Berlare mikte naar het koningschap Frans Van Langenhove uit Quiévrainkampioenenaureool! Lebbeke handhaaft zijn KWB-A zorgt voor een stunt Het Land van Beveren BOOGSCHIETEN TAFELTENNIS LIEFHEBBERSVOETBAL J DUIVEN 42 - 8.4.1983 - De Voorpost Berlare. Marc Leys urn koning in het Vijfverbod Donk. (jj) i dt> Wipschieten. De Weekendschutters van Berlare kregen een koningin: Gilberta Coppe- jans (jj) Troelant-A heeft ongetwij feld een goede zaak gedaan door bij Pardaf-B een drawn uit het vuur te slepen. In het begin scheen de thuisploeg naar een afgetekende zege af te stevenen: 4-2. Naar het einde toe kwam Troelant er door en kon langzaam maar zeker op gelijke hoogte ko men. Vooral Van Belleghem en Van Iseghem hadden een ruim aandeel in deze pres tatie. Patro-A moest zich geen zor gen maken bij de komst van Grembergen-A. Het mocht een mooie 8-2 overwinning laten noteren. Vermeir en De Smedt konden de for faitscore ontwijken. Pardaf-A bleef zoals te ver wachten met 7-3 overeind tegen Baasrode. In het be gin bleef Baasrode aan klampen tot 2-2, maar dan verzwakten de bezoekers zienderogen. Dirk Van der Vreken was bij de bezoekers zeker het beste element. Lebbeke was zeker niet aan het feest toen Triumf-A op visite kwam. Het kon tot halfweg gelijke tred hou den: 2-3. Vooral omdat Van Bockstael er bij de bezoe kers niet veel van terecht bracht. Decock en Dehon zouden er voor zorgen dat de gasten met de volle buit naar huis trokken: 3-7. De Stedelijke Sportdienst en tafeltennisklub Triumf uit Lokeren organiseerden et rekreatietornooi. Er werd gespeeld op dertig tafels in de Lokerse sporthal. Igor Vt Damme won bij de juniores maar Tom De Waegher won zowel de kadetten- als seniorenreeks, (dm) Antoine De Smet is de nieuwe koning van «Strijpwegel» te Uitbergen, (jj) Noël Wittoeck van Triumf in volle aktie tijdens het rekreatietornooi in de stedelijke sporthal van Lokeren. (dm) Spannend werd het op BAC- B waar Vlierkouter te gast was. De lokalen gingen vlot naar 2-0 langs Van Ker- schaever en De Jonghe, maar twee wedstrijden later stond het al 2-2. Even later werd het 3-3. Door het dub bel te winnen nam de thuis ploeg een optie op de zege: 4-3. De Jonghe bracht al een drawn op het bord door te winnen tegen D.'Hooghe. Toch moest BAC wachten tot de laatste wedstrijd om ze kerheid te hebben. Daarvoor zorgde Van den Berghe die het nipt haalde tegen De Kimpe. BAC-A deed het rustig aan op bezoek bij gebuur Patro- D. Het werd een vlotte 0-10, waarbij het alle wedstrijden op één na won met 2-0. Al leen in de allerlaatste wed strijd kon Patro-D een setje winnen, daarvoor zorgde E. De Keyser. Triumf-A had aan BAC-A een zware dobber. Uiteinde lijk bezweek de Hamse ploeg. Vooral de start was minder goed. Na drie matchen ston den de bezoekers al 3-0 ach ter, een verschil dat ze nooit meer konden overbruggen. Toch scheen BAC schitte rend terug te komen. Een 4-2 werd mooi in 4-3 omgebo gen, maar in de volgende wedstrijd miste Van den Branden de aansluiting door te verliezen tegen Dehon. Meteen was het lot van de bezoekers bezegeld. BAC-B heeft het thuis niet verder kunnen brengen dan een 5-5 tegen Prado. In het begin scheen Prado naar een vlotte zege te gaan met 1-3. maar halfweg bleek Prado al in den ambras: 4-4. In de laatste twee wedstrij den werden de punten gedeeld. KWB-A heeft bewezen Ons Huis A niet zon< moeite de zege zal halen deze reeks. Ons Huis w onverwacht met 6-4 in valies gezet, een eerste derlaag! Bij de thuisploeg waren 1 Bogaert en Nielandt in h schik, alleen tegen Van Lcq genhove moesten ze de d men leggen. Ons Huis nu opletten voor de spiinl UITSLAGEN ZATERDAGREEKS Jonge Leeuwen-De Snijrs 3-4 Soulfinger-Lindenhof uitg. Bridge-De Snijrs 0-5 Baan vr.-Valencia 1-1 Reinaert-Poldervr. 1-1 Nieuwe Stad-J. KWB. OLV 3-3 Poenjaard-Weyn's 4-2 VK 78-J. Edelweiss 5-1 't Smiske-J. Leeuwen 1-4 ZONDAGREEKS St. Michael-KWB OLV-B. Rode Arend-Poldervr. Baert K.-St. Elisabeth Mustangs-Union TB 4-1 Alone Spray-SVS Beveren 5-0 Poenjaard-MMC 82 3-2 Drive-In-K. Edelweiss 0-3 De Ri jeke B-Eldorado 0-4 3-2 3-2 0-0 LATERE WEDSTRIJDEN SVS - St. Michael Mustangs-MMC 82 Union TB - Poenjaard PROGRAMMA Vrijdag 8 april Union TB - St. Michael Rode Arend - Drive-In Zaterdag 9 april Jonge Leeuwen - Bridge Soulfinger-Lindenhof Reinaert - De SNijrs Zondag 10 april MMC '82 - KWB OLV-B Poldetvriend - K. Edel wei» Drive-In - Mustangs Rode Arend - Smoutpot Union TB - Baert K. SVS Beveren - St. Elisabel St. Michael - Poenjaard Eldorda - Alone Spray Het Quiévrainkampioenenhok aan het nummer 72 van de telt. Het z zijn alleen de al- Baasrodestraat te Lebbeke blijft steeds even hoog scoren lerbesten die mogen blijven op de hitlijsten van de Lebbeekse kampioenschappen.. en dat is meer dan waar- Frans houdt steeds even hardnekkig vast aan zijn strenge schijnlijk de reden, waarom principes. Zijn uitermate strenge selektiemethode zit er hij lange jaren aan de top zeker voor veel tussen dat hij uit zijn gereputeerde kweek- kolonie superkampioenen haalt. «Bewijzen op tafel of er on verbiddelijk tussenuit» ze nog één jong groot bren gen en daarna is het volledi- staat en er blijft. Kampioenentitels bij de ou de duiven waren er in het Lebbeekse Centrumverbond weer bij de vleet. Frans is bijna onklopbaar met de ou- deneert Frans. «Een duif ge rust geblazen. De ou- moet uit het goede hout ge- derdom van een vliegduil de duiven. Hij koncent,eert sneden zijn Gesloten stuit- speelt bij mij geen rol. Zo- -- beentjes, een zijdeachtige lang ze vitaliteit en kracht XêhTk Dluimaae en een fiine no- uitstraalt en uiteraard vrno- Wipschieten. Jozef Van Hoecke werd koning bij Ons Vermaak te Uitbergen (jj) pluimage en een fijne ge- uitstraalt en uiteraard vroe- tande keel. zijn eigenschap- ge prijzen vliegt blijft ze op pen die onontbeerlijk zijn het vlieghok. Momenteel zit voor een goede duif. Naast de «011», die nu 10 jaar is en de duif speelt uiteraard ook als negenjarige nog goed de akkomodatie een rol. De was voor eerste prijzen, wel weduwnaarshokken worden de ouderdomsdeken. Ik geef mogelijk afge- toe dat dit eerder een uitzon- omdat het een dering is. Het is een duif die op zijn weduw naars hok. De jonge duiven worden alleen maar voorbe- 11.4: 163 oude: 1 7 18 36 (8 reid op wat hen te wachten 167 oude. 1 15 21 40 (8); staat als ze respijt krijgen in 25.4: 183 oude: 1 4 14 28 31 S de ogen van de strenge (6); meester. Ook de jaarlingen 23.5: 124 oude: 7 24 35 (6 worden uitgetest op grond 30.5: 152 oude: 13 19 28 (6); van wat Frans bij hen obser- 13.6: 110 oude: 6 13 18 19 (8 veert. Het is een lange weg 27.6: 78 oude: 1 16 23 26 (6k vooraleer er een nieuwko- 11.7: 53 oude: 2 5 8 10 16 17II mer een plaats tussen de (7); «negen» krijgt. 18.7: 39 oude: 1 2 4 5 6 (6); lj Quiévrain-uitslagen 14 oude: 1 4 5 (4); Tweeverbond Lebbeke 15.8: 20 oude: 1 (2); 29.8:1 Centrum: oude: 3 4 7 8 (4). 4.4: 127 oude: 1 2 4 12 14 30 BENC zoveel schermd voorname konditie is om de de voorbije negen seizoenen konditie op peil te houden. De hokken mogen niet te diep zijn. dan heeft de mel ker zijn duiven goed in de hand. Om de temperatuurs- 250 prijzen vloog, waaronder één h eel pak eerste prijzen». Frans Van Langenhove heeft op zijn kemhok negen verschillen op de hokken zo weduwnaars klaar zitten. miniem mogelijk te houden, heb ik een verwarmings plaat aangebracht. De dui ven krijgen een krachtige vi- taminerijke mengeling c die allemaal het bewijs van kampioenenallures hebben tentoongesteld. Daarnaast heeft hij zes jaarlingen. Die zijn hun proefjaar het voorjaar zaai ik salade Voldoen ze niet dan zullen en spinazie, want gezonde i woonbak krij- Vipschieten. Edmond Van Kerckhove is de vijftigste koning van «Donk Eendrachtuit erlare. (jj) groenten daar pikken ze gen bij de elite. Zo simpel is graag aan. Ik zorg er voor dit aan de Baasroodsebaan. dat alles volgens planning Quiévrain kampioen met de verloopt. De duiven worden grote «K» Van Langenhove niet overbelast. Tijdens de beschikt over koppels kompetitieperiode tracht ik kwekers, ze zolang mogelijk in vorm Klein in aantal maar groot te houden en daar is kalmte van kwaliteit. De Lebbeke- op het hok wel belangrijk naar beseft voldoende, dat voor. Na het seizoen mogen het niet de kwantiteit is die Duivensport. Frans Van Langenhove uit Lebbeke doceert duivenwijsheid aan dl <j, lokaalhouder, (c) ilaa Drie ten. Etie: Mie] Wipschieten. Bij de Kermisvogels van Uitbergen werd maurits De Backer koning, (jj) Tijdens het paasweekend waren er te Berlare niet min der dan zeven koningschie- tingen gepland. De gemeen te is immers rijk aan maat schappijen. Bij «Donk Een dracht» in het café Sporthuis schoot men voor de vijftigste titel. Voor de 22 deelnemers waren er vijf beurten voor zien, maar niemand schoot raak. In de zesde herneming haalde Edmond Van Kerck- hoven als voorlaatste de hoogvogel neer. De vijftig ste koning zal uiteraard spe ciaal worden gehuldigd. Julienne Becque werd ko ningin. In het café Sint-Hubertus kampten de «Weekend- schutters» van de camping Arizona. Zij organiseerden ook een speciale punten- schieting. Zeven keer werd er naar de volle wip gescho ten, zeven keer naar één en kele vogel in de latten en zeven keer naar de hoogvo gel. De weekendschutters moeten het nu stellen met een koningin. Gilberta Cop- pejans leerde de venten schieten en haalde het met zeven punten!. In het Schutterslokaal te Uit bergen bij de mannen van «Strijpwegel» werd Antoine De Smedt gekroond en be vestigde zo zijn titel van 1980. In de vijf kampronden waren er drie deelnemers overgebleven: Kamiel Van Geert. Ronny Van De Velde en Antoine De Smet. In de derde herkansing kon Antoi ne het pleit in zijn voordeel beslechten. In het café bij Jozef Poppe te Uitbergen kwamen zeven tien deelnemers opdagen om in vijf beurten hun kans te wagen. Het lukte alleen maar aan Maurits De Backer om één keer de hoogvogel neer te halen. Voor Maurits is het de eerste keer in zijn vijfjarig schuttersbestaan dat hij een titel wint. In de zaal Robbrecht te Uit bergen werd Jozef Van Hoec ke koning van «Ons Ver maak». Twintig deelnemers moesten vijf kampen door staan. Het was alleen Jozef die twee keer zelfs -) de hoogvogel kon neerhalen. Bij deze maatschappij werd er ook een soort puntenklas sement georganiseerd. Ju- lien Pieters veroverde voor de derde opeenvolgende keer dit klassement met 33 punten. Jef Van Hoecké werd tweede met 30 punten en Jaak Haantjes derde met 21. Bij «De Zwaan» in het café van Jules Rasschaert werd Willy Fiers voor de tweede keer kampioen. Hij trof ge durende de vijf ronden al leen raak. Indien hij het vol gend jaar even goed doet dan wordt hij keizer. Bij de Uitbergense maat schappij «Voetbal» in het lo kaal bij Roland De Jaeger schoten er drie deelnemers raak in de vijf kampronden: Danny Van Hoecke, Linda Rottiers en Baziel Verdonck. Baziel zou het halen in de vierde herneming en wordt dus koning, net als in 1980. Marc Leys koning van het Vijfverbond Donk In het lokaal van Sporting Klap pel, bij Albert Van Hec- ke, schoten de vijf maat schappijen voor de titel. Ro deo, Sporting Klappel. Donk Eendracht, Nieuw Palings huis en Blauwe Duivels-St.- Hubertus waren present. Marc Leys van Donk Een dracht schoot zich koning. (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 42