Standaard vloert Witte Pen op eigen terrein, Atlanta en Bospark blijven verrassen Berlaars crosskampioenschap kende enorme belangstelling Renaat Roelst (voorzitter R.C. Boonwijk) «We willen ons sterk middenveld behouden...» Doelpunten tijdens eerste helft De Voorpost - 25.3.1983 - 45 FC Kerksken-Voorde 2-0. Met deze zege konden de leiders op voorsprong blijven tegen een fel aanklampend Nieuwerkerken. (per) VOETBAL VELDLOPEN LIEFHEBBERSVOETBAL In een sportief betwist topduel heeft Standaard een ern stige optie op de titel genomen. De Jos en Juvenes blijven elkaar als een schaduw volgen. Koven ging nu ook de Turkse boot in en verloor definitief voeling. Titanic week niet af van zijn verliezende gewoonte maar blijft moedig verder strijden. Witte Pen - Standaard 2-4 Sportief toptreffen waarvoor beide ploegen dienen gefe liciteerd net als scheids rechter Achiel De Caluwé. De eerste helft verliep even wichtig alhoewel Standaard na ongeveer een halfuur spelen toch het initiatief naar zich toe trok. Ondertus sen had elke ploeg al eens gescoord. Daar zorgden To ny Van de Voorde en Marcel Van pottelsberghe voor. Na de rust werd de spanning ten top gedreven. In een tijd spanne van twee minuten liep Standaard uit tot 1-3. De eerste voltreffer kwam van Eddy Laureys (1-2). De loka le verdediging was nog niet bekomen van die opdoffer of Laureys sloeg weer toe en schoot de bezoekers op ro zen. Witte Pen realiseerde zich nu dat het alles of niets moest spelen. Toen Danny Verschelden er 2-3 van maakte, kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Witte Pen speelde alle troeven uit precies waar Standaard op gerekend had. Drie min. voor het einde togen de be zoekers massaal ten aanval. De lokale verdediging pani- keerde en Eddy De Groote kon niets anders dan tegen eigen ploeg scoren: 2-4. Ver diende Standaardoverwin ning dat nu wel stilaan de vlaggen mag gereed leggen. Prior - Witte Steen 3-2 In de aanvangsperiode werd het zoeken en tasten om de zwakke plekken te vinden in beide teams. Die had Alain Rombout na 19 min. gevonden en schoot Prior op een 1-0 voorsprong. Witte Steen reageerde ogen blikkelijk via Van den Dur- pel 1-1. Hij ging verder op zijn elan en deed Prior te rugplooien. Aan de 42e min kon Vertonghen er 1-2 van maken. Na de rust kregen we een gans ander Prior te zien. Het begon nu zijn wil op te dringen en wilde ken nelijk een einde maken aan de minder goede prestaties van de laatste weken. Ste- velinck bracht de bordjes in evenwicht terwijl Pieters er in de 71e min 3-2 van maak te. Witte Steen gooide nu alles in het offensief maar kende werkelijk geen geluk om de gelijkmaker nog te forceren. Etna Wiel - Smet 5-0 Een onvolledig Smet heeft de duimen moeten leggen tegen Etna Wiel dat wel do mineerde de eerste helft maar niet verder kwam dan een doelpunt van Ernie De Jaegher. Toen nog een Smet- speler het veld diende te verlaten wegens kwetsuur kon niets meer de lokale pletwals stoppen. Verniers scoorde 2-0 mei een schitte rende treffer waartegen doelman Vervaet kansloos stond. Toen Baete opdreef tot 3-0 was het verdikt geval len. Een technisch knappe De Jaegher schoot nog 4-0 op het bord terwijl Paul Claeys de eindcijfers vastlegde. Tivoli - Bospark 3-4 Probeer maar een verkla ring te vinden! Na 65 min leidde Tivoli nog met 3-0 en slaagde er daarna nog in die voorsprong kwijt te spe len en te verliezen. En wi) die meenden dat mirakels niet meer bestonden! Het was in elk geval een sus pensematch. Aan de 11e min zag Bospark een doel punt afgekeurd wegens bui tenspel. Aan de 26e min kon Mare Dullaert niets anders dan Van Laere foutief stop pen. Strafschop, maar Cle ment Van Laere vond een middel om die te missen. Aan de 36e min vond Roland Van de Putte het welletjes en schoof behendig voorbij de bezoekende buitenspel- val: 1-0. Na de rust probeer de Bospark de bakens te ver zetten. Daar had Tivoli pre cies op gewacht en sloeg tweemaal gevat toe. Luc Fo- riers en Rudi Noppe zetten de lokalen op een. voorlo pig. veilige 3-0. Bospark wou niet begeven en kwam op twee min tijd op 3-2 via Jozef De Wilde en Claude Troch. Ongelooflijk maar waar: in de 79e min bracht Arnold Van Puynbroeck de stand gelijk na flater van de lokale doelman. Vier min voor tijd kwam de klap op de vuurpijl! René Vervaet kon via strafschop Bospark op winst schieten. Tivoli mag gerust mea culpa slaan deze week! Daknam - Atlanta 1-6 Atlanta blijft bevestigen en waarschijnlijk zal deze kom petitie te vroeg eindigen voor hen. Nu moest Daknam er met overtuigende cijfers aan geloven. De bezoeken de scoremachine was wer kelijk niet te stuiten. Rony Mazele nam drie treffers voor zijn rekening, Schiette- catte twee terwijl Ronny Dhondt de zaak rond maakte. Bosbie - Blauwen Duiver 0-4 Een onvolledig Bosbie kon niet optornen tegen de be zoekers. Verhaeghen open de de doelpuntenreeks: 0-1. De lokalen scoorden dan nog in eigen doel: 0-2. Kort voor de rust stelde Bonnae- rens de bezoekende zege veilig: 0-3. Na de rust pro beerde Bosbie de schade zo veel mogelijk te beperken. Enkel Bonnaerens kon nog een opening vinden in het lokaal bolwerk. Titanic - Kings Erotica 0-8 Gelegenheidsscheidsrech- ter Luc De Clercq heeft geen moeite gehad om deze wed strijd in sportieve banen te houden. Titanic blijft een voorbeeld van sportiviteit. De Kings maakten er een doelpuntenfestival van. De prijsschutters: Geert Van Eetvelde (4) - Steven De Jonghe (3) - en Peter van Doorsselaere. Uitslagen: Eerste klasse Witte Pen - Standaard 2-4 Daknam - Atlanta Tivoli - Bospark Alternaif - Everslaar Prior - Witte Steen Reinaert - The Cup Etna Wiel - Smet Tweede klasse: De Jos - Jeugdhuis T74 Bosbie - Blauwen Duiver 0-4 Türk Gücü - Koven 1 -0 Oude Schuur - Bonaparte 4-2 Juvenes - Ruilare 1-0 Titanic - Kings Erotica 0-8 Klassement: Eerste klasse 1-6 3-4 ff 5-0 3-2 5-2 5-0 1. Standaard 23 35 2. Etna Wiel 23 32 3. Witte Pen 22 30 4. Alternaif 23 29 5. Smet 22 26 6. Tivoli 23 23 7. Prior 23 22 8. Everslaar 23 21 9. Reinaert 23 20 10. Witte steen 22 18 11. Daknam 23 17 12. The Cup 22 16 13. Atlanta 23 15 14. Bospark 23 13 Tweede: 1. De Jos 22 40 2. Juvenes 23 39 3. Koven 21 31 4. Bobijn 22 27 5. Oude Schuur 22 27 6. Bonaparte 22 22 7. KWB BI. Duiver 22 20 8. Ruilare 21 20 9. Jeugdhuis T74 21 17 10. Turk Gücu 23 16 11. Kings Erotica 21 14 12. Koplopers 21 13 13. Bosbie 21 12 14. Titanic 23 6 And ré Cross te Berlare. De Berlarenaren D'Haese en Valck waren bij de scholieren respektievelijk eerste en vierde. Naderhand werden ze gehuldigd door reporter Gustaaf Van de Velde, (jj) Cross te Berlare. Bij de veteranen won Gaston De Pauw voor L. De Groot en J Meuleman. (jj) Rp. Lebbeke - Schoonaarde 2-1 Racing Boonwijk heeft in zijn eerste seizoen in derde- provinciale zeker niet ontgoocheld. De sympathieke ploeg uit Sint-Gillis-Dendermonde staat met nog drie speeldagen te gaan halfweg de rangschikking en dat vindt nieuwe voorzitter Renaat Roelst ruim vol doende. «En toch had er meer ingezeten wanneer we van bij de eerste wedstrijden ons eigen spel hadden ge speeld. Nu was het misschien te vaak zo dat Boonwijk afwachtend speelde en dan in het wedstrijdeinde het deksel op de neus kreeg. We hebben van die fouten geleerd.» Over de problemen die Racing Boonwijk, na een trainerswissel, met enkele spelers kreeg wil Roels weinig kwijt. Het is best dat potje gedekt te laten, oordeelt hij. «Die spelers mogen weg. Hun overgang is trouwens bijna rond. En dan wordt het voor Boon wijk zoeken naar waardige vervangers. Boonwijk is trouwens al aardig aan het werk voor volgend seizoen. Middenvelder Ronny De Feyter, eerder aan het werk bij Zele en bij Denderleeuw, en dit seizoen door Lebbeke voor een jaar aan Boonwijk overgedragen, tekende voorbije maandag voor een jaar bij Boonwijk. We zijn erg tevreden over dat middenveld en daarom willen we ook Mark Willems van Opstal nog bij osn houden. Onderhandelingen zijn daarover ook al aan de gang.» Met de nieuwe voorzitter. Roels is een echte Boonwij- kenaar maar heeft nu een bakkerij in Buggenhout. waait er duidelijk ook een nieuwe wind door de Racinggelederen. Volgend jaar zien we daar mis schien al de resultaten van. H.A. De veldloop georganiseerd door de atletiekkern Berlare van Vlierzele Sportief met medewerking van het gemeente bestuur had plaats op de piste in de omgeving van het voetbalterrein van SK Berlare. We geven u de eerste tien van elke kategorie. 3. Rombaut J.. 4. Haegeman Ph., 5. De Koker D., 6. De Wandel M., 7. Scheelinck P., 8. De Coster P,\ 9. De Smet K.. 10. V.D. Hoeven P. Scholieren '67 1. D'Haese 2. Reynaert H., 3. V. Herreweghe P., 4. Valck G.. 5. V.D. Poel PJ Scholieren '66 1. Rasschaert G., 2. D'Haese G., 3. Baeyens M., 4. De Smet P. Junioren 1. V. Herreweghe W.. 2. D. Rijck C., 3. Buyle F., 4. Baeyens J., 5. D. Pelsmae- cker J.. 6. V. Gelderen D.. 7. Schepens P., 8. Maes H. Veteranen 1. D. Pauw G.. 2. D. Groot L., 3. Meuleman J., 4. Vervaet N., 5. V. Caelenberg H., 6. V.D. Hoeven R., 7. D4Haese- leer J. 8. D. Smet M.. 9. Goossens G., 10. Houtman J. Senioren 1. Muylaert D.. 2. V.D. Putte H., 3. V.D. Hoeven M., 4. Mertens R., 5. Gyselinck E., 6. V.D. Eist P., 7. D.D. Eist Heren Pup. '72 1. De Frenne B., 2. De Groot E.. 3. De Coster W., 4. DTloc- ker Y.. 5. Lambrecht K.. 6. Coppens P., 7.De Schrijver J., 8. De Backer H., 9. Sam son R., 10. Haegeman S. Miniemen '71 1. Coppens G., 2. Van Herre- >ghe Y., 3. Cattoir C., 4. Brijs Ph., 5. Van Den Berghe C., 6. Van Herreweghe G., 7. Meirlaen B., 8. Van Malde- ren B.. 9. Bayens 0., 10. Rot- tiers K. Miniemen '70 1. Van Der Hoeven P.. 2. Eeckhaudt C., 3. Andries G., 4. Rogiers T., 5. Vervaet H., 6. Bauwens D., 7. D'Haese C., 8. Foncké A., 9. Malin W., 10. Van Caelenberg F. Kadetten '69 1. Verbeken G.. 2. Vonck B., 3. Nerinckx F.. 4. Baeyens D., 5. Van D. Hoéven H., 6. Manders P., 7. V.D. Sype W., 8. Abbeel P., 9. Vonck B. Kadetten '68 1. Gillis F., 2. Lanckman J., W., 8. Soetens C., 9. Annaert P.. 10. V.D. Putte D. Meisjes Benjamins 1. De Doncker S., 2. De Cos- ter E., 3. Baeyens Y.. 4. Li- bert G., 5. De Vuyst C., 6. Coppens A., 7. Van Hauwer- meiren M.. 8. Van Accoleyen A., Van Der Hoeven I.. 9. Laureys L.. 10. Carlier L. Pup '73 1. Brijs A., 2. Libert H., 3. V.d. Sijpe A., 4. V. Deschu- ren D., 5. Moerenhout K., 6. Janssens K., 7. De Vuyst L. 8. Verdonk K.. 9. Blancaert L. Pup '72 Pup '72 1. Minner F., 2. De Vuyst I., 3. Bauwens S., 4. Opdorp N., 5. Willems G.. 6. Baeyens M. Miniemen '71 1. Spinoy I., 2. Pieters I., 3. Bisschop T.? 4. Baeyens P.. 5. Oosterlinck A.. 6. Van Caelenberg A., 7. Van Der Hoeven A.. 8. Lambrecht S., 9. De Vleeschouwer A.. 10. De Vleeschouwer An. Miniemen '70 1. Van Der Hoeven E.. 2.Van Den Bogaert S., 3. Ooster linck B.. 4. Vergeylen P., 5. De Schutter C., 6. Clooster- mans S., 7. Rogiers I., 8. De Pauw N., 9. De Smet T.. 10. De Backer L. Kadetten '69 1. Arens N., 2. Buysse N.. 3. Thiebaut S., 4. Opdorp I.. 5. De Schutter K.. 6. Beelaert S. Kadetten '68 1. Foncke G., 2. Bauwens C.. 3. De Vuyst C.. 4. Bouquet C., 5. Vanderleyden L.. 6. De Pelsmacker A. Scholieren '67 1. Vervaet A.. 2. De Clercq N., 3. Bogaert V.. 4. D'Haese C. Wedstrijd zonder veel ge schiedenis te Lebbeke waar het plaatselijke Rapide met 2-1 cijfers won van Juventus Schoonaarde. Klubleider Eddy Van Over- straeten over de eerste helft: «In die eerste periode heb ben we gedomineerd. We zijn tot scoren gekomen langs Hans Van Damme. Voordien had Chris Van Rossem een aktie op gang gebracht, waarin hij ook Sanders betrok die de bal voor doel trok. waar Van Damme zijn opwachting maakte. Nadat Schoonaarde gelijkstelde dat was rond het halfuur hebben onze spelers gereageerd. Dat had net voor de rust een tweede doelpunt voor gevolg, dat ook door Hans Van Damme eerste'vlif^F Le°"'dfaSl Aa)s' hs'e de. """"chtingen in en eindigde in eerste klasse bij de tweede" helH^kan ik "me.tr nfu Er manifesteert zich echter een probleem. Leonidas liet het als sponsor weinig vertellen. Je mag jweten en nu is de klub op zoek... (per) niet vergeten dat we voor de eerste keer onze nieuwe kantine in gebruik namen. Dat eerste gerstenat smaak te zo goed. dat maar weini gen nog aanstalten maak ten om de tweede helft te gaan volgen. Ik behoorde tot die groep. Vandaar dat ik over die laatste vijfenveer tig minuten maar weinig kan vertellen». Sekretaris Beuckelare van Schoonaarde is van mening dat zijn ploeg in die tweede periode kansen te over kreeg om gelijk te stellen. De afwerking liet ook nu te wensen over. In de eerste helft hebben we een doel punt kunnen scoren langs Bart Van Keer. Het seizoen is ten einde. Het is nu wachten op de volgende kompetite», besluit de Schoonaardse klubleider. EDM Crossen te Berlare. Van Herreweghe won bij de juniores voor De Rijcke en Freddy Buyle (Overmere). (jj) Scholieren '66 1. Goossens S., 2. D'Haese M., 3. Carlier L. Junioren 1. De Groot V., 2. Coppens Senioren 1. De Mey A., 2. Christiaens M., 3. Cosijns B., 4. Bau wens K.. 5. De Mey C., 6. Bonnaerens R., 7. De Vuyst N., 8. De Vylder, 9. Baeten M.. 10. Arijs R. Veteranen 1. Schouppe J., 2. Van Bellin gen H., 3.Baeyens P., 4. Van Der Hoeven G., 5. Van Gy- seghem ML., 6. De Koker S. Heren Benjamins 1. Brijs J., 2. Van De Sompel J., 3. Lambrechts S.. 4. Van Damme C., 5. Bliki A., 7. Van De Sompel G.. 8. Pieters B.. 9. Vergeylen P., 10. Goe man T. Pup. '73 1. Soetens K., 2. Minner G., 3. Vettenburg F.. 4. Willems L.. 5. Vervaet Ph.. 6. De Wint A.. 7. Bogaert N.. 8. Carlier P.. 9. Thibau G.. 10. Moer- Liefhebberstornooi van de Stad Lokeren Cross te Berlare. Danny Muylaert won bij de senioren voor Herman Van de Putte en Marcel Verhoeven. Vooraan staat de eerste Berlaarse dame Karine Bauwens en de eerste heer, D. Oosterlinck met het bestuur en sportschepen Vercruyssen. (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 45