Snuffel eindigt tweede Verrassingen van bij de start Verdiend! Gewonnen... maar toch degraderen Thuisnederlaag als slot Stekene verloor tegen staartploeg Rapid Sint-Niklaas degradeert toch Zeker geen eindeseizoensfeer! Sinda Sint-Niklaas redt zich op allerlaatste speeldag Baasroods liefhebbersverbond Volley-opleiding VOLLEYBAL 44 -1.4.1983 - De Voorpost Gilvoc-VDB Moderna 3-2. Romy Borms zal de bal plaatsen terwijl Conny Borms, Lieve De Man en Diane Baum toekijken Heren: 4e nationale D Juvenes - Veume: 2-3. Set standen: 9-15, 15-5, 15-6, 10- 15, 5-15. De winst waar men op gere kend had kwam er niet te Zele. Niettegenstaande Ju venes goed op weg was door een opgelopen setnederlaag recht te zetten door de twee volgende met glans te win nen. In de aanvangsminu- ten was het al Veume dat de klok sloeg met Zele dat goed verdedigde, maar wat aan- valskracht miste om de za ken recht te zetten. Deze was er wel tijdens de twee volgende sets, terwijl de re ceptie zich had hersteld en resulteerde in een goede spelopbouw met het geken de resultaat. Tijdens de voorlaatste beurt geraakt de thuisploeg nog aan tien punten, maar over de laat ste set is dan, gezien de setstand werkelijk niets meer te vertellen. De ene fout na de andere Veume eenvoudige punten om de set in vijftien minuten af te maken. Reserven: Ju venes - Veume 1-1. Setstanden: 14-16, 15-8. Dames: 2e provinciale A Gent - Juvenes: 2-3. Setstan den: 15-5, 15-7, 7-15, 4-15, 9- 15. Na een wedstrijd die een vrij eigenaardig verloop kende, daar was zeker het kleine en lage zaaltje van de lokalen de oorzaak van, stond Ju venes plots op een 2-0 ach terstand. Hoeveel opslagen in het net belandden is niet te tellen, zonder daarbij de verdediging te vergeten die de ballen tegen het plafond en de zijmuren keilden. Dit alles was natuurlijk niet van aard om fut te brengen in het Zeelse huishouden. De Zeelse dames waren uitein delijk de studieronde goed doorgekomen en begonnen aan hun aktie. De droom van de Gentse meisjes om de kampioenen te verslaan was voorbij. Zele begon sneller te akteren wat de lokale verdediging in moei lijkheden bracht, waarvan Juvenes gretig gebruik maakte om de gemaakte ga ten te benutten. De verdediging van Juvenes slaagde erin de hindemis sen te omzeilen en gaf kans aan de spelverdelers om de opbouw verzorgd uit te voe ren, zodat de aanval puik kon worden afgewerkt. De derde en vierde set werd met groot verschil gewon nen en weer diende een vijf de beslissende beurt uit sluitsel te brengen. De mo tor van de thuisploeg die de vorige beurten sputterde be gon weer wat regelmatiger te draaien, maar Juvenes bleef er lustig op doorhame ren zodat de Gentse afweer brak. Kampioen worden met maar een verloren wed strijd, het mag een prestatie heten! Reserven: Gent - Ju venes 2-1. AJZ K.W.B. Volleybal De 11e kompetitie in het K.W.B. Verbond Dender- monde is pas gestart en er vielen reeds enkele verras singen te noteren. In reeks A werd Denderbelle op eigen terrein geklopt door Baasro de. Meteen worden de Baas- rodenaars aangezien als een serieuze kandidaat voor de titel. Ook in reeks B een niet voor ziene uitslag. Dendermonde B klopte titelkandidaat Op wijk en blijft na 2 wedstrij den samen met Overmere A onverslagen. Nog niet opge nomen in de uitslagen maar ons wel bekend is de uitslag Overmere A - Dendermon- deB 2-3. Meteen komt Den dermonde totaal onver wacht alleen aan de lei ding. Reeks C verzamelt 4 ploegen aan de leiding die de nederlaag nog niet ken den zodat het in deze reeks wellicht erg spannend kan worden. Uitslagen en rangschikkingen Wedstrijden van 13 maart 1983 Reeks I Denderbelle B-Baasrode B 2-3 Gremb. A-Gremb. B 1-3 Zele Center-St. Gillis 3-0 Moerzeke-Hamme Center 3-0 Reeksn Opwijk-Denderbelle A 3-0 Hamme H. Fam.-Overmere A 2-3 Dendermonde B-Keur B 3-1 Kalken A-Nijverseel 3-0 Reeks m Dendermonde C-Baasrode C 2-3 Oudegem-Kalken B 3-1 Overmere C-Overmere B 3-1 Boonwijk-Zele Kouter B 0-3 Greenbergen C-Zele Kouter A 3-0 Wedstrijden van 20 maart 1983 Reeks I Baasrode B-Grembergen A 3-0 Grembergen B-St. Gillis 3-1 Moerzeke-Keur A 2-3 Denderbelle B-Zele Center 3-1 Reeks II Overmere A-Denderbelle A 3-0 Hamme H. Fam.-Keur B 3-1 Nijverseel-Schellebelle 2-3 Dendermonde B-Opwijk 3-1 Reeks m Baasrode C-Oudegem 3-1 Kalken B-Overmere C 0-3 Zele Kouter A-Zele Kouter 1-3 Overmere B-Denderm. C 3-0 Boonwijk -Grembergen C 0-3 Klassement reeks I 1. Baasrode B 2 2 0 6 Grembergen B 2 2 0 6 3. Moerzeke 2 115 4. Denderbelle B 2 1 1 5. Zele Center 2 114 6. KeurA 110 3 7. Grembergen A 2 0 2 1 8. St. Gillis 2 0 2 1 9. Hamme Center 10 10 Klassement reeks II 1. Overmere A 2 2 0 6 Dendermonde B 2 2 0 6 3. Hamme H. Fam. 2 115 4. Opwijk 2 114 5-. Kalken A 110 3 6. Schellebelle 110 3 7. Nijverseel 2 0 2 2 7. Keur B 2 0 2 2 9. Denderbelle A 2 0 2 0 Klassement reeks m 1. Grembergen C 2 2 0 6 Zele Kouter B 2 2 0 6 3. Overmere C 2 2 0 6 4. Baasrode C 2 2 0 6 5. Overmere B 2 114 6. Oudegem 2 114 7. Dendermonde C 2 0 2 2 8. KalkenB 2 0 2 1 9. Zele Kouter A 2 0 2 1 Twee in degratiegevaar ver kerende teams stonden op deze laatste kompetitiedag tegenover elkaar. Het groei de uit tot een zeer spannen de aangelegenheid. Zowel voor Turnhout, Sferos Dein- ze als Rapid Sneeuwwitje zat de mogelijkheid erin om Maasmechelen te vergezel len naar tweede nationale. Voor Turnhout volstonden twee winnende sets. Rapid moest liefst met 0-3 winnen. Indien Deinze verloor met 0- 3, was Rapid ook nog met 1- 3 zeker van zijn plaats in eerste nationale. De konklu- sie dat de Rapidjongens in de slechtste schoenen ston den is dus vlug getrokken. Muyldermans Jos, Hoffman Mark. Vander Vreken Ar nold. Van Acker Danny, Poppe Danny en De Geyndt Raymond vatten langs be zoekerszijde de wedstrijd aan. Gespannen tastten bei de zestallen eikaars zwakke punten af. Als een slak kroop de score na 3 volledi ge rotaties naar 4-2. Op ge lijke hoogte klopte de Tum- houtse Van Opstal met korte steeksmashes op den «3» opnieuw een kloof: 8-5. Aan de bezoekers kwamen als een homogeen aanvallend en verdedigend zestal voor het voetlicht. Een half uurtje was genoeg om met 5-15 en 9-15 setstanden aan 2-2 cij fers te komen. Kras rukten de Sneeuwwit jes op naar 2-5. Twijfelach tig was het toen het home team er 4-5 van maakte. De bezoekersspionkop ratelde, belde, schreeuwde en klop te verwoed. Van Acker en Poppe smashten onhoud baar door het Tumhoutse blok. Na het wisselen op 4-8 sloegen de bezoekers een geruststellende 4-12 kloof. Enkele schoonheidsfoutjes stopten de opgang: 7-12. Van de Vreken kwam toen onhoudbaar voor de dag en maakte meteen ook een ein de aan deze 1.45 u. durende zenuwslag. De overwin ningsroes was echter vlug getemperd. Een telefoontje naar Deinze leverde de uit slag: Deinze - Temat 3-1! De degradatie naar tweede nationale was dus meteen een feit. het net namen Hoffman en Poppe terug het heft in han den: 12-13. Voortdurend wis selde de opslag van kamp. Dit zonder dat de Sneeuw witjes setwinst konden af dwingen. Broeckx en Van Opstal maakten er van hun kant korte metten mee: 15- 13. Behoud in eerste klasse lonkte voor de thuisploeg en gaf de Tumhoutenaars vleu gels. Met 4-2, 7-3 en 11-3 als tussenstand zag het er voor Rapid niet rooskleurig uit. Geruggesteund door luid ruchtige supporters vochten ze echter voor elk puntje. Het resultaat overschreed echter 12-5 niet. Na een kwartiertje hield de thuis ploeg ook de tweede set voor zich. In de resterende drie sets leek het wel of Turnhout reeds dik tevreden was met zijn buit. Achteraf beweerden ze dat het hele maal het geval niet was. Maar hun vechtlust stuitte nu op een uitmuntend draai ende verdedigingsmachine. Het aanvalsspel van Van Opstal en talloze verloren gewaande ballen kwamen op een ongeloofwaardige wijze terug in het spel. Het zou niet helemaal eerlijk zijn hier iemand speciaal in de kijker te plaatsen. Want Na een eerste setzege (15- 11). set waarin de Lebbeek- se receptie en dus ook de spelverdeling faalde, werd het zelfs trekken en sleuren om de tweede set op het Lebbeeks aktief te zetten. Eerst bij 7-3 kwam de eerste goed afgewerkte aanval op kort (Lieve De Meersman- Conny Borms) tot stand. Een zeer beweeglijke Yvonne Spitaels bleef echter paniek zaaien met haar vlottende opslagen. Bij 14-10 leek het trouwens logisch dat Gilvoc ook de tweede set zou inpal men. Time-outs en vervan gingen (Romy Borms-Moni- que Verougstraete en Conny Borms-Anneke De Backer) samen met een efficiënte- opslag van Regine Hofman brachten Lebbeke op 14-13. Een goede kombinatie Lieve De Man-Diane Baum. een goed geplaatst blok van Re gine Hofman en verstandig ploegwerk van de terug in gekomen Conny Borms zorg den voor onverhoopte 14-16 cijfers. Tot 11-10 was de derde set zeer spannend maar niet spektakulair. Vermeldens waardig zijn de gevaarlijke opslagen van Yvonne Spi taels en Regine Hofman en een paar gepaste plaatsbal- len van Linda De Cock Diane Baum. Tweemaal reke slaan de Lebbeety meisjes op evenveel buitenen... 15-11. In de vierde set zagen i een goed Lebbeke. Did Baum aan de opslag i keerde direkt: 0-4. De zwi kere plaatselijke pions werden netjes aangesp® en voortreffelijk blok- aanvalswerk van de j Borms zorgden voor eei delijke 6-14 voorsprong, i my Borms rondde keihq af: 6-15. De beslissende set beg) voor Lebbeke hoopvol, i ne Baum, Lieve De Mee) man en Conny Borms z den voor een 1-5 voorsprol Gilvoc kwam echter langa tot 5-5 en tot 12-11 was) niets beslist. De grote i( tenlast in opslag (zesmi buiten) en receptie deden) Lebbeekse kampioenen das om. Een 15-11 wast normale weergave van setbeeld en de Gilvoczi was verrechtvaardil Feesten en sporten kun» beide aangenaam maar gaan moeilijk san) Toch mag het wel eens... Stekene heft de kompetitie 82-83 op een weinig fraaie manier afgesloten. Op het veld van het tegen de degra datie kampend White Star Sint-Amandsberg werd, na een minderwaardige wed strijd van de Stekense be zoeksters. met 3-1 verloren. Meteen bevestigt Stekene eens te meer de regel dat tegen kopploegen gewon nen wordt alsof de tegen stander uit een lagere klas se komt, maar dat lager ge klasseerde ploegen steeds op puntjes kunnen rekenen als de tegenstander Stekene heet. Ter verontschuldiging van Stekene dient wel gezegd dat White Star met de ploeg speelde die tijdens de eerste ronde zo'n knappe resulta ten bij elkaar gespeeld had. Gekwetsten werden opge lapt en speelklaar bevonden en die deden het dan ook zeer goed voor White Star. In de eerste set liep White Star zo uit to 14-5 en het waren de opslagen van Fou- bert en van Luut Buysse, spelend tegen haar ex- ploeg, die de setuitslag (15- 12) een mooier uitzicht ga ven. In de tweede set stond er maar één ploeg op het veld. Met 15-6 kreeg Stekene de waarschijnlijk meest ge peperde opdoffer van de kompetitie geserveerd. Ste kene nam één en ander niet en kon zich in de derde set revancheren via een 2-15. Wie dacht dat die goede lijn in de vierde set zou doorge trokken worden kwam be drogen uit. White Star liep uit tot 6-1 en 10-5 maar White Star haalde het uiteindelijk overver- diend (maar nutteloos want ze zakken toch) met 15-12. 10. Boonwijk 2 0 2 0 Faloscup 1983 Uitslag tomooi Nijverseel van zaterdag 5 maart 1983 1. K.W.B. Denderbelle 2. K.W.B. Opwijk 3. Falos (K.W.B.) Keur 4. Singh Merchtem 5. K.W.B. Overmere A 6. K.W.B. Zele 7. K.W.B. Merchtem 8. K.W.B. Overmere B 9. K.W.B. Nijversel 10. K.W.B. Overmere C 11. K.W.B. Essene 12. K.W.B. Oudegem EVA Een mooi blok, maar de smash van Snuffel wordt een punt (foto Piet Hermans) 2* provincial* Adec Baasrode - Idegem: 2-3 Na een bijzonder ongelukkig seizoen zakt Rapid Sint-Ni- klaas uiteindelijk toch naar tweede nationale. Tot op de allerlaatste speeldag bleef het mogelijk dat de Klaas- kes zich uiteindelijk toch zouden redden na die merk waardige remonte tijdens de tweede ronde. Sint-Ni- klaas leek halfweg de kom petitie een vogel voor de kat. Er werd immers amper één wedstrijd gewonnen en de middenmoot leek mijlen ver verwijderd. Toen Rapid echter vier wedstrijden op rij won kon alles weer van nul beginnen. Met het voordelig slotpro- gramma leek Rapid zelfs in niet zo'n slechte papieren te zitten. De wedstrijd tegen kampioen Rembert Torhout bleek uiteindelijk de beslis sende te zijn. Toen Rapid op weg leek om de stunt'van de kompetitie te lukken vond de scheidsrechter het wel letjes en stak het grote Rem bert een handje toe want... de ranglijst diende toch geeeerbiedigd te worden. Rapid verloor en raakte, toen er nog extra-sportieve perikelen bovenop kwamen, in het sukkelstraatje. Daar uit raakte men toen op Dein ze gewonnen werd en toen ook Maasmechelen eraan diende te geloven. Zelfs Turnhout moest tijdens de laatste kompetitiewedstrijd de sterkte van Rapid erva ren maar niks kon nog ba ten. Het nadelig setgemid delde veroordeelde Rapid tot de degradatie. Ondanks de 7 op 11 uit de terugronde, goed voor een voetbalperio- detitel, ondanks de inzet, ondanks het talent zakt Ra pid naar tweede. Niet om daar zeer lang te vertoeven want Rapid wil zo haast mo gelijk terug naar eerste. Ver trekt Mark Hofman dan wil men de te smalle kern aan vullen met enkele even waardige spelers zodat er volgend jaar naar de titel gespeeld kan worden. De laatste kompetitiewed strijd is zeker niet als een formaliteit afgehandeld. De bezoekers moesten een 1-3 behalen om hun promotie kansen gaaf te houden, ter wijl Adec de vooruitgang die het de laatste weken maakte wou bevestigen. In de eerste set wees een grootse Dirk Nobels trou wens duidelijk de weg en plaatste zijn aanvallers in ideale omstandigheden om ongenadig af te maken. Een 15-11 setzege was het resul taat van goed-georgani- seerd volleybal. Tot 5-5 in de tweede helft verliep alles normaal, maar bij 5-9 begon Adec panieke rig en nerveus te spelen. Er werd weliswaar nog goed aangevallen, maar van aan- valsdekking, net- en veld- verdediging was er nog nauwelijks sprake. Met 8-15 in de tweede set kwamen de bezoekers nog terug in de wedstrijd. Ook in de derde s*t bleven zij aan de leiding v :-ï VDB Moderna-Gilvoc. De Sint-Gillisse dames wo/wf verdiend dit derby. Moderna was toch al kampioen met 4-9, 7-11 en 9-15. Het zijn logische eindcijfers, temeer daar Adec bleef flateren in de reeds vermelde spelon- derdelen. In de vierde set bewees Adec dat er werkelijk voor uitgang werd geboekt en de voortreffelijke receptie re sulteerde in goede aanvals- kombinaties. De 15-12 cijfers weerspiegelen een prima set. In de «belle» schenen de Adecjongens echter leeg- gespeeld en Idegem nam moeiteloos afstand: 1-7 en 3- 14. De laatste set werd met 4-15 besloten. Een genietba re wedstrijd dus waarin Adec zijn waarde bewees. Idegem is trouwens met een tweede plaats in de rang schikking een waardige op ponent van leider Dender- houtem. Voor deze laatste wedstrijd mocht het adjek- tief «eindeseizoens» dus ze ker niet gebruikt worden. (mds) Omdat White Star Sint- Amandsberg" in de namid dag verdiend gewonnen had van Stekene wist Sinda Sint-Niklaas nog voor de aanvang van de wedstrijd tegen Wervik dat er maar één opdracht was: winnen. Het deed er niet toe met hoeveel of hoe, maar wou Sinda volgend jaar in derde nationale blijven en daar een derby betwisten tegen het stijgende ATB dan dien de er gewonnen te worden. En na een goede wedstrijd slaagden de Sindas daar dan ook in. Met 15-10, 15-8, 9-15 en 15-10 werd de maat genomen van het wisselval lige Wervik en meteen het behoud verzekerd. V selvallig is trouwens woord dat op de ganse kc petitie 1982-1983 geplakt I worden. Niet alleen Sit blies nu eens warm weer koud, elke ploeg 1 er last van. Zo diende k( pioen Merelbeke 6 verli wedstrijden te inkasse: en zo zakt Sint-Amandsb met 11 gewonnen wedsl den. Elf is, toeval of niet, de helft van het aantal spelen wedstrijden. I thuiswedstrijden wint was dit jaar dus niet doende voor een dames' leyploeg in derde nation! Uitslagen Maandag 21.3.83 Gilvoc-Strangers St. -Donatius-KWB Falos-Keur-Joso Vrijdag 25.3.83 Pleters-Simiba Simplisten-Brandweer V GS-Macadam mers Klassement Reeks A 1. Pletsers 2. Simiba 3. Macadammers 4. VGS 5. Iks 6. Simplisten 7. Brandweer 0-3 1-2 1-2 2-1 uitg. 1-2 Reeks B 1. St.-Danatius 2. KWB Baasrode 3. Kikkers 4. Strangers 5. Falos-Keur 6. Joso 7. Gilvoc Wedstrijden Vrijdag 1.4.83 Kikkers-Joso Strangers-KWB Baasrode I St.-Donatius-Falos-Keur Maandag 28.3.83 Ik8-Macadammers Simplisten-VGS Simiba-Brandweer Snuffel Grembergen - P. Kruibeke 3-0 Een bijzonder vlot spelende Snuffel dat, na enkele we ken worstelen tegen een weerbarstige vorm, tegen Kruibeke weer echt op ni veau speelde, overwon de Waaslanders met 3-ü en ein digt tweede. Na de ope ningswedstrijden tegen Hof- stade en Temse te hebben verloren, won Snuffel al zijn resterende wedstrijden maar dit bleek toch niet vol doende om Hofstade van de titel te houden. Niettemin behoudt de jonge Grem- bergse ploeg nog een reële kans om volgend seizoen een reeks hoger te spelen. Op 16 april vindt er te Zele een eindronde plaats die recht geeft op promotie en bij Grembergen ziet men het dan wel zitten. Na de uitste kende prestatie tegen Krui beke is dit optimisme inder daad gewettigd. De ploeg draaide weer bijzonder goed. Vera De Blende was soms subliem in aanval, Griet De Ridder was be paald in haar dagje en ook Christel Claes zorgde voor heel wat punten via knappe smashes. An Van Boterdael en Christel Roef deden meer dan hun werk en ook Marti- ne Claes bleek erg betrouw baar in het vlot draaiend Grembergse geheel. In de eerste set bleek onmiddel lijk dat Snuffel er zin in had. Het werd 5-0 en via 5-2 werd de set afgemaakt met droge 15-2 cijfers. De tweede set kon Kruibeke even blijven aanklampen (4-4) maar langs G. De Ridder en V. De Blende werd het 13-5, voora leer C. Claes de 15-7 set winst op het bord bracht. De derde set, onder impuls van C. Claes, werd het in een mum van tijd 11-1 maar dan bleek de wedstrijdcon centratie toch wel weg bij Snuffel. Na oneindig veel wissels van opslag werd het 13-3 alvorens de wedstrijd uitge maakt werd met A. Van Bo terdael aan de opslag. Der de set 15-4. De Snuffel reserven verloren met 0-3 cijfers na een noch tans verdienstelijke wed strijd. Setstanden: 8-15, 8-15, 14-16. Voor Snuffel speel den: C. De Ridder, M. Claes, A. Van Boterdael, C. Claes, V. De Blende, C. Roef, bij de reserven: Sj. De Ridder, Van Der Vreken, Van Riet, H. Van Haute, N. Coen, K. De Blende. EVA Rapid Sneeuwwitje volleybalklub start met de oplei ding van jongens die interesse hebben om iets mee: van het volleybalspel te weten te komen en zelf t< spelen. De leeftijd? Iedereen is welkom vanaf 9 jaar. Waar? In de stedelijke sporthal De Witte Molen Azalealaan, St. Niklaas. Dit gebeurt onder de kundi ge leiding van Jaak Eist, oud-speler Rapid. Wanneer? Op woensdagnamiddag (het uur moet noc worden vastgelegd). Voor inlichtingen kunt u altijd terecht Wegvoerings straat 123, Sint-Niklaas. Dam** 2* provincial* Gilvoc Dendermonde - Moderna Lebbeke: 3-! Adec-Idegem 2-3. Kris Lenssens smasht onder het waakzaam oog van Yves De Cocker en kapitein Dirk Nobels Turnhout - Rapid 2-3 De woorden van de Lebbeekse coach een paar ws terug zijn nog maar eens waarheid geworden. «T« Gilvoc zal het moeilijk worden, moeilijker dan tq Oudegem.» zei hij. Het afscheidsfeest van de Lebbeeks* meisjes, de avi ervoor, zal daar wel voor iets tussen hebben gezeten, m dat als groot ekskuus gebruiken voor deze nederlaag toch wat bleekjes. Een fel gemotiveerde thuisploeg] zelfs forsere cijfers op het bord gespijkerd hebben.

De Voorpost | 1983 | | pagina 44