"fc Beveren Lebbeke Hamme Dendermonde ssep Fr toor* .Van er V 0 raadsleden hebben onder meer tot taak de drie Berlaarse Bthuizen te beheren (Berlare, Overmere en Uitbergen) en te aken over het maatschappelijk welzijn van de bevolking. 9 sociale dienst die door het OCMW wordt beheerd bestaat uit maatschappelijke assistenten Monique Coppieters en Achiel Saedeleer. In het rusthuis van Berlare werken 1 bejaarden- 1 kok, 1 voltijdse schoonmaakster, 2 deeltijdse imaaksters en 1 geschoolde arbeider A onderhoudsman; Overmere is er een bestuurster belast met de leiding, zijn er 4 ejaardenhelpsters, 1 kok en 1 hulpkok, 1 geschoolde arbeiders onderhoudswerkman en 4 schoonmaaksters. In Uitbergen mslotte: 1 bejaardenhelpster belast met de leiding, 3 bejaar- anhelpsters en drie deeltijdse schoonmaaksters. algemene dienst is er nog een geschoolde arbeider B etser). De financiële bijdrage voor de gemeente in het •nstjaar 1981 bedroeg 11 miljoen fr. Film bij V.O.S. lag 10 april wordt vanaf 16 u. in het lokaal van «Jong nderen» aan de Gentseweg te Beveren de film vertoond (Aan de kleine rivier» en de ijzerbedevaartfilm van 1982. 'o laarna gezellig samenzijn met koffietafel, muziek en dans. ick Vt dat iwod oor c lij Berlare. Gilbert Goossens (links op de foto) werd bevorderd tot bestuurschef en Jozef Joris tot onderbureauchef bij de gemeentediensten van Berlare (jj) J5}«asvlering K.V.L.V. wordt zondag 10 april te 14 u. in De Schuur het feest an Pasen gevierd met een kindernamiddag. Eitjes rapen, ezelschapsspelletjes en koffieklets zijn aan de orde. Ziekenzorg O.L. Vrouw wordt zondag 10 april vanaf 14 u. jrzamelen geblazen door de H. Mis in de kerk en te 15 u. voor ntspanning met de majoretten van Lokeren. (unst en Vreugd aktief ondag 10 april wordt te Melsele om 15 u. op het Kerkplein de zowat 80.000 jobstudentenkontrakten afgesloten. Als we rekening houden met de vele jongeren die het helaas nog altijd zonder wettelijk kontrakt moeten stellen, mogen we wel aannemen dat het over meer dan 100.000 mensen gaat. Geen klein groepje dus. En ook geen groep zonder problemen. Als jobstudent ben je immers «jong en groen». Iets wat sommige patroons wel eens in de verleiding brengt om je minder te geven, dan waar je recht op hebt. Hopelijk komen deze praktische weetjes dan ook van pas. Er zijn in die brochure 4 grote brokken te vinden: Wie is jobstudent? (leeftijdsvoorwaarden, arbeidskontrakt...) Dendermonde. De burgemeester van Lutterzele, een Dendermondse wijk, schrok niet weinig toen bij zijn thuiskomst zijn woning veranderd was in een viswinkel. Wat men op 1 april allemaal al niet kan tegenkomen (c) Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 20, 10, 5 km 9.15 u.: Voetbal V.K. Hamme (miniemen)- Herdersem. Terrein 19-30 u.: Voetbal 't Hofken C.B. Hamme V.P. Plein. Moerheide. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: dialoogjes zelf maken Wuiten. en spelen. Zaal De Ring. on t 10 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training na afspraak. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 10.30 u.: Voetbal: V.K. Hamme ll-Lourdes. Terrein Moerheide. 14 u.: K.V.L.V. St. Anna: algemene vergadering Paasfeest «Met kinderen in de tuin werken». St. Annacentrum. 15 u.: Voetbal V.K. Hamme I Baasrode. Terrein Moerheide. Verenigde Hamse Boogschutters: Vier Gekroonden. Schieting. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Begin en einde van je kontrakt (proeftijd, opzegging, wat bij 20 u.: Jongerencentrum Knots: Poëzieavond. Vrij Podium. 20 u.: P.V.V. Groot Hamme: algemene vergadering met Greet Jacob. Zogge 42. Verenigde Hamse boogschutters: Schieting. De Wuitens, Sta- Drie uren van Hamme Op 9 april organiseert wielertoeristenclub «De Wuitens» haar eerste «3 uren van Hamme» welke de naam kreeg «Ereprijs Marcel Raemdonck» dit ter nagedachtenis aan haar stichter voorzitter. Tevens geldt deze organisatie als officiële opening van het wielertoeristenseizoen van het «Verbond Waasland». De start wordt gegeven te 14 uur aan het lokaal café «Zwem kom» - Tweebruggenplein 8 - Hamme. De 3 uren gaan over 6 grote ronden van ongeveer 12 km doorheen de gemeente aan de opgelegde snelheid van 23 km/ uur. De inschrijvingsvergoeding bedraagt 30 fr. Voor de clubs vanaf 8 deelnemers zijn er prachtige trofeeën voorzien. Alle klubs zijn vriendelijk uitgenodigd alle individue- len zijn eveneens zeer welkom. De uitreiking der trofeeën is voorzien rond 18 uur. Inschrijvingen en alle inlichtingen: café «Zwemkom» - Twee bruggenplein 8, Hamme. Tel. 052/47.25.56. Dit wordt beslist een sporthoogdag in Hamme. Nieuwe africhtingskursus voor honden te Hamme Toen in 1951 de hondenafrichtingsklub De Trouwe Hond gesticht werd was één van de doeleinden dat de hondensport zich ten dienste zou stellen van de mensen die problemen hadden om hun vriend te leren gehoorzamen. Dat de club hedendage nog bestaat bewijst alleen maar dat ze in haar opzet is geslaagd. Maar toch is het bestuur niet tevreden en vindt dat er nog veel meer kan gedaan worden om de mensen te helpen. Tot hiertoe waren het enkel bepaalde rassen van honden die aan hun trekken kwamen en daar wil het bestuur wat aan doen. Op veler verzoek brengen zij ter kennis dat hun club gaat starten met een gehoorzaamheidskursus die zal lopen van begin april tot eind september, leder persoon met gelijk welke hond van gelijk welk ras die problemen heeft om zijn viervoeter te laten gehoorzamen zal men helpen om deze tekortkoming uit de weg te helpen. De oefeningen gebeuren in groepsverband en zonder enige vorm van geweld. Daarvoor zullen twee bekwame instructeurs ter beschikking gesteld worden die de oefeningen zullen leiden en u met raad en daad zullen bijstaan. De oefeningen zullen doorgaan op elke zaterdagnamiddag van 14 u. tot 15.30 u. Stel dus niet uit en wacht niet tot het te laat is om kontakt op te nemen en met u kan zeggen wat u moet doen. De kontaktadreesen zijn: Café De Trouwe Hond, Vlierkouter 19, Hamme. De Loose Jos, Nijverheidsstraat 25, Hamme. Tel. 47.90.80 Van Booven Willy, Moleken 89, Sint-Niklaas. Tel. 03-776.97.48. De inschrijvingen gebeuren op één van bovenstaande adressen. Branden te Hamme Vrijdagavond 1 april brak brand uit bij de Firma Tasibel, Nijverheidstraat te Hamme. Een zeer grote olieketel was lek geslagen door oververhitting. Hierdoor vatte de uitstromende olie vuur. De plaatselijke brandweer diende de brand te bestrijden met zand. Na een uur of twee hadden zij de brand onder kontrole en kon verder onheil vermeden worden. Maandagnamiddag werd de brandweer van Hamme weer opgeroepen, ditmaal voor een auto die vuur vatte in een garage van de firma Van den Branden in de Broekstraat te Hamme. De auto brandde volledig uit. B.G.J.G. Hamme naar Repelsteentje De Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Hamme, brengt een bezoek aan het Koninklijk Jeugdteater te Antwerpen op zaterdag 9 april voor het bijwonen van een opvoering van «Repelsteentje». De Molenaarsdochter Tinneke moet uit het stro goud maken en wordt daarbij geholpen door een kabouter. In ruil wil hij haar baby, met de hulp van het jonge publiek zal Tinneke echter, en gelukkig maar, de hebzuchtige kabouter te slim af zijn. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de bestuursleden van de B.G.J.G. Hamme. Prijs: leden van de Bond: 1e kind: 100 fr., 2e kind: 90 fr., 3e kind 60 fr., niet leden: 150 fr. Jongerencentrum organiseert poëzieavond Het jongerencentrum vzw Knots, gevestigd in de Geemstraat 75, organiseert een poëzieavond op zondag 10 april te 20 uur in hun lokaal. Iedereen die wel eens een gedicht schrijft, maar er nooit mee naar buiten komt, krijgt nu een kans. Vzw Knots zorgt voor een podium en voor een publiek. Doe nu eens wat u al lang wou doen, maar nooit durfde. Voorlezen van eigen gedichten, met of zonder muzikale begeleiding, korte toneelstukjes, mime, dans,... Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met vzw Knots, Geemstraat 75 of met Staf Van Haver, Wielstraat 52 of met Patrick Malfliet, Driegotenkouter 88 te Hamme. Wandeltocht Maandag 11 april richt de K.A.V. Moerzeke een algemene wandeltocht in. Men vertrekt op het Dorp om 13.30 uur. BURGERLIJKE STAND Geboorten Van Nieuwenbergh Greet, dochter van Hugo en van Kuypers M. Thérèse, Visstr. 35. Van Cakenbergh Tim, zoon van Jean Pierre en van Hemeleers Martine, Aalstersestraat ifift TE KOOP: Zeldzame boeken! Letterkunde. Geschiedenis gans België. Volksverhalen (o.a. Hans) Vlaamse bewe ging. Oorlog 14-18, 40-45. Kunst. Kantwerk, enz.. Lijsten op aanvraag. Tei. 050- 33.88.58. ïMBsi-AS TE KOOP GEVRAAGD: Ik zo* plano in okkasie, gelieve u te wee- den: tel. 051/30.78.23. [Je twee hoofdprijswinnaars Frank De Vogel en Els Vereecken met hun reuze ei Hamme. In de autovrije Kerkstraat werd een rommelmarkt gehouden (vh) F.C. EEKDRACHT SINT-GILUS-DENDERMONDE 13* PAASTORNOOI UITSLAG GRATIS TOMBOLA STEUNKAARTEN 04306 11032 03122 08322 13011 06771 03495 05605 02704 11429 12494 13187 07496 04700 06848 05001 02336 07154 10340 00706 Pdfwn eM» talen bq Meretttee- monde na 11 u. tot utterKJk 15-5.19*3. 36445-RD muziekparade gehouden met alle verenigingen van groot- sufeveren. Ook de Beverse Harmonie Kunst Vreugd is van de ig Vrouwen op stap 12 april gaat de Vlaamse Vrouwenbeweging Nele op IBiitstap naar Antwerpen waar een bezoek gebracht wordt aan Vertrek op de Grote Markt te Beveren om 3.15 u. lalfilmklub demonstreert onderdag 14 april demonstreert de Beverse Smalfilmklub hoe met geluids- en synkroonapparatuur moet omgesprongen rorden. De firma Rovo Electronics komt vanaf 19.30 u. in het Bsteel Cortewalle een demonstratie houden. KWB-KAV Verrebroek alerdag 9 april komen KWB en KAV van Verrebroek om 20 uur amen in het Ontmoetingscentrum voor een spreekbeurt onder Ie titel: «Het wonder van het samenzijn» door J. De Beleyr. De in0fl Despraak wordt voorafgegaan van een H. Mis om 19 uur. icho Toneel Tassijns lÏÏ kterdag 9 en zondag 10 april speelt de Toneelkring Tassijns ian Haasdonk het stuk «Niets dan de waarheid», een spel in Ier bedrijven door Frans Cools in de regie van Etienne Van de telde. Genummerde kaarten bij Jozef Van Kerckhoven-Mar- ms, Keizerstraat 14, tel. 775.82,88. In de rollen Paul Geleyn, am lozef Heirbaut, Herwig Clippeleyr, Rita Roodhooft, Helga Galle, xyn larleen Heirbaut en Martine Staes. ien i te vertoningen vinden plaats in het Parochiehuis, telkens te 20 ur. (inderlektuur ,uig P Jong-KAV-Haasdonk wordt woensdag 13 april op het Ir1rs iemeentehuis gehandeld over «Lektuur voor kinderen». Aan- i ang te 20 uur. lijCMBV is er die dag vanaf 14 uur paasfeest voor kinderen in 26 zaal Bauwmans. CMBV-Kieldrecht op reis laandag 11 april gaat de Kieldrechtse CMBV-afdeling op •amiddaguitstap naar Brugge, waar een kinderboerderij zal «zocht worden. Vertrek om 13 uur. Naar Jeugdteater de Jonge Vrouwenwerking van de Kieldrechtse KA V-afdeling i woensdag 13 april een reis naar het Antwerpse Jeugdteater Bprogrammeerd. Daar wordt «Sneeuwwitje en de 7 dwergen» opi «rtoond. Vertrek om 14 uur. einde van je kontrakt...) Je werkomstandigheden (arbeidstijd, overuren, gevaarlijk en ongezond werk, sociale zekerheid...) Geldkwesties (je loon, wat met fooien, kindergeld, belas tingen, je studiebeurs) Had je graag deze brochure? Wip dan eens binnen in het Sekretariaat van de ABW-Jongeren, Dijkstraat 59, Dender monde. VRIJDAG 8 APRIL 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal dames. Sporthal De Wuiten. Karateclub Chikara: training gemeentelijke turnzaal. 19.30 u.: Voetbal C.B. Hamme-Politie. V.P. Plein. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 10 u.: C.B. Hamme: Gespreksavond. V.P. Plein. Kon. Harmonie St. Cecilia: muzikaal Lentekoncert. Vlaamse Schouwburg. Verenigde Hamse boogschutters: schieting. Den Bond. ZATERDAG 9 APRIL 9 u.: B.G.J.G. Bezoek aan het Jeugdteater te Antwerpen: «Repelsteeltje», V.A.B. Jiu Jitsy Stage te Gent. 10 u.: Wandelclub 't Hoeksken; Mars te Nieuwkerken, 24-14-6 km. Karateclub Chikara: training. Gem. turnzaal. 14 u.: De Trouwe Hond: schooloefeningen. Vlierkouter. Ziekenzorg H. Familie: speciale namiddagvertoning van Incar voor Ziekenzorg C.M. «Ons Huis» Lebbeke. 15 u.: Voetbal V.K. Hamme-Snuffel. Terrein Moerheide. 15.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 19 u.: Aquarius: planten diareeks en planten in het aquarium door Christiaan De Bruysker. Lokaal Guillaumestraat 16. 20 u.: Hamse Aktiegroep voor kemstop: Benefietavond met optreden van de groep Frontaal. Vremd zaalken. Hamme. ZONDAG 10 APRIL 9 u.: Wandelclub 't Hoeksken: mars te Nieuwerkerken 50, 30, MAANDAG 11 APRIL 13.30 u.: K.A.V. Moerzeke: wandelen. Vertrek op het dorp. 14 u.: Gepensioneerden Middenstandsbond; kaarting. Zaal De Ring. DINSDAG 12 APRIL 14 u.: K.B.C. Center: kaarting. Den Bond. 18.30 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training. Den Bond. 19 u.: K.W.B. H. Familie: training volleybal. Turnzaal Broek straat. Jiu Jitsu: training. Zaal Volkshuis. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal De Wuiten. WOENSDAG 13 APRIL 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 15.30 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: volksdansen. Zouaaf. 18.30 u.: Karateclub Chikara. Gemeentelijke turnzaal. Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 20 u.: 't Klokhuis: kursus fotografie. C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat. Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten. Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. DONDERDAG 14 APRIL 8.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender monde. 19 u.: P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief hand werk. Zaal De Vrijheid. K.W.B. Center Ford: volleybal heren. Sporthal De Wuiten. V.A.B. Jiu Jitsu: training: Den Bond. Jiu Jitsu Kabuto: training. Volkshuis. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. VRIJDAG 15 APRIL 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai- training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: K.W.B Center Ford Michta: training dames volleybal. Sporthal De Wuiten. Wijnavond bij KAV-Vrasene üJ 'aanda9 11 apdl wordt in het O.L.Vrouwinstituut te Vrasene om 9.30 uur demonstratieavond in samenwerking met het ministe- ie van landbouw. Er worden Belgische kazen en wijnen «presenteerd door Serco Hoeilaart. 10Bepensioneerdenfeest Woensdag 13 april komen de gepensioneerden van de Kristelij- ee™ 8 Bond samen vanaf 14.30 u. in de Parochiekring. Daar wordt het Paasfeest gevierd voor alle zieken en alle leden samen, ^eynaert Melsele ondag 17, maandag 18 en vrijdag 22 april zal de Melseelse te p ineelkring Reynaert de Franse komedie opvoeren van Luchai- Dien onder de titel: «Op 3200 meter hoog». De vertoningen i «bben plaats onder de regie van Luk Allaerts en vangen aan Men te 20 uur in het Parochiehuis. Kaarten tegen 120 fr. o verkrijgen bij de leden en bij de KB, waar gratis genummerd Wrdt ,n'illngfeest in n eden van CMBV-Melsele worden eraan herinnerd dat op ondag 10 april het palingsouper plaatsvindt van hun afdeling. «t souper vangt aan te 18 uur in het Brouwershuis. JOBSTUDENTEN te nieuwe brochure 'Jobstudenten gevraagd' is verschenen. ««brochure wil een steuntje zijn voor alle scholieren en uoenten die 's zomers terwijl andere mensen zich zachtjes Hamme. Vanuit de kerktoren werden de paaseitjes naar beneden gegooid. De talrijke kinderen stonden met gretige talen bakken, het werkpak aantrekken. Jaarlijks worden er handen klaar om ze op ,e va„gen (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17