Negende talentenjacht van O.K.A.-Schellebelle Temse Stekene Jaarmarkt te Waasmunster Dendermonds schepen kreeg muzikale ids Zanjita notto va het Nationa fai l april i |fl; Id «Va Ti Dit moll én 20 - 1.4.1983 - De Voorpost Alternatieve geneeskunde Vrijdag 8 april organizeert S.V.V. Sint-Niklaas te 20 uur in de Reynaertzaa! van de stedelijke openbare biblioteek een debata vond over alternatieve geneeskunde. Opendeurdagen studio F.E.E. Op zondag 3 en maandag 4 april houdt studio F.E.E. opendeur dagen in de bovenzalen van de Katolieke Kring, Ten Bos te Nieuwkerken. De tentoonstellingsruimte zal die dagen omgeto verd worden tot een heuse filmstudio. De-filmvoorstellingen en andere demonstraties zijn vrij toegankelijk. Openingsuren: zon dag 3 april van 10 tot 20 uur en maandag 4 april van 10 tot 19 u. Tentoonstelling Tot 17 april worden in het internationaal exlibriscentrum, Regen- tiestraat 65, geselekteerde exlibris tentoongesteld die afkomstig zijn uit de ingezonden exlibris voor de internationale exlibris- wedstrijd 1983. Internationale Klompentochten Op vrijdag 8 april wordt van 17 tot 19 uur in de Nieuwkerken- straat een reeplopenwedstrijd op touw gezet. Daarna volgt in dezelfde straat een schilderwedstrijd. Op zaterdag 9 april worden de hoevetochten georganizeerd over afstanden van 25, 14 en 6 km. Vertrekuren: 10 u., 11.30 u. en 13 uur. Om 13 uur begint op het Bruegelhof (Kwakkelhoekstraat) de luizenmarkt. 's Avonds is er bruegelbal in de tent op de sportterreinen aan de Meesterstraat. Op zondag 10 april zullen te Nieuwkerken de 11* internationale klompentochten plaatsvinden. Het vertrek voor deze landelijke tochten over afstanden van 50, 30, 20, 10 en 5 km heeft plaats respektievelijk om 9 u., 10 u., 11.30 u., 13 u. en 14 uur. Het Klompenweekend wordt afgesloten met een blarenbal. Ruildag Donderdag 7 april organizeert postzegelvereniging Phila Waes te 19.30 uur een ruildag in het lokaal van de Kredietbank aan de Grote Markt. Klimweekend Zaterdag 9 en zondag 10 april organizeert de Vlaamse Berg sportvereniging een klimweekend met klimdag te Mozet en klimschool te Marche-les-Dames. Vooraf verplicht inschrijven bij de h. Roger Van Ranst, tel. 03/776.64.27. «Stille Tocht» op Goede Vrijdag De dekanale raad roept de bevolking op om op Goede Vrijdag, 1 april, deel te nemen aan een «Stille Tocht». Vertrek te 18 uur aan de hoofdkerk. In gebed zal worden opgestapt, in stil protest, langs de kruisen van deze wereld: het folteren en vermoorden van mensen, machtsmisbruik, onrecht en onmenselijkheid. Sint-Niklaas. In het Dobocenter organizeerden de Wase imkers hun traditioneel geworden bijenmarkt. Een eredame van het Melseelse aardbeienkomité kwam een kijkje nemen (Iv) ïteliinr™c)nde 'n Zaül R°S Beiaard or8an'zeerde de SW vrouwen een hobbytentoon feestkomité opgencht dat deze volkse jaarmarkt terug glans wil bijzetten. Vrijdag 1 april, openingsschieting in café De Pekton, begin om 19.30 u. en vooruit 5.000 fr. met 1.000 fr. gratis. Zaterdag 2 april begint om 20.30 u. een bal met orkest The Evergreens in de verwarmde tent achter De Pekton, zondag 3 apnl is er vanaf 10 u. in die tent seriekaarten voor hanen, vanaf 15 u. pierbollen en voor de kinderen mastkiimmen. 's Avonds weer bal, ditmaal met The Willows en maandag 4 april is er jaarmarktschieting vanaf 9.30 u. in De Pekton en vanaf 10.30 u. dansgelegenheid in de tent met Rudy Van Eetvelde. Kaarten 80 fr. en geldig voor één van de twee bals zijn te bekomen bij Fred d'Hooghe, Hellestraat 61, in café De Pekton in de Hellestraat, bij Willy Rotthier aan het Preekekeplein en bij de leden van de Hellestraatse Evergreen band. De eventuele opbrengst van de feestelijkheden gaat integraal naar de eerste Hellestraatse liefhebberskoers op de kermis in oktober '83. Polkenkermis Het komité van wijk De Polken uit Stekene is niet aan z'n eerste kermis toe. Maar ze gaan door! Op Paaszondag en -maandag 3 en 4 april vieren de inwoners en sympathisanten van Polken, Wittingstraat, Achterstraat en Heirweg hun Polkenkermis. Zon dag 3 april om 14 uur volksspelen voor jong en oud (inschrijven om 13 u.) met onder meer een ballonwedstrijd. Vanaf 20 u. is er gezellig samenzijn in de tent met discobar Delmonte Maandag 4 april om 9 u. een eucharistieviering voor de overledenen van de wijk in de parochiekerk van het H. Kruis; vanaf 15 u. een grote schieting op de liggende wip met 2.000 fr. gratis en vanaf 20 u. seriekaarting met 500 fr. gratis. Plotseling thuis Vorig weekend was de Stekense toneelkring De Distelbloem «Plotseling thuis» in het Gildenhuis. Zaterdag 9 april brengt de toneelkring deze thriller van F. Durbridge in regie van Marcel van der Aa nogmaals, deze keer in zaal 't Helleken, aan het Preekekeplein in deelgemeente Hellestraat. Kaarten aan 100 fr. (C.J.P.: 80 fr.) zijn te verkrijgen bij de leden en bij Gert Arens. Hellestraat 52 te Sfnkeno De .grootste talentenjacht üe aal gebeuren door een reu van Vlaanderen... die wel deskundige jury De aan- eveneens een reis eens het «alternatief song- vang is telkens om 20.00 u. festival» wordt genoemd, en de organisatie ligt in heeft dit jaar plaats op vrij- handen van O.K.A.-Schelle- reis naar Tirol verloot worden. De winnaars van vorig jaar, «De Rosse Aardbei en de De Raad van Beheer van dag 13 en op zaterdag 14 belle (Oud KSA-ers Aktie- Heemskinderen» uit Algemeen Nederlands mei. Dit evenement zal P-roenl Werner Ven iw Beervelde. zorgen voor het verbond heeft als motto mei. Dit evenement zal groep). Werner Van Der plaatsvinden op het dorps- Eecken zorgt traditieget- plein van Schellebelle in een rouw voor de presentatie. gastoptreden. het 46e Vlaams Voor alle inlichtingen en Zangfeest dat op 24 ap inschrijvingen kunnen plaatsvinden, bepaald aan het tentje ÏOOO man kan be- AHe^s van 1==^ bU ^V.dën RecS Op vrijdag 13 mei zal er een ten. Er Is mógeüjkhelftot Sturen van partij is een tekst van jozef Dreselektie ziin met 20 deel- renetitie on vrnHac is» ,^en 20 vlu2 mo^e" "il hct lied "Voor Outer gekomponeerd pre8elektie zijn met 20 deel- repetitie op "vrijdag 13 w<- nemende groepen (meer mSrt (het uur zal nader 3 a n p. h-k zullen er niet ingeschreven bepaald worden) Er is een mn v^r hüï worden), waarvan er 10 uitstekende licht-en klank- L-UC Pf. ™e}terse~ f^n voor het zangfeest zulleri uitgekozen worden installatie beschikbaar. De voor de finale die dan 's winnaars verdienen een 7- straat 84, 9208 Schellebelle bekomen bij de v.z.w. 't (tel 091/69.50.57) je. Oude Vest 129 te Let wel: telefonisch is Luc Dendermonde anderendaags, op 14 mei daagse reis voor 2 personen m «10 zal plaatshebben. De aeiek- naar het Oostenrijkse Tirol, temkbS? P Op maandag 4 april om 14 u. vertrekt Vakantiegenoegens aan de parking Scheldekaai voor een wandeling in Buitenland. Zondag 17 april wordt door Wielewaal-Land van Waas-Zuid de omgeving van het fort van Steendorp verkend, en daar kan men naar het geluid van allerlei zangvogels luisteren; vroeg uit de veren moet je wel: verzamelen om 5.120 u. aan de Negenoog straat in Steendorp. Dendermonde. Toots Thielemans in de bunker, dus volk in overvloed (c) Tussen wieg en graf Vrijdag 11 maart werd de unieke diamontage van Patrick Wauman aan het publiek voorgesteld. Omwille van de massale belangstelling wordt op 8 april om 20 u. in het Dobocentrum, Gladiolenstraat, een extra voorstelling ingelast. De toegang is gratis. Naar Zandvliet Wielewaal-Land van Waas-Zuid vertrekt zondag 2 april om 8.30 u. aan het stadhuis in Sint-Niklaas naar het Groot Buitenschoor in Zandvliet. Wie trekkende steltlopers wil observeren moet van deze buitenkans gebruik maken. Terug in Sint-Niklaas rond 13 u. Dansklub Het Centrum Zaterdag 2 april wordt te 20 uur een Paasfeest georganizeerd voor de leden en sympiathizanten van dansklub Het Centrum, Grote Markt 40. Sint-Niklaas. De gaaibolvereniging De Ware Vrienden werd n.a.v. het vijftigjarig The Former Blues Band bestaan op het stadhuis ontvangen (dw) Zaterdag 2 april treedt te 20.30 u. de Gentse formatie The Former Blues Band op in jeugdhuis De Prins, Antwerpse Steenweg. Toegangsprijs 80 fr. Na het optreden van deze groep volgt een fuif. Ruildag Zondag 3 april wordt van 9 tot 12 uur een ruildag gehouden voor de leden van de Vlaamse Bond voor Postzegelverzamelaars in Het Centrum, Grote Markt 40. Tentoonstelling Tot 17 april is in het stedelijk muzeum, Zamanstraat 19, de tentoonstelling «Grafiek uit de U.S.S.R.» te bezichtigen. Sint-Niklaas. Vijftig jaar De Ware Vrienden. Drie pioniers van het eerste uur: Bertha Bral, Franqois Notenbaert en Bernard Daems (Iv) Mezen zoeken Zondag 10 apnl blaast Wielewaal-Land van Waas-Noord verza melen aan de kerk van Hellestraat om 8.30 u. voor een zoektocht naar mezen in de bossen van Speelhof en Donker- 3 in Stekene. Einde rond 12 u. Broederlijk Delen In de parochies van groot-Stekene wordt in het kader van de vastenaktie Broederlijk Delen én onder de leuze «Geef de man een vis, morgen heeft hij weer honger maar... leer hem vissen en dan heeft hij voedsel voor het leven» ook geld opgehaald voor een projekt in Bangla-Desh. Kruisweg Voor de 5* opeenvolgende keer wordt in de straten van Stekene een kruisweg gehouden. Dit jaar op vrijdag 1 april met start om 20 u. aan de H. Kruiskerk van Stekene. Wegwijzer- Dorpsstraat, Bormte, Spoorwegwegel, Stadionstraat, Markt, Molenlaan, Po taarde, Sint-Jozefslaan, Kerkstraat en terug tot de kerk. Het is een stille optocht voor bezinning en vrede. Bal in 't Volkshuis Ten voordele van de plaatselijke verenigingen van gehandikap- ten en gepensioneerden zaterdag 2 april in zaal Het Volkshuis, Dorpsstraat 71 te Stekene, groot bal met orkest Robert Ford and the Willows. KAV naar schouwburg De Stekense KAV-afdeling gaat op maandag 9 mei op uitstap naar de stadsschouwburg te Sint-Niklaas voor de opvoering van de operette «Viktoria en haar huzaar» door de stichting «Hoofd stad Operette» uit Amsterdam. Er wordt een bus ingelegd. Deelnameprijs (rets en inkom) 430 fr. Hellestraat jaarmarkt Vroeger was Hellestraat-Jaarmarkt een hele bedoening: van einde en ver kwamen feestvierders opdagen en voor de Stekense bevolking was het een hoogdag. Er werd nu een Rijkswacht en politie werken samen Er bestaat een praktische overeenkomst tussen de njkswacht in Temse en de plaatselijke politie. Bijvoorbeeld kan bij het innemen van de schoolpost te Steendorp de politie een beroep doen op de rijkswacht. Die springt in wanneer de plaatselijke politie die bepaalde dag over te weinig effektieven beschikt. De kontrole op de herbergen (vooral tijdens de weekends) tegen nachtrumoer, vandalisme, naleven van het sluitingsuur, zal gekombineerd gebeuren. Dit wil zeggen dat én de rijkswacht èn de plaatselijke politie bepaalde nachten dezelfde herbergen zullen kontroleren. Verkeert de plaatselijke politie in de onmoge lijkheid, dan zal die ook volledig door de rijkswacht worden overgenomen. Paarden- en ponykoers Op zondag 22 mei, om 15 u, vindt op de terreinen naast de E3- oprit in de Doornstraat, naar jaarlijkse gewoonte een paarden- en ponykoers plaats, waarvan de opbrengst ten voordele is van de gemengde basisschool van de Veile (uitbouw infrastruktuur). De organisatie berust bij het Ouderkomitee van de school. De ponyklub van Steendorp verleent haar medewerking. Dienstreglement gemeentelijke bibliotheek Aan het dienstreglement van de gemeentelijke openbare bibliot heek werden twee wijzigingen aangebracht. De openingsuren zijn nu: dinsdag 16 tot 20 u., woensdag 14 tot 20 u., vrijdag 10 tot 12 u en 16 tot 20 u zaterdag 10 tot 12 u. en zondag 10 tot 12 uur Wie de geleende werken te laat terugbrengt, betaalt 5 fr per uitlening en per week achterstand met een maximum van 100 fr. Na drie maanden achterstand kan het geleende aan huis worden teruggevorderd waarbij een extra bedrag van 50 fr wordt aangerekend. De kosten voor verzending van de ma- ningskaarten vallen eveneens ten laste van de gebruiker. In 1982 werden 64.823 boeken ontleend (toename met 26,15%) en werden 1.516 lezers ingeschreven (toename met 7,44%). Stempelkontrole Bij gemeenteraadsbeslissing van 21 december 1981 werd aan de werkloze werkzoekende de mogelijkheid geboden vrijstelling te verkrijgen van de afleveringsrechten door de gemeente geèist bij aflevering van administratieve stukken. Op vertoon van een attest van de RVA of op voorlegging van zijn stempelkaart wordt op deze stukken een stempel aange bracht die de zegelrechten vervangt die door de gemeente eisbaar werden gesteld. Het fiskale recht van de staat en het expeditierecht dat de staat aan de gemeenten heeft verleend is in deze vrijstelling niet begrepen. Op maandag 4 april heeft te Waasmunster de grote jaarlijkse jaarmarkt plaats, voor paarden en vee. De paarden en het vee die nen geplaatst te worden in de Kerkstraat. De prijsuit reiking heeft plaats ten ge meentehuize in de raads zaal te 12.30 u. Na afloop van de gewone prijskam pen zal de jury drie ere- schotels toekennen voor de inwoners van de gemeente; 1. Vet vee, 2. stamboekvee en 3. Gewoon vee. Tevens heeft er op de grote speelplaats van de gemeen teschool, Kerkstraat een grote kleinveemarkt plaats, voorbehouden aan de in woners van de gemeente. Verkoop en ruil is toegela ten. De dieren dienen op gesteld tegen 9.30 u. op de speelplaats. De prijsuitrei king heeft plaats om 12 u. PONYPRIJSKAMP Deze prijskamp is enkel voor ruinen, merries en Shetlanders. Dit eveneens op de grote speelplaats van de gemeenteschool. Voor de kleinvee- en ponyprijs kamp is er een bedrag van 8.000 F voorzien aan geld prijzen. Prijsuitreiking ter plaatse om 11.30 u. P.V.G. Schepen van financiën Marcel Borms werd tijdens het voorbije weekeinde muzikaal 1 gehuldigd door de liberale fanfare van Appels. De h. Borms die ook lid is van deze I muziekvereniging werd onlangs verkozen tot schepen van de stad Dendermonde. Een 1 eerste keer dat een PW-er een schepenmandaat bekleedt. De huldiging verliep in een j gemoedelijke sfeer. Alle muzikanten waren op post en ook het knap uitgedost majoretten-1 korps was voor de gelegenheid «au grand complet». Dirigent Leo de Smedt van zijn kant 1 had feestelijke muziek uitgekozen en schepen Borms zelf zorgde voor een natje en een I droogje. Vooral dat eerste kunnen muzikanten best verdragen, zegde hij In dat opzicht 1 kan hij trouwens van ondervinding spreken. Populaire maatregelen nemen zijn er overigens I voor de nieuwe schepen niet weggelegd: «De stad Dendermonde heeft zo maar eventjes 1 een schuldenlast van pakweg 150 miljoen. Tijdens de voorbije zes jaar werden er in Dendermonde enkele luxeprojekten op stapel gezet. De oppositie maakte de CVP-1 meerderheid toen het verwijt dat er te gul met de miljoenen werd gegoocheld. Nu wordt men met een schuldenlast gekonfronteerd die niet enkel door bezuinigingen kan worden 1 weggewerkt. Nieuwe belastingen dringen zich dan ook op, wil men Dendermonde in de 1 toekomst financieel redden. Zo zal de personenbelasting van 6 naar 8 procent worden I opgetrokken. De opcentiemen op de onroerende goederen zullen worden verhoogd van 1550 naar 2250. Een ander alternatief heeft het stadsbestuur aan de bevolking niet te bieden. Er zal anderzijds geen frank meer worden uitgegeven dan wat in de begroting werd vastgelegd.» De sinterklaaspolitiek is in de Ros Beiaardstede blijkbaar definitief voorbij. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 20