VTB Erembodegem, met open kijkers, door Romantisch Duitsland Firma DE RAUW Albien OPENDEURDAGEN Voor 31ste maal Temse op bedevaart naar Scherpenheuvel Praten over tewerkstelling in Lokeren en Stekene Lokeren Stekene Radio Lora het zwart schaap? Baasroodse karnavalgroep Schele Van der Linden zette nog maar eens zotskap op Vierde Spoele Knal-kwis te Lokeren nodigt u en uw vrienden uit op hun op 9 en 10 april van 9 uur tot 21 uur in hun magazijnen Kruisabeel 26-28 te WIEZE vindt u: Alle gewasbeschermingsmiddelen van: LIRO, ICI,'CHiMAC, AGRIPHAR, AGRIBEN, BASF, PROTEX, SHELL, BAYER Sproeitoestellen eigen fabrikaat en DELVANO Grasmaaiers, fresen en alle tuinbouwmachine^^w^T.^ Hogedrukreinigers Karcher en Kent Boomzagen stmi Lasposten en slijpmachines 1*. Demonstratie van zelfgebouwde houtklievers op dieselmotor of aftakas - Verkoop en verhuur Demonstratie Bobcat - Verkoop en verhuur 8 - 8.4.1983 - De Voorpost Op zaterdag 14 mei wordt voor de 31ste maal de voetbedevaart Temse - Scherpenheuvel georgani seerd (65 km). Er wordt 's morgens vroeg om 3.45 u. gestart aan de dekanale kerk. Iedereen kan deelne men. Net als vorige jaren is aan deze voettocht ook nu een interparochiale bedevaart verbonden. De voettocht Temse - Scherpenheuvel vond zijn oorsprong in april 1953 bij enkele katholieke aktie- groepen van de O.L.V.-parochie te Temse. Op 30 april van dat jaar ondernamen zeven bedevaarders de tocht naar dit Brabants bedevaartsoord. Deze pioniers waren: Julian De Beer, Marcel De Bock, Marcel Martens (t), Kamiel Troubleyn, Herman (Canfijn, Werner De Bauw en Jozef Rombaut. Daar de nieuwe Scheldebrug nog niet voltooid was, Ynoest het zevental eerst met de boot over de stroom. In Tremelo werd een eucharistieviering bijgewoond om vervolgens langs Betekom, Aarschot in Scherpen heuvel te belanden. Het experiment war geslaagd, zodat spoedig de beslissing kwam om de voettocht jaarlijks te hernemen. Het jaar daarop werd het trajekt gewijzigd en trokken de voetgangers van Mechelen over Boortmeerbeek naar Haacht en Werchter. Deze tocht werd pas (om organisatorische redenen) in 1982 gewijzigd. Waar de bedevaarders tijdens het eerste jaar met de trein huiswaarts keer den, bracht Frans Smet met zijn minibusje de voetgangers het jaar daarop terug naar Temse. Van 1955 tot en met 1957 werd een tweede bedevaart in het leven geroepen, namelijk in de oktobermaand. Inmiddels was de groep uitgebreid tot twintig deelne mers. Van 1957 af werd een beroep gedaan op het Vlaamse Kruis om de bedevaarders behulpzaam te zijn bij de voetverzorging. Dan werd ook een bezemwagen ingeschakeld. De h. De Boom (Sint-Niklaas) be stuurde deze wagen die de opgevers oppikte. In 1962 werd de tiende bedevaart met luister her dacht. Een grote kaars werd toert aangekocht die tijdens de duur van de bedevaart in de O. L. V. -kerk te Temse bleef branden. Het aantal deelnemers bedroeg dat jaar 27. Het hoogste aantal voetgangers werd in 1981 bereikt: 89. Sinds 1968 wordt de voettocht geleid door een bedevaartkomité dat bestaat uit Werner Bulteel, Jef Brijs en Paul Van Britsom. Sedert men in 1977 de interparochiale bedevaart inschakelde werd dit komi- té uitgebreid met onderpastoor Achiel De Cauwer, Omer Bogaert en André Brijs. De voetverzorging gebeurt sinds 25 jaar door het Vlaamse Kruis onder leiding van Hugo Waterschoot, dat naargelang het aantal deelnemers tot acht gebrevetteerde mensen inschakelde om de bedevaarders te verzorgen. Zes jaar geleden bij de 25ste uitgave ontwierp Bent Van Looij (t) een herdenkingstegel die met mede- werkingwan de firma Van der Gucht tot stand kwam. Deze prachtige tegel had de vorm van een middel eeuwse zegel die de beeltenis van O. L. V. en Albrecht en Isabella, de scheepswerf, de kerk en het gemeen tehuis van Temse bevatte. De deelnemers mochten toen gratis zo'n tegel in ontvangst nemen. Wie er tijdens de komende vakantieperiode eens effe uit wil of «romantische» vakantieplannen smeedt, doet er goed aan eens het Duitse Odenwald, de Romantische Strasse, het mooie Ober-Beieren, het Berchtesgadenerland te verkennen... Enkele dagen geleden kregen wij reislustig als we zyn op uitnodiging van de Erembodegemse VTB-VAB-afdeling, in de raadszaal van het oud-gemeentehuis van Erembodegem, de gelegenheid in gedachten even een onvergetelyke tocht mee te maken door Duitslands mooiste streken. Twee uur lang keken en luisterden we er met volle aandacht naar een boeiende overvloeiende dia-projektie met mooie achtergrondmuziek, getiteld «Romantisch Duitsland». Het eerste uurtje bezochten beslist een onvergetelijke bele- we de bijzonderste punten van venis! het Odenwald: Linderfels, Michelstadt. Erbach, Eber- bach en de Neckar, vervolgens volgden we de Romantische dekte wallen, alsof de klok Strasse langs Würzburg, Tau- eeuwen terug werd gezet, berbischofsheim, Bad Mer- gentheim, en de Middeleeuwse stad Rothenburg ob der Tau- ber tot we de Breitagklam be reikten in Zuid-Duitsland. Linderfels, de parel van het Odenwald, erg schilderachtig gelegen in een dal tussen drie theater biedt plaats aan 5.200 toeschouwers. Oberammer- Rothenburg ob der Tauber is gau, in het dal van de Amruer ook een leuk stadje dat iedere gelegen, is een centrum van toerist bij blijft door zijn over- houtsnijwerk en beeldhouw kunst. Het is een toeristische ontmoetingsplaats bij uitstek, waar iedere bezoeker steeds In Mittenwald, aan de voet van nieuwe ontdekkingen doet. het Karwendel Gebirge kan de Het is een plaatsje met mooie toerist urenlang genieten van Patriciërshuizen. Alles vormt prachtige vergezichten op een er één prachtig geheel. En toch wel ruwe bergwereld, even verder wil iedereen wel Voor de wandelaars zijn de de Breitagklam verkennen mogelijkheden er onbegrensd, doorheen een erg rotsachtig En wie houdt van water en zee hoogvlakten, is een uitgelezen bergmassiefzal graag uurtjes vertoeven aan plekje voor mooie wandelin- Na een korte pauze maakten de nabijgelegen Wilchensee. gen met grootse vergezichten we kennis met het mooie Ook de Königsee, niet zo heel Bossen zijn er overal in het Ober-Beieren en bezochten er ver van Salzburg is een plaats Odenwald. Toch zijn er ook het koninklijke Neuschwan- waar alle toeristen met heim- heel wat stille dorpen in de stein en Linderhof, de kerken wee aan terugdenken. Een dalen. Het stadje Erbach met «de Wies» en de Ettalklooster- oponthoud in Ramsau of Be- zijn museum zijn een bezoek kerk, de sfeervolle plaatsjes rchtesgaden is niet te vergeten! overwaard. Ook het nabijgele- Oberammergau en Mitten- Berchtesgaden trekt om zijn gen Michelstadt is echt sprook- wald, ook nog Bad Oberdorf bijzonder fraaie ligging in de jesachtig en pittoresk. Eber- met zijn barokke kerkjes, om Beierse Alpen zowel in de win- bach is vooral bekend om zijn te eindigen in het Berchtesga- ter als in de zomer talrijke grote kathedraal en... aan de denerland met de mooie Kö- toeristen. Het is voorts bekend Neckar kan iedereen echt dro- nigsee. Vanzelfsprekend werd als centrum van de houtsnij- men naar hartelust... Overal ook de nadruk gelegd op de kunst, de zoutmijnen in de maiestueuse bergwereld. Spra- nabijheid en om zijn Adler- keloos, vol bewondering on- snest dergaat ze dit alles... In Obe- Met deze boeiende diamonta- Wie de Romantische Strasse rammergau zijn de woningen gc, het resultaat van een tocht met prachtige fresko's ver- door Duitslands mooiste stre- sierd Barok komt er overal ken, bezorgde de heer A. aan bod. We dachten er terug Menschaert uit Wondelgem aan de wereldbekende passie- (Molenstraat 90) ons enkele spelen die er, na een gelofte aangename uurtjes in Erembo- tijdens de pestepidemie van degem en goede ideetjes voor 1634, om de tien jaar gehou- een volgend reisdoel in roman den worden. Hieraan wordt tisch Duitsland, een land van deelgenomen door 1.000 vol- traditie en gastvrijheid, wassenen en 250 kinderen. Het DB Vrijdag 8 april te 20 uur organiseren de A.C.V.-jongeren in samenwerking met de plaatselijke A.C.W.-afdeling, een debat in feestzaal Het Volk, Poststraat 2 met als centraal thema de tewerkstellingsproblematiek. Om alle standpunten en voorstellen aan bod te laten komen zullen naast vertegenwoordigers van het A.C.V. ook afgevaardigden van het patronaat en stadsbestuur aan het debat deelnemen. Het A.C.V. wordt vertegenwoordigd door Lucien Fruru, nationaal voorzitter van de Christelijke Textielcentrale, en juffr. De Backer, bestuurslid A.C.V.- Jongeren Lokeren. Het patronaat wordt vertegenwoordigd door Raoul Syts, direkteur van de Kamer van Koophandel van het Waasland en tevens sekretaris van het Nationaal Verbond der Textielwerkgevers. Het stadsbestuur wordt vertegenwoordigd door burgemeester Liebaut. Moderator is de heer Vercamer, docent aan het Katholiek Vormingscentrum voor Maatschappelijk Werk te Gent. De panelleden zullen niet enkel hun visie weergeven over de krisis maar ook voorstellen ter bestrijding van de werkloosheid bespreken. Het publiek zal voldoende kansen krijgen tot vraagstelling. Vrijdag 8 april te 20 uur organiseert A.C.W.-Stekene een debat met als thema «Geen zerk op ons werk, uitwegen voor een betere tewerkstelling». In de bovenzaal van het Gildenhuis, Dorp 42, zullen de afgevaardigden van A.C.V., het Nationaal Christelijk Middenstandsverbond (N.C.M.V.) en de Vereniging van Kristelijke Werkgevers (V.K.W.), voorstellen van hun organisatie ter bestrijding van de werkloosheid weergeven. Daarbij zullen aktuele punten zoals arbeidsduurvermindering, deeltijdse arbeid, bestrijding zwartwerk, afschaffing cumuls en overuren, ongetwijfeld aan bod komen. Ook het publiek krijgt voldoende kansen om daarover vragen te stellen. Panelleden zijn Honoré Hermans van de A.C.V.-centrale Hout en Bouw Sint- Niklaas, Koen Luyckx van het N.C.M.V. en Marcel Pauwels, adjunkt-sekretaris van V.K.W. Antwerpen en Brabant. Moderator is Rudi Ferket uit Stekene. maakt men het de vakantie ganger gastronomisch naar de wil volgen moet eerst even halt houden in Würzburg. Deze stad. gelegen in het dal van de Main, is omgeven door wijn bergen. Befaamd zijn de ves ting Marienberg (13' eeuw) en vooral de Residenz (18' eeuw, met schilderijen van Tiepolo): twee grootse bouwwerken. Een bezoek aan deze stad is Lokeren Radio schynt het zwart schaap te worden onder de vrye radio's. Woensdag 23 maart om 9.53 uur om precies te zyn werd Lora uit de lucht genomen. De plaatselijke politie en leden van de RTT namen het zendmateriaal in beslag. Reden? Klachten over storingen bij de buren. Meer werd aan de medewerkers van deze vrye zender ook niet medegedeeld. Maar Lora laat zijn luisteraars niet in de steek. Ze willen zo vlug mogelijk opnieuw in de lucht. Zondag aanstaande 10 april grijpt een deur aan deur aktie plaats over gans het grondgebied van Groot-Lokeren. Daardoor kunt U bijdragen tot de aankoop van nieuw zendmateriaal. Dat het karnaval in Baasrode van jaar tot jaar naar grotere hoogtepunten stjjgt, weet iedereen. Zowel kwalitatief als kwantitatief wordt het karnaval in Baasrode hoog aangeslagen door de kenners. Geen wonder dus dat de jaarlijkse kavalkade er een massale belangstelling lokt. Allicht is de reden voor dit florissant karnavalgebeuren terug te vinden in het feit dat Baasrode over flink wat groepen beschikt. Mensen van eigen bodem dus die bovendien bezield zyn met de beste karnavalbedoelingen. Een van de belangrijkste groe- om de koning met luid applaus de leden dat Schele Van der pen in Baasrode is ongetwij- te verwelkomen, verstomde Linden tot een dergelijk resul- feld de karnavalgroep Schele het rumoer, want de generaal taat is gekomen Metl983 als Van der Linden, steeds als de in kwestie was niemand anders het onbetwistibare hoogte- kippen erbij wanneer er ple- dan een van de leden van de punt: Schele Van der Linden zier te maken valt. En dat karnavalgroep zelf. werd door de jury uitgeroepen laatste gebeurt wel eens meer Schele Van der Linden be- tot de beste karnavalgroep met in Baasrode. Diezelfde karna- perkt zich evenwel met tot kar- de mooiste wagen. Het onder- valgrocp houdt ook van fees navalvieren alleen. De groep is werp dat man had uitgekozen: ten in eigen kring en een der- ook present wanneer er een van leeuwtjes en haantjes gelijk feest meemaken is dan helpende hand moet worden bood voldoende mogelijkhe- ook iets uitzonderlijks dat men uitgestoken. Zo werd onder den om spiritueel uit te wer- als buitenstaander maar een meer tijdens de overstroming ken. Men kan de Vlaams- keer in zijn leven kan en mag van 1976 een flinke geldsom Waalse verhoudingen eens ten beleven. ingezameld en overhandigd gronde uitdiepen en dat deed Toen ettelijke jaren geleden aan het noodkomitee. Een ge- men dan ook op een werkelijk Van Geertruyen, G. Ca- siers en K. Michiels het initia tief namen om een karnaval groep op te richten, had me delijken deden menige mani- den met dank aanvaard, meer baar dat voorzeker werd ge- fijne ironizerende wijze waardeerd door heel wat ge- Nu er volgend jaar in Baasrode zinnen. een trofee wordt ingesteld Vele stoeten voor de beste Baasroodse mand kunnen vermoeden dat jn het banier van de karnaval- groep, zal men de inspannin- festatie meer ruchtbaarheid deze groep na enkele jaren zou vereniging staat te lezen: «Als gen nog opdrijven, want Sche- krijgen. Organisaties met een ïntpeoroeid nin tot een van de ge jets wi|, moet ge Ie Van der Linden wil ook die liefdadig doel kunnen steeds ervoor werken». Die leuze is trofee binnenrijven. Dat is in- terecht bij Lora om hun akties geen ijdele slogan, want bij middels reeds gebeurd, want dubbel en dik in de verf te navalgroep groeide uit tot een Schele Van der Linden wordt de installer van de trofee, de niet langer weg te denken ver- er keihard gewerkt. Jaarlijks heer Lattrez. vond dat Schele uitgegroeid zijn tot een van de topgroepen van Baasrode. Kortom, een bescheiden kar- De zender was onlangs nog belangstelling dank zij deze gekontroleerd door een des- zender, zonder minivoetbal te kundige, geslaagd in een RTT- vergeten. De zwemsport in Lo- examen. Deze stelde nog een keren inzonder waterpolo marge van 10% vast zodat de kwam ook regelmatig aan zijn medewerkers van Lora op bei- trekken. Dan zijn we waar de oren dachten te slapen, schijnlijk nog andere sportta- Schijnbaar was de RTT en de ken vergeten die anders amper politie een andere mening toe- een paar lijntjes in de pers gedaan. Wegens storingsklach- halen maar dank zij radio Lora ten van buren werd de zender breedvoeriger cn aan een rui- in beslag genomen. Vreemd mer publiek werden voorge- dat niemand van de buren ooit steld. Hoeveel zendtijd werd persoonlijk heeft gereageerd niet besteed aan jeugdclubs en bij de verantwoordelijken van -bewegingen? Zo kunnen we Lora. Waarom is Lokeren Ra- blijven doorgaan. Lokeren Ra dio weer eens de dupe? Het dio was steeds intoramtie-ser- schenkt nochtans in overvloed vice gericht wars van elke poli aandacht aan de kulturele en tieke en commerciële strek- sportieve aktiviteiten in Loke- kingen. ren en dat kan het verenigings leven toch maar ten goede Geen populariteitsslag komen? Lora doet geen afbreuk aan andere zenders. Het wil doel- Een zender van en voor de bewust zijn eigen weg gaan. mensen £en weg jje een brede bevol- Lokeren Radio is één van de kingsgroep bestrijkt. De me- honderden vrije radio's die dewerkers trekken zich op aan Vlaanderen rijk is. Doch Lora het begrip: teamwork. Dat wil niet traditioneel meelopen: team heeft nu Uw hulp nodig het wil ergens anders zijn. Het om zich nieuwe zendappara- wil vooral dichtbij de mensen tuur aan te schaffen. U helpt staan. Verenigingen van Loke- niet alleen die, zich belangloos ren werden ruimschoots de ge- inzettende, medewerkers maar Op woensdag 30 maart nam de heer Georges Phariseau afscheid van zijn collega's. legenheid geboden hun doel- ook het kulturele, sportieve, verschillende bureaus van het ministerie van financiën hadden dan ook enkele ure stellingen kenbaar te maken, kortom het verenigingsleven in uitgetrokken om in een feestelijke zitting waarin uiteraard de speechen niet ontbraken ff' Rechtstreekse vraaggesprek- de Durmestad^ Ook stortingen aan de h. Phariseau nog het beste te wensen voor de periode na zijn opruststelling. ken mei kullurele vcramwoor- op rek. 443-3642671-39 wor- Bovenaa„ de h, Bomha,St hoofdkontroleur tijdens zijn loespraak. Uit de foto's middt en onder kunnen we afleiden dat het ministerie van financiën blijkbaar streng het ooie André houdt op de scheiding der seksen, (v) ociai oerc eniging in Dendermonde en wordt deelgenomen aan de Van der Linden het sieraad omgeving. karnavalstoeten van Baasrode, ook dit jaar verdiende. Zo- Het palmares dat Schele Van St.-Gillis-Dendermonde, doende werd een jaartje vroe- der Linden kan voorleggen, Mortsel en Dendermonde-cen- ger gestart dan voorzien. Sche- liegt er niet om. Het is gewoon trum oat vergt inspanningen le Van der Linden heeft dus indrukwekkend. Men poogt en vooral veel inzet van de nog een eer meer hoog te hou- nog steeds beter te doen. Een Jeden. Het is trouwens dank zij den in de toekomst, en ander is mogelijk omdat de die inzet en inspanningen van groep goed wordt bestuurd en dat er steeds een zeer efficiën te werking is geweest. Stunt Memorabel is in elk geval de stunt die de groep in 1977 uithaalde. Koning Boudewijn zou naar Baasrode komen om met zijn aanwezigheid de Gou den Palingworp op te luiste- reo. En ofschoon in Baasrode karnaval een flink eind voor 1 april wordt gevierd, was de massa present. Wie het zich nog allemaal weet te herinne ren, zal zich zeker nog de span ning, de aparte sfeer, het ze nuwachtige gedoe weten op te roepen, Want met belangstel ling werd reikhalzend uitgeke ken naar de komst van de koning. En wat gebeurde: op het gepaste ogenblik verscheen er op het dorpsplein een prach tige wagen. Een rijzige man in het uniform van generaal van Het landleger stapte uit en ter wijl iedereen zich klaar maakte zetten. Interessante hobby's worden nader belicht, positie ve ideëen omtrent onze samen leving werden breedvoerig be handeld Scholen en ouderko- mitees die in geldnood zaten deden nooit vergeefs beroep op Lora om hun initiatieven bv. voor een schoolbus of ak- komodatieverbetering wijd en zijd te verkondigen. Op sportief gebied werd niet al leen grote broer Sporting ver troeteld maar ook talrijke iief- hebbersplocgen kwamen in de Op vrijdag 8 en zaterdag 9 april 1983 organiseert het fcestkomitee Spoele zijn vierde Knal- Kwis. Nadat er vorig jaar 24 ploegen hadden ingeschreven, zijn er dit jaar 26 ploegen komen opdagen. Gedurende twee dagen zullen deze ploegen elkaar bekampen met het oplossen van vragen over aktualiteit, voetbal, wielrennen, film en tv-feuilletons. Daarna krijgen al deze ploegen nog een behendigheidsproef te verwerken. Dit jaar zijn er benevens de 18 Lokerse ploegen een achttal ploegen komen opdagen van buiten de Lokerse grenzen. Wij willen wel vermelden dat er tot op heden geen enkele ploeg erin geslaagd is van deze kwis tweemaal te winnen. Niettegenstaande dat hopen de overwinnaars van verleden jaar dit toch te kunnen verwezenlijken. Maar vooraleer hun droom in vervulling te zien gaan zal die ploeg, de Gillis I, vertegenwoordigd door Gilbert Van Wezemael en Rony De Keyzer, volgende tegenstrevers van zich moeten af houden: Robbedoes uit Wachtebeke, de Sneeks uit Wachtebeke, de Magie Brothers, Flash uit Hamme, Starsky en Hutch, de Onkreukba- ren, FC Witte Steen, de Lustige Slepers, de Sterrepiepcrs, de Noormannen uit Evcrgem, de Flinstones, Leo en Gaston, de Trisjers uit Appels, de Flippers uit Lebbeke, ZVC Spoele, Conquestadores, de Waterjuffers, de Spuiters, Sup. Sportwereld, Flurk uit Wachtebeke, Gillis II, Lutsepoepe, de Urbanusvrienden. de Katoenpletsers uit Zeveneken en The Flemish Girls. Benevens de rijke prijzentafel voor de kwiskandidaten is er ook een zaalkwis voor het publiek. En zo kunnen ook nog enkele kijkers in de zaal verrassingen mee naar huis nemen. Het feestkomitee Spoele verwacht een grote opkomst van het Lokers publiek en uit het omliggende. Dit alles heeft telkens plaats in de zaal Concordia, Zand 18 te Lokeren om 20 uur. J.V.L. Voor iedereen gratis verfrissing Hartelijk welkom eme laat. tori Ge. cs ja int t e be aren Dop ge raard lens alist ense kri at h; !j a >ok 1 et ni *8 eburi Déd g lorde Omer I dar ïersl risis. toble iierp Cn st; idure iren in ee *n t( eht o Danci

De Voorpost | 1983 | | pagina 8