m m -m Houthalen te sterk A. Van Keer weer zeer attent Met meer inzet Jeugdvoetbal Knapentornooi te Buggenhout Het Dertiende Jeugdfestival gaat van start te St-Gillis-Dendermonde Aantrekkelijke topper in het nadeel van Ajax Avanti II tijdens de tweede helft De Voorpost - 25.3.1983 - 43 HANDBAL AVANTI n - GROOT-BIJGAARDEN: 18-10 D eugd van SK Lebbeke: de preminiemen. (c) n hl Groot-Bijgaarden, dat de laatste weken nogal opval lende uitslagen had laten optekenen, bleek maar ge durende één helft bestand tegen Avanti II dat wel wat tijd nodig had om het nor maal niveau te bereiken. D. De Troetsel. na een korte nachtrust wegens werkom standigheden. raakte moei lijk los tijdens de eerste helft zodat Groot-Bijgaarden met 0-2 leidde na 4'. L. Hermans stelde orde op zaken (3-2) en langs de veelbelovende A. Segers werd het 6-3 na 13'. Toch konden de bezoeksters nog terugkomen. Avanti liet een 7-m worp onbenut, het werd 7-7 vooraleer De Troet sel even voor de rust er 8-7 kon van maken. In het twee de wedstrijdgedeelte kwa men de bezoeksters er dan niet meer aan te pas. Avanti. duidelijk heel wat beslister en zelfverzekerd, leidde met 12-7 na 37' wat coach M. Van Den Borre naar het wedstrijdeinde toe toeliet nog enkele aanvals- manoeuvers uit te proberen. Het werd nog 13-10 maar via opeenvolgende treffers van De Troetsel werd het lot van de bezoeksters bezegeld. Het was A. Segers die de 18- 1* Landelijke Houthalen-E.V. Aalst: 23-6 Houthalen, de leider in 1' Landelijke en nu reeds zeker van de promotie naar 1* Na tionale. bleek te sterk voor de Aalsterse damesploeg die zich enkel zo goed moge lijk kon verdedigen. Gedu rende het eerste kwartier slaagde Eendracht hier nog in want via 1-1 en 2-2 langs Simal en De Schrijver, kon den zij na een kwartier de schade beperken tot 4-2. Daarna duurde het echter tot de 28° minuut vooraleer Lievens nog eens scoorde voor Eendracht waardoor de rust aanbrak met 13-3 cijfers. Tijdens de tweede helft het zelfde spelbeeld. Langs Si- mal kon Aalst nog twee maal scoren zodat na 41' het scorebord 15-5 aanwees maar daarna bleek zelfs de schade beperken niet meer mogelijk tegen het bijzonder sterke Houthalen. Het was Buyl die tijdens de laatste minuut de zesde treffer aan tekende voor de ploeg van trainer-coach Van Eyghem. E.V. Aalst: Van Den Borre en Van Wesemael. Simal 3, Lievens 1. Cl. Simal, Ma- thys, Moens, Buyl 1, Bas- cour. De Schrijver 1. EVA 10 eindcijfers vastlegde. Anné 1. G. Lissens. Maes. Avanti II: J. Van Den Segers 5. Vermeiren. De Meersch, Y. De Smedt, Buc- Troetsel 8, Hermans 4. que, Elskens. Walraevens, EVA BUGGENHOUT - ANTWERP: 14-12 Buggenhout, met een weer rust bleef het nu gelijk- uitstekende Van Keer in het opgaand. Rust 5-4. Hoewel doel. is er nu in geslaagd de thuisploeg zo maar even- ook Antwerp te verslaan en tjes vijf 7-m worpen miste met de mogelijkheid dat er slaagde Antwerp er niet in nog een tweede stijger aan de leiding te komen, komt. betekent dit een zeer Een outstanding spelende goede zaak. Ook de ploeg Van Keer stopte zowat alles die derde eindigt kan via en na 38' leidde Buggenhout een testwedstrijd eventueel langs Bleyaert met 9-5. Ant- nog promoveren zodat het werp gaf zich nog niet ge- kompetitieslot nog belang- wonnen. Via 12-8 werd het rijk kan worden voor de nog 12-10 10' voor het einde ploeg van trainer-coach J. maar Buggenhout liet de be- Van Damme. Buggenhout langrijke zege niet meer ont nam een flinke start en glippen, langs Sanders en Bleyaert Buggenhout: Van Keer, werd het 2-0 na amper 2' Bleyaert 6. Sanders 2, Van spelen. De bezoeksters kon- Damme 1, Caluwaerts 1, den echter evenwicht in de Verest 1. Pemeel, Verstap- wedstrijd brengen en tot de pen 1. Roman 2. R.B. DENDERMONDE - MECHELEN: 13-7 een 5-3 voorsprong Goa lie Doorns bewees dat haar tijdelijke verzwakking tot het verleden behoort. B. Van Der Jeught werkte weer voor drie en Heirman en De Dec ker brachten de doelpunten aan. Via 9-4 na 38' werd het 11-5 12' voor het einde en een wilskrachtig spelend Dendermonde won met 13-7 cijfers. Ros Beiaard, de laatste paar weken enigszins op de dool, heeft zich tegen Mechelen flink hervat. De Dender- mondse ploeg speelde op^ nieuw met inzet en ondanks het tijdens de eerste helft nog niet zo erg vlotte bleef Ros Beiaard de zege nastre ven. Na 10' stonden de ploe gen nog gelijk (2-2) maar via 4-2 werd de rust bereikt met Op Paaszaterdag 2 en Paaszondag 3 april 1983, telkens vanaf 9 uur, richt het jeugdkomitee van Sparta Buggenhout opnieuw, en dit voor de tiende keer, haar traditoneel tomooi in voor Knapen. Finale wedstrijden op zondag vanaf 14 u. Dit jubileumtomooi zal eveneens opgeluisterd wor den met een vriendschappelijke wedstrijd voor pré miniemen tussen R.S.C. Anderlecht en K.S.C. Loke ren op zondagnamiddag te 16.30 u. Eendracht St.-Gillis voert de jongste tijd een dynamisch jeugdbeleid. Voorzitter Leonard Baetens beseft beter dan wie ook dat men in tweede provinciale alleen kan overeind blijven wanneer men jeugd in petto heeft. Dure aanwinsten aantrekken kan zich in een tijd van recessie geen enkele ploeg veroorloven. Daarom moet bijzonder aandacht wor den besteed aan het jeugdbeleid. Langzaam maar zeker begint Eendracht St.-Gillis hiervan de vruchten te plukken. Verschillnde jonge spelers deden reeds hun intrede in het eerste elftal. Ook bij de allerkleinsten zijn de resultaten navenant. «Weet u dat onze miniemen voor het derde opéénvolgen- de jaar de kampioenstitel in de wacht sleepten», zegt voorzitter Baetens. «Weldra ontvangen ze hier voor een geschenk. Dat ver dienen ze trouwens. Zater dag 26 maart starten onze jeugdtornooien. We zijn enigszins van het gewone stramien afgestapt. Deze keer hebben we geen ploe gen uitgenodigd waartegen we ook in kompetitiever- band uitkomen. Dat is be langrijk voor onze jeugd. Daarmee kunnen ze ook eens met voor hen vreemde ploegen kennismaken. Ten slotte is er nog het feit dat we in de streek niet overal even sportief worden ont vangen. Ook dat is een fak- tor die in het nemen van deze besissing een door slaggevende rol heeft ge- Eendracht Aalst en Sporting Anderlecht en om 17.15 u. tussen Eendracht St.-Gillis en Berchem Sport. Op maandag 4 april om 13.30 u. wordt de troostings- match voor miniemen ge speeld Daarna worden de finalewedstrijden betwist. Om 14.45 u. voor de pré miniemen. Om 16 u. voor miniemen en om 17.15 ,u. voor de knapen. De uitreiking van de plaket ten wordt gehouden om 18.30 u. ElD.M. E. Aalst-Moeskroen 4-0. Vanuit alle mogelijke hoeken werd het Waalse doel bestookt. Voetbal kan nog mooi zijn... (per) Jeugdvoetbal. De juniors van SC Lokeren klopten kampioen Sparta Waasmunster met 3-2. (dm) Het dertiende paastornooi van Eendracht St.-Gillis be gint nu zaterdag 26 maart om 13.30 u. met een eerste schiftingswedstrijd voor pré-miniemen tussen Een dracht St.-Gillis en Racing Wetteren. Om 14.45 u. spe len long Lede en Berchem Sport. De schiftingen voor knapen beginnen om 16 u. Dan speelt S.K. Lebbeke te gen Beerschot. Eendracht St.-Gillis en Eendracht Zele komen om 17.15 u. Jegen me kaar uit. Het vervolg van dit tornooi gaat verder tijdens het paasweekeinde. Op za terdag 2 april om 13.30 u. heeft de troosting plaats voor de pré-miniemen en om 14.45 u. voor de knapen. Om 16 u. beginnen de schiftin gen voor miniemen tussen jyg mi,uemen van Wilskracht Moorsel zijn kampioen in hun reeks, (per) IDRjlJeugdvoetbal. De provinciale miniemen van E. Aalst werden kampioen, (per) 1* Landelijke leugdvoetbal. De juniors van Sparta Waasmunster werden kampioen ondanks een 3-2 nederlaag in de slotwedst: ijd \egen SC Lokeren. (dm) Houthalen-Ajax Lebbeke: 28-22 preminiemen, achtste finale Beker van België. E. Aalst-Moeskroen 4-0. Het eerste doelpunt viel reeds in het begin van fe match en bracht de toeschouwers in een echte.cupsfeer, (per) De wedstrijd tussen Houtha len en Ajax Lebbeke heeft de verwachtingen ingelost. Het werd een erg mooi tref fen tussen de leiders in eer ste landelijke, treffen dat hardnekkig maar sportief werd betwist. Houthalen toonde zich echter de betere ploeg in de afwerking en aangezien de Ajax-verdedi- ging niet zo stevig in elkaar zat als gewoonlijk, wonnen de Limburgers verdiend zij het met overdreven cijfers. In ieder geval bewees zowel Ajax als Houthalen dat het een plaats in tweede natio nale aankan en het is niet uitgesloten dat volgend sei zoen beide clubs een reeks hoger aantreden. Inder daad. Charleroi zou vrijwil lig degraderen maar deze geruchten moeten nog be vestigd worden. De wedstrijd startte eerder ongelukkig voor Ajax. dat onmiddellijk twee doelkan sen niet benutte en na 5' met 2-0 in het krijt stond. Lebbe ke hervatte zich echter en van een mindere periode bij de thuisploeg gebruik ma kend leidde Lebbeke met 2-3 na 9'. De bezoekers konden toen echter niet scoren van- op de 7-m lijn en Houthalen kon opnieuw in de wedstrijd komen. Na 18' stonden de ploegen opnieuw gelijk (6-6) en 4' voor de rust toonde het scorebord steeds een gelijke stand (10-10). Langs de hard- werpende Den Hollander kon Houthalen de rust berei ken met een 13-11 voor sprong. De tweede helft startte met enkele niet be nutte doelkansen van Leb beke en tegen de gang van de wedstrijd in was het Houthalen dat er 14-11 van maakte. Nu kende de thuis ploeg een erg efficiënte pe riode en via 22-19 werd het 25-20 na 48'. Ajax liet echter de armen niet zakken en startte met een offensief dat hen, achteraf bekeken, de aansluiting had kunnen op leveren. Gedurende een kor te periode werd Houthalen totaal overspeeld maar jam mer voor Ajax werden de geschapen kansen niet af gerond. Naast een 7-m worp werden er nog 4 open doel kansen gemist en het was Houthalen dat scoorde (26- 20). Meteen was de wed strijd gespeeld en Houtha len won met te uitgesproken 28-22 cijfers na een wed strijd waarin beide ploegen elkaar waard bleken. Met een is Ajax zijn leiders plaats kwijt maar tijdens de resterende wedstrijden is een verrassing niet uitgeslo ten. Houthalen, met nog drie verplaatsingen voor de boeg. heeft duidelijk nog een zwaarder programma af te werken dan de Ajaxieden. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Van Bosbeke, M. Huyck 3, D. Huyck 9, Hendrickx 6, Van

De Voorpost | 1983 | | pagina 43