a\&n t ÊtoM- endrachtknapen in finale tegen Beerschot VW Hamme neemt in Schoonheid en vriendschap afscheid van Willy Meersman Wuitens halen uit na de hervatting Een doelpunt van goudwaarde W* i. L It ticnlmdt iugdtornooi Eendracht St.-Gillis VOETBAL apen van Sint-Gillis spelen de finale tegen Baasrode (c) apen van Eendracht Zele (c) ul Vermeir, dominerende figuur op het middenveld van VW Hamme (yvc) Meersmem stapt op bi] VW Hamme. Hij nam dit It reeds donderdagavond na een vergadering met de (leiding. Zijn beslissing deelde hij pas aan de spelers k, onmiddellijk na de wedstrijd tegen Zottegem. Meers- neemt afscheid in schoonheid. VW Hamme mag hem tar zijn. Zes jaar geleden nam hij een verwaarloosd gje, dat knokte tegen de degradatie in eerste provin- I onder zijn hoede. Hij heeft van VW Hamme thans een raardige vierde klasser gemaakt, die nog in aanmer- I komt voor een tweede plaats in de rangschikking. De lleiding van VW Hamme waardeert Meersman. be sportieve suksessen den van het kaliber Meers- Iben we aan Willy Meers- man. Tenslotte hebben we 1 te danken», zegt voor- nu zes jaar samengewerkt, b dokter Hugo Peers- Wie kan dat voorleggen. «Het zal moeilijk zijn Trouwens, je mag niet ver- Irons om iemand te vin- geten dat Willy Meersman jaren voordien al eens aan het bewind is geweest in Hamme. In totaal was hij tien jaar oefenmeester en het laatste seizoen tech nisch raadgever. In feite een voetbalgeneratie. Joviaal in de omgang, was hij op het veld een strenge heer. Hij eiste discipline van de spe lers. Zelf was hij korrekt met zichzelf. Dat iemand met zo een ingesteldheid al eens op zere tenen gaat trappen hebben velen in Hamme er varen.» Willy Meersman zou nog in Hamme gebleven zijn indien de klubleiding aan zijn sportieve eisen had tege moet gekomen. «Ik eiste eerst en vooral een meer professionele aanpak. Op dat vlak werd er in het verleden te veel gefaald. Ik moest wel enkele mensen in het bestuur een veeg uit de pan geven. Zij hebben te weinig hun verantwoorde lijkheid genomen. Ik had dit jaar op een titel gehoopt. Tegenslag is de oorzaak ge weest dat we dat doel niet hebben bereikt. Op titularis sen als Luc Schuddinck en Frankie Vanhaecke hebben we verschillende weken geen beroep kunnen doen. Dat was een handikap. De beslissing die ik zelf nam om de samenwerking met VW Hamme op te zeggen doet mij in feite pijn. Maar er is nu eenmaal een perio de van komen en gaan. Daarvan ben ik mij bewust. Zin om de zondagnamiddag in een zetel door te brengen heb ik niet. In een ploeg met ambitie wil ik nog als raad gever fungeren. Voorlopig kijk ik de kat uit de boom. Ik heb trouwens nog tijd te over om een beslissing te nemen.» Trainer Eddy Maes betreurt de beslissing: «Het opstappen van Willy Meersman betekent een ver lies voor VW Hamme. Een man met vijfentwintig jaar ervaring kon een klub nog veel diensten bewijzen. In de vierde klasse kende hij vrijwel alle spelers. Voor mij als jonge trainer betekende hij een enorme steun.» De leiding van VW Hamme kijkt intussen uit naar een nieuwe oefenmeester. Al licht wordt Eddy Maes zelf hulptrainer. VW Hamme zal echter een leider met een ijzeren hand moeten vinden. Iemand die ook bestuurs mensen die zich lichtzinnig door supporters laten be ïnvloeden, in toom "kan houden.» E.D.M. Hamme - Zottegem 1-0 Zottegem heeft in Hamme laten blijken dat het tegen elke prijs zijn behoud in vierde klasse wil verzeke ren. Het liep tijdens de eer ste helft biezonder offensief van stapel en kreeg tot drie keer toe de kans om op voor sprong te komen. Het kon echter niet rekenen op spits Patrick De Poorter, die zich op de donderdagtraining had bezeerd. Zijn afwezig heid verminderde de tref kracht van de bezoekers ze ker voor de helft. Zijn kolle ga's hebben wel gedreigd, maar de kansen die ze voor de voet kregen werden on benut gelaten. Vooral De Munck liet een kans, zo groot als een wolkenkrabber teloorgaan, toen hij zich na een lange rush, te pletter liep op doelman De Wilde. De thuisploeg was tevreden toen ze met een blanke score de rust kon ingaan. Na de hervatting lagen de kaarten anders. Toen zag men een Dirk Van Buyten is voor VW Hamme een belangrijke pion (wvc) Hamme-Zottegem 1-0. Dirk Van Buyten scoort het enige doelpunt (wvc) ruimte meer gaf om een ak- tie op gang te brengen, aan het werk. Hamme kombi- neerde uitstekend. Al vroeg moest doelman Tomme die op een uitstekende ver richting mag terugblikken een hard geplaatste kop stoot van Dirk Van Buyten uit zijn doelvlak borstelen. Dat betekende metéén het sein voor een ononderbro ken Hams offensief. Een doelpunt dat al enige tijd in de lucht hing, kwam na een kwartier langs Dirk Van Buyten tot stand. Daartegen had doelman Tomme niet het minste verhaal. Twee minuten later zagen vijftien honderd toeschouwers bijna een tweede doelpunt ma ken, toen Frankie Vanhaec ke oog in oog met Tomme verscheen. Niemand be greep hoe de gewezen eer steklasser nog de kans zag om de bal naast de paal te jagen. Onmiddellijk daarna kreeg hij de gelegenheid om goed te maken wat hij voor dien had verwaarloosd. Ook hier liet hij de kans ontglip pen. Dat werd door de plaat selijke aanhang op geen feestelijk applaus onthaald. Gelukkig bleef Hamme de situatie verder beheersen. Doelman Tomme moest na dien nog twee keer tussen beide komen om een plaat selijk doelpunt te verhinde ren. Eerst tipte hij een ver schrikkelijk hard geplaatste vrije trap van Chris Van Dam tegen de dwarsligger. Daarna haalde hij de bal uit de voeten van Paul Vermeir die klaar stond om af te drukken. Alhoewel de be zoekers de eerste helft voor zich mochten opeisen, was het meesterschap van de thuisploeg na de hervatting zo groot, dat op grond hier van de overwinning voor de Wuitens als logisch mag worden bestempeld. HfTTTL me krijgt thans uitzicht op een tweede plaats en daar voor zal het blijkbaar knokken. E.D.M. De Voorpost - 1.4.1983 - 31 goedjongens maar moeilijk konden optomen tegen het veel sterkere Beerschot. Aan de rust hadden de Antwer penaars al een 1-4 voor sprong op het bord geprikt. Na een 0-4 stand was Danny De Backer erin gelukt om even tegen te scoren. In de tweede helft werd de af stand nog groter gemaakt en verloren de Lebbeke- naars uiteindelijk met 1-7 cijfers. Lebbeke speelde met Geert Vinck, Jan Moens, Eric Boey- kens, Victor Aeyels, Alain Vermeir, Dany De Backer, Johan Meskens, Frankie De Feyter, Patrick Buytaert, Marnix Van Cauter, Geert Meirte (Geert De Bondt). Een tweede knapenduel ging tussen Eendracht St.- Gillis en Eendracht Zele. Tij dens de eerste helft kreeg men een evenwichtig spel- vertoon. In de tweede helft kwam St.-Gillis meer aan zetten. Toch moest men wachten tot zowat een kwar tier voor tijd om tot scoren te komen. Peter De Kinder nam toen twee doelpunten voor zijn rekening, terwijl Wim Aelens de eindcijfers op het bord plaatste. Vreugde ui teraard in het St.-Gillisse kamp. Voor de plaatselijken is nu de finale tegen Beer schot weggelegd. Die wed strijd wordt op paasmaan- De wedstrijd Kamillekes- Lommel werd er een zonder veel hoogtepunten met de bezoekende ploeg het meest in de aanval en een wilskrachtige Aalsterse de fensie die een vroege voor sprong met sukses verde digde. De Limburgse meis jes speelden een knappe partij en verdienden de helft van de inzet. De Kamillekes hielden echter de punten thuis en mede door de halve nederlaag van Gosselies te gen Oostende en de over winning van Union tegen Remouchamps krijgt het kampioenschap in 2de Na tionale nog een spannende ontknoping. Want de kust- ploeg en de meisjes van het Dudenpark komen nu sterk bij de ongenaakbaar ge waande top aanleunen en kunnen nog een rol spelen in de slotfaze van deze boeiende kompetitie. De Ka millekes moeten nog bij de- zo twee klubs op bezoek en op zaterdag 16 april a.s. is Remouchamps te gast aan de Zandberg. Daar is Renée Delannoy Verrassing vorige zater dag voor de supporters van de Kamillekes als Renée De lannoy van bij de aftrap haar opwachting maakt bij de thuisploeg, die in volgen de opstelling aantreedt: Brenda Van den Eeckhoudt, Marina Van Belle. Trees Van Geert, Ingrid Van den Neuc- ker en Gisèle Ghesquière, Marie-Anne Van den Steen, Greta Van Hauwermeiren, Kristine Van Hende en Nico le Verhofstadt; Ann Eeckhout en Renée De lannoy. Op de bank: Hilde Daele- mans, Hilde De Neve en Re- gine Meuleman. Van bij de aftrap is het duidelijk dat de Lommelse bezoeksters geen beleefd heidsvisite komen afleggen. Snel en vlot kombinerend viseren zij zonder enige twij fel de beide punten. Een snelle uitbraak van Ann Eeckhout die Renée De lannoy aanspeelt, door kruist de Limburgse plan nen, want de heroptredende Renée treft raak via de on derkant van de deklat. Van ontmoediging is bij de Lom melse meisjes echter geen spoor te bekennen en de oranje-blauwen zijn de hele tijd op verdedigen aange wezen. Greta Van Hauwermeiren. die zichtbaar last heeft van een weerbarstige konditie, krijgt het op de heupen en wordt terecht geboekt we gens herhaalde opmerkin gen. Dergelijke houding zet cjeen zoden aan de dijk en brengt alleen koncentratie- verlies teweeg, dat zou een ervaren speelster als Greta toch moeten weten. En op die manier komt de vorm er ook niet. Kristine Leeuwenhart Ook tijdens de tweede helft blijft Lommei onver moeibaar in het offensief gaan. Trees Van Geert toont zich echter onverzettelijk en doelvrouw Brenda Van den Eeckhoudt vangt klemvast alles op. In het centrum van de ploeg is Kristine Van Hende alomtegenwoordig om met het hoofd en de voe ten de Lommelse aanvals golven te breken en gaat met een leeuwenhart op alle ballen af. Op één enkele paniekeri ge periode na houden de Kamillekes achteraan het hoofd koel. In de spits blijkt dat Renée Delarnoy nog steeds over onlcjchenbare kwaliteiten beschikt. Doch evenzeer dat het haar aan fysiek ont breekt. Ann Eeckhout. bij wijlen onstuitbaar, mist een paar kansen omdat ze aar zelt haar splijtende dribbel uit te voeren. Met wat meer zelfvertrouwen - dat onge twijfeld zoek is geraakt na drie opeenvolgende neder lagen - komt Ann beslist weer naar haar beste vorm- peil. Hilde De Neve komt nog in voor Renée Delannoy en bewijst meteen dat ze uit het goede voetbalhout ge sneden is. Een paar kombinaties met Ann Eeckhout leveren echter niets meer op. Greta Van Hauwermeiren trapt tot haar wanhoop een vrijschop over die zij anders met gemak zou omzetten. Een zware fout op Ann Eeckhout wordt nog met een boeking bedacht en als na de reglementaire tachtig mi nuten het eindsignaal weerklinkt juichen de Ka millekes en slaken hun sup porters een zucht van ver lichting... En kijkt men met span ning uit naar de uitslagen van de konkurrentie, het komt er nu vooral op aan zelf geen punten meer verlo ren te laten gaan. Met de twee puntjes erbij die in de thuismatch tegen Jumet te grabbel werden gegooid, stonden de Aalsterse meis jes er thans schitterend voor. Maar omdat gedane za ken nu eenmaal geen keer nemen veegt men best de spons over dat stukje verle den en reist het gezelschap zaterdag naar Namèche met de vaste wil er te winnen! Cyrdex Temmerman iniemen van Eendracht Sint-Gillis (c) De eerste ronde in het jeugdtornooi van Eendracht St.- Gillis was een sportief sukses. Wel ontbrak het enigszins aan belangstelling. Daar zaten de weersomstandigheden voor een flink stuk tussen. Rukwinden, lage temperaturen en buien van hagel en natte sneeuw, waren niet van aard om veel volk op de been te brengen. Een eerste wedstrijd werd gespeeld door preminiemen tussen Eendracht St.- Gillis en Racing Wetteren. De Eendrachtkleintjes gin gen de boot in met 0-5 cij fers. Ondanks deze afgete kende nederlaag konden de lokalen enigszins wedijve ren met hun opponent. In de St.-Gillisse ploeg ontbrak evenwel Thierry De Decker. Zijn afwezigheid verzwakte de defensie voor een groot stuk. Daarvan konden de bezoekers handig gebruik maken. Vooraan bleek men daarentegen vrij onmondig. Bovendien stond er onder de Wetterse lat een doelman die maar moeilijk te kloppen leek. Eendracht speelde met Steven De Kinder, Lesly Ver- beeck. Wim Buggenhout, Piet Dierickx, Nico Van Gul- lik, Jan De Vliegher, Koen Michiels, Sven Moens. Dirk Hermans. Kris Dierickx, An dy Bosman (Erwin Van Nuf fel, Johan Verhelst en Nico Sertijn). Knapen Een tweede wedstrijd bracht de knapen van SK Lebbeke en Beerschot tegen mekaar in het veld. Al van bij de start bleek dat de Konkel dag gespeeld. St.-Gillis: Erwin Van Den Abbeele, Rony Aerts, Wim Aelens, Mario Minnebo, Frank Joos, Chris Staelens, Peter De Kinder, Jaak Van Coppenholle, Dirk De Vlie gher. Chris Collaert, Jurgen Van Nuffel (Pascal Gijs, Paul Mertens en Bruno Joos). Zele: Geert Van Malderen, Marino Roosendans, Mare Philips. PJjilip De Looze, Luc Van Cauteren, Jens Van Be- veren. Tom Van Hese, Philip Van Dorp, Eric Van De Vij ver. Marnix Beernaert, Phi lip Christiaens (Eric Symoen en Dirk Michiels). De schiftingswedstrijd voor preminiemen tussen Jong Lede en Berchem Sport ein digde op een 0-4 overwin ning voor de Antwer- De knapen van SK Lebbeke (c) penaars. Tijdens de eerste helft konden de Leedse kleintjes nog enigszins wed ijveren, alhoewel Pouillard in die periode al eens tot scoren kwam. Van Tendelo, De Man en nogmaals Pouil- lart legden in de tweede helft de eindcijfers vast. Op zaterdag 2 april om 13u30 heeft de troosting plaats voor preminiemen en om 14u45 voor de knapen. Om 16 u beginnen de sphif- tingen voor miniemen tus sen Eendracht Aalst en Sporting Anderlecht en om 17ul5 tussen Eendracht St.- Gillis en Berchem Sport. Op maandag 4 april om 13u30 wordt de troostingmatch voor miniemen gespeeld. Damesvoetbal 2° Nationale Kamillekes Aalst-W Lommei 1-0 Daarna worden de tmale- wedstrijden betwist. Om 14u45 voor de preminiemen. Om 16 u voor miniemen en om 17ul5 voor de knapen. De prijsuitreiking heeft plaats om 18u30 in het klub- huis. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31