Turnkring Rust Roest uit Sint-Niklaas weer schitterend te Oostende. Zeelse turngilden presenteer den een geslaagde turnshow! HANDBAL Weinig tegenstand Jochewoa Aalst op de sukkel 7 m-worp beslissend Brabo Denderbelle heeft geen kans Dirk Heymans HANDBALKALENDER Rustige Statutaire Algemene vergadering Kraainem-Avanti Lebbeke lEC-SPO SUfSBS WftC-SPWI |MSMK De Voorpost - 1.4.1983 - 37 2* Landelijke HBC Dendermonde 27 Izegem 13 Het door degradatie be dreigde Izegem was duide lijk niet die tegenstander die leider Dendermonde het vuur aan de schenen kon leggen. De thuisploeg boek te dan ook een gemakkelijke overwinning en is met 4 punten voorsprong drie wedstrijden voor het einde toch wel goed op weg om de kampioenstitel binnen te halen. De bezoekers konden slechts een kwartier weer stand bieden aan de ploeg van trainer Trienpont die in het wedstrijdbegin toch moeilijk tot scoren kwam. De wederoptredende Van de Velde had de score geopend na 4 minuten en na 13 minu ten leidde Dendermonde met 3-0 via treffers van Trienpont en Batselier. Na een kwartier spelen konden de bezoekers him eerste doelpunt scoren maar dit was het sein tot een Dender- monds offensief dat resul teerde in 7-3 na 20 minuten. Met een 11-5 ruststand kon de thuisploeg reeds aan uit hollen denken. HBC wou er echter meer van maken dan een probleemloze overwin ning en na 40 minuten had o.a. De Bock voor een 18-8 score gezorgd. Zeven minu ten voor het einde leidde de thuisploeg met 25-11 waar na de teugels enigszins ge vierd werden. Het was Gys- sels die tijdens de laatste minuut de 27-13 cijfers op het scorebord bracht. HBC Dendermonde: Mannaert en Quisquater 1, Van De Velde 1, Trienpont 3, Batselier 1, Gyssels 4, Van Cauwen- berghe 5, Hoorelbeke 1, Van Der Veken 4, De Pauw 2, De Bock 5. (eva) nood aan nog twee supple mentaire punten om hele maal zeker te zijn de degra datie te ontlopen. lochewoa Aalst: De Gusseme, J. Die- pendaele 5, Eckeman. Petré 3. Van Herzele 1, Van de Vijver 1, Quintelier 1, De Ketelbutter 2, Van Sinay. Menen 32 Jochewoa 13 De kompetitieonderbre king heeft lochewoa Aalst blijkbaar geen deugd ge daan. Na een periode van hoogkonjunktuur in de maanden januari-februari is Jochewoa na de W.K. -onder breking op de sukkel ge raakt. Ook te Menen kwam dit duidelijk tot uiting. Kon Aalst tijdens de eerste helft nog enigszins wedijveren met de vlot spelende thuis ploeg, na de rust werd het helemaal een débócle. De wedstrijd was niet slecht ge start voor J. Diependaele en Co, die na 10 minuten leid den met 2-3 en een 5-3 stand na een kwartier liet de af straffing zeker niet vermoe den. Niettemin kon de thuis ploeg reeds bij de rust een 12-6 voorsprong verantwoor den. Tijdens de tweede helft speelde Jochewoa nog een vijftal minuten mee maar daarna volgde een resem slechte passen, een karre- vracht balverlies en ook de verdediging stapelde de fla ters op. Menen bouwde vooral via tegenaanvallen de voorsprong uit en een ontgoocheld Aalst liet toen duidelijk de armen hangen. Jochewoa heeft nochtans Lokeren Wemmei Het werd een erg span nende bedoening tussen Lo keren en Wemmei, twee ploegen die bijzonder ge makkelijk scoren. Het was uiteindelijk een 7-meter- worp, gefloten door de Lo- kerse scheidsrechter Fl. D'Hanis, die het afwezige duo Ganzeman-Wijnant ver ving, die besliste over winst of verlies. De thuisploeg, waarbij naast doelman Fl. Dhanis - voor de gelegen heid scheidsrechter - ook coach De Mol ontbrak, moet de nederlaag hard zijn aan gekomen. Niettemin was men bij de thuisploeg erg tevreden over het debuut van doelman Leemans, die het bijzonder goed deed. Na een gelijkopgaand wed strijdbegin moest in het zicht van de rust Lokeren de rol lossen zodat Wemmei na 30 minuten leidde met 8-11. Het eerste kwartier van de tweede helft voerde de thuisploeg de forcing en dit resulteerde in een 18-18 sco re na driekwart wedstrijd. Lokeren nam zelfs de lei ding en via 19-18 werd het 22-21 met nog een vijftal mi nuten te spelen. Via tegen aanvallen, het gevolg van te ondoordacht op doel beslui ten bij Lokeren, kon Wem mei 22-23 voor raken maar toch slaagde de thuisploeg erin nog gelijk te maken. Een onbetwistbare 7-m- worp in het voordeel van de bezoekers deed uiteindelijk de balans overhellen. HC Lokeren: Leemans, Rombout 5, A. D'Hanis 1, Donck 6, Weyers 3, De Brou wer 5, K. Weyers 1, Lenaerts 2, De Bruyne. (eva) HBC Dendermonde 2 31 Haachtse 2 8 Dendermonde 2. leider in de «niet-promoveringspou- le» ondervond bijzonder weinig tegenstand van een onvolledig Haachtse 2. Na 10 minuten leidde de thuis ploeg met 4-2 en een oppor tune Hoorelbeke zorgde met drie opeenvolgende treffers voor 7-2 na een kwartier spe len. Bij de rust leidde Den dermonde 2 reeds met 12-4. Na de rust werd Haachtse nog nadrukkelijker onder de voet gelopen door de thuis ploeg die o.a. langs Ver- leyen en Trienpont naar een 31-8 zege stevende. HBC Dendermonde 2: scoorden: Claessens 2. Hoorelbeke 5, Verleyen 7, Trienpont 6, Van Der Veken 3, Assaert 3, Van Renterghem 1, De Smedt 2, Rosseel 2. (eva) Brabo Denderbelle 21 Stenor 2 29 Voor Brabo Denderbelle is alle hoop op behoud in 2de landelijke nu wel definitief vervlogen. Tegen het ver rassend zwak spelende Ste nor 2 kon het verjongde Bra bo slechts gedurende een kwartier de indruk wekken het te kunnen halen. Langs Thollenbeek leidde Brabo met 4-1 maar dan begon het zowel in aanval als in ver dediging te rommelen. Ge legenheidsdoelman D. Uyt- tersprot stopte bij een 4-2 stand nog wel een 7-m worp maar kort daarna leed Bra bo balverlies wat resulteer de in een 4-4 score na 19 minuten. Tien minuten voor de rust kwamen de bezoekers voor het eerst op voorsprong (4-5) en met een 6-12 ruststand was de wedstrijd reeds be keken. Na de rust kon Brabo dan gelijke tred houden met de bezoekers maar iets van de opgelopen achterstand goed maken zat er duidelijk niet in. Via 8-19 na 40' en 15-26 10 minuten voor het einde wed den de 21-29 cijfers bereikt. Brabo Denderbelle: D. Uyttersprot, R. De Smedt 1, Bouteille 3, Verpoest 1, Thol lenbeek 11, D. Van Goe- them. Van Goethem 4, Vinck 1. Van Keer, Goeman. Dirk Heymans, de doelman van Red Star Opdorp is in zijn nopjes. Niet omwille van de resultaten van zijn klub. Wel om het feit dat een uitstap naar Frankrijk is voorzien. Red Star neemt daar immers deel aan een voetbaltomooi. «Een gele genheid om eens een Frans lief onder de arm te nemen», lacht Dirk... Buggenhout Ajax Lebbeke kon de rust berei ken met een 4-7 voorsprong, maar moest tijdens de twee de helft het initiatief aan de thuisploeg laten. Het was Bertin die even voor het eindsignaal Ajax tot een ge lijkspel dwong. Buggen hout: Peleman, De Nul, Van Dam. Mertens 2, Aelbrecht 2, De Wolf, Bertin 4, De Leeuw 3, De Bleser, Verstap pen. Ajax Lebbeke: Moens, Verheyden 5, Cooreman 1, Bosman 2, Ravijts, De Bus- schere, Bogaerts, Heyvaert, Cleymans 2, Parewijck 1, Buylacrt. J(eia) Dames le nationale zat. 2/4 te 17u30 Angleur-Avanti Lebbeke le landelijke zat. 2/4 te 17 uur Meiveren - E.V. Aalst Heren le provinciale zond. 3/4 te 13u45 Haachtse 2 - Waasmunster. Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen Zondag werd te Dendermonde de jaarlijkse statutaire algemene vergadering gehouden van de Oost-Vlaam- se'handbalclubs. Voorzitter F. Lievens noteerde 4 afwezige clubs nml. Waasmunster, Lokeren, Aalst Sportief en Rosis Aalst. Na het nazicht van de vol machten hield P. Dauwe een overzicht van het activi- teitsverslag en lichtte de plannen toe voor het seizoen 1983-84. Ook de begroting van penningmeester W. Van Hove en de wijziging van enkele reglementtek sten werden zonder opmerkingen afgewerkt. Aange zien er geen interpellaties werden ingediend verliep ook dit agendapunt zonder opmerkingen en kon men onmiddellijk overgaan tot de, verkiezing van drie leden van het P.K.O. die dit jaar herkiesbaar waren. De Nil, De Vlieger en Vermaesen haalden het zonder moeite. Onder het punt varia kwam er dan toch enige beroering onder de vergadering toen het V.H.V. be leid i.v.m. de nationale ploeg werd onder de loupe genomen. Tegen de jaarlijkse A.V. van de V.H.V. zal het P.K.O. hierover trachten een eensgezind stand punt van de clubs te vertolken. Het vlotte verloop van deze provinciale A.V. in acht genomen dient er aangenomen dat de clubs het eens zijn met het gevoerde beleid van het P.K.O. EVA. 1/4 finale Beker van België Met Kraainem, een ploeg die vierde staat in tweede nationale, als tegenstander in de kwartfinale van de Beker van België, mag Avanti zich klaarmaken voor het betwisten van de 1/2 finales. Kraainem, onder de hoede van trainer-coach Mare Janssens, kan zich in eigen zaal mogelijk overtreffen maar aangezien er ook een terugwedstrijd gespeeld wordt te Lebbeke en er geen voorgift meer gegeven wordt in dit stadium, kan Avanti moeilijk iets gebeuren. Met de wedstrijd Neerpelt-Sasja wordt er voor de halve-finales nog een kanshebber uitgeschakeld zodat Avanti mits een tikkeltje geluk in de volgende loting een serieuze kans maakt om door te dringen tot de finale. Niette min zal er ook moeten rekening gehouden worden met Olse Merksem mochten de Antwerpenaars erin slagen H.C. Herstal uit te schakelen. Het programma ziet er uit als volgt: Beyne - Angleur H.C. Herstal - Olse Merksem Neerpelt - Sasja Kraainem - Avanti Lebbeke Avanti speelt eerst te Kraainem op 10 mei en op 12 mei (O.-H.-Hemelvaart) wordt te Lebbeke de terug wedstrijd gespeeld in deze kwartfinale. EVA. De Zeelse turnkring Vlug en Vroom met de meisjesgilde St.-Lutgardis en de jongens- groep St.-Xaverius gaven in sporthal VHVD voor 1000 en thousiaste ouders en sym pathisanten een unieke tumshow. De bedoeling het massaturnen te propageren mag zeker geslaagd ge noemd worden. De kijkers werden al geboeid bij de openingsparade: een geza menlijk optreden van de jon gens en de meisjes. Iedere leeftijdgroep kwam aan zijn trekken en de allerkleinsten van minder dan 7 jaar oogst ten enorme bijval met hun muizenval. Goed turnen, voortreffelijke ritmiek en gesmaakt jazz- ballet kruidden het eerste deel van het turnfeest. Na de pauze kwam er onmid dellijk sfeer in de zaal met een knap opgevoerde mas: saritmiekoefening. Het meer gevorderde volgde daarna, toen de Olympische disci plines aan de beurt kwamen en het bewijs leverden, dat in beide groepen genoeg in houd zit om zowel op regio naal als nationaal vlak een woordje mee te praten. De oudere meisjes gaven ver volgens een ritmische reeks ten beste, die een knappe aanloop betekende naar wat de jongens daarna brachten met hun ruimteoe fening. In een donkere zaal met fluorescerende effekten waande men zich werkelijk in de ruimte en voor de uit voerders was er een enorme koncentratie nodig om de opgelegde oefeningen ge lijktijdig en ritmisch uit te voeren. Dat, zoals Vlug en Vroom het schreef, turnen de basis van alle sporten is, werd tijdens de geslaagde jaar lijkse show nogmaals be vestigd. Elkeen van groot tot klein kan er terecht en wordt de mogelijkheid geboden om in ideale omstandighe den de verschillende disci plines te beoefenen. BENO Verb beien ht. M Croffl M# rheyd ts, Mitl Turnshow te Een week na het suksesrijke derde internationaal turnga- la van Rust Roest stonden de leden van deze turnkring wéér in de belangstelling. Ditmaal te Oostende waar onder grote publieke belangstelling enkele kampioenschappen der Vlaamse turnliga werden betwist. Tumbling en mini- trampoline stonden daarbij het meest centraal. In deze reeksen werden de beste prestaties voor Rust Roest gele verd door Marie-Paule Thiébaut (3de plaats kampioen schap tumbling en 2de in het open nationaal tornooi). Patrick Van Leuven (2de plaats kampioenschap tumbling 3de in het open nationaal tornooi) en Chris Muylder- ns (3de plaats kampioenschap tumbling en 4de in het open nationaal tornooi). Bij de meisjes werd het een minder resultaat voor Nele Neirinckx en Christel Tinck. Deze zouden zelfs een ticket voor de finale niet halen. Bij de jongens kwamen Yves Thiébaut en Filip Van Roey daarvoor ook niet in aanmer king. Werken Baart Kracht Dendermonde: enkele schitte rende prestaties te Oostende Op deze kampioenschappen werd Werken Baart Kracht uit Dendermonde ook door enkele turners vertegenwoor digd. Opvallend daarbij werd Jan Van Akoleyen alleszins. Deze veroverde een eerste plaats in de A-kategorie tum bling en hield meteen ook twee Sint-Niklase rivalen achter zich. In de C-reeks werd hét voor Guy Muyzewinkel een schitterende tweede plaats. Verder waren er ook nog bemoedigende verrichtingen van Hans Van Akoleyen, G. Christiaens en Baekens. Alleen deze laatste zou de finale ook niet halen... uitslagen: kampioenschap V.T.L. Technische Tumbling Meisjes kategorie C -14 jaar 1. H. Verstraete, RR Brugge 2. Decoussemaker, RR Brugge 3. Greet Quinten, Olympia Koersel 4. DebaweyeA., Olympia Koersel 5. Nele Neirinckx, RR Sint-Niklaas 6. Kathy De Meyer, Sterk en Lenig, Drongen 7. Christel Tinck, RR Sint-Niklaas Meisjes kategorie B. +14 j. 1. C. Renould, Noordzee, Oostende 2. A. Pape, Noordzee. Oostende 3. Marie-Paule Thiébaut. RR Sint-Niklaas 4. Ruy akers, Melsele 6. De Laet, Melsele 6. Van Houte, Melsele Jongens kategorie C. -14 j. 1. Van Maele, RR Brugge 2. Guy Muyzewinkel. WBK Dendermonde 3. G. Belis. Sirene Middelkerke 4. Chris Muyldermans. RR Sint-Niklaas Jongens vkategorie B, +14 j. 1Zanders. Noordzee Oostende 2. Goyvaerts. RR Brugge 3. P. Belis, Sirene Middelkerke 4. Hans Van Akoleyen,' WBK Dendermonde 5. G. Christiaens. WBK Dendermonde 6. De Rens, RR Brugge Baekens, WBK Dendermonde Jongens kategorie A 1Jan Van Akoleyen, WBK Dendermonde 2. Patrick Van Leuven, RR Sint-Niklaas 3. Chris Muyldermans, RR Sint-Niklaas Nationaal Open Tomooi Tumbling 47,95 47,70 47,65 Meisjes 47,20 - 27,20 27,15 48,60 1Claudia Peeters, Olympia Koersel 2. Marie-Paule Thiébaut, RR Sint-Niklaas 3. Geert Quintens. Olympia Koersel Jongens I. Wim Van Landeghem, Kindervreugd Antwerpen 48,05 2. Jan Van Akoleyen. WBK Dendermonde 47,75 3, Patrick Van Leuven, RR Sint-Niklaas Kampioenschap mini-trampoline Vlaamse Turnliga Ploegenklassement 1. Sterk en Lenig, Drongen 2. Aktiva, Berendrecht 3. Beveren-Leie 4. WBK Dendermonde 5. Trampo's Ingelmunster 6. KVGD Oostende 7. Gymfoens Brasschaat 8. Wommelgemse Turners 9. OTV Noordzee Oostende 10. Sirene, Middelkerke II. Athene, Destelbergen 12. KVGO Oostende 41,55 39,60 21,30 438,25 43,65 41,45 41,20 46,90 46,75 46,25 44,25 42,75 25,10 Roger Van 53,05 48.30 47,80 52,45 47,80 93,30 93,30 92,00 91,10 90,45 90,25 89,55 89,20 85,00 84,10 82,40 76,05 Laere miff rouil ofdk elft :i)ter IWS Zele. De jongste meisjesgroep (-7) demonstreerde een oefening die «de muizenvalwerd gedoopt (gvw) Turnshow te Zele. De massale openingsparade was een suksesvol begin van een bijzonder geslaagde show (gvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37