De kampioenengalerij van Cabrita Zele ckBRr/i V ABRI TA Luc Blancquaert Luc Permentier Trainer-coach Dirk Bracke Paul Van Damme Ronny Hendrickx Jan Van Hoeyweghen Ronny Du Jardin Bart Goetmaeckers Ivan Moens Peter Moens Johan De Brauwer De Voorpost - 8.4.1983 - 39 Trainer-coach Dirk Bracke beschik te over een beperkte kern, maar met de hem ter beschikking gestelde «twaalf» slaagde hij erin om het grootste sukses te boeken. In bevor dering A behaalde hij zowel met de eerste ploeg als met de reserven de kampioenstitel. Voor Cabrita bete kent dit. dat het de eerste keer in 36 jaar promoveert naar derde afde ling. We vonden het dan ook nuttig om de 13 Zeelse kampioenen, incluis trainer-coach Bracke in het daglicht te plaatsen reportage: B G Van Winckel Johnny begon als 11-jarige met basketbal bij Wilrijk. Als 16-jarige debuteerde hij in eerste klasse met Eural Goldfingers, met welke ploeg hij drie jaar speelde. Hij speelde twee jaar bij Fresh Air in tweede klasse en dan twee jaar bij Black Boys Aalst: één jaar in eerste afdeling en één seizoen in tweede klasse. Daarna verhuisde Johnny naar Elite Gent, waarmee hij twee seizoenen in eerste afdeling speelde. Johnny is nu drie seizoenen aktief bij Cabrita Zele. In zijn lange loopbaan is het de eerste titel die hij helpt behalen. 19 jaar 22 jaar Een vleugelspeler van eigen Gabritakweek, die tot Hog een eigen Cabritaprodukt, die als miniem bij de de lichting De Brauwer behoort en ook sedert zijn Zeelse ploeg begon en er de titel mee won. In zijn twaalfde jaar basketbal speelt, won eveneens 5 kadettentijd won hij de provinciale titel. Hij werd jeugdtitels en speelde een finale voor de Oostvlaam- geselekteerd bij de nationale kadetten. Hij zat ook in se jeugdbeker. Samen met De Brauwer wordt hij de kern toen Cabrita naar bevordering promo- getipt als de Cabritabasis voor de toekomst. veerde. De Cabritacoach begon als speler op 15-jarige leef tijd bij Tissac Gentbrugge. Hij promoveerde mee naar bevordering. Een miniscuskwetsuur brak zijn ipelersloopbaan af. Hij begon een trainersloop baan. Bij Hoger Op en Landegem als speler-trainer en dan bij Oostakker als coach. Hij trainde de dames van Deinze in tweede nationale en ging dan over naar de juniores van Hellas Gent. Hij keerde terug naar Tissac toen het in derde nationale in een haast uitzichtloze situatie zat. Hij eindigde sterk, maar de degradatie was onaf wendbaar. Hij verbleef dan nog twee seizoenen bij Tissac in vierde. Zijn eerste seizoen bij Cabrita leverde twee titels, met de reserven en de 1* ploeg Begon als miniem bij Cabrita Zele. Hij doorliep er alle jeugdreeksen. Hij speelde kampioen met de kadetten en bij de scholieren hielp hij mee aan het behalen van de Oostvlaamse titel. Behoorde reeds tot de kern die de promotie naar vierde nationale afdwong. 23 jaar Ronny sloot in 1970-71 aan bij Okapi Aalst. Hij behoorde in 1975-76 bij de ploeg die kampioen van België bij de scholieren speelde. Met de Aalsterse jeugd won hij een resem jeugdtitels. Hij werd gese lekteerd bij de nationale kadetten maar wegens beroepsbezigheden moest hij voor de nationale ju- nioresploeg forfait geven. Hij debuteerde op 17- jarige leeftijd in eerste klasse met Okapi. Achteraf moest hij zich doorlopend met een bankrol tevreden stellen. Zijn eerste seizoen bij Cabrita Zele was een schot in de roos. 32 jaar - kapitein Jan sloot als kadet aan bij St.-Niklase en bereikte met de scholieren de finale van de Beker van België. Als scholier maakte hij deel uit van de St.-Niklase ploeg die rar tweede nationale promoveerde. Hij speelde met St.-Niklase in tweede nationale. Op 18- jarige leeftijd werd hij getransfereerd naar Antwerp se. Tijdens de vijf Antwerpse jaren won hij de Belgische titel, de Beker van België en speelde Europees. Na een jaar Brugge, één jaar Her mes St.- Niklaas en terug 1 jaar Brugge. Jan won met Avanti de Beker van België. Hij heeft ook 15 selekties in de nationale ploeg achter zijn naam. Hij speelt nu twee seizoenen bij Cabrita Zele en had als kapitein een ruim aandeel in de titel. Jan is eveneens een lid van die goede jeugdlichting, die vijf titels op haar naam schreef (tweemaal miniemen en driemaal kadetten) en ook aan de Oostvlaamse jeugdfinale deelnam. 25 jaar Ronny sloot als 9-jarige knaap aan bij Antwerpse, waar vader Jef Du Jardin destijds deel uitmaakte van het grote Antwerpse. Hij speelde tot aan de beloften bij Antwerpse, werd getransfereerd naar Decor Merksem, waarmee hij de titel in 1* provinciale verwierf. Was dan inaktief wegens een kwetsuur. Speelde bij Hermes St.-Niklaas en twee seizoenen bij Jong Edegem. Als jeugdspeler akteerde hij met Antwerpse aan de top en speelde de finale van de Beker van België. Is zijn eerste seizoen bij Cabrita en goed voor de titel. hter is reeds tien seizoenen lang aktief bij Cabrita Z»le. Hij doorliep alle jeugdploegen en won een •adettentitel. Hij was er bij als Cabrita promoveerde 1* provinciale naar bevordering. Als enige grote «ad hij het dit seizoen moeilijk om zich als reboun- der door te zetten. Deze vleugelspeler, die tijdens het voorbije seizoen de wisseloplossing was als pivot voor Peter Moens, sloot op zijn twaalfde jaar aan bij Cabrita Zele. Hij doorliep alle jeugdreeksen en behaalde 5 jeugdtitels (miniemen tweemaal, kadetten driemaal). Hij speel de de finale voor de Beker van Oost-Vlaanderen. 19 jaar Is reeds zeven jaar lid van Cabrita Zele en doorliep er alle jeugdreeksen. Hij behoorde tot de kern die vijf jeugdtitels behaalde en een finale voor de Oost vlaamse beker speelde. 21 jaar Sloot in 1975 aan bij Cabrita, doorliep er eveneens alle jeugdreeksen en won een titel bij de kadetten. Hij mocht dit jaar juichen met de titel bij de reserven en behoorde tot de kem die de promotie naar derde hielp afdwingen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 39