Kerksken bijna kampioen Bart Strings stapt over naar Hofstade Goals en kansen maar geen aantrekkelijk vertoon Ronny De Feyter blijft bij Boonwijk SK Grambergen beoogt 35 punten d:i? Moeizame maar verdiende zege Garry De Kinder weer de opvallende figuur Ook juniors van FC Heikant kampioen de gelijkmaker lukti nog alles mogelij ia hebben we ons k allic! 34 - 1.4.1983 - De Voorpost VOETBAL 3* Provinciale SK Wichelen is niet tegemoet gekomen aan de voor waarden die doelman Bart Strings voor volgend seizoen had gesteld. Ter kompensatie mocht hij uitkij ken naar een andere ploeg. Die heeft hij gevonden. Met Hofstade onderschreef hij een verbintenis voor een periode van één jaar met optie. Kort geleden speelde hij een testwedstrijd met deze ploeg tegen het Uefa juniorselftal van Lierse. Johan Boskamp, die trainer is van Hofstade gaf het bestuur de wenk om Strings aan te trekken. Bart Strings is 31 jaar. Zeven seizoenen geleden kwam hij via de verzoeningskommissie bij Wichelen terecht. Voordien was hij lid van het Westvlaamse Izegem. Bart Strings neemt in ieder geval in de beste verstandhouding afscheid van zijn klub. Voor de mensen die het beleid voeren en voor de spelers heeft hij trouwens lovende woorden over. SK Wichelen zal volgend seizoen beroep doen op Guy Scheerlinck om het doelvlak te verdedigen. Het verblijf van Jacques Steeman die al vier seizoe nen uitkomt met SK Wichelen werd opnieuw met een jaar verlengd. Hierover is het tot een akkoord geko men tussen Wichelen en de oorspronkelijke klub Eendracht Zele. E.D.M. Bart Strings, de uitzonder lijke keeper van SK Wichelen Baasrode-Kallo 4-2 n 3e provinciale C Door de gevaarlijke klip Herzele voorbeeldig te om zeilen is Kerksken een stap dichter gekomen bij de kampioenstitel. De leiders moesten wachten tot de 87e min. om de nipte 0-1 zege vast te leggen toen De Pril twee man in de wind zette en schuin binnen schoot. zodat de leiders hun inspanningen beloond zagen. Nieuwerkerken had het heel wat gemakkelij ker op het zwakke Voorde, ondanks de 0-0 ruststand na een gelijkopgaande wedstrijd. Na de rust kwamen de vlot spelende bezoekers op 0-4 met twee doelpun ten van Lauwereys, één van Steenhoudt en één van Arijs. Tijdens de tweede helft werd de thuisploeg tot 10 man herleid door de uitsluiting van Van der Haegen. Keeper De Nayer van Nieuwerkerken kreeg een derde boeking zodat Eendracht waarschijnlijk zijn talentrijke doelman zal moeten missen op de laatste week van het spannend kampioenschap. Met thuis nog één wedstrijd te spelen tegen Deftinge en één verplaatsing naar het degraderende Moerbeke is de kans groot dat Eendracht 4 op 4 haalt. Ook Kerksken heeft dezelfde tegenstanders. Het moet echter thuis tegen Moerbeke en op verplaatsing naar Deftinge, waar zeker niet mag gefaald worden zoniet spelen de jongens van trainer Armand Spitaels haas- je-over. Bij een draw heeft Kerksken genoeg. Het blijft dus spannend in deze reeks. Moerbeke is al gekend als eerste afdaler, hoewel er tegen Heldergem maar nipt met 1-2 werd verloren, maar wie de kompagnon wordt blijft een vraagteken. Het blijft een nek-aan-nek-race tussen Terjoden, Burst, Meerbeke en Voorde. Van deze vier ploegen maakte Burst vorige zondag de beste beurt. Het was de enige ploeg die erin slaagde één punt te veroveren dankzij een brilscore op het niet te* onderschatten Etikhove. Dat punt hebben ze te danken aan de 18- jarige wonderkeeper Volckaert die onklopbaar leek, hoewel Steurbaut en Missabil zeer gevaarlijk waren. Bambrugge stak buur Burst een handje toe om het van de voorlaatste plaats weg te houden door Terjoden met 2-1 te kloppen. Ook hier vielen de doelpunten in de tweede helft. Na een uur bracht Van den Bosch de stand op 1-0, terwijl Van der Eecken er 2-0 van maakte. Terjoden kon milderen langs Coppens doch het kalf was al verdronken, zodat de mannen van Pol De Deyn opnieuw voorlaatste staan. Meerbeke kreeg een 0-2 pandoering op Oudenhove, waar de talentrij ke De Schutteneer opnieuw in zijn dagje was. Daarte gen was Meerbeke niet opgewassen. Door deze ne derlaag komen de jongens van trainer Van der Eeckt (ex-E. Aalst) in een benarde positie. De wedstrijd Ede- Okegem eindigde op 3-0 voor Ede met doelpunten van Verhofstadt, De Roeck en Hunninck, terwijl het bij Elst-Deftinge 2-1 werd. De bezoekers misten er een strafschop, zodat ze de kans lieten liggen op een billijke draw. Wedstrijden echter zonder wezenlijk belang. Deftinge zal echter wel scheidsrechter spelen tussen de titelkandidaten Kerksken en Nieuwer kerken. Zondag a.s. op Pasen dus, krijgen we twee uitgestel de wedstrijden: Terjoden-Heldergem en Burst-Meer- beke. matchen waarin drie degradatiekandidaten betrokken zijn. Deze wedstrijden zullen allicht wat meer klaarheid brengen, al zijn de thuisploegen de grootste kanshebbers, zodat het niet verwonderlijk zou zijn mocht Meerbeke naar de voorlaatste plaats (gm) Rangschikking: 1. Kerksken 28 15 4 9 47 27 39 2. Nieuwerkerken 28 15 6 7 56 23 37 3. Bambrugge 28 12 6 10 44 33 34 4. Ede 28 13 10 5 53 36 31 5. Okegem 28 12 10 6 39 40 30 6. Herzele 28 9 8 11 45 35 29 7. Deftinge 28 8 7 13 33 33 29 8. Heldergem 27 11 10 6 48 40 28 9. Oudenhove 28 11 11 6 37 42 28 10. Eist 28 10 10 8 43 47 28 11. HO Etikhove 28 8 10 10 28 38 26 12. Voorde 28 10 14 4 27 39 24 13. Meerbeke 27 6 11 10 31 36 22 14. Burst 27 7 13 7 29 41 21 15. Terjoden 27 6 12 9 24 46 21 16. Moerbeke 28 5 16 7 25 52 17 RC Bambrugge - SK Terjoden 2-1 Bambrugge streeft nog behoort immers tot de be- alle gevaar bezweren. Door- in een eerste periode die ontnemen. Laatstgenoemde steeds naar een ereplaats in dreigde ploegen. Verlies be- lopend misten de lokalen doelpuntloos werd afgeslo- kwam alleen voor doel, om- derde provinciale C. Een tekent dat Burst op een gelij- wenkende kansen. Eenmaal ten. De commentaren logen speelde volleerd de bezoe- derde plaats in de afreke- ke hoogte zou kunnen ko- werden de bezoekers echter er niet om tijdens de rust. De kende doelman en scoorde ning zou echt wel een suk- men. De bezoekers wilden door het geluk gediend toen Bambrugse trainer zag het beheerst 2-0. Nog gaf Terjo- ses zijn voor de Racingers. hun huid duur verkopen. Zo een kopstoot van Tony Bae- somber in en loste zelfs de den zich niet verloren. Zes De opdracht was dus duide- gebeurde het ook in de eer- ten op de lat te pletter sloeg, woorden: «Vandaag winnen minuten voor inrukken lijk, winnen tegen een Terjo- ste helft. Bambrugge werkte Toen waren 30 minuten ge- wij "niet, wij kunnen niet sco- scoorde Coppens de aan- den dat zich tot de laatste hard, kreeg ook de meeste speeld. Bambrugge was be- ren». Deze woorden werden sluitingstreffer. Terjoden snik zou inzetten. Terjoden kansen maar Terjoden kon slist de beste ploeg geweest gelukkig voor de thuisaan- bleef naarstig pogen de ge hang niet bewaarheid. Bam- lijkmaker op het bord te brugge zou een eerste keer schieten, maar slaagde er scoren in de 60ste minuut, niet in. Het bleef dus 2-1. André Van den Bossche kop- Bambrugge behaalt een te de bal in de verste hoek nieuwe, verdiende zege. Zo binnen. Terjoden moest nu blijven de gastheren beslag alles op alles zetten. Het leggen op de derde plaats in trok resoluut in de aanval en de klassering. Terjoden zakt liet voor het lokale midden- echter naar de voorlaatste veld veel speelruimte over plaats weg. Het zal dus nog bi da 80ste minuut zou Hans hard knokken worden voor Rac Bambrugge _SK Terjoden 2-1. Kon de thuisploeg in de eerste helft nog drukken Van der Eecken alle winst- le mensen uit Tenoden. - i n 1 kansen aan de bezoekers 8ing er toch weinig gevaar uit van de massale aanvallen zoals deze. (per) Bambrugge-Terjoden 2-1. Manu probeert hier door de goed georganiseerde verdediging van Paul De Deyn te geraken per Rac. Bambrugge-Terjoden 2-1. Een kanonbal van de thuisploeg wordt door De Vroe gestopt, (per) Gelukkigiijk konden de toe schouwers zich tijdens de wedstrijd Baasrode-Kallo opwarmen aan zes doelpun ten en verschillende doel kansen. Het vertoon zelf dat ze gepresenteerd kregen bleef ondermaats. Dat is trouwens ook de mening van sekretaris Alfons Moens. -«Een flauwe bedoening werd het globaal genomen. Wij kwamen na een kwar tier op voorsprong toen Rik. D'Haen een misverstand in de bezoekende defensie kon uitbuiten. Hij schoot op doel waar de bal via de staak tegen de netten ging. Later zijn we aan een tweede tref fer gekomen toen Eddy Van Keer een penalty tot een goed einde bracht. Een 2-0 voorsprong dus waarmee we naar de kabines trokken. Rekening houdend met het aantal bezoekende kansen in de eerste helft had het best een gelijke stand kun nen zijn. Na de hervatting plaatste Marcel De Cock ons met een kopstoot op 3-0. Op dat ogenblik was de over winning een zekerheid. Nog twee bezoekende goals en een treffer van Etienne Van Keer konden daaraan nau welijks nog iets veranderen. We bezetten nu de tweede plaats. Daarvoor zullen we blijven spelen. Je kan nooit weten mocht er iets gebeu ren op hoger vlak. Winnaar worden na een eventuele eindronde zou een promove- ,ring kunnen opleveren. Naar verluidt zouden trou wens de Wetterse ploegen vanaf volgend seizoen sa- ren zou worden opgedoekt ste plaats zien dat het tegi werd daar ten stelligste Meldert en Sombeke zijn o wed tegengesproken. Het wordt dracht tot een goed ei» de dus gewoon afwachten, brengt. Baasrode moet nu in de eer- E.D.I l In verband hiermee hebben we even ons oor in Wetteren te luisteren gelegd. Daar worden alle fusiegeruchten tegengesproken. Ook het gerucht dat Racing Wette- Boonwijk-Sombeke 1-1 Het ziet er naar uit dat Ra cing Boonwijk ook volgend seizoen beroep zal doen op Ronny De Feyter. Naar ver luidt zou het reeds tot een overeenkomst zijn gekomen met zijn oorspronkelijke klub SK Lebbeke. Ook Me- dard Van Den Meersch heeft te kennen gegeven verder in de Boonwijk te blijven. Hij werd de jongste tijd door een paar ploegen gepolst in verband met een mogelijke overgang. Racing Boonwijk zal op 1 mei een benefiet match spelen ten gunste van Medard Van Den Meersch. Dit omwille van zijn 250* wedstrijd. De tegen stander wordt eerste provin- cialer SK Lebbeke. Over de jongste verrichting was men vrij tevreden in de Boonwijk. -«Omwille van het feit dat we zeker waren van het be houd zijn we een eerste keer offensief van stapel gelo pen», zegt trainer Pierre Moerenhout. «Voordien kwam het er op aan punten te sprokkelen en ons uit de gevarenzone weg te houden. Ik moet onder strepen dat de ploeg een gunstige indruk liet. Voor namelijk tijdens de eerste helft. We hadden toen vlug resultaat. Een voorzet van Denis Vercammen werd door Johan Daman tot een doelpunt omgebogen. Later in de match werd Rik Ver- meir gekwetst. Dat beteken de een handikap. Ik moest toen Pierre Peeters een on gewone rol in de defensie laten vertolken. We zijn toen. noodgedwongen meer aandacht gaan schenken aan het verdedigen van de voorsprong. We dachten daarin te lukken. Tien minu ten voor tijd brachten de be zoekers een aktie op gang. Via de hiel van Ronny De Feyter draaide de bal in doel. Dat was tegenslag. Na afloop werd daar niet zwaar aan getild. Trouwens de geest in de ploeg is de jong ste tijd weer fors verbeterd. De perikelen van voordien zijn blijkbaar allemaal al vergeten.» aldus de Racing- trainer. E.D.M. Grembergen-Haasdonk 0-0 De kommentaren over de We hebben gedrukt, ontmoeting tussen SK Grem- schot van Valère Van D bergen en Red Star Haas- Neste en Kris Buydts sla donk waren na afloop maar tegen het doelhout. Ov« karig. Voorzitter Herman gens kregen we niet zon Burghgrave van SK Grem- uitgespeelde kansen. D bergen had het over een kon ook van de bez< eindseizoenmatchDaar- niet worden gezegd, mee vertolkte hij allicht ook gingen ze er in de di de mening van de bezoe- nogal vrij hard in. Mon kers. teel totaliseren wij 32 pi -«Ik heb echt over dit treffen ten. We beogen er nog dl niet zo heel veel te vertellen, meer. Daartoe hebben L In de eerste helft waren wij de kans in de nog restere toch wel de dominerende de twee wedstrijden. p ploeg. We hebben toen twee ontvangen aan huis nogS ttna keer gedreigd. Eerst langs kene. Dat wordt een ze} Valère Van Den Neste. Daar- Dan moeten we naar B» na via mijn zoon Hans. On- wijk en kapen we een pi e. middellijk na de rust kregen weg.» de bezoekers een uitsteken- Zo te zien is het rekenscf de gelegenheid om op voor- metje van Herman Buzf sprong te komen. Naar mijn grave vlug gemaakt. I gevoelen was dit de beste valt nu te bezien of dit kans uit gans de ontmoe- kloppen met de realiteit, ting. Toch zijn we tijdens de E.D lick 1 eerste helft baas gebleven. Bug; jog Zaterdag 16 april wordt de zitter van het Belgische ft 'j 01 jaarlijkse informatie- en fond- Kruis. Dit jaar loopt de v. "en senwervingscampagne van het tiendaagse onder het nw 7®rt Belgische Rode Kruis geopend «Eerste hulp: weet wal ^3l" te Veurne in aanwezigheid van doet», prins Albert, nationaal voor- Berlare-SK Aalst 2-3 vers in de wind' om ^aarria tijdens de eerste helft had- kunnen leggen. Naar mijn met een gemeten voorzet den opgelopen vlug na de oordeel trouwens verdiend.» zijn collega Leroy te bed ie- hervatting in een voor- Aanvoerder Danny Van De gewezen KAVD-voetbal- nen. Die deed wat van hem sprong kunnen omzetten. Hauwe van FC Berlare is Ier Garry De Kinder maakt werd verwacht en plaatste Robert Everaert bracht eerst van oordeel dat een punten- het mooie weer bij de Aals- meteen de overwinnings- de gelijkmaker tot stand, deling de meest logische terse derde provincialer. treffer op het bord. Onmiddellijk daarna heb- weergave zou geweest zijn. Dat kwam andermaal dui- -«Een verdiende zege», zeg- ben we de jonge junior Piet «Omwille van een betere delijk tot uiting in de ont- de de Aalsterse sekretaris Nijs door Johan Spanoghe eerste hëlft», zegde de Ber- moeting tegen Berlare. De Willy Cheretté. vervangen. Deze was nau- laarse aanvoerder. Kinder was de centrale fi- «Toch heb ik bewondering welijks op het veld toen hij «Uit een bestendig over- guur in de Aalsterse mid- voor Berlare. Die ploeg liet een vrije trap van pakweg wicht hebben we toen denlinie. In het derde Aals- voornamelijk in de eerste tien meter buiten de grote slechts één doelpunt kun- ters doelpunt had hij trou- helft een flinke indruk. Na rechthoek in de winkelhaak nen puren, dat ikzelf na een wens het grootste aandeel, de rust is ze weggezakt. Dat knalde. Berlare is toen nog hoekschop met het hoofd tot Vanuit de middenlinie was ook tijdens de heen- wel op gelijke hoogte geko- stand bracht. In de tweede kwam hij opgerukt. Hij match merkbaar. We heb- men, maar op de overwin- helft zijn de bezoekers off en- plaatste toen vier tegenstre- ben een achterstand, die we ning hebben we toch beslag sief van stapel gelopen. Het kan werkelijk niet op bij Zele-Heikant. Naast het eerste wegh. Middenvelders: kapi- Verschillende spelers daar- elftal speelden ook de juniors zich kampioen. Suksestrai- tein Mare Derweduwen - van zijn reeds aangetreden ner André Van Driessche en afgevaardigden Cesar Derwe- Danny Kint - Erwin Sche- in het eerste elftal. Wat be- duwen en Willy Drieghe mogen terecht pronken met zulk pens en Dirk De Pré. wijst dat men op Heikant team. Voorspelers: Roger De Co- maar al te goed weet waar Zondag jongstleden werd Laarne met 4-0 ingeblikt aan de Heikantse Sportstraat. Meteen goed voor de titel. Tijdens de 19 gespeelde wedstrijden liepen de ju niors slechts één blauwtje op. Tegen SK Beervelde werd op eigen veld verloren met 0-1. Merkwaardig ge noeg werd geen enkele maal gelijk gespeeld en be haalden de Heikantjuniors tot nu toe 36 punten. Toen vijf jaar geleden de Heikant juniors van start gingen liep het zodanig mis dat eerste seizoen dat het bestuur be gon te twijfelen of zoiets wel leefbaar was. Toen nam Willy Drieghe de verant woordelijkheid op zich om toch maar verder te roeien. De scholierenlichting kwam immers de kaders aanvullen en in die formatie van Cesar Derweduwen zaten voldoen de talenten. Na vier jaar goede samenwerking werd de kroon op het werk gezet. Volgende spelers deden hun duit in het kampioenenzak- Philips - Johan Claus - Frank ninck - Patrick Benaerens - de (voetbal)klepel je: doelman Patrick Van Van Puyenbroeck - Marc Eric Kint - Eric Van Doorsse- voor de toekomst. Hecke. Verdedigers: Alain Van Driessche en Dirk Heir- laere en Mario Dauwe. Ook de juniores van FC Heikant wonnen de titel voor de tweede opeenvolgende keer (gvw) Maar toen Marc Van Buyt« jn'J na een kombinatie met I<*' Maes de genjKmaxer iuki« was nog alles mogeliji C[v Daarna hebben we ons la t ten venussen. Een Hrrrmnir 9 dat nu wel niet. De tie heeft haar ontknoping nftat gekend. Voor ons, en allicl y/, ook voor SK Aalst is he^ thans al een denken aa >|eg( volgend seizoen. |f hj

De Voorpost | 1983 | | pagina 34