CVP-Werkgroep «Vrouw en maatschappij» hield nationale vergadering in Dendermonde Oude Hamse gemeenteraad vergaderde uiteindelijk voor laatste maal CVP-Waasland klaar voor bestuursverkiezingen Met prachtig assortiment kazen en internationaal bekroonde ambachtelijke vleeswaren Staatssekretaris Aerts was te gast «Fijnkost Rita» op de Oude Vest te Dendermonde 24 - 1.4.1983 - De Voorpost Steekkaart: baarheid van overweg, t.v. Donderdag 24 maart te 20 u. vergaderde de oude Hamse gemeenteraad voor de laatste De pun,en in verband met de ITkkI weinig publieke belangstelling. De installatievergadering zal plaats aankoop van gronden en de nebben op 31 maart te 20 u. in de feestzaal van het gemeentehuis. Maandag 18 april onteigeningen voor het zuive- zullen dan de OCMW-leden verkozen worden. Raadslid Boeykens vroeg om de ringsstation Scheldebekken te installatieraad op een andere dag te willen leggen, omdat hij op 31 maart niet kan Moerzeke, werden van de dag aanwezig zgn. Raadslid Boeykens kan dan op de volgende raadszitting zijn eed afleggen. orde af8evoerd. Het bouwlot Na de goedkeuring van het proces-verbaal van de vorige zitting werd mededeling gedaan ür 13 in de Vuurkruislaan is van het Arrest van de Raad van State, inzake de geldig verklaring van de gemeente- bezwaard met een erfdienst raadsverkiezingen van 10 oktober 1982. Nadien werden twee leningen werp van verbeteringswerken, kassei, die op het stort van de aangegaan, één voor de aan- werd reeds goedgekeurd door gemeente, in de Kaaldries, koop van boeken voor de bi- de gemeenteraad in zitting van voorradig was. In totaal moet bliotheek St.-Jan, ten bedrage 20.10.1980. Ondertussen na- men 3.240 m2 kassei leggen, van 1,107.000 fr. en één voor dert de administratieve proce- Omdat de kasseien op een de volstorting van de ingete- dure zijn einde en daarom hoop liggen, was het echter kende aandelen op het maat- heeft de raad beslist om over te onmogelijk de juiste voorraad schappelijk kapitaal van de in- gaan tot de kosteloze verwer- te schatten. Nu is echter geble- tercommunale DDS, ten be- ving van 35m2 voorgrond in de ken dat alles opgebruikt is en drage van 436.000 fr. Voor de Broekstraat, nodig voor de na opmeting blijkt dat nog eerste lening had de oppositie verwezenlijking van het rooi- 1.500 m2 kassei moet worden enkele bezwaren te uiten, zo- plan in de Broekstraat ver dat zij zich, na diskussie ont- lenging Veldstraat. hielden. Het nazicht van de Eveneens worden gronden gemeentekas voor het 4e kwar- aangekocht voor de verwezen- -0-r--r taal 1982 gaf volgend resultaat: lijking van het rooiplan in de goeding te eisen besliste het totaal ontvangsten: Neerstraat. Op 20.11.1980 schepencollege in zitting van 8 463.511.043 fr. keurde de gemeenteraad het maart 1983, onderhands 1.500 totaal uitgaven: 384.778.271 fr. ontwerp goed van de uit te m: kassei aan te kopen. Raads- saldo in plus: 78.732.772 fr. voeren werken voor de verwe- lid Ediers kon het niet laten Ook de kas van de grondregie zenlijking van het rooiplan om te vragen waar al de kas- voor het 4e kwartaal 1982 werd Neerstraat. Het ontwerp werd seien naar toe waren. Hij doel- nagezien: goedgekeurd door het Ministe- de hiermede duidelijk op de totaal ontvangsten: 4.461.683 rie van Openbare Werken en fr- begunstigd met een principiële totaal uitgaven: 2.290.063 fr. belofte van staatstoelage van saldo in plus: 2.171.620 fr. 7.670.000 fr. Eerstdaags ver- De begroting 1983 van de wacht men de definitieve be- Ediers, kon men het punt uit- grondregie werd goedgekeurd, lofte van staatstoelage. Het ligt stellen naar de volgende raads- mits onthouding van de PW. immers in de bedoeling bin- zitting. Dan is de lijst Gemeen- omdat zij van oordeel zijn dat nenkort met de uitvoering van tebelangen vertegenwoordigd de begroting 1983 behoort tot de werken te starten. in de raad. Dit duidt toch op tieagent in vast verband. Tij dens zijn proefperiode van twee jaar was hij geslaagd in de politieschool te Gent. De heren Malfliet Christiaan. Van Breda Karei en Vereec- ken Marcel, werden na hun proefperiode, in vast verband benoemd in hoedanigheid van Op een vergadering van de CV P-Waasland was staatssekretaris Firmin Aerts te g het achterliggend erf. heeft de halfgeschoold arbeider. De he- de tweede van links op deze foto. De staatssekretaris zit op dezelfde golflengte als I gelegd. Om de werken niet te onderbreken vermits anders de aannemer in staat zou zijn een hoogoplopende schadever- «kasseizaak» van zijn vroegere partijgenoot Segers, die nu het betrokken strook van 149.24 meter een minwaarden. Het is dan ook billijk dat voornoem de strook verkocht wordt aan een minprijs. Daarom besliste de gemeenteraad de grond die vrij is van erfdienstbaarheid te verkopen aan 907 fr/m2 en de verkoop van het gedeelte be last met een erfdienstbaarheid verband voor onbeperkte duur te bepalen op 450 fr/m2. De met een gedeeltelijke presta- ren De Waele Guido en Van Wase CVP inzake krachtlijnen voor volksgezondheid en kernenergie. Men herkt Bogaert Luc werden benoemd verder adviseur Leemans van het staatssekretariaat, arrondissementeel CVP-voorzi\ tot geschoold arbeider A in vast verband en de heer Ver- meire Erik tot geschoold arbei der B in vast verband. Mevr. Braqué Jenny en Mevr. Vla- minck Rita werden aangesteld als schoonmaakster in tijdelijk totale verkoopprijs van het stuk bouwgrond zou dan vast gesteld worden op 507.017 fr. Geheime zitting tie, in gemeentelijke scholen. De heer De Coster Lieven werd aangesteld als leraar ko peren blaasinstrumenten aan Bosman en arrondissementeel sekretaris Lockefeer. Er stonden heel wat punten op de gemeentelijke muziek- de dagorde van de geheime school tot het einde van het zitting, waaronder enkele be noemingen in vast verband. De vergoedingen voor het uit voeren van bijzondere presta ties en wachtbeurten van het vrijwilligerspersoneel schooljaar 82/83. De heren De Rijck Marc en Van den Ab- beele Willy werden aangesteld als tijdelijke lesgevers aan het GITO «Burgemeester Van Driessche» onderwijs met belofte van staatstoelage van kopstuk is van de Gemeen tebelangen. Volgens de heer dienst 900 voor het 2e semester volledig leerplan. In de Aka- de bevoegdheid van de nieuwe gemeenteraad. Deze begroting Sporthal ding tusserfde PW heeft een mali van 2.179.487 Een viertal punten in verband Gemeentebelangen, fr. dat gedekt wordt door de met de in aanbouw zijnde speciale kredietopening van sporthal in het Meulenbroeck 20.000.000 fr. Het mali is te dienden besproken. De oppo- wijten aan de verwerving van sitic had hieromtrent dan ook gronden in het B.P.A. Hooirt, enkele vragen te stellen, waar na onteigeningen, daar waar op schepen Vincart. een zeer de verkoop van de bouwloten technische uitleg wist te ver- nog niet kan voorzien worden schaffen, in het begrotingsjaar 1983. Gezien het oorspronkelijk Door werken op de nieuwe aangeduide studiebureau in de Rijksweg 60, vaardigde de uitvoering van zijn opdracht in Burgemeester bij hoogdrin- gebreke bleef, werd een nieu- gendheid en in toepassing van we ontwerper aangeduid. De art. 94 van de gemeentewet, dossiers met de technische uit een politieverordening uit op rustingen moeten immers drin- 10 februari 1983. waarbij alle gend afgewerkt worden, om de noodzakelijke maatregelen afwerking van de sporthal zon- werden getroffen met het oog der vertraging te laten door- op de verkeersomleiding die gaan. Het dossier van de sani- zich door deze werken op- taire installatie was totaal on- drong. Ook had het schepen- bruikbaar en diende derhalve college aan het Kabinet van de ook volledig herwerkt te wor- Minister van Openbare Wer- den, evenals het dossier over ken en aan het Bestuur van de elektrische installatie en dc Bruggen en Wegen te Gent verwarmings- en verluchtings een schrijven gericht om drie- installatie. Het nieuwe studie- kleurige verkeerslichten te bureau Ir. E.G. Laureys te plaatsen aan het kruispunt Denderleeuw heeft deze dos- Hooirt/Neerstraat. Door de siers herwerkt en opnieuw sa- heer Minister werd medege- mengesteld. Deze werden nu deeld dat het totaal onmoge- aan de raad voorgelegd voor lijk was te zorgen voor drie- goedkeuring. Deze werden kleurige verkeerslichten, maar meerderheid tegen minderheid dat alle andere maatregelen goedgekeurd, zouden getroffen worden door het Rijksbeheer om de ver- Wegenwerken keersveiligheid te waarborgen. De toeristische weg naar Drie- Burgemeester Baert kon ook goeten is in zeer slechte staat, mededelen dat het stukje weg. Overal zijn er putten. Aange zien ook de toegang naar de Sporthal De Wuiten. die ei gendom is van de gemeente, en gelet op het veelvuldig ge bruik van deze weg, stelde het schepencollege voor om daar een duurzame verharding aan te brengen. De Vossestraat, tussen Ekclbeke en Heirbaan, bevindt zich ook in een zeer slechte staat. De kasseiverhar- 1982 werden vastgesteld. De gemeenteraad besliste om twee betrekkingen van onder luitenant-vrijwilliger bij de ge meentelijke brandweer vakant te verklaren bij wijze van be vordering. Tevens werden de geen al te goede verstandhou- voorwaarden hiervoor vastge- efolr! no hoor Dn.nn Cohol. i de lijst steld. De heer Bruno Schok- kaert werd benoemd tot poli- Het partijbestuur van de C.V.P.-Waasland in vergadering regering in haar beleid er vol® bijeen op donderdag 24 maart, keurde de kandidaturen al naar streeft om een nood goed voor het voorzitterschap van de C.V.P.-afdelingen kelijk evenwicht te vinden t en de C.V.P.-Sekties. sen de sociaal-ckonomis Op 24 april immers worden in alle Wase gemeenten, met e'ementen en de ekologis; uitzondering van Kruibeke, bestuursverkiezingen gehou- ^Pekten van de samenley den. De C V P.-leden rul,en dan een nieuw afdelingsbe- d^Ca^prSe^ F stuur, een nieuw kongres en een nieuwe voorzitter van energiepolitiek van de r, afdeling en van sektie vroegere deelgemeente) moeten ring, waaruit blijkt dat er v verkiezen. doende energiemogelijkhed De trend naar verjonging en naar de toetreding van meer zijn tot 1990 en dat een parti97 vrouwelijke kandidaten, heeft zich duidelijk gemanifes- Pa,'e 'n de kerncentrale v31 teerd in de kandidatuurstellingen. Chooz en een uitbreiding v Doel (Doel V) op dit ogen! Goethem Geert respektieve- Het arrondissementeel partij- handelde over de leefmilieupo- De LF staatssekretaris^ond lijk aangesteld als tussentijdse bestuur hoorde verder een uit- litiek van de regering. streepte wel dat om een er! leerkracht en tussentijdse stu- eenzetting van Firma Aerts, In een erg gewaardeerde toe- re soepelheid en een eroi diemeester-opvoederstaatssekretaris voor volksee- snraak leede de staatssekreta- j_ (bd) demie voor Beeldende kunsten werd de leeropdracht van de heer Cooremans Raymond ge wijzigd en werden Mevr. Cal- lebaut Renilde en de heer Van staatssekretaris voor volksge- spraak legde de staatssekreta- d7versiteit ""in "de energie! zondheid en leefmilieu, die ris er de nadruk op dat de voorrading te verkrijgen. Nog maar pas hadden de leden van de Dendermondse gezin, arbeid, politiek en Look, adVokaat en onder- Perskring en de luisteraars van Maurice De Wilde het onderwijs. Op deze bijeen- voorzitter van de Belgische Dendermondse stadhuis verlaten of de dag nadien ver- komst zal ook het nationaal Vereniging voor Vrouwe- schenen de dames van de CVP-werkgroep «Vrouw en bestuur van de werkgroep lijke Juristen over adoptie, maatschappij» al in de statige vergaderzalen van de gekozen worden. statuut van de onwettige vroegere lakenhalle. De plaatselijke voorzitter, schepen Tegen twaalf uur kwam de kinderen en de nationaliteit Thérèse Van Gucht, verwelkomde de aanwezigen rond arrondissementele CVP- van de vrouw, halftien. Onder hen bemerkten we de parlementsleden voorzitter Jules Vincart de Rika De Backer en Wivina De Meester. Mevr. Van Gucht talrijke dames begroeten. «De CVP-vrouwen dringen beklemtoonde dat de grote belangstelling een getuigenis is Hij onderstreepte dat de erop aan dat de besprekin- van de felle inzet voor het gemeenschappelijk doel. toekomst van de vrouwen gen van het wetsontwerp in hun eigen handen ligt en Van Elslande terzake, dat In een korte^ uiteenzetting wenwerking. Zij besloten dat zij de vruchten zullen reeds in februari 1978 werd steenkoolcentrale in de t( schetste zij bovendien de een nationale samenkomst historiek van de Dender- te organiseren in oktober Biezestraat-Calvarieberg, dat in zeer slechte staat is, thans is aanbesteed. Ook komen er verkeerslichten aan het kruis punt van de nieuwe baan Den straat-Hebbestraat, die bin nenkort voor het verkeer zal opengesteld worden. Aankopen De gemeenteraad besliste een tweedehands bestelwagen aan ding ligt volledig rond met een te kopen voor de technische dienst. Ook de politiediensten krijgen een nieuwe wagen. Ook de groendienst krijgt nieuw materiaal. De bestaande klepelmaaiers zijn volledig versleten. Om de groenber men langs de weg en ook langs de dijken te kunnen onderhou den. moet men dringend over gaan tot de aankoop van nieuw materiaal. Voor de verwezen lijking van het rooiplan in de Broekstraat-verlenging Veld straat, met andere woorden, het Kouterstraatje. moet men gronden aankopen. Het ont- plukken van de arbeid die ingediend, dit jaar zouden ze er zelf voor zullen leve- beëindigd worden. De ouders en defamïlie van"de stad, zodat de dames met- van dit jaar. waarop het ren. Jules Vincart stond CVP-vrouwen verklaren ouders. De CVP-werk- een wisten in welk een ern- tienjarig bestaan van volledig achter het initiatief zich akkoord met de grote or0ep meent ondermeer stig gebouw zij hun verga- «Vrouw en Maatschappij» en wenste de werkgroep lijnen van het wetsontwerp dat de wet van 1804 waarin dering hielden. Er waren zal gevierd worden en nog veel sukses in zijn ver- dat als doel Heeft al de staat dat een ongehuwde 92 plaatselijke en arrondis- waarop het statuut van de dere werking. kinderen dezelfde rechten moeder haar eigen kind sementele voorzitters aan- vrouw op diverse domeinen De CVP-vrouwen luister- te geven op persoonlijk en moet erkennen en adopte- wezig en samen bespraken Zal onderzocht worden zo- den tevens naar een toe- vermogensrechterlijk ge- ren totaa| js voorbijge- ze de uitbouw van de vrou- wel op juridisch vlak als in spraak van mevr. Van bied ten opzichte van de streefd. Het moederschap staat immers altijd vast en de wetgever moet er niet alleen voor zorgen dat de juridische relaties van het kind tot de moeder gere geld zijn, maar moet tevens regels vastleggen om het vaderschap op te sporen en de plichten af te dwingen die eruit voortvloeien. De CVP-werkgroep doet te vens een oproep tot de aan vaarding van alle kinderen in deze maatschappij, waarin men het woord kindvriendelijk te pas en te onpas gebruikt. Als vrou wen besluiten lot «ano niem» bevallen of tot abor tus dan is een van de rede nen ongetwijfeld dit niet aanvaard weten door wet- komst zou moeten zeerd worden. Tot slot stelde staatssekreti dat het in de bedoeling van 19 regering ligt om het leefmil ac in de buurt van de kerncent - le dag na dag te onderzoel v in verband met de gevolgen het gebied van leefmili Daarom zal er een uitgebri meetnet opgericht worden er. de staat van het Scheldewa f permanent zal kontroleren. al Kandidaturen voorzitters Beveren Afdelingsvoorzitter: DHof", Jozef. Sektievoorzitters: Beven Lambers Peter, Scrvaes Ma 'in Doel: Schelfhout Jcroom; K lo: Reyns Leon; Verrebro, c De Munck Janvier: Mcls Zu Miet Smet aan het woord (v) Buytaert Jan; Haasdo Blommaert Walter; K drecht: Heyninck Emiel; \[?n' >ene: Taelman Karei. Lokeren Afdelingsvoorzitter: Sifcak Vliet. sektievoorzitters: Eksaarfckt Doorslaar: Van Dam ien Michel; Eksaarde-centn|riel Van Hoecke Mare Dulld zware spoorvorming. Een dringende herstelling is hier noodzakelijk. Deze werken kunnen uitgevoerd worden in eigen beheer. Voor al deze wegenwerken verklaarde de gemeenteraad zich eenparig akkoord. Kasseien Door de firma Derde Phile mon uit Zeveneken werd op 29 november 1982 aangevat met het uitvoeren van de verfraai- ingswerken op het Dorpsplein te Moerzeke. De wegbedek- king is grotendeels voorzien in Dendermonde. Vrouw en maatschappij. Een flinke belangstelling voor deze studiedag (v) gever en omgeving.» Met het opstellen van deze hiervoor gedrukte nota, eindigde de algemene ver- Coppieters Piet; Tielrode: den Eynden Hugo. sint-Gillis Afdelingsvoorzitter: Willy sektievoorzitter: Sint-Gi Mcerschaert-De Meyer Gc lieve; Meerdonk: Merckx dré; Sint-Pauwels: Cant Kamicl; De Klingc: Verbt gen Florent Sint-Niklaas Afdelingsvoorzitter: Vanw Jan Sektievoorzitters: Belseie: Cuypcr Etienne; Nieuwl ken: Van Beeck Mare; Sin Van Loocke Jozef; Sint klaas: Develter Maurice j Stekene Afdelingsvoorzitter: De Raf Temse Afdelingsvoorzitter: GyselÉ Freddy Sektievoorzitters: Steendfl Van der Veken Eddy; Tenl Lockefeer Gilbert; Elver* losl «FIJNKOST RITA» Oude Vest 51, 9330 DENDERMONDE Tel. 052/21.39.74 Franse en Zwitserse kazen Ambachtelijke vleeswaren Allerlei exklusieve specialiteiten. is. In een dergelijke zaak hoort natuurlijk ook een uit gebreid assortiment char- cuterie. Rita houdt het vrij wel uitsluitend bij ambach telijk bereide vleeswaren. Deze werden nationaal en internationaal bekroond met ereprijzen en gouden medailles. Iedere woens dag gratis proevertje van deze vleeswaren. Het aan bod zou niet volledig zijn mochten er naast de kaas en het vlees niet allerlei toebehoren en enige spe cialiteiten te verkrijgen zijn zoals bijvoorbeeld zeer lek kere «peperkoek» en honig In het nieuwe winkelcen- iets met de branche te ma- en gezellige inrichting van trum op de Oude Vest te ken; hij is handelaar in le- de zaak. Fijnkost Rita is Dendermonde is onlangs vend vee. Samen met bur- gespecialiseerd in Franse een merkwaardige en zeer gemeester Cool en de en Zwitserse kazen met gezellige zaak bijgekomen, nieuwe schepenen Van daarbij uiteraard het sa- Geïnteresseerd door de Cauteren en Meulebroeck menstellen van uitgelezen publiciteit rond het nieuwe konden we bij de opening kaasschotels en het leve- winkelcentrum en na een kennismaken met het for- ren van alles wat er om en kleine enquête, besliste Ri- midabele gamma dat voor- rond het maken van een ta De Laet, afkomstig van radig is en met de mooie heerlijke kaasfondue nodig Elversele, om er een wel voorziene en goed-uitge- ruste fijnkostzaak te ope nen. De ligging is er im mers ideaal. Niet alleen wordt de Oude Vest hét centrum van de Dender stad, in de onmiddellijke omgeving wordt er volop gewerkt aan de voltooiing van het nieuwe postkan toor en een belangrijk C A-filiaal Rita stapt zeker niet zonder voorbereiding in dit gespe cialiseerde vak. Zij heeft het allemaal geleerd toen zij bij een oom-slager werk te. Ook haar vader heeft van 't vat. Voor allerlei feestelijkhe den maakt Rita De Laet prachtige kaas- en vlees schotels en voorgerechten o.a. koninginnehapjes, kaaskroketten, kaas hoorntjes enz..., Fijnkost Rita wordt zeker een der belangrijkste at- traktiepolen van het nieu we winkelcentrum. Daarom kan zij rekenen op de hulp van drie zusters die dage lijks haar bijstaan om U een vlotte bediening te ga randeren Het gezellige in terieur, de enorme ver scheidenheid in de aange boden produkten en vooral de persoonlijke inzet van Rita en haar helpers staan borg voor dat een tevreden klantenkring van «Fijnkost Rita».

De Voorpost | 1983 | | pagina 24