EEN NIEUWE ONTSPANNINGSWERELD GAAT VOOR U OPEN SUPER-DANCING' TE GREMBERGEN Lenteshow van VEDAD in Oktoberhalle te Wieze ABW Dendermonde start met werklozenwerking Platte Ploeg Oudegem geen karnavalvereniging Vier Okkozjemert te Aalst De Voorpost - 25.3.1983 - 5 Nog op zaterdag 26 en zondag 27 maart Iedereen herinnert zich nog wel het geslaagde herfst-autosalon van de VEDAD (Vereniging van Dendermondse Autodealers) dat vorig jaar in de Oktoberhalle C geïnstalleerd werd. Gezien dit sukses besloten de inrichters ook een lenteuitgave van deze show in dezelfde zaal te organiseren. Deze expo-ruimte van 80 m diepte en 40 m breedte, is met haar twee grote ingangen echt goed geschikt voor het aanvoeren en het uitstallen van de wagens. Tevens is ze omgeven door een uitgestrekte parking en qua verlichting, verwarming en verluchting ideaal voor het houden van tentoonstellingen. Brede wandelgangen maken het geheel gemakkelijk en overzichtelijk voor de bezoekers. De enige inconvenient, de verplaatsing naar Wieze, nemen de handelaars er dan zo maar Expo Door circa 20 dealers uit de regio Dendermonde werden er ongeveer 130 gloednieuwe wagens aan gevoerd. De onderscheiden standen zijn keurig geor dend en met frisse lente bloesem opgesmukt wat het geheel een aangename aanblik biedt. Bereidwilli ge dealers staan er de be zoekers - en er werden er al velen genoteerd - te woord en omdat woorden zo vlug kunnen verzwinden werden er aan alle standen folders en brochures be deeld met informatie over de wagens m.b.t. start-, rem- en acceleratievermo gen. snelheid, vering, weg- ligging, cylinderinhoud. be nzineverbruik. interieur. bagageruimte, slijtage, on- derhoudszorgen. en zelfs met de laatste snufjes inza ke elektronika; in deze va demecums vinden de klan ten ook diverse inlichtingen over betalingsvoorwaar den. uitleendienst. proef ritten en service na verkoop. Voor wat de wagens en de accessoires zelf betreft kan men spreken in de geijkte termen als: luxueus, ekonomisch. komfortabel. praktisch, veilig, handig. estetisch. Zo te zien een streling voor het oog, al zal men over de kleur en de smaak (van de kopers) best niet diskussiëren... Sommige wagens zijn naar hun persoonlijkheid en charme al een uitnodi ging op zichzelf: andere verbergen hun deugdelijk heid onder een minder uit gesproken presence. Wat zo'n vierwielers wel kosten? Kom gerust eens kijken, alle wagens staan precies geprijsd: dus geen katten in zakken maar wel koeken naar geld. Wie moe gekeken is op die vele rol lende juweeltjes vindt wel een paar rustige hoekjes om even te vertoeven en een drink of verfrissing te gebruiken. Zeggen we nog dat de toegang tot de Vedad-expo gratis is; men kan er nog op bezoek op zaterdag 26 en zondag 27 maart telkens van 13 tot 21 u. Veel kijk (en rij)genot! (J.V.L.) De h. Van Wonterghem dankte tijdens de vooropening de vele aanwezi gen voor hun belangstelling. Iedereen kwam ook nog met geschenken aandraven. Burgemeester Cool overhandigt de h. Van Wonterghem een herinne ringsplaket van de stad Dendermonde. Schepen Van Cauter, burgemeester Cooi, de h. en mevr. Van Wonter ghem en schepen Dierick op de avond van de vooropening. Nadat donderdagavond de vooropening plaats had. waarop niet alleen het voltallige perso neel, degenen die voor de reali satie instonden en de vele ge- buren, maar ook burgemeester Cool en de schepenen Dierick en Van Cauteren aanwezig wa ren, konden de jongelui uit de streek vanaf vrijdag kennisma ken met het interieur, de sfeer, de installaties, de service en de speciale stijl die tot dan toe verborgen was achter de ver nieuwde voorgevel van de vroe gere dancing Carroussei, nu Zipper, aan het station te Grem- bergen. Een hele tijd reeds werd er hard gewerkt en dat had de nieuwsgierigheid van de voorbijgangers geprikkeld. Men zag het zo: hier kwam een dan cing zoals er in de streek geen tweede is. Professioneel wer den de werken aangepakt om van een verouderde zaal met herberg een stijlvolle dancing te maken. Professioneel alleszins, de Van Wonterghem uit Kuurne immers niet aan zijn proefstuk. Hij leidt ee keten van negen zaken waarvan Kuurne de bakermat vormt. Daar werd ge start met de «Salons Van Wonterghem» voor allerlei feesten, bals, e.d Toen de zaak groeide werd er ook buiten Kuurne gewerkt. Namen als Chopin, Paganini, Colombo, Marlijn, Beam's... spreken genoeg tot de verbeelding. Zipper in Grembergen wordt een belangrijke schakel in deze keten. Tijdens de vooropening konden zipptR' we reeds kennismaken met de prachtige inrichting van de dan cing. We zijn ervan overtuigd dat Zipper weldra een begrip zal worden in de streek omwille van de spektakuiaire lichtinstallatie, een knap en verzorgd interieur, een vlotte service, airconditio- ning en een I allesoverrompelen- de lichtshow. I Een dergelijke in richting spreekt vooral de jonge- ren tussen 18 en 25 aan, hoe wel het geen bezwaar is dat ook ouderen hier enkele uurtjes pro bleemloos amusement komen r zoeken. Een centraal opgestelde dj zorgt voortdurend voor aangepaste muziek en amuse ment. Zipper is gemakkelijk te vinden op de bekende rijksweg 60 net aan het Station van Grember gen op de baan Dendermonde- St.-Niklaas. Parking is er in de omgeving genoeg, maar wel moet er gezorgd worden voor een behoorlijke kledij. Aan de ingang is men onverbiddellijk. Burgemeester Cool en zijn schepenen spraken hun vreug de uit over deze nieuwe zaak en daar kunnen wij ons volledig bij aansluiten. Voor de jonge men sen in de streek wordt het zeker geen probleem meer om dege lijke ontspanning te vinden. Open op vrijdag vanaf 21 u. (gratis toegang) en iedere zater dag en zondag vanaf 19.30 u. Publirep. DC MDB en EV Lebbeke. Schitterende nieuwe modellen (c) De kaap van het half miljoen werklozen is overschreden. Het is een getal waar je niet zomaar aan voorbij gaat. Ook als vakbond kan je het probleem van deze massale werkloosheid niet omzeilen. Het merendeel van de werklo- strijd voor een alternatief, zen ziet in de vakbond enkel Daarom start het ABVV Den een uitbetalingsinstelling, een dermonde met een werklozen- middel om het dopgeld zo vlot werking. Men is ervan over- mogelijk te ontvangen. Op dat tuigd dat er bij de werklozen vlak worden inderdaad door heel wat sluimert: kreativiteit. het ABVV ernstige inspannin- zin om «iets» te doen. zin om gen verricht om alles zo soepel er iets aan te doen. Wanneer je mogelijk te laten verlopen, een «krak» (of iets minder is Daarenboven verdedigt de ook al goed) bent in een be- vakbond de werklozen bij ver- paalde hobby, een techniek, horen op de RVA. voor de wetenschap, taal of wat dan arbeidsrechtbank e.d. ook. dan ben jij allicht een van Nochtans blijkt dat alles onvol- de mensen die het ABVV doende te zijn om de werklo- zoekt. Werklozenwerking is zen zelf te integreren in een een zo braakliggend terrein, syndikale werking en hen mee dat iedereens hulp er welkom te betrekken bij de syndikale is. Heb je ideeen. of wil je gewoon je talent eens botvie ren. neem dan zo vlug moge lijk kontakt op met de ABW Werklozenwerking. Dijkstraat 59 te Dendermonde (052/ 22.13.30). Voor elke kursus of aktiviteit wordt uiteraard ge zorgd voor vrijstelling van stempelkontrole. Er-wordt ook gezorgd voor de praktische uit werking van de kursus. Drempelvrees? Het is niet al tijd aangenaam om zomaar er gens voor de eerste keer bin nen te stappen als je daar nie mand kent. De begeleiders van de kursussen zijn dan ook be reid om eerst bij jou thuis even langs te komen om wat meer te vertellen over het hoe en het waarom. Ondertussen heeft het ABW Werklozenwerking al een schrijven gericht aan de burge- getuigschriften en allerlei for- meester om. indien mogelijk, muiieren, nodig bij sollicita- de infrastruktuur van de stem- ties, gratis te verstrekken aan pelkontrole te verbeteren, werkzoekende werklozen. Ook werd de vraag gesteld om Morgen zaterdag 26 maart organiseert de Persbond van de Denderstreek, nog maar pas in de aktualiteit met de plechtige uitreiking van zijn prijzen aan figuren van het jaar Bert Van Hoorick en Rein D'haese, een vierde «Okkozjemert» in het Netwerkcentrum. De Ridderstraat. Na goedgekeurde inschrij ving kan iedereen er zijn zolder- of kelderspullen of vermeende antikwiteiten te koop aanbieden. Alleszins een unieke gele genheid om zich van een aantal overbodige voorwer pen te ontdoen en er toch nog wat aan over te houden. Volgens de gangbare wet geving mag ieder burger die geen handelaar is één maal per jaar aan een soortgelijke markt deelne men en er zaken te koop aanbieden. Alleen de eerste 25 inge schrevenen kregen een kans. Wie niet bij deze eer ste 25 behoort krijgt zijn kans op zaterdag 25 sep tember voor deelname dan aan de 5C Okkozjemert. Vorige edities kenden zo wel bij kandidaat-verko pers als bij de kopers een bijna legendarisch sukses. De verkoopsstands in Net werk worden gratis ter be schikking gesteld mits af stand van een percentage aan de organiserende vere niging bij verkoop. Wie niets verkoopt betaalt dan ook niets. De Okkozjemert blijft een bedoening voor iedereen. Voor Jan met de pet en Marie met de voorschoot aan. Het teveel van sommi gen is vaak het gerief van anderen. LH We kloppen driemaal rouw moedig op de borst: Platte Ploeg Oudegem is geen uitge sproken karnavalvereniging maar wel een Vriendenkring. Vandaar dat men in de bena ming het VK terug vindt. Lo gisch dus dat de jongens van de Platte Ploeg geen uitschieters zijn in het maken van karnava- leske bedoeningen. Het is nooit hun bedoeling geweest. Ze willen er alleen maar bijzijn wanneer er plezier en leute moet worden gemaakt. VK Platte Ploeg stemt zich speci fiek af op de jeugd. Ontspan ning onder allerlei vormen wordt met dat doel dan ook georganizeerd. gaande van voetbal, over uitstapjes en TD's tot barbecues. Dat de Platte Ploeg in Oudegem ui terst goed staat aangeschreven kan men allicht afleiden uit het feit dat de vereniging de sym pathie van de hele Oudegemse bevolking kreeg bij de organi- zatie van een taartenslag en een karnavalfuif. Op 30 april wordt zelfs het tweejarig bestaan gevierd van deze vriendenkring en het ziet er naar uit dat het moeilijk zal worden om een zaal te vinden die voldoende groot is om aan de vele sympatizanten een plaats te bieden. In Japan is de afgelopen jaren in de kleuterscholen een nieu we rage ontstaan die de kinde ren heerlijk vinden: het lopen op blote voeten. De een of andere volwassene heeft het bedacht in de veronderstelling dat het gezond is. Twee diensten van Test Aan koop zorgen ervoor dat u zon der verrassingen en met een maksimum aan zekerheid uw belastingen 1983 tegemoet ziet: de belastingsgods ener zijds en de belastingsbereke ning anderzijds. De volledige berekening van uw belastingen kost 600 F. Een simulatie kost 100 F. De belastingsgids kost 295 F en is verkrijgbaar bij Test Aankoop, Hollandstraat 13 te 1060 Brussel (02/ 537.42.65) of in de boek handel. Lebbeke. ue Vedad Lenteshow mocht de eerste dagen al heel wat bezoekers verwelko Amen (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 5