV Lommei VC Gosselies 3-0 OG Oostende - H. Union 2-2 S. Romouch. Kontich FC 3-0 US Yvetoise - U. Naméche 2-2 -1 FC Ekeren-Donk - DW Brugge 1. FC Gosselies 28 2. S.-Remouch. 27 '3. Kam. Aalst 25 4. OG Oostende 25 5. R. Union 24 6. W Lommei 22 7. W. Veldegem 22 8. DW Brugge 21 9. FC Ekeren-Donk 20 10. Sp. Tessenderlo 19 11. Jumet SC 19 12. U. Naméche 16 13. US Yvetoise 13 14. Kontich FC 13 In Oudegem werden E.D.h Red Star Haasdonk - Boonwijk: 0-0 De Sterjongens hebben in weer met sterk offensief spel deze wedstrijd maar één uit en werd er vooral vanuit ding nagelaten, namelijk de tweede lijn geschoten skoren. Dat was enerzijds door Catthoir. Verhelst en aan de eigen besluiteloos- Daemen. Maar bij die goeie heid te wijten bij wenkende schoten hees doelman Ver doelkansen maar anderzijds cammen zich onweerstaan- was de bezoekende goallie I*301 in de kijker en kwam Vercammen genaamd Damesvoetbal Beker van het Waasland In de heenwedstrijden van deze ronde vielen in feite geen om Cleemput de zege te zien verrassingen te noteren. Wijnveld werd zwaar afgetroefd vastleggen op het veld van St. Pauwels terwijl Dendermonde ging Gremberqen wlm,,n °P Tem,e- De Snijrsters Burcht 0-2 Willy Girls Temse - met een treffer van Polfliet. Evenwichtige partij met wis- KAV Dendermonde 2-4 Met pracht van een af- selende kansen langs beide r Sportieve wedstrijd met pui- standsschot bracht Cleem- zijden. De opportuniteit van eerste helft was voor de rest ke leiding van Van Bogaert. Pu* de b°rdjes 'n evenwicht. Burcht gaf tenslotte de door- een mager beestje waarin De lokalen schiepen zich de rus* domineerde de slag. Doelpunten van Soe- Boonwijk overwegend op thuisploeg maar moest toch tens en De Wilde. balbezit speelde. Na de rust wachten tot de slotminuten André pakten de Haasdonkenaars werkelijk de man van de match die op weergaloze wijze een puntje voor zijn ploeg veiligstelde. De Haasdonkenaars wisten zich zondag voor de ver plichting geplaatst om de zege van voor veertien da gen minstens te bevestigen en indien mogelijk nog beter te doen. Ze stelden dan ook alles in het werk van bij het begin van deze wedstrijd maar nu had Eddy Maes niet zo een begenadigd dagje en was de snedigheid in de wel de eerste kansen maar de afwerking faalde. Den dermonde liet er toen geen gras meer over groeien en scoorde in de 16* min langs Van Santvoort. Zij werd de boeman (of vrouw) voor de lokale verdediging- Voor de rust bracht ze 0-2 op het bord Na de pauze maakte Geerinck er 0-3 van met een enig mooie treffer. Temse kon nog milderen langs Ver- nimmen maar weer ver scheen Van Santvoort ten to nele en joeg nummer vier binnen. Óp de valreep kon Coene de uitslag nog draag lijker maken voor Temse. St. Pauwels - Wijnveld 5-1 De bezoekers raakten heel vroeg op winst langs Ferket. zodat niemand kon vermoe den dat Wijnveld zich zo zou laten inblikken. Net voor de rust kon Kalinosky gelijk stellen. Na de koffie zette de thuisploeg alle energiekra nen open en plakte Wijnveld op zijn doel. Resultaat daar van waren doelpunten van Samson, De Boeck, Van der Haegen en De Kindt. De Bock keek nog tegen een gele kaart aan. Ruppelladies - Luitentuit 2-1 In de aanvangsperiode na men de bezoekers het initia tief en konden een licht vel- doverwicht afdwingen. Dat werd konkreet uitgedrukt het zelfs zover dat de thuis- spelers helemaal mismoe dig werden. Red Star vond in de laatste twintig minu ten geen middel meer om de bezoekers te verontrusten. Of het behoud nuz eker is voor de mannen van trainer Rooms blijft evenwel erg de vraag want in de laatste drie ontmoetingen van het seizoen moeten nog twee zware verplaatsingen naar Grembergen en Schellebel- le afgewerkt worden en staat er bovendien nog een weinig hoopgevende derby tegen Excelsior gepland. De drie punten op naaste ach tervolger en voorlaatste Sombeke lijkt nochtans vol doende, maar je weet nooit hoe de bal rolt. Manil Zondag 27 maart 2* nationale RC Mechelen - St.-Niklaas (Goris) E. Aalst - SC Hasselt (Segers) Voorde - Nieuwerkerken (Opdecam) Herzele - Kerksken (Staes) 3* provinciale D Schellebelle - Heikant (Van Zande) Excelsior - TK Meldert (Van Renterghem) M Boonwijk - Sombeke (Van Goethem) 1 *nd »gc 3* nationale E. Zele - US Doornik (Van Bever) RC Doornik - J. Lede (Momin) Bevordering VW Hamme - Zottegem (Somers) 1* provinciale Lokerse - Lovendegem (Tange) Olsa - Dendermonde (Mestdagh) SK Lebbeke - Haaltert (Van den Berghe) 2* provinciale A St.Pauwels - Melsele (Okladnicoff) Temse - H. Vrasene (Bockstaele) KV Ertvelde - St. Gillis-W. (Vervaeke) Adegem - Robur (Kneuvels) Kemzeke - Gandasparta (Lievens) 2* provinciale B E. Meldert - Nevele (Wauters) 17.00 u. Oudegem - Pollare (De Meyer) Wieze - Olsene (Vereeken) Buggenhout - St.Gillis-D. (Bral) 3* provinciale C Bambrugge - Terjoden (Van Extergem) Etikhove - Burst (Notebaert) Ede - Okegem (Cooreman) Oudenhove - Meerbeke (Heggerick) Moerbeke - Heldergem (Leroy) Eist - Deftinge (Huylebroeck) Grembergen - Haasdonk (Lambrechts) Stekene Sp. - Moorsel (Nijs) Herdersem - Bazel (Provost) Berlare - SK Aalst (Anné) Baasrode - Kallo (Loeman) 4* provinciale C SK Lokeren - Heusden (Roels) SK Overmere - Lochristi (Mariens) Oostakker - Val. Overmere (De Maere) 4* provinciale G Serskamp - Hillegem (De Bruyne) Oordegem - Meré (De Waele) Aaigem - Edixvelde (Moons) Vlierzele - Erpe (Van der Kelen) 4* provinciale H Appels - Baardegem (Heerswegh) Wichelen - Opstal (Demesmaeker) Schoonaarde - Opdorp (Van Haver) Lutterzele - R. Lebbeke (Dierickx) S. Moorsel - Gijzegem (De Bodt) Doggen - Hofstade (Stock) Welle - Erembodegem (Vereecke) 4* provinciale I WB St.Niklaas - KI. L. Vrasene (Verriest) Gerda - Kruibeke (Heirman) Rupelmonde - Kieldrecht (Fierens) Moerbeke - Tielrode (Roelandt) Sinaai - Klinge (Moulin) Hoogeinde - Meerdonk (Reyniers) Waasmunster - Str. Stekene Haelter) lol raat di tn s ichie twerl al tor, -p-erc 1* nationale Lokeren - Antwerp Beerschot-Beveren 2* nationale FC Diest-Eendracht Aalst Sint-Niklaas-Sint Truiden 3* nationale Jong Lede-Menen Bornem-Zele Bevordering Moeskroen-VW Hamme 1* provinciale Latem-Lokerse Heirnis-SK Lebbeke Dendermonde-Borsbeke 2* provinciale St. Gillis-W.-Temse H. Vrasene-St. Pauwels Melsele-Kemzeke Robur-Waarschoot Oostakker-Ertvelde 2' provinciale B RC Wetteren-Oudegem Pollare-E. Meldert St. L. Houtem-Buggenhout St. Gillis-D.-Wieze 3* provincialeC Burst-Bambrugge Terjoden-Herzele Kerksken-Voorde Nieuwerkerken-Elst 3* provinciale D Sombeke-Excelsior TK Meldert-Schellebelle Hei kan t -Baasrode Kallo-Berlare 1-1 SK Aalst-Herdersem 2-3 W. Moorsel-Grembergen Haasdonk-Boonwijk Bazel-Stekene Sp. 4* provinciale C Lochristi-SK Lokeren Val. Overmere-SK Beervelde Eksaarde-SK Overmere 4* provinciale G 0-5 Ol. Wetteren-Serskamp Erpe-Aaigem Mere-E. Houtem 4* provinciale H Opdorp-Wichelen Opstal-Appels Baardegem -Doggen 0-0 Hofstade-Welle 2-1 Erembodegem-S. Moorsel 2-1 Iddergem-Lutterzele 1-3 R. Lebbeke-Schoonaarde 4* provinciale I 5-1 Kiel drecht-Gerda 1-0 Kruibeke-Wb. St. Niklaas 7-0 KI. L. Vrasene-Waasmunster 2-5 Str. Stekene-Hoogeinde Meerdonk-Sinaai 1-1 Verrebroek-Moerbeke 1-1 Tielrode-Rupelmonde 1-1 1-0 2-0 1-0 1-1 1-2 4-0 2-0 5-1 3-5 3-2 2-1 0-0 2-1 2-0 5-0 2-1 2-5 0-0 0-0 5-2 2-1 0-0 0-0 1-3 1-3 4-0 3-3 1-3 VOETBAL Ook de jongste speeldag heeft geen uitsluitsel kun nen brengen voor de titel of de dalers. Wel lieten een paar ploegen het lichtjes afweten, doch het is nog bijlange niet gedaan. Leider Kerksken, dat drie junio res inbracht, heeft na een voortdurend evenwicht een 2-0 zege behaald tegen Voorde. Op de 38e min. opende De Bruyn de stand en Rudy Impens maakte er op de 50e min. 2-0 van. Voorde akteerde bijzonder zwak. Het moet beseffen dat met 24 punten en nog drie matchen te spelen het sein nog niet op groen staat. Gelukkig heeft deze ploeg enkele wedstrijden meer gewonnen dan de naaste achtervolgers, maar het verschil is toch klein. Eendracht Nieuwerkerken heeft thuis een gemakkelij ke zege gehaald tegen Eist dat er met 4-0 tegen de lamp vloog. Eendracht blijft dus op twee punten van Kerksken. Indien Kerksken nog eens mocht uitschui ven zijn de Eendrachters weer paraat Kerksken moet nog twee gevaarlijke verplaatsingen ondernemen: naar Herzele en naar Deftinge. Nieu werkerken moet alleen nog naar Voorde, zodat het programma veel lichter is. De derby tussen Burst en Bambrugge kreeg een billijke 1-1 uitslag. Burst kwam op de 25e min. aan de leiding met een goal van Van Herreweghe. Een halfuur later bracht Van Der Eecken de gasten op gelijke hoogte. Bambrugge is door deze halve neder laag teruggeslagen tot op vijf punten van de leider zodat het een kruis mag maken over de titel. Ondanks dit puntje winst, blijft Burst voorlaatste in de rang schikking want ook Terjoden dwong een drawn tegen Herzele. Het werd er 1-1 met goals in de tweede helft van Roelandts (0-1) en van De Saedeleir (1-1). een juiste score. Het bedreigde Meerbeke kon een verdiende 3-1 over winning halen tegen Ede. De gastheren liepen uit tot 3-0, maar Verhofstadt kon milderen. Door deze zege loopt Meerbeke een punt verder uit op zijn naaste rivalen.Moerbeke, in zijn lot berustend, probeerde het met de jeugd en haalde een verrassende 1-1 op het sterke Deftinge. De achterstallige wedstrijden zullen gespeeld wor den op zondag 3 april: Terjoden - Heldergem en Burst Meerbeke. Klassering 1. Kersken 27 31 2. Nieuwerkerk. 27 3! 3. Bambrugge 27 3i 4. Okegem 27 3( 5. Ede 27 2! 6. Herzele 27 21 7. Deftinge 27 2! 8. Heldergem 26 21 9. Oudenhove 27 2( 10. Eist 27 26 tl 11. HO Etikhove 27 2fepur 12. Voorde 13. Meerbeke 14. Terjoden 15. Burst 16. Moerbeke

De Voorpost | 1983 | | pagina 36