Liefhebbers sporten zo Tweede opeenvolgende titel voor Inter Service Sportklub Post-FC Centrumvrienden 1-1 COMAR SPORT ««■^5 SKI VK Car-center Sint-Niklaas: een topploeg bij Walivo... 46 - 25.3.1983 - De Voorpost GROOT - KLEINHANDEL Specia|isa,ie VOETBAL - TENNIS Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST L U Tel. 053-21.25.56 Walivo's wedstrijd van de week Op zowat drie wedstrijden van het einde zijn we beland, dit toch voor de meeste ploegen. Recent puntenverlies van onze kopploegen heeft ervoor gezorgd dat er terug enige spanning is gerezen in de eerste gelederen van de rangschikking. In de eerste afdeling is het Bondgalm. dat voor enkele weken bijna ongenaakbaar leek en nu met de bibber op het lijf zit. Men zou voor minder, want Avanti komt op sloffen naderbij, staat wel vijf punten achter maar heeft een wedstrij minder gespeeld. Bondgalm haalde uit de jongste vijf wedstrijden slechts drie punten zodat het uiteindelijk van een komfortabele voorsprong slechts enkele eenheden overhoudt. Voor de tweede daler komt er weinig klaarheid want het viertal lost elkaar geen vin. Ze behaalden trouwens elk een punt. kwam. Voordien had een wederoptredende Albert Piessens wel de kans gemist orn de openingstreffer op zijn naam te brengen. Toch was hij de man die zijn stempel op de wedstrijd drukte. Inter werd onder zijn kommando onstuitbaar en behaalde tenslotte een ver diende overwinning. In de 20* min. maakte de Pie er 1-1 van en juist voor de rust werd het 1-2 langs Leon De Roeck. Na de koffie werd het klusje afgewerkt en met doelpunten van Mark Van De Velde, Albert Piessens. Frere Van Roeyen en Marcel De Corte werd een 1-6 eind resultaat bereikt. De titel is binnen maar toch heeft de ploeg als doel voorgenomen de kompetitie af te sluiten zonder één enkele neder laag. Dit is beslist haalbaar al zal Cup Baert over twee weken beslist proberen daar een stokje voor te steken. Kabul leed op eigen terrein een 1-4 nederlaag tegen Berg-Op. Een ietwat ont goochelende nederlaag voor de Kabulekens en voorzitter Hans De Pelsmaecker en schatbewaarder René Vonck zijn ook zinnens daar drin gend iets aan te verhelpen. Als eerste maatregel zouden de spelers op zaterdagmid dag een ademtest moeten ondergaan en zij die niet aan het gewenste gehalte komen zullen verplicht wor den de nodige dosis aan te vullen. Als tweede maatre gel zullen op geregelde tijd stippen in het jaar boete tochten gehouden worden naar Roeselare, de stand van Rodenbach. dit tot bete re resultaten worden verkre gen. Lorenzo El Ayoune werd een éénrichtingswed- strijd en het doel van Loren zo werd vergeleken met een schietbarak die dan ook elf keer werd getroffen. Van VK 80-Nantes weten we alleen de 5-1 uitslag, zeven gele kaarten en uitsluiting voor Roland D'Hondt (VK '80) Scheidsrechter was Norbert De Bock. Zondagafdelingen De belangrijke wedstrijd tussen de kandidaat dalers Sanicentral en United is geëindigd in een spranke lende 5-1 overwinning voor de thuisploeg. Hierdoor doet Sanicentral haasje over en zit United in slechte papie ren en dit op drie wedstrij den van het einde. De thuis ploeg kwam verdiend op voorsprong en dit in de 35* min. United reageerde fel maar alles liep mis. De counters van Sanicentral waren suksesvol en werden maksimaal afgerond en dit tot ontsteltenis van de be zoekers die het moeilijk kon den verwerken en de scheidsrechter met alle zon den belaadden. De doelpun ten voor Sanicentral Dirk D'Hondt (1), Anatoli Todts (2) en Franky Duerinckx (2). Voor United Alfons Knae- pen. Car Center blijft het maar doen. ook al leven zij volgens velen boven hun stand. Tot spijt van wie het benijdt, ze staan op de twee de plaats met amper vier punten achterstand, maar let op een wedstrijd minder In tweede is het Inter Servi ce dat voor de tweede opeenvolgende maal de titel behaalt en nog steeds in kompetitieverband ongesla gen blijft. Voor de tweede afdaler is hier ook nog strijd tussen Cup '81 en Puyvelde. Voor de derde afdelingen blijft alles status quo. Bij de zondagploegen is de strijd in alle hevigheid toegeno men en dit door het jongste puntenverlies van de lei ders. Sparta laat een punt op Volksunie, hetgeen Car Center de gelegenheid geeft een puntje dichterbij te ko men. terwijl de overige ploe gen definitief zijn uitgeteld. In tweede is de topper tus sen Wijnveld en Siera geëindigd in het voordeel van de bezoekers die hun puntenachterstand tot twee eenheden herleiden en dit op drie wedstrijden van het einde. Als Milano er zin in heeft is het een moeilijk te bekam pen tegenstrever. Zaterdag had het er zin in en dit heeft Bondgalm aan den lijve on dervonden. Wel is waar dat de schutters bij Bondgalm het de laatste weken laten afweten. Spelers als Van Hese en Michel Baert die om hun afwerking werden ge vreesd. zijn nog slechts reu zen op lemen voeten. De eer ste sjseelhelft speelde Mila no vlot mee en wist zelfs op de 24' minuut voorsprong te nemen langs Remy Roe- landt wat trouwens ook de ruststand was. Na de rust werd een non-stop-offensief verwacht van Bondgalm maar hier kwam niet veel van in huis. Ongeordend en met weinig spelers rond de bal bracht het er weinig van terecht en dit duurde zo tot de 80* min. Een aanval van Milano werd door de thuis- goalie schitterend geweerd en de hernomen bal werd van de lijn gekeerd. De thuisploeg werd wakker ge schud en een nederlaag zou wel eens een katastofaal verloop kunnen hebben bij de eindafrekening. De ene aanval volgde na de ande re, open kansen werden ge schapen maar de nek omge wrongen. Lat bracht red ding, keeper Wilfried Ver- eecken schudde prachtige reddingen uit zijn mouw tot hij in de 85° min. machteloos stond bij een doorgekopte speelbal en achterspeler Al- bert Colman deponeerde de bal tegen het net. Uiteinde lijk werd het een juiste 1-1 uitslag en vielen er nog twee gele kaarten voor Mila- no-spelers Arnold De Kerf en Erwin Schoenmaeker Sparta behaalde tegen Sie ra zijn achtste overwinning van het seizoen. De doel punten vielen in de tweede helft en kwamen op naam van Robert Colman en Paul Heirbaut. Zelfs een tegen doelpunt was niet wegge legd voor Siera maar hier zat Eddy Pauwels voor een groot stuk tussen, daar hij zich ontpopte tot de beste man van het veld. RMS en Habotim, kanidaat- afdalers, moesten het tegen elkaar opnemen. RMS ging vlug van start op zoek naar een vroeg doelpunt. In de 14° min. had het sukses via Jo zef D'Hondt. wat trouwens ook de ruststand was. Na de rust een heelwat beter spe lend Habotim en RMS kreeg het gedurende 45 min. hard te verduren. In de 36* min. kwamen de ploegen op ge lijke hoogte via een doel punt langs Leon Baert. Vijf min. later een tweede doel punt voor Habotim langs Jo- han Baert en de bezoekers hadden de overwinning in 't zicht maar sneuvelden op de meet. Willy Van Der Aa skoorde voor zijn ploeg zijn allereerste doelpunt goed voor een gouden punt. Geel voor Mario Cavatti, FMW wil zich zo maar niet gewonnen geven en wil in eerste blijven voetballen. Deze betrachting werd over duidelijk in hun wedstrijd tegen Rodeo naar voor ge bracht. Een doelpunt werd nagestreefd maar onkans en doelhout verhinderde dat. Erger werd het toen Rodeo langs André Van Avermaet zelfs op voorsprong kwam. Vijf min. later volgde dan de verdiende gelijkmaker en een owngoal van William Everaert zorgde zelfs voor een 2-1 stand. In de tweede speelhelft kregen we afwis selende kansen voor beide ploegen maar het tweede Rodeo-doelpunt kwam ook via een owngoal maar deze maal was het Eddy De Roeck die het voor zijn reke ning nam. Tivoli op voorsprong Inter Service dat aan één puntje genoeg had om de titel te behalen was eventjes verrast toen in de 15* min. de thuisploeg op voorsprong Tegen Rode Duivels hebben ze nochtans een uur moeten vechten om de overwinning in zijn definitieve banen te leiden. De bezoekers had den na hun glans periode van vorige week terug het goede ritme te pakken en kwamen in de 22* min via een strafschop omgezet door Andre Conserière op voor sprong. Vijf min. later de ploegen op gelijke hoogte en dit was de ruststand. Tot diep in de tweede helft moest de thuisploeg wach ten op de verlossende goal om uiteindelijk een vlotte overwinning te behalen In de 28* min werd het 2-1, twee min. later 3-1 en meteen was de veer gebroken. De doel punten voor Car Center: Dirk De Schepper (2), Wouter Van Puyvelde (2), Ronan De Decker )(1), Toni De Beleyr (1). Uitslag 6-1. Sparta had een verplaatsing naar Volksunie voor de boeg. Na het slippertje van vorige week had de zwart- geel formatie beslist wat goed te maken en zijn hierin ook geslaagd. Sparta kwam op voorsprong en dat deze niet werd verdubbeld was zeker de grote verdienste van doelman Roland Van Wiele die in een grote dag verkeerde. Verder de nodige dosis onkans en zo bleef het 0-1 tot de laatste speelminu ten. Deze worden gewoon lijk voor de thuisploeg de dolle want nu ook weer slaagde ze er in op gelijke hoogte te komen, wat even eens de einduitslag was. Wijnveld tegen Siera. of nummer 1 tegen 2. dus de absolute topper. Twee ner veus spelende ploegen van bij de start, toch brachten zij nog vlotte kombinaties op de grasmat. De thuisploeg kwam reeds in de 5* min. op 1-0, maar enkele min. later was alles te herdoen door een tegendoelpunt van Sier ra. De bezoekers kwamen in de 35* op 1-2 wat tevens de eindstand was. Verdiend te noemen als we de tweede speelhelft als maatstaf ne men voor Siera. Bonaparte zat met zijn 2-0 aan de rust reeds op het droge. De bezoekers lukten een tegendoelpunt en dan was de sportiviteit zoek van deze wedstrijd. Vijf gele kaarten moest scheidsrech ter Van De Voorde trekken een partij die nochtans goed was begonnen. Uitslag 3-1. Ruitershove en VK Fan was daarentegen een spannen de sportieve wedstrijd. Na 17 min. was de stand reeds 2-0 maar in de 22* min. viel een tegendoelpunt wat trou wens de ruststand was. De thuisploeg liep terug uit tot 3-1 maar Fan hield er de spanning in met een tegen doelpunt. Grote druk van Fan maar een doelpunt zat er niet meer in zodat Rui- tershoeve een gevleide 3-2 overwinning behaalde. GUIDOG Sinds de tijd dat de bena ming VK Car-Center werd aangenomen, is voor deze Sint-Niklase voetbalploeg een andere periode aange broken. Vroeger als VK Pa radis werd er op een heel wat bescheidener niveau gevoetbald. Thans behoort VK Car-center al enkele ja ren tot de betere ploegen in Walivo's zondagse eerste af deling. Er werd steeds voor aan in het klassement geëindigd en vooral nu spe len deze blauwbroeken een bijzonder goed kampioen schap. Door de overwinning onlangs tegen FC 't Beenho- werken, werd door VK Car- center een ernstige optie op de titel van vice-kampioen genomen. Datzelfde FC 't Beenhouwerken was daar voor ook al kandidaat en werd toen misschien wel de finitief teruggeslagen. Nu is het zelfs zó dat VK Car-cen ter theoretisch de reekstitel nog zou kunnen bemachti gen. Die kans steekt er trou wens nog altijd in. De match tijdens de tweede zondag van april tegen FCR Sparta, de huidige leider, wordt dan wel beslissend. Die reeksti tel wordt alleszins geen must voor VK Car-center. Daar is men best tevreden indien de klub straks als vice-kampioen wordt gelau werd. Eigenlijk niet hole- maal verrassend dan en vol gens André Aelbrecht de klubcoach van VK Car-cen ter. ook een beetje binnen de grenzen van de destijds gestelde verwachtingen. Om deze doelstelling te be reiken beschikte Dré Ael brecht over een uitgebreide spelerskern. Gemakkelijk een twintigtal zegt deze zeil en Dirk De Schepper. Mark Blommaert, Alain Veree- eken. Gunther Van Huffel en Gilbert Vercauteren einde lijk terug na een beenbreuk; werden de nieuwertjes bij VK Car-center. Een vijftal van die kern speelt slechts sporadisch. Bij gelegenheid dus en indien dat voor de ploeg noodzakelijk wordt. Jongens die de betekenis van het woordje klubliefde daadwerkelijk omzetten en bij VK Car-center, zijn er dat heel wat. Neem nu bijvoor beeld Luk Van Uytfange. de klubsekretaris. Sinds het ontstaan heeft deze steeds de belangen van de ploeg verdedigd. Met een bijna aanstekelijke overtuiging trouwens en ieder seizoen zorgt Luk Van Uytfange zelfs voor een bijkomend extraat je. Zoals onlangs nog vóór een belangrijke wedstrijd van VK Car-center. Toen ga ven Gino Nijs en Eddy Lode- wijekx van Sportkring Sint- Niklaas de aftrap. In Walivo's zondagse tweede afdeling speelt Sjportklub Post nu al ver scheidene jaren. Altijd goed voor een degelijke midden moter en dat statuut werd verleden seizoen ook door getrokken. Thans heeft het er even naar uitgezien dat Sportklub Post iets méér zou halen. Deze ploeg werd zelfs een tijdje als een mogelijke titelkandidaat beschouwd. Nadien is dat echter een beetje afgezwakt en momen teel verzilde de Sportklub Post in de onderste helft der rangschikking. Tijdelijk misschien en zoveel belang wordt daaraan ook weer niet gehecht. Maar centraal staat de onderlinge kame raadschap en de wekelijkse match. Toch winnen we lie ver dan het tegenovergestel de zegt Richard Van Dries- sche, de coach van Sportklub Post. Deze werd destijds ook de opvolger van Toine Rogiers. De ploeg der brievenbestellers bestaat nu al méér dan tien jaar. Een drietal uit de beginpe riode is als speler nog steeds aktief: Fred Hey- ninck, Cesar Verdonck en de ouderdomsdeken Marcel Ja cobs. Ook het huidig be stuur van Sportklub Post be staat nog uit de pioniers van destijds: Guido Van Over loop (voorzitter). Georges Dieleman (sekretaris), Paul Cools (penningmeester). Richard Van Driessche (coach), en de enigszins la ter toegetreden Cyriel Van Damme als terreinafgevaar digde. Een voorbeeldige voetbalploeg trouwens en tijdens de vorige kampioen schappen. veroverde Sportklub Post voor de derde maal Walivo's fairplay-be- ker. In verband met de inge steldheid van die mannen zegt dat alleszins genoeg Thans staan de klubkansen voor die onderscheiding iets minder. Bij sportklub Post bleef de sjaelerskern prak tisch onveranderd. Alleen Ronny Van Steenlandt werd daarbij als nieuweling aan getrokken. Nieuw bij Walivo werd ook FC Centrumvrien den uit Belsele. Die mannen waagden het overstapje van 't Vlaams Sportverbond af deling Waasland, naar het voornoemde Walivo. De klubgeschiedenis van FC Centrumvrienden wordt nu al over ruim vijf jaar ge schreven. Augustus 1977 wordt dan vooropgesteld en het ontstaan van FC Cen trumvrienden werd eigenlijk door een scheurlijst van de Belseelse SV ingegeven. Een viertal dat wegens de verjongingspolitiek bij laatstgenoemde ploeg niet meer zoveel aan de bak kwam. Dat werden dan ook le stichters van FC Cen- rumvriendeft en Gilbert Van Hoornyck, Wilfried De Weggheleire, Edwin De 3ock en Edwin Van Roeyen worden daar beschouwd als ie mannen van het eerste lur. Bij Tony en Trees De Weerman in café De Kroon ran de dorpskom van Belse- e, werd toen het lokaal ge- /estigd. Nu nog trouwens en 'ooi kompetitievoetbal wer- ien destijds de zondagse eeksen van 't Vlaams Sjrortverbond aangespeeld, fet beste resultaat daarbij werd eens een vierde plaats n de eindstand. Na vijf sei zoenen was het voor FC Centrumvrienden daar alle maal bekeken. Het werd ian Walivo en in de rang schikking van de zondagse weede afdeling aldaar. staat de Belseelse voetbal ploeg als voorlaatste afge drukt. Geen nood echter want het degradatieprob leem in deze reeks, wordt er niet zo scherp gesteld. Mo menteel beschikt Walivo nog niet over een zondagse derde afdeling. De mannen van FC Centrumvrienden sp>elen trouwens ontspan nen en dat bep>aalt toch enigszins de verrichtingen van een ploeg. Die werden tijdens de tweede helft van het kampioenschap, duide lijk beter. Toen werd ook titelkandidaat VK Siera in eigen nest verslagen. Aan die uuitschietertjes behoudt FC Centrumvrienden de beste herinneringen. Noch tans beschikt deze ploeg slechts over een beperkte spelerskern. Veertien met Rudy Steenssens als de eni ge aanwinst. We kunnen er echter op rekenen zegt Gil bert Van Hoornyck, de voor zitter van FC De Centrum- De h. Robert Felix van VW Hamme leidde de match van de week. vrienden. Deze werd als de big boss van sanitair Van Hoornyck uit de Kleem straat te Belsele. ook de sp>onsor van de ploeg. Als be stuursleden citeren we dan nog Guy Van Mieghem (se kretaris), Erwin De Bock, Wilfried De Weggheleire en Eli De Schepper (raadsle den) en dan is er nog Rita Duymelinck. Deze beheert de centjes bij FC Centrum vrienden, fungeert als ploe- gafgevaardigde en werd bij die voetbalploeg eigenlijk ook de meid voor alle werk. Bij dit team lopen straks een paar veertigers rond. Een oudere klubkern dus die de sportiviteit centraal stelt. In dit verband is de wedstrijd tussen Sjrortklub Post en FC Centrumvrienden een voor beeld geworden. Voorbeel dig werd ook de inzet langs weerskanten en daar op het terrein middenin de Kouter- se bossen te Belsele ontwik kelde zich een bijzonder aangename match. Een de gelijk leidende Robert Felix heeft deze dan ook nooit voor flagrante overtredin gen moeten onderbreken. Een modelwedstrijd dus waarvan de technische kwaliteiten beslist deze van de betere middenmoot haal den. Op dat peil werd er trouwens gevoetbald en al leen een gebrek aan besluit vaardigheid kon beide ploe gen aangexreven worden. Tot ergernis van de schaar se toeschouwers werden er langs weerskanten talrijke kansen verknoeid. Nochtans werd er beloftevol gestart. Een duidelijke overtuiging kenmerkte het optreden van beide teams. Vooral FC Centrumvrienden zou aan genaam verrassen en na een vijftal minuten werd dat ook de meest aandringende ploeg. Echter niet al te op vallend. maar toch voldoen de om de meest offensieve akties op de rekening te schrijven. Veel doelgevaar leverde dat allemaal niet op. Slechts enkele schuchte re pogingen werden toen voor FC Centrumvrienden en ook voor Sportklub Post opgetekend. Na balverlies van CentrumvTienden in het middenveld. geraakte Sportklub Post nog aan de eerste werkelijke doelkans. Een bijzonder attente Mare Van Oppena hield Leo Van den Brande toen van een doelpunt. Een opwindend moment dat Julien Van Bosch even later aan de overzijde ook kreëerde. maar het schot van de be zoekende aanvaller keilde rakelings naast. Het peil van deze match stond ook nogal hoog. De snelle kom binaties werden dan oeok veelvuldig in het spelpat- roon geweven. Soms met enig doelgevaar. Een kop stoot van de bezoekende Ed dy Weemaes hield dit zeker in. Het overwicht der gasten werd nu duidelijk en Luk Van Puyenbroeck, de lokale doelman, stopte een goede poging van Julien Van Bosch. Diezelfde Van Bosch werd kort daarna nog van een doelpunt gehouden en we konden stellen dat de ploeg van Centrumvrien den. de wedstrijd groten deels beheerste. Nochtans werden de gevaarlijkste ma neuvers der bezoekers (meestal door een rustig ak- terende thuisdefensie opge vangen. Niet altijd echter en langs Paul Raes klommen de mannen van Centrum vrienden op voorsprong (0-1, 25ste minuut). Verdiend al leszins hoewel de lokale doelman daarbij toch enigs zins wzrd verrast. Nadien werden de inspanningen bij Sportklub Post verdubbeld. Langzaam veranderde het spelbeeld en de lokalen werden nu ook meer offen sief. De wilskrachtige ver dediging der gasten kon voorlopig alle onheil voor komen. Een uitstekend schot van Eddy De Naeyer werd door de bezoekende goalie trouwens in hoekschop ge duwd. Even later werd Mark Van Grimberge dan van de sokken gelopen en er volgde een logische strafschop. Een klusje dat overigens feilloos door Dré Thiron werd afge werkt (1-1, 36ste minuut). Hiermee was alles terug te herdoen. Tijdens de rester ende minuten voor de rust schudde Centrumvrienden toch nog de beste akties uit de schoenen. Zonder posi tief resultaat evenwel en al leen een afstandsschot van de loka'e André Thiron werd toen r.og opgetekend Tij dens de pauze werd André Van Poucke bij Sportklub Porvervangen door Luk Lu/ckx. Deze zou een ver dienstelijke tweede helft spelen. Nochtans werd de ploeg van Centrumvrienden terug het eerst aanvallend opgemerkt. Een individueel nummertje van Franky De Tender had bijna sukses. Ook Sportklub Post liet zich niet onbetuigd en André Thiron met Eddy De Naeyer kreëerden een knappe kans die echter voorlangs werd besloten. De twee ploegen produceerden afwisselend een vlot en aantrekkelijk aanvalsspel. Daarin werd Sjrortklub Post toch een tik keltje agressiever. Niet vol- Wedstrijd van de week: FC Sportklub De Post. (dw) doende om te scoren en een totaal afgezonderde Gery Dieleman zag een poging geweerd door Wilfried De Wegheleire. Vooral tijdens het vijfde kwartier zouden de lokalen met Luk Luyckx, André Thiron, Gery Diele man en Willy Geerinck als de beteren, enigszins méér aandringen. FC Centrum- vrienden poogde met een verschuiving der pionnen vooraan meer punch te ver krijgen. Zonder het gewen ste resultaat evenwel en Sportklub Post bleef de ge vaarlijkste ploeg. Schoten van Eddy De Naeyer, Leo Van Brande en Mark Van Grimberge werden toen door een onfeilbare De Weggheleire gestopt. Daar tussenin geraakte Eddy Weemaes van Centrum vrienden ook aan geen doel punt en tenslotte is het daar bij die logische drawn ge bleven Roger Van Laere Wedstrijd van de week: FC Centrumvrienden, (dw) Walivo-overzicht

De Voorpost | 1983 | | pagina 46