■s Eendracht St.-Gillis: twee finalisten maar geen laureaat Eendracht Aalst: klaar voor een testperiode? Eendracht Aalst wint preminiementornooi van SK Lebbeke JL 32 - 8.4.1983 - De Voorpost VOETBAL Preminiemen te Lebbeke: De ploeg van Merchtem (c) Eendracht St.-Gillis heeft het in eigen tornooi niet tot laureaat kunnen brengen. De miniemen moesten het onderspit delven tegen het gereputeerde Ander- lecht. De knapen hadden het in de finale niet veel makkelijker tegen Beerschot. Toch mocht de Een- drachtjeugd met opgeheven hoofd het veld verlaten. De allerkleinsten, namelijk de preminiemen deden het iets minder goed dan hun oudere collega's. Zij eindigden op een derde plaats. Organisatorisch verliep het tornooi uitstekend. Daarover hadden we het reeds vorige week in een uitgebreide bijdrage die met vier foto's werd gekleurd. Twee tweede plaatsen dus voor Eendracht St.-Gillis en dat vond voorzitter Baetens na afloop een positieve balans. Schiftingen miniemen aantrekkelijke partij die In de schiftingsreeks voor door niemand minder dan miniemen kwam Eendracht de h. Roosens, sekretaris- Aalst uit tegen Royal generaal van de Belgische Sporting Club Anderlecht. voetbalbond werd bijge woond. Het was duidelijk De Brusselaars behaalden dat zijn kleinzoon uitkomt een 1-2 zege. Het werd een met de Brusselse klub. In ieder geval hield Eendracht Aalst vooral tijdens de eer ste helft vrij goed stand;. Na de rust vielen de doelpun ten. Milet van Anderlecht kwam twee keer tot scoren. Jurgen Ruysseveldt redde de eer voor de Ajuinen. De match tussen Eendracht St.- Gillis en Berchem Sport werd spannend en eindigde uiteindelijk op een 1-1 stand. Roels opende de stand tijdens de eerste helft voor de bezoekers. Na de hervatting bracht Kurt De Geyter de thuisploeg op ge lijke hoogte. Doelman Geert De Vliegher was biezonder attent en hield zijn doel ver der ongeschonden. In het nemen van strafschoppen won Eendracht met 5-4 cij fers. Jeugdtornooi van Sint-Gillis. In het midden met de trofee, Marnix Van Cauter, kapitein van de Lebbeekse knapenploeg. Zij behaalde de tweede plaats, (c) Troostingen De troostingswedstrijd voor de preminiemen tussen Een dracht St.-Gillis en Jong Le de werd door de thuisploeg gewonnen. Na een blanke ruststand kwam Andy Bos man in de tweede helft tot scoren. Dat ene doelpunt bleek voldoende voor een St.-Gillisse zege. De knapen van SK Lebbeke moesten de duimen leggen tegen hun Zeelse collega's. Eric Van De Vijver opende de stand in de eerste helft. Na de hervatting nam Tony Van Malderen met een twee de doelpunt afstand van de Lebbeekse opponent. Zele toonde zich trouwens door lopend de betere ploeg. Ereplaatsen en finale De strijd in de reeks minie men tussen Berchem en Een dracht Aalst is op een scoor- loze puntendeling geëin digd. Dat resultaat had Aalst vooral te danken aan zijn doelman die meerdere doelpogingen van de Ant werpenaars wist te neutrali seren. Toen strafschoppen over winst en verlies dien den te beslissen toonden de Antwerpenaars zich een stuk preciezer (4-2). De fina lewedstrijd tussen Wetteren en Berchem Sport voor pre miniemen nam een eigen aardige wending. De Ant werpenaars veroverden een 0-2 voorsprong. Zij zouden die echter moeten prijsge ven en zelfs het onderspit delven toen Van Mossevelde voor Wetteren nog drie keer tot scoren kwam. Spannend verliep de finale voor minie men tussen Eendracht St.- Gillis en Sporting Ander lecht. Wie vooraf had ge dacht dat de plaatselijke spelertjes door de Brusse laars van het kastje naar de muur zouden worden ge speeld, moest al vlug zijn mening herzien. Eendracht kon lange tijd standhouden tegen een toch wel sterkere opponent. Aan de rust ston den de bezoekers met 0-1 aan de winst. Na de hervat ting werden de cijfers ver dubbeld. Steven Goubert kon tot slot de eer redden voor St.-Gillis. De knapen van St.-Gillis hadden in de finale aan Beerschot een zware klant. Een atletisch sterkere Ant werpse ploeg was meestal in het offensief. Vooral in de eerste helft kon Eendracht degelijk replikeren en kwam het zelfs op voorsprong langs Jurgen Van Nuffel. Na Miniemen: de hervatting namen de be- 1* Anderlecht, 2. Eendracht zoekers meer het initiatief St.-Gillis, 3. Berchem Sport, en kwamen nog drie keer tot Eendr. Aalst. Knapen: 1Beerschot, St.-Gillis, 3. Eindstand: Preminiemen: 1. RC Wetteren, 2. Berchem Lebbeke. Sport, 3. Eendracht St.-Gil lis, 4. Jong Lede. 2. Eendracht Zele. 4. SK De kompetitie in tweede na tionale loopt langzaam maar zeker naar het einde. Nog vijf matchen en de ploe gen die voor een prijs in aanmerking komen, mogen nadien nog eens extra de shoes aanbinden voor de eindronde. Als mogelijke tweede stijger naar eerste nationale komt E. Aalst niet meer in vraag. Eendracht kende na nieuwjaar duide lijk een zwakkere periode en had bovendien af te rekenen met een stel lang gekwetste fanionspelers om mee naar de voorste gelederen te kun nen drummen. Het seizoen 82-83 kan derhalve nu al als een tegenvaller bestempeld worden, temeer omdat de Eendrachtleiding zinnens was dat seizoen de poort naar de hoogste afdeling van ons nationaal voetbal te forcèren Inmiddels is de tijd aangebroken voor voorzitter Frans Daeleman en zijn me dewerkers om nu reeds een check-up te maken van de mogelijkheden van hun team. In de eerste plaats moet een bekwame trainer op de kop worden getikt. Het is een uitgemaakte zaak dat Ivoc op het einde van het seizoen Eendracht vaarwel kust. De Zuidslaviër, nog steeds fungerend op het lijstje van de wereldtrai ners, is gewoon vorstelijk gehonoreerd te worden. Een financieel as pekt van de zaak dat Eendracht niet aankan. Vervolgens is het Eendrachtteam dringend aan verjonging toe. Ver schillende spelers, vooral in de verdedigingssektor, zijn reeds enkele jaren de kaap van de dertig voorbij. Ook op het middenveld blijft het zoeken naar een spelmaker. terwijl vooraan moet ge zocht worden naar een «steunspeler» voor Geert Van Roy. Als men een nuch tere analyze wil maken, is het zo dat voorzitter Daele man, die sedert jaren een voorzichtige financiële poli tiek voert, naar extra-gelde lijke middelen zal dienen te zoeken om een formatie klaar te krijgen die het vol gend seizoen «doet». Trai ner Ivic keek klaar toen hij ons onlangs nog verklaarde: «Aalst bezit niet de allurei van een kampioenenteam. Het mist duidelijk de krach* om een mogelijke titel kunnen veroveren». Een uit stekende vingerwijzing voa hen die van dichtbij met <k transfertpolitiek zijn betrok ken in de schoot van E Aalst. In ieder geval is di tijd aangebroken dat de rest van de kompetitie in het te ken van de «test» kan g< plaatst worden. Door de slechte weersomstandigheden is de pu blieke belangstelling voor het jeugdtornooi van SK Lebbeke ietwat beneden de verwachtingen geble ven. Toch werd het tornooi zowel sportief als organi satorisch een sukses. Eendracht Aalst bleek toch wel over de sterkste troeven te beschikken. In de finale wedstrijd tegen SK Lebbeke A kwam dat duidelijk tot uiting. De Konkelgoedjongens hadden maar weinig verhaal tegen de Aalsterse pletwals. Al bij de rust was het Leb beekse lot bezegeld. Toen waren de bezoekers immers al vijf keer tot scoren geko men. Pieter Van Der Vekens had twee treffers voor zijn rekening genomen. Diede- rick De Waegeneer, Hassan Abial en Kris Timmerman zorgden voor de overige Preminiemen te Lebbeke: B-ploeg van SK Lebbeke (c) Preminiemen te Lebbeke: Wilskracht Gijzegem (c) Preminiemen te Lebbeke: A-ploeg van SK Lebbeke (c) doelpunten. Na de hervat ting namen de Ajuinen het wat makkelijker op. Boven dien speelde de staat van het terrein een ongunstige rol, in die zin dat vele van de jonge akteurs over hun beste krachten heen raak ten. Toch vielen er nog twee doelpunten. Het eerste was een owngoal. Hassan Abial legde de eindcijfers vast. In de strijd voor de derde en vierde plaats won Hoger Op Merchtem vrij vlot van Wilskracht Gijzegem. Jur gen De Bock had voor de rust al voor de openingstref fer gezorgd. Toen Kenny De Block en Kristof Vermoesen er na de koffie nog twee schepjes bovenop deden was het liedje uit voor de Wilskrachters. Vrij spannend verliep het treffen tussen SK Lebbeke en SK Grembergen met de vijfde en zesde plaats als inzet. Raf De Wolf scoorde voor en na de rust. Een own goal bracht Grembergen tij delijk op gelijke hoogte. Opstal en Opwijk speelden voor de zevende en achtste plaats. Het werd een 11-0 zege voor Opstal met doel punten langs Luc Lauwers, Tom De Block. Mario Bos- teels. twee keer Wim Lau wers. Luc Vereecken, Mario Bosteels en Raf Van Den Bossche. Uitslagen van deze wed strijden Aalst-Lebbeke A 7-0 Merchtem-Gijzegem 3-0 Lebbeke B-Grembergen 2-1 Opwijk-Opstal 0-11 Uitslagen schiftingswed strijden SK Lebbeke A-Grember- gen 4-0 Opwijk-Gijzegem 0-3 SK Lebbeke A-Opwijk 5-0 Gijzegem-Grembergen 3-0 SK Lebbeke A-Gijzegem 3-0 Opwijk-Grembergen 0-0 Eendr. Aalst-Opstal 6-0 SK Lebbeke B-Merchtem 0-4 Merchtem-Opstal 2-1 Aalst-SK Lebbeke B 7-0 SK Lebbeke B-Opstal 1-0 Merchtem'Aalst 0-2 Opstellingen der deelne mende ploegen Lebbeke A: Koen Van Droo- genbroeck, Wim Pissens, Steven Trienpondt, Bart De Cock, Tom Mangelschots, Jurgen Baert, Luc Lavaeys, Frank Van Ransbeeck, Ma rio Van Den Broeck, Bart De Maeseneir, Bart Buytaert (Nico De Decker). Grembergen: Philip Go- vaert, Rudy D'Hauwe. Kris tof Mouton, Philip Callaert, Jurgen Jacobs, Davy Van Moerzeke. Joan D'Hauwe, B. Tahili. Jurgen Moens. Gun- ter De Proft, Bart Onselaere (Erwin De Proft, Steven De Bonte, Joost Baetens). Gijzegem: Danny Roelandt. Koen De Gols, Steven De Smet, Hans Maes, Lues Le degen, Frank Van Landuyt, Steven Hooft, Laurens Van Den Steen, Kris Vermeulen, Michael De Smet (Gert Van Limbergen, Philippe Baeyens, Bart De Valck). Opwijk: Gino Vercauteren, Michael Vereecken, Bart De Groeve, Walter Heyvaert, Frederik Abbeloos, Bruno Servaes, Joke Heyvaert, roen Maetens, Joris Cruys- bergs, Mario Van Nuffel, Kris De Baerdemaecker (Tom Van Biesen, Steven Cooreman). Aalst: Greg De Luyck, Ludo Ruysseveldt, Philippe Van Aelst, Jurgen Temmerman, Pieter Van Der Vekens, Ha- san Qubial, Frederik De Waegeneer, Carlos Cano, Kris Temmerman, Renaat De Schrijver (Chris Ver- beeck, Sven Van Den Bo- gaert, Ives Van Haver). Opstal: Bart Tonnelier, Ru dy Gauchez, Steven Van Eycken, Wim Verbeyst, Kris tof Blommaert, Gunter Kin dermans. Luc Vereecken, Tom De Block, Mario Bos teels, Wim Lauwers (Mario Willaert). Merchtem: Wouter Kemels, Bruno De Geest, Stefan Van Wemmei, Francis Robbe- recht, Davy Leemans. Mario Van Puymbroeck, Jurgen De- boeck. Steven Abbeloos. Kenny De Block, Gunter Fie- sack, Kristof Vermoesen (Hans Robberecht). Lebbeke B: Johan Heuvinck, Heintje De Hauwere, Danny Laurent. Bart Van Mol, Ste ven Van Overmeire, Kristof De Prim, Jurgen Goossens, Tom Mangelschots, Jurgen Triest, Piet Perdaens, Raf De Wolf (Peter Cardon, Nico Eeckhoudt. Bert Mannaert). Eindrangschikking 1. Eendracht Aalst, 2. SK Lebbeke A, 3. Merchtem, 4. Gijzegem. 5. Lebbeke B. 6. SK Grembergen, 7. Een dracht Opstal. 8. Opwijk. E.D.M. Preminiemen te Lebbeke De ploeg van SK Grembergen (c) pPp i - Jgfc MWHIfU Preminiemen te Lebbeke: Eendracht Opstal (c) Preminiemen te Lebbeke: Eendracht Aalst, (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32