De Wilde en Albert maken het verschil Larsen en Van Der Gijp moeten zondag uit hun schelp komen Welke Waaslandse klub speelt finale Match van de week Urbain Braems met lof voor de doelmannen Aktueel Supportersklubs Bijlken, zijn verontwaardigd Tweede grote stratenloop zondag reken# i beetje op Rent en Raymon m de vlam in d< 26 - 8.4.1983 - De Voorpost VOETBAL 1* Nationale Beveren - Lokeren 2-1 De Beveren-Lokeren van vorige zaterdag werd niet het laatste duel tussen de Waaslandse eersteklassers in het huidige voetbalseizoen. Vorige week werd bij de loting van de halve finales van de beker van België eerst Lokeren, daarna Beveren uit de urne gehaald. De Waaslandse voetballiefhebber krijgt op 1 juni en 5 juli dan ook opnieuw het burenduel op de grasmat. Het is meteen voor de zesde keer dat Beveren en Lokeren het voor de beker van België tegen elkaar mogen opnemen. Men had het in de twee kampen liever anders gezien. Ook de voorbije drie jaar was er telkens een Waaslandse bekerderby. In 1979-1980 nog voor de zestiende finales, de twee voorbije seizoenen voor de kwartfinales. Nu dus voor de halve finales. Dat feit liet sommige optimisten beslui ten dat Beveren en Lokeren misschien al volgend jaar tegen elkaar de finale zouden spelen. En voor wie van traditie houdt, voor degenen die graag cijfermateriaal bijhouden. Na de vijf voorbije bekerkonfrontaties bleef SK Beveren viermaal aan de winnende hand. Lokeren slaagde er tot nu toe slechts één keer in zijn grote rivaal uit de beker te wippen. En Lokeren heeft zorgen omtrent de data. Op 1 juni speelt Denemarken tegen Hongarije en op 5 juni moet IJsland in het veld tegen Malta. De tricolores van Alois Derijcker zouden dan respektie- velijk Larsen en Gudjohnson moeten missen. Alle maal details die de derby's nu al bijzonder pikant maken. Het worden wellicht weer twee vinnige duels waarbij het onmogelijk wordt een voorspelling te doen. De finale is gepland op zondag 12 juni op de Heizel. Welke Waaslandse voetbalvereniging kan daar een Europees ticket afdwingen? Hugo Aerts De konfrontatie tussen de twee Waaslandse eerste klassers heeft het publiek volledig kunnen bekoren. De volgepropte tribunes genoten van de topper en zelfs de verliezende helft van de tribunebevolking was na het geburenduel niet echt ontgoocheld. Er zat voor Beveren in de Blotfase nog een doelpunt meer in maar daartegenover staat dat Lokeren lang een gelijkspel binnen bereik had en alleen een sterkspe- lende De Wilde Beveren toen overeind hield. Trainer Urbain Braems wou daarop na de wedstrijd dan ook even de nadruk leggen. «Dit is een van de sterkste Waaslandse derby's die ik ooit gezien heb. Veel inzet en een hoog tempo waarbij de spelers steeds weer bereid waren ruimte te zoe ken. Propaganda voor de voetbalsport. Naar zo'n spektakel willen de mensen nog wel komen kijken. Het werd trouwens de wedstrijd van de doelmannen. Hoogenboom die in de eerste helft geweldige zaken deed en De Wilde die tot driemaal toe onze ploeg overeind hield. Indien Lokeren na de kopbal van Van Cauter op voorsprong was geraakt was het voor Beveren wellicht veel moeilijker geworden. En dan was er de sterke prestatie van Erwin Albert, weer sterk spelend. Aandachtig en zeer gekoncentreerd. Misschien krijgen we nu wat meer geluk bij de afwerking. Martens werd tweemaal getest en het liep nog niet heel soepel. We wilden hier dan ook geen risiko's lopen. Wellicht raakt Ronny voor Tongeren volledig speelklaar. Voor Beveren staat er trouwens deze kompetitie nog veel op het spel. Zoals de ploeg nu draait, worden de laatste zeven kompetitiewedstrijden nog bijzonder belangrijk.» H.A. Beker van België Beveren-Lokeren 2-1. Een duel tussen Theunis en Hoogenboom. (dw) Beveren-Lokeren 2-1. Persvergadering met een gelukkige Braems en Pauwels (dw) Het Waasland serveerde een lekker paasmenu Sporting Lokeren mag Club Luik zeker niet onderschatten Een knalaffiche is het zeker niet, de wedstrijd tegen Club Luik zondag. Maar daarin zit hem juist het grote gevaar voor Sporting. We zijn Beerschot en Seraing nog niet vergeten! Als de nodige motivatie er is mogen de Rocourtboys geen hinderpaal vormen. En bij mijn weten is Europees spelen toch een gegronde reden. Welke pessismisten beweerden daar ook weer dat Lokeren in kompetitie- verband al Europees afgeschreven is? Een achterstand van drie punten op de vierde geklasseerde. Club Brugge, is toch niet onoverbrugbaar met nog zeven wedstrijden voor de boeg? Een thuismatch tegen Luik en een verplaatsing naar Cercle Brugge moeten dan wel vier punten opleveren. Beveren-Lokeren 2-1. De knappe kopstoot van Albert Van Raemdonck draait in het (dw) Club Luik traditioneel in het degradatiedebat gewiickeld, staat momenteel veertien de. Maar het heeft vier pun ten voorsprong op zijn naas te achtervolger Waregem. Je merkt het direktl Hier en daar nog wat punten sprok kelen op verplaatsing en ze mogen vrijer ademen. De re cente 3-0 overwinning tegen konkurrent Waregem zal wel zijn morele weerslag hebben op het prestatiepeil van roodblauw. Sportief di- rekteur Louis Carré en trai ner Vic Wegria zullen hun poulains ook wel voor ogen houden hoe gebuur Seraing zich hier in de aktualiteit speelde. Daarom juist mag de ploeg met stamnummer 4 zeker niet onderschat worden. Calasan niet laten betijen De, in de loop van het sei zoen aangetrokken, Joego slaaf is een technisch vaar dige spits die men zeker niet de vrije teugel mag laten. Zoals al zijn landgenoten is hij zeer sterk met de bal aan de voet. Ook zijn traptech- niek is niet te versmaden wat zeker van belang is bij vrijschoppen. Van vrijschop pen gesproken, ook Michel Wintacq kan op dat gebied zijn woordje meepraten. De ze, van La Louvière overge komen, middenvelder werd later met sukses in de verde diging gedropt en staat daar aardig zijn mannetje. Wie ook achteraan zijn strepen verdient is Bernard Wegria (zoon van de trainer). Deze vroegere Uefa-internatio- naal kon het vooraan moei lijk waarmaken maar werd op de rechterflank van de verdediging uitgespeeld en dat viel enorm mee. Jeugd is troef achteraan bij Club. Bernard Habrant is een 22- jarige belofte die ook al in het nationaal Uefa-team zijn ambities onderstreepte. Het meeste gevaar uit het Luik se middenveld zou wel eens kunnen komen van Benoit Thans. Hier minder bekend maar een puur talent dat men moeilijk op Rocourt zal kunnen houden. Vooraan loopt, naast Calasan, de meer bekende Guy Fran cois.Was vroeger prof bij PSV Eindhoven en belandde dan bij Beringen. Trad op in het Belgisch beloftenelftal. Wispelturig speler die. in een goede dag, het resultaat op zijn eentje kan forceren. De routine van Piet Kuypers Dat jong geweld wordt in toom gehouden door half Kuypers. Piet is een van de resterende Limburgers in de ploeg. Werd aangekocht bij Patro Eisden voor de neus van verschillende belang stellenden. Hij wou verle den seizoen Luik verlaten. Die perikelen zijn schijn baar bijgelegd. De Limbur ger heeft een enorme fysiek en geeft zich totaal geduren de negentig minuten. Zal ongetwijfeld een ernstige stoorzender zijn in de aktie- radius van Verheyen-Mom- mens. Drouguet verdrong Hubart Toen Tony Daenen in 1980 Luik verliet werd Guy Hu bart de vaste titularis in het doel. Na een paar mindere prestaties werd hij in de loop van dit seizoen vervan gen door Pierre Drouguet die zich momenteel laat op merken door zijn regelmaat. Hij werd trouwens enkele malen opgenomen in de kem van het legerleftal. Pas twintig heeft hij alles in huis om onbetwistbaar de eerste doelman van de Luikenaars te worden. Wie speelt bij Sporting? Een telkens weerkerende vraag als men het gekwet stenrapport inkijkt. De wed strijd op Beveren heeft zijn sporen nagelaten. De schou derklachten van Bob Hoo genboom komen steeds te rug. Ook Arnor Gudjohnsen geraakt maar niet op het hoog toerental van voor zijn schorsing. Een botsing met doelman De Wilde werd ook Luc Van Bergen fataal: zijn gewrichtsbanden aan de en kel moesten het ontgelden. Geen lichamelijke klachten bij Larsen en Van der Gijp! Maar daar nijpt het schoen tje elders. Wie weet waar? Beiden moeten toch eens ernstig aan hun reputatie als schutter beginnen denken. Ze kwamen op Be veren praktisch niet voor in het scenario. Een mindere match is nog geen slecht seizoen maar het sleept nu toch al een paar weken aan. Zelfs Kees Rijvers kon het op Beveren niet langer meer aanzien hoe zijn internatio naal geen enkele vuist kon maken, laat staan een def tig schot afvuren. En welke virus Larsen te pakken heeft is ons ook onbekend. Zou een vroege treffer tegen Luik voor Preben volstaan om nog eens de boel in brand te schieten? Wij kijken uit! Stille maar grote Ronny Laroy Weinig woorden, grote da- denl Dat moet zowat het pa rool van Ronny zijn. Nooit in de krantenkoppen maar niet meer weg te denken uit het huidige Sporting. Wat Laroy doet is af! En dit steeds reeds gedurende verschil lende maanden. Nooit gesti- kulerend maar steeds bij de pinken waar het nodig is. Gunt zijn tegenstrever geen ogenblik respijt en is niet vies van op te rukken als de kans zich voordoet. Ronny heeft al een puik seizoen achter de rug en mag voor mijn part gerust een prijs voor regelmaat krijgen. Spe lers met zulke ingesteldheid r-l zijn van goudwaarde een ploeg. Het lijkt misschien afg» zaagd maar1 we weer een Verheyen en Mommens om de pan te doen slaan. En dam bij zal Rik Van Cauter zek« -34J niet willen achterblijvea ligt Mocht die vlam dan een overslaan op René Van da !ar Gijp en Preben Larsen das valt er zondag op Daknan zeker wat te beleven! "n uur eer de politie ter kwam om verslag op te ken. Lakoniek werd ons na bekerwedstrijd RWDM-Lokeren degedeeld dat zoiets regi ieu matig voorkomt op <fi er plaats. Zij hielden die a ruststokers allang in de Molenspringers en Begonia. grijpen? De gekwetste soon moest in de kliniek zorgd worden. Pas ron( uur konden we huiswc Na de overwinning in Molenbeek op RMWD keerden keren- V<™ vreugde tevreden Sportingsupporters terug naar hun wagens en O6®11 sprake meer. Het ij autocars om in Lokeren op de kwalifikatie te klinken. Toen muisstil ?P de bus. Mfl de autobus van bovenvernoemde supportersklub juist ver trokken was speelden zich wansmakelijke taferelen af. Wij laten een ooggetuige aan het woord. Grove incidenten in Molenbeek «Een avond die in vreugde regen onthaald. Iemand moest eindigen veranderde werd aan het hoofd ge- plots in momenten van kwetst en begon hevig te schrik, paniek, verontwaar- bloeden. De chauffeur wou ding. Bij het halthouden telefonisch hulp inroepen voor een verkeerslicht werd maar geraakte niet door de de bus bekogeld met allerlei bekogeling. Toen de vanda- voorwerpen door een bende len de ernst van de toestand punkers, bijna kaal gescho- inzagen sloegen ze op de ren en getooid met de vlucht. Het duurde een half- kleuren van RWDM. Eerst vlogen pakjes frieten tegen de ruiten. Daama volgden plastiekzakken met h.O.S. (Haaltertse Orga- afval die klaar stonden voor „iori.:0 c,r„,oni wat met de littekens inl aangezicht van de 19-j<8T Peter Hemelsoet uit Oo ker? Bij ons in Lokerer de ordediensten voorz zulke daden en treden af preventief op. De belangrijkste plaal de stad worden bewdj Hun organisatie is fccT tisch en de meest gevrfl spionkoppen weten waai aan toe zijn als ze nadf keren komen!» de wekelijkse ophaalbeurt. Blijkbaar hadden ze nog niet hun zin. Ze grepen naar uit gebroken straatstenen. De ruiten van de bus moesten eraan geloven. Door de ge broken vensters werd nu van alles naar binnen ge gooid: bakstenen, vuilnis zakken, lege drankflessen. Wie uit de bus probeerde te komen werd op een stenen- nisatie van Stratenlopen) Inschrijven kan ook heeft in samenwerking met storting van 100 fr. voetbalklub Racing Haaltert april 1983 op rek. i op zondag 17 april de Twee- 5276889-05 van H.O.S. Stj de Grote Stratenloop tenloop of van Racing H gepland. tert. Na 10 april word Er wordt gelopen over een deelnemingsprijs 120 fr. I afstand van 5 en 10 kilome- inschrijvingsgeld ter. De start wordt gegeven recht op een medaille, om 14.30 uur op het voetbal- verfrissing, de verzeken lv plein van Racing Haaltert. en het klassement zal in De rugnummers kunnen af- schillende bladen gehaald worden vanaf 13 schijnen. De Waaslandse voetbaltopper tussen SK Beveren en gebuur Lokeren heeft de verwachtingen volledig ingelost. Zaterdagavond zag een nagenoeg volzet Freethielstadion een lekker partijtje voetbal, ge kruid met spanning en sensatie, viriel en tegen hoog tempo. Spektakel van de twee kanten. SK Beveren blijft na de 2-1 zege nummer één in het Waasland maar ook kandidaat voor een Europees ticket. Iets wat Lokeren na de nederlaag wel een jaartje zal mogen uitstellen. Of zit er voor de tricolo res nog bekerwinst in? Dan moet Lokeren wel eerst voorbij datzelfde Beveren en dus kan de Waaslandse voetbalfreak nog twee stevige porties voetbal op het bord krijgen. Beveren en Lokeren begon nen zeer voorzichtig maar toch ook zenuwachtig aan de partij. Het beste spel kwam van Beveren maar de laatste pas kwam meestal slecht aan. Toch moest Hoogenboom in die begin periode tweemaal aan het werk om eer6t Creve en daarna Albert te stuiten. Daarna kwam Lokeren veel beter in de wedstrijd en het was nu de beurt aan de jon ge De Wilde om zich te to nen. De Zeienaar presteerde weer opperbest en haalde wellicht de mooiste safe uit zijn kanière uit om Van Cauter van het openings doelpunt te houden. Beve ren kwam zelfs wat in de verdrukking en dat namen de duizenden geel-blauwe supporters niet. Dobias wou de thuisploeg toen maar een voetje toesteken. Hij schoof de bal naar (Schónberger was er vroeg met een dij let sel uit de wedstrijd verdwe nen) de ingevallen Schoofs. Patrick liep snel op doel af. zag zijn schot door Hoogen boom gestopt maar een at tent volgende Albert kon de terugspringende bal bin nenduwen. Na rust bleef het aanvanke lijk onduidelijk met welke opdrachten trainer Waseige zijn spelers terug de mat opstuurde. Toch bleek de druk van de bezoekers, met een sterk spelende Mom mens als dirigent, steeds duidelijker. Gelukkig voor Beveren hielden Jaspers en Baecke respektievelijk Lar sen en Van der Gijp stevig in hun greep. En dan was er dus Filip De Wilde, briljant schitterend, zoals voorheen Jean-Marie Pfaff op dezelfde plaats schitterde. Hij stopte een keurig schot van Van Cauter en reageerde even later met een geweldige re- fleks op een dichte kopbal van alweer diezelfde Van Cauter. Lokeren kreeg na een uur spel dan toch waar het recht op had. Aardig sa menspel Verheyen-Mom- mens bracht Raymond al leen voor het doel. Tegen het harde schot van de Lo- kerse internationaal had De Wilde nu geen verhaal. Lo keren had ondertussen de gekwetste Hoogenboom in geruild voor de jonge Van Raemdonck en deze laatste gaf zeker geen blijk van ge weldig keeperstalent. Kus- to, voortdurend bereid ruim te te scheppen, bleef de aar zelende bezoekende verde digers het leven moeilijk maken. De Pool kwam dicht bij een doelpunt toen zijn lobbal met veel moeite door Van Raemdonck over de lat werd getipt. Uit de hoek schop die hierop volgde wist diezelfde Kusto het hoofd van Albert te vinden. De hardwerkende, lange Duit ser knikte de voorzet makke lijk binnen. Freethiel adem de weer gelukkig en Albert hees zich in de schutters- stand opnieuw naast Van- denbergh. Lokeren reageer de aangeslagen vooral toen men, zonder de gekwetste Van Bergen, nog tien minu ten met tien spelers verder moest. Beveren kreeg nog uitgesproken kansen maar Weihrauch en Kusto schoten beiden hard naast. Vijf mi nuten voor tijd had een goed leidende Van Langenhove trouwens nog strafschop kunnen fluiten toen Schoofs in het strafschopgebied on deruit werd gehaald. Winst dus voor Beveren dat zijn zege misschien vooral aan de knappe prestatie van doelman De Wilde kan dan ken. Of aan de opportuniteit van Erwin Albert die hard werkend de Lokerse defen sie steeds voor moeilijkhe den stelde. Beveren behoudt met deze zege zijn Uefa-kan- sen, kansen die Lokeren na een stevige portie voetbal nu wel heeft verloren. Er blijft voor de Waaslandse eersteklassers nog meer on derlinge strijd. Na de wed strijd van zaterdag is de kans groot dat de halve fina le om de beker van België voor afgeladen tribunes zal worden gespeeld. Zaterdag waren immers de voetbal supporters de grote win naars. Hugo Aerts Beveren-Lokeren 2-1. Een autoritaire Van Langenhove, een verslagen Hoogenboom en een juichende Albert. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 26