"■•■de en SK Lebbeke fusioneren met F.C. Wieze Rik Pauwels: «Een zeer belangrijk duel...» «Niet achteruitzien, pkel de toekomst telt» DZO op jacht naar zwemrekord Geen aprilvis Van den Broeck voorzitter van fusieklub «Eendracht» )p bezoek bij Maurits De Schrijver Beveren-Lokeren: Wie neemt de heerschappij in het Waasland het was wel UW ploeg, maar NIET ONZE DAG, meneer De Sj tal in Lebbeke vanaf volgend petitieverband uitkomen. Rapid titter De Voorpost - 1 4.1983 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL 1* Provinciale Onder het motto «Een gezonde geest in een gezond lichaam» start op vrijdag 1 april om 20.00 u in het interkommunaal zwembad Olympos een rekordpo- ging 24 u estafettezwemmen. Zwemvereniging Olym pos wil immers een grotere afstand bereiken. Het eigenlijk doel hiervan is enerzijds het bevorderen van de zwemsport als gezonde rekreatiesport voor iedereen en anderzijds het stimuleren van het zwem men als kompetitiesport. Het huidige streekrekord staat op naam van het Rito met 68 kilometer De Dendermondse zwemmers wil len het daarbij zeker niet laten. Jong en oud zullen er dan ook eensgezind fors tegenaan gaan. DZO doet een oproep aan alle sportliefhebbers om door hun aanwezigheid de zwemmers moreel te steunen in deze gewaagde onderneming. Iedereen kan dus op 1 en 2 april terecht in het zwembad Olympos voor de propagandastunt seizoen nog slechts één voetbaklub in Lebbeke. S.K. Lebbeke en F.C. Wieze immers besloten om samen te gaan. Eén en ander is het resultaat van zijn «nlange onderhandelingen. De voorzitter van de nieuwe klub die de naam zal voeren, wordt senator Octaaf Van den Broeck, tot voor kort van de plaatselijke sportraad. middelen zal televisiemagazine op zak- men met de drie ex-voorzit- ontbreken. Een be- formaat dat sedert vorig jaar ters, Van Biesen (Rapide), brouwerij en een al op de markt is verschenen. Buytaert (S.K.) en Moens bekend chocoladebe- Het is de intentie van de (Wieze) de doelstellingen t de gemeente zullen, nieuwe klub om binnen de van de nieuwe klub open- nog andere handels- twee jaar door te stoten naar baar maken. Bestuursleden, de klub-sponsoren, derde klasse. Vanavond spelers, sympatisanten en de klub -sponsoren, komt de rekla- «T.V.-blad». Het (vrijdag) om 20u30 zullen s nator Van den Broeck. supporters van de drie klubs kunnen dat allemaal komen meemaken tijdens een open vergadering in de zaal Zwambershof, O.-L.-Vrouw- straat in Lebbeke. Iedereen is daar van harte welkom. Wie belangstelling heeft om tot de nieuwe klub toe te treden kan dan ook zijn naam opgeven. Allicht zal de vergadering in een zeer hartelijke sfeer verlopen. Na afloop is er immers voor iedereen een gratis-drankje voorzien. Ook BRT-2 radio zal aanwezig zijn voor het programma «sporttekort». Het moest «We hebben het eigenlijk lang verzwegen», zegt de S.K. klubleider Buytaert. «Maar je ziet. al een paar jaar proberen we de titel te veroveren. Het is telkens een mislukking geworden. Nu we met de twee kleinere klubs samengaan zullen we niet alleen op meer toe schouwers kunnen rekenen, bovendien worden ons be langrijke financiële midde len ter beschikking gesteld door bedrijven Nu al staat vast dat we vijf tot zes spe lers van formaat zullen aan trekken. Over de trainer valt volgende week een beslis sing. Er staan in ieder geval een paar ronkende namen «Uiteindelijk is dit nog de beste oplossing», zegt se- kretaris Eddy Van Over- straeten van Rapide. «Een eeuwige vierde provin- cialer blijven zint ons al evenmin. In ons bestuur werd een ruime meerder heid bereid gevonden om de stap te ondernemen. Daar was ik wel een beetje door verrast.» «Bij ons ging het niet zo makkelijk», zegt voorzitter Moens van F.C. Wieze. «En kele mensen kregen zelfs de tranen in de ogen. Ze waren te zeer gehecht aan de F.C. kleuren. Bij stemming was er toch een meerderheid be reid om de fusiestap te zetten.» Dame Fortuna had liever groen-wit dan geel-blauw! Akkomodatie Ook het gemeentebestuur van Lebbeke is tevreden met de gang van zaken. Burge meester Frans Moeyersoon, sportschepen Germain De Ridder en schepen van fi nanciën Karei De Gucht werden bij de laatste onder handelingen betrokken. Op de volgende gemeenteraad zullen voorstellen ter tafel worden gelegd. Zo is het de intentie van het schepenkol- Senator Octaaf Van den Bi van de fusieploeg Eendracht lege om op het sportstadion een tribune te bouwen die plaats zal bieden aan twee duizend kijkers. Ook zullen de nodige sanitaire instel lingen worden gebouwd. Langs de oostkant van het stadion zou een kantine worden gebouwd die uit- 'oeck zou voorzitter worden Lebbeke zicht geeft op het veld. Te gen het seizoen 84-85 zal al les in gereedheid zijn. In afwachting zullen volgend seizoen de wedstrijden van de nieuwe fusieploeg nog op het vertrouwde Konkel- goed worden gespeeld. E.D.M. wordt. Zijn ploegmaats heb ben zich tijdens de wedstrijd nooit boven de slag kunnen heen zetten. De meest door winterde profs lopen er aan geslagen bij. Dank voor de eerste zorgen in Lokeren De klubdokters konstate ren een dubbele open been breuk. De wonde werd di- rekt in Lokeren dichtge naaid en het rechterbeen in gips gestoken. Maurits dankt nogmaals Dokter De Ryck, de andere dokters, ki- nesist Stany Rogiers en elk die hierbij betrokken was om hem de eerste zorgen toe Beveren en Lokeren deden het in deze kompeti tie minder goed dan algemeen werd verwacht. De aankopen leken niet altijd te renderen en vooral tegen de mindere tenoren uit onze eer- steklasse werden nogal wat puntjes verloren. Wel hielden beide Waaslandse formaties hun faam hoog met knappe bekerprestaties. Beveren verscheen dit jaar niet op het Euro pees toneel. Het team van Urbaan Braems kon zich dan ook volledig op de kompetitie toeleg gen. Geel-blauw had daar aanvankelijk ook veel sukses mee, vertoefde enkele weken mee aan de top, maar viel dan voor de winterstop terug in de grauwe middenmoot. Lokeren maakte wel een Europese kampagne mee maar veel kon trainer Waseige daar toch niet rapen. De kompetitie startte heel moei zaam voor Lokeren en pas de laatste weken draait het team beter. Dat maakt dat Beveren en Lokeren allebei eenendertig punten tellen en dat de winnaar van de derby als nummer één van het Waasland de laatste kompetitie wedstrijden mag aanvangen. Winst in het bu- rentreffen is echter voor beide ploegen van uitzonderlijk belang. Zowel Beveren als Loke ren hebben de ambitie volgend seizoen weer Europees te spelen en alleen een vierde plaats geeft hen die zekerheid. Daarvoor moeten de Waaslandse eersteklassers dan wel voorbij AA Gent, Waterschei en Club Brugge. De Europese konkurrentie is ook dit jaar weer bijzonder groot. (h.a.) Er zijn dus genoeg rede- gemotiveerd. Iedereen is be nen om van deze konfronta- schikbaar en er werd dé tie een erg spannend en ho- voorbije week zwaar ge- pelijk ook zeer aantrekkelijk werkt. Het wordt zaterdag kijkstuk te maken. Bij Beve- ongetwijfeld hard knokken, ren is men alvast heel erg Wie wint wordt immers de 1* Nationale ploeg in het Waas land. Assistent trainer Rik Pauwels gelooft in de goede afloop: «Een erg belangrijk duel. Er blijft nog een Euro pees Uefaticket beschik baar. Beveren en Lokeren zijn daar onder meer kandi daat voor. Degene die zater dag verliest mag echter die Europese droom al wegste ken. Wel blijven de twee ploegen nog in de strijd om de Belgische beker. Maar wie wil daar zijn boontjes op te week leggen?». De veld- trainer verwacht daarbij een erg open match. Waar schijnlijk erg leuk voor de toeschouwers. Deze topwed strijd wordt zeker voor een uitverkocht -Freethiel ge speeld. «Lokeren moet de partij ook winnen maar Be veren speelt altijd al veel sterker op Freethiel dan bui tenhuis. Het wordt niet ge makkelijk maar schrik van Lokeren hebben we toch niet. Waarom zou het ook? De jongste weken speelden we voortreffelijk. Iedereen verkeert opnieuw in goeie konditie. Fysiek moet Beve ren Lokeren de baas kunnen en er zal geen gebrek aan motivatie zijn.» Beveren rekent dus op de twee punten, waarschijnlijk doen de buren dat ook. Zaterdag wordt het weer een voetbalhoogdag in het Waasland. Dan vechten op Freethiel SK Beveren en Sporting Lokeren voor de zoveelste keer een fel duel uit. Beide ploegen staan op een gedeelde zevende plaats en willen beiden volgend seizoen een nieuwe Europese kampagne starten. De twee Waaslandse eersteklassers kunnen daarvoor ook hun hoop nog stellen in het Belgisch bekervoetbal maar voorlopig blijft voor Beveren en voor Lokeren de kompetitie primeren. Lokeren blijft na 26 speeldagen de ploeg met de sterkste verdediging uit eerste klasse, Beveren blijft samen met Anderlecht en Standard de meest produktieve ploeg. Belangrijke gegevens voor de wedstrijd van zaterdag. Een partij die ons ook moet duidelijk maken wie de heerschappij in het Waasland neemt. op ons verlanglijstje. Op de vergadering van deze avond zullen we misschien al één en ander kunnen medede len. Ik wil hieraan nog toe voegen dat bestuursleden van klubs uit het omliggen de gerust vanavond even langs mogen komen in ons lokaal om kennis te maken met de Lebbeekse vernieu- Het is weeral een maand geleden. De tijd raast zo voorbij, je zou er de tel bij irijtraken. Voor Maurits De Schrijver zijn de laatste weken waarschijnlijk de mgste en meest ellendige uit zijn leven. In die periode heeft hij het allemaal leegemaakt: pijn, angst, hoop, wanhoop, verbittering. Terug thuis aan de [etterensteenweg te Massemen-Dorp vertelt Maurice voor de zoveelste maal ija wedervaren. Kalm en beheerst zoals op het terrein. Hoeveel maal is die film I voor zijn ogen afgerold? Hoeveel maal heeft hij al hetzelfde, voor hem ijnlijke, moeten herhalen? Maar je kent de krantenmensen, nietwaar Maurits? In je talrijke supporters zijn toch benieuwd om iets over je te vernemen. te dienen, 's Maandags wordt De Schrijver doorge voerd r.aar Pellenberg bij dokter Martens. Nachtmerries in Pellenberg Het ergste in Pellenberg was de eerste week. Het been werd zo goed mogelijk op zijn plaats gebracht. Daarna, een aantal dagen met het rechterbeen om hoog. «Wat er tijdens die periode allemaal door mijn hoofd gespookt heeft, is niet te beschrijven. Vrees voor infektie, wat ging er verder gebeuren? Soms ondraaglij- Voortdurend voeling houden ke angsten, tot nachtmerries toe. Gilberte. mijn vrouw", is die dagen niet van mijn zij de geweken. Wat heeft zij wel meegemaakt! Tijdens haar aanwezigheid in de kliniek werd onze sportzaak open gehouden door bereid willige kennissen die we niet genoeg kunnen danken, 's Vrijdags werd er een lich te korrektie verricht want er was een lichte verschuiving van een paar mm. De spe cialisten hebben me verze kerd dat er tijdens de opera tie geen enkele spier ge raakt is zodat het later geen problemen zal stellen. Chi rurgisch gezien was het voor die mensen de moeilijkste manier van ingrijpen.» Enorm veel reakties Zowel in Pellenberg als later thuis kon ik me optrek ken aan de talrijke sympa- tiebetuigingen. Het bezoek van de Sportingspelers en verschillende leden van de nationale ploeg heeft me veel deugd gedaan. Zonder te spreken van de talloze brieven en telefoontjes. Zelfs mensen die niets met de voetbalsport te maken hebben schrijven Maurits bemoedigende woorden. met de klub (vw) Vier maanden gips Het rechterbeen blijft vier maanden in de plaaster. Naar die datum leeft Mau rits toe. Daarna ziet hij wel. Zijn ambitie is geenszins aangetast. Hij wil nog be wijzen wat hij waard is. Na vier maanden zal hij kei hard aan de revalidatie be ginnen. Bij Sporting Lokeren? «In juni loopt mijn kon- trakt ten einde. Ik heb ver trouwen in Sport ing Loke ren. Het heeft zich in andere dergelijke gevallen steeds korrekt gedragen». Over RWDM is Maurits minder te spreken. Eenmaal heeft hij een delegatie van zes man mogen begroeten. Voor de rest hoorde hij taal noch teken. In de sportzaak De Schrij ver staat de deur niet stil. Gilberte heeft meer dan de handen vol, zeker als de kin deren in de buurt zijn. Mau rits beantwoordt zelf zijn telefoontjes en houdt de ad ministratieve kant van de zaak wat bij. Zo heeft hij geen tijd om te piekeren. We hopen je weldra op Sporting Lokeren terug te zien, Maurits. André Zondag 27 februari, 5u20 Michel Dewolf een aanslag op de iderste ledematen van De hrijver. Gillende suppor- veren verschrikt recht, jurits smeekt wanhopig bank om hulp. Bloed sij- It door zijn rechterkous, lijkbleke Bob Hoogen- i rukt zich vertwijfeld m de haren. Dewolf dient :hermd of hij inkasseert ippen. Enkele mensen in tribune, rechtover de fa- i plaats, vallen flauw, dereen beseft aanstonds het ernstig is. Het is lisstil in het stadion wan- M De Schrijver onder de a| bune weggedragen

De Voorpost | 1983 | | pagina 29