Zes jaar OCMW beleid toegelicht te Lokeren Oppositie stapt op tijdens Witte Donderdagzitting 'm. Wase OCMW-raden: Temse kiest «andere» voorzitter Senator F. De Bondt «Benoeming Happart intrekken» Lichten aan Reinaert in Sint-Niklaas? OCMW-raad Lede startensklaar PvdA-Waasland boos op CCMB Informatie-avond over racistische maatregelen in Schaarbeek, in The Old Chap te Hamme Wazenaren naar Zangfeest 2 - 8.4.1983 - De Voorpost In aanwezigheid van burgemeester Liebaut en van alle OCMW-leden die in de voorbije jaren in de raad hebben gezeteld, gaf voorzitter Robert Maréchal een toelichting over het OVMW beleid gedurende de voorgaande zes jaren. De wet van 76 op het OCMW: De omschakeling van COO naar OCMW werd via de nieu we wet 76 zonder veel moei lijkheden gerealiseerd. Het optrekken van de «onder stand» naar recht op maat schappelijk dienstbetoon, met als doel eenieder in de moge lijkheid te stellen een leven te leiden dat beantwoordt aan de menselijke waardigheid is doorgevoerd: de bereikbaar heid van de sociale dienst OCMW werd op een degelijke wijze georganiseerd. Er is een dagelijkse permanentie voor zien op het hoofdbureau in de Zeiestraat, tijdens de bureau uren. Tevens zijn er zitdagen te Eksaarde-dorp, Doorslaar, Daknam, Lokeren-Sparren hof, Oudenbos en Heiende. De sociale dienst past het prin cipe toe van de territoriale ver deling. En de woonplaats van de kliënt is bepalend; de op richting van de poets- en kar- weidienst, welke in vele geval len een onmiskenbare steun is geweest, zal er blijven; het vroegere bestuursorgaan Ko- mitee Steun werd omgevormd tot Komitee Sociale Dienst. Zo wrden vele mensen gehol pen (heel diskreet) die finan cieel in de penarie zitten. Beleid naar de instellingen en diensten: Ziekenhuis (182 bedden): de dienst Recovery en Intensieve zorgen hebben hun verwach tingen meer dan ingelost: de uitbouw van een nieuw EH BO, die veel geld heeft gekost, bestaat uit twee volledige inge richte EHBO's, afgeschermd van de verpleegeenheden, en met een afzonderlijke wacht zaal. De patiënten blijven steeds in een verwarmde ruim te, de spoedopnamedienst EH BO is volledig omgevormd. De aankoop van de nieuwe appa ratuur bedraagt verscheidene miljoenen. Voldoende is hier op te merken dat het bestuur van het ziekenhusi tracht te voldoen aan de evolutie van de tijd, door een zo goed mogelij ke geneeskunde aan te bieden aan de bevolking en de patiën ten zo weinig mogelijk te laten overbrengen naar andere in stellingen. Wat de nieuwe ma- temiteit betreft: hier is een zekere vertraging; er was een faling van een aannemer. Dus moet er gewacht worden op nieuwe cohiers. Er moet ook gewacht worden op de goed keuring van de medische appa ratuur; veiligheid en beveili ging: de herbevestiging van de gevelplaten kostte zowat 15 miljoen. Voor de brandbeveili- gingswerken is het dossier in gediend. Kostende prijs 7 8 miljoen! Ook voor de stroom voorziening werd een uniek beveiligingssysteem op punt gesteld. In het ziekenhuis is een eigen sociale dienst opge richt. Rusthuizen (samen 292 be dden): Er werden technische verbeteringen aangebracht in het Hof ter Rozen (overal warm en koud water), zodat dit Hof nu een voorlopige er kenning heeft bekomen. Het rusthuis ter Durme is erkend als volwaardig rusthuis; over de opnameregeling worden veel dwaasheden verteld. De werkelijke kostende prijs be draagt 31.000 fr per maand. Het OCMW heeft echter die prijs vastgesteld op 24.000 fr. Wie dit inkomen niet heeft, komt toch binnen, geeft zijn pensioen af, maar heeft toch recht op 2.000 fr zakgeld per maand. Ook over de onder houdsplicht van de kinderen is veel nonsens verteld. De waar heid is dat de mensen die on der het miljoen inkomsten per jaar blijven, niet aangesproken worden voor het onderhoud van hun ouders; rond het rust huis ter Durme werd een tuin gelegd, alsmede een wegennet. En via de dienst Ergotherapie tracht men de inwonenden zo actief mogelijk te houden. Stijgende financiële moeilijk heden Die worden veroorzaakt door langzame betaling van het RI ZIV en door diverse volmacht- besluiten. Het is in feite zo dat de OCMW's die het meest zui nig hebben beheerd, nu door die besluiten gestraft worden. Dat noemt voorzitter Maré chal schandalig. De V- en R- dienst, waarvoor nochtans een principiële toelating was, wor den voor onbepaalde duur ver daagd. Het ziekenhuis moet zijn funktie binnen de regio kunnen waarmaken. Om dit te kunnen bereiken worden op dit ogenblik zeer harde inspan ningen gedaan en worden er bijzondere toe- en inleverin gen gevraagd aan personeel en ook aan de geneesheren. Verhouding met geneesheren werd statutair vastgelegd De geneesheren zullen in de toekomst in statutair verband worden tewerkgesteld. Welke voogdijoverheid die beslissing zal moeten bekrachtigen is nog niet bekend. Het is immers de eerste keer in ons land dat geneesheren op die manier zul len worden tewerkgesteld. Door de geneesheren statutair te werk te stellen, zal het be stuur ook een grotere greep hebben op dit korps. Het sta tuut zal voor de jongere ge neesheren verkregen worden na een proefperiode. Voor de ouderen zijn faciliteiten voor zien. De statutaire artsen zul len hun privé-praktijk mogen voortzetten. Zij mogen hun patiënten niet verwijzen naar andere klinieken. 22,5% van de aangerekende honoraria voor prestaties in de stadskli- niek zullen ten goede komen aan het OCMW. Na aftrek van diverse kosten zou het OCMW daarvan 15% overhouden. De geneesheren zullen binnen de tien dagen betaald worden, na dat het bestuur zelf de honora ria heeft ontvangen. Volgens voorzitter Maréchal is die 22,5% niet overdreven in ver gelijking met andere privé-kli- nieken waar geneesheren op kontraktuele basis werken. En deze financiële regeling kadert in de noodzakelijke bezuini- gingspolitiek om de tekorten weg te werken. J.V.L. ii Berlare. Dé nieuwe OCMW-raad van Berlare (jj) Lebbeke. De nieuwe OCMW-raadsleden (c) In de meeste OCMW-raden verliep de installatie volgens plan, maar Temse zorgde voor enige deining in het Waasland: men had verwacht dat Herman De Cock voorzitter worden zou, maar René Temmermans kreeg meer stemmen dan zijn CVP-partijgenoot. Dadelijk iets meer over Temse; eerst even overlopen hoe de verkiezing in de overige raden verliep. In Beveren is de nieuwe voorzitter van het OCMW dezelfde als de oude. René Moorthamer heet hij. Het OCMW van Waasmunster wordt voortaan door A'era Smekens voorgezeten. Zij volgt Jacques Boeynaems op. In Sint-Niklaas werd Roger Van Ranst moeiteloos verkozen. De VU-er volgt René Heyninck van de SP op; Heyninck werd door die partij trouwens als tegenkandidaat naar voren geschoven. Stekene dan. Wilfried De Schrijver blijft de welzijnsinstelling voorzitten, voor drie jaar tenminste. Na die drie jaar wordt hij door iemand van de Gemeentebelan gen, de koalitiepartner van de CVP in Stekene, opgevolgd. Drie jaar geleden volgde De Schrijver als OCMW-voorzitter Guido Legrand op. De Schrijver kreeg zes stemmen achter zijn naam, drie mensen stemden tegen. Pro De Schrijver stemden GeBe, de (dissidente) groep Boeykens en de SP; contra waren de OCP en CVP-er Prosper Smet. Inmiddels liet Albert Anthuenis als OCMW- raadslid (namens GeBe) verstek gaan; zijn plaats wordt ingenomen door Georges Van Liefferinge, voorzitter van de Gemeentebelangen, waar men normaal Freddy Merckx had verwacht (maar Merckx verkoos gemeenteraadslid te blijven). Deining in Temse Was er enig animo in Stekene, veel opschudding verwekt zulks nog nauwelijks in de traditioneel woelige gemeente (althans op het politieke vlak). Het naar voren schuiven van een andere kandidaat dan die van de meerderheid in Temse zorgde voor meer deining. Uittredend OCMW-voorzitter Eduard Lardenoit zou, zo had de CVP-PVV- Jcoalitie in Temse afgesproken, door Tielrodenaar Herman De Cock (CVP) worden opgevolgd. Maar middels de steun van de oppositie werd René Temmermans uit Steendorp in de voorzitterszetel geloodst. De 38-jarige direktie- sekretaris van de scheepswerf in Rupelmonde «moest» zich eerder binnen de CVP tot de ACV-strekking bekennen, want in het landbouwvakje noch in dat van de middenstand hoorde hij thuis. In het OCMW-Temse heeft de CVP vijf zetels en de PVV één, samen zes op elf en rekenkundig dus voldoende om de geplande verkiezing van De Cock gerust tegemoet te zien. Enkele maanden geleden kreeg bij de CVP Herman De Cock de voorkeur op René Temmermans voor het voorzitterschap van het OCMW. En vrijdag jl. haalde Temmermans het dus op De Cock. In CVP-kringen wijst men Temmermans met de vinger, dat spreekt vanzelf; hij zou een formele afspraak genegeerd hebben. Een breuk tussen de OCMW-voorzitter en de CVP zou nog te lijmen zijn, maar het kan evenzeer dat Temmermans voortaan als onafhankelijke zal zetelen. «Het heeft mij steeds verwonderd dat minister Nothomb erin geslaagd is, zoveel ambten met grote verantwoorde lijkheid te bekleden. Hij zal zich moeten bezinnen over de vraag of hij op die weg nog verder wil, want het Vlaamse spreekwoord over twaalf stielen en dertien ongelukken zou op hem toepasselijk kunnen worden.» Dat zei senator Ferdinand De Bondt bij de bespreking van de begroting van binnenlandse zaken. Bij de bespreking van de begroting van binnenlandse zaken vorig jaar had De Bondt de minister gewaarschuwd, geen burgemeesters te benoemen waarvan hij niet zeker was dat zij eerbied hadden voor de wet en de grondwet. Deze waarschuwing heeft niet mogen baten. De minister heeft een terrorist tot burgemeester van Voeren benoemd. Hoewel de regering het vertrouwen van de meerderheid heeft bekomen naar aanleiding van de regeringsbeslissing van februari li, is de minister niet ontlast van zijn persoonlijke verantwoordelijkheid terzake. In een parle mentaire demokralie kan de enige politieke sanktie van zijn beleid tot uiting gebracht worden bij de stemming over zijn begroting, aldus De Bondt. Men heeft aangevoerd dat de minister door de heer Happart te benoemen geen enkele wel heeft overtreden. Maar dan nog is die benoeming verwerpelijk. Een groot minister is niet alleen bekommerd om de steun van zijn meerderheid, hij hoedt er zich ook voor het morele draagvlak van zijn gemeenschap te ondergraven, zo zei senator De Bondt nog. «De minister heeft waarschijnlijk onherstelbare schade toegebracht aan de enige instelling van het land die boven de politieke partijen en de gemeenschappen is verheven. Ik nodig de minister dan ook uit de benoeming van José Happart die eind van dit jaar moet ingaan, weer in te trekken. Alleen op die manier kan de minister zijn moreel gezag herstellen. Indien Nothomb niet op mijn uitnodiging kan ingaan, moet hij beseffen dat hij in elk moreel gezag bij de meerderheid van dit land verbeurd heeft», zo besloot de Sint-Niklase senator. De gemeenteraad van Erpe-Mere van donderdag laatstleden kende een eerder incident- ryke start: onmiddellijk by het begin van de zitting vroeg CVP-raadslid Bliki het woord bij ordemotie. Hy stelde dat het houden van een gemeenteraad op Witte Donderdag, een gewilde provokatie inhoudt ten opzichte van alle kristelijk geïnspireerde inwoners en dus ook raadsleden van Erpe-Mere. Hy stelde voor de zitting te schorsen tot 21 uur om iedereen toe te laten de dienst by te wonen. Burgemeester De Lat ant- briek van Bambrugge heeft woordde hierop dat in het een nieuwe klok aangekocht, vroegere Erpe waar hij van- De fondsen daartoe werden daan komt de CVP de goe- gedeeltelijk tijdens kerkdien- de gewoonte had op Goede sten bijeengegaard. Toch bleef Vrijdag een gemeenteraad te een bedrag van ongeveer organiseren. Hij stelde verder 160.000 fr. te kort. In hun dat het niet in de bedoeling ligt begrotingswijziging mag de ge- om het even wie te kwetsen meente Erpe-Mere voor dit vermits de gemeenteraden van bedrag opdraaien. Sedert Na- Erpe-Mere reeds sedert de fji- poleon echter blijkt dit een sies steeds op donderdag ge- normale zaak te zijn, doch in houden worden, meestal zelfs dit geval liep de zaak toch op het einde van de maand. efkens uit de hand. Schepen Mallefroy van de VU Terwijl in de gemeenteraad maakt hierbij de opmerking over deze klok moest gestemd dat de CVP niet de enige partij worden, waren in Bambrugge is die zich kristelijk mag noc- de inhuldigingsfeesten al ach- men. De CVP hield echter ter de rug. voet bij stek en vroeg de stem- Openbare werken ™ng- Voor de technische diensten Er werd dan ook gestemd en Van O.W. werd een tekentafel de ordemotie werd vijftien te- aangekocht, deze aankoop was gen tien verworpen. Rond 10 reeds eerder gepland, doch minuten voor acht stapte de plaatsgebrek in het voormalig volledige CVP-fraktie op. gemeentehuis van ex-Mere De dagorde van de gemeente- Was er de oorzaak van dat deze raad werd dan ook tamelijk aankoop uitgesteld werd tot de vlot verder afgehandeld door verhuis naar het Gemeentelijk de leden van de meerderheid Administratief Centrum onder elkaar. Steenberg, waar de nodige Kerkfabrieken ruimte voor handen is. De rekeningen van de onder- De gemeentelijke tussenkomst scheiden kerkfabrieken van de voor het ondergronds brengen acht parochies over 1982 wer- van de elektriciteitskabels in den gunstig geadviseerd. Ook de Kloosterstraat, groot 79.000 de begrotingswijziging van de fr. werd goedgekeurd. Door kerkfabriek Sint-Martinus deze werken kan het voetpad cr- Bambrugge werd gunstig gead- aan het klooster te Mere, dat Erpe-Mere. oude Semeentehuts te Erpe-Mere won viseerd, alhoewel sommige zeer smal is, toch een weinig omgevormd tot «kultureel centrum», een ontmoetings raadsleden hierover wel be- verbreed worden. plaats voor allen zoals reeds voorheen te Aaigem en Sport en kuituur Erondegem werd gerealizeerd (Per) De aangepaste statuten van de Gemeentelijke Kulturele Raad meente. werden gunstig geadviseerd. Bij het verlenen van toelating Daardoor zou volgens voor- tot gebruik van de sporthal zal zitter Danny Erpels en sekre- aan de aanvraag uitgaande van taris Willy Van Delsen, aanwe- een vereniging voorrang ver- zig trouwens op de zitting leend worden op de aanvraag niets meer de officiële erken- ingediend door een privé per- ning van de Gemeentelijke soon. Verenigingen gevestigd Kulturele Raad van Erpe-Me- te Erpe-Mere zullen voorrang re in de weg staan. Door het krijgen op verenigingen van gemeentebestuur werd de buiten de gemeente. GKR reeds sedert zijn oprich- Op eenvoudige aanvraag ting erkend. (schriftelijk) kan het gebruik Voor de gemeentelijke sport- van deze sportinfrastruktuur infrastruktuur, de sporthal te toegestaan worden, mits beta- Mere en de turnzalen van de ling van de gebruikvergoeding gemeentescholen van Erpe en en het zich akkoord verklaren Burst werd een huishoudelijk met het reglement, dat trou- reglement goedgekeurd dat wens door de algemene verga- het gebruik ervan regelt. dering van de sportraad una- De gebruiksvergoeding, die niem gunstig werd geadvi- reeds in 1982 werd vasgesteld, secrd. bedraagt: De princiepsbeslissing werd - 100 fr. per uur voor de vere- genomen tot het verbouwen nigingen aangesloten bij de ge- van het voormalig gemeen- meentelijke sportraad; tehuis van ex-Mere. Vooral de - 150 fr. per uur voor de vere- zaal waar vroeger de diensten nigingen van Erpe-Mere die Sport-Kultuur-Onderwijs en niet aangesloten zijn bij de Bevolking-Burgerlijke Stand sportraad; gevestigd waren, zullen gron- - 200 fr. per uur voor privé- dig verbouwd worden, gebruik; Schepen Van den Steen beoogt - 300 fr. per uur voor vereni- met deze verbouwingen het gingen van buiten de ge- scheppen van de broodnodige '.fepfcj mSm mÊaBÊÊKKÊ denkingen hadden: de kerkfa- Het rekreatieoord De Ster in Sint-Niklaas lokt telkenjare vele tienduizenden bezoekers. Die wor den in hoofdzaak aangevoerd langs de rijksweg 14 (grote baan) en de Lange Rekstraat. Het kruispunt tussen beide wegen is, ter hoogte van restaurant Reinaert, uitgegroeid tot een drukke en erg gevaar lijke verkeersknoop, vooral in de zomermaanden. Een en ander heeft volksvertegenwoordiger Freddy Willockx ertoe aangezet, bij minister van openbare werken Olivier aan te dringen op het plaatsen van verkeerslichten aan de Reinaert. Die verkeerslich ten zouden eventueel als waarschuwende flikker lichten kunnen fungeren wanneer het minder druk is, buiten het seizoen. (wv) ruimte die het verenigmgsli ven van Mere nodig heeft. Net zoals bij het ontwerpen van de ontmoetingscentra van Aaigem en Erondegem, zullen ook voor deze verbouwingen de verenigingen gekonsulteerd worden. Dit zal ook gebeuren voor de verenigingen van Burst, waar voor de Meyerskouter het lang verwachte buurthuis nu toch vaste vorm begint te krijgen, De lening voor de nodig grondverwerving, groo 332,000 fr., werd trouwens ii dezelfde raad goedgekeurd. De sport- en kuituurschepel Van den Steen schijnt trou wens veel hooi op zijn vork te nemen: ook voor de lang ver wachte plaatselijke openbar bibliotheek werden de eerst* stappen gezet. Als beheersfor mule werd de gehele gemeei teraad gekozen, terwijl de va te kommissie van advies z bestaan uit vertegenwoordf gers van de ideologische ei filosofische strekkingen uit d< gemeenteraad, aangevuld dooi vertegenwoordigers van de gc bruikers. i.V.Ü De 11 leden van de OCMW-raad van Lede verkozen op vrydag 1 april de voorzitter. De kans bestond dat zich problemen zouden voordien by de stemming, die geheim is, doordat één van de leden, namelijk Erik Smekens, gezichtsgestoord is. De overige leden toonden zich soepel en er werd aanvaard dat Erik Smekens zou laten stemmen per volmacht. Zodoende werd die mogelijke klip omzeild. Wat in de gemeente al sinds enkele weken de ronde deed, namelyk dat het door de gemeenteraad aangeduide raadslid Georges Vandecandelaere zyn ontslag aan zou bieden ten voordele van Gravez, werd hier bevestigd. Bij de 11 aanwezige raadsleden was Vandecandelaere afwezig en werd hy vervangen door zyn opvolger Gravez. Volgens de Partij van de Arbeid-Waasland zijn nu ook de ABW-lijsten voor de syndikale verkiezin gen het doelwit van de leiding van de CCMB-leiding (ACV-metaal). Met verbijstering werd vernomen dat die ACV-centrale klacht indiende tegen de ABW-lijsten op de Boelwerf, gewoon omdat de lijsten van twaalf tot zestien man werden aange vuld. De arbeidsrechtbank verwierp de klacht in middels. Volgens de PvdA kapituleert de CCMB volledig voor direkteur Saveryns van de Boelwerf. Eerder al werd Jan Cap voor de sociale verkiezingen terzijde geschoven als delegee. Volgens de PvdA brengt de leiding van de CCMB de eenheidswerking tussen ACV en'ABVV bij Boel in het gedrang. (wv) Burgemeester Grepdon zat de vergadering voor, die begon met de kennisgeving van de goedkeuring door het Provin ciaal bestuur van de ledenver kiezing die op de gemeente raad plaats vond. In de handen van de burge meester legden de 11 raadsle den dan hun eed af en werd de raad officieel geïnstalleerd. De burgemeester wees de leden op hun verantwoordelijkheid en hun taak in het OCMW dat gezien de krisis voor een bijna onmogelijke opdracht is ko men te staan, mede door de financiële beknottingen die van het centrale bestuur gebeuien. De verklaring van de nieuwe voorzitter gebeurde onder het voorzitterschap van de uittre dende voorzitter Robert Van Der Gucht. Uit de geheime stemming resulteerde: 7 stem men voor Robert Van der Gucht en 4 stemmen voor Frans Roelandt. Dat betekent dat Robert Van Der Gucht opnieuw voorzitter is. Volgens de overeenkomst binnen de koalitie zal Robert Van der Gucht na drie jaar aftreden als voorzitter en zijn mandaat overdragen aan Ghislain Hen- derickx, OCM W-raadslid. Voorzitter Van Der Gucht dankte en zijn wens uit om tot een opbouwende werking te kunnen komen. En dat ziet er wel naar uit, want meteen werd al overgegaan tot de voorbereiding van de eerstko mende raadsvergadering. Eén van de punten behandelt na melijk de zaak-Smekens, Doordat raadslid Smekens de wens uitgedrukt had om in de toekomst zelfstandig te willen stemmen zonder de geheim houding in gevaar te brengen, moest naar een manier van stemmen gezocht worden waarbij met die twee punten rekening gehouden wordt. Raadslid Gravez had echtër al een systeem uitgedacht dat én doodeenvoudig, praktisch én terzelfdertijd ingenieus bleek te zijn. Een systeem dat alle problemen oplost en waarmee iedereen zich kon verzoenen, Een patentaanvraag waardig. Als de werking in dezelfde eensgezinde sfeer verdergezet kan worden, gaat deze nieuwe OCMW-raad een vruchtbare periode tegemoet. Jeugdhuis The Old Chap zet de maandelykse informatie avonden in april verder met een avond over de racistische maatregelen van burgemeester Nols in Schaarbeek. De Gebroeders Van Raem- donckkring Waasland legt op zondag 24 april een bus in naar het Antwerpse Sportpaleis, waar onder het motto «Voor vrijheid en recht» het 46ste Vlaams Nationaal Zangfeest plaatsvindt. U kunt inschrijven bij O. Dhaene, Van Arteveldestraat 53 in Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.86.83 of in het lokaal Steenstraete, Nieuwstraat 86 in Sint-Niklaas, dat laatste elke zondag tussen 10.30 u. en 13 u. Volwassenen mogen voor 120 frank mee, kinderen tot 16 jaar betalen 80 frank. De bus ver trekt op 24 april om 12.30 u. aan lokaal Steenstraete en rijdt via Temse naar Antwerpen. Op vrijdag 15 april zullen gast spreker Luk Walleyn (Brussels advokaat) en Luk Michiels (stafmedewerker van het Ont- haalkomitee voor Gastarbei ders van Brabant - OCGB) dit aktuele onderwerp toelichten en een beeld schetsen van de huidige anti-migranten-sfeer in de Brusselse randgemeenten. Nadien is er, zoals steeds, mo gelijkheid tot het stellen van vragen en diskussie. Vrijdag 15 april dus, met aanvang om 20 uur. De toegang is gratis. Kursus ken je recht Op donderdag 21 april start in The Old Chap de kursus «Ken je recht». Gedurende 3 opeen volgende donderdagavonden zal er door mensen van Wets- winkel Sint-Niklaas en van In- focentrum-Hamme informatie gegeven worden over de rechtspositie van jongeren, over de ervaringen van de Wetswinkelwerking, over schoolverlaters, enzovoort. Tevens wordt er voldoende ruimte gelaten om de persoon lijke vragen van de kursisten te beantwoorden. Voor deze 3 avonden betaalt men 150 frank, kontant te betalen in hel jeugdhuis, of te storten op hel rekeningnummer 001-0779189- 64 van The Old Chap, met vermelding «Kursus Ken je recht». Vóór 15 april inschrij ven is noodzakelijk! Meer inlichtingen over dit alles zijn elke namiddag te verkrij gen via nummer 052-47.28.29 of in het jeugdhuis zelf: Man- demakerstraat 4, 9160 Hamme.

De Voorpost | 1983 | | pagina 2