ieuws vin stedelijke jeugdraad van Lokeren Een kwarteeuw INC AR Royal Engineers terug in Hamme CW en ACV-Jongeren Lokeren ebatavond: Tewerkstelling in eigen gemeente Rode Kruis te Meldert kalsterse kunstgroep Alkuone zilveren jubileum I Kluizenkermis in Aalst De Voorpost - 1.4.1983 - 27 speeigoedaktie die onder het motto «speelgoed en speel goed is twee» plaats vond van les verweefd in het verhaal van werking met het Werkloos- februari tot 6 maart in de lokalen van het kultureel centrum en de stedelijke de Contrabas. Het optreden heidskomitee, het Doppersate- bliotheek werd een verdeeld sukses. De tentoonstelling telde een 300-tal bezoekers. van Pepijn werd dus een waar- lier en het Centrum voor Le- wral de speelhoek trok heel «at aandacht van de kinderen. Ouders hadden het sluitstuk van de speelgoed- vensvorming gaat «erken rond twijls moeilijk hun kinderen «eer naar huis te krijgen. Zo'n 1.400 leerlingen en tSSSf* ES.» l trkrachten van het lager onderwijs namen deel aan de animatie-namiddagen: werken dank alvast naar het sekreta. Een cerste taak bestaat e^n et kosteloos materiaal en basismaterialen (klei, papier, verf...), een spel om te spelen, riaat van de jeugdraad, het zich degelijk te informeren i verhalen navertellen, naspelen, natekenen... gevolgd door een poppentheater kregen personeel van het kultureel rond deze zaken door onder takties van «redelijk goed tot uitstekend». De vraag kwam dan ook om in de nabije centrum en de stedelijke open- andere kontakt te nemen met n «komst nog dergelijke initiatieven uit te werken. bare biblioteek, de medewer- reeds bestaande projekten. ly, kers van de animatie-namidda- Ook wordt de komende weken de voordrachtavond rond gingen... De avond draaide verzorgen, belde de vrijdagna- gen (onder wie talrijke werk- een beslissing verwacht van het y jeelgoed benaderd vanuit rond informatieve spelen, middag af. Wegens ziekte van zoekende jongeren) en uiter- Schepencollege, wat betreft de rae dagogisch en konsumenten- Konkreet werd er gewerkt aan twee spelers was het hen on- aard de voltallige werkgroep. gewijzigde statuten, waardoor ,SV( drag» waren een dertigtal het Gastarbeidersspel. De mogelijk op te treden. Zij ko- Alhoewel de blok- en vakan- men dan uiteindelijk (indien stu ders en jeugdbegeleiders avond werd besloten met een men op een latere datum (ver- tieperiodes naderen heeft de de nieuwe statuten goedge- bl, awezig. Op een luchtige ma- overzicht van de bestaande uit- moedelijk zaterdag 4 juni) Stedelijke Jeugdraad nog plan- keurd worden) kan starten met e b sr werden de eigenschappen gaven van Informatief Spelma- naar Lokeren met hun pro- nen voor de toekomende een «open jeugdraad» en zo- mt 0 goed en verantwoord teriaal. Het werd alleszins een gramma «De Keizer die niet maanden. Van 22 tot 30 april doende de werking kan open- telgoed per leeftijdskatego- interessante en leerrijke lachen kon». loopt in het foyer van het Kul- trekken naar alle Lokerse jon- n y t naar voor gebracht. De avond. De clown Pepijn had dan de tureel Centrum een tentoon- geren toe. «lij ijdagavond, speciaal voor- De meespeelshow op zaterdag- zware taak om de 600 kinderen stelling «Kijk op drugs». Nog even dit: de volgende al- :n voor begeleiding van namiddag 6 maart overtrof alle een boeiende namiddag te Tijdens diezelfde week zijn er gemene vergadering heeft de( Bgdverenigingen, werd een verwachtingen. Nochtans dien- brengen. En daarin slaagde hij enkele info-namiddagen voor plaats op dinsdag 12 april om bj{ igoocheling voor de organi- de de werkgroep in laatste in- 100%. Met zijn magisch thea- de leerlingen van het middel- 19.30 u. in lokaal 3 van de ea toren van de speelgoedweek, stantie voor een vervangprog- ter hield hij gedurende twee baar onderwijs rond drugge- Torenstraat. «Druggebruik» rast wat de opkomst betrof: ramma te zorgen. Sloeberzol- uren de kinderen in de ban van bruik. Verder startte onlangs zal het thema van de avond ^jongeren uit 3 jeugdbewe- der die de namiddag moest de magie, de toverkunst... al- een werkgroep die in samen- zijn. J.V.L. Erpe-Mere. Klokkenwijding te Bambrugge. Mgr. De Kesel bijgestaan door pastoor Van den Bossche en pater Juvenalis, Flor Br ondeel en Keymeulen zaten de plechtigheid voor. De grote klok kreeg de naam Martinus-Anna en de kleinere Antonius (per) Op dinsdag 12 april zijn alle bloedgevers uiterst welkom in de zaal van de Fanfare St.-Cecilia, Dorp 36, van 18u30 tot 20u30. Er heeft immers een bloedinzameling plaats, de eerste sinds jaren toen de bloedinzamelingen niettegenstaande lofwaardige pogingen moeilijk van de grond kwamen. Personen tussen de 21 en 65 jaar zijn er welkom. Ook die vanaf 18 jaar mits een schriftelijke toestemming van ouders of voogd. Zeven personen op tien krijgen tijdens hun levensloop bloed. Na werk- of verkeersongeval, na bevalling, maag bloeding, wegens bloedarmoede, hartziekten e.d.m. On gevallen, kanker en bloedvatenziekten zijn immers dé kwalen van onze tijd. Bloed kan niet gemaakt worden en slechts één op 27 personen is tot op heden donor. Zo kan het dus niet verder. Ook U heeft men nodig. LH eer dan 500.000 mensen in is land zijn werkloos. {n derde van de werklozen is inger dan 25 jaar: dat wil ggen dat 170.000 jonge men- v n naar werk zoeken. 15.000 werken in speciale sta- iten: Bijzonder tijdelijk ka- u er, stagiairs, tewerkgestelde ^j; erkiozen, derde arbeidscir- e Dvenvermelde vaststellingen o; jn aanleiding geweest voor CW en ACV-jongeren van n (j, okeren om hieromtrent een w ebatavond te organiseren. n b fele Lokeraars worden dan st e )k verwacht op vrijdag 8 april rln! m 20 uur in de zaal Het Volk, i y jststraat 2 te Lokeren. Na de inleiding van Gilbert De Vos, sekretaris van ACV-Lo- keren, waarin de ernst van de werkloosheid te Lokeren ge schetst wordt, start het paneel- gesprek. Het paneel voor deze avond bestaat uit 5 personen: Hilaire Liebaut, burge meester van de stad Lokeren. Lucien Fruru, voorzitter van de christelijke Textielcen- trale ACV. Raoul Syts, direkteur van de Kamer van Koophandel van het Waasland en sekretaris van de textielwerkgevers. Annie De Backer, be stuurslid ACV-jongeren van Lokeren. Sander Vercamer, docent aan het katholiek Vormings centrum voor maatschappelijk werk te Gent, die optreedt als moderator. De paneelleden zullen niet en kel hun visie geven over de krisissituatie in onze stad en in ons land, maar ook oplossin gen ter bestrijding van de werkloosheid worden gezocht. Arbeidsduurvermindering, deeltijdse arbeid, verlenging van de leerplicht, bestrijding van zwartwerk en kumuls zijn tktuele punten die ongetwij- "eld aan bod zullen komen Het publiek zal voldoende kansen krijgen tot vraagstel ling. J.V.L. 1 fe schreven het al eerder, de kunstgroep Alkuone it( It Aalst is aan haar zilveren jubileum toe. Met dat jt, oei werd een feestweek uitgewerkt die zal plaats- dai inden van 25 tot 30 april en als algemeen te ma hi Koloriet jubileumprogramma» meekreeg. Maar n o at is lang niet alles. Er is ook een tentoonstelling d rer 25 jaar Alkuone voorzien en die heeft plaats in ,wfje Belfortzaal te Aalst. bedoeling van deze ten- onstelling is lang niet elijl Bh vastkluisteren aan het rieden. Men heeft dan ik en terecht meer aan- icht geschonken aan de lekomst. Vooraanstaande unstenaars werden aan- :"J' «proken om beelden in irband met beweging te poseren. Want bewegen a™ de voornaamste karak- e rtrek van de groep. Al- uone blijft immers streven lar perfektionering en weligheid naar vlotheid e i soepelheid om te komen J31 een sierlijke beweging 1 01 Dwel in het individu als in je" et geheel, zodat de sociale ac! Q wordt aangewakkerd. Iroepsgeest wordt centraal gesteld, zodat wordt geïntegreerd in een beweeglijk spektakel. Deze beweeglijkheid werd ook kreatief verwerkt tot beelden door Mare De Bruyn, Hugo Van der Vec- ken en Willy Seghers. Kunstgroep Alkuone geeft een visueel overzicht van zijn werking gedurende 25 jaar. De tentoonstelling werd kronologi8ch opge bouwd met periodes van vijf jaar en heeft ook de nodige aandacht voor de verschil lende internationale reizen. Alles wordt aangevuld met een doorlopende diavoor stelling die de hoogtepun ten van de voorbije produk- ties voldoende belicht om zich een beeld te vormen van de hoge artistieke waarde van de kunstgroep Alkuone. Het fotoboek wordt op de tentoonstelling voor het eerst aan het pu bliek voorgesteld. Het al bum blikt terug op 25 jaar Alkuone en heeft ook de nodige aandacht voor. het leven binnen de groep. Be langstellenden kunnen zich het fotoboek ter plaatse aanschaffen. Verzamelaars van gedenkpenningen kun nen er tevens intekenen op een gloednieuwe ge denkpenning «25 jaar Al kuone» die werd ontworpen door een van de leden van de groep en in een beperkt aantal werden geslagen. De gedenkpenning zal ook op de tentoonstelling te zien zijn en verspreid worden tijdens de komende feest week. Er worden ook kaar ten voor de komende optre dens in voorverkoop aange boden aan de prijs van 100 fr. in plaats van 150 fr. aan de ingang van de feestzaal. De tentoonstelling is te be zichtigen in het Belfort van Aalst van 16 tot 24 april, zaterdag en zondag van 10.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 17.00 uur en op de andere dagen van 15.00 tót 18.00 uur. Alle inlich tingen, kaarten verkoop en intekening op de ge denkpenning: Kunstgroep Alkuone, p.a. Jozef Cous- sens, Bergekouter 50 te Aalst (053/21.57.32). Erpe-Mere. Klokkenwijding te Bambrugge. Een peter slaat de nieuwe klok Sint- Antonius in (per) ndermonde. Toots Thielemans vierde triomfen in de zbunker (c) 'oor de 983,stc keer trekt heel de regio Aalst. [Erembodegcm. Hekelgem. Affligem. Meldert naar de befaamde eeuwenoude Kluizenkermis. De Kluiskapel, de laatste jaren door veler zorgen en inzonderheid door de «Vrienden van de Kluis» die ervoor ijverden dat «de kluis met in gruis viel» evolueerde inderdaad tot een ideale lentcuitstap waarbij zowel dorp- als stedeling aan zijn trekken komt Op zaterdag 9 en zondag 10 april is er inderdaad beganke nis en offergang met uitreiken van nieuwe bidprentjes naar een tekening van graficus PietfGhijsens en verkoop van kluizeklippelkcns, harde, langwerpige koeken. Gestart wordt met een avondmis op zaterdag 9 te 19 u. in de kluiskapel zelf. waarna serenade door de Koninklijke Fanfare «De Katholieke Gilde» uit Hekelgem en een onderonsje in de feesttenten. Op zondag wordt de hoogmis opgedragen ter intentie van overleden weldoeners van de kapel en te 14 u. organiseert VTB-Affligem, meer bepaald de «Vlaamse Wandelaars- bond - Affligem» een prachtige lentetocht van zowat 8 km. «n tocht voor jong en oud. Vanaf 13.30 u. wordt verzameld aan de abdijtoren Affligem en in familiale sfeer wordt gestapt langs de Molenberg naar de oude kluis kapel. Van 14 tot 17 u worden daar ter plekke volksspelen en volksport ingericht waaraan ook wandelaars kunnen deel nemen. Te 17 u. is er in de kluis een avondmis met uitreiken van bidprentjes en naderhand strooit zandschilder Roger De Boeck kiuistaferelen. Verder is er de prijskamp «kent ge •Ut voorwerp nog?». Met de eventuele opbrengst van deze festiviteiten wordt 4e restaurtie van de «Engelenkrans» aangepakt. De «Vrienden van de Kluis» verwachten er U dan eveneens. LH In 1958 opgericht als vendeliersgroep, werd tij dens de eerste jaren uitsluitend opgetreden als aanvulling of omlijsting bij één of andere manifes tatie. Gedurende het eerste decennium was vooral Heiko Kolt de bezieler van de toenmalige «Cardijn- groep». Precies tien jaar later werden ook meisjes in de groep opgenomen en bracht de «Internationa le Cardijngroep» voor het eerst een volledig pro gramma in het voetlicht. INCAR zo was de naam doet aan haar eigen stijl, van de groep ondertussen De leiding van Incar hecht omgedoopt zou van dat nochtans niet alleen waar- ogenblik af ook tematische de aan het artistiek gebeu- programma's uitwerken, ren binnen de groep. Zij Zo kwam in 1971 «Boekee» tracht van Incar ook een tot stand: een klank- en opvoedingsbeweging te ma- kleurrijke ruiker van zang, ken in de geest van Cardijn. dans en koreografie. Drie Hierbij gaat men er van uit jaar later volgde «Spec- dat jonge mensen hun ei- trum», waarin vooral naar gen leven, hun eigen ka- een vernieuwing van dans- rakter en him eigen kijk op attributen werd gezocht, mensen en dingen hebben. Ter gelegenheid van het Tevens dat zij leven in rela- twintigjarig bestaan van de tie met thuis, het werk, de groep in 1978 werd, «Rap- school, het ontspannings- 8odie» gekreëerd: een aan- milieu. In het groeiproces eenschakeling van de mees- dat zij daarbij doormaken, te sukses rijke nummers uit wil Incar samen met hen op de voorbije twintig jaar. weg gaan, meedenken, hen Met «Egovisie» werd in bemoedigen, en aantonen 1981 een totaal nieuwe pro- wat hen als jonge volwasse- duktie gebracht van 24 nen kan gelukkig maken, nieuwe dansen, waarin de ontgoochelen of ontmoedi- ervaringen van de heden- gen. Maar hen tegelijk aan- daagse jeugd verweven zit- tonen dat ondanks alles het ten. Pas twee jaar later pakt de moeite loont zich blij- Incar, naar aanleiding van vend in te zetten, steeds te haar zilveren bestaansjubi- herbeginnen en verder te leum, alweer uit met een bouwen op ervaringen uit nieuwe kreatie, die volledig het verleden, wordt uitgewerkt door ei gen mensen. In dit jubi- Voorstellingen leumprogramma wordt De première van «Incar vooral de klemtoon gelegd 25», voorbehouden aan ge- op het element «show» zon- nodigden en pers, wordt der dat de groep afbreuk gehouden op vrijdag 8 april 1983 te 20.30 u. in zaal Ons Huis, Leo Du Boisstraat 23 te Lebbeke. De voorstellin gen voor het pubhek in dezelfde zaal zijn ge pland op: zaterdag 9 april te 15.00 u. (voor zieken en gehandi capten) en te 20.00 u. 10 april te 19.00 vrijdag 15 april te 20.00 zaterdag 16 april te 15.00 u. (voor derde leef tijd) en te 20.00 u. Prijzen Algemene toegangsprijs: 100 fr. Reservatie (aan te raden): 20 fr. Toegangsprijs voor de za terdagnamiddagvoorstel ling van 9 en 16 april: 50 fr. Toegangsprijs voor groe pen van minstens vijftien personen, die samen een voorstelling bijwonen: 80 fr. per persoon 10 fr. reservatie. Ka&rtenverkoop Kaarten zijn te bekomen bij alle Incar-leden of telefo nisch op de nummers 052/ 21.96 14 en 052/33.20.10. Reservatie telefonisch op voormelde nummers (mits voorafbetaling) Voor meer inlichtingen om trent voorstellingen en op tredens van de Incar- Kunstgroep kan men ter echt op het secretariaat. Erpe-Mere. Klokkenwijding te Bambrugge. De peters en meters, zes in totaal vormden samen met de wereldlijke en geestelijke overheid van Bambrugge een stoet van de pastorij naar de Sint-Martinuskerk (per) Aalst. Opendeurdagen in de akademie. De afdeling sierkunst aan het werk (per) Twaalf oorlogsveteranen die tijdens de bevrijdingsperiode enkele weken in Hamme gestationeerd waren, doen hun veldtochtroute over in augustus e.k., maar de juiste data zijn nog niet gekend. Zij verplaatsen zich met een overige pelotons. Na de oorlog minibus en hun schema voor keerden de veteranen nog te- België is vooralsnog vastge- rug naar Graye-sur-Mer en ze steld als volgt: Kortrijk, Ham- zijn er nog steeds welkome me en Bree, telkens met twee gasten en dat zullen ze vast nog nachten verblijf. Onder die zijn in 1984 ter gelegenheid zestigplussers zijn ondermeer van de 40e verjaardag van de bij: Cyril Whitehouse, Pat Moore, Bill Freeberne, Jimmy Garside, Bert Tozer. Johnny Johnson en Stan Ward. De meesten van hen wonen in No- thinghamshire. Het 85e Coy, dat slechts één compagnie uitmaakte van een gans Genieregiment, landde op 6 juni 1944 op de stranden van Courseulles en Graye-sur- Mer aan de Normandische kust. Hun eerste tank was pas door de duinen of hij gleed een door de Duitsers gegraven antitankgracht in. De genisten zijn echter spitsvondige men sen, en met de tank als middel punt legden zij een Bailleybrug over de gracht en trokken ver- der. Na de krijgsverrichtingen werd de gracht gedempt met de tank er in en het is pas in 1977 dat de tank op initiatief van het 85e R.E. en met mede werking van de Franse rege ring terug werd uitgegraven en als monument herrees. Na de strijd in Frankrijk verplaatste het 85e R.E. zich verder over Kortrijk, Hamme, Bree en Eindhoven naar Duitsland. In Hamme waren de soldaten aan een rustpauze toe en wer den er nieuwe voorraden opge daan en het materiaal aange vuld. Het stafpeloton lag toen in de zaal de Vrijheid, in het Baantje stonden de bureelwa gens, op de koer van Le Lis stonden de keukenwagens en het zwaar materiaal en in de Erpe-Mere. Klokkenwijding Broederschool en in de fabriek die vorig jaar barstte, geniet van Van Damme sliepen de ,uin van de pastoor (per) landing. Tijdens hun verblijf in Ham me, zullen zij kunnen over nachten in het Kwartier Wes takkers te Haasdonk. Het ge meentebestuur heeft hiervoor reeds de nodige maatregelen getroffen in samenwerking met de korpscommandant van Westakkers. (bd) te Bambrugge. De oude klok nu van een verdiende rust in

De Voorpost | 1983 | | pagina 27