De Klaaskens zullen de paasvakantie best kunnen gebruiken Dramatische ontknoping Gehandicapt Aalst hield stand Eendracht Zele ontslaat trainer René Taelman: «Tevreden in de gegeven omstandigheden» VOETBAL R v tMÉur Ja ty RDKBÜL W #»Ett **n a I ICMBOUT Tukï*^ t&SCEL •MBOUt IJKI** 0*801* Of course, you won... Yes,Mister Ivic een puntje- maar... CP8B 3" Nationale Wat een wedstrijd moest worden met uitzicht op een ultieme reddingsoperatie is de meest rampzalige gewor den die Eendracht Zele ooit heeft gespeeld. Een weggeef- doelpunt vrij vroeg in de wedstrijd is uiteindelijk de aanloop geweest naar een definitieve knock-down waar van de lokalen dit seizoen wellicht niet meer zullen herstellen. Voetbalmirakels bestaan maar op een spekta- kulair seizoeneinde zal wellicht de ferventste supporter niet meer durven rekenen. Het lot van Eendracht ligt met nog vijf wedstrijden voor de boeg niet meer in eigen handen. Hierover zijn de meningen omzeggens niet meer verdeeld. De thuisploeg kreeg in de- elfde minuut het deksel op ze vierpunten match rond de de neus. Frank Van den Ab- Dinsdagavond heeft het bestuur van derdeklasser Eendracht Zele trainer Hervé Van Lerberghe ontsla gen. De trainer zou volgens het bestuur enkele onge paste uitlatingen hebben gedaan tegenover de pers en bovendien weigerde hij om dinsdagavond de training te leiden. Men zoekt nu naar een overgangsmaatregel omdat men van oordeel is dat het niet meer nodig is om een nieuwe trainer aan te trekken nu het seizoen toch op zijn laatste benen loopt. E. Zele staat er slecht voor. Niet alleen staat het met één voet in bevordering, de ontvangsten van de laatste weken zullen ook niet schitterend geweest zijn. Vele supporters zijn immers overgelopen nu het verbazende Heikant op het punt staat om voor de tweede keer in twee jaar te promoveren. beele speelde tekort op zijn doelman en Masuy liet deze unieke kans niet liggen. Toen kort voor rust rechter spits Ben Moussa vanuit een scherpe hoek voor de twee de maal raak trof kreeg de thuisploeg een onlogische score te verteren. De Walen hadden zich juist geteld tweemaal gevaarlijk aange steld telkens goed voor een treffer. Aan de overzijde maakte doelman Romme- laere het verschil. Met enke le knappe tussenkomsten neutraliseerde hij reeds op de derde minuut een schot van Freddy Christiaens. Een fijn geplaatste vrijschop van Mare De Brabander onder ging eenzelfde lot en ook afstandsschutter Bordui zag twee pogingen gestuit. Rommelaere zou dertien mi nuten na rust het vonnis vol trekken vanop de penalty stip. Ongeluksvogel Van den Abbeele velde Casa in de fatale zone zodat een goed leidende Van Bever niet voor de zwaarste sank- tie terugdeinsde. Via de arm van Van Puy- velde plaatste Rommelaere het leder in de linkerbene denhoek. Een moreel aange slagen lokale ploeg liet de Doornikse spitsen toen rus- 30 - 1.4.1983 - De Voorpost 2* Nationale AALST OEFENDE EN SPEELDE ZONDER DE "MAESTRO".. Dat blijkt duidelijk na de weinig hoopgevende beurt tegen Racing Mechelen van vorige zondag. Een wedstrijd waarin eens te meer naar voren kwam dat vooral het verdedigende kompartiment de jongste weken op flanellen benen loopt. Eric Lacroix was dan wel behouden als voorstopper maar ook hij kon zich in deze rol niet ten volle doorzetten. Het was immers na luttele vier minuten reeds dat de Maneblussers op voor sprong kwamen: Hanouille kreeg vrije ruimte in het middenveld en stak gepast door naar Carleer. Hierbij was Noë (die overigens in de jongste weken lichtjes te rugvalt) zuiver in snelheid geklopt en werd ook de uit gekomen doelman Van Ee- nennaam gepasseerd. Dit vroege doelpunt verplichtte de mannen van trainer Nol- let dus het spel te maken maar dat was quasi onmo gelijk met de sterke veldbe- zetting van de tegenstander en de wetenschap dat zowel Vandenhende als Simoen stevig in de greep zaten van Van Hoof en Van Nuffelen. De enige die wat ruimte kreeg toegestaan was Truyens maar Fred kon in zijn eentje weinig gevaar te weegbrengen. Vele hoge ballen waren gesneden koek voor doelman Pauwels en schoten uit de tweede lijn waren er totaal niet bij. Pas enkele minuten voor rusten mocht de geelblauwe forma tie op de gelijkmaker hopen wanneer Danny Vanden hende zomaar de bal kon onderscheppen maar te lang treuzelde bij het beslui ten. Danny werd onder de zoden getrapt door Van Nuf felen, wat enkel een vrij schop en zelfs geen gerecht vaardigde boeking tot ge volg had. Bij het begin van de twee de helft mochten de groen- witten weer juichen voor een verrassende uithaal van Lemmens na een slecht ont zette bal. Even voor het uur rondde Racing dan zijn der de kans af in een derde doelpunt omdat Luk Leys een te zwakke terugspeelbal van Leroy na verre uittrap van doelman Pauwels, naast doelman Van Eenen- naam deponeerde. Sportkring had ook nu weer de kracht niet om zich te herpakken dan wel te red den wat kon door zowel lanssens als Truyens te ver vangen door Beirinckx en Wouters, maar dat zette al lemaal geen zoden aan de dijk. Eric Lacroix verhuisde op zijn beurt naar de voorlijn maar werd zelden of nooit aangespeeld. Anderzijds probeerden zowel Lode- wijekx als Bevers wel om de wedstrijd te redden maar daarin werden ze bijna nooit gevolgd door hun zwak spe lende ploegmakkers. Het was daarentegen nogmaals de Mechelse formatie welke voor gevaar zorgde maar op een knal van Leys kon Mark Leroy met het hoofd ontzet ten voor de bal in doel ver dween. Meteen mogen de Wase hoofdstedelingen alle illu sies op de titel laten varen en wordt het daarentegen nog goed aanpakken indien men de eindronde wil berei ken. De week kompetitieon derbreking in de Paasdagen komt dan ook niet ongele gen voor hen, om daarna de vijf resterende wedstrijden af te werken. Daarbij zitten nog drie thuisbeurten tegen Beringen, Harelbeke en Berchem Sport, terwijl men nog twee keer op verplaat sing trekt, naar Charleroi en Oudenaarde. Indien geel- blauw nu nog even het hoofd koel houdt en minder gespannen gaat spelen, kan het misschien nog bijtijds de goeie forme terugkrijgen. Het meest spijtige bij af gelopen wedstrijden is al leszins het opvallende ge brek aan agressiviteit dat gans de ploeg tentoon spreidt. Dat is ook wat trai ner Noliet steeds maar op nieuw beklemtoont en waar hij zijn spelers kost wat kost van wil overtuigen. En dat brengt ons dan wederom op de vaststelling dat Georges Leekens als grote organisa tor en stuwende kracht node wordt gemist. De taak die momenteel immers door Gi- no Nijs wordt vervuld is in- Veteranen Eendracht Aalst. De oude gloriën van den Eendracht met Bossaer, Locke Van Poelvoorde, Everaert, Arnolis, e(c. (per) derdaad te zware kost voor de rijzige Sint-Niklazenaar. Daafmoet tenslotte nog aan toegevoegd worden dat op 10 april alweer een belang rijke konfrontatie wacht tus sen Sportkring en het als derde gerangschikte Berin gen. Tegen die datum zal Noliet wel nog eens in zijn truukendoos gegreper ben en je weet nooit m totaal herstelde V hende Woensdagavond kwamen de oude gloriën van Anderlecht op Aalst spelen. Bemerk o Georges Heylens, Eddy Merckx, Bergholtz, Cornelis etc. Eendracht Zele-Union Doornik 1-5 Een gehandicapt Eendracht Aalst dat nu ook in de clinch moest gaan met Hasselt zonder Mare Steyaert (geel ge schorst) wist uiteindelijk nog de halve inzet aan huis te houden. Trainer Ivic, naar zijn geboorteland dringend teruggeroepen ingevolge de zware ziekte van zijn schoon moeder, had aan zijn adjunkt René Taelman een taktisch plan uitgetekend om het Limburgse team op te vangen. Om Steyaert in de middel ste verdedigingssektor te vervangen werd Dierickx als tweede stopper uitge speeld en verscheen de jon ge Van den Bergh als linker flankverdediger in de wei Nu mag onderstreept wor den dat Dierickx (bij Een dracht toch wel een beetje de meid voor alle werk) een prima wedstrijd weggaf en dat Van den Bergh een paar schoonheidsfoutjes terzijde gelaten, met veel lef zijn tegenstanders bekampte. Naarmate de wedstrijd vor derde bleek alras dat Aalst de taktische richtlijnen niet meester kon. Aan de basis hiervan liggen ongetwijfeld de beide Zaïrezen, Yangara en Kingambo. Die komen uit Eendracht Aalst-SC Hasselt 2-2. Bij Hasselt liepen er een paar lange mannen rond, waar zelfs Steyaert moest naar opkijken (per) E. Aalst-SC Hasselt 2-2. Kimbango, de lieverd in wording van het Aalsterse publiek, draaide zijn tegenstander tegen de grond en bracht heel wat applausnummertjes (per) een ander werelddeel waar men blijkbaar niet de ge woonte heeft om gediscipli neerd te voetballen. Ze spe len volgens hun eigen stijl maar lappen hun hielen aan de kohesie van de ploeg. Niettemin werd Kingambo de meest toegejuichte speler van de voetbalnamiddag in het Comelisstadion. De Aal sterse «nummer zeven» kreeg het publiek totaal op de hand met zijn toverkunst jes waarmee hij om de ha verklap zijn tegenstanders voor schut zette, maar effi ciënt was het tenslotte alle maal niet, ofschoon hij de verdienste mag opeisen dat hij aan de basis lag van de gelijkmaker. De eerste helft was niet denderend omwille van het feit dat Aalst het aanvalsspel te ingewikkeld hield en Hasselt aanvallend al evenmin aan zijn trekken kwam. Na de rust won de wedstrijd al meer aan spankracht. Hasselt pro beerde toen met lange voor zetten, en niet zonder suk- ses, de Aalsterse defensie uit de haak te halen. Aalst reageerde op die 1-2 achter stand niet als een geslagen ploeg en kon op zes minuten van het eindsignaal toch nog onverhoopt de balans in evenwicht brengen. Beide ploegen kregen met dat ge lijkspel waarop ze recht hadden. Gelegenheidsoefenmees- De adjunkt van Ivic met name René Taelman was na de wedstrijd Aalst-Hasselt duidelijk tevreden met het 2-2 resultaat. «Laten we niet vergeten dat we vandaag in de clinch moesten gaan zonder Steyaert en dat we bovendien wegens allerhande kwetsuren niet konden rekenen op zes titularissen. In die gege ven omstandigheden ben ik blij met de halve inzet. Ik ben vooral tevreden over de aktie van Johan Dierickx die als tweede stopper, op de voor hem ongewone plaats, flink zijn streng heeft getrokken. Ook onze beide Afrikaanse spelers wisten zich in de kijker te spelen. Men moet ze nemen zoals ze zijn. Ze passen niet in een strak spelpatroon, ze akteren te individua listisch. Kortom, men moet ze nemen met hun kwali teiten en hun gebreken, wat niet wegneemt dat Kingambo duidelijk aan de basis lag van de nog onverhoopte gelijmaker,» aldus René Taelman. De Hasseltse Masopust van zijn kant was niet tevreden over het resultaat van zijn poulains. «We kregen vandaag de gelegenheid om de beide punten te veroveren op een duidelijk gehandicapt Aalst. Het niveau van de wedstrijd lag niet hoog en bovendien wisten we uit vijf rijpe doelkansen slechts twee keer te scoren. Aalst heeft me aanvallend kunnen beko ren. Het Eendrachtteam beschikt over snedige spitsen die bovendien over een flinke technische bagage beschikken. Achteraan is Aalst duidelijk te traag, aldus Masopust. (abl) ter René Taelman was na afloop duidelijk tevreden, rekening houdend met de gegeven omstandigheden, met de halve inzet. De Has seltse trainer Masopust hield er een andere mening op na. Volgens hem had ploeg tenslotte kunnen wi nen maar de Limburg aanvallers misten te ve kansen om uiteindelijk volle inzet te Eendracht Aalst-SC Hasselt 2-2. Geert Van Roy knalde een paar maal naar doel. Bij zijn laatste poging, even voor affluiten, kende hij sukses (per) tig betijen. Zij lieten de kans niet liggen om zoals door winterde toreadors onmee dogend toe te slaan. Een doelpunt van Bordui was uiteindelijk slechts een bal sem op de wonde die moei lijk dit seizoen nog zal te helen zijn. De degradatie naar vierde klasse lijkt voor velen nog een kwestie van tijd. Met vier en vijf punten achter stand staan de tricolores voor een onmogelijke op dracht en dit besefte een ontgoochelde trainer Van Lerberghe maar al te best toen hij geen kommentaar had voor de wachtende perslui. Hij betreurde enkel de houding van voorzitter Pierre Verbeeck die naar zijn zeggen op eigen houtje de ploegopstelling aan de rust had gewijzigd. Jaak Goossens ging toen op de voorstoppersplaats spelen en Freddy Jacobs verhuisde naar de liberoplaats. «Als trainer zal ik hieruit mijn konklusies trekken. Bij een dergelijke ingreep is mijn aanwezigheid overbodig. Dinsdag is er raad van be heer. De kans dat ik ontslag neem is niet denkbeeldig». Joost Arens De eerste ploeg van Heikant werd voor de tweede opeenvolgende keer kampioen. Ze won de match tegen i met 0-1. Door de nederlaag van Stekene was dit voldoende om de titel binnen te rijven (gvw) Voor de match tegen Hasselt werden de provinciale miniemen en preminiemen van Eendracht Aalst gehuldigd behalen van de kampioenstitel (per)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30