«Dokteren aan jeugdbegeleiding primordiale taak» William Tackaert klimt op naar eerste kategorie jKit de «echte» Ronny Westelinck ïpnieuw in het wielerpeloton? lobert Claeys, nieuwe voorzitter BWB Oost-Vlaanderen WIELRENNEN De Voorpost - 8.4.1983 - 41 EURO SHOP' SPLENOOe] voorzitter BILJART ■Bet is vrijdagochtend en de regen gutst bij stromen neer. Aan een gelijkmatig rermoeibaar tempo wissen de ruitewissers van mijn wagen de watermassa g. Links en rechts van de weg staan alleen maar statige bomen, de wortels in ^et sompige moeras, het droeve weer te trotseren. Niemand waagt zich op straat tal zeker niet in deze troosteloze eenzaamheid. langzaam en vooral de snelheidsbeperkingen eerbiedigend, rijden we Neder land binnen. Robert Claeys heelt immers zijn tenten opgeslagen in Axel, dat Itukje Nederland dat vooral tijdens de weekends er op en top Belgisch uitziet. In Be brede winkelwandelstraat, de Noordstraat, heeft hij er zijn gekende kleding zaak Nova. Dok in Axel is het nog stil. Toch is het al tien uur en een schaarse fietser kijkt met meewarige blik naar de eenzame bezoeker die door de straten doolt. Her en Her is een winkelier druk doende met zijn pand netjes te maken. De regen laat bomers sporen na, ook in Axel. i zijn zaak heeft Robert llaeys een klein bureel in- ebouwd. Daar zit hij rustig ip ons te wachten, genie- Bnd van een tas heerlijke offie. Hij presenteert er ons inmiddellijk een met een anzelfsprekende Vlaamse itbundigheid. En nog voor re het beseffen zijn we aan et praten over de wielren- erij en alles wat daarbij loort. ermits er nog geen vroege lonten zijn in de riante No- 8Sen razaak af en toe rinkelt 'rs It |e telefoon om te weten of er rbijt en nieuwe kollektie binnen i kunnen we gemoede- ijk bomen. Toch worden we estoord. Een afspraak die unstreeks hetzelfde uur op Ie agenda stond en onmo- jelijk kon worden uitge beld. Het is ons inmiddels pgevallen dat Robert Üaeys. alles behalve een ederlandse tongval heeft, let geheim is vlug opgelost. iDc werd geboren te Assene- le, woonde een zevental ja- en in Dendermonde, van- laar». Je kijkt een tweede vreemd op wanneer je erneemt dat deze zelfde een gediplomeerd warts is en dat beroep elfs 17 jaar effektief heeft litgeoefend. Hij zit nu al ttelijke jaren in de kleding- ranche en voelt zich daar teer dan opperbest. Vielrermen en irielrerwen ij de Claeyssens zat het ielrennen in het bloed, liet dat Robert zich aktief ion deze sport heeft bege- Wel twee ooms van nog eens hem. Maar wanneer er via de radio we hebben het nu over de periode van voor de tweede wereldoorlog een wielerwedstrijd werd gekommentarieerd hing het hele gezin en vaak ook nog een flink deel van de buurt in een onheilspellende stilte aan de luidspreker. De uit zendingen van de Ronde van Frankrijk waren een feest. Reporter Jan Van den Brande met zijn speciale stem maakte dat elke rit op nieuw een festijn was, ge woon omdat men haast meereed op het achterwiel van de vedetten zat. «Het was de tijd van Romain en Sylveer Maes, van Bartali en Coppi, van Sylvain Ver- vaecke. Bonduel en andere groten. Later kwamen Rik Van Steenbergen, Stanneke Ockers en Brik Schotte om het robuuste ras van de flan- driens verder te zetten». Robert Claeys was nog vroe ger in de ban geraakt van het wielerepos dat Karei Van Wijnendaele, een mo nument van een sportjour nalist, onder de alleszeg gende titel «Het rijke Vlaam se Wielerleven» had ge schreven. «Het was gedrukt op gewoon slecht papier,» zo herinnert Robert Claeys zich. In het boek waren de heldendaden van groothe den als Philippe Thijs, Cy- riel Van Hauwaert, Buysse en anderen beschreven. Helden, inderdaad, die in die periode nog zelf hun fiets moesten herstellen en door onherbergzame streken fietsten voor de hoogste eer: een bloementuil. Geen wonder dus dat de liefde voor de wielrennerij bij de jonge Robert Claeys met de dag groeide. Er kon geen koers in de buurt zijn of hij wrong zich naast de win naar op de foto. En allicht straalde zijn gezicht even veel geluk uit. «Zelfs wan neer ik naar het vroegere Kongo uitweek, pluisde ik de kranten uit naar de wie- leruitslagen. Ik organizeer- de ook eens een keer een wielerwedstrijd ginds. Op een zondag en alleen de zwarten mochten eraan deelnemen. Ze moesten een parkoers afleggen op asse. Twee lange rechte stukken en die waren verbonden door twee kortere stukken met een bocht erin. Maar men kon ook een kortere weg nemen. Dat hadden ze vlug door. Uiteindelijk werd de wedstrijd gewonnen door een brievenbesteller. Mis schien had die de meeste training in de benen». Dat voorval brengt ons bij het wielerleven in de niet- Europese landen, waar deze tak van de sport blijkbaar niet zo sterk op de voorgrond treedt. China heeft zijn kam pioenen in spe, in Japan viert de snelheid hoogtij, uit Australië komen goede wielrenners maar voor de rest zijn we uitgepraat. «In Afrika, in Latijns-Amerika en ook in Noord-Amerika komt het wielrennen moei lijk van de grond. Enerzijds zijn er de gebrekkige finan ciële middelen die vooral voor Afrika en Latijns-Ame rika een verklaring geven, maar anderzijds is er ook de te moet ik mijn domein nog beter aftasten en veel tijd rest mij niet, want ik voleind nu het mandaat van wijlen Albert Van Mossevelde. Vol gend jaar wordt er opnieuw gekozen voor een voorzitter en die zal dan vier jaar aan blijven». De kans is zeer groot dat Robert Claeys ook de volgende vier jaar de Oostvlaamse afdeling van de BWB zal leiden. Hij is trouwens al vier jaar lid van het provinciaal hoofdbe stuur, maakt deel uit van de administratieve kommissie op nationaal vlak en heeft in die funktie toch al wat erva ring opgedaan. Robert Claeys zet ook de werking van de BWB uiteen. «Er is een hoofdbestuur dat in fei te beslist over het aanne men van nieuwe clubs. Daarnaast is er de sportkommissie die de wed strijden leidt. Ook het in richten van de provinciale kampioenschappen behoort tot de bevoegdheid van de sportkommissie en dit jaar mogen we de nationale titel- ren voor de profs organize- ren in Ronse. Oost-Vlaande ren telt meer dan 100 wie lerclubs die meer dan 1.400 leden tellen, of 20% van het Belgische totaal. Oost- Vlaanderen heeft ook 20% van de BWB leden in zijn rangen en organizeert onge veer 20% van de wielerwed- - strijden. Men kan dus zon der meer zeggen dat Oost- Vlaanderen aan de top staat». Dat onder de stuwende lei ding van Robert Claeys die positie niet zal worden prijs gegeven. staat vast. Im mers. hij is vast bezield de wielrennerij in Oost-Vlaan deren en ook daarbuiten een nieuw gelaat te geven, tot welzijn van de renners en ook van de supporters. «Want een renner moet ook na zijn loopbaan nog door het leven kunnen gaan als een volwaardig mens in de ze maatschappij». >e 20-jarige Zeienaar wil zo vlug mogelijk het rotseizoen 1982 vergeten. Het was voor hem in dieptepunt in een wielerloopbaan die steeds crescendo ging en die opgang scheen iet te stoppen. Ronny kreeg ook met de keerzijde van de medaille te maken en werd vorig lizoen met de neus op de realiteit geduwd. Een mogelijkheid waarmee hij geen rekening ad gehouden. onny Westelinck, keizer nieuwelingen met 28 rerwinningen in zijn laat- een reeks ereplaatsen zit hij beoogde doel nog niet kon ie seizoen in die reeks, goed, Ronny is bijzonder ge- aarna een opeenvolging motiveerd en nog meer an overwinningen, bij de iniores, met 52 bloemtuilen Is niet onaardig eindto- de stap naar de mateurs te zetten. Het eer- te amateursseizoen liep het Ronny had evenwel og het voordeel niet zo ver an huis te zijn gekazer- leerd (Haasdonk), maar het bij zijn debuut als renner, om zijn wieïertoekomst uit te eerder een moreel pro- nooit verlegen was om een zetten. Belangrijker is dat deem bij de klasrijke Zele- koers te winnen en dan iets Ronny de nodige karakter- war In de winterperiode te vlug het imago kreeg van vastheid blijft behouden en 'as hij bestendig aktief ge- een kermiskoerser. wil zo gemotiveerd blijft, zodat zijn leven. Het resulteerde wel vlug mogelijk uitblinken in soms broos moreel front het B een nationale pistetrui, de meer gerenommeerde niet begeeft. De rest komt Jaar uitgeblust en met wei- liefhebberskoersen, de zo- vanzelf, daarvoor heeft hij lig goesting werd het weg- genaamde klassiekers. Tot meer dan voldoende fysi- sizoen een flop. Twee over- hiertoe werd bij die konfron- sche mogelijkheden achter 'inningen: één bij het begin taties Ronny in de steek ge- de hand. overwinningen: Maldegem. Denderhoutem, Berlare steeds voor de verkeerde kant, zodat de Zeienaar het bereiken. Het leidt tot een nervositeit als hij prikkeld in zijn streven naar aan de start van de klassie- een sterk seizoen, waarin hij kers staat en dit komt zeker het bewijs aan zichzelf wil niet ten goede om maximaal leveren, dat zijn intrinsieke voor een hogere onderschei mogelijkheden onaangetast ding te strijden. Geen nood en nog minder overhaasting, moet Ronny zijn. GROTE KOERS zich inprenten. Hij is pas 20 Ronny Westelinck, die van en heeft nog een zee van tijd laten door Dame Fortuna. Het tikkeltje geluk was BENO o één op het einde 982, was een schamel re- ultaat voor een hoog ge doteerde jonge belofte, onny zet de reden van zijn olledig falen op het conto J het leger. Misschien i te gemakkelijk exkuus. zijn binnënste weet hij •slist goed dat hij bij zich- 9lf mea-culpa moet slaan, lij heeft nog tijd zat om aan ichzelf n zijn omgeving te ewijzen dat hij uit het goe- hout gesneden is en zich 8n weg kan banen in de rielersport eropstaznding bnny heeft 1983 gekozen als tweedejaarsamateur mieuw zijn plaats bij de op te eisen. In de win- wperiode werd alle pis- wktiviteit uit zijn program- te gebannen. Hij wilde re- ipereren en zijn jong li- wam harden. Hij volgde *n trainingschema van Jef Driessche dat voorna- 'elijk gebaseerd was op fit- bij middel van bosloop powertraining, In het ooruitzicht van het seizoen hij ook meer kilome- Ms afgemaald. Belangrij- srvoor de «nieuwe» Weste- tock is dat hij opnieuw zin o het wielrennen kreeg: dé "ikkel om de kritiek weg te Het uitblijven van jtestaties werkte nefast op n supportersachterban. Wtelinck is nog niet afge dreven en dat wil hij met Wen in 1983 duidelijk stel en. De aanloop van het ieuwe seizoen heeft hij al tezins niet gemist. Hij fietst Ich in de kijker en met drie Ronny Westelinck: 1983 wordt het seizoen van de waar heid. (gvw) B.W.B. Oost- Vlaanderen infrastruktuur van het land In Noord-Amerika triomfeert de auto en is er geen plaats voor de fiets». Vroeger en nu Je babbelt maar wat aan en de vreemde wielrenners vor men een goed uitgangspunt om ook eens te praten over de verschuivingen die zich binnen deze sport voordoen. Vroeger was het wielrennen gedomineerd door zeg maar de Belgen, de Fransen en de Italianen. «Dat is niet lan ger zo. Uit Ierland is er Sean Kelly gekomen, uit Australië Phil Andersen en een verre voorbode van de verschui ving is Tom Simpson ge weest». Het eigenaardige of toch weer niet is dat al deze jonge kerels naar Vlaanderen en omgeving komen afgezakt. «Hier zijn ook de meeste koersen. Hier maken ze ook het meeste kans om karrière te maken» zegt Robert Claeys die an ders wel zijn bedenkingen heeft bij deze overvloed aan wedstrijden. «Er zijn ge woon te veel wedstrijden, de verplaatsingen gebeuren met het vliegtuig, zelfs in grote rittenwedstrijden. De renners komen dan laat in het hotel na een vermoeien de rit en moeten 's morgens weer vroeg uit de veren. Dat wreekt zich. En dan zijn er nog de kleinere ronden die telkens maar tussen belang rijke wedstrijden worden in gelast. Het seizoen wordt op die wijze langer en de ren ners zijn per slot van reke ning veel vlugger uitge blust». De geschiedenis kan dat aantonen: Van Steenber gen reed tot hij een stuk in de veertig was. Van Looy tot op het eind van de dertig en Merckx stopte nog veel eer der. Iemand die aan de top geraakt, heeft het verdui veld moeilijk om er te blij ven, laat staan om er lange tijd te blijven. «Van de renners wordt ook steeds meer geëist. Ze zijn voor een stuk levende uit hangborden geworden voor firma's. Handel en kommer- ce hebben in de wielrennerij brood gezien en uiteraard willen die het onderste uit de kan. Maar het allerbelan grijkste lijkt me dat de wild groei op internationaal vlak wordt uitgeroeid.» Het komt ons voor. zo opperen we voorzichtig, dat dit laatste niet zo eenvoudig zal zijn zolang een enkele persoon kan beslissen over het al dan niet doorgaan van een wedstrijd en eveneens kan bepalen wie eraan deel neemt. Robert Claeys weet terstond waar we het over hebben: «De ronde van Amerika, een driedaagse rittenwedstrijd die naam niet eens waardig. Meer een cirkus, maar blijkbaar fi nancieel lonend voor de in richters en dus moeten de renners maar meedraaien». Leeftijdsgrens Een ander heet hangijzer is de leeftijdsgrens. Moet een liefhebber wachten tot hij 22 is om beroepsrenner te mo gen worden? Robert Claeys is van mening dat de BWB een goede beslissing heeft genomen door talentrijke jongeren als Emonds, Van der Aerden, De Wolf en Goossens nog voor het 22* te laten overgaan naar de hoogste kategorie. «Die kon den bij de liefhebbers niets meer leren. Ze hebben ta lent, zijn jongens die weten wat ze willen en vooral wat ze kunnen. Voor hen is het duidelijk een goede zaak. Ook voor de Belgische wie lersport. Maar van de ande re kant moet men ook zeg gen dat er positieve elemen ten schuilen in deze leef tijdsgrens. Het is niet de eer ste keer dat men een jong amateur moet in bescher ming nemen tegen zichzelf. Er zijn heel wat liefhebbers van tweede kategorie die staan te trappelen van on geduld om beroepsrenner te worden; gewoon omdat hen een trui en broekje is be loofd door een sponsor. Gaat die transaktie door, dan volgt na enkele maan den gewoonlijk de totale af- gang, niet alleen als wiel renner, ook als mens. En dat wil de BWB ook voorko men». Positief dus. Sponsors Ondertussen hebben we in het bureeltje eens rondgeke ken en zijn onze ogen blijven kijken naar een aantal foto's waarop de bruingele Nova garde te kijk wordt gesteld. Foto's van wielrenners uit alle leeftijdskategorieën hangen er te kijk. Onder hen de boegbeelden van de Wie- lerklub Artevelde, die door Kleding Nova wordt gespon sord. We bemerken Claudi- ne Vierstraete, Rudy Ro giers, Etienne De Wilde en Stefaan De Craene. Hoe kom je er nu in 's hemels naam bij om een wieler ploeg te gaan sponsoren? vroegen we aan Robert Claeys. «Negen jaar geleden vroeg een vriend van mij of ik er niets voor voelde om lid te worden van de Wielerklub Artevelde uit Gent. Voor ik De Zeelse prof is op een hoog niveau aan zijn vijfde beroepsseizoen begonnen. Van bij de het eigenlijk allemaal goed opening van een nieuw wielerseizoen zich in de kijker fietsen is voor iedere prof en wel besefte zat ik in het welgekomen publiciteit. bestuur van WK Artevelde. William begon met een derde plaats in de Ronde van Limburg, was tweede te Wanzele en Vier jaar geleden startte ik nogmaals tweede te Wetteren in het provinciaal kampioenschap. Hij was evenwel de dan met de sponsoring. Dat ®®rste Oostvlaming en verlengde daarmee zijn vorig seizoen gewonnen titel. Een wil zeggen dat ik de om en overwinning kon niet lang uitblijven. In de E3-prijB te Harelbeke. sedert dit seizoen een bij de 70 renners van de club koers van eerste kategorie. zat «vechter» Tackaert mee in een marathonontsnapping. In een trui, broekje en trai- barslechte weersomstandigheden, bleef hij in de goede afloop geloven en na een ware ningspak schenk, zodat ze afvallingsrit, kwam hij als winnaar over de meet. Die overwinning is voor de Zeienaar als volwaardige wielren- a.h.w. een promotie tot renner eerste kategorie. Zijn uitstekende konditie verzilverde hij ners Vlaanderens wegen °°k 'n Driedaagse van De Panne, met een 4* plaats in de eindstand. Tackaert is klaar kunnen rondtoeren. Want om seizoen in nieuwe ploegkleuren tot één van zijn beste te maken, dat is dan toch de uiteinde- urrGEKEKEN wordt de naam Nova ettelij- Zijn eerste vier profseizoe- I ke keren per week herhaald, nen maakte William deel uit 1^9 en wanneer een van de ren- van het Daf-kontingent van 9 ners wint komt zijn foto in de Fred De Bruyne. De Zele- 9 krant. Het is allemaal publi- naar leerde er de en citeit die meegenomen is». zette zich steeds volledig in 9 We vertellen Robert Claeys ten dienste van de ploeg. Na dat uit een onderzoek geble- vier jaar was hij er evenwel ken is dat rennersreklame van overtuigd geworden de meest efficiënte is, dui- dat, indien hij een andere ^^9 delijk hoger skoort dan de we9 zag. de tijd van schei- «4** sponsoring van een voetbal- den noodzakelijk werd. mcfi 'euro shop' -m elftal. Maar volgens Claeys «Men geraakt op eikaars ge- tmjL zijn er ook enkele negatieve zicht uitgekeken», meent f JjB ppi cunnC jH| elementen aan deze wieier- William «Ik had een goede LCflUUR sponsoring verbonden. «We tijd hij Fred De Bruyne, ^^^^^^9 hebben het geluk over enke- maar in de loop van vorig le goede liefhebbers te kun- seizoen was de gedachte ^^^^^9 g/" nen beschikken. Bijvoor- reeds meermaals bij mij op- M beeld Rudy Rogiers die vo- gekomen om naar een ande- rig jaar en twee jaar gele- re ploeg uit te kijken. Vier den hoge toppen scheerde, seizoenen is lang genoeg. Ik 9 Maar die worden dan mge- was ontgoocheld over de lijfd bij de blauwe garde en houding van sommige precies je paradepaard dat ploegmaats in het begin van voor je publiciteit kon zor- vorig seizoen. Ik had tijdens gen. mag je vergeten. Dat is ^ie winter inderdaad min- toch wel een nadeel. Voor der getraind door het bou- de renner in kwestie is het wen van een eigen woning natuurlijk een voordeel te en dit had veel van mijn mogen deeluitmaken van aandacht opgeëist. Ik meen- deze elitegroep. Het is een de het in de seizoenaanvang waardering voor zijn talent rustiger aan te doen, om in en inzet». Vraag is natuur- de periode van de Tour naar v lijk of je ook bij de amateurs een Piek ,e groeien. Ik won de sponsors niet op een be- vlug een koers te Wetteren, tere wijze kunt belonen voor het kampioenschap van hun inzet. «In Nederland ligt Oost-Vlaanderen. maar de het anders» zegt Claeys en echte konditie was er niet, fl hij kan het tenslotte weten, dat voelde ik aan. Ik kreeg «Daar worden de betere lief- tijdens de Driedaagse van hebbers in een ploeg bij el- De Panne kritiek te slikken kaar gebracht, die dan pro- van sommige ploegmaats 'L. A fessioneel wordt gerund. Je die mij verweten dat ik niet William Tackaert, gepromoveerd tot renner van eerste kan die ploeg sponsoren, genoeg werkte voor hen. Ik kategorie. (gvw) Dat maakt dat je met die had nog een griepaanval te ploeg naar een aantal grote verteren en wilde er dan zo groeide vlug een idee. Ikzelf vraagde rol in de ploeg zal wedstrijden kunt en ook vlug mogelijk staan, maar weet dat ik wel iets te kort kunnen ten gelde maken, kleinere wielerronden voor het loopt niet altijd van een kom om tot de gilde van de Anderzijds is er in de loop amateurs kunt rijden». En leien dakje als men zo naar kopmannen te behoren. Een van een lang seizoen ge- de forme snakt, om zich te begeleidersrol ten dienste noeg ruimte om zelf nog wat kunnen rehabiliteren, en de van de jongste Planckaert te forceren. Als ik vrijgelei- volgens mij ten onrechte zinde me. Het aantrekken de krijg zal ik de kans zeker geuite kritiek te weerleg- van de spurt voor die snelle niet laten ontglippen. De E3 gen. Het ging van kwaad man. moest binnen mijn mo- prijs mag op dat blaadje ge- naar erger en ik voelde mij gelijkheden liggen en in be- schreven worden. Ik ben niet meer thuis in de ploeg, langrijke koersen zou ik ook van het vechterstype. Ik in het peloton kunnen hij gaat verder: «Ook de ners zouden uit die situatie profijt kunnen halen. Het is immers een goede voorbe reiding op het leven als prof en daarnaast is er de bege leiding die dan optimaal moet zijn». Robert Claeys tilt trouwens zwaar aan de begeleiding van de jonge renners. «Als we iets positiefs willen doen voor de jonge wielrenners dan moeten we zeker dokte ren werken en demarreren. Het is mijn aard. Ik verspeel er soms krachten, die ik op het laatst in de spurt tegen de «cijferaars» tekort kom. Ik mij geen zorgen Het moreel leed er onder. Ik een beschermende rol kun- moet het hebben van een nen vertolken. Een toe- meer kameraadschappelij- komstvisie waarbij ik als ke sfeer en die was, ten mij- renner niets te verliezen nen opzichte door verschil- had. lende renners verpest. Te- Ik kwam opnieuw in een veel pseudo-kopmannen ploeg kameraden terecht en maak er de begeleiding. Me- deugt niet. Hoewel ik nog dat gevoel deed mijn moreel meer over. Ik zit bij Berten dische onderzoeken moeten altijd de kans had om te opnieuw naar een hoogte- De Kimpe op rozen en ik wil er zijn. verzorgers en trai- blijven, wilde ik het elders punt stijgen. Ik was op- dat zwaar seizoen zo goed ners moeten een opleiding proberen». nieuw vol ijver en snakte mogelijk rondmaken Na de krijgen want het rijk van de NTETm/p OMGFVTNfï het izoenbegin. Ik klassieke periode, op uit- klungelaars behoort stilaan UMLiLVlNLi heb me in de loop van vori- zondering van de Waalse tot het verleden. Het zou al- De stap naar het Splendor- ge winter beter voorbereid: klassiekers, wacht nog de lemaal toch een beetje we- team van Berten De Kimpe meer aktieve rust en de kon- Vierdaagse van Duinker- tenschappelijk verantwoord kreeg reeds vorm tijdens de ditie op peil gehouden door ken, de Dauphiné, de Ronde moeten zijn. De lichamen Ronde van Frankrijk. Wil- veel loopoefeningen in het van Luxemburg en de Tour. van de jonge renners moe- liam die steeds bij de pin- veld. De voorseizoenvoorbe- Hier of daar een ritje mee- ten gevormd worden, niet k®n is, praatte toen al met reiding verliep vlot en ik pikken, is een gedachte die naar de bliksem geholpen. Eddy Planckaert. een jonge voelde dat ik plots sterker mij niet loslaat en het liefst Men moet daar dan ook om- opkomende ster, waarin de was geworden. Ik meen uit in de Ronde, die ik toch al zichtig mee omspringen. De BWB werkt wel in die rich ting. Zo worden er kursus- sen gegeven voor trainers en verzorgers en die worden ook goed gevolgd. Er moe ten wielerscholen komen, waar het jonge talent de stiel kan leren. Er is in feite op dat punt zoveel te doen en daar wil ik mij ook voor inzetten». Voorzitter Zo zijn we ongewild tot de kern van de zaak gekomen: wat wil de nieuwe voorzitter van de Oostvlaamse BWB afdeling nu realizeren en in hoeverre kan hij zijn stem pel drukken op dit alles. Robert Claeys is geen dikta- tor. «We beschikken over een demokratische bond en dat is maar goed ook. Dat wil voor mij ook zeggen dat ik moet kunnen luisteren naar de meningen van an deren. zonder daarom de mijne als de enig zaligma- Zelenaar een toekomstige mijn ervaringen te kunnen kopman zag en aan wiens opmaken dat ik nu op mijn opgang hij wel zijn steentje sterkst ben. Veel meer valt wou bijdragen. er niet meer uit te halen. Ik «Ik hou van een rennerstype b©n 26 jaar en er wordt wel zoals Eddy Planckaert. Het ®®ns beweerd dat dit de bes- is iemand die de lef heeft en periode is voor een uiteraard ook de mogelijk- sporter. Tot hiertoe moet ik heden om het ver te bren- <He visie beamen. Ik voel het gen. In mijn achterhoofd aan dat ik de van mij ge- vier keer meereed ik een «étappe Volante» won. Een echte ritzege op Tackaerts palmares zou mij ongelooflijk plezieren, maar als prof is uiteraard mijn voornaamste streefdoel, de ploeg dienen» BENO Hamme. Bij de biljartclub Sport Echowerd Eddy Van Moeseke kampioen drieband. kende te verkondigen. In fei- Burgemeester Baert overhandigde een schaal aan de nieuwe kampioen (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 41