Ipstal moet winnen tegen buur Opdorp m. 5S0 Penalties en evenveel «als l straatje veruieuUc zware cijfers niet Red Star Opdorp neemt deel aan Franse voetbaltornooien Ondanks druk der bezoekers Doeltjeskermis in Moorsel Sparta Waasmunster eindigt zeker derde Bezoekers gebruikten de flanken... Wedstrijd zonder emoties Patrick Verheyden VOETBAL De Voorpost - 1.4.1983 - 35 fichelen-Eendr. Opstal 1-0 ederlaag voor Eendracht )pstal en tegelijkertijd ook prijsgeven van de eerste laats in de algemene rang- chikking. Dat is nu wel niet ramatisch voor Eendracht, szien het een wedstrijd jnder telt dan Wilskracht ijzegem. dat de leiders- laats heeft overgenomen, i achterstallige match be- rist Eendracht Opstal nu indag... ja inderdaad op en nog wel bij buur Bd Star Opdorp. Dat het de «Dries» voor de gele enheid «volle bak» zal zijn geit niet betwijfeld. Te- eer daar het nagenoeg de kompetitiewedstrijd streek is. De Red Star- mningmeester wordt al- Ejst de grote overwinnaar. Echt zal Opdorp nooit zo el volk samen gezien heb- en. Of Opstal de puntjes geschenke zal krijgen, dt te betwijfelen. zullen tot het uiterste zegde voorzitter Lu- en Heymans van Opdorp, trouwens in een andere jdrage staat vermeld. vraag is echter of de Red nboys bekwaam zullen n om hun naaste buur letje te lichten. In voetbal echter alles mogelijk. Lut- nele sneuvelde zelfs in pdorp. En precies datzelf- sLutterzele won twee keer m Opstal. Je ziet, hoe idstrijd kan evolueren, tal verloor dus in Wiche- lOnverdiend» zegt se- i Emiel Van Mol. mijn gevoelen was puntendeling de juiste jave geweest. Ik geef dat de thuisploeg tijdens eerste helft het initiatief Maar tijdens het eerste van de tweede helft It Wichelen geen enkele gedreigd. Meer zelfs, hebben het bestendig op geplakt. Slechts in het ite kwartier kwamen zij meer in de match. Toen tegen alle verwachtin- in het doelpunt dat voor de nederlaag en een stortbad betekende. Ipunten scoren is mo- iteel ons grote probleem, gebrek aan afwerking im in Wichelen schrij- aan de oppervlakte, ins kan ik dat begrij- De jongste weken spe- heel wat van onze ak- rs onder stress. Het wordt spannend, zeker nu de initieve ontknoping na- Overigens moet ik toch ïlers feliciteren hun voorbeeldige inzet 'jorvan ze in Wichelen gaven.» Wichelen-Opstal 1-0. De Buggenhoutse doelverdediger moest zich van zijn beste zijde laten zien (jj) - - Wichelen-Opstal 1-0. Etienne Heestermans bezorgde de Opstalse defensie heel wat werk (jj) dal uyti »t LuT' lukt* nP®1 rdiend n9® betaris Scheerlinck van jllia Wichelen meent dat zijn s »g verdiend beslag heeft aaM op volle inzet. Hij- f hierover: oomamelijk tijdens de - D* ite helft hebben we het dstrijdbeeld bepaald. We bben toen vier tot vijf doelkansen gekregen. Die werden niet benut. In feite had de match in de eerste helft al een wending kunnen nemen. Na de hervatting hebben we enige tijd de druk van de bezoekers moe ten ondergaan. We hebben die keurig opgevangen. Ge leidelijk aan zijn we meer in de match gekomen en na men zelfs tijdens het laatste kwartier het initiatief. Het is in die periode dat het doel punt tot stand is gekomen. Een hoekschop en een ge harrewar voor doel. waarbij Eric Verheuen de beslissen de stoot kon geven. Wan neer je de match in zijn glo- baliteit bekijkt, ben ik de mening toegedaan dat we verdiend hebben gewon nen. In de Opstalse kringen heerste na afloop begrijpe lijke ontgoocheling. Men kon blijkbaar de nederlaag niet verteren. Wichelen: door de overwinning van Lutterzele zit er voor ons thans geen derde plaats en geen eventuele eindronde meer in. Toch zullen we voor de vierde plaats blijven spe len. Dat is mijn inziens ook een ereplaats. We moeten nu nog op uitstap naar Rapi- de Lebbeke waarna we op de slotdag van de kompeti tie Iddergem op bezoek krijgen. hoonaarde-Opdorp 1-1 einc de E.D.) t tegi zijn q wedstrijd tussen Schoon- 'e en Opdorp moet van laag gehalte geweest Voorzitter Lucien Hey- «s van Red Star Opdorp het over «kloddervoet- Hij werd daarin bijge len door sekretaris Beuc- ae van Juventus Schoon- 'e waren wel met een limmerde ploeg aange- len», gaat voorzitter Hey- is verder. «Zonder Wil- Tilburg, Albert Van en Luc Van Riet, waren an D sla Wer'c 9®Handikapt. Voor st 0026 aanval ondervindt zoyi 17011 een negatieve >n U sslag. In de eerste helft 'n we tot scoren gekomen. Ie grote rechthoek werd dut overtreding gemaakt op Ho De Bruyne. Dat lever- 1 "een penalty op die door Van Riet werd tie hervatting kregen de •kers een strafschop. Paul Van Riet binnen -rJne van de waarheid op dspel werd betrapt. La in de match werd doel- ,en i en zoon Dirk gekwetst kensfl k e!leb°°9- Hi) Bui jzoeke rd. C e dt Mom 32 pi" irog ben es,erJ»kërl en" i Pau nogs toev de strijd opgeven. Hij werd tussen lat en staken door Henry Van Thielen vervan gen. Die knapte het werk dat hij kreeg biezonder goed op. Nu zondag (op Pasen) staat de derby tegen Een dracht Opstal op het pro gramma. We zullen alvast tot het uiterste gaan, en ik kan u zeggen dat onze spe lers gemotiveerd zijn. Mak kelijk zal het niet gaan te gen zo een sterke opponent. Maar je weet nooit. In voet bal is alles mogelijk.» Sekretaris Beuckelare van Schoonaarde wist ons nog te vertellen dat er in zijn ploeg drie juniors een kans kre gen. Het ging om Bart Van Keer, Patrick Dierick en Phi lippe Bogaert. Metéén is het al duidelijk dat men in Schoonaarde al volop aan volgend seizoen denkt. Te gen Opdorp kwam Ludwig Galle in de tweede helft tot scoren. Hij trapte een penal ty binnen. Na afloop bleek men in beide kampen tevre den met het behaalde resul taat. na toch wel een snert- uitgave. E.D.M. J' m.IIrA Sparta Waasmunster - Straatje Stekene 5-0 Vorig jaar nam het bescheiden Red Star Opdorp deel aan het Groot Pinkstertornooi van Blangy-Bouttencourt (Frank rijk). De scholieren behaalden er een vijfde plaats op een totaal van zestien ploegen. De knapen eindigden op een zesde plaats in een reeks met negen ploegen. Dit jaar zijn de Franse kampagnes nog een flink stuk uitgebreider. Op 14 en 15 mei trekken de miniemen van Red Star naar Evry. Dat is een stadje vlak tegen Parijs. In deze plaats wordt een groot sportfesti- val georganiseerd met naast voetbal, ook handbal, turnen enz... Aan het voet- baltornooi nemen ploegen deel uit Duitsland, Zwitser land, Belgie en uiteraard ook uit Frankrijk. De Op- dorpse knapen trekken ook op pad dit jaar. Zij nemen deel aan het internationaal voetbal tomooi van Savidny (eveneens omgeving Parijs). Aan dit tomooi wordt deel genomen door maar liefst 48 ploegen. Een greep uit de deelnemende ploegen: Frem. Kopenhagen (Dene marken), TSV Phungstadt (Duitsland). Salemo (Italië), V.D. Den Haag (Neder land)... Uit Belgiè enkel... Red Star Opdorp. Ook de scholieren trekken er deze keer vanonder. Zij ne men net als vorig jaar weer deel aan een tornooi in Blangy. Dat is een plaats in de onmiddellijke omgeving van Dieppe. De Red Star jeugd moet het daar o.a. op nemen tegen ploegen als Paris St. Germain, VFL. Boc- hum en Kaiserslautem. Ook het eerste elftal onder neemt een trip naar Frank rijk. Het zal daar in eerste instantie pogen om betere resultaten af te dwingen dan in de provinciale kom petitie. Het neemt er deel aan het voetbalfestival van Douai (omgeving Rijsel). De ze uitstap die per autocar zal gebeuren geeft ook de- gelegenheid aan sympathi santen om eventueel de reis mee te maken. Voor al deze hoger geciteerde tomooien betaalt iedere speler 500 fr. Daarin is alles inbegrepen. De spelers slapen bij parti- kulieren of in slaapzaaltjes. Er is in feite niet enkel het internationaal voetbal, ook het kontakt met de buiten landers is belangrijk. Ook de ouders kunnen de reis meemaken. Red Star Op dorp wordt wat het eerste elftal betreft, wel versterkt door een aantal spelers uit naburige ploegen. In de Op- dorpse voetbalmiddens hoopt men alvast op dezelf de knappe resultaten als vo rig seizoen. E.D.M. Aaigem-Edixvelde 0-0 Deze derby bleek een echte wintermatch, het winterzon netje was zeer flauw en de wind was fel. Reeds van bij het begin speelde Edixvelde vlot de aanval en een zeer attente Lobijn moest reeds tussenkomen in de 3* min. De spitsen van Edixvelde gaven niet op en op de 12* minuut besloten ze een aan val in het zijnet. Ook Aai- gem trachtte iets op te bou wen zonder doelgevaar echter. Op de 14* min. hield ieder een zijn adem in. Edixvelde naderde tot aan het penalty- punt, maar Lobiin maakte de hoek zo klein dat de aan valler naast besloot. Lobijn was echt in een begenadig de dag. In vijf minuten tijd moest hij vier keer gepast tussenkomen. Hoewel Aai- gem nu meer aan bod kwam, domineerde Edixvel de de eerste helft. De tweede helft kende het zelfde scenario. Reeds in de eerste vijf minuten moest de lokale doelman tweemaal tussenkomen. Bij een Aai- gemse aanval werd de be zoekende keeper licht ge kwetst. maar hij kon na ver zorging het spel hervatten. Freddy Schollaert, speler trainer van Edixvelde, zette er toen de pees op en in de 24* min. kon Lobijn nog net overtippen. De Edixveldse aanvalsgolven bleven maar aanrollen, doch Lobijn was zeer sekuur. Het werd wel een aantrekke lijke wedstrijd, waarin de keepers het hoge woord voerden. Aaigem: Lobijn, Van Durme, D'Hondt, P. en R. Perreman, Lammens, De Bruyn, Mat- thijs, Ruyssinck, Geerts, D'Hondt P. en als reserven De Bruyn en Van Den Bossche. (gem) Schroevers Moorsel - Gijzegem 2-9 Wilkracht Gijzegem is bezig aan een zeer sterk seizoen. Gijzegem heeft met 1 punt voorsprong de leiding voor Opstal, maar laatstgenoem de club hoeft nog een wed strijd meer af te haspelen. De leidersploeg moest voor een van zijn laatste buiten huisopdrachten naar rode lantaarndrager Schroevers Moorsel. Er werd met scherp geschoten. Gijzegem was superieur en richtte zijn schoten zo goed dat het moeiteloos aan een mand vol doelpunten geraakte. Op de 17e en 28e minuut klom Gijzegem naar een 0-2 voorsprong. Toen leek de wedstrijd al gespeeld. Toch lukte de thuisploeg rond het halfuur een hoekschop zeilde de bal in de richting van het doel. Een verdediger van Gijze gem diende de bal uit het hok te ranselen om een doel punt te verhinderen. De strafschop werd echter om gezet. Voor Gijzegem scoor de Peter Houtekeete het eer ste doelpunt. Gijzegem bleef verder zijn stempel op de partij drukken. Nog voor rust scoorden de bezoekers tweemaal. Gijzegem had dus een ge ruststellende 1-4 marge be reikt bij de rust. Na de koffie bleef Wilsracht verder op zoek gaan naar doelpunten. Patrick Verleyen lukte zijn derde doelpunt van de na middag vooraleer de thuis ploeg opnieuw kon tegen- Via een tweede strafschop werd de score 2-5. Toen was er nog een halfuur te spelen. Gijzegem bleef de score op drijven. Christiaan Rijcke- boer lukte een fantastisch doelpunt. Vanop 25 meter keilde hij de bal voorbij de verbauwereerde doelman. Philip De Winne en Stefaan Vereecken maakte er 1-8 van. Nog leek dit niet vol doende voor het jagend Gij zegem. Het was Marcel Van Nuffel die met een keurige trekbal de eindcijfers vast legde. Een zwaar verdict voor een moedeloos Moorsel dat moest lijdzaam toezien hoe een dartel en fris Gijze gem een ruime zege be haalde. G.D.T. Kijk op vierde provinciale Sparta heeft zijn thuispubliek eindelijk een overtuigende zege aangeboden. Het dient gezegd dat Stekene sportief de wedstrijd aanpakte en geen enkele maal naar ongeoorloof de middelen greep. Volgens voorzitter Van Bocxlaer ver dienden de bezoekers zeker een tegendoelpunt! Waasmunster wou vlug ze- het slechts 2-0 was aan de kerheid en toog met man en rust moeten de Spartanen macht ten aanval. Wie wijten aan hun gedeeltelijk dacht dat Stekene in dat ge- gebrek aan overtuiging ge weld ten onder zou gaan, durende die periode. Na de kwam toch enigszins bedro- pauze werd het gaspedaal gen uit. De bezoekers gin- wat dieper ingedrukt waar gen ook geregeld hun kans door Stekene definitief werd maar afwerken, daar had- afgehaakt. De bezoekers den ze geen kaas van gege- dienden echter geloofd voor ten. De lokale spitsen Van hun sportieve medewer- de Neucker en Van Bosch king. Ze dachten nooit aan konden zich tenvolle uitle- beton en bleven vrankweg ven en verdeelden de vijf het lokale doel belagen om treffers onder elkaar. Dat toch maar aan een paar tegentreffers te geraken. Dat zouden ze trouwens dik verdiend hebben om hun po sitieve ingesteldheid. Voor Sparta kon deze wedstrijd als ideale voorbereiding gelden voor de kraker bin nen veertien dagen op Krui- beke. Daar wordt waar schijnlijk beslist over de tweede plaats en promotie. Mits meer motivatie en over tuiging moet dat in het be reik liggen van Waasmuns ter. Zeker als ze hun reputa tie gestand houden vgn bui tenshuis steeds beter voor de dag te komen. Voor de titel lijkt Klinge nu wel bui ten schot. André Voor de derde plaats, die toegang verleent tot een supplementaire eindronde, is zondag het doek gevallen. De winst van Sparta Waas munster op eigen veld tegen hekkesluiter Straatje Steke ne was zeker geen verras sing maar ook de wijze waarop was niet onaardig voor de spelers van trainer De Schrijver. Vooral de hat trick van Van de Neucker is belangrijk voor het moreel van de ploeg en die bijna onvermijdelijke kwalifika- tiematchen. Gerda was voor deze speel dag nog kandidaat voor die zelfde derde plaats maar moest daarvoor wel de tweede in de stand, Kruibe- ke, opzij zetten. In deze ont moeting waren de Tereke- naars de meest offensieve ploeg en dat was duidelijk in de kaart van de bezoe kers. De Kruibekenaars staan immers bekend als gevaarlijke counterploeg en maakten dat ook zondag waar. Gelukkig was doelman De Pelsmaecker meermaals bij de zaak, hoewel een schot van Hamerlinck hem wel verraste naar het einde van de wedstrijd toe. Meteen voldoende voor Gerda om uit koers te raken voor mo gelijke promotie. De strijd aan de top van het klassement blijft inmiddels ook open want Klinge liet een puntje liggen bij Sinaai en ziet naaste achtervolger Jong Vlaanderen Kruibeke tot op één puntje naderen. In de overblijvende speelda gen hebben de oranjehem den van trainer Beylkens makkelijk uitziende op drachten tegen Meerdonk uit en Straatje Stekene thuis, terwijl de Veerjon- gens Waasmunster aanpak ken in eigen vesting en daarna naar Hoogeinde trekken. Manil SK Lokeren - Heusden 0-2 Herdersem - Bazel 1-1 SK Lokeren heeft geen gelukkige namiddag achter de rug. De cohesie in de ploeg was zoek en bovendien kreeg het drie uitsluitingen aangesmeerd. Zo verleer je het lachen wel na de wedstrijd I E.DJ ick Verheyden van Spar- een drink in de kantine van Buggenhout neemt op Sparta. Het wordt daar vast Jag 1 april (geen aprilvis een leuke bedoening, zeker R( afscheid van zijn vrij- wanneer kleppers als een yf «enleven. Vanaf 19u30 Frankie Roels in het gezel- cl mc hij zijn vrienden schap verkeren, wal "filers en supporters op Trainer Miel Rombout op teerde terug voor twee spit sen: Luc Marchand en Geert Verhaeghen. Ondanks alle goede wil van beide zaten ze steevast in de greep van de bezoekende verdediging en werden praktisch nooit in ideale omstandigheden aangespeeld. Alhoewel Pat- riek Van Hoecke hemel en aarde verzette in het mid denveld. Maar hij moest te veel vrachten torsen om nog suksesrijk als foerier te kun nen optreden. Na 20 min. mocht Serafien Braeckman zich reeds omdraaien na een verre loeier in de boven hoek: 0-1. Tien min. later werd het lokale lot praktisch definitief bezegeld met een prachtig ééntijdsdoelpunt. Heusden voelde zich nu vei lig en kon gedurende de tweede helft rustig het wed strijdverloop afwachten. Azarkan, Van Hoey en Van Kerschaver probeerden vruchteloos openingen te vinden maar hun akties wa ren te doorzichtig. Enkel Van Hoecke slaagde erin een paar afstandsschoten naar het Heusdendoel af te vuren. Enkele lokale spiers begonnen het nu op de heu pen te krijgen. Azarkan han teerde de grove borstel en mocht in de kleedkamer gaan mediteren over zijn fout. Danny Van Hoey on derging hetzelfde lot terwijl een protesterende Luc Marchand (na boeking) het zelfde pad mocht bewande len. Het is al bij al maar een zwakke bedoening gewor den in de wedstrijd tussen Herdersem en Bazel. Herder sem, een goede middenmo tor ontving in één van zijn laatste thuiswedstrijden het reeds veilige Bazel. De be zoekers vertoeven achter aan in de klassering maar zonder degradatiegevaar echter. Het was dan ook geen verrassing dat Herder sem de gevaarlijkste ploeg was. Zonder evenwel de for cing te willen voeren ge raakten de gastheren in het eerste halfuur aan een handvol kansen. Deze wer den echter door overhaas ting allemaal onbenut gela ten. Bazel repliceerde echter schuchter. De aanvallen van de bezoekers raakten vroegtijdig geblokkeerd. Herdersem lukte daarom verdiend de openingstreffer. Rond het halfuur scoorde Louis De Cock. Het bleef 1-0 tot de rust. In de tweede helft verwaterde deze partij tot een echte eindeseizoen- wedstrijd. Er vielen werke lijk veel te weinig kansen te noteren om van een wed strijd op niveau te mogen spreken. Veel middenspel ervoor dat de ver kleumde supporters naar het einde snakten. Men zou echter nog wel moeten toe zien hoe de bezoekers kon den tegenskoren. Een mooi doelpunt die toch even het zoutloze gedoe kruidde. Zo leverde deze wedstrijd voor beide ploegen een punt op. Voor beide elftallen echter veel te veel na deze miskleun. Als enige veront schuldiging kon misschien het onbelangrijk zijn van de ze partij ingeroepen wor den. Dit is echter geen reden om er werkelijk niets van te maken. G.D.T.

De Voorpost | 1983 | | pagina 35