Het derde internationale turngale van Rust-Roest met Duits spektakel... Wase trainers komen en gaan Verrassing in Tweede Provinciale Na Aalst nu ook te Erpe - Mere Fitness-Center Hof ter Burst begint aan de zomer 44 - 25.3.1983 - De^Voorpost Turnen. Het Internationaal Turngala van Rust-Roest in Sint-Niklaas kende veel sukses. (dw) TENNIS De badmintonkompetitie in onze provincie heeft in de afgelopen veertiendaagse weer voor heel wat verrassingen en spanningen gezorgd. In tweede provinciale afdeling Waasland bijvoorbeeld, waar iedereen overtuigd was van de kampioenentitel van Temse II. Want Temse II kon toch onmogelijk verliezen van Stekene? De waarheid moet voor Temse ingeslagen zijn als een bom. De jongens van ploegkapitein André Syvert- sen vochten hard. Syvertsen en Deroo wonnen hun wed strijden enkel en één ge mengd. De dames zorgden voor de verrassing door twee wedstrijden te winnen, wat Stekene op 5-3 bracht. Een slechte zaak voor Temse dat zich de titel zag ont glippen. Gejuich te Bazel uiteraard, toende PBO-brief in de bus van sekretaris Paul Panis gleed. Na hun kampioenen- titel in derde provinciale nu ook een in tweede. Volgend jaar dus een ploeg in eerste en tweede PBO! De kampioenenbeker moet echter op provinciaal vlak nog worden veroverd van Gentse II dat in de Gentse reeks gemakkelijk won. De ze konfrontatie gebeurt op dertien april te Gent en achttien april te Bazel. Het hoogste totaal puntenaantal zal de winnaar aanduiden. Alleszins viert Scaldis feest. Zeven mei wordt sporthal den Dulpop overrompeld met bloemen en badminton- geweld. De 46 Scaldis-leden dagen Stekene. St.-Gillis en Dendermonde uit. Op zeven terreinen zal vanaf 12 tot 18 uur worden gespeeld door ploegen onderling samen gesteld uit de drie bezoe kende klubs. Het kan dus dat een lid van Dendermon de met een van St. Gillis tegen twee leden van Scal dis moet uitkomen. Na afloop wordt iedere deel nemer vergast op een gratis dineetje met mosselen en friet en een TD met disco bar tot in de late uurtjes. Scaldis I is dus provinciaal kampioen in tweede met 12 punten evenals Temse II maar heeft een beter pun- tengemiddelde, derde is Stekene met tien. en St.-Gil lis derde met evenveel pun ten als laatste Dendermond- se maar heeft zeven wed strijden meer gewonnen. In eerste provinciale won Vulcain I gemakkelijk met 7- 1 van Latem I en won derde in deze reeks Latem I met 6-2 van Beveren. Doordat Gent se I en Latem 1 ieder nog een wedstrijd moeten spelen die enkel beslissend kan zijn voor de tweede plaats, wordt Vulcain I hier kam pioen en promoveert naar derde liga waar ze ooit nog hebben gespeeld. Dat dit vaststaat bewijst het klasse ment, dat Vulcain ongesla gen met 20 punten aanvoert, gevolgd door Gentse I met 12, Latem I 11, Beveren 9, Latem III 2 en Artevelde zon der punten. Tweede provinciale afde ling Gent heeft dus ook haar kampioen Ondanks hun winst met 8-0 van Latem III kunnen de Flying Shuttles I Gentse niet bedreigen. De klub van se kretaris Schelstraete wint veilig met 16 punten, ge volgd door de Flying Shutt les I met 11Latem III met 7. Vulcain II met 6 en rode lantaarn Lovendegem met nul punten. Herenkompetitie Gent ken de een spannende derby tussen Gentse politie en Gentse, de eerste en tweede geklasseerde. Beiden deden hun best en gaven elkaar geen pluimpje toe zodat ze genoegen moesten nemen met een gelijke stand. La tem won met 6-2 van Arte- velde wat hen op de derde plaats brengt, voor De Lie ve. Deze moeten nog een wedstrijd betwisten tegen rode lantaarn Vulcain wat dus weer een wijziging kan teweeg brengen. Voor beide koplopers geen gevaar om dat de eerste drie geklas- seerden hun maximum aan tal matchen hebben betwist, zodat Gentse politie met 17 punten zeker is van de over winning en Gentse met 13 een traan mag wegpinken, derde is dus Latem met 11. De Lieve vierde met 10 en dan Artevelde met 4 en Vul cain nog steeds zonder punten. Drie april spelen de Gentse politie, Gentse en winnaar van de afdeling Waasland, de Mintons, voor de beker L.C. Turnen. Voorzitter Van Damme van Rust-Roest uit Sint-Niklaas verwelkomde de Duitse kampioenen, (dw) Damesvolley te Zele. Kapitein Mastbooms van de Zeelse kampioenenploeg kreeg bloemen van de Lokerse Hostens. (wvc) Te Temse verlaat de ex-Beverenspeler Richard Van Genechten, na er drie jaar het wel en het wee van de blauw-witten te hebben meegemaakt, het plaatselij ke S.V. Tot op heden is nog niet uitgemaakt naar welke klub Van Genechten zou verhuizen. Wat we wel vernamen uit zeer goede bron is dat de libero van Eendracht Zele Jaak Goossens definitief als speler trainer naar de blauw-witten van voorzitter Vander- gucht zou getransfereerd worden. Alleszins een aan zienlijke versterking voor Temse, dat kost wat kost. de terugkeer naar de hoogste provinciale afdeling wil bewerkstelligen. De oud-Vigor Hammespeler Rudi Van Bossche die rond de jaarwisseling door Sparta Buggenhout werd aangezocht om de ploeg uit haar benarde situatie te helpen, maar plots ziek werd, is nu aan de beterhand. Hij was aanwezig op de wedstrijd tegen Lauwe te Hamme. Voetbal is er natuurlijk voorlopig nog niet bij. Wij wensen Rudi een spoedig en algeheel herstel toe. Of het volgend seizoen terug Buggenhout wordt kon dan nu meteen nog niet uitgemaakt worden! Daarentegen zou de oud-speler en gewezen doelman van Vigor Hamme Raymond Rooms, ermee stoppen als trainer. De Hammenaar bracht S.K. Oudegem van vierde naar tweede provinciale en had sinds vorig seizoen Red-Star Haasdonk onder zijn leiding. Hij diende een paar weken geleden de oefeningen over te laten aan een oud-speler van Haasdonk omwille van een aanslepend knieletsel. Die knie moest na tuurlijk in het gips, maar nu blijkt dat er ook iets schort met de gewrichtsbanden Raymond Rooms houdt het nu voor bekeken om verder risiko te vermij den, zodat Red-Star Haasdonk voor volgend seizoen naar een nieuwe oefenmeester moet uitzien. De trai ningen worden momenteel gegeven door oud-speler Piessens. Ook Willy De Schrijver momenteel trainer bij vierde provincialer Sparta Waasmunster is nog niet zeker of hij volgend seizoen bij de Spartanen Tn dienst blijft. Een beslissing zal daaromtrent worden genomen op wconsdag 30 maart tijdens een be stuursvergadering. Deze gediplomeerde Heyzeltrai- ner zal het anderzijds niet aan kandidaten ontbreken. Willy De Schrijver speelde met Sportkring Sint-Ni- klaas immers 4 seizoenen in tweede nationale afde ling. (P.V.G.) Ruim een duizendtal be langstellenden hebben ver leden zaterdag in de sporthal De Witte Molen te Sint-Niklaas het derde inter nationale turngala van Rust-Roest bijgewoond. Een geweldige organisatie die in de Wase hoofdplaats straks als een traditie kan beschouwd worden. Thans waren ook weer de nodige ingrediënten aanwezig om deze turnmanifestatie volle dig te doen lukken. Veel stadsprominenten werden er ook als toeschouwers op gemerkt. Met burgemeester Paul De Vidts. schepenen Mark Huys, LieVen Lenaerts laattijdig en de ge meenteraadsleden René De Winne en Diane Van Der Poten, worden daarvan slechts enkele vermeld. Ook de Sint-Niklase sportraad was vertegenwoordigd door Gerard Bontinck en Johan Heirbaut. Een eenvoudig doch keurig versierde zaal werd er het middelpunt van die feestelijkhe turnavond Deze werd dan ingezet door het aantreden van de ver schillende groepen van Rust-Roest. Ook de diverse trainers en tramsters wer den daarbij betrokken. Voor aan dan de Duitse gasten en het werd luisteren naar de nationale volksliederen. Een plechtig intermezzo trouwens, waarna Guy So gers en Jacques Van Damme de voorzitter van Rust-Roest, het welkomstwoord verzorg de. Diezelfde Guy Segers en Annettte Van Royen werden nadien de presentatoren tussenin de nummers. De muzikale leiding van dit derde internationale turnga la van Rust-Roest, werd een klusje voor Ludo Van Elsac- ker uit Brasschaat. Met de meisjes van de jazz-afdeling werd de feestavond dan aangesneden. Street Wal king werd een zeer ritmisch en gevarieerd spektakel Ei genlijk een bevallige aan loop trouwens naar het op treden van de beide selek- tiegroepen van Rust-Roest. Meisjes en jongens met ont luikende turntalenten die kwistig gedemonstreerd werden en een spontaan ap plaus van een dankbaar pu bliek meekregen. Dat werd nochtans sterker voor de Duitse gasten die toen reeds aan een eerste geslaagd op treden toe waren. De aspi rant-meisjes van "Rust-Roest vertolkten nadien het num mertje Felicita. Een rustig en verzorgd nummertje trou wens waarna de leerlingen jongens, terugblikten naar de tijd van toen. Naar 1887 toen Rust-Roest gesticht werd en het werd een waai er van alle mogelijke spron gen. Daarbij ontbrak het hu moristische niet en deze jon gens skoorden dan ook heel wat bijval. Startpodium werd dan een mengeling van verschillende turnoefe ningen. Keurig voorgesteld- door een 9-tal geselekteerde meisjes. Sensatie brachten de aspirant jongens en meisjes met de mini-trampo line. Aangevuld met een ko misch duo trouwens dat het sukses van dit nummer vol ledig maakte. Een mooie uitvoering van Summer Nights bracht nogmaals de jazz-afdeling van Rust- Roest. Grondoefeningen en opwindend spektakel aan de baren werd weer door de fitness was de leuze nu zondag te Erpe in de zaal van TC Sportina. (p.cl.) Nu de «Jogging» een beetje af heeft gedaan, heeft el keen de mond vol over de Trim je slank en Fitmethode. En als je bij dit alles een beetje muziek bijbrengt dan heb je meteen een hele nieu we methode. Te Erpe, want daar gebeurde het, werden de koppen bij elkaar gesto ken en als initiatiefnemer kwam Sportina uit de bus. Deze kontakteerde Ann Car- rette die reeds de gevorder de cursus volgde te Gent (Methode Jane Fonda) en klaar was kees. Zondag 11. werd er dan een initiatieles gehouden voor de liefheb bers die met deze cursus zouden willen starten. Dat het initiatief recht in de roos was, bewezen een dertigtal kandidaten die onmiddellijk meedansten. Ook een twin tigtal kijklustigen (waaron der enkele mannen) waren aanwezig. En geloof me vrij de oefenzaal van T.C. Sportina te Erpe zal vlug te klein zijn voor deze nieuwe «rage». Inlichtingen voor geïnterre- seerden De cursus gaat door elke vrijdag avond te 20 uur en iedere zondagvoormiddag te 10 uur, opgelet men start stipt met de Fitnessoefenin gen. Dit alles gebeurt in de zaal T.C. Sportina te Erpe Rooseveldlaan (vijftig meter voorbij het kerkplein of rechtover Meester Frans) Telefonische inlichtingen kunnen worden bekomen op het nr. 77.04.40. De cursus omvat 10 lessen voor de prijs van 750 fr. Wie echter ook de vrijdag komt betaald voor 20 lessen 1200 fr. Wie zij ook weer dat Erpe- Mere een sportieve gemeen te was Hij krijgt nu nog gelijk ook. G.E.M. selektieploegen en de Duit se gastvedetten gepresen teerd. Vooral de 19-jarige blonde Ava Kuzia en Mat thias Hauck met Remhard Dietz. lieten toen turnen van internationale klasse be wonderen. Na ,de pauze kwamen de leerlingen meisjes aan de beurt. The Little Puppets werd een zwierig nummer met de ben jamins van de klub. Turn- spektakel aan het rek werd dan voorbehouden aan de heren. De turners van Rust- Roest leverden daarbij ver dienstelijk werk. Enigszins begrijpelijk als men weet dat de meesten hiervan een kampioenstitel bij de Vlaamse Turnliga bemach tigden. Nochtans werd dit allemaal overschaduwd door het optreden van Mat thias Hauck en vooral var Reinhard Dietze Adembe nemend werden de turnoe feningen van deze topklas- sers. Gestrekte salto met driedubbele schroef werden de technische termen van één enkele afsprong.. Een extraatje werd spontaan door deze Duitsers aangebo den en een uitbundig pu bliek. vroeg en kreeg toen nog een toemaatje Dubbele salto. halve draai schroef, het werden zovele facetten welke het turnen opwindend maken. Gym In The Rain of een goed num mer met toepasselijke mu ziek voor een 18-tal leerlin gen-meisjes. Een gelijktijdi ge uitvoering der bewegin gen kenmerkte het jazz-op- treden van diezelfde afde ling en met de ongelijke lig gers en de grondoefenin gen, werden de selektie ploegen en de Duitse gasten weer voorgesteld. Deze laat- sten oogstten vanzelfspre kend het meeste applaus en met Having Fun, kwamen de aspirant-meisjes voor de laatste maal aan de beurt. Zestien in totaal en in groep jes van vier werd het sierlijke dans met aange past turnbewegingen. Tum bling of het vuurwerk van Rust-Roest, werd dan een aangelegenheid voor de se lektieploegen van turnkring. Een wervelwind van gewaagde sprongen welke telkens een spontaan applaus ontlokten. Een waardig slot trouwens deze internationale turn avond welke eigenlijk dooi de Duitse gasten werd be heerst. Deze werden tijdens het algemeen aftreden over igens in de bloemetjes gezel en de onvermoeibare trai nerskern van Rust-Roest, kreeg dit tuiltje ook. Meteen was het derde internationa le tumgala van deze turnkring daar bekeken er op de receptie nadien, werd er van een behoorlijk sukses en de veelzijdigheid van de Duitse gasten gesproken... Terwijl de leden van de Lebbeekse tennisklub Hof ter Burst nog aan het rusten zijn na de vermoeiende nacht der dubbels die plaats had op zaterdag 19 maart, is het bestuur al druk doende met de voorbe reidingen van het zomersezoen. Op zaterdag 26 maart krijgen ze er eerst nog TC Vogelenzang op bezoek. De vriendschappelijke ontmoeting begint om 20 uur. De officiële opening van het zomerseizoen heeft plaats op zaterdag 2 april met een receptie die start BADMINTON om 18 uur. Dan kunnen de zomerleden van Hof ter Burst opnieuw kontakt opnemen De data van de interklubontmoetingen zijn ondertus sen pok reeds bekend. Het zijn vijf interklubs die gespeeld worden op de laatste drie weekends van april en de laatste twee van mei. De dames beginnen 's zaterdags om 14.30 uur en de heren op zondag vanaf 9.30 uur. Tennis. In het_Hof ter Burst te Lebbeke werd de «Nacht der dubbelsgeorganiseerd. We zien hier de acht halve finalisten op een rijtje met in hun midden de heer Semal. (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 44