wfcMie» H Zei© Stekene In Memoriam Missionaris Ghisleen De Vos Lebbeke Lokeren Sint-Niklaas S2g«|mm 18 - 8.4.1983 - De Voorpost Marcel Smet en Miel Van Reeth. Tussen wieg en graf Foto- en diaklub Don Bosco prezenteert vandaag vrijdag 8 april opnieuw Patrick Waumans diamontage «Tussen wieg en graf» om 20 u. in het Dobocentrum aan de Gladiolenstraat. Toegang gratis. Ijzerbedevaart Zaterdag 9 april wordt in lokaal Steenstraete aan de Nieuw- straat 86 de film «Ijzerbedevaart '82» gedraaid. Daarna dia montage over Vlaamse symbolen en figuren. Om 20 u. Toegang Kaartkampioenschap De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organizeert op donder- dag 14 april in het Gildenhuis in Sint-Niklaas het «derde kaartkampioenschap van het Waasland». Inschrijven van 13 tot 13.30 u., kampen vanaf 14 u. tot zowat 17.30 u. Er zijn voor ongeveer 2.000 frank prijzen, een trofee ook voor de beste of meest fortuinlijke kaarter. Voor inleg betaalt men 30 frank. Klimweekend Zaterdag 9 en zondag 10 april organizeert de Vlaamse Berg sportvereniging een klimweekend met klimdag te Mozet en klimschool te Marche-les-Dames. Verplicht inschrijven bij J. Van Ranst (tel. 03/776.64.27). Lentekoncert Zondag 17 april geeft de koninklijke harmonie De Kunstvrienden te 20 uur een lentekoncert in feestzaal Serwir. Op het program ma werken van Grieg, Lancen, Duijck, Perkins, Mac Bain, Alford en Rimbout. Info-avond Baha'i-gemeenschap Donderdag 14 april organizeert de Baha'i-gemeenschap te 20 uur een info-avond in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek (H. Heymanplein). Thema: «Geestelijke oplossing voor ekonomische problemen». Alternatieve geneeskunde Vrijdag 8 april organizeert S.V.V. Sint-Niklaas te 19.30 u. in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek (H. Hey manplein) een debatavond over alternatieve geneeskunde. Toneel Op 9, 10 en 11 april te 20 uur voert toneelkring Tijl in de stadsschouwburg het satirisch-komische stuk «As ons moe uit heur kot is» van Felicien Marceau op. Internationale klompentochten Op zaterdag 9 april worden te Nieuwkerken voor de 6* maal de Hoevetochten georganizeerd en op zondag 10 april vinden er de 11s Internationale Klompentochten plaats. Beide wandel tochten zullen ongetwijfeld weer duizenden mensen naar Nieuwkerken lokken, 's Zaterdags wordt er gewandeld over afstanden van 25, 14 en 6 km (met respektievelijke vertrekuren om 10 u., 11.30 u. en 13 u.) en 's zondags over afstanden van 50, 30, 20,10 en 5 km (met vertrek te 9 u., 10 u., 11.30 u., 13 u. en 14 u.). Religieuze kunst Op donderdag 14 aprii organizeert C.M.B.V. Belsele vanaf 10 uur een tentoonstelling over religieuze kunst in de raadszaal /an het oude gemeentehuis. De tentoongestelde werken zijn witte marmers en wastekeningen van Bertha Saveniers. India nu Vrijdag 8 april organizeren de Socialistische Vrouwen van Sint- Niklaas te 20 uur een dia-voorstelling over India in de stedelijke openbare biblioteek (H. Heymanplein). Ook zullen allerlei kunst voorwerpen en handbeschilderde doeken tentoongesteld wor den. Na de voorstelling kan men er proeven van Indische hapjes. Jongerenfeest Op vrijdag 15 april organizeren de A.B.V.V.-Jongeren een Jongerenfeest in «De Zaal» (Vermorgenstraat) met een optre den van de roek-groep The Scabs en de toneelgroep Kontever- keerd. Wandelen met Keymeulen Zondag 10 april organizeert de A.T.B.-wandel- en kampeer- groep een dagwandeling langs de Scheldekant te Bornem en te Hingene. Vertrek te 9.30 u. op de parking van het Koopcentrum. Wandelhoofd is Roger Keymeuelen. Fietsen met Meyfroyt Zaterdag 9 april organizeert de A.T.B. een fietstocht over een afstand van 50 km. Route: Sint-Niklaas - Kieldrecht - Nieuw- Namen - Klinge - St. Jansteen - Heikant - Puyvelde - Sint- Niklaas. Vertrek te 8.30 u. aan café «Europa» (Grote Markt). Fietsleider is Gustaaf Meyfroyt. Terugkomst rond 22 uur. Alles samen wordt aan de medere gers 300 fr. gevraagd. Voetbal VV Straatje speelt zondag 10 april aan huis tegen Sinaai, ter FC Stekene Sportief het diezelfde dag opneemt op het tem van Grembergen tegen de plaatselijke ploeg. In het Liefhebbersvoetbaltornooi van Stekene staan volger wedstrijden op het programma: Canada - Safari, Gouden Lee - Anker, Vagebonden - KWB Hellestraat, Sporthal - Were Atlantic - Sint Andries, Van Hooste - Heikant en de belangri match tussen KWB Stekene en Bosdorp. Plotseling thuis De Stekense toneelkring «De Distelbloem brengt zaterdag! april met begin te 20 uur een derde voorstelling van fi spannende thriller «Plotseling thuis» van Francis Durbridj regie van Marcel van der Aa. Werk voor de Volkstuinen Zondag 24 april natuurwandeling in De Stropers met vertre 9.30 u. aan 't kerkje van wijk 't Kalf. Zondag 8 mei natuurwaii ling door de Stekense Gelaagputten, vertrek 14 u. as Gelaag, Ook niet-leden zijn van harte welkom voor gezonde én leerrijke wandelingen. Ledenvergadering Zaterdag 9 april in zaal Het Gildenhuis, Dorpsstraat 42, algi ne ledenvergadering BGJG, vanaf 14.30 u. Deze keer is A. Mels, gewestvoorzitter, de spreker en hij r< hebben over «De gezinnen in de huidige ekonomische kri Daarna optreden van kleinkunstenaar Frans Jacobs, die tweede keer optreedt nadat de smakelijke koffietafel zal afgeruimd. Na 17.15 u. komen de kinderen hun ouders ver sen, want ook zij kunnen aanwezig zijn. Ook nu weer is er gratis gevarieerde kindernamiddag voor de kinderen benet de 12 jaar. In de speelzaal van de meisjesschool, Kerkstra te Stekene krijgen ze een speciaal programma aangeboden i UZI onder meer de poppenkast van «Reintje Vos» en natuui spelletjes én gratis koeken. Voor ieder kind is één konsur voorzien (gratis).36329 101 FILM- EN DEBATAVOND OVER VERKRACHTING Verkrachting ligt verankerd in onze kuituur die vol zit van objektifikatie van vrouwen. Strijden tegen verkrachting is sl Rq. den tegen seksisme. Verkrachting zal blijven bestaan zolang mannen niet lei! inzien dat vrouwen mensen zijn en geen dingen en zola vrouwen niet zelfstandig worden en zich niet langer afhankel laten maken van mannen. Het gaat er niet alleen om dat het manoeuvreren van vrouwen ondergeschikte rollen of het verklaren van vrouwen tot set objekt denigrerend is voor vrouwen. Belangrijker is misschien wel dat het kulturele seksisme ei 6Pri Ou prima middel is om het mannelijke ego op te krikken: waar ook kijkt, overal ziet hij het bewijs dat vrouwen inferieur zijn ej^' mannen superieur. Wie hierover meer wil vernemen kan op vrijdag 29 april tered in Wichelen, zaal De Zwaan. Culturele Centrale organiseert om 20.00 uur en film- en debatavond over verkrachting. Film: Rape Culture, Panel: Willy Vermorgen (moralist), Wem Pissens (advokaat), Vrouwen tegen Verkrachting. Inkom: gratis. «HET BLOED VAN DE KONDOR» De VZW Het Reservaat organiseert een filmforum en wil opd manier de meer geëngageerde film te Zele een kans gevenJ mtt eerste film staat «Het bloed van de Kondor» op de rol. De 9 fci~ verhaalt de zoektocht van een Boliviaan naar geneesmiddel voor zijn bij een aanslag gewonde broer. Deze zoektocht bren hem in kontakt met ontwikkelingshelpers, die onder de mom» sam de beschaving de plaatselijke bevolking steriliseren. De 9 doorlicht op een kritische wijze de manier waarop in sommij landen ontwikkelingshelp gebeurt. Voor- en nabespreking o» kaderen deze film tot een volmaakt onderwerp. De vertoni heeft plaats op vrijdag 8 april om 20 uur in de raadszaal vanh gemeentehuis. Inkom 50 F. Orgelrecital Zaterdag 9 april verzorgt Guido Buysse om 20 u. een recital op Hammondorgel in feestzaal De Kroon, Kemzekedorp 17 te Kemzeke. Kaarten te verkrijgen bij muziekhandel Burm in de Nieuwstraat te Sint-Niklaas. Met KAV naar operette De Stekense KAV gaat op uitstap naar de stadsschouwburg te Sint-Niklaas voor de opvoering van de operette «Viktoria en haar Huzaar» door de stichting Hoofdstad Operette uit Amster dam op maandag 9 mei. Naar Bertrix De Stekense KAV gaat zondag 10 april naar Bertrix. Vertrek om 7 uur op de Stekense markt, rond 10 uur is de aankomst te Bertrix voorzien. Er is een bezoek aan de camping en na het middagmaal is er een gezinswandeling in de mooie omgeving. Te Manilla op de Filippijnen overleed op 56-jarige leeftijd één van de Aalsterse missionarissen, E.P. Ghisleen D< Vos, scheutist. Hij was rektor aan de Saint Louis Universiteit te Baguio. Pater De Vos begon zijn zending bij de koppensnellers in Banaue, Lagawe en Bambang. In Bambang werd hij echter ernstig ziek en in 1959 werd hij door zijn oversten overgeplaatst naar de Universiteit te Banguio waar hij in 1976 rektor werd. Zijn eerste zorg was het lenigen van de meest schrijnende zorgen en armoede van de Filippino's. Zijn studenten bezielde hij om later hun eigen volk volledig ten dienste te staan. Baguio schonk de aflijvige een vorstelijke begrafenis plechtigheid. Duizende Filippijnen kwamen inderdaad een laatste groet brengen en vergezelden pater De Vos naar zijn laatste rustplaats. Te Aalst wil «De Achterlinie» op zondag 29 mei een eucharistieviering organiseren in de kerk van St.-Jan nagedachtenis van deze edelmoedige stadsgenoot. LH als Lokeren. Er was op paaszaterdag heel wat te beleven op de Lokerse markt toen de paasklokken hun vracht lieten vallen (dm) Lokeren. Ondanks de gure weersomstandigheden kwamen weer honderden kinderen paasklokjes rapen te Loket (md) Vervliet Katrijn, dochter van Lieven en van V. Kerckhove, Visstraat 14. Forceville Katrien, dochter van Marc en van Bogemans Leonti- ne, Laurierstr. Van de Cruys Sylvain, zoon van Alfons en van Du Bois Louisa, Zijn de gemeente komen bewonen Van San Pieter, Opwijksestr. 75, kom. van Dendermonde. De Mol Sidonie en zoon, O.L.Vrouwstr. 41, kom. van Asse Luypaert Marcel, Denderm. stwg. 10, kom. van Merchtem V. Weverberg Christiane, Dendermondsestwg. 10, kom, van Merchtem Het gezin Vereeken-Gbanzi Freddy, KI. Gent 13, kom. van Dendermonde Hebben de gemeente veriaten Colson Augustus, Stadionstr. 6, naar Denderleeuw, Steenveld- baan 36. Het gezin De Nil-Pnoy Jan, Klein Gent 10, naar Asse, Dender mondsestwg. 10. Berghmans Marie J. en zoon, Kakemanstr. 65, naar D'monde, Statiewijk 3 Dubois Maria, Brusselsestwg. 36, naar Dendermonde, St. Gillislaan 6 Het gezin D'haese-Raymackers Hubert, Opwijksestr. 191, naar Buggenhout, Processieweg 52A De Kinder Coleta, Vondelstr. 43, naar Buggenhout, Molenstraat 168. De Coster Urbain, Hogeweg 14, naar Londerzeel, Walrotstraat 16 Rouffa Hubertus, Hof ter Hertstr. 2, naar St.-Niklaas, Plezantstr. 29 Beeckman Maria, Brusselsestwg. 16, naar Wervik, Hogeweg 1 Gequiere Liliane, Hogeweg 68, naar Merchtem, Vesten 6 Overlijdens Van Biesen Maurice, 72 jaar, echtgen. Heuninck Elisa, O.L. Vrouwstr. 32 Maeters Maria, 84 jaar, wed. Colson Frans, Verbindingsstr. 16 Van Ransbeeck Joannes, 89 jaar, ongeh., Schuurkenstr. 1 Robbrecht Frans, 62 jaar, echtgen. Inzé Clementine, Poststraat 19 Van Gucht Denis, 87 jaar, echtgen. Luypaert Marie, Denderm. stw. 160 Van den Abbeele Petrus, 90 jaar, wednr. Pieters Maria, Aalstersestr. 50 Huwelijksafkondigingen Bogaerts Guido, lie. toegep. econ. wetenschappen, Langestr. 39 en Scheirlinckx Hendrika; winkelierster, Em. Hielstr. 137, Dendermonde. Pieters Jean Pierre, bediende, Kloosterstr. 10 en Moens Karine, bediende, Hogebrug 54. Witman Dany, bediende, Bakkerstr. 4 en Felix Conny, snijdster, Belgiëlaan 9, Temse. De Braeckeleer Patrick, arbeider, Lange Molenstr. 69 en Buggenhout Karine, werkster, Moerstr. 83, Dendermonde. Heirbaut Patrick, tramschouwer, Gr. Snijderstr. 30 en Meyers Brigitte, bediende, Lod. Dosfelstr. 57, Dendermonde. Smekens Mario, beenhouwer, Visstr. 31 en Janssens Ingrid, bediende, Diensbrugstraat 205, Kortenberg. Van Damme Guy, verpleger, Bloesemstr. 10 en Van den Abbeele Maureen, handelaarster, Heirbaan 203, Dender monde. De Landtsheer Geert, ambtenaar, Hogebrug 37 en De Wolf Anne Marie^mbtenaar, Maalderijstr. 90, Buggenhout T. DANSANT Op zaterdag 9 april is er om 19.30 u. in de zaal «Voermansrust» Schroverstraat 39 een supporters t.d. ingericht door de klub «Oranje-Blauw». De toegang bedraagt 20 fr, voor de leden en 30 fr. voor anderen. K.V.L.V.-NIEUWS Op zondag 10 april om 14.30 u. houdt de K.V.L.V. van Wieze in het Gildenhuis een feestvergadering met als thema: «Mens, herder van de Schepping». Verder ook gezelligheid, koffietafel en tombola. GEMEENTEBERICHT AANGAANDE BELASTINGSAANGIFTEN Door de diensten van de heer Controleur van de Belastingen worden volgende zitdagen gehouden in verband met het invullen van de aangiften in de personenbelastingen (aanslag jaar 1983, inkomsten van 1982): Gemeentehuis Wieze op woensdag 20 april 1983; Gemeentehuis Denderbelle op woensdag 27 april 1983, telkens van 9 u. tot 11 u. en van 14 u. tot 16 u. Volgende documenten dienen voorgelegd te worden: Aanslagbiljet(ten) inzake onroerende voorheffing (grondbelas ting) documenten over verhuring van gevels voor het aanbren gen van plakbrieven en andere reklamedragers; documenten i.v.m. de huur opgestreken uit de eigendommen (gronden en gebouwen) die verhuurd werden en door de huurder niet aangewend als woonhuis); alle loonfiches ontvangen van werk gevers in 1982; jaaruittreksels of strookjes omtrent betaald verlof opgestreken in 1982, eventueel ook het aanvullend verlof, eindejaarspremie, premie houtbedrijf, syndicale premie... Alle fiches i.v.m. vergoedingen wegens werkloosheid, ziekte, arbeidsongevallen... Lidboekje mutualiteit Kwijtschriften omtrent betaalde levensverzekeringspremies. Attesten aangaande afbetalingen op hypothecaire lening(en) en de betaalde intresten op deze lening(en). Indien men niet in het bezit is van alle documenten is het onnodig zich aan te bieden. SUPERSTARS '83 Sportliefhebbers, tot vrijdag 15 april is er gelegenheid om in te schrijven voor deelname aan de Superstars '83, die op 30 april in de oktoberhalle georganiseerd worden. Voor alle inlichtingen kan men terecht bij Staf Moens, Gehuchtveldstraat 15 (tel. 053/ 70.21.58). Men kan ook inschrijven op de voorlichtingsvergade ring van vrijdag 15 april om 20 u. in café «Oud-Gemeentehuis» aan het Wiezepiein. DUITSE SHOWFORMATIE TE GAST IN WIEZE Op zaterdag 9 april komt de vermaarde showgroep «Narren- zunft Rot Gold» uit Bergkamen op bezoek in het Gildenhuis te Wieze. Dit artistiek ensemble, welk een trouwe bezoeker is aan de Wieze oktoberfeesten, aan de karnavalfeesten te Nice, Mainz, Koblenz, Köln, e.a.m. brengt een sprankelende avond vol feest, dans, muziek, ballet en show, met andere woorden enkele uurtjes van stemming en gezelligheid van boven de Rijn. Als tegenprestatie komen Maria van Gaspard en de Guitige Wittekop (uit de tijd van de «Appeltjes van Oranje») nog eens op de scene. Zo wordt het een fijne avond, om niet te missen. Het optreden van de gasten begint om 20 u.; de deelname in de kosten bedraagt 70 fr. en het officiële gedeelte van de feest avond zal omstreeks 23.30 u. voorbij zijn. Daarna is het dansen geblazen op de tonen van het Kamener-orkest; een goeie gelegenheid om te verbroederen met de Duitse gasten, in de gezellige sfeer van het Gildenhuis waar elkeen zich steeds thuis voelt. J.V.L. Oudleerlingenbond RMS-Lede organiseert De Oudleerlingenbond van de RMS-Lede organiseert voor de tweede maal een driedaags feest op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 april. Er zijn wandelkoncerten, spelen, bodega, restaurant, enz. Alles gaat door in de gebouwen van de RMS, Vijverstraat, Lede. Tentoonstelling van schilderwerken en etsen Het Ouderkomitee van de meisjesschool Stella Matutina organiseert op zaterdag 23 en zondag 24 april een tentoonstel ling van schilderijen en etsen van de gebroeders Ronny en Franky Tanghe (Merelbeke) en van Danielle Van Migerode (Schellebelle) in de kleine turnzaal (ingang Nieuwstraat). De tentoonstelling is open van 9 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. De artiesten hebben speciaal voor deze tentoonstelling enkele pittoreske hoekjes van Lede geschilderd of geëtst. KAV HEILIG HART HEIENDE LOKEREN Algemene vergadering met als thema «Feestvieren in het Gezin», wonder van het samenzijn, door Mw Beirnaert. Deze vergadering heeft plaats op vrijdag 8 april in café De Zaal om 19 uur. ACW - ACV JONGEREN LOKEREN Op vrijdagavond 8 april: Debatavond: «Tewerkstelling in eigen gemeente», met medewerking van: Burgemeester Hilaire Lie- baut, Lucien Freru, voorzitter van de christelijke Textielcentrale ACV, Raoul Syts, Direkteur Kamer van Koophandel Waasland en sekretaris van de textielwerkgevers, en van mevr. Annie De Backer, lid van de ACV-jongeren. In de zaal «Het Volk» om 20 uur. ATB DE NATUURVRIENDEN Op zaterdag 9 april gaan ze fietsen naar Hamme - Durmevallei - Bunt. Zij vertrekken om 15 uur aan het Volkshuis. HOBBYCLUB LOKEREN Op zondag 10 april: Ruildag met beperkte tentoonstelling, in het gewoon lokaal «De Beurs», Markt 13 van 9 tot 12 uur. KWB HEILIG HART HEIENDE Geeft op zondag 10 april een poppenkastnamiddag voor klein en groot, In café «De Zaal» om 15 uur. RADIOLOGISCH ONDERZOEK Het stadsbestuur van Lokeren deelt aan de bevolking mee, en voornamelijk aan de zelfstandigen uit de voedingssektor, die jaarlijks een verplicht longonderzoek dienen te ondergaan, dat een radiologische wagen ter beschikking zal staan op volgende dagen en uren: Donderdag 19.5.83: Gemeentehuis Daknam van 8.15 u. tot 8.45 u. Markt Lokeren van 10.45 u. tot 12 u. en van 13 u. tot 15 u. Maandag 30.5.83: Gemeentehuis Eksaarde van 11.15 u. tot 12 u. Het onderzoek is kosteloos. STEDELIJK MUSEUM Het bestuur van het Stedelijk Museum van Lokeren deelt hierbij mee (in feite een ietsje te laat) dat het Stedelijk Museum van Oudheidkunde en plaatselijke geschiedenis opent op Paaszon dag 3 april aanstaande van 10 tot 12 uur. Het museum zal voortaan open zijn elke zondag tot en met einde oktober 1983, en dit van 10 tot 12 uur. Tevens ook elke eerste zaterdag van de maand eveneens tot einde oktober 1983 en dit van 15 tot 17 uur. Andere bezoeken kunnen eventueel geregeld worden met de konservator Frangois De Vos, Luikstraat te Lokeren. J.V.L Foto-uitstap Foto- en diaklub Vakantiegenoegens verzamelt op zondag 10 april om 8 u. aan het Gildenhuis voor een foto-uitstap naar de Oude Schelde in Weert. Donderdag 14 april om 19.30 u. worden in het klublokaal de resultaten van vorige uitstappen besproken. Les Hautes Alpes en Isère Vakantiegenot biedt op donderdag 14 april om 20 u. in zaal Renova een diaprogramma aan over Les Hautes Alpes en Isère. Begeleid door tweestemmig kommentaar en poëzie. M.m.v. P. en F. Verdonck, Milou Meys, de dichter A.K. Rottiers,

De Voorpost | 1983 | | pagina 18