Eendracht Opstal opnieuw leider Eendracht Opstal speelt benefietmatch tegen SK Lebbeke ten gunste van Stefaan De Waegeneer en Dirk Wouters bevestigt E. Aalst: Luc Limpens weer klaar! De ploeg van Opdorp: een toffe kliek kameraden, (c) MS&SXX K£K£KX lifitiElt 30 - 8.4.1983 - De Voorpost VOETBAL 4* Provinciale 2" Nationale «Uitgaande van het feit dat Eendracht tegen Zotte- gem, dat zeker niet onaardig speelde, een vlotte prestatie weggaf tijdens een vriendschappelijke ont moeting te Herzele, en er momenteel een uiterst goede sfeer heerst in het team, ben ik de mening toegedaan dat Van Roy en zijn maats op La Louvièrs moeten in staat zijn een verdienstelijk resultaat te bewerkstelligen. Ik meen zelfs dat de volle inzet in ons bereik ligt», aldus voorzitter Frans Daeleman tijdens zijn klassiek geworden midden-weekonder- onsje met de pers. In ieder geval zal Eendracht «Les Loups» opnieuw beroep kunnen doen op Steyaert (terug van geel-geschorst) en op Luc pens. sneller hersteld dan verwacht van een kelde kwetsuur. Vooral deze laatste is een voor het geteisterd Eendracht Aalst. Hij is op hel middenveld de ideale komplementaire akteur voor I> Bolle. lef Comelis van zijn kant heeft eveneens d» trainingen hervat, terwijl Hans Groenendijck md aangepaste loopoefeningen probeert zo snel mogelijk zijn plaats in het fanionelftal te bezetten. Een man di* de jongste weken van zich laat spreken heet Rudy Van den Bergh «In het begin geloofde ik niet in hem», aldus trainer Ivic; «Maar naderhand heb ik mijn visit moeten herzien en stel ik sinds een paar weken vas* dat hij een klasse-element is; Waarschijnlijk zal Vat den Bergh op La Louvière opnieuw als linkerflankvet- dediger uitgespeeld worden tenzij Ivic er een andeft taktische mening op nahoudt. Met Tomislav we* men immers nooit vooraf welke kant hij uit wil. aW Opdorp-Opstal. De hoogopspringende Dirk Van Muyl- ders (Opstal) (c) uiteindelijk toch aan een de treffer die Peter Mol tot derde doelpunt geraken stand bracht, had Dirk Wou- waarmee het met een gerus- ters weer hij een ruim ter gemoed naar de kleedka- aandeel in de voorbereiden- mer kon trekken. In die der- de faze. Wie na de hervat- j'wtj run isyjiui, Kiuur urn ue wei ic vieren: (c/ Sedert de jaarwisseling komt Stefaan De Waegeneer niet meer voor in de kern van Eendracht Opstal. Rond die tijd werd hij tijdens een training zwaar gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Dendermonde overgebracht. Daar kwam men tot de vaststelling dat het om een spiraalbreuk ging net boven de enkel. Bovendien werden ook de gewrichts banden geraakt. Stefaan aanhoorde toen het besluit van de betrokken geneesheer-specialist. «Gedaan met voetballen voor dit seizoen», zegde die. Dat was een ontgoocheling voor de Opstalse voetballer. Voor Eendracht betekende het uitvallen van zijn prijsschutter een handikap van formaat. De Waegeneer was, tot voor het ongeval, al tien keer tot scoren gekomen tijdens kompetitiewedstrijden. Op dat ogenblik was hij één van de voornaamste grondleggers op de weg naar de begeerde titel. Uitmuntende transfert geneer. Wij realiseerden klubleiders. Als mens is hij op de kollega's-voetballers. In Opstalse kringen is men met hem onze beste trans- een voorbeeld. Zijn mentale Op het veld gaat Stefaan tot vol lof over Stefaan De Wae- fert in vele jaren, zegden de ingesteldheid werkt gunstig het uiterste. Drie jaar gele den hebben we hem aange trokken. Vanaf het ogenblik dat hij lid werd van Een dracht Opstal was hij titula ris. Tijdens het eerste sei zoen kwam hij als buiten- rechts zeventien keer tot scoren. Hij werd metéén prijsschutter. Het tweede kompetitiejaar was goed voor vijftien treffers. Dit jaar had Eendracht Opstal-ploeg Opstal ploeg met ambitie meer dan ooit zijn hoop gevestigd op Stefaan De Waegeneer. Tien keer kwam hij in deze kompetitie tot scoren. Toen gebeurde het ongeval. Dat gaf de pro- duktiviteit van de vierde provincialer een flinke deuk. - «Toch hoop ik dat we er nog zullen in slagen om de titel te winnen», zegt Ste- Stefaan De Waegeneer faan De Waegeneer. «De jongste zege bij Red Star Opdorp bracht ons op nieuw op de leidersplaats. We tellen een punt voor sprong op de naaste achter volger, Wilskracht Gijze- gem. Er zijn nog twee wed strijden te spelen. Aan huis tegen Doggen Erembode- gem en op verplaatsing naar Welle. Geen gemakke lijke opdrachten. Toch ge loof ik dat we het zullen halen. Ik ben er zelfs van overtuigd. De drie doelpun ten die we in Opdorp scoor den betekenden een stimu lans. We hadden het de jongste tijd trouwens bie- zonder moeilijk om aan een doelpunt te geraken. De sfeer in de ploeg is prima. Maar dat is eigenlijk altijd zo geweest. Ik kan me nau welijks een klub voorstellen waar er zoveel onderlinge vriendschap bestaat. De spelers vormen een hecht blok. Bovendien hebben we bestuursmensen die het beste van zichzelf geven, ook voor de spelers zijn ze biezonder in de weer. Der gelijke faktoren zijn van doorslaggevende aard om te helpen aan de uitbouw van de ploeg. Bij dit alles is er ook nog trainer De Parmen- tier, die de spelers sterk kan motiveren. Ik ben ervan overtuigd dat hij in de res terende twee matchen de spielers zo zal kunnen ster ken dat het uiteindelijk doel wordt bereikt.» Herstel Stefaan De Waegeneer is enerzijds toch ontgoocheld omdat hij het zelf allemaal niet kan meemaken, «Toch ben ik sedert vorige week al licht beginnen oefe nen. Alleen loopoefeningen. Ik ondervind momenteel geen last meer. Over zes weken mag ik terug tegen de bal beginnen trappen. Hopelijk ondervind ik ook dan geen hinder meer. Ik kan mij dan voorbereiden op de nieuwe kompetitie in der- Opdorp-Opstal. Doelman Heymans loste de bal en het eerste Opstaldoelpunt ging tegen de netten, (c) ting een ineenstorting van de thuisploeg had verwacht, moest al vlug zijn mening herzien. Red Star organi seerde zich rond de persoon van Mare Rens defensief voortreffelijk. Buiten een po ging van Wilfried Tilburg en een kopstoot van Peter Van der Jeugt, kwam het offen sief echter maar weinig aan zijn trekken. Het waren voor namelijk de bezoekers die nog een paar keer gevaar lijk uithaalden. Twee keer sloeg een poging van Dirk Wouters tegen het doelhout. Later ging een derde doel trap nipt naast de staander. Zonder groots te zijn, want dat was het op verre na, beheerste Opstal toch het wedstrijdbeeld. Voorzitter lef De Baerde- maecker leek na afloop te vreden met het resultaat. - «Spijtig dat mijn pronostiek niet is uitgekomen. Ik had een 2-4 zege voorspeld. Met de huidige cijfers ben ik uit eraard opgetogen. Het wordt nu nog twee weken knokken en dan zijn we mis schien kampioen.» Voorzitter Lucien Heymans had het over een graatma gere partij. Hij gaf toe dat Opstal wel de betere forma tie was, maar deze ploeg leek op hem geen grote in druk te maken. Wij stellen vast dat hij daarmee zowat de mening vertolkte van de zowat driehonderd toe schouwers die voor de gele genheid naar de Dries wa ren afgezakt, een weelde zo veel supporters voor Op dorp! Gewoonlijk telt men zowat vijftig man rond de omheining. De kassier be hoorde dus ook tot het kamp van de winnaars. E.D.M. de provinciale. In mijn bevinden zich momenta nog drie bouten. In geval me geen last berokken laat ik ze voor wat ze zij: Anders maak ik gebruik v: de vrrlffin 1 ierierinrio nm w de vakantieperiode om ze' eei het ziekenhuis te laten ve stc wijderen.» sp< Benefietmatch Ten gunste van deze ong lukkige voetballer orgai seert Eendracht Opstal zondag 24 april om 15 u ei benefietmatch tegen eers provincialer SK Lebbeke. 1 Eendrachtkringen hoq men uiteraard op de aanm zigheid van alle supporten Ook voetbalfans uit Lebbi ke zullen hun sympathie kt men betuigen voor Stefaa De Waegeneer. Hij is is mers afkomstig van Lebh ke. waar hij woonachtig i De Waegeneer is zijn va balloopbaan begonnen b SK Lebbeke. Met deze plot! doorliep hij alle jeugdreek sen. Toen hij met de inval Iers uitkwam werd hij oc' dekt door Eendracht Opsta De vierde provincialer tn hem eerst aan voor een p» riode van één jaar. Daan werd hij definitief aang worven. Die transfer bee men zich in Opstal nog gei ogenblik beklaagd. Integei deel, iemand in je rangi hebben als Stefaan De Wa geneer betekent gewoo een rijkdom. Een weeM voor een kleine klub. E.DJ Opdorp-Opstal. Dirk Wouters van Opstal neemt de bal mee in duikvlucht, (c) Opdorp-Opstal. Al speelde de tweede tegen de voorlaatste, men gaf geen duimbreed toe. c Opdorp - Opstal 1-3 Wie als sportliefhebber de voorkeur gaf aan de televisiereportage over de Ronde Van Vlaanderen, boven de derby tussen Red Star Opdorp en Eendracht Opstal, heeft maar weinig gemist. Het treffen tussen deze twee dorpsgenoten is zeker niet geworden wat velen ervan hadden verwacht. Opstal trad als overwinnaar uit de strijd, naar onze mening verdiend, en werd opnieuw leider. Met nog twee kompetitiematchen voor de boeg leidt het met één punt voorsprong op achtervolger Wilskracht Gijzegem. Of dat voldoende zal zijn om de titel te winnen, zal de nabije toekomst uitwijzen. Opstal krijgt nu nog Doggen uit Erembodegem op bezoek en speelt de slotmatch op Welle. Uit de jongste wedstrijd heb ben we de flinke prestatie van Dirk Wouters onthou den. Voor de tweede keer in deze kompetitie vertrok hij als titularis. Wel, petje af voor de inzet van deze jon geman. Als achttienjarige knaap liet hij op ons een biezonder flinke indruk. Technisch lijkt hij in staat tot een goede voorzet en an derzijds haalt hij geregeld uit. Na verschillende doel- schoten werd hij auteur van het tweede Opstalse doel punt. We zeggen er onmid dellijk bij dat hiermee wat geluk gemoeid was. Doel man Dirk Heymans van Op dorp liet zich de bal ontglip pen. Wouters die van nabij was gevolgd, kon het leder tegen de touwen trappen. De Red Star-doelman was overigens niet in zijn dagje in deze derby. We hebben hem in het verleden al bete re verrichtingen zien wegge ven. Niemand zal hem ech ter deze jeugdzonden ten kwade duiden. Druk In ieder geval liep Een dracht Opstal offensief van stapel. Peter Mol dreigde reeds tijdens de aanvan- gsminuten en werd na min der dan tien minuten auteur van de openingstreffer. De druk van de bezoekers nam hierop alsmaar toe en nadat Peter Mol vanuit een scher pe hoek het kruis op zijn weg vond, viel na pakweg een kwartier het tweede Op stalse doelpunt dat zoals eerder gesteld door de jonge Dirk Wouters werd aangete kend. Op dat ogenblik leek het ons dat het voor de thuisploeg .een afstraffing van formaat ging worden. Opdorp kon toen maar moei lijk replikeren en werd haast bestendig op zijn speelhelft teruggedrongen. Na zowat twintig minuten keerde het tij. De steeds op vinkenslag liggende Wil fried Tilburg was doorheen de Eendrachtdefensie ge flitst en versloeg doelman Sprayt. Van dan af kon de thuisploeg wedijveren met haar opponent. Dirk Hey mans stopte net na het hal fuur een doeltrap van Dirk Van Muylders. Opstal zou

De Voorpost | 1983 | | pagina 30