Huldeboek Anton Van Wilderode verschijnt in mei Sint-Niklaas heeft (nog) geen geld om jeugdkonsulent aan te werven Zakjes kolen op Dendermondse maandagmarkt Stichting Mercator-Plantin zéér aktief «Haal de gezinnen uit de kou» Klim-op Aalst met lessenreeks over kruiden Open deur bij Beverse Dansklub Sint-Augustinusinstituut Aalst nodigt uit Derde Leedse Handelsbeurs krijgt vaste vorm PEDILUX KERKSTRAAT 18, AALST De Voorpost - 8.4.1983 - 7 Staatsprijs voor poëzie, Vondelprijs, onderschei ding van de Scriptores Catholici. Eredoctor van de Leuvense universiteit en eresenator van de Bewe ging voor de Verenigde Staten van Europa. Op 28 juni wordt hij vijfenzestig, deze universele kunste naar die toch zo volop heemgebonden is. Anton Van Wilderode nogmaals, en met nadruk in het nieuws. Want in mei verschijnt een «interpretatie- boek» over Van Wilderodes poëzie. Auteur is hoogleraar Lieven Rens, uitgever de Stichting Mer- cator-Plantijn. Paradijs herwinnen Hoe evolueerde de dichtkunst van de Waaslander? Lieven Rens: «Hij begon vrij impressionistisch, in het kielzog van o.m. Van de Woestijne en nader hand schreef hij nogal animistisch: de eenwording met de dingen via een heel sterk inlevende intuïtie». De Ufsiaprofessor wijst ook op de uitermate reli gieuze bezieling die Van Wilderodes werk ken merkt, zelfs als een gedicht niet expliciet godsdien stig is bespeur je die religiositeit nog. Van Wilderode, aldus nog Lieven Rens, begon als tamelijk «ingekapseld» dichter, maar werd nadien minder ego-gebonden. Doorheen zijn werk is er die droom van een verloren paradijs en het verlangen om dat paradijs opnieuw te bereiken. Rens zegt dat Van Wilderode uiting geeft aan een positief heim wee naar de kinderwereld, de professor vindt de Moerbekenaar echter géén «evasiedichter». De taal dan. Die doet eenvoudig aan, zegt Rens, maar is toch erg geraffineerd. «Als Van Wilderode de pen in de hand neemt begint hij te zingen». Een voorsmaakje op wat in de uitgave Van moer beiboom tot overoever» verteld wordt door Lieven Rens. Het boek wordt een studie genoemd, maar ook een «zoektocht vol onverwachte peilingen en verrassende ontdekkingen». «Alle» gedichten onder de loep Een andere benadering van Van Wilderodes oeuvre zou dit huldeboek bieden. Anders beslist dan de veeleer biografische schetsen door Willem Persoon en Fred De Swert, want Lieven Rens heeft zich tot de gebundelde poëzie van Van Wilderode «be perkt»: alle gedichten die tot nu toe werden uitgege ven. Behalve dan het (omvangrijke) gelegenheids werk, en evenmin de poëtische impressies die zo kloek «Daar is maar één land dat mijn land kan zijn», de indrukwekkende Lannoo-uitgave, opsie ren. Lieven Rens onderwierp elke gedicht aan detailkritiek en schetst aan de hand daarvan een dynamiek, een evolutie. In het boek worden opgenomen een dertigtal eigen handig geschreven gedichten van Van Wilderode en de naar verluidt unieke «bioskopie» bundelt (over wel dertig pagina's) onuitgegeven foto's en doku- menten uit het leven van de dichter. Uiteraard is er ook ruimte voor een biografische notitie. Het huldeboek Anton Van Wilderode zou 320 pagina's dik worden, in gebonden uitgave kost het 1650 frank (voorintekenprijs) en luxe-edities kosten 3000 frank. Het formaat: 29,5 x 24,5 cm. Op de cover een (pointillistisch) portret-schilderij van Walter Sys. De intekenaars op de luxe-editie ont vangen een origineel portret van de dichter dat geëtst werd door de Sint-Niklase grafikus Raf Coorevits (oplage tot 70 exemplaren beperkt). Het jubileumboek wordt rond Van Wilderodes verjaar dag voorgesteld in het Sint-Jozef-Klein-Seminarie (kollege) in Sint-Niklaas, een onderwijsinstelling die zélf al volop aan jubileren toe is (ze bestaat 175 jaar) en waar Cyriel Coupé (de échte naam van Van Wilderode dus) zoveel jaren les heeft gegeven. Wie het boek nu al bestellen wil kan het verschuldigde bedrag overschrijven op bankrekening 551- 2826100-74 of 413-1134491-36. De namen van alle intekenaars tot op 15 mei zullen in het boek gepubliceerd worden. Wie z'n boek niet zelf komt afhalen (in het kollege van Sint-Niklaas) moet 100 frank verzendingskosten extra over maken. Waas, Vlaams De Stichting Mercator-Plantijn (SMP) is een instan tie die sedert korte tijd onder de vleugels van de verzekeringsmaatschappij Mercator (Desguinlei 100 in Antwerpen, vlakbij de E3) het kreatieve aan het kommerciële tracht te koppelen. Mooie, luxueuze uitgaven die doen denken aan die van het Mercatorfonds, maar de bedoeling van de heren Femand Verbist en Gustav Janssens is niet, dat fonds konkurrentie aan te doen. De Stichting Mercator-Plantijn zou je een beetje kunnen vergelijken met de uitgeverij Danthe uit Sint-Niklaas. Een fonds dat ook zéér begaan is met ons Vlaamse erfgoed en het bétere slag boeken op de markt wil brengen. Danthe zou zich eerder op de Wase regio toespitsen, SMP verruimt de horizon naar heel Vlaanderen. Maar toch: het is frappant hoe fors het Land van Waas bij SMP aan bod komt. Op heel vriendschappelijke voet staat men met mensen als de Sint-Niklase akademiedirekteur Ka- rel Mechiels, initiatiefnemer ook van de bij SMP uit te geven «Mappen van de tekenkunst». Melselenaar Roger Geerts werkt mee aan een boek over «101 kunstenaars», die publikatie wordt tegen 1984 in het vooruitzicht gesteld. Gustav Janssens van SMP zou verder eventueel bereid zijn, het aanvankelijk bij Danthe geplande boek van Anthony Demey over architektuur in 't Land van Waas uit te geven. Het Wase architektuurboek was al voor vorig jaar bij Danthe aangekondigd, maar door een gebrek aan promotie vanwege Danthe raakte het niet «van de grond». Men moet ook weten dat Mercatordirek- teur Verbist nog immer een vinger in de pap heeft bij de uitgeverij Danthe en dat hij, «mocht er wat met Danthe gebeuren», bereid is het Sint-Niklase uitgeversbedrijf een hand boven het hoofd te houden. Zes hoog in het Mercatorgebouw «loopt» thans een indrukwekkende tentoonstelling van de Wase kunstkring Kallipègè (met Georg Staes, Jan Cal- meyn. Vera Neels, Karei Mechiels e.a.), en bij de vernissage stelde Daan Anthuenis, kuituurschepen van Sint-Niklaas en stichter van de uitgeverij Dan the, een poëziebundel voor. De Wazenaren voelen zich opperbest thuis in het verzekeringshuis Merca tor, ze komen ook zeer aan hun trekken bij de Stichting Mercator-Plantijn. Want er is ook dit. Op vrijdag 29 april wordt op het gemeentehuis in Temse een boek van Sint-Niklaze- naar Femand Van de Velde over priester Poppe (die in Temse geboren werd) voorgesteld. Als gastspre ker wordt aangekondigd... Anton Van Wilderode. Demedts en Severin Bij de Stichting Mercator-Plantin is echter meer dan louter Waas geïnspireerd werk in de maak of al klaar. Rudolf Van de Perre schrijft een veelomvat tend boek over de Westvlaamse auteur André Demedts; n.a.v. de 85*c verjaardag van «polderschil der» Franck Mortelmans wordt een jubileumboek verwacht; men sleutelt aan de geschiedenis van het Rubenshuis en het Jordaenshuis in Antwerpen; op komst is ook een kombinatie van bloemlezing en kunsthistorische benadering met driehonderd Ma- riagedichten en driehonderd gothische madonna's. In het vaarwater van Danthe dan weer een door Anton Van Wilderode wordt 65. Lieven Rens heeft een analyse van de poëzie van de Waaslander bijeengeschreven (archieffoto) Maurits Van Vossole gekoördineerde uitgave (her taling) van vijftig Rilkegedichten. Gerealizeerd werden inmiddels monumentale pu- blikaties over grafikus Mark Severin en beeldhou wer Oscar Jespers en op initiatief van... Anton Van Wilderode en Femand Verbist verschijnt een serie poëziebundels die met gravures geïillustreerd zijn: aan bod komen o.m. Liesbet Suykerbuyk, Liesbeth Van Thillo en ...Lieven Rens. Veel nieuws eigenlijk van het uitgeversfront, zo plots, zo indrukwekkend ook. De Stichting Merca tor-Plantijn zit boordevol initiatieven. Nu eens risikovolle toestanden, dan weer (zoals het boek over Van Wilderode of dat over priester Poppe) «certitudes» als je 't van de kommerciële kant bekijkt. We houden u op de hoogte. Wouter VLOEBERGH Tydens de jongste vergadering van de stedelijke jeugd raad van Sint-Niklaas gaf schepen van jeugdzorg Lieven Lenaerts een uitvoerige toelichting bij een werknota over het stedelijk jeugdbeleid voor de periode 1983-'88. Deze nt nota geldt als antwoord op het beleidsadvies dat de rm jeugdraad in januari aan het stadsbestuur bezorgde. Ais eerste en wellicht ook be langrijkste punt behandelde schepen Lenaerts het reeds lang beloofde jeugdvormings- centrum. Hij verklaarde zich voorstander van het onder brengen van het jeugdvor- mingsccntrum in kasteel Wal burg, zoals dat door het vorige stadsbestuur gepland was. De h. Lenaerts zei ervan overtuigd te zijn dat het vasthouden aan deze optie te verkiezen is bo ven het zoeken naar een alter natieve oplossing. Hij stelde dat op de stadsbegroting reeds ag van 25 miljoen fr. voorzien is voor de restauratie van Walburg. De werken, die hoogstwaarschijnlijk twee jaar in beslag zullen nemen, kun nen normaliter nog dit jaar worden aangevat op voorwaar de dat gemeenschapsminister Poma het projekt in zijn priori teitenlijst opneemt. Schepen Lenaerts wees er ook op dat de jeugdraad en de Sin-Niklase jeugdorganizaties gebruik zul len kunnen maken van het ser vicecentrum dat het stadsbe stuur wil openstellen voor het verenigingsleven en de advies raden. Dienstverlening Schepen Lenaerts gaf toe dat inzake de aanwerving van een 'gugdkonsuTent de stadsfinan- cies ontoereikend zijn. Wan neer de her en der in de stad verspreide kulturele infra- struktuur echter zou kunnen erkend worden als kultureel centrum, bestaat de mogelijk heid om via de subsidies voor dat centrum een stafmedewer ker voor jeugdzaken in dienst te nemen. In afwachting van dit alles kunnen de Sint-Nikla- jeugdorganizaties altijd een kroep doen op Greet Polfliet, de sekretaresse van de stedelij ke jeugdraad, die hen bereid- willig alle gewenste informatie al bezorgen, aldus de sche- M.b.t. de speelpleinen en groe ne ruimten in de stad verzeker de de h. Lenaerts dat de door de jeugdraad gevraagde inven- ;eh# taris binnen de kortst mogelij ke tijd zal worden opgemaakt en in kaart gebracht. Enkele tfgevaardigden uit Sinaai vroe gen de schepen dat het nodige au gedaan worden om het' ipeelplein in de Papenacker- ir« wijk af te werken. Schepen bg j Lenaerts deelde voorts mee dat wat de werkingsmiddelen van de jeugdraad aangaat eraan gedacht wordt om een kdrag van 35.000 fr. recht reeks ter beschikking te stel len. zodat de bestuursleden van de jeugdraad niet langer a'f bepaalde kosten zouden una moeten voorschieten. Een et* i •oortgelijke regeling werd zo pas door het kollege van bur gemeester en schepenen goed gekeurd voor de kulturele raad. «De huisvesting van de jeugd verenigingen is momenteel erg problematisch.» gaf de h. Le naerts toe. Het stadsbestuur kan bovendien ook moeilijk ingaan op het voorstel van de jeugdraad om jongerenorgani- zaties die op zoek zijn naar een definitief onderkomen tijdelijk onderdak te verlenen in een stadspand De reden hiervan ligt in het feit dat de panden die de stad momenteel in haar bezit heeft meestal erg verkrot zijn en derhalve niet voldoen aan de voorwaarden die de brandweer stelt om ze in ge bruik te nemen. Schepen Le naerts zei ten zeerste bekom merd te zijn om de huisves tingsproblemen. die o.m. voor de KLJ en Jin bijzonder nij pend zijn. en dat het stadbe stuur alles in het werk stelt om een passende oplossing uit te dokteren Jeugdwerkloosheid Over het door de Jeugdraad gevraagde begeleidingsprojekt voor jonge werklozen zei de h. Lenaerts dat hij een nota voor bereidt voor de oprichting van een stedelijke raad tegen de jeugdwerkloosheid. Naast de afgevaardigden van het stads bestuur en de jeugdraad zou den ook vertegenwoordigers van de RVA, de Kamer van Koophandel en de midden- stands- en vakbondsorganiza- ties bij het initiatief betrokken worden Bedoeling zou zijn om naar het voorbeeld van het projekt in het Duitse plaatsje Mulheim (Roergebied) elke geïnteresseerde jonge werklo zen individueel te begeleiden. Voor de uitgave van het Va demecum voor de Jeugd» zul len voldoende middelen wor den gereserveerd, zei de h. Lenaerts, die eraan toevoegde dat het vademecum in de herfst zal verschijnen. Verder zal Willy Van de Voorde voor taan als kontaktman fungeren tussen de jeugdraad en de Sint- Niklase Jeugdkommissie voor Europa. Hierdoor wordt tege moetgekomen aan het verlan gen dat de jeugdraad in zijn beleidsadvies had te kennen gegeven om meer van nabij betrokken te worden bij de jeugduitwisseling. Tenslotte verzekerde schepen Lenaerts dat de jeugdraad waar nodig in de toekomst betrokken zal worden bij de inspraakproce dures in het kader van het struktuurplan en de verkeers planning. Begrotingswijziging De jeugdraad verleende een gunstig advies voor enkele aanpassingen die schepen Le naerts voorstelde m.b.t. enke le bijzondere werkingstoela gen. zoals geregeld in het meerpuntenprogramma voor de jeugd Voornaamste punt is dat de maximumsubsidie voor de verbouwing van jeugdloka len wordt opgetrokken van 60.000 naar 200.000 fr. Verder zullen jeugdbewegingen per tak een abonnement kunnen aanvragen voor het rekrea- tieoord De Ster. Indien het abonnement aangevraagd wordt vóór 1 mei kost het 600 fr., daarna moet er 700 fr. worden neergeteld. Sekretaresse Greet Polfliet wees erop dat er nu rees voor 575.000 fr. aanvragen werden ingediend voor het meerpun tenprogramma, daar waar slechts een bedrag van 700.000 fr. op de begroting werd inge schreven. Schepen Lenaerts antwoordde dat dit aantoont dat er door de jeugdraad dege lijk werk wordt geleverd. Hij deelde mee dat een begrotings wijziging wordt voorbereid om het bedrag van 700 000 fr. te verhogen, zodat geen enkele jeugdvereniging in de kou zou komen te staan of te lang zou moeten wachten op de uitke ring van de subsidies. Nog tijdens de bijeenkomst van de jeugdraad las voorzitter Lieven Dchandschutter enkele voorstellen tot herziening van de statuten voor. Die werden unaniem goedgekeurd en wer den inmiddels met de reeds eerder aangenomen voorstel len overgemaakt aan het stads bestuur, dat ze op zijn beurt aan de gemeenteraad zal voor leggen. De gedeeltelijke her ziening van de statuten heeft tot doel deze aan te passen aan de reële werkingsmogelijkhe- den van de jeugdraad. Vooraleer de vergadering werd opgeheven, peilden sche pen Lenaerts en voorzitter De- handschutter naar de interesse van de jeugdbewegingen om deel te nemen aan de Sterfees ten eind augustus en de stedelij ke 11 juli-viering. Bestuurslid Jef Lutin-Smet van zijn kant deed een dringende oproep tot alle aanwezigen om de werk groep die belast is met de orga- nizatie in oktober van de Dag van de Jeugd en de infoweek over drug- en alkoholmisbruik en misdadigheid bij jongeren nieuw leven in te blazen. Op maandag 4 april jl. hielden de leden van de KWB en de KAV een opvallende aktie op de wekelijkse maandag- markt van Dendermonde. Opgesteld aan de oude Dender- brug deelden zij zakjes kolen uit aan de voorbijgangers als een soort symbolische stooktoelage. In een standje, ver sierd met affiches en vlaggen, konden we via enkele pamfletten kennismaken met de doelstellingen van deze toch ludieke aktie. Voorbijgangers konden er ook een petitie aan de eerste minister ondertekenen. De KWB en de KAV me nen dat de krisis vooral de gezinnen treft door de werkloosheid en de inleve ring. Omdat deze inleve ring te weinig rekening houdt met de draagkracht van de gezinnen zijn de lasten ongelijk verdeeld. Het inkomen van 24 op 100 gezinnen in ons land zou te laag zijn om volwaardig aan het maatschappelijk le ven te kunnen deelnemen. KAV en KWB eisen dan ook dat de overheid in deze knsistijd maatregelen zou nemen om de zwaksten te beschermen Stooktoelage voor laagste inkomens Vrijwel 200.000 personen zouden leven van de natio naal gewaarborgde mini mumuitkeringen. Deze uit keringen zijn ten hoogste 16.475 fr. per maand voor een gezin, 11.862 fr. voor een alleenstaande en 8.238 fr. voor een samenwonen de. Dit zijn de cijfers voor februari 1983. Vele gezin nen met een laag inkomen hebben het moeilijk om hun rekeningen te betalen voor huisverwarming. KWB en KAV vinden dan ook dat de gewaarborgde minimumuitkeringen moe ten opgetrokken worden met een jaarlijkse stook toelage van 9.000 fr. Te vens eisen ze een jaarlijkse stooktoelage van 6.000 fr. voor de ongeveer 100.000 gepensioneerden, wedu wen, invaliden, wezen en langdurig werklozen die zelfstandig wonen en die een gezinsinkomen hebben dat lager is dan het mini mumpensioen van een ar beider met volledige loop baan (23.140 fr. voor een gezin, 18.516 voor een al leenstaande). Hogere kinderbijslagen Voor langdurig werkloze gezinshoofden, gepensio neerden met een gezinsin komen beneden het mini mumpensioen en voor de rechthebbende op het be staansminimum eisen KAV en KWB hogere kinderbij slagen: een verhoging van 1.000 fr. per maand en per kind. Ongeveer 100.000 ge zinnen zouden daarvan kunnen genieten. Stop de vervalsing van de index De sociale uitkeringen en de lonen worden beïnvloed door de evolutie van het indexcijfer van de kon- sumptieprijzen. De index zou een getrouwe weergave moeten zijn van de gemid delde gezinsuitgaven. De regering is echter van plan om de samenstelling van de index te herzien tegen be gin juli. Het gevaar dreigt immers dat onder andere de brandstofprijzen en de BTW uit de index zouden geschrapt worden. Dat is voor KWB en KAV onaan vaardbaar omdat reeds in de huidige index de verwar- mingskosten onderschat worden. Dat speelt in het nadeel van de kleinste in komens, want bij hen we gen deze onkosten voor verwarming zwaar door in het budget. Om deze drie belangrijke eisen te realiseren voeren KAV en KWB dus de aktie «Haal de gezinnen uit de kou». Een petitielijst zal naar de eerste minister ge stuurd worden. (mdb) In de raadzaal van de «Waran de», Dorp te Haaltert worden in de loop van de maanden mei en april een aantal lessen gege ven over «kruiden». Ze wor den georganizeerd door «De Klim-op» en zijn bestemd voor iedereen die belangstelling heeft voor kruiden. De lessen reeks wordt ingezet op vrijdag 8 april om 20.00 uur. liet alge meen thema is dan «een kruid staat niet alleen». De heer Jo- han Heirman, licentiaat plant kunde en assistent labo vooi ecologie aan de Rijksuniversi teit te Gent, zal er de ecologi sche samenhang tussen plan ten, kruiden en hun omgeving behandelen. Op vrijdag 22 a- pril spreekt de heer Gilbert Van Bastelaere, licentiaat bio logie - natuurgids over krui den. Kruiden en hun uitgebrei de toepassingen, opzetten van een kruidentuin. De uiteenzet ting wordt rijkelijk geïllus treerd met dia's. Dan is er nog een les op zaterdag 7 mei om 15.00 uur. Het tema is dan «Kruiden en gezonde voe ding». Spreker is e.h. A. Rens. bekend van zijn kruidenpraat jes op de BRT. ge-situaties. Ook de huis- houdklassen zullen die dag in volle werking zijn voor kook-, strijk- en naadlessen en vrou welijke handvaardigheid. De afdeling verpleegkundigen biedt enkele demonstraties van verpleging, eerste hulp bij on gevallen en het komfort van de zieke. Enkele klaslokalen zul len omgevormd worden tot een informatiecentrum waarin men terecht kan voor inlichtin gen omtrent studiemogelijkhe den en afdelingen in de school. Het bestuur van de oud-leer lingenbond Zij brengen een diamontage over «50 jaar S.A.I.». Vermel den we ook nog dat er die dagen een schoolrestaurant is ten voordele van de school. Op zaterdag 23 april van 14.00 tot 19.00 uur organizeert het Sint-Augustinusinstituut voor Verpleegkunde te Aalst voor de tweede maal een opendeur dag. De formule die wordt ge hanteerd is «de school in wer king». De aandacht zal dit keer in hoge mate gaan naar de praktische opleiding van de leerlingen. In de afdeling kinderverzorg sters gaat het vooral om de kreativiteit met kinderen op stage. Blikvanger is hier de peuter- en kleutertuin waar men getuige kan zijn hoe de lessen op school geïntegreerd worden in de verschillende sta- Reeds 16 jaar lang staat Dansklub Beveren in de bres om zoveel mogelijk jeugd, jonggehuwden, echtparen dansini- tiatie te verstrekken in een ryk gamma van ballroom-, Latyns-Amerikaanse dansen, old-timers, modedansen, beat, rock tot disco toe. Sinds enkele jaren is de Centrum school een stuk te klein geworden voor een aantal festivi teiten als demonstratieavonden, verbroederingsavonden, opendeurdagen en dies meer. Daarom wordt vrijdag 15 april overgeschakeld naar de zaal Olympia aan de Kruibe- kesteenweg. Daar wordt vanaf 20 uur dan 150 leden kunnen er die «open-deur» gehouden voor dag hun laatste oefenavond familie en vrienden. De méér van het seizoen beleven in aan- wezigheid van hun familie en kennissen. De toegang is ge woon gratis. De kursus-leden kunnen er tonen wat ze op één jaar tijd geleerd hebben en dit zowel voor de beginners als voor de gevorderden. Verder staat er een demonstra tie op het programma in La tijns-Amerikaanse dansen door Annemie Van Stappen en Patrick Baert, een paar dat een viertal jaren geleden zelf de eerste passen deed in de Be verse klub. Beide Beverenaars hebben nu al drie wedstrijdja ren suksesrijk afgewerkt. Twee jaar geleden werden zij Belgisch kampioen bij de startklasse-junioren. De weg naar de absolute top is echter nog lang. Ondertussen maak ten zij reeds formidabel veel vorderingen, wat zij op 15 april willen demonstreren in een latin-demonstratie De dansklub wil ook speciaal de bewoners uitnodigen van de zuiderwijk (Piet Stautstraat, Kruibekesteenweg, Conscien- cestraat enz.) die door de spoortperikelen enigszins van de rest van het dorp werden afgesneden. Meer informatie te verkrijgen bij het bestuur, tel. 776.31.87. De organisators van de derde handelsbeurs van Lede zijn druk doende aan de vaste vormgeving. Voorzitter Albert Van Hove gaf enige informatie over deze suksesvolle organi satie. In plaats van 's zaterdags te starten zou nu de opening plaatsvinden op vrijdagavond 12 augustus. Het staat nog niet vast of de beurs zou lopen tot en met dinsdag 16 augustus. Ondervoorzitter Clement Melckenbeeck, zowat het tech nische brein achter de Han delsbeurs, bevestigt dat van het vroegere principe, nml het eenrichtingsverkeer (wat bete kent dat, wanneer men een maal binnen is men de rich tingsaanwijzers moet volgen, en men alle standen moet pas seren) niet afgeweken wordt.' Voorkeur wordt gegeven aan standhouders die er vorige ja ren bij waren en in geval dat vrijgekomen plaatsen moeten opgevuld worden, zal de voor keur gegeven worden aan mensen uit Groot-Lede. Er zal ook vermeden worden dat er van dezelfde artikels te veel standen zouden zijn. Geïnter esseerden kunnen steeds infor matie halen bij voorzitter Al- bert Van Hove, Guchtstraat 32, 9310 Lede. Tel. 053/ 21.60.37. GEEFT MEER KOMFORT ,-fflCf) AAN UW VOETEN fl S Schoenen m verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerK Spataderkousen Erkend door a^e Mutualiteiten Telefoon 053-21 59 23

De Voorpost | 1983 | | pagina 7