Dendermondse Zwemklub Olympos vestigt Belgisch rekord 24 uren zwemmen Eerste seizoen voor Eric Baeyens Werken aan tweede sportweekend van Stekene DZO-steekkaart De Voorpost ZWEMMEN De voorpost - 8.4.1983 - 25 SPORT I Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeU 05221.40.60 I Eric Brems is dit jaar een van de Kanshebbers bijtH nieuwelingen 125 cc. Hij haalde al één zege en verschillen MOTORCROSS Het voorbije paasweekend werd voor het B.L.B.-gebeu ren wel een tegenvaller. Te Assenede was de omloop omzeggens onberijdbaar en zo kwamen er dan ook min der dan de helft van de pilo ten opdagen. De omloop te Wingene lag er zeer goed bij maar hier was de weerma- ker in een slechte bui met ijskoude sneeuw en regen. Van de wedstrijd te Assene de is weinig te vermelden; geen zijspannen en slechts tien inters in de eerste reeks en zes in de tweede serie, zegt wel genoeg. Bij de na- tionalen bleef in beide reek sen slechts één piloot in de zelfde ronde, Jos Jochems. Te Wingene kwamen er dan ook heel wat spannender reeksen op het programma. Eric Baeyens kon zijn eerste overwinning dit seizoen be halen. De eerste reeks kwam hij slechts als achtste uit de start maar kon toch stilaan naar voren komen om de leiding over te nemen en nog met een ruime voor sprong de reeks te winnen. In de tweede serie werd hij derde wat net genoeg was om de eindzege te behalen. Bij de nieuwelingen 125 cc wist Erik Schelfaut in de eer ste reeks van een twintigste plaats terug te komen tot op de vierde maar in de tweede serie werd hij door breuk uitgeschakeld. Peter Dhau- we finishte ondanks een ha pering nog op een twaalfde plaats, kon in de tweede reeks achtste worden en werd zo negende in de eind stand. Eric Brems had de eerste reeks af te rekenen met een sputterende motor maar kon toch van een der tigste naar een negentiende plaats rijden. De tweede reeks kon hij een vijfde plaats rijden en was elfde in de eindstand. Alain Roels kende in de eerste reeks en kele haperingen en moest vrede nemen met een tiende plaats. De tweede reeks ging hij als derde van start, kon aan de leiding komen maar werd door een hape ring terug derde om uitein delijk bij de finish nog de tweede plaats in te nemen: een vierde plaats in de eind stand. Bij de nieuwelingen 250 cc kon Herman Lenaerts niet aan de wedstrijd deelnemen te Wingene wegens een vastgelopen motor in de training. Te Assenede had Herman een negende plaats kunnen rijden. De eerste kampioenschaps- proef voor deze kategorie te Wingene werd gewonnen door Lieven Vercruysse voor Gino de longhe, Kurt Bus- sens, Dhaene en De Keuke- laere. Bij de nationalen was het terug Peter Dhanis die de eerste reeks volledig naar zijn hand zette en met ruime voorsprong zegevierde. In de tweede reeks moest hij een harde strijd leveren te gen De Coster om de eerste plaats maar uiteindelijk kwam hij toch aan de lei ding en behaalde met twee reekszeges de eindoverwin ning. Ronny de Coster reed een zeer opvallende eerste reeks waar hij van een 22° plaats door een val in de eerste ronde, wist terug te komen tot op een tweede plaats. De tweede reeks reed hij geruime tijd aan de leiding maar moest uitein delijk voor de druk van Peter Dhanis bezwijken. Met een tweede plaats in de eind stand had hij ruimschoots voldoende om ook de paas- trofee in handen te nemen. Bij de 250cc-ers was het Da niel Paelman die de paas- trofee mocht in ontvangst nemen. Ook bij de zijspan nen kwam het tot een span nende strijd om de eerste plaatsen waar Versluys- Goethals de eerste plaats behaalde voor Ramon-Goet- hals en Petrus De Cock-Lan- duydt. De eerste reeks inters werd gewonnen door Hugo Dhaemers voor loos. De Meyer, Tanghe en De Wolf met een sterk terugkerende leiding en hij kon de reeks winnen met een ruime voor sprong. Op de andere plaat sen kwamen Dhaemers, De Meyer, loos, Claus, Tanghe en een goedrijdende 250cc- er Lieven de Vylder. De paastrofee ging naar Ver hoeven voor Claus. Internationale motocross B.L.B. te Lochristi Zondag 10 april is de klub van piloot Martin Meganck aan haar zevende organisa tie toe en dit voor de tweede keer op de gronden van Vleescentrale Blomme te Lochristi, op de wijk «Lozen Boer». Dank zij het sportief gebaar van Vleescentrale Blomme zullen de mannen van de klub van Martin Meganck terug een van de mooiste omiopen kunnen aanleggen uit de streek, gezien er alle mogelijkheden zijn op cross- gebied zoals zandachtige grond. Breed, snel en over zichtelijk, dat is reeds bewe zen op de wedstrijd vorig seizoen. Er komen heel wat streekpiloten aan de start alsook alle Wase motocros sers die op dit ogenblik in de B.L.B.-reeksen een op merkelijke rol spelen. De inrichters rekenen op een vierhonderd piloten met alle kategorieén aan de start in veertien reeksen vanaf 11 uur en trainingen om 9 uur. Inschrijving in café «Breu- gel» aan,Beervelde-station. D.H. de ereplaatsen binnen, (dh) Wanneer de voorzitter van de Stekense sportraad met zo'n twee uren vertraging tóch opdaagde voor de algemene vergadering van de gemeentelijke sportraad, drukte hij er z'n ontgoocheling over uit dat de sportverenigingen weinig over hebben voor de sportraad. Er is het grote absenteïsme, het niet meewerken aan het door de raad georganiseerde sportweekeinde, én het feit dat zó weinig kaarten waren verkocht voor het sportbal in februari. «Per kaart kon de klub 80 fr in de kas steken en tóch was er bitter weinig entoesiasme», aldus voorzitter Gijsel: «Dit terwijl de mees te verenigingen vele uren bekvechten voor een toelage van enkele honderden frank!». Suggesties voor Sportweekeinde Voor het sportweekeinde van 23 en 24 april kwamen reeds een aantal suggesties op tafel. Een jogging om de massa aan te trekken, dus niet voor de «echte» lopers. Er werd zelfs gesuggereerd om deze jogging te vervan gen door een wandeling- met-mogelijkheid-tot-jog- gen. WTC «De Sneltrap- pers» verklaarde zich bereid een «Drie Uren van Stekene» voor fietsers-toeristen te or ganiseren. Medewerking zal er ook zijn van de tafelten- nisklub uit Kemzeke. waar voor het gemeentebestuur dan misschien de spiksplin ternieuwe ping-pongtafels die nu onder het stof staan in de sporthal kan laten ge bruiken. Zoals verleden jaar organiseert het Stekens Schuttersverbond een grote schieting op de liggende wip (desnoods 2) en ook Hip- potoers. de vereniging voor ruiters-met-paard, wil mee werken indien mogelijk. De Kemzeekse turnklub stel de zelfs voor om een groots turngala te organiseren én de sporthal voor dit gala geheel voor te behouden. Verder werd er gedacht aan het droppen van para's die naar een bepaald doel zou den springen, de fito-meter zou worden ingeschakeld in de wandeling van 12 km, die desnoods 's avonds zou wor den georganiseerd, al of niet met als entoerage volksspelen en/of braderij... Er was zelfs iemand die voorstelde om een demon stratie diepzeeduiken te or ganiseren in de douchezaal van de sporthal (op voor waarde dat er dan genoeg water was) ofwel een zwem wedstrijd op het (nogal dras sige) voetbalplein achter de sporthal... Enkel van het voorstel om ook volksspelen in te richten 'ergens' tijdens het «Tweede Sportweekeinde van Steke ne» bleef iets over. Er werd namelijk beslist dat iemand van BLOSO zal worden ge vraagd om een soort volks spelen (oude) in te richten, dit daar er onder de aanwe zigen blijkbaar geen ge ïnteresseerden waren. Deze volksspelen zullen tussen de andere aktiviteiten door worden ingericht, waar schijnlijk op het speelplein. Bij een volgende gelegen heid zal alles op punt wor- den gesteld. Bneinde de zwemsport te jomoveren en meer be taald het klubzwemmen in nn gunstig daglicht te stel- an iedereen ken- taar te maken, is deze ma- othonmeeting uitgegroeid een ware happening, raarvan zowel de deelne- ners, het bestuur, de talloze medewerkers als de ouders van de zwemmers hebben genoten. De organisatie ver liep vlekkeloos en de zelfs de zwemmers waren steeds op tijd om elk om beurten de 200 meter in een zo snel mogelijk tempo af te haspe len. De kontroleurs, d.w.z. diegen die de afstand bij hielden mochten ongeveer elke 30 a 40 sekonden een schreefje bijstrekken. Tel kens was er vijftig meter gezwommen. De 24 urenrace was zo geor ganiseerd dat de jongste zwemmers tussen 7 uur en 23 uur aan bod kwamen. De ouderen namen de nachte- Zwemmen. De organisatoren van de 24 uren van DZO lijke uurtjes voor hun reke ning. Gezien er nog geen basis was of geen vergelij king mogelijk met andere manifestaties over de af standen die door elkeen moesten gezwommen wor den. Iedereen zwom dus voor wat hij waard was, zo wel jong (7) als oud (45). Er moet zeker vermeld wor den dat het Rito van Dender monde enkele jaren geleden reeds 24 uren aan één stuk had gezwommen. Een ver gelijking hiermee kan ech ter moeilijk gemaakt wor den, hoewel de kranige ke rels van die school tijdens hun rekord-etmaal toch 67,984 km aflegden. Zoals gezegd zwommen de jongsten van 20 tot 24 uur en legden een totaal van 13,800 km af. De «ouderen» (wie is nu oud op 45 jaar) zwommen van 24 tot 08 uur. In totaal 27,400 km. Tijdens deze 12 moeilijke uren werd dus een totaal van 41,900 km ge zwommen. Zwemmen. Al deze zwemmers van de Dendermondse Zwemklub Olympos zorgden samen voor een merkwaardig 24-urenrekord. (c) Zaterdag 2 april gingen ze er Om eventuele gegadigden Bruno Van Damme, Anja De nog eens keihard tegenaan, op de hoogte te brengen, Blezer, Danita Chavatte, Het uurgemiddelde bedroeg mag verklapt worden dat er Daniel Van Damme, Philip 3.675 meter, zodat tegen het op volgende manier werd Boivin, Kurt Beeckman, Lut- middaguur, het nog acht uur tewerk gegaan: garde De Clercq, Diane Cal- zwemmen voor de boeg in Van 20 tot 17 uur: aflossing lebaut. Annick Pauwels. totaal reeds 56 km was afge- om de 200 meter (21 uur) legd. Vier uur later bedroeg Van 17 tot 19 uur om de 100 de totale afstand reeds meter aflossing (2 uur) 70,550 km. d.w.z. heen en Van 19 tot 20 uur: aflossing terug naar Brussel! In de laatste vier uren werd keihard gezwommen. om de 50 meter (i uur) Dat alle zwemmers zwemsters na de geslaagde want iedereen was present reko'dpoging nog zeer fris om het publiek te bewijzen waren bewijst hun overtui- wat hij in zijn marge had. Er ging dat zij volgend jaar de werd toen gezwommen te gen 3.778,75 meter per uur en de totaalafstand van 85.665 meter werd bereikt. Een nieuw Belgisch rekord was gevestigd. Nu wordt het afwachten wie dit rekord zal breken. Uiteraard zullen er veel kandidaten zijn. Wie 100 km halen. Mits een spe- Hilde Putteman, Bart De Cock, Fanny Vijvermans, Peggy De Block, Karin Van Der Straeten, Daniela Blin deman, Hans Viaminck, Yvan Delplanque, Stefaan Van Den Bossche, Lois Van Hemelrijck, Dominique Cha vatte, Annick De Paepe, Bart Van Damme. Georgette Touchant, Monique Ber- cifieke voorbereiding en de tram. Patrick Boivin, Carl gegroeide mogelijkheden van de zwemmers die dan weer een jaartje ouder zijn. zit het er best in. DZO houdt eraan de direktie en het personeel van het zwembad te danken voor het Demiddelair. Christine Za- man. Peter Bleyaert, Veerle Parijs, Heidi De Clercq, Joris Putteman, Morfine De Pot- heeft immers niet graag een begrip en de Garage D'Hou- Belgisch rekord? De DZO-zwemmers hebben echter hun doel bereikt... zij waren de eersten en met welke inzet! wer en Bakkerij Zaman voor de sponsoring. Volgende zwemmers namen deel aan de 24 uren van DZO: Philip Chavatte, Marnix De Paepe, Vrijdag 1 april om 20 uur stipt dook de eerste zwemmer van een lange rij DZO'ers in het zacht kabbelende water van het Olymposbad. DZO had de bedoeling het Dg Belgisch rekord 24 uur zwemmen in klubverband te verbeteren. Waar het Bestuur eerder sceptisch stond tegen de idee van de 18-jarige student Carl De liddeleir om op 1 april (wat een dag) met alle klubleden 24 uur aan één stuk te wemmen, is dit evenement dan toch kunnen doorgaan en naar het bleek met en onverhoopt sukses. De Dendermondse zwemvereniging Olympos, DZO, werd in feite gesticht in september 1970 rond het Jwembad van het H. Maagdcollege en kreeg toen de naam Hemaco mee. De toenmalige superior, E.H. De Decker, was voorzitter en Roger BleyaeTt was onder voorzitter. Roger is nu sekretaris benoemd bij de K.Z.R B. distrikt Oost-Vlaanderen. Verder was E.H. Carlos Van SchoonenbeTghe sekretaris en Maurice Gillis was trainer en sportsekretaris. Op 9 januari 1972, toen het Olympos-zwembad voor het publiek werd opengesteld, verhuisde de zwem vereniging die toen 87 leden telde 49 jongeren en 38 veteranen (+35) vanuit het 20-meter-bad van Hemaco naar Olympos. Logischerwijze veranderde ook de naam. Ook in het bestuur werden nieuwe mensen opgenomen en medio de zeventiger jaren telde men ongeveer 400 leden. In die korte periode groeide de klub uit tot een der belangrijkste van Vlaanderen, naast Aalst en Sint-Niklaas Ook op sportief vlak werd de klub een topper. Bij de veteranen werden Rik Scholliers, Georgette Tou chant, Piet Beèckman e.a. jarenlang gelauwerd als kampioenen op de lange baan-wedstrijden (doortoch- n), net zoals een jongere Fons Boon, die zowat de «ortrekker van de jonge generatie werd. ikele klubzwemmers behaalden mooie resultaten Jop de Belgische kampioen schappen met o.m. Fons Toon. Chris De Rop, Lucienne De Rop, Hilde Bleyaert. Patrick Van De Velde, de gebroeders Waumans en heckman. Men moest echter wachten tot vorig jaar Rn een Belgisch kampioene te hebben: Sabine Pöuwels. De resultaten die de klub heeft bereikt zijn toe te fchrijven aan de inzet van het bestuur, de trainers en itter de ouders van de zwemmers, fbt huidig bestuur bestaat uit: voorzitter Pierre beekman, ondervoorzitter André Portaels, sekretaris Roger Bleyaert, penningmeester Paul De Clercq, sportsekretarissen Daniël Putteman en Maurice Gil lis. hoofdtrainer Roland Waumans, materiaalmeester Umis Van Hemelrijck, verantwoordelijke voor feeste lijkheden Edouard Vansantvoet, voor waterpolo Yvan fjelplanque en de leden Daniël Van Damme en «Patrick De Smet. [Voor het goede verloop van de trainingen zorgen één hoofdtrainer, zes hulptrainers en vier zwemanima- Itors, zodat de sportieve begeleiding ideaal is en een ■Voorbeeld voor vele klubs. I Ds gezamenlijke trainingen zijn gepland alsvolgt: de [Veteranen op woensdag van 20.45 uur tot 21,45 uur, de jeugd op dinsdag van 16.45 uur tot 18 uur, op woens dag van 17.45 uur tot 19 uur en op zaterdag van 19.45 J»ur tot 21 uur. waterpolo wordt er gespeeld op Tterdag van 12 tot 14 uur. trainingen zijn uiteraard aangepast aan het ni- i en de kennis van elke kategorie. In de zwem- x>l, waar de stijl wordt aangeleerd en verbeterd, remt men ongeveer 200m., terwijl de eigenlijke I toppers dagelijks hun 4 4 6 km afhaspelen. Wie I interesse heeft kan steeds terecht tijdens de trainin- I S«n op bovenvermelde uren en dagen in Olympos. ADB ter, Natalie Portaels, Karin Bertram, Micheline Zaman, Mireille Smekens, Liever Vlaeminck, Benny Bicque Geert Van Keer. Ook de stille medewerkers die gedurende 24 uren de zwemmers hebben begeleid zijn meer dan een vermel ding waard. In de eerste plaats initiatiefnemer en deelnemer Carl De Midde- leir en verder Eddy Van Santvoet. André Portaels, Daniël Putteman, Paul De Clercq, Roger Bleyaert, Da niel Van Damme. Louis. Van Hemelrijck, Monique Ber tram. mevr. Portaels, Mevr. Chavatte. Mevr. Van Dam me en Georgette Touchant. (AD)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25