Liefhebbers sporten zo De schok van het jaar.. F.C. El Aiyoune triomfeert. C0MAR SI PORT Walivo's programma 't Hof van Grembergen of Plaza? MTSA bankzitters van 28 maart 1983 De Voorpost - 8.4.1983 - 43 GROOT - KLEINHANE >EL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST uU LiJ I VOETBALBEKER VAN HAMME ZATERDAG (telken» aftrap te 15 u.) 1* afdeling Raap - R M.S.: Van Hoomijck Habotim - Avanti: Steeman Drie Linden I - Sparta I: Pleunis Siera I - Bondgalm I: Van Royen Rodeo - Milano: Van Brande F.M.C. - Palamos: De Bock 1000 Appels I - V.K.W. 70 Van Mieghem 2* AFDELING Inter Service - Cup-Baert: Heirbaut Cup 81 - Club 69: reeds gespeeld Hubo - Kabul: Herreweg Berg Op - Puyvelde: De Puysselijr Vivak - Hemelaer I: Van Brussel Temsica - S.V.S.: Plaquet Jacky Boys - Tivoli: De Vos 3' AFDELING REEKS A Bristol - Familia: Van Steelant R. Boemerang - Herten Aas: Van Steelandt L. Ankerhof - Lorenzo: De Rijcke El Aiyoune - De Zwervers: Moortgat King Stone - Dino Boys: 5-0 (ff) (Colman A) Motoreco - Doregem: Cappaert Eendracht - Alucona: reeds gespeeld 3* AFDELING REEKS B Rony's Travel - Oud Geel: Peeters Novelty - Wijnveld I: uitgesteld Vercauteren - V.K. 80: Vergouwen Nantes - Zw. Parels: V.D. Voorde A. Wazoo - N. Marokko: Roosenboom Niko - Oud Belsele: Van Riet Old United: vrij ZONDAG (telkens aftrap te 10 uur) 1* AFDELING Sparta II - Car Center: Van Hoomijck (terrein Raap) Rode Duivels - 1000 Appels II: De Rop Beenhouwerken - Slachthuis: Van Steel ant R. Geywa - Bondgalm II: Pleunis Desfo - Sanicentral: De Rudder United - Volksunie: Wijmeersch De Cock: vrij 2' AFDELING Ruitershoeve - Post: De Jonghe Centrumvr. - Bonaparte: Felix Ankerlicht - Wijnveld II: uitgesteld Siera II - Klub 65: V.D. Voorde F. Drie Linden II - Oostberg: Van Geem V.K. Fan - Hemelaer II: De Bock ZONDAG (aftrap te 15 uur) DAMES Zillebeek - Raapse Plaquet - J.M. Pfaff V.K. Hamme - Cappaert den. Praktisch geen moei lijkheden dus voor Patrick Van Geemen, André en Frans van De Voorde, als het scheidsrechterstrio. Ze hebben dit tornooi zelfs uit stekend geleid. In de kanti ne op het terrein- werd het achteraf nog een stemmige trofeëenuitreiking, verzorgd door Fiel en Jef Vermeulen, de voorzitter en aanvoerder F.C. Drie Linden, de organiserende ploeg. Hier mee werd het bijzonder ge slaagd Paastomooi van F.C. Drie Linden officieel beslo ten. Voor Fiel Vermeulen, Ftienne Suy, Fons Fonteyn, Miel Yzewijn, Gerard De Hol en de dames, Josée. Phi- lomeine en Erna of de vrij willige medewerkers aan dit tomooi, alleszins een hink sukses. Een grandioos |ak8es werd het ook voor F.C. El Aiyoune. Deze Maro- raanse voetbalploeg uit Sint-Niklaas, herhaalde in ódn der schiftingswedstrij den de vroegere bekerstunt tegen F.C. Drie Linden. Daardoor werden de organi- Wtoren naar de troosting 'erwezen en dat werd ook fet lot van F.C, 1000 Appels. De mannen van Hilaire De hoorn hadden F.C. Puivelde ®i»8chien een beetje onder schat. Voor de degradatie kandidaten van Walivo's za terdagse tweede afdeling, *erd dat meteen voldoende om voor de verrassing van •et tomooi te zorgen. Een inaleplaats dus voor F.C. toivelde dat tegen F.C. El üyoune een uitstekende m Wedstrijd speelde en slechts 111 de slotminuten tegen een scherp gesteld. Daardoor werd FC Puivelde een beetje stoutmoediger en het even wicht werd enigszins her steld. De cijferbalans ook en een misverstand achteraan bij F.C. 1000 Appels, was voor Erik Pyl voldoende om de gelijkmaker te bestellen (1-1, 30* min.). Na de rust zou F.C. Puivelde wéér in de verdrukking gespeeld wor den. F.C. 1000 Appels pro beerde toen herhaaldelijk om aan de wedstrijd een beslissende wending te ge ven. Nochtans bleef de ver dediging van F.C. Puivelde overeind en Mark Van Boxelaer van F.C. 1000 Ap pels, miste van dichtbij zelfs een reuzekans. De counters van F.C. Puivelde weren ook niet altijd ongevaarlijk. Bij één hiervan werd Patrick Cerpentier in de zone van de waarheid foutief gestuit. Deze strafschop werd door Roland Van Doorsselaer ver zilverd (l-2;(l-2, 75* min.). Meteen werd het ernstig voor een aandringend doch besluiteloos F.C. 1000 Ap pels. Tijdens de laatste mi nuut van de wedstrijd skoor- de José De Clercq met een afstandsschot dan toch (2-2, 90* min.). Toen werd de be slissing naar de strafschop pen verschoven en bij dit toemaatje, deed F.C. Puivel de het iets beter dan F.C. 1000 Appels (3-4). Een spannende wedstrijd werd het ook tussen F.C. Drie Linden en F.C. El Aiyoune. Nogal gelijkop- gaand trouwens en tijdens de eerste helft, werden door de beide ploegen meerdere want kort daarna bezorgde Rabet Moustapha aan F.C. El Aiyoune, toch een billijke voorsprong (1-2, 65* min.). Langs Dirk Ysewijn sloeg F.C. Drie Linden doelmatig terug (2-2, 72* min.). Het laat ste sukses trouwens want F.C. El Aiyoune zou nadien de westrijd volledig beheer sen. Een strafschop werd daarbij gemist en Hassan Touil hielp nadien de Ma rokkanen aan een logische overwinning (2-3, 82* min.). Daardoor werd de troosting zowat een streekderby tus sen F.C. Drie Linden en F.C. 1000 Appels. Tijdens de eer ste helft werden laatstge noemden duidelijk de betere ploeg. Het liep allemaal ge smeerd bij F.C. 1000 Appels en F.C. Drie Linden kon daartegen maar weinig in brengen. Vooral in het mid denveld sputterde de voet balmotor der organisatoren. Veel doelgevaar werd voor F.C. Drie Linden tijdens die periode dan ook niet opge schreven. Wel voor F.C. 1000 Appels dat met een lis tige kopbal van Mark Van Boxelaer aan de winst ge raakte (0-1, 13" min.). Nader hand zou Dirk Meul deze voorsprong verdubbelen (0- 2, 35* min.). Tijdens de pau ze werd de ploeg van F.C. Drie Linden dan opvallend gewijzigd. Met sukses trou wens en op strafschop mil derde Carlos Temmerman voor de eerste maal (1-2, 47* min.). Dat werd meteen een stimulans en met een goal van Jef Vermeulen, stonden de ploegen terug gelijk (2-2, 60* min.). F.C. Drie Linden Nu zaterdag worden de laatste 'wedstrijden gehpeeld voor de Beker van Hamme en juist op die ultieme dag moet de beslissing vallen over het kampioenschap in de eerste reeks. Hof van Grembergen ontvangt op het terrein van de Oude Kerkhofstraat naast het station medelei der Plazal Beiden hebben evenveel punten, maar het Hof van Grembergen telt een gewon nen match meer. Het wordt dus een memorabe le wedstrijd: buigen of barsten! Theoretisch gesproken heeft 't Hof van Grem bergen de meeste kansen. Het heeft voldoende aan een draw en mag op eigen terrein evolue ren. Of dat voldoende zal zijn is een andere vraag. De verdedigingen zijn aan mekaar ge waagd, maar de schutters van Plaza hadden totnogtoe meer munitie voorhanden. Eén feit is zeker: het terrein aan de Grembergse statie loopt vol. Het wordt een bikkelharde wed strijd... STILLE VRIENDEN - SIERA 17-0 De thuisploeg maakte er een echte doeltjeskermis van. Reeds van bij de start werden de bezoekers overrompeld en de plaatselijke kanonniers mochten hun hartje ophalen. Het begon op de tiende minuut. Clayé stak door naar Van Wezemael die niet aarzel de: 1-0. Vier minuten later gebeurde het omgekeerde: Van Wezemael bediende Claeyé en de bordjesman mocht weer klauteren. Nog geen minuut later 3-0 via opnieuw Van wezemael. Op de 17* minuut neemt Van Haver een terugkaatsende bal op de slof: 4-0. Een solonummertje van Van Riet resulteert in 5-0. Voor de rust vielen er nog vier doelpunten langs Peelman (2), Claeyé en De Clercq: 9-0. In de tweede helft kregen we hetzelfde scenario met doelpunten van De Clercq (2), Wuytack (2), Peelman (3) en Vermeire. BVDI DEN TRAP - HANSEVELDE 0-5 Hoewel de lokalen in de eerste helft nog een beetje meespeelden, konden ze de bezoekers toch niet bij houden. Echt gevaarlijk waren ze zeker niet. Hanse- velde kwam op voorsprong langs Vercammen. In de tweede helft drukte Hansevelde zijn overwicht uit in doelpunten langs Christiaenssens, Geerinck, Heir- wegh en Vercammen. COULIER - SNUFFEL 13-1 De zwakke bezoekers slaagden er nooit in ook maar één voet in de wedstrijd te krijgen. Na 45 minuten stonden de lokalen al 5-0 voor. Coulier bleef na de pauze voorthameren en doelpunten vielen er bij de vleet. Toen het 8-0 was kon Snuffel de eer redden. Voor de thuisploeg scoorden Coen (4), De Kinder (3) en Peelman (5). REEKS 1 Hof van Grembergen 19 15 4 0 64 Plaza 19 14 3 2 71 Coulier 19 13 4 2 77 Stille Vrienden 19 13 4 2 71 Hansevelde 20 12 7 1 49 Vlasbloem Snuffel Hardy BVDI/Den Trap V.K. Hamme Siera REEKS 2 Moerheide 19 Post 19 13 Okapi 20 9 Klein Zand 19 Bonte Os 19 Habotin 19 Br iel 19 Dubbelspel 19 Leeuwkens 19 Appels 19 WEDSTRIJDEN VOOR DEZE WEEK REEKS 1 REEKS 2 Hof van Grembergen - Plaza Spiegelken - Leeuwkens Hardy - Stille Vrienden Dubbelspel - Moerheide Siera - BVDI/Den Trap (14 u.) Klein Zand - Post Vlasbloem - Coulier (14 u.) Bonte Os - Habotin (14 u.) V.K. Hamme - Snuffel Appels - Briel Hansevelde: vrii Okapi: vrij Paastomooi F.C. Drie Linden te Belsele Paastomooi van F.C. Drie Linden te Belsele is zoals gewoonlijk een uitstekende organisatie geworden. Een traditie trouwens en op het sportieve vlak werd ook een méér dan behoorlijk peil bereikt. De publieke belangstelling voor dit tomooi kon daarbij ook als uitzonderlijk omschreven worden. Vroeger haalde men in dat verband ook altijd een goede kwotering. Thans werden rondom het terrein in de Kouterstraat te Belsele, alle djfers uit het verleden waarschijnlijk overtroffen, grotendeels te wijten aan de deelname van F.C. El Aiyoune, een Marokkaanse gastarbeidersploeg uit Walivo's zaterdagse derde afdeling. Een nogal ambitieuze trouwens en deze voetballers worden telkens vergezeld door meerdere tientallen supporters. Op het terrein van F.C. Drie Linden te Belsele werd dat ook het geval. Nochtans kon het sukses der publieke be langstelling niet alleen daaraan toegeschreven worden. Ook de andere ploegen, zoals F.C. 1000 Ap pels en F.C. Puivelde, had den hun aanhangers en dan waren daar nog de talrijke getrouwen van F.C. Drie Linden zelf. Zoals gezegd haalde dit tomooi op het sportieve vlak ook een be hoorlijke skore. De inge steldheid van de ploegen en ook de inzet kon trouwens voorbeeldig genoemd wor- betere Marokkaanse voet balploeg zou bezwijken... De wedstrijden De match tegen F.C. Puivel de begon voor F.C. 1000 Ap pels in ideale omstandighe den. Reeds vrij vroeg kon deze ploeg juichen om een doelpunt van Boudewijn Peeters (1-0, 5* min). Die mannen werden trouwens de beteren en Mark Pauwels de doelman van F.C. Puivel de, verhinderde met een ge vatte reaktie een nieuw doelpunt van Mark Caljon. De afwerking bij F.C. 1000 Appels stond trouwens niet doelkansen verkeken. Noch tans had André De Poorter van F.C. Drie Linden reeds in de aanvangsperiode ge- skoord (1-0, 7* min.). Alles werd terug te herdoen als Rabet Moustapha voor F.C. El Aiyoune, ook suksesvol afdrukte (1-1, 32* min.). Na de rust verliep het ook alle maal nogal evenwichtig. Nochtans waren de Marok kaanse voetballers tech nisch de beteren. Deze skoorden trouwens een tweede doelpunt dat even wel wegens buitenspel stand werd afgekeurd. Een tijdelijk uitstel overigens werd nu enigszins beter en F.C. 1000 Appels, werd méér op tegenstoten aangewe zen. Niet zonder gevaar trouwens en met een suk- sesrijke strafschop van Ka- rel Van Bossche klommen de voetballers uit Sinaai terug op voorsprong (2-3, 72° min.). F.C. Drie Linden replikeerde zoals het moet en een viertal doelkansen werden toen op een rijtje geborduurd. Zon der bijval evenwel en daar mee was wel een beetje pech gemoeid. Geen zorg echter voor F.C. 1000 Appels dat langs Dirk Meul de over winning veilig zou stellen (2-4, 84* min.). De finale te gen F.C. El Aiyoune werd door F.C. Puivelde uiterst voorzichtig aangepakt. De voetbalkundige Marokka nen grepen dan ook onmid dellijk het overwicht. Door overhaasting werden daar bij een paar wenkende doel kansen verkeken. Ook doel- Slechts in de slotminuten werd dat gerealiseerd. Toen skoorde Hassan Touil met een vernuftige lobbal na een knappe kollektieve aan val (3-1, 88* min.). Meteen was deze boeiende finale bekeken en won F.C. El Aiyoune tenslotte verdiend het uitstekend Paastomooi van F.C. Drie Linden te Bel sele... Technische uitslagen: Schiftingswedstrijden: F.C. 1000 Appels - F.C. Pui velde 2-2 (3-4) F.C. Drie Linden - F.C. El Aiyoune 2-3 Troosting: F.C. Drie Linden - F.C. 1000 Appels 2-4 Finale: F.C. Puivelde - F.C. El Aiyoune 1-3 Roger Van Laere Paastomooi Drie Linden: FC El Aiyoune mocht met de grootste onderscheiding naar huis. (dw) man Pauwels van F.C. Pui velde speelde zich in de kij ker. Tegen het spelbeeld in klom deze ploeg op voor sprong met een doelpunt van Omer Zaman (0-1, 25° min.). Slechts enkele minu ten teerde F.C. Puivelde daarop want met een knap pe kopstoot, stelde Rabet Moustapha de ploegen te rug gelijk (1-1, 28* min.). De Marokkanen waren meteen gelanceerd en na een hoek schop. skoorde een vrij staande Rabet Moustapha wéér (2-1, 35* min.). Ook na de rust tapte F.C. El Aiyou ne uit het goede voetbal vaatje en F.C. Puivelde, werd volledig gedomineerd. Nogal goed dat Mark On- ghena en doelman Pauwels daar achteraan voorbeeldig werk afleverden. Daardoor werd F.C. El Aiyoune meer maals van een doelpunt ge houden en ook de staak van F.C. Puivelde verhinderde een grotere Marokaanse voorsprong. Meteen bleef deze finale spannend en aantrekkelijk. Nochtans hadden de afgezonderde spitsen van F.C. Puivelde ondanks hun inzet maai weinig in te brengen tegen een verdediging van F.C. El Aiyoune, die dan nog op een voortreffelijke wijze de bui- tenspelval hanteerde. Bijno geraakte F.C. Puivelde toch nog aan de gelijkmaker: Dré Blommaert lanceerde Geerl Elewaut die rakelings voor langs besloot. Een uitste kende doelkans trouwens. Van diezelfde soort heeft F.C. El Aiyoune er ook enke le niet kunnen verzilveren. Paastomooi van FC Desfo: De Jacky Boys haalden een tweede plaats, (dw) Speler Van Impe Eddy (Timarcha) 4 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler De Schrijver Marc (Comer) 4 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler Deckmijn Frank (Pano) 8 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler Deckmijn Willy (Pano) 3 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler Everaert Freddy ('t Duifken) 6 speeldagen vanaf 7.4.1983) Speler Bikkems Jozef (Corner) 5 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler Bombeeck Geert (Rode Roos) 5 speeldagen vanaf 10.4.1983 Speler De Boeck Dany (Ijsboerke) uitsluiting voldoende. Speler Grillaert Etienne ('t Duifken) uitsluiting voldoende. G.M.I.C. - Leduwerick (uitslag 1-3) wordt 0-5 (scheidsrech- tersblad te laai) Melckenbeeckvrienden - Camu (uitslag 8-1) wordt 0-5 (scheidsrechtersblad te laat ingestuurd). Paastomooi Drie Linden: een tweede plaats voor FC Puivelde. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 43