4 Vriendenkring Avondleergangen Buggenhout ïaalt grootste Vlaamse kwiseer Zwemklub Krokkebaas: aardige prestaties en een massa aktiviteiten IV interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde HONKy TONK Pistoolschutters gevierd te Dendermonde Appelse Kwiskompetitie 1982-1983 Spinnekop en Volgend Jaar Beter strijden voor titel tndermonde. Georges nonnen (v) Na de weinig hoopgevende berichten uit het Buggenhoutse instruktiebad, de inwoners van de bosgemeente zouden te veel naar zwembaden buiten de gemeente trekken en het eigen bad wordt onvoldoende gebruikt, komt Zwemklub Krokkebaas met beter Buggenhouts zwemnieuws. In 1982 waren er aardige prestaties en een massa aktiviteiten. Maar De Krokkebaas bleef op de eerste plaats een gezellige zwemvereniging waar de kompetitiesport be paald niet primeert. Aktiviteiten wijl in de wintermaanden in Zo vernamen we dat de het hierboven genoemde in- zwemkring elk jaar een dans- struktiebad wordt getraind, feest organiseert, jaarlijks met De trainingen gebeuren elke de leden op reis trekt, een weekdag en worden geleid verzorgd klubblad uitgeeft en door Conny Creyelman en Ma- natuurlijk regelmatig aan rio De Neef voor de allerklein- zwemfeesten deelneemt. In sten, door Bea Steps voor de 1982 waren dat 21 zwemfees- middengroep en door Danny ten waaronder natuurlijk ook Van Stccnput, Luc Vanden- de eigen organisatie. Er is het broeck en André Van Nimmen klubkampioenschap, in 1982 voor de gevorderden, zelfs gespreid over drie dagen en er zijn de zwemproeven Resultaten ir-r i door de eigen leden, 's Zomers De resultaten van 1982 mogen rdk H°"ky Tonk gaat naar Zuid-Frankrijk. De beloning voor wekenlang gebruikt men de baden van het trouwens gezien worden. Tij- wtssen vrekreatieoord Krokkebaas ter- dens de zwemfeesten haalden Buggenhoutse zwemmers 76 x goud, 75 x zilver en 59 x brons. Veertig maal werd een klubre- kord verbeterd. Daarvoor heeft vooral Christel Van Nim men gezorgd, ze heeft 34 re- kord op haar naam, terwijl ook Gino De Wolf, met 24 re tards, en Bart Van Malderen, met 22 klubrekords, verdien stelijk presteerden. Bart Van Malderen is daarnaast ook de zwemmer die in 1982 met 17 gouden medailles het hoogst scoorde en tevens de eerste klubzwemmer die onder de mi nuut bleef bij de 100 m crawl. Door de nationale bond wer den trouwens Gino De Wolf en Bart Van Malderen als A- zwemmers aangeduid. Tien zwemmers en zwemsters wer den geklasseerd bij de B-groep en de overigen werden allen in de C-kategorie ondergebracht. Verder verwacht men bij de Krokkebaas-zwemvereniging ook erg veel van Renate De Neef, Kathleen Seymoens, E1-. in 1983 aan enkele opvallende ke Bettens en Ariane Lee- prestaties helpen. mans. Zij moeten Krokkebaas Hugo Aerts Feest bij de Bayard Shooting Club, dat zijn de pistool- schutters. Een Dendermondse club die momenteel 45 schietende leden telt. Het is de gewoonte dat bij het jaarlijks eetmaal, dat deze keer plaatshad in het restaurant «Den Ommeganck», de kampioenen worden gehuldigd en prijzen worden overhandigd. Een eerste plaats werd deze keer in de wacht gesleept door Dirk Timmerman. Hij sloot het kampioenschap af met 1087 punten. Op de tweede plaats volgde Daniel De Bruyn. Hij totalises Je 1083 punten. Als derde eindigde Ivette De Vriendt. Z behaal de 1074 punten. Omwille van hun prestatie kre en ze na afloop een herinneringsplakket aangeboden. E.D.M. De Voorpost - 1.4.1983-25 Eraly beseft dat zijn ploeg Val Buggenhout de kwis heeft In de schaduw van het groots Dendermonds Kwistornooi ging tydens de voorbije maand ook het Appels Kwistornooi zijn beslissende fase in. Mefnog een speeldag te gaan moeten de kampioenen uit de tweede en derde afdeling al zo goed als gekend zijn. In eerste afdeling blijft het wachten tot de laatste kwisdag. De strijd tussen de Dendermondse ploegen Spinnekop en Volgend Jaar Beter moet de kampioen van het seizoen 1982-1983 aanwijzen. Volgend Jaar Beter Spinnekop erg aan elkaar ge- Aquila nog altijd op kop, vier Volgend Jaar Beter, in 1981 bij waagd bleven. Er waren on- punten voor op Volgend Jaar dermeer Howard Keal. Geert Beter en vijf op Spinnekop. Van Isterdael. Piet Paaltjes, VAL-Buggenhout, waar- Monet, Guy Moreau. Roald schijnlijk met de beslissende Dahl, Mosley en Thales van ronde van het Dendermonds Milete om Wodeismedoade te Tornooi al in het achterhoofd, helpen er een bijzonder aange- bleef zestig vragen lang aan de name kwis van te maken. Een staart. Met Cerynea haalde de massa dia's, filmfragmenten en ploeg van Eraly nochtans ook Van Marcke. Vorige vrijdag bandopnamen maakten Ap- zijn solo maar met Bartok, de kon Volgend Jaar Beter trou- pels weer erg genietbaar. Dat Longobarden en het wilde- naast Sint-Maarten en Sint-Ni- beest had men duidelijk meer kolaas ook de Heilige Gabriel last. Bij de laatste tussenstand, nog wat lekkers kan brengen na vijftig vragen kwam Spinne- wist alleen de jury. de dia van kop vier punten voor op Vol- het Kortrijks begijnhof was er gend Jaar Beter en die kloof twintig vragen bleek toen dat alleen voor Spinnekop. dat kon de kampioenenploeg van Aquila. kwissers uit Temse en Ford T ook Thin Lizzy werd vorig jaar met De Monther- Sint-Niklaas, weer sterk stond genoemd wisten slechts V.J.B lant, Herge, Bizet. Jesus Peo- te spelen en dat V.J.B. en en Papaver. Halfweg stond pie en Gerard Cox niet meer de eerste deelname al kam pioen in tweede en het jaar nadien ook onmiddellijk lijst aanvoerder in eerste, lijkt aar dig op weg om zijn titel te verlengen. Daarvoor moet de ploeg van Dirk Buyst dan wel voorbij Spinnekop van Rene wens niet verhinderen dat Spinnekop nog twee puntjes verder uitliep en de achter stand van de titelhouder be draagt nu vier punten dichten. Omgerekend haalde Aquila 100 punten, Spinnekop 95 en Volgend Jaar Beter 93. Het kampioenschap in eerste afdeling moet op zaterdag 30 3pril om 20 uur in de zaal Half- Af tussen Volgend Jaar Beter en Spinnekop beslecht wor den. Tora Tora is dan de kwis- master. Loco, in tweede, en Jonogroots in derde Ook in tweede en derde afde ling blijft er nog een avond te spelen. Nu is het echter al zo goed als zeker dat Loco zijn vorig jaar verloren plaats in eerste weer zal innemen. Voor de tweede stijger blijft het nog wel wachten. De strijd daar voor moet tussen Unaniem en ATB gaan. Zaterdag 23 april moeten de vragen van Wan hoop het pleit beslechten. In derde afdeling tenslotte moet Jonogroots uit Lebbeke zaterdag 30 april in zaal Pach ter te Appels de vragen stellen. De Lebbekenaren zijn hier al zeker van de titel. De Antago nisten kunnen waarschijnlijk mee naar tweede. De standen 1ste Afdeling 1. Spinnekop 564 p., 2. Vol gend Jaar Beter 560 p., 3. Tora Tora 595 p., 4 Wodeismedoa de 525 p.. 5. Papaver 525 p., 6. Aquila 517 p., 7 VAL 508 p 8. Banzai 442 p. 2de Afdeling 1 Loco 596 p., 2. Wanhoop 590 p., 3. Unaniem 573 p„ 4. ATB 565 p., 5. Juventus 494 p., 6. Club 79 468 p., 7. Alles of Niets 465 p., 8. Kameleons 290 p. 3de Afdeling 1. Jonogroots 681 p., 2. Anta gonisten 545 p.. 3. Jeugd zon der Dak 529 p., 4. Eureka I 437 p., 5. Trisjers 423 p., 6. De Beiren 411 p., 7. Eureka II 369 p.,.8. Crescendo 299 p. Tora Tora, Wanhoop en Jo nogroots speelden een avond Met Vriendenkring Avondleergangen Buggenhout rijgt de zestiende editie van het Interprovinciaal iristomooi Dendermonde de overwinnaar die het trdient. Vooraleer het zover kwam moesten de pploegen uit dit tornooi een bijzonder zware en lermate spannende finalewedstrijd doormaken, in finale waarover nog heel wat zal nagekaart rorden vermits tot de laatste vraag onzekerheid leef omtrent de eindoverwinnaar. Het werd dus HL-Buggenhout dat nu samen met het verdienstelij- Honky Tonk, rubriekwinnaar Zuid-Frankrijk, naar Pyreneeën kan. hec )od Massale belangstelling ir kleine feestzaal van de meentelijke school van L j jasrode waar traditiege- 3 auw de finaleronde van it Interprovinciaal Kwis- l\ imooi wordt betwist. Ook BRT-televisie was aan- «zig om via Dit Leuke Land Vlaanderen van de rishappening, want dat ijft Dendermonde toch nog eeds. aten proeven. 'nd oiko Muizen '°4oudt rode lantaarn eerste reeks, met de stien laatst geklasseerde oegen. had alleen nog be- Icenis voor het toekennen enkele rubriekprijzen. inerva Lede miste dan wel et het Ros op aktualiteit lar de rubriekoverwin- ig kwam niet in gevaar, werd trouwens erg laag tscoord en Picabia, in geldende kunst, de eerste peneeënvraag en schrij- van Scheltema haalden ets. Gelukkig waren er Mineer cineast Saura, Jan- Hot Chocolate en de ardpeer om het puntento- lal toch wat op te drijven, ers tas Halle haalde het nipt iet 20 punten, één meer 110, an Compagnie en Femina. losko Muizen kon met ne- vCr( m punten heel makkelijk ijn rode lantaarn houden. K an toch onky Tonk Zuid-Frankrijk heeft in de «tiende editie van het endermonds tornooi aar- Ig wat kwaad bloed gezet. werd veel gemist, gedis- uteerd en zelfs woedende Si rakties bleien niet uit. Met onky Tonk en Kokteel Leb- in eke in de tweede reeks kon ampen de sluier over deze ru- iek misschien al lichten, werd in deze reeks trou- rens ook heel wat beter ge- >rd: Potsdam lukte aar- in varia, biljarter Buyle, (-I oris Van Severen en het Q irdinaso haalden ook nog eel punten. Minder goed ing het met kunstenaar met Maximilian chell als filmregisseur van Seschichten aus dem Wie- eiwald en de eerste Pyre- nwI eeënvraag was er alleen laar voor de teams die zich 'c: laar echt op toegelegd had len Honky Tonk bleef over üini Ik :oorc lig in rbf eind. Volta in varia scoorde aardig maar «vrijer» in taal kennis was alleen voor de familie Ryckx op stap. Het extra Ros kon de Antwerpse ploeg met Von Suppe niet verzilveren. Het spelletje met de dooreengehaalde dierennamen ging nu veel beter terwijl de daverende Joe Cocker heel wat puntjes opleverde. Familie Ryckx haalde er trouwens een heel belangrijk Ros mee binnen. De tienkampers Thompson en Hingsem haalden ook in Baasrode hun punten maar de peterselie haalde veel kwissers onderuit. Erg stil werd het bij de tweede Pyre- neeënvraag waarop Honky Tonk ook het Ros speelde. De Dendermondse jazzploeg haalde het schitterend en er volgde voor de sympatieke kwissers een minutenlang applaus. Lea Van Hoeymis- sen kreeg in de laatste va- riavraag maar weinig be langstelling. Unaniem, steeds maar beter in dit tor nooi, haalde, een tweede reekszege binnen. De 26 punten waren voldoende voor een gedeelde ronde overwinning. Eerste tornooizege voor VAL VAL-Buggenhout begon de laatste kwisreeks van het tornooi 1983 met een erg kleine voorsprong op Onne- fretters Boom terwijl nog zes andere ploegen een kans maakten op de eindoverwin ning. De reeks van de 'bolle bozen' verliep dan ook bij zonder spannend en er moest tot de laatste vraag gewacht worden alvorens duidelijk werd wie nu ten slotte het Dendermonds tor nooi op zijn palmares mocht schrijven. Er werd zenuw achtig gestart en erg laag gescoord. Scarabee haalde met Dibbets de rubriekprijs beeldende kunst binnen, Onnefretters haalden dub bele punten met Dave Moorcroft en voetballer Fili- povic. Melvyn Douglas en de film Being There haalde onverwacht weinig punten. VAL bleef erg konsekwent maar toch gevaarlijk, op Zuid-Frankrijk rossen en haalde er ook dubbele pun ten mee. Wodeismedoade verspeelde totaal de ru briekprijs muziek en daar konden zelfs de zusjes Anita Meyer en Patricia Paay niets aan verhelpen. In letterkun de zag Mosaka, de winnaar van 1980 werd na de vierde kwisavond door de dagblad pers op de vingers getikt wegens een weinig sportie ve handeling, het Ros ook al niets opbrengen. De ru briekprijs kon hen echter niet meer ontsnappen. Het bleef allemaal heel span nend en met nog een vraag te gaan leek ie zege voor Onnefretters Boom wegge legd. De laatste variavraag over presentatrice Elvire De- prez in Wikken en Wegen werd voor alle ploegen een makkie. Alleen Onnefretters Boom bleken verkeerd ge wikt en gewogen te hebben. Val haalde twee punten achterstand op, de twee ploegen kwamen op gelijke hoogte maar door een bijko mend kriterium ging de zes tiende editie van het Inter provinciaal Tornooi Dender monde naar de Avondleer gangen Buggenhout. Nie mand zag daar graten in want de ploeg van Georges Eraly speelde vijf weken lang een bijzonder sterk tornooi. Pyreneese hoogstandjes Het eigenlijke kwistornooi zat er toen voor de 48 deel nemende ploegen op. Er bleef echter nog veel te be leven die zaterdag. Eerst was er een bijzonder ge slaagde ontvangst op het stadhuis. Ook daar een massa aanwezigen en ze hadden overschot van ge lijk. Het optreden van de groep «Ensouleillado» was al goed, de heerlijke drank jes en spijzen uit de Pyre neeën waren geweldig. Vooral de «pousse rapière» van de musketiers vond bij de Dendermondse kwissers dankbare afnemers. Een go dendrankje. De proklamatie in het Gildenhuis was al gestart wanneer menig kwisser nog een glaasje zonnige Franse wijn naar binnen goot. Want in de deelgemeente Sint-Gillis moest het laatste luik van de zwaarste dag uit het tor nooi geopend worden. Eerst moesten de leden van En souleillado de gepijnigde leden van kwissers nog wat meer op de proef stellen, daarna waren er de spon sors als de Franse Dienst voor Toerisme, Airtour 2000, Boeykens Reizen. VTB, ASLK. Noordstarfonds... om voorgesteld te worden en dan werden de prijzen uitge deeld. Voor elke rubriek en dan vanaf de achtenveertig ste plaats. Er waren nog maar weinig verrassingen. Wappers Antwerpen deed het met zijn zevende plaats Rubriekwinnaars bijzonder goed bij de eerste Aktualiteit voor Minerva deelname. Volgend Jaar be- Lede ter haalde een vierde plaats Geschiedenis voor Volgend en Val haalde een eerste Jaar Beter overwinning in de grootste Sport voor Meerhof Wille- kwis van Vlaanderen, broek Ploegleider Eraly zorgde ook Verkeersreglement voor Eer- onmiddellijk voor het vuur steling in de pan van 1984 toen hij Taalkennis en Letterkunde elke ploeg uitdaagde om in voor Mosaka de volgende editie van het Varia voor Linkebeek tomooi te trachten Val het Film voor Kwismasters verwonderd pratertje afhan- Ninove dig te maken. De afspraak Beeldende Kunst voor voor 1984 was meteen Scarabee gemaakt. Muziek voor de familie Hugo Aerts Ryckx Zuid-Frankrijk voor Honky Tonk. Eindrangschikking 1. Vriendenkring Avondleergangen Buggenhout 136 2. Onnefretters Boom 136 3. Kwismasters Ninove 132 4. Volgend Jaar Beter 131 5. Wodeismedoade 130 6. Links 129 7. Wappers Antwerpen 129 8. Opba/OpWijk-Baardegem 127 9. ASLK Vriendenkring 127 10. Spinnekop 127 11. Linkebeek 126 12. ATB De Natuurvrienden 125 13. Scarabee Sint-Niklaas 122 14. Take it Easy Berchem 120 15. Amado 120 16. Viseo Mechelen 113 17. Unaniem 111 18. Mosaka Opwijk 111 19. De Zolder Willebroek 109 20. Eersteling 106 21. Honky Tonk Jazzclub 103 22. Meerhof Willebroek 101 23. VTB Roosdaal 101 24. Kokteel Lebbeke 100 25. Amabile Duffel 97 26. De Jonge Natuurvrienden 96 27. De Hovenier Antwerpen 92 28. Fiasko Aalst 92 29. Neerpede blijft! 91 30. Familie Ryckx Ekeren 90 31. Das Halle 89 32. KSA Jong Vlaanderen 88 33. De Compagnie Berlare 86 34. Familie Willems 86 35. Minerva Lede 85 36. KWB Buggenhout 85 37. Jeugd zonder Dak 83 38. Femina Turnhout 82 39. Sanskulotten Londerzeel 82 40. KWB Opdorp 81 41. Smash De Pinte 79 42. Meedoen telt Morkhoven 78 43. Alfa 77 44. Avanti Ossendorf 73 45. Averechts 65 46. Klub 79 63 47. Olympia Gent 62 48. Rosko Muizen 53 Dendermonde. Zuid-Frankrijk aan de eer op het kwistornooi (v) L/eriuermonae. /ior.A. met ae vroegere kwissers Raymond Eeckhoudt en Rik Van Raemdonck (v) Dendermonde. Ook de BRT-televisie was present op de laatste kwisdag (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25