Welgelukt Paastomooi van Were di Kampioenen gekend! Eksaarde kampioen in laatste sekonden Eerste transfertgeruchten uit het Waasland Antwerpse ploegen boven te Bazel Bertino zakt naar derde provinciale Hilaire Stoop neemt ontslag bij Beverse Basketbalklub 38 - 8.4.1983 - De Voorpost BASKET «ma Het 17* Paastomooi van Were di werd weer een en al propaganda voor de basket bal «port. In de voormiddag kregen wij spannende schiftingswedstrijden terwijl de troosting en finale een demonstratie werd van klasse en sekuurheid. 1* schiftingswedstrijd: Were di Cabrita Zele De kersverse kampioen braeken 6-6-2, Van den Bos sche 0-2-2, DUooghe 0-4-0. Cabrita: Van Hoeyweghen 3-4-2, Dujardin 6-W-0, Hen- drickx 6-7-4, Van Looy 7-1-0, vierde nationaal kon de eer- Moens 2-2-2, De Brouwer 0-1- ste helft naar zijn hand zet- 0, De Locht 8-8-0. ten. Met versterking door Van Looy (Moerzeke) kon Ze- 2* schiftingswedstrijd: le uitlopen tot 17-26 maar Osiris Denderleeuw 75 Were di kon langs De Pauw- O. Maritime B 84 Verbraeken toch terugslaan Ook hier konden wij van tot 27-31 rustcijfers. Fran- spanning spreken. Langs saer (Bavi Gent) en Van den Mark Temmerman (St.-Trui- Bossche (Wasocub) bleken den) kon Osiris de eerste voor de thuisploeg beter in helft naar zijn hand zetten, de tweede helft en van dan Bleven de eerste helft bij af kwam er spanning. Ver- Maritime Vermeersch en cauteren loste het rebound- Mens (Antwerpse) onder- probleem op en kollektief maats dan resulteerde zich bleef de inrichtende ploeg dit op het scorebord. Osiris in het zog van Cabrita. Via hield inderdaad 37-35 voor- 49-50 bleven Hendrickx-Du- sprong over en nam een op- jardin raak mikken maar tie op de finale. De tweede Verbraeken zorgde verdiend helft kwam dan toch de aap voor een verlenging. 67-67. uit de mouw. Vermeersch Hier toonde Cabrita zich vond in Van Dooren een kundiger en won uiteinde- ideale medemaat om na 52- lijk met één doelpunt ver- 56 (10s min.) de leiding te schil. behouden en in rebound de Punten: Were di: De Pauw 6- moedige Osiris ploeg op af- 4-0, Fransaer 2-8-2, Marin 4- stand te houden. Hoe Bor- 7-0, Aerts W. 2-0-0, Vercaute- gers ook zwoegde Osiris ren 5-4-0, De Brant 2-5-0, Ver- moest zijn meerdere erken nen in de kampioen van Bel gië der bedrijfssporten. Punten: Osiris: Boven 6-2, Ongenaet 4-4, Borgers 6-11, Temmerman Mark 11-11, Temmerman Dirk 2-2, Kin- ders 6-0, Van Hulle 2-8. C.M.B.: Arcay 6-6, Annaert 6-4, Van Dooren 7-14, Mens 4-7, Van Roosbroeck 8-4, Deelen 4-2, Vermeersch 0-12. Troosting: Were di 83 Osiris Denderleeuw 110 De beste start kwam van de inrichters die na 5 minuten langs De Pauw tot 16-5 uit liepen. Verbraeken zorgde voor de organisatie en om dat Vercauteren nog maar eens zijn mogelijkheden ten toon spreidde bleef Were di op voorsprong tot 28-27 (15* min.). Toen kwam derde klasser Osiris op de prop pen met Boven (Athlon le per) en nog voor rust moest Were di zijn meerdere er kennen. De 33-41 voorsprong werd door Osiris verder uit gediept omdat Borgers er blijkbaar zin in kreeg. Were di gaf iedereen speelkans maar toch troonden de lan ge jongens Fransaer en vooral Vercauteren boven hun tegenstanders uit. Bor gers maakte na 75-101 de centuryscore rond en Osiris won verdiend de troosting. Punten: Were di: De Pauw 6- 4, Verbraeken 5-4, Vercaute ren 6-14, Van den Bossche 6- 0, Fransaer 4-15, Marin 2-1, De Brant 2-10, Aerts W. 2-0, D'Hooghe 0-2. Osiris: Boven 12-8, Onge naet 6-8, Temmerman D. 4- 12, Borgers 8-13, Temmer man M. 4-2, Kinders 4-8, Van Hulle 3-10, Van den Bulcke 0-8. Finale: Cabrita Zele 62 C. Maritime B 103 Cabrita zocht voor de finale versterking bij Paxil De Geest (Osiris) maar kon met deze lange jongen toch niet verdoezelen dat de eerste schiftingswedstrijd blijk baar nog in de benen zat. Misschien kwam het ook omdat Maritime er een de monstratie van maakte waar het talrijke publiek ze ker oog voor had. Al na 10 minuten 12-24 kon men de intenties van de Antwerpse ploeg raden. Vermeersch bleek meester onder de bor den en in een kollektief heel ging Maritime rusfen met 32-46 cijfers. De tweede helft kwamen dan achtereenvolgens Mens-Arcay en ook de lange Annaert (St. Truiden) de neus aan het venster steken. Cabrita speelde het spel mee en zocht zich niet te verstrikken in afbraak-bas ketbal. Zodoende zorgde Ar cay voor een ware demon stratie van zijn ploeg die op alle terreinen een klasse sterker was dan de tegen standers. Spijtig misschien voor de finale die aldus zon der spanning besloten was maar toch kon de kenner- basketbal-toeschouwer ge nieten van meer dan één nummertje dat de titel spek takel kon meekrijgen. Punten: Cabrita: Dujardin 8- 4, Hendrickx 12-6, Van Hoey weghen 4-0, De Locht 4-0, De Brauwer 4-2, Blancquaert 0- 9, Moens 0-2, Van Looy 0-5, De Geest 0-2. Maritime: Vermeersch 12-8, De Decker 6-0, Mens 6-10, Arcay 4-12, Annaert 7-11, Van Dooren 9-4, Van Roos broeck 2-4, Deelen 0-8. C. Maritime B kreeg dus de wisselbeker wijlen Leo Raes aangeboden maar ook voor de andere klubs was er een herinnering. Zo kreeg Cabri ta de fair-play prijs wijlen Jean Wauman en speler Ar cay (Antwerpse) die bij Ma ritime uitkwam de titel voor de beste speler van het tor nooi. De Antwerpse ploeg ging dan nog met de specia le prijs lopen als meest at- traktieve ploeg en dan was het tijd om na te kaarten over dit 17* tomooi dat vol gend jaar zeker opnieuw zijn beslag krijgt. WEGA De juniores van Panters Baasrode werden vierde op vier in het tornooi van Geranin Bornem. Zij kregen echter de fairplay prijs. ge- Eksaarde - Sleidinge: 66-64 De misstap van Eksaarde beter werd aangespeeld en vorige week tegen Rubac ook Vlerick aan bod kwam Rupelmonde resulteerde in liet Sleidinge de Eksaarde een testmatch voor de titel ploeg ter plaatse 60-63. Met in derde provinciaal. Na nog twee minuten voor de gans het jaar aan de leiding boeg geloofden Tailir en zijn te hebben gestaan was dit maats toch nog in de zege. voor voorzitter De Vos een Eksaarde kwam gelijk en op zware opdoffer. Toch is uit- 6 seconden voor het einde eindelijk alles goed afgelo- koos Sleidinge bal aan de pen, na een superspannen- zijlijn na een fout van Ek- de testmatch kwam Tolle- saarde. Dan kwam er nood- naere op de proppen om de lottig balverlies met Tolle- zege en de titel verdiend naere die op de valreep zijn aan Eksaarde te schenken, ploeg de zege schonk. Hoe alles verliep is niet zo Punten: Eksaarde: Fruytier 8 gauw verteld. Sleidinge p.. Tailir 14 p., Willems A. 8 zonder de geschorste Tem- p.. Van Peteghem 11 p., Ver- merman liep op 5 minuten vaet 8 p., Willems L. 14 p., uit tot 2-8 maar onder impuls Tollenaere 2 p.. De Schrijver van Tailir werden er toch 2 p. rustcijfers 36-31 op het bord Sleidinge: Dessomviele 15 geprikt. Eksaarde bleek de p., Vlerick 17 p., Buyse 4 p., beste ploeg op het veld Van Damme 11 p., Meireson- Dessomville ne 9 p., Geerinckx 8 p. WEGA Het paasweekend was goed voor twee tornooien voor seniors. Eerst was er Were di op Paaszondag en een dag later organiseerde Eenhoorn Bazel zijn stilaan bekend tornooi voor provinciale klubs. Op het terrein van Eenhoorn konden wij vernemen dat Walter Becquet (Rubac) zijn oog heeft laten vallen op een transfer naar Bazel. Voor de ploeg van voorzit ter Verschooren zou dit een doorbraak naar eerste provinciaal kunnen betekenen. In de Wase sporthal te Sint-Niklaas hoorden wij nieuws van trainer Piron (Panters Baasrode) die zo goed als zeker zijn Panters vaarwel zegt en dit in de beste omstandigheden. Kandidaten zijn er voldoen de. Hermes staat bij de mogelijken maar misschien zit er nog een addertje onder het gras. Paul De Geest bij Osiris geschorst door trainer Ivens blijkt ook in de smaak te vallen bij heel wat klublei- ders. Zijn gestalte (2,07 m) is hier wellicht doorslagge vend al is zijn kunde niet altijd zo groot. WEGA Basket. The Tower Aalst werd laatste in het eigen Paastornooi. Winnaar werd Okapi met als tweede Asse en Vlier zele als derde, (per) Bertino - Leiedal: 46-87 In een testwedstrijd tussen Bertino en Leiedal St. Mar tens Latem werden de Waaslanders van het kastje naar de muur gespeeld. De Eeklose jutehal bleek voor Vonck en C° noodlottig te zijn in de strijd voor het be houd. Na 10-22 was de inzet bij Bertino zo gering dat wij rustcijfers van 19-47 lieten optekenen. De wedstrijd was gespeeld want met en kel Thiron-De Beleyr als uit blinkers was er geen kruid gewassen om de kollektieve Gentse ploeg naar de kroon Punten: Bertino: Thiron 14 p.. De Beleyer 15 p., D'Hoo ghe 8 p., Vonck 3 p.. Van Gerrewey 2 p.. Pauwels 2 p., Deckmijn 2 p. Leiedal: Verpaele 6 p.. Van Herreweghe 18 p., Jouretz 18 p.. Van de Gehuchte 17 p., Verbeecke 8 p.. Van As 8 p.. Minne 2 p., Vlaminck 6 p. WEGA BADMINTON Nu de provinciale kompeti tie in onze provincie beëin digd is kan het eindklasse ment worden opgemaakt. Weinig verrassingen aan de top maar des te meer in de degradatiezone. In eerste provinciale geen problemen voor leider Vul- cain die acht punten los stond van tweede geklas seerde Gentse I dat met nog één wedstrijd voor de boeg geen bedreiging meer vorm de. Gentse won met 8-0 van rode lantaarn Artevelde dat op zijn beurt nog drie matchen moest spelen met daaronder de degradatie wedstrijd tegen latem II. Het stond blijkbaar in de sterren geschreven dat Artevelde het eerste interklubseizoen zonder punten moest afslui ten want tegen Latem I werd met 1-7 verloren, tegen Ge ntse I met 0-8 en tegen La tem II met 3-5. Vulcain speelt dus volgend seizoen in derde liga en Artevelde zakt naar tweede P.B.O.-Ge ntse. In die tweede provinciale af deling Gent was Gentse II reeds kampioen en speelt dus in de herfst in eerste provinciale evenals Scaldis I dat op de valreep nog kam pioen van dezelfde provin ciale reeks, maar afdeling Waasland, werd. De tes twedstrijd om de provinciale beker zal woensdag 13 april te Gent en 18 april in sporthal «den Dulpop» te Bazel doorgaan. Hier degra deren Lovendegem en Den- dermondse. Ook in derde reeks wint Scaldis met haar tweede ploeg en promoveert hier mee naar tweede, zodat de Bazelse klub nu in eerste en tweede speelt. Volgend bad- mintonseizoen zal de derde PBO waarschijnlijk niet meer bestaan omdat de sportkommissie de bestaan de reeksen wil uitbreiden tot acht ploegen per reeks i.p.v. de wirwar van vier. vijf of zes ploegen. Daardoor zul len waarschijnlijk uit twee de PBO-Gent de klubs Gent se II en de Flying Shuttles I en uit tweede PBO-Waas- land Scaldis I en Temse II naar eerste afdeling stijgen. De twee Gentse en twee Wa se ploegen uit derde provin ciale zullen worden opge slokt door beide reeksen uit tweede provinciale zodat daar vijf ploegen ontstaan en zes nieuwe ploegen kun nen aansluiten. Of dit vol doende ruimte zal doen ont staan is afhankelijk van de interesse om bestaande ploegen uit te breiden of hoeveel ploegen de twee nieuwelingen in de PBO Buggenhout en Zwijnaarde zullen opstellen? En wie weet komen er ge mengde ploegen uit de her enkompetitie? Want inter- klubverantwoordelijke Rudy Weyn wenst de twee be- In de voormiddag toonden zowel Antwerpse als Soba- bee zich sterker dan de Oostvlaamse vertegenwoor digers te Bazel. Uitslagen van de schiftings wedstrijden: Eenhoorn Bazel 92 Antwerpse 101 Bazel versterkt met Becquet (Rubac) moest al in de eerste helft de Antwerpse ploeg la ten gaan tot 48-58. De thuis ploeg moest teveel rekenen op Jules Meire daar waar Antwerpse kollektief beter uit de verf kwam. Spelver deler De Mulder bleek de duivel doet al zodat Bazel naar de troosting werd ver staande heren afdelingen samen te voegen, zodat on nodig verre verplaatsingen heel wat bestuursleden aan het denken zullen zetten. In die herenafdeling is de Gentse Politie kampioen met zeventien punten. Gent se is tweede met dertien, Latem derde met elf en dan de verrassing onderaan de lijst. Vulcain die acht van de tien te spelen kampen zonder punten doorkwam begint nu opeens te skoren. De Lieve verloor met 3-5 en Artevelde zelfs met 1-7. De wonderen zijn schijnbaar de wereld nog niet uitl Hierdoor wordt De Lieve vierde met tien punten, Vulcain vijfde met evenals Artevelde vier pun ten maar met een beter pun- tengemiddelde. Voor de be ker in deze herenkompetitie ontmoeten de Gentse Poli tie. Gentse en de Mintons elkaar deze week. Dat er nog heel wat zal moe ten besproken in de wezen. Punten: Bazel: Ruymbeke 0 p.. Van Broeckhoven 2 p., Toté 4 p., Meire 32 p., Bec quet 21 p.. Van Renterghem 15 p.. Borghgraaf 2 p., Dirckx 2 p., Verschooren 14 P- Antwerpse: De Mulder 34 p.. De Vree 14 p., Donckers 10 p., Vieyra 18 p., Water schoot 8 p., Maertens E. 12 p., Cuypers 5 p. Scheldejeugd Temse Sobabee Dat Sobabee de beste ploeg was kwam eigenlijk niet tot uiting in de uitslag. Na 14-24 (10* min.) bleef Ngandu, sa men met Van Looven baas zodat de Antwerpenaars naar 44-51 liepen. Schelde jeugd kon echter na 81-77 (15* min.) onverdiend de ze ge op zak steken omdat Chris De Pauw nog maar eens zijn duivels ontbond. Punten: Temse: De Pauw Luk 8 p.. De Pauw Ivo 16 p.. De Pauw Chris 29 p.. Ver specht 8 p.. Van Lombergen 10 p.. De Maeyer 4 p.. Van Wou we 16 p., Verbeke 4 p. Sobabee: Van de Loovon 20 p., Van den Brande 4 p.. Smet 2 p.. Lamot 25 p., Nijs 8 p., Ngandu 26 p., Cappaert 0 p.. De Wulf 2 p. Troosting: Eenhoorn Bazel 82 Sobabee 84 In een episch duel moest de inrichtende ploeg helemaal niet onderdoen voor Soba bee. Jule Meire bleek weer heer en meester om Van Looven Ngandu van ant woord te dienen. De 43-46 rustcijfers gaven Bazel nog mogelijkheden. In een span nende tweede helft bleven beide ploegen er het beste van maken. Even voor af fluiten kon Sobabee speler Van Looven dan toch de ul tieme korf maken die de der de plaats voor zijn ploeg be tekende. Punten: Bazel: Ruymbeke 5 p., Toté 10 p., Meire 24 p., Becquet 16 p.. Van Renter ghem 15 p., Borghgraaf 4 p., Verschooren 8 p. Sobabee: Van Looven 26 p., Lamot 4 p., Nijs 12 p., Ngan du 30 p., De Wulf 6 p. Finale: Scheldejeugd Temse 77 Antwerpse 102 In een ontgoochelende fina le bleek de eerste helft be slissend voor de einduit slag. Scheldejeugd maakte er een wedstrijd van zonder inzet en met heel veel indi- Op 21 mei aanstaande, de dag dat BBC-Beveren 21 jaar bestaat, zal Hilaire Stoop, trainer-coach, sekreta- ris en duivel-doet-al van de Beverse klub zich terug trekken. Niet zomaar omdat hij er genoeg van heeft, maar wél uit protest tegen de stugge houding van de Beverse Sportraad, die geen subsidies toekent aan klubs die slechts 2 van de 4 vergaderingen van de sportraad bijwonen. Hilaire Stoop geeft deze «fout> toe, maar had op enige gratie gerekend. Nu deze ei niet komt. stapt hij op. Sinds 1978 is deze man trainer-coach van BBC-Beve ren. Hij bracht de klub naar de 4* Nationale Afdeling! Hij gooit nu heel het gewicht van zijn jarenlange inzet in de weegschaal om toch nog enige financiële steun te vinden voor zijn geliefde sport en klub. Het ant woord is aan de beheerraad, of is dit reeds een voldongen feit? Hiermee beantwoorden wij aan de vraag van Hilaire Stoop om zijn open brief gedeelte lijk op te nemen. (wvdv) vidueel gedoe. Antwerpse daarentegen speelde alsof er alles van afhing en dit resulteerde in 43-60 cijfers bij de rust. Waren De Burgh- graeve en Gosselin bij Tem se afwezig dan kon men dit vooral zien in rebound waar de scheepsbouwers nergens waren. Donckers en vooral De Mulder maakten hun werk af en zorgden voor een zware nederlaag voor Temse. Punten: Scheldejeugd: De Maeyer 0-6, De Pauw Chris 10-2, Van Wouwe 11-10, De Pauw Ivo 6-6, Verspecht 64 De Pauw Luk 6-0, Van Lob bergen 4-12, Steur 0-2, Vb beke 0-4. Antwerpse: De Vree: 184 Donckers 8-7, De Mulder 1 16, Waterschoot 4-13, Vien 4-4, Maertens Eddy Si Maertens Ronny 2-6, Cu; pers 0-6. Na de prijsuitreiking bl« spelverdeler De Muld (Antwerpse) de prijs topscorer te krijgen met p., voor Meire en Ngand elk 56 p. WEGl MINIVOETBAL distriktsraden en de even eens nieuwe PBO-be- stuursleden over de juiste vormgeving van de inter- klub voor volgend badmin- tonjaar staat vast, en naar de uitslag kunnen we enkel uitkijken. Alleszins is de idee van Rudy Weyn om Het lana van Beveren meer ploegen per reeks op te stellen een aan te moedi gen initiatief zodat wantoe standen met de kalender be ter kunnen worden geregeld en meer regelmatig wed strijden kunnen worden ge speeld. (L.C.) ADS Vleesw. - FC Halfweg Keukens Cant 1 - ADS Uc. Reinaart - El. Burcht Vleesw. St.-Elisabeth - Renova Keukens Cant 2 - Col RMS St.-Elisabeth - Parochiehuis Bev. V-K. 78 - ZVC Laar FC Wembley A - V.K. 78 Roll. Bollaert - Roll. Amarol FC Halfweg - Minikiel FC Sport - SS Meersen St.-Elisabeth - Baert K. B Wembley Un. - El. Burcht Baert K. A - Wembley B Beestenhoek - St.-Michael Uc. Reinaart - J. Edelweiss De Sint-Paulusvissers uit Opwijk visten op forel voor het kampioenschap. Jozef Wouters won. 2. Roger De Rocker, 3. Guido Janssens, 4. Fred Roggeman en 5. Marcel Saerens. (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 38