De Meester A uitgeschakeld in bekerkompetitie Appels wint korfbaltomooi van Atlantis Lebbeke HANDBAL KAATSEN log vier kanshebbers voor minstens ee plaatsen E.V. Aalst opnieuw op weg naar het behoud i nhaalwedstrijd met logische overwinning KORFBAL VOLLEYBAL aasroods liefhebbersverbond tekene tevreden met derde kompetitieplaats Aalst heeft nu Korfbalklub AGO .C. Juvenes Zele organiseert «Tomooi der tenoren» Haurits Van Damme trainer bij VC Juvenes Zele Berlaarse minïvoetbalkompetitie :iale Landelijke voorpost - öTCTSöj Zeelse kaatskompetitie 2* Landelijke dames be- het nog enorm span- i te worden. Inderdaad, j 4 klubs komen in aan- fcrking voor de twee plaat- li die recht geven op pro- )tie nml. Daza, Avanti 2, jiggenhout en Gent. Daza Et duidelijk nog het moei- kste programma af te wer- i met wedstrijden tegen yanti Femina 2 en Buggen- out. Gent staat er dus het ltst voor aangezien het te- geen enkele recht streekse konkurrent in het strijdperk moet. Als wij de insiders mogen geloven is Daza eerder een toevallige leider en zou zowel Avanti Femina 2 als Buggenhout geen problemen mogen ken nen om de Zandvlietse ploeg achter zich te houden. Meteen blijven er slechts drie ploegen over voor 2 plaatsen en als alle voor spellingen uitkomen is het niet uitgesloten dat deze drie klubs de kompetitie af sluiten met hetzelfde aantal punten zodat een tomooi met drie uiteindelijk over de titel kan beslissen. Ook be staat er nog een mogelijk heid dat de derde gerang schikte meepromoveert maar dan moet die bijko mende stijger zichzelf be vestigen in een testwed strijd. Zoals U ziet wordt het ook voor Avanti Femina 2 en Buggenhout nog een pran gend kompetitieslot. EVA Rond de jaarwisseling zag het er naar uit dat de kansen van E.V. Aalst om het behoud te verzekeren in 2* nationale praktisch tot nihil waren herleid. Nu, met nog zes te spelen wedstrijden, staat Eendracht welis waar steeds voorlaatste, maar deelt deze plaats reeds met J.S. Herstal en Duffel. Seraing, op de vijfde plaats gerangschikt, telt amper 3 punten meer dan de ploeg van voorzitter Thys! Aalst haalde 4 op 4 uit zijn laatste twee wedstrijden tegen gereputeerde ploegen als Kapek en Evere en naast de voornoemde drie klubs zijn ook Stenor, Jemeppe en Uilenspiegel nog lang niet zeker van het behoud. Dit wil zeggen dat op dit ogenblik acht van de 12 ploegen in tweede no! nationale nog in degradatiegevaar verkeren. Het programma van E.V. Aalst ziet er niet beter of niet slechter uit dan dat van de tegenstanders. Weliswaar dient er nog vier maal op verplaatsing gespeeld maar de twee resterende thuiswedstrijden tegen Duffel en Uilenspiegel moeten beslist 4 punten opleveren ter wijl de verplaatsingen naar Seraing en hekkensluiter Villers kunnen beslissend zijn. In ieder geval, E.V. Aalst, dat reeds enkele jaren erin slaagt via een opvallend sterk kompetitieslot zich te handhaven tussen de elite van het Belgische handbal, geeft ook dit seizoen de indruk het te kunnen halen. Het spelerspotentieel is ten andere voorhanden. id! EVA E.V. Aalst - trainer Mark Wellekens zal er wellicht opnieuw in slagen het be houd in tweede nationale af te dwingen na een opmerke lijk kompetitieslot. (v) ngleur - Avanti Femina Lebbeke: 13-24 inhaalwedstrijd tegen tig de wedstrijd uitspelen, elgj ngleur is voor Avanti Fe- In die tweede helft kon An- T:-a in feite een uitstapje gleur dan gelijke tred hou- Ey|eworden De toekomstige den met de ploeg van A. pelgische kampioen had Thissen die de zaken nu één helft gekoncen- toch wel erg rustig nam. reerd spelen genoeg om de Lebbeke was zonder L. Cal- sge veilig te stellen. Een lens, K. Biesemans en K. er zeer aktieve Hilde Mooenen naar Angleur ge- lyaert, die in de rang- reisd waardoor Lut Hauwe- hikking van de topscorers laert en trainster Thissen de wel twee straten voor- enige wisselspeelsters wa- irong telt. zorgde reeds ren. Lut Hauwelaert. als tn de rust voor een 4-13 veldspeelster. liet de thuis- orsprong en tijdens het ploeg nog even verbaasd ëtede wedstrijdgedeelte opkijken. Goalie Van Lan- m Avanti Femina dan rus- genhove moest tijdens de tweede helft voor 2' naar de strafbank en de Waalse meisjes schrokken zich een bult toen de «invallersdoel- vrouw» Hauwelaert met een enige parade uitpakte! De volgende wedstrijd, tegen Herstal op 16 april te Lebbe ke. heeft Avanti Femina aan een gelijkspel genoeg om de Belgische titel te vieren. Avanti speelde te Angleur met Van Langenhove. Van Den Borre 1, De Geest. Lis- sens 1, Van Damme 5. Cools 2. Thissen 1. Hauwelaert. EVA Schiftingen beker van Zele: Reeks 1: Rubens 7 - Coppie- ters 4. Ondanks de uiterst slechte weersomstandighe den toch nog een aardige partij kaatssport. Coppie- ters bood meer tot 5-4 stand dan alleen maar de zoge naamde weerstand tegen een topploeg. Uiteindelijk won de ploeg dan toch waarvan algemeen ver wacht wordt dat ze de finale spelen met hierboven ver melde uitslag. Coppieters 6 - Verhaegen - De Meester B 7: Een verschil van twee spelen is er in deze wed strijd nooit geweest. Een be wijs temeer van het hard nekkig kampen om de halve finaleplaats als beste ver liezer. E. Verleysen en zijn medespelers hebben op de valreep, na een ganse wed strijd achtervolgen het uit eindelijk gehaald. Acht spe len op 40-40 waarvan niet minder dan 6 gewonnen door de winnaars van het Zandbergplein, Verhaegen - De Meester B. Verhaegen - De Meester B 6 - Rubbens 7: Rubbens, toch wel een van de topfavorieten in de be kerkompetitie, heeft meer dan de handen vol gehad aan het bescheiden Verhae gen - De Meester B met een voorsprong van 2-5 en 0-40 op het skorebord was zoge zegd de match gespeeld. Verhaegen - De Meester B oordeelde echter anders en met een uitstekende H. Die- rickx als lijsttrekker kwa men die zowaar terug tot 6- 6. Toen besliste de ervaring en de opslag van A. Bau- wens die meteen zijn ploeg een plaats bezorgde in de halve finale in de Zeelse bekerkompetitie. Niettemin een uitstekende prestatie van de verrassend goed spe lende underdog Verhaegen - De Meester B, die door deze uitslag een plaats verdien de in de halve finale als beste verliezer en daarmee in de running blijft voor de Beker. Reeks 2: Inex - A. van de Vijver 7 - Gemeenteper- soneel 3: In deze wedstrijd heeft de spanning maar ge duurd tot de stand 2-3 was. Van af dan stond er maar één ploeg meer op het ter rein. Inex, dat verstandig le verde hield voor de rest van de wedstrijd de teugels in handen en dit niet in het minst door een goed keren de L. Colman - Gemeen- tepersoneel, met een overi gens uitstekende F. Van Langenhove, kon geen vuist meer maken om de thuis ploeg te bedreigen en liet zich te gewillig naar de slachtbank voeren. Ge- meentepersoneel 2 - Neyt 7: Gemeentepersoneel met een nochtans uitstekende F. Van Langenhove, die het echter ook alleen niet kon, was niet opgewassen tegen een homogeen vijftal met een reeds goed op dreef zijn de H. Steels. Tijd brengt raad zegt men, maar bij de ze wedstrijd kwam toch wel tot uiting dat in beide ploe gen de tijd eerder goed kaatsweder moet brengen om de meeste spelers tot hun normaal spelpeil te ver heffen. Inex - A. Van de Vij ver 0 - Neyt 7: De uitslag is wel deprimerend misschien voor Inex, maar een warm gedraaide Neyt-ploeg liet niets aan het toeval over en aangezien het hier tenslotte maar naar 7 spelen ging. mag Inex zich troosten met de gedachte dat de beste won. maar dat sommige van hun eigen spelers toch al bij dit seizoenbegin op een be vredigende konditie mogen prat gaan, wat dan weer voor hun een stimulans moet zijn voor de eerstko mende kompetitiematchen. Reeks 3: Van De Moortel 7 - 't Hoekske 1: Ondanks het knappe verweer van 't Hoekske, met een uitsteken de G. Camoy, zijn ze er niet in geslaagd de nieuwbak ken ploeg van Wezepoel het vuur aan de schenen te leg gen. Van De Moortel dat ze ker nog heel wat ploegen zal doen zweten, gaf geen krimp en won verdiend. Wel te vermelden dat 't Hoekske de diensten moest missen van I. De Loose, maar dit doet in het geheel niets af van de prestatie van de win naars, die later op de dag nog eens bewezen dat er met hen rekening dient ge houden. 't Hoekske 1 Ver haegen - De Meester A 7: Tegen de gereputeerde tegenstrevers van het Zand bergplein. kon de beschei den ploeg van 't Hoekske geen vuist maken. Moedig verweer dat wel!!! Maar hen bedreigen was een andere zaak. Toch sleepten ze nog een spel uit de brand, wat gezien hun eerder beperkte middelen aan topspelers, nog een degelijke prestatie mag heten. Van de Moortel 7 - De Meester A 5: Van De Moortel, dat vriend en tegenstander verraste, had heel wat moeite om Verhae gen - De Meester A achter zich te houden. Die kwamen na een 5-2 achterstand terug tot 5-4 en 6-5. Maar wat na dien ook geprobeerd werd door E. De Saedelaere en F. De Geyter, al boter aan de galg. De mannen van Weze poel zagen de wenkende kans op een halve-finalep- laats en beten van zich af. Deze Kastelse kaatsploeg moest het opnemen tegen Excel- Met het gekende resultaat. sior puurs (al) Maar dat het er spannend aan toegegaan is bewijzen de 6 spelen op 40-40, waar van Van de Moortel er vier voor zijn rekening nam. Hal ve finales: Rubbens - Neyt. Van De Moortel - De Meester B. De wedstrijden worden op 18 juni en 13 augustus. Kompetitiewed- sirijden van zaterdag 8.4.1983. Neyt - Verhaegen - De Meester B. (De Paepe Henri). Rubbens - Van de Moortel (Wauters Theo). Koekske - Inex - A. Van de Vijver (Verlent Willy). De Meester A. Verhaegen - Coppieters (Van Laere An- dré). (AJZ) Kaatsen te Aalst. De bevorderingsklub Terjoden won zondagnamiddag de derby tegen de Hzrdersemse buren met 15-8. (per) tilagen aandag 28.3.1983 s-Macadammers mplisten-V.G.S. miba-Brandweer assement Simiba Macadammers V.G.S. Simplisten Brandweer Wedstrijden Vrijdag 8 april 1983 Simiba - V.G.S. Pletsers - Iks Simplisten - Macadammers Brandweer vrij Vrijdag 1.4.1983 Kikkers-Joso 0-3 Strangers-K.W.B. 1-2 St.Donatius-Falos-Keur 1-2 Klassement 1. K.W.B. Baasrode 9 6 2. Joso 3. St. Donatius 4. Falos-Keur 5. Strangers 6. Kikkers 7. Gilvoc Wedstrijden Maandag 4 april 1983 Strangers - Falos-Keur Gilvoc - Kikkers St. Donatius - Joso K.W.B. Baasrode vrij 6 5 9 5 9 4 6 4 6 3 6 0 Atlantis Lebbeke organiseerde tijdens het voorbije week end een korfbaltomooi dat op schitterende wijze werd gewonnen door K.C. Appels, het team van voorzitter Van Der Steen. Appels heeft het niet moeilijk gehad. Er ontbra ken zelfs enkele basisspelers maar hun vervangers hebben het blijkbaar even goed gedaan. Appels beschikt trouwens over een uitgebreide kern spelers die aan mekaar ge waagd zijn. nnen de eerste vijf eindi- m in de kompetitie en zo mogelijk doorstoten in Oostvlaamse volleybal ler. dat waren de op lichten die de Stekense Ueybalklub zichzelf ge lid had voor haar tweede Boen in derde nationale, us het eefste slechts op nippertje goed afgelo- n, men redde zich op de lerlaatste speeldag, dan O men nu stellen dat de nde plaats alle verwach ten overtreft. «Ho maar, gt coach Cor Hamelink, s derde plaats op zich is natuurlijk fantastisch maar als je de resultaten gaat ont leden merk je dat Stekene toch een thuisreputatie aan het opbouwen is, dat er vooral van sterkere tegen standers gewonnen werd, tweemaal tegen kampioen Merelbeke nota bene. maar dat zwakkere tegenstanders op punten konden rekenen als de tegenstander Stekene heette». Die derde plaats kon dus beter, maar de ho gere ambities zijn uitgesteld tot volgend jaar want dan wil Stekene resoluut naar de top spelen Ook aan initiatieven ont breekt het de Stekense vol- leybalklub niet. Draaischijf van alles is «café 't Hoeks- ken» waar via vrijwilligers werk voor het nodige finan ciële zaad in 't bakske ge zorgd wordt. Daarnaast start men weldra nog met een liefhebberstornooi in samenwerking met de he- renklub van Kemzeke en wil Stekene ter gelegenheid van het sportweekend op 24 april, aantreden tegen ex- landskampioen en wie weet bekerhouder Temse. In de finale, die blauw-wit tegenover Hemiksem bracht, legde het een rustig meesterschap aan de dag zodat de wedstrijd met veel doelpunten werd gekleurd. Katleen Duym, Kristel De Wilde en Gisela Van Hoorde lieten zich opmerken bij de dames, terwijl ook Ema Van den Berghe, die de Appelse rangen komt vervoegen, zich in de kijker speelde. Bij de heren maakten Danny en Chris Van der Steen, samen met Wim De Wilde en Edwin Borms het mooie weer. Na tuurlijk lieten ook Luc Eeckhoudt en Patrick Schol- liers zich niet onbetuigd. Al les bijeen werd het een best vertoon dat met 9-4 werd besloten. Hemiksem kreeg zelfs drie korven voor, zodat Appels zeker niet op het gaspedaal moest duwen. Voor de derde plaats ging het tussen Atlantis Lebbeke en Olympia Anderlecht. De Lebbekenaars waren bij de pinken en wonnen met 3-0. Deze derde plaats was een mooie beloning voor de in spanningen van Rudy Van Den Broeck en zijn poulains. Hemiksem tenslotte kreeg een vijfde plaats door de 1-0 zege tegen Zelzate. APPELSE B- en C-PLOEGEN IN DE RESERVEREEKS Voor beide Appelse teams werd het een eervolle uit slag. De B-ploeg werd tw— de na een eervolle nsdsc- laag in de finale tegen Bor- nem en de C-ploeg werd vierde na verlies tegen Hos- venen. Appels drukte dus zeker zijn stempel op dit tor nooi van buur Lebbeke en het heeft laten zien dat het niet alleen over kwaliteit maar ook over kwantiteit be schikt. De Lebbeekse B- ploeg werd vijfde en Aalst moest zich tevreden stellen met een zesde plaats. APPELS EN LEBBEKE VOOR ZWARE TAAK In het komende weekend staat zowel Appels als Leb beke een zware opdracht te wachten. In Appels komt Bornem op bezoek. Deze lei- dersploeg heeft enkel een ssds tsaso Appels nodig om ts worden. Daar korfbal van sien. Al Appels i nog niet verlo- hasft wolfijzers in petto te lich- Van Den dat er weinig kansen sijn om tegen Bor nem iets te rapen, maar zijn spelers zouden wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Atlantis Lebbeke moet op bezoek naar Trouw. De lei ders op eigen terrein partij geven is uiteraard geen klusje. Trainer Van Den Broeck ziet het niet direkt zitten. Lebbeke kan zich al leen inspannen om eervolle cijfers op het bord te houden. LEBBEEKSE JEUGD DOET HET GOED De miniemen die we al eer der in de kop mochten plaat sen spelen zaterdag tegen Sikopie en de kadetten moe ten het opnemen tegen de uitstekende ploeg van Vos Reinaert uit Sinaai. Voor de jonge Lebbekenaars een kans om eervol uit de slag te komen. Het past hier om Marijke Dierick even te vermelden. Sinds jaren staat zij op de bres voor de Lebbeekse jeugd. Dit jaar zijn de resul taten van haar discipelen uitstekend. Vooral de minie men zijn gewoon niet te stuiten. Indien ze met dezelfde sportieve mentaliteit voort- werken dan is de aflossing over enkele jaren verzekerd, (andré) Daarmee heeft ons gewest een korfballende gemeenschap meer. De korfbalhistoriek van onze streek begint in Appels. Een tiental jaren geleden woonde daar ene Jean-Marie Van Hese en die begon eerst met korfbal. Men kan over deze sport niet praten zonder deze pionier te vermelden. Hij had het niet gemakkelijk in het begin, maar achteraf bleek hij gelijk te hebben. zaterdag 9 april is de else volleybalklub Juve- aan de organisatie toe m het «Tomooi der teno- Op het programma ian drie wedstrijden. Om komt het bestuur van 'enes uit tegen een selek- tie uit de supportersxiub. Om 18.30 u. treden de kern- spelers van de herenploeg aan tegen een team van oud-spelers. De kersverse dameskampioenen beslui ten het tomooi om 20 u. Zij nemen het op tegen hun echtgenoten of verloofden. Na het sportieve gedeelte kunnen alle aanwezigen deelnemen aan een echte boerenmaaltijd. De toegang voor dit tornooi dat plaats heeft in sporthal De Zeven is gratis. (ajz) Na Appels kwam Atlantis Lebbeke op de proppen en nu Aalst ook een korf balklub heeft, voelt men stilaan dat korfbal in onze streek meer aanhangers vindt. Iedereen beseft dat deze sport nog in de kinderschoe nen staat. Er wordt trou wens hard gewerkt opdat korfbal de grote massa zou gaan bereiken. In Aalst kan men rekenen op iemand met een forse inzet. Leslie Goossens is mis schien geen klinkende naam maar ze maakt in elk geval indruk door haar on begrensde inzet en ijver. Ze heeft zich laten omringen door een schare medewer kers die er wat kan van te rechtbrengen. Nadat de Aalsterse Sportdienst met een initia- tiekursus uitpakte, was het hek van de dam. Leslie werd voorzitter van de nieuwe klub en Veerle Daelemans nam het sekretariaat waar. Samen met penningmeester Mare De Mil werden nog en kele mensen bereid gevon den om aan de kar te duwen. De nieuwe klub zal het voor al in het begin moeilijk krij gen. De eerste nederlagen mogen geen aanleiding ge ven tot gekrakeel binnen ei gen rangen want iedereen moet zich ervan bewust zijn dat er leergeld moet betaald worden. Er wordt in elk geval goed gewerkt bij AGO en de vor deringen zijn reeds merk baar. Zich nu al meten met bestaande klubs heeft geen enkele zin. Het zijn de per soonlijke prestaties van de spelers die moeten bekeken worden. Daar korfbal een van de weinige gemengde sporten is, wordt beroep gedaan op de dames en heren van Aalst die sportief voelen en wel iets zien in deze abso luut zachtznnige sport. Wie interesse heeft kan zich aanmelden tijdens de trai ningen in sporthal Ten Ro zen, Rozendreef te Aalst, el ke dinsdag van 18 tot 19 uur. Iedereen is welkom, zowel jong als ouder. Ook voor ve teranen is er gelegenheid tot spelen. Een adres om te noteren is wel: Leslie Goossens, Posthoomstraat 90. 9300 Aalst. tel. 053/ 77.65.53. (andré) Het bestuur van Juvenes Zele heeft voor het volgend «eizoen een akkoord bereikt met Maurits Van Damme om de herenploeg te trainen. De Lebbekenaar volgt in deze funktie Germain De Mol op. Van Damme was dit (eizoen trainer bij ereklasser Ruisbroek. Het staat vast dat Germain De Mol ook als trainer van de damesploeg opstapt. Waarschijnlijk valt deze week oog een beslissing in het bestuur wie de dameskam pioenen zal begeleiden in hun eerste seizoen in •orste provinciale. (ajz) Uitslagen Woonburo - Pa en Gijs: 0-13. KLJ - Donk A 5-3; Vesko - Mei De Bruyne: 2-12. Donk B - Pavo.: 4-9; Tijl - P. De Meyer: 0-3; Minibond - Famivoc 2-8. Joker - Was. Burm. 4-5. De stand: 1. M. De Bruyne 2. Famivoc BAC 3. P. Sport 4. Wassalon Burm 5. Verz. P. De Meyer 6. J. Uitberg. 7. Minibond 8. Vesko Overm. 9. KLJ Vriendenkr. 10. Pa en Gijs Overm. 11. Café Tijl 12. Donk A 13. Donk B 14. Woonburo uur: KLJ - Burm. Dinsdag 12 april te 20 uur: Vesko - Pa en Gijs., te 21 uur: Donk B - Donk A. Vrijdag 15 april te 20 uur: Tijl L. De Br., te 21 uur P.D. 15 Meyer - Pavo, te 22 uur Joker 35 Wedstrijden voor volgende 31 week: 25 Maandag 11 april te 20 uur: 23 Woonburo - Minibond; te 21 - Famivoc. Vriendenwedstrijden sporthal volgende week: Vooruit 8teaP19 Ü.ir18p™o f* Aafft—Wos SK Aalst dit seizoen enerzijds gespaard gebleven van kwetsuren en had vooruit, te is uur ravo het anderzijds regelmatig gepresteerd dan zou er geen twijfel over bestaan hebben i naar 2' provinciale ging.(per) Sport.

De Voorpost | 1983 | | pagina 37