Avanti verliest punt te Herstal Als het noodlot ermee gemoeid is Enkel problemen met wedstrijdplaats E.V. Aalst klopt nu Evere R.B. Dendermonde voelt zich benadeeld Buggenhout blijft titelkandidaat Ajax Lebbeke opnieuw leider Avanti 2 met de hakken over de sloot Sterk Buggenhout HANDBAL DAMESHANDBAL l* nationale Tilü-Avanti Femina: 14-35 Avanti Femina, zonder de gekwetste Biesemans en ook zonder L. Callens, moest naar het onbekende plaatsje Tilff om een van die wedstrijden te spelen die nu eenmaal moeten gespeeld worden. Van de zwakke tegenstander ondervond Lebbeke bijzonder weinig tegenstand want onder im puls van H. Bleyaert en M. De Bone was het reeds 5-18 geworden aan de rust. Niet temin betekende deze ver plaatsing een heel avontuur want de «reisleider» bleek zich vergist te hebben wat opviel toen het Nederlandse Maastricht in het zicht kwam! Meteen moest de ploeg zich reppen om nog tijdig de sporthal te berei ken om een mogelijke for fait-nederlaag te vermijden. Ook in de tweede helft deed Avanti Femina naarstig voort met loop- en smijt werk. Lut Hauwelaert. de Lebbeekse goalie, was voor de gelegenheid veldspeel- ster geworden en ook train- ster Thissen bleek weer niet te weerhouden om op haar beurt als speelster op te tre den. Al bij al werd het ei genlijk een gezellige bedoe ning die er ook al eens mag zijn na een seizoen dat, nu al met de Belgische titel in handbereik, toch erg posi tief is verlopen. EVA. HC Herstal-Avanti Lebbeke 23-23 Avanti verloor te Herstal een punt dat wel eens zwaar zou kunnen doorwegen in de eindrangschikking. Inderdaad, Neerpelt. met nog een inhaalwedstrijd te spelen tegen Grivegnée, komt nu op gelijke hoogte met de Lebbeke- naars, zodat de Limburgers er nu wel bijzonder goed voorstaan. Niettemin verwachten wij dat de beslissing slechts zal vallen op de laatste kompetitiedag met de wedstrijd Hasselt-Neerpelt, al is het nu wel zo dat Avanti op 23 april niet mag verliezen te Neerpelt. uitvallen van A. Maes met een kniekwetsuur zat daar wel voor iets tussen. Maar een 8-2 achterstand na am per 12 minuten mag wel ka- tastrofaal worden genoemd. Eddy De Smedt wijzigde toen de opstelling met J. Vermeiren i.p.v. Mertens in het doel, Schaers werd op het gevaar Reynders ge- Dat HC Herstal met het Nederlandse duo Reynders- Meivis een moeilijke tegen stander kon worden voor Avanti, was ingekalkuleerd maar dat de Lebbeekse ver dediging te Luik zou flateren was niet voorzien. Vooral tij dens het wedstrijdbegin bleek de Lebbeekse defen sie erg onzeker. Het vroeg plakt en onder impuls van een weer uitstekende Dirk Verhofstadt startte Lebbeke met een offensief dat hen 6 minuten voor de rust op 11- 11 bracht. Langs H. Vermoe- sen en Comelis werd het zelfs 12-14 aan de rust en nu zag het er wel naar uit dat Avanti de wedstrijd totaal in handen had genomen. Het begin van de tweede helft leek dit vermoeden te bevestigen. Lebbeke, langs Dirk en Koen Verhofstadt, maakte er onmiddellijk 12- 16 van en opnieuw met Mer tens in het doel, leek Avanti nu definitief op weg naar de overwinning. Na 40' maakte een uitstekende Dirk Verhof stadt er zelfs 14-19 van en een kwartier voor het einde leidde Avanti steeds met 17- 21. Niets leek de Lebbeekse zege nog in de weg te staan maar ondertussen was ook Vermoesen gekwetst uitge vallen en het fenomeen van de flaterende verdediging herhaalde zich. Gebruik makend van onoplettend heid en misverstanden in de Avanti-defensie, scoorde Herstal vijf opeenvolgende doelpunten en 9 minuten voor het einde leidden de Wapenmakers zowaar met 22-21. I- De Pauw, in de plaats van Luc Schaers. kon Reynders moeilijk uit de wedstrijd houden maar toch was hij het die na 54 minü- ten de stand opnieuw in evenwicht bracht (22-2 Een minuut later bracht Di Verhofstadt, die - wij herb len het - een opvallem wedstrijd speelde. Avcn opnieuw voor maar 2 min ten voor het einde stond de ploegen toch opniet gelijk. Een laatste vrijworp vi Dirk Verhofstadt sloeg m te pletter op het doelhout meteen was Avanti een pu kwijt. Dat Hasselt verloor Merksem is maar een schi le troost. Avanti: Mertens Vermeiren, D. Verhofsto 11, Koen Verhofstadt 3. G nelis 2, Schaers, A. Maes H. Maes 2, De Smedt, V moesen 3, De Batselier, Pauw 1(t J. Mertens, de doelman van LV Aalst, was een uitste kend sluitstuk in de verdediging. Buggenhout-Sasja 2. Buggenhout verloor tegen Sasja na een verdienstelijke match. Hie- wordt Van Nuffel gestopt in zijn doorbraakpoging (wvc) EV Aalst Evere Evere, reeds een paar we ken zeker van de promotie naar eerste nationale, is het tweede opeenvolgend slachtoffer geworden van de operatie redding van EV Aalst. Na Kapek werden nu de Brusselaars twee punten ontfutseld door een bijzon der gemotiveerd spelend Eendracht dat meteen opge klommen is naar de 10de plaats en in feite nog uit zicht krijgt op de eindrang schikking midden de klasse ring. Inderdaad. Seraing op de 4de plaats telt amper 3 punten voorsprong op de Aalstenaars maar wij gelo ven. die vierde plaats zal Eendracht geen zorg zijn. Het behoud in tweede na tionale is inderdaad primor diaal en aangezien 9 ploe gen nog in het degradatie- debat betrokken zijn. belooft het kompetitieslot nog erg spannend te worden. De wedstrijd startte bijzonder moeilijk. Beide ploegen op- 2e Landelijke Antwerp 18 sters op weg gingen naar de R.B. Dendermonde 11 I*iden.s J*» de tweede helft stuurde de L. Van der Jeught. de Den- scheidsrechter echter twee dermondse clubleider ros Beiaard speelsters naar nochtans een kalme raan de strafbank en hiervan kon met reeds heel wat handbal- Antwerp gebruik maken om ervaring was de volgende een 12.7 voorsprong op te dag nog niet te spreken over bouwen. Toen na driekwart de leiding van scheidsrech- wedstrijd coach Doorns ter Urban. Deze internatio- werd weggestuurd dreigde nale scheidsrechter zou tij- Ros Beiaard het terrein te dens de tweede helft erg verlaten. Blijkbaar werden partijdig gefloten hebben hierdoor de zenuwen van wat Dendermonde uiteinde- speelsters en scheidsrechter lijk de zege kostte. Volgens gekalmeerd, Dendermonde Van der Jeught speelde Ros naderde nog tot 15-11 7' voor Beiaard erg goed na een het einde maar de 18.n ne_ rampzalig wedstrijdbegin. derlaag bleek toch niet meer Antwerp leidde met 5-0 na te vermijden. 12'. Via treffers van Heirman R B Dendermonde: M. en B. Van der Jeught nader- Dooms en Van Hove, B. Van de Ros Beiaard tot 8-7 aan der jeught 2. J. Heirman 7, de rust na een opmerkelijk Hofman 1, De Decker 1. Moo- tweede kwartier en het zag nen en M Hermans, er naar uit dat de bezoek- EVA. Groot-Bijgaarden-Bug- genhout: 4-7 Dank zij een hard bevochten bleek Groot-Bijgaarden niet zege tegen het in verdedi- meer opgewassen tegen de ging moeilijk te manoeuvre- fysisch sterkere bezoek- ren Groot-Bijgaarden, blijft sters. Eerst Roman op 7-m Buggenhout in de running worp, daarna Bleyaert en voor de titel. Vooral de eer- dan Verstappen brachten ste helft werd gedomineerd Buggenhout 2-6 voor en met door twee sterke verdedigin- een stond de Buggenhoutse gen. De thuisploeg opteerde zege vast. De ploeg van trai voor een 6-0 verdediging die ner-coach J. Van Dam blijft voor Buggenhout zo goed als dus samen met Avanti 2 en niet te ontmantelen bleek. -Gent op de tweede plaats en Maar ook de ploeg uit de aangezien Daza. de leiders- bosgemeente met een 5+1 ploeg, regelmatig steken verdediging bleek de Bra- iaat vallen, zit er eventueel bantse aanvalsters de baas nQg een titel in voor de Bug- te kunnen zodat de rust aan- genhoytse dames. Scoor- brak met de mini-score 1-2. den: Verest 1, Bleyaert 2, Na de rust werd het wel Sanders 1, Verstappen 1. Ro- onmiddellijk 2-2 maar eens man 2. Buggenhout overschakelde EVA. op een hogere versnelling Ajax-Lebbeke-Mechelse. Dirk Van Medegael gaat scoren uit valworp. Dankzij deze i is Ajax opnieuw leider in lste landelijke (wvc) Landelijke Aj. Lebbeke Mechelen teerden voor een bijzonder gesloten verdediging zodat na een kwartier het score bord amper 1-1 aanwees. Een enorm sterk spelende Mare Baeyens zou de wed strijd in het voordeel van de thuisploeg oriënteren en via 5-4 zorgde hij voor een 7-4 voorsprong aan de rust. De 10 eerste minuten van de tweede helft werden duide lijk gedomineerd door een sterk spelende thuisploeg die na 40 minuten leidde met 12-7. Evere begaf echter niet en even vlotte het wat minder goed bij Eendracht zodat de bezoekers na drie kwart wedstrijd tot 12-11 konden naderen. Nu werd het bepaald spannend maar toch bleef Aalst een puntje voor. Via 13-12 en 14-13 werd het 15-13 langs Van Malde- ren 9 minuten voor het ein de. Met nog 4 minuten te spelen naderde Evere nog tot 15-14 maar een bijzonder knap spelende thuisploeg liet de overwinning niel meer ontglippen. De strijd om het behoud lijkt nu dui delijk de goede richting uit te gaan voor de ploeg van een gelukkige trainer M. Wellekens. EV Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, M. Bayens 6, D. Bayens 1, R. Bayens 1, Van Herreweghe. Steemans 1, Van Der Borght 3, Van Malderen 2, De Cock 1 en Vinck. Reserven: EV Aalst-Evere 14-19 Rust 7-13. Scoorden: De Troch 1, Cooreman 5, R. Arijs 1. De Jaegher 2. De Cock 1, E. Verhoeven 1, Vink 3. (eva) Een week geleden, na de nederlaag te Houthalen, leek de titel definitief verlo ren voor de Ajaxleden. Het voorbije weekend kwam echter de verrassing. Leider Houthalen verloor te Beerse en meteen staat Ajax weer aan de leiding met één punt voorsprong, zelfs indien Houthalen zijn achterstalli ge wedstrijd wint. Niettemin zal Ajax nog geen viktorie kraaien want op 17 april moeten de Lebbekenaars naar datzelfde Beerse zodat het kompetitieslot nog enorm spannend kan wor den. Hekkensluiter Mechelen was zaterdag geen partij voor de Ajacieden. Lebbeke deed zowat wat het wilde en het was duidelijk dat de tegenstand te zwak was om gedurende 60 minuten ge- koncentreerd te blijven. Dit resulteerde in heel wat ge miste kansen bij Ajax maar wellicht was deze wedstrijd een gedroomde gelegenheid om op het terrein de opdof fer tegen Houthalen te ver werken. Ajax wist op dat ogenblik inderdaad nog niet dat Houthalen verloor te Beerse. Het waren welis waar de bezoekers die de score openden en na 8 minu ten leidde Lebbeke slechts met 2-1. Even later was het nochtans reeds 6-1 gewor den en van dan af kon men dan nog moeilijk van een wedstrijd spreken. De eerste helft werd afgesloten met 13-6 cijfers en tijdens de tweede helft werd het een- richtingshandbal voortge zet. Na driekwart wedstrijd leidde Ajax met 18-8 en 5 minuten voor het einde wees het scorebord 22-11 aan. Tijdens de laatste se- konden was het de beurt aan doelman De Bruyn een 7-m worp om te ze waardoor de 26-12 eir fers op het scorebord schenen. Na de wedstrij gen Beerse volgt nog bezoek van Antwerp en een zal Ajax weten of he 23 april de titel mag viei Ajax Lebbeke: De Bruy Van Bosbeke, M. Huyck D. Huyck 7. Van Geel 3, Proft 1. Holbrecht. Quidé Vermeiren 3, Jacobs. Medegael. Reserven: Ajax Lebbeke-Mechelen 22-13. Reeds na de eerste (rust 12-3) stond de Ajai ge vast. In het tweede strijdgedeelte dreef o.ai Vooren de Ajax-voorsp stelselmatig de hoogtl Scoorden: Wesemael 3. paert 4, De Saedeleerl Vermeiren 1. J. Van Bies Van Vooren 9, J. Jacobs r Provinciale Wolvertem Avanti 2 Handbalploeg Rosis Aalst kan op een suksesvol seizoen terugblikken (per) Brabo Denderbelle-Stenor 2. R. De Smedt brengt Brabo op 6-7 maar zes minuten later is Denderbelle een geslagen ploeg. Rust 6-12. (wvc) Na de zege te Wolvertem staat Avanti 2 er wel bijzon der goed voor om de titel en de daaraan verbonden pro motie te behalen maar de Brabanders hebben het de ploeg van trainer De Nil bij zonder moeilijk gemaakt. Vooral tijdens de eerste helft en ook in een prangend slot kreeg Avanti het bijzonder moeilijk. Er was tijdens het laatste wedstrijdkwartier zelfs een uitstekende doel man Coppens nodig om dankzij het o.a. stoppen van twee 7 m-worpen de Avanti- overwinrjing niet erg proble matisch te laten worden. Tijdens de eerste helft bleef Avanti bijna konstant op achtervolgen aangewe zen. Wolvertem leidde met 3-1 na 4 minuten en er was een weer bijzonder knap spelende B. Van Ransbeeck nodig om Lebbeke voor een groetere achterstand te be hoeden. Na een kwartier bracht hij Avanti gelijk (4-4) maar aangezien Avanti heel veel balverlies leed kon Wolvertem, dat bijzonder goed de tegenaanval speel de, opnieuw voor geraken (6-4 na 18'). Bij een 8-5 score was het M. Vlassenroot die Avanti in de wedstrijd hield met drie opeenvolgende treffers (10-8) en het was Van Ransbeeck en een eerder ongelukkig afwerkende Ag- neessens die Lebbeke aan de rust op 10-10 brachten. Na de rust leek Lebbeke op weg naar de zege. Het werd onmiddellijk 10-12 en bij een 13-16 stand na 40' nam Cop pens de plaats in van een verdienstelijke Schellekens in het Lebbeekse doel. Tien minuten voor het einde wees het scorebord 17-19 aan maar kort daarna moest diezelfde Coppens erg sterk spelen om het offensief van Wolvertem in te duiken. Niettemin was de thuis ploeg 5' voor het einde 20-20 gelijk geraakt vooraleer Waumans en Moyersoon de Avanti-overwinning konden veilig stellen. Avanti 2: Coppens en Schellekens, Moyersoon 2, Van Ransbeeck 10. Herts- sens 2, Agneessens 3, Van Den Broeck, Van Langenho- ve, De Feyter, Vlassenroot 4, Waumans 1, De Nil. Robuco Buggenh. 11 Sasja 2 14 Bij Robuco zat men na de wedstrijd zowat in zak en as. Inderdaad, tegen Sasja 2 maakte Robuco een serieuze kans om de 2 punten te win nen die wellicht noodzake lijk zijn om het behoud te verzekeren. Een eerste op doffer kwam er reeds op de laatste training. M. De Proft, zowat de motor van de Ro- buco-ploeg, moest forfait geven met een oogkwetsuur en toen men na 20 minuten een uitstekende Brouillard verloor wegens kwetsuur werd Robuco zowat ont hoofd. Temeer daar men ook J. Van Damme wegens le gerdienst niet kan opstel len. Ondanks deze praktisch onoverkomelijke handicap speelde Robuco een erg goeie wedstrijd. De ploeg speelde erg gemotiveerd. Vooral in de verdediging klopte alles perfekt. Trainer De Vlieger had met zijn 6-0 opstelling duidelijk goed geweten wat voor vlees hij in de kuip had met Sasja en als er dan toch eens een bezoeker door de mazen glipte was een weer bijzon der knappe doelman Ver- maesen paraat om het ge vaar te keren. Aanvallend schoot Robuco, vooral na het uitvallen van Brouillard, echter te kort. De Vuyst werd toen met een persoonlijke bewaker bedacht en meteen werden de aanvalsmogelijk- heden van de thuisploeg be perkt tot hoek- en pivotwerk. Dit kwam ondermeer duide lijk tot uiting, telkens Robu co in numerieke meerder heid kwam. Tijdens het tweede gedeelte noteerden wij zo drie twee minuten straffen voor Sasja zonder dat Robuco iets van zijn ach terstand kon ophalen, in tegendeel, het was Sasja dat zelfs eenmaal scoorde. Buggenhout werd onmiddel lijk op 0-2 geplaatst. Langs Brouillard en De Maer- schalck werd het 2-2 na am per 3 minuten en het was daarna Buggenhout dat met enorm wilskrachtig spel het wedstrijdverloop in handen nam. Een uitstekende Brouillard. flink gesteund door De Vuyst zorgt voor 4-3 na een kwartier en 8 minu ten voor de rust was het een goede De Maerschalck die Buggenhout 6-5 voorhield. Bij een 6-6 stand 6 mia voor de rust viel Broui dan uit met een hoofdk suur en de eerste helft afgesloten met 6-7 cijfe het begin van de twi helft behoedde Vermei zijn ploeg voor een achterstand maar toch Sasja er 6-9 van maken i aleer P. Vermeiren naai gevoel een echte belol Buggenhout. kon tegel ren. Na 40 minuten Van Nuffel er 8-9 van ondertussen had Rol ondanks de totale inzel kans verkeken om da hun numerieke meerdei het wedstrijdbeeld te c teren. Tot 9-10 blijft in het spoor van de b kers maar ondanks e: knappe reddingen van per Vermaesen wordt 14 vooraleer Buggel langs Moyersoons noj kan scoren. Het was Nuffel die 2 minuten het einde de 11-14 cijfe het bord bracht. 1 Buggenhout: scoorde Maerschalck 2, Brouilk De Vuyst 2. Van Romp P. Vermeiren 1, Van Nu Moyersoons 1 Jeugdhandbal Buggenhout 25 Ajax Lebbeke 9 Het in gestalte en kracht bevoordeelde Buggenhout overspeelde het moedige Ajax tijdens de eerste helft, ken 7, De Wolf 5. Verb Langs Volders en Vereecken Volders 7, Verhelen werd het 9-0 na 16 minuten Leeuw 2. Aelbrecht. M en de eerste helft werd afge- 1Ajax: Moens. Croffl sloten met 11-1 cijfers. Tij- Verhaevert 1. W. Md dens de tweede helft verliep De Potter 1, Verheyt de wedstrijd meer gelijkop- Bosmans, Ravijts, gaand. Buggenhout: Ver- man, Parewyck, Mi<|7ur meiren en Peleman, Vereec- Buytaert.

De Voorpost | 1983 | | pagina 36