i Alain Van Hoornweder wint omloop van het Waasland Wielerklub Eendracht uit Oudegem bestaat 25 jaar Zondag voor het eerst WAOD-koersen te Sinaai Oostvlaamse WOAD-trofee Spannende WOAD-wielerkoersen te Sint-Niklaas met Versluys en Van Rijckeghem als winnaars Tegenstander onderschat De laatste loodjes 42 - 25.3.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Op 20 maart 1958 werd te Oudegem (Dendermonde) de wielerklub Eendracht opgericht. Om deze 25ste verjaardag wat meer klank en kleur bij te zetten werd een viering opgezet. De leden van de klub werden ontvangen op het gemeentehuis waar burgemeester Albert Cool en eresche- pen Jozef Lambrecht een gelegenheidstoespraak hielden. Ook de nieuwe schepen Patrick Van Cauteren maakte voor het eerst als politiek mandataris een plechtigheid mee. Indertijd werd deze klub op- penningmeester Marcel gericht met de bedoeling Herssens. een steunaktie te organise- Een paar maanden na de ren ten behoeve van Hugo stichting werd een eerste Roels, toondertijd een plaat- wielerwedstrijd voor nieu- selijke renner die in de welingen georganiseerd ter reeks van de nieuwelingen gelegenheid van de door van start ging. tocht van de Ronde van Onder impuls van Gerard Frankrijk op 26 juni 1958. Verleyen werden later meer- Daarna werden jaarlijks dere aktiviteiten georgani- gwee tot drie wielerwed- seerd. De klub sloot zich aan strijden ingericht, hoofdza- bij de Belgische Wielerbond kelijk ter gelegenheid van en ontving het stamnummer de plaatselijke kermis. 478. Henry Dubois nam toen het voorzitterschap op zich. In de zeventiger jaren wer- Een taak die hij momenteel den een paar wedstrijden nog waarneemt. In het stich- voor profs georganiseerd, tingsjaar kon hij op de me- De klub nam o.a.de organi- dewerking rekenen van se- satie op zich van de omloop kretaris Remy De Croock en Schelde en Dender en de Vlaamse Pijl. Latere financiële moeilijkheden waren er de oorzaak van dat bijvoorbeeld in 1974 geen wedstrijden werden georga niseerd. Het enige jaar trou wens dat «Haagem» versto ken bleef van een wielere- venement. Omwille van zijn 25-jarige sekretaris naast nog een inzet wordt voorzitter Dubois twintigtal leden. Extra-akti- 'ièjÈ weldra beloond met een ere- viteiten worden dit jaar om- medaille die hij van de Bel- wille van besparingsover- gische Wielerbond ten ge- wegingen niet opgezet. Al- schenke krijgt. Van het be- leen een sobere viering zal stuur maken verder deel uit: herinneren aan deze 25ste Roger Bogaert als onder- verjaardag, voorzitter en Theo Cool als E.D.M. Stand na 20.3.1983 1. Roger Seghers (Destelbergen) 59 2. Eric De Moor (Gent 52 3. Patrick Van Renterghem (Bellem) 50 4. Mare Zutterman (Deinze) 44 5. Richard Bukacki (St. Gillis) 43 6. Freddy Luyckx (Waasmunster) 28 7. Roger Beelaert (Kieldrecht) 27 8. Willy Deweirdt (Deinze) 23 9. Johny Vandenabeele (Zele) 22 10. Hervé Derekeneire (Merelbeke) 20 11. Arnold Mestdagh (Merelbeke) 17 12. Wilfried Daelman (Serskamp) 16 13. Gerrit Hendrickx (Zottegem) 15 Alex Varewijck (Hamme) 15 15. Paul Goethals (Lovendegem) 11 Raf Nobels (Dendermonde) 11 17. Mamix Verreoye (Nazareth) 10 Eric Geirlandt (Evergem) 10 19. Daniël Vanmelkebeke (Erpe) 9 20. Rudy Reyns (Oudenaarde) 8 Kategorie C Stand na 20.3.1983 1. Ferdinand Moerman (Gent) 43 2. Eddy Vandenabeele (Burst) 39 3. Patrick Leliaert (Adegem) 34 4. Luc De Coen (Wetteren) 32 5. Ronny Desmet (Merelbeke) 31 Maes Adrién (Melsele) 31 7. Patrick Clauwaert (Merelbeke) 27 8. Luc De Poorter )Adegem) 24 9. J.P. Vandevelde (I,ede) 22 10. Mare Versluys (Adegem) 20 11. Fr. Vandercruyssen (Stekene) 18 12. Karei Smet (Temse) 17 13. Gaston Vandenhoecke (Grembergen) 16 Walter Deschroodere (Mariakerke) 16 15. Roland Termote (Gent) 15 Mare De Bruycker (Schellebelle) 15 17. Jean Brandt (Kaprijke) 13 18. Marcel Bekaert (Landegem) 111 19. Hector Vandenheede (Oudenaarde) 10 Marcel Van Alboom (Zelzate) 10 Luc Rotthiers (Hamme) 10 Franqois Vandevijver (Temse) 10 Trofee Rogelli voor Waaslanders kategorie A Stand na 20.3.1983 1Roger Beelaert (Kieldrecht) 2. Richard Buckaki (St. Gillis) 3. Alex Vaerewijck (Hamme Omer De Block (Temse) 5. Freddy Luyckx (Waasmunster) 6. Martin Bosman (St. Niklaas) 7. Wilfried Wouters (Beveren) Trofee Rogelli kategorie C 1. Adrien Maes (Melsele) 2. Gilbert Maes (Beveren) 3. Karei Smet (Temse) 4. Werner Franssens (Beveren) Freddy Vandercruyssen (Stekene) 6. Patrick Dewit (Steendorp) Zonder aan de BWB-koersen afbraak te willen doen, dient toch vastgesteld dat de WOAD-koersen zeer in de smaak vallen van het pu bliek en bijgevolg blijven de inrichters ook niet achter wege. De Sinaaise Molenhoektrap pers richten zondag hun le wielerkoers in voor de lief hebbers en cyclotoeristen van WAOD. Voorzitter Achiel Ivens en zijn flinke medewerkers maakten er iets moois van en schrikten er niet voor terug om de Kamemelkstraat met zijn kasseien uit djeezekenstijd in te schakelen. Het wordt een harde brok «koersen» daar in de Molenhoek en het wordt er vast geen massas purt. Technische inlichtingen: le grote prijs Molenhoek trappers: wielerkoersen voor liefhebbers en cyclo toeristen van wielerbond WOAD met de medewerking van het stadsbestuur en sympathieke mdewerkers van Hulstbaan en omge ving. 14 uur: wedstrijd voor cyclo toeristen over 45 km. of 4 grote en 7 kleine ronden. 4.000 fr. prijzen. 15.30 uur: wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD over 83 km of 8 grote en 12 kleine ronden. 9.000 F prijzen. Inschrijven, aankomst en prijsdeling: café De Veehan del. Hulstbaan. Vertrek: rijwielhandel Ro bijn, Hulstbaan. Omloop grote ronden: Hulst baan, Wijnveldstraat, Dr. Haeltermanstraat, Hulst baan, Dries, Dorpstraat, Zakstraat, Hellestraat, Lui- tentuitstraat, Kernemelk- Wielertoerisme. De Groenzoekers uil Erpe-Mere vierden samen de eucharistie in de straat en Hulstbaan. parochiekerk en lieten daarna hun fietsen wijden, (per) Omloop kleine ronden: Hulstbaan. Dries, Zakstraat en Hulstbaan. Organisatie: de Molenhoek trappers. Koersleiding, koersreporta- ge en fotofinish: wielerbond WOAD. 101 cyclotoeristen gooiden er van bij de start de beuk in en achter eenvolgens wisten zich enkele kleine groepjes af te schelden zonder veel sukses evenwel. Op het einde gingen Freddy Vandercruys sen, Mare Versluys en Luc Vande- capelle aan de haal en bleven voorop. Mare Versluys won met 2 lengten voorsprong. Karei Pal mans regelde de rest van bet peloton voor de 4e plaats. Uitslag: le Mare Versluys (Ade- gem), de 42 km in L05, 2. Luc Vandecapelle, 3. Freddy Vander cruyssen (Stekene!, 4. Karei Pal mans op 30", 5. Gaston Vanden- hoeke (Grambergen), 6. Karei Smet (Temse), 10. Adrien Maes (Melsele), 11. Frans Vandevijver (Temse), 17. geweldige spurt met Seghers, Van- Luc Rottlers (Hamme, 19. Gilbert demaele, Dlerickx, De Wael en Maes (Beveren). Brinkman. Nadien won Paul Goe- Bij de WAOD-Uefhebbers niet min- hals de spurt van hetgeen van de der dan 120 deelnemers met 2 grote groep nog res te. Australiërs en een 25-tal Neder landers aan de start: bij aanvang uitslag: L Erik Van Rijckeghem beperkte de strijd zich enkel tot de (Meulebeke) de 84 km. In 1.56 uur, premiespurten warblj Vande Mae- 2 Mare zutterman, 3. Roger Se le een superpremie in de wacht gjjers, 4, Roger Vandemaele, 5. sleepte. Over half koers wisten Dierickx, 8. Roger Beelaert, zich een 20-tal renners van het (Kieldrecht), 12. Freddy Luyckx grote pak af te schelden en deze (waasmunster), 19. Omer De Block bouwden een voorsprong op van (Temse), 22. Martin Bosman (St. 1*30". Tijdens de laatste ronden niklaas), Patrick Vanderveken (St. konden Van Rijckeghem en Zutter- niklaas, Rudy Rombaut (St Ni man zich nog loswerken en voch- ^aas), Wilfried Wouters (Beveren), ten het uit voor de bloemen. Voor vaerewijck (Hamme). de derde plaats kwam er een Johan Koppen uit Stekene behaalde een eerste prijs te Haasdonk, (dw) Het is ongetwijfeld Alain Van Hoornweder geworden een massale valpartij het overgave kon alleen Lange- geheel ontsierde zijn wiel.houd®n die zijn stempel drukte op Daarbij was de winnaar van De rest werd op afstand ge- die toch nogal spannende wedstrijd, waarin de beslis sing al vrij vroeg is geval len. na 60 km al. nadat twaalf renner het hazenpad kozen en zich van de rest konden afscheiden. Die onruststokers waren Pa trick De Vos, Eric Stevens, Eddy Van Hoof, Patrick On- nocks, Johan Louyvet. Alain Van Hoornweder, Mare Maertens. Benny Vermeu len. Hans Langerijs, Jan Jon kers. Will Van Helvooirt en Gery Van Gerwen. Daarvan reed Alain Van Hoornweder lek en diende de achtervolging in te zetten. Na een geweldige remonte kreeg hij terug aansluiting bij de vluchters. Er kwam zich wel een dom per plaatsen op die wed strijd toen in de eerste van de acht plaatselijke ronden vorig jaar Johny De Nul be- fietst, trokken, en zijn ploegmaat Alhoewel Jan Jonkers en Be- Freddy Maertens, evenals nY Vermeulen nog probeer- andere renners. den aQn ,e klampen kon- In het totaal mochten niet den ze het duo niet meer minder dan dertig renners bijbenen, hun valiezen pakken. Van Hoornweder en Lange- In de derde van die kleine r'js gingen beiden naar de ronden kregen we een uitval meet toe. van de Nederlander Hans In de spurt toonde Van Langerijs, Beny Vermeulen, Hoornweder zich ongetwij- Marc Maertens. broer van feld de snelste en versloeg Freddy en Alain Van Hoorn- zijn Nederlandse mede vluchter. EDV Bij de nieuwelingen te Kemzeke won Mare Versleijcke (dw). weder. Maar na het «Hol» een strook met kasseien die het de Omloop zeer lastig maakte - viel alles te herdoen. Van Helvooirt had inmid dels al moeten lossen. Alain Van Hoornweder had er wel zin in, want nauwelijks ge grepen sprong hij opnieuw APPELS - MINERVA: 9-11 Het is vooral in do eerste naar men in het begin van stang, maar met een totale speelhelft dat Minerva de de wedstrijd moest op- basis gelegd heeft van deze kijken. zege. Appels dat nog met de Bij Appels moesten het voor- kamavalsfeer in de benen al de heren doen die blijk- J\1 M. liep kon zich moeilijk door- baar minder hinder onder- tL Y3> zetten in de eerste helft. De vonden dan de dames die de vT:*|||i'..l| afwerking was er niet en karnavalfuif minder goed Minerva daarentegen kon konden verwerken, neem zich dankzij een zekere tref- daarbij een blunderende ref zekerheid op een veililge 3-7 die Appels wel enkele ma- stand spelen. Na de rust len in het nadeel floot wan- KORFBAL lukten geen enkele korf. STERKE RESERVEN APPELS 12 MINERVA 2 De Appelse B-ploeg heeft het schitterend gedaan en nu Minerva met 12-4 cijfers ingeblikt. Het was zowel bij inlopers als met verre en juist gerichte schoten dat zorgde de bezoekende ploeg neer het juist omgekeerd Appels zijn tegenstander af maakte, zorgden: Voor de korven Rudy Hooft. Ann le Omloop van het Waasland voor beroepsrenners werd gewonnen door Alain Van Hoornweder. (dw) nog voor twee treffers en mocht zijn. meteen was het lot van Ap- Dirk Duym. Mare Moonen, pels bezegeld (3-9). Toch Frankie Vermeir. Wim De Goossens, Tonia Michiels. was dat niet zonder moeite Wilde en Rudy Van Den Christeln De Wilde, Luc want Appels wilde blijkbaar Steen stonden aan het ka- Eecjhoudt, nog iets van zijn kunnen to- non bij Appels. De dames Geert Baetens. nen en slaagde er ook in de ploeg van Minerva bibber- geld te doen betalen. Want Appels zorgde met enkele rake schoten in het laatste halfuur van de wedstrijd voor een gedeeltelijke terug keer die de bezoekers wel enige schrik bezorgde. Toch kon Appels niet verder ko men dan een 9-11 stand die dan toch heel wat beter was de ploeg uit de Rijkel- straat dan de stand waar- Pelseneer, Mare De Geyti en Marion Arbijn. KADETTEN Bij de jeugd die het moest opnemen tegen Vos Rei- naert zijn het de scholieren en kadetten die de volle winst inpalmden. Alleen de j juniores konden het niet I waarmaken. Zij verloren I met 6-5 cijfers. De scholieren haalden het] met 0-3 en de kadetten had) den aan twee korven noeg om de zege in de v te slepen (0-2). ERICA - ATLANTIS LEBBEKE: 10-4 Het is vooral in het laatste kwartier van de wedstrijd dat Atlantis Lebbeke geheel door de knieën ging en met grote cijfers naar de kleed kamers werd gespeeld. On danks het verlies was het in het geheel genomen geen slechte wedstrijd van Atlan tis dat in het begin goed meespeelde en zich niet in de hoek liet drummen. Even dacht men aan de heenwed strijd die te Lebbeke door de blauw-witten werd gewon nen. Deze stunt kon men niet herhalen en de ploeg van Erica kon de gehele in zet naar zich toehalen. Geen slecht resultaat want Erica is nu toch een team dat een paar jaren terug in hogere reeks uitkwam maar nu in bevordering aan zijn terug keer werkt. Bij de rust was het verschil miniem en in die periode kon men bij Lebbeke vol be wondering opkijken naar Bart Maesschalk, een van de jongeren die het wonder wel doet en belooft voor de toekomst. Marijke Dierick en Hubert Van Hauwermeirer. gaven eerst de toon aan bij Lebbeke maar nadien heeft Bart Maesschalk zijn prima presteren ook met een doel punt weten te verzilveren. Trainer Rudy Van Den Broeck was uiterst tevreden met deze prestatie en stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Aan deze nederlaag kan men bij Leb beke niet zwaar tillen want de verwachtingen voor dit seizoen werden zeker ruim schoots ingelost en een vier de plaats is het vermelden waard. RESERVEN AAN DE WINST De reserven van Atlantis Lebbeke hebben de wed strijd met 5-7 gewonnen te gen Erica II. Een match waarin een globale inzet van de ganse ploeg de zege in de hand heeft gewerkt. Cor Van Der Straeten. sa men met Rudy, Marina en Myriam kwamen om beur ten tot doel en ook Daniel en Edwin Borms. Guido De ZWEMMEN Freddy zijn zich in de kijker komen plaatsen. Een knap pe zege die het reserveteam best kan gebruiken. Voor dit twaalftal zijn de perioden van regelmatig verlies nu wel achter de rug en komen |^g|) ze nu met zegepralen aan- f draven. Zondag speelt Leb- bek thuis en komt Luchtbal op bezoek. Een gelegenheid voor beide twaalftallen om I zich met twee punten te ver-1 rijken. Voor de sportliefheb-1 bers dus zondag afspraak* op het terrein van Atlantis Qeze sportzwemmers van Olympos Dendermonde trainen tweemaal per week. D tug op de rijksschool. woensdagavond in Olympos om 21 uur en de zondagmorgen om halfnegen in hl zwembad van Lebbeke. Alle zwemmers zijn welkom. Zwem u fit! André

De Voorpost | 1983 | | pagina 42