1 ggjSËS SS5SÖ5 g4^£-S iïsii s- - =,=..£-s Sterke kampioenen \t Verdiende overwinning :rhtlirmtÜ Bazel klopt ongenaakbaar Merelbeke Lokeren krijgt het nog lastig Sinda Sint-Niklaas moet tot het uiterste gaan Supporters zijn welkom Stekene won overtuigend van Wielsbeke VOLLEYBAL Dameavolley 2* provinciale Moderna Lebbeke - Michelbeke 3-0 2* provinciale Ronse - Adec Baasrode 2-3 iungeert. hebben hoege- 15-8 van de eerste en de 15-3 vooral Connv Bormc on mÓ naamd geen last gehad van van de tweede set zijn trou- nique Verougstraete aan een nochtans stug verdedi- wens duidelijke cijfers. vallend een sDeciale ver" gend maar in de aanval on- D. derde se. weid e.genlijk melding SJUÏfad!) Adec dat de laatste weken een verrtion^ wenkte een «ace» van Kris Lens- duidelijk vooruitgang boekt dakqoot-blok vanT' R6nS' b?zegelden het lot VQn Inderdaad na 12-15 en7-15 a" Yves De Ronse; (mds) liet ook de derde set hetzelf de verhopen. Een domine rend Adec liep opnieuw uit tot 5-9 en een aangeslagen Ronse moest lijdzaam toe zien hoe een sterk spelend Adec steeds meer afstand nam. Toen gebeurde het. Fouten, zowel in receptie als in net en veldverdediging. lieten de thuisploeg toe om terug in de wedstrijd te komen: 9- 9. Aangemoedigd door deze onverwachte geschenken speelde Ronse haasje over en won de derde set met 15- 9. Het scenario was identiek in de vierde set. Adec liep uit tot 4-10, maar opnieuw zorgde bezoekende fouten- last voor de terugkeer van de thuisploeg en door het enthousiast publiek haalde het zelfs 17-15. De «belle» liet echter sportgerechtig- heid geschieden. Dirk No bels scoorde met opslag en listige plaatsballen. Johan Aerts haalde fors uit aan het net (zowel aanval als blok en duwduels). Yves De Co cker, Eddy Meersman en Kris Lenssens, Kris Meert Lebbeke - Michelbeke 3-0. Verougst. aete van Lebbeke speelde een goede wedstrijd. Hier kan ze echter niet meer bij de bal. Lieve De Man volgt met spanning, (vh) -j!!Cl"l!'fke3-0-.Een b'°k Lebbeekse dames Borms en De Man die geen moeite hadden met hun tegenstrevers, (vh) Bazel - Merelbeke 3-0 Eerste provincialer Bazel lijkt te houden van venijn in de staart. Vorig seizoen klopte het Vitesse Kruibeke enkele weken voor het einde van het seizoen zodat de ti tel naar Zulte ging. Dit jaar wordt Merelbeke het kind van de rekening. De ploeg uit het Gentse wou zijn te rugkeer naar de nationale reeksen vieren via een sei zoen zonder nederlaag. Op de voorlaatste speeldag diende de verplaatsing naar de nummer twee uit de rangschikking. Bazel, ge maakt te worden en daar is ciie eerste seizoensneder laag dan toch een feit ge worden. Tegen een onge looflijk goed spelend Bazel kon men in de eerste set wel een 9-12 en 13-14 voorsprong opbouwen maar Bazel won toch met 16-14. Merelbeke kon dit blijkbaar niet ver kroppen en ging in de vol- tot 15-4 omgebogen worden, gende sets af als een gieter. Toch was dit een fameuze Via 8-4 en 13-4 werd het 15-7 opdoffer voor de kampioe- en in de derde set kon een nen die blijkbaar het verlie- 14-0 tussenstand toch nog zen verleerd zijn. Een seizoen dat men bij Real Testa Lokeren niet licht zal vergeten brengt op het ein de zelfs nog degradatiepro blemen met zich. Op één wedstrijd van het einde hoopt men in Lokeren vooral dat beide ploegen die achter hen gerangschikt staan (Pitzemburg en Me nen) niet meer winnen en gezien de kalender is dat best mogelijk. Toch had men in Lokeren iets anders verwacht van de kompetitie dan het reddingslot in ande re handen te zien. Op Moeskroen speelde Lokeren weer goed mee met zijn tegenstander, getuige de setstanden 17-15. 16-14 en 15-11. In elke set kon Loke ren voorsprong nemen maar hem niet uitbouwen, laat staan afronden. Chris Loyez speelde een beste partij maar Danny Loyez was in mindere doen. Hopelijk komen er volgend weekend geen verrassingen uit de bus en kan Lokeren zich ook volgend jaar nog derde nationaler noemen. Sinda Sint-Niklaas heeft tot op dit ogenblik 10 wedstrij den gewonnen van de 21 te spelen en nog lijkt het niet zeker dat deze ploeg vol gend jaar nog in derde na tionale speelt. Omdat alle ploegen zodanig aan elkaar gewaagd zijn is het inder daad een zeer spannende kompetitie geworden met onverwachte wendingen, onmogelijke uitslagen en wisselende kansen. Met nauwelijks vier gewonnen wedstrijden meer is Merel beke bijvoorbeeld kam pioen. Dat maakt de reke ning niet van Sinda Sint- Niklaas want het moet dus vechten voor dat behoud. Grootste opponent is White Star Sint-Amandsberg. ooit nog leider, en nu dus onder aan. White Star speelt nu zaterdag tegen Stekene en Sinda ontvangt Wervik, één van de betere ploegen. In dien én White Star én Sinda winnen komen ook nog Ter- nat en Kortrijk in aanmer king om te zakken maar dan is het een kwestie van sets tellen. Al bij al was het zeer belangrijk dat Sinda zijn wedstrijd op De Haan ging winnen dit weekend. Dit ge beurde met het kleinst mo- aelijke verschil (15-13, 14-16, 13-15, 16-14 en 13-15). In deze laatste set diende Sinda een dat de wedstrijd niet voor 10-0 achterstand goed te ma- hartlijders bestemd was, in- ken en een en ander bewijst tegendeel. Sinda Sint-Niklaas kon het behoud verzekeren dankzij de 3-1 uitslag, (dw) Rapid - Maasmechelen 3-1 De laatste thuiswedstrijd van de Sneeuwwitjes kende enkel in de openingsset een spannend verloop. Spijtig genoeg moesten ze deze wel prijsgeven. Als we volgende week de eindrekening ma ken zou dit feit wel eens zwaar in het Rapidnadeel kunnen doorwegen: degra deren of standhouden in 1' nationale. Hoffman legde een kwartier voor de wed- strijdaanvang nog een voet- verband aan. Ten gevolge van een blessure startte hij niet en enkele minuten na het startsein verliet hij het spelgebeuren. Danny Poppe met twee omzwachtelde dui men nam zijn plaats tussen de lijnen in. Langs 2-2 klom enthousiast speienö de tijd veroverden de thuis- jongens opnieuw gelijke stand. Het spelvertrouwen bij Poppe groeide en hij scoorde onverbiddellijk. Aan het net gaf hij het blok ook meer gestalte. Dikwijls misleidden de Sneeuwwit- ten hun tegenstander met verraderlijke opslagen. Niettegenstaande dat haal de Maasmechelen de begin- set naar zich toe. Alleen het scoreverschil in de resterende drie sets doet al vermoeden dat er verder niet veel meer te beleven viel. Zo stak het thuiszestal in de tweede set vlot van wal; 6-0. Toch kon men later bij 10-7 ineens nog alle kan ten op, toen de bezoekers oprukten. In een dode tijd riep de Rapid-coach De Braekeleer zijn spelers tot orde. Gelukkig niet zonder resultaat. Want in de korste keren noteerde de markeer der: 15-8. De thuisploeg oogstte de derde en vierde set de mee ste punten. Arnold Van der Vreken fungeerde zowat, tot groot genoegen van velen, als een stimulerende motor voor het homogene thuiszes tal. Hopelijk trekt de Sneeuwwitjesploeg zich vol gende week even suksesrijk uit de slag. Volgende week beslist de laatste kompeti tiedag over het al dan niet degraderen van Rapid. Bij Turnhout aan huis moeten ze met zo weinig mogelijk setverlies, met de winst aan de haal gaan. Supporters zijn dus meer dan welkom volgende zaterdag. Geinter- reseerden kunnen kontakt opnemen met dokter Dirk Heyrman of Luc Muylder- mans, Huis Hygiëna, Apos telstraat in Sint-Niklaas. Groen-Wit - Dressel Sport 5-1 Dressel speelde in de eerste periode goed mee en lukte langs De Bolle de gelijkma ker nadat Van der Biest voor de thuisploeg had gescoord. Nadat Hedwig De Greve bij de herneming een straf schop had omgezet, ging Sport volledig ten onder. Het vlotte lokale spel werd met drie doelpunten afgerond: een ver schot van William Verleysen, een loeier van Freddy De Grom na voorzet van Karei De Greve en ten slotte nog eens De Grom op aangeven van Luc De Smet, troffen raak voor Groen-Wit, Lebbeke-Michelbeke 3-0. Rommv Borms smasht de bal over het net. (vh) Volleybal V.D B Moderna uit Lebbeke werd reeds vorig mocht ook een 3-0 zege optekenen tegen Brake!, (vh) weekend gehuldigd als kampioen in tweede provinciale •fVsBiniaten: Heren 4* nat. D Vosselare - Aalst 2* Prov. B St.-Amandsberg - Kuklos Kangoeroes - Nazareth 3* Prov. C Hofstade - Oudegem 4* Prov. C Wetteren - Erembodegem 3-0 3* Prov. B Aalst - Lovendegem 4* Prov. B Temse - Hofstade Buggenhout - Erembodegem VC Stekene-Wielsbeke 3-0. Een knap blok van Heyman en De Cauwer. (dw) Met een Kurkdroge 3-0 over winning ontnam Stekene al le titelillusies aan tegen stander Wielsbeke. Merel beke kon meteen aan vieren denken zonder zich zelf te moeten inspannen. Meteen heeft Stekene de skalp van de grote drie uit de kompeti tie Merelbeke (tweemaal). De Haan (tweemaal) en Wielsbeke (éénmaal). In dien ook tegen de mindere goden gewonnen was. zat er voor de meisjes van Stekene wellicht meer in dan de ere plaats die nu binnen het be reik ligt. Maar ja, als men kampioen kan worden met 7 verlieswedstrijden op 22 en niet gered is als men 10 wedstrijden gewonnen heeft bewijst dit alleen maar dat alle ploegen aan elkaar ge waagd waren. Tegen Wielsbeke toonde Stekene zich anders wel een klasse sterker. Slechts in het prille begin van de eerste set kon Wielsbeke even aan Uitstekend weekend voor de Aalsterse ploegen; met uitzon dering van het zwakke broertje. Kuklos. won elk team uit deze regio. Na de op een na laatste speeldag van het seizoen notere men geen enkele promotie noch degradatie behalve hogergenoemd zakkertje. Wedstrijden weekend 26/27-03 Heren: Kuklos - Michelbeke A (zat 17 uur Sporthal HRITO) Denderhoutem - Kangoeroes (zon 18.30 uur Sporthal Den- derhoutem) Borsbeke - Hofstade (zat 20 uur zaal RITO Herzele) Erembodegem - Herzele (zat 18.30 u. Sporthal «Denderdal») Dames: Borsbeke - Aalst (zat. 17 uur RITO Herzele) Erembodegem - St.-Niklaas (zat. 18.30 u. Sporthal «Den derdal») TOP de leiding komen (2-3) en sprong en die werd slechts voor de rest was het al Ste- even bedreigd (bij 7-5 en 13- kene wat de klok sloeg. In 11) om tenslotte in 15-11 te de eerste set werd het 11-5 resulteren in de laatste set en uiteindelijk 15-8. IN de was een 9-0 voorsprong vol- tweede set nam Stekene on- doende om een 15-9 op het middellijk een 6-0 voor- bord te laten verschijnen. moei; Volleybal. De dames van VC Stekene maakten er geen eindeseizoenwedstrijd van en blikten de kandidaat-kampioene van Wielsbeke in met 3-0. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40