Beveren trekt weg naar Europees voetbal weer wat rechter P CODEI Beveren-Club Brugge met een Uefaticket als inzet Hugo Aerts In de Lokerse wandelgangen Nederlaag maar jeugd deed het voortreffelijk Voetbalkalender Voetbaluitslagen 26 - 15.4.1983 - De Voorpost Zwakke wedstrijd: Tongeren-Beveren 0-2 VOETBAL 1* Nationale Hoe de Beverense verantwoordelijken zich ook blijven verweren, het wordt toch alsmaar duidelijker dat er tussen het SK Beveren van Freethiel en dat op verplaatsing, een hemelsbreed verschil ligt. De wedstrijd tegen hekkesluiter Tongeren moet voor de, gelukkig, maar tweeduizend toeschouwers op de Motten bij momenten een heuse kwelling geworden zijn. SK Tongeren bracht er, in zijn wedstrijd van zowat de laatste kans op behoud in eerste klasse, hoegenaamd niets van terecht. SK Beveren dat, met een mogelijk Uefa-ticket voor ogen, ook geen punten meer mocht verliezen tegen mindere voetbalgoden, maakte er ook maar een zwakke vertoning van. Een schrijnend verschil met de voetbalshow die de week voordien Beveren en Lokeren hadden opgevoerd. GIJ MOET TERUG NAAR DE KELDER ..VAN 2*KLASSE! Vooral de eerste helit was een erg matte bedoening. Beveren. zonder Schönber- ger. maar dat wou trainer Braems na afloop niet als verontschuldiging inroepen, kwam in die vijfenveertig eerste minuten een keer bij het doel van Tongeren maar Tervoort redde het schot van Albert. De thuisploeg wou wel beter maar kon gewoon niet. De versterkte Waas- landse verdediging sloot als een bus en de laatste pas van de Limburgers kwam telkens weer in verkeerde voeten terecht. Doelman De Wilde moest zich in die eer ste periode dan ook maar twee keer met het spel moei en. De tweede helft werd ook al niet veel zaaks. Tien minuten na de herneming ging Baecke aardig aan het slalommen. Hij ging voorbij drie verdedigers en versloeg Tervoort met een lage schui ver. Beveren had daarmee dat gekregen waarvoor het naar het verre Limburg was gekomen. De Waaslandse eersteklasser bleef in de running voor een Europees ticket. Tongeren miste ook toen de kracht hier wat te gen te doen. Het wanhoops offensief van de staartploeg bracht helemaal niets op. Of moeten we de twee kopbal len tegen de paal misschien als zware onkans vermel den. Beveren kreeg door het onbezonnen aanvalswerk van de thuisploeg toen plots zeer veel ruimte. Vooral Al- bert kreeg toen de gelegen heid zijn stand in de doel- puntenmakersstrijd nog te verbeteren maar de lange Duitser was zaterdag ook niet in zijn dagje. Het was tenslott? de wederoptreden- de Ronny Martens die enke le minuten voor tijd Tonge ren wellicht definitief naar tweede klasse duwde en voor de eigen ploeg de weg naar Uefavoetbal weer wat rechter trok. Hugo Aerts WANT BEVEREN WIL ABSOLUUT EUROPEES SPELEN! Lokeren-Luik 0-2. Keeper Drouguet van Luik ontzet njet de vuist voor de aandringende Van Veirdeghem. Larsen volgt de fase van nabij, (dm) Zaterdag op Freethiel Op de Brusselse beurs lijken de Belgische aandelen de laatste weken een stijgende kurve te vertonen. Het moet de beleggers toch heel wat rustiger maken. En op de voetbalbeurs van dit seizoen staan de aandelen van SK Beveren momenteel ook hoog genoteerd. De spekulan- ten met aandelen van* de Waaslandse eerste klasser lijken er inmiddels goed aan te doen hun waardepapieren nog maar wat bij te hou den want het moet gezegd: het team van trainer Ubrain Braems zit in de lift. De geelblauwe voetbalploeg ligt duidelijker dan de voorbije weken in de running voor een Uefaplaats en met de huidige goede resultaten zit er ook een plaats in de vaderlandse bekerfi nale in. De voorbije kompetitiedag verliep voor SK Beveren onverwacht goed. Met het verlies van AA Gent en Waterschei en de eigen, al was.de manier waarop niet zo groots, zege op Tongeren wipt de ploeg op de vijfde plaats. Eén punt achter Club Brugge dat zaterdag naar de Freet hiel moet. De verdere kalender maakt de prettige voor uitzichten van de Waaslandse kassier nog dui delijker. Na Brugge komen ook Anderlecht en AA Gent nog naar Freethiel en daarna staat er nog maar eens een dueL met de buren uit Lokeren op het beker menu. Om alles aantrekkelijk te houden lijkt het echter wel een noodzaak tegen de Bruggelin gen ook te winnen. De strijd tussen de twee big- Bees is voor de twee ploegen van uitzonderlijk belang. Er staat immers de vierde plaats op het spel. Een vierde plaats die uitzicht geeft op een zeker Uefaticket. Zowel Beveren als Brugge hebben de ambitie volgend seizoen weer Euro pees te spelen en dat betekent dat geen van de twee ploegen zich nu nog puntenverlies kan veroorloven. Spanning gewaarborgd dus. En voor de cijferaars: Brugge won op verplaatsing vier van de veertien wedstrijden, scoorde daar bij 19 keer maar de doelman moest 25 maal de bal uit de netten halen. Beveren won thuis acht van zijn veertien wedstrijden, scoorde 44 maal en kreeg slechts veertien tegendoelpunten. Za terdag moet er inderdaad wat te beleven vallen op het gezellige Freethiel. Een schril kontrast tussen beide oefenmees- ters. Een overgelukkige trainer Wegria kon nog niet begrijpen dat het zo vlot gegaan was. Voor hem en Club Luik zijn de degradatiezorgen voorbij. Hij dankte zijn ploeg in blok maar had wel een speciaal woordje voor doelman Drou guet. In een ander lokaal stond trainer Waseige stil teruggetrokken in een hoekje. Wat moest de man vertellen? Voor zulke prestatie vind je zo gauw de woorden niet. Roger Henrotay: «Ik herkende Sporting niet!» De gewezen Lokerse speler was natuurlijk in de wolken. «Dat is de eerste maal dat ik op Lokeren kom winnen. Houd er ook rekening mee dat we het vandaag zonder Calasan, Frangois en Kuypers moesten stellen. Nu we gered zijn kunnen we wat meer aan spektakel gaan denken in de komende wedstrijden.» Benoit Thans: «Nog nooit zo gemakkelijk gespeeld» Deze 18-jarige, die dit seizoen in de eerste ploeg verscheen, kon het amper geloven dat het allemaal zo vlot liep. «Ik heb vandaag in een zetel gespeeld. Het voortdurend switchen met Henrotay in het middenveld stelde geen enkel probleem. Het liep van een leien dakje.» Karol Dobias: «Niet te geloven» De Tsjech kon moeilijk de juiste woorden vinden over die rotmatch. «Ik weet niet wat er bij ons schort. Tegen grote ploegen zet iedereen zich volledig in. Tegen de zogezegd zwakkere IS DAT NIET STRAF? NU MOET IK MIJN HOTELKAMER OPZEGGEN IN ZURICH TENZIJ LOKEREN DE HEIZELFINALE HAALT...EN WINT! broertjes wordt er met de pet naar gegooid. Als je betaald wordt moet je er ook wat voor doen». Bob Hoogenboom: «Schouder nog niet vol ledig in orde» Bob wierp zijn schoenen nijdig in het kastje en ging moedeloos zitten: «Voor de zoveelste maal werden we door een zwakkere tegenstan der in slaap gewiegd. Ons middenveld was nergens vandaag en de spitsen bewogen heel eenvoudig niet. Probeer dan maar achteraan de bressen te dichten. André Lokeren-Luik 0-2. Uitblinker Drouguet (Luik) heeft de bal klemvast en Laroy, Van Veirdeghem en Bogaert krijgen geen kans. (dm) S.C.LOKEREN SC Lokeren-Luik 0-2. Nijskens kan niet meer bij de bal en meteen is de kans verkeken, (dm) St.-Gillis-Olsene -2 Eendracht St.-Gillis heeft de laatste weken niet zoveel potten meer gebroken. Het verloor verschillende wed strijden, o.a. tegen relatief zwakke ploegen als Sparta Buggenhout en FC Wieze. Ook nu moést het tegen Ol- sene het onderspit delven. Een aantrekkelijke wed strijd is het niet geworden. De enige lichtpunten die bij de thuisploeg werden opge merkt, waren de prestaties van enkele jongeren. Pascal De Man als voorstopper en Frank De Backer als aanval ler speelden de wedstrijd vol en lieten een voortreffe lijke indruk. Beiden zijn nog scholier. Maar vermits Een dracht nu bepaald niets meer te winnen of te verlie zen had, kregen ze hun kans. Ze hebben in elk geval bewezen dat ze een en an der in hun mars hebben en volgend seizoen als bruik bare spelers kunnen op de voorgrond treden. Een dracht werd na een kwartier op achterstand geplaatst. Het reageerde weliswaar, maar kon blijkbaar maar moeizaam kansen afdwin gen. Een kwartier na de her vatting kwam het tot een botsing tussen doelman Buyle en een bezoekende speler. Niemand verwachtte zich aan een strafschop. De scheidsrechter had er blijk baar een andere mening over. tot ergernis van de Eendrachters. Het tweede doelpunt dat hieruit voort kwam, betekende metéén het einde van de match. Al bij al tilt men in St.-Gillis nu niet zo zwaar aan deze ne derlaag. De kompetitie zit erop. De uitstap naar Zulte van komende zondag kan nog slechts als een formali teit worden aangezien. De St.-Gillisse klubleiders zijn middelerwijl al druk aan het spekuleren. Versterking zal er meer dan waarschijnlijk worden aangetrokken. Het zint de klubleiding nu al om volgend seizoen een toon- aangever te worden in twee de provinciale. E.D.M. van zondag 17 april 1* Nationale S.K. Beveren - Club Brugge (Goris) Cercle Brugge - Lokeren 2* Nationale Zaterdag 19.30 u.: Charleroi - SK Sint-Niklaas (Modave) E. Aalst - Boom (Deflem) 3* Nationale E. Zele - Un. Hutoise (Segers) VK. Ninove - J. Lede (Jeurissen) Bevordering A VW. Hamme - SK Londerzeel (De Pauw) 1* Provinciale SK Lebbeke - Lovendegem (Lambrecht) Lokerse - Brakel (Bockstaele) Dendermonde - Heimis (Vercauteren) 2* Provinciale A Evergem - Melseie (De Keyser) Maldegem - Vrasene (Van Parijs) Kemzeke - St.-Gillis-W. (De Saedeleer) St. Pauwels - Oostakker (Vermassen) Temse - Robur (Bral) 2* Provinciale B Wieze - Nevele (Lievens) Buggenhout - Pollare (Samson) E. Meldert - Appelterre (Devisscher) Oudegem - St. Denderleeuw (Vervaeke) Zultse - St.-Gillis-D. (Opdecam) 3* Provinciale C Eist - Terjoden (Stevens) Voorde - Burst (Moons) Bambrugge - Meerbeke (Leroy) Herzele - Okegem (Van den Eede) Etikhove - Heldergem (Redant) Ede - Oudenhove (Heirman) Moerbeke - Nieuwerkerken (Van Ex- Deftinge - Kerksken (Segers) 3* Provinciale D Herdersem - Heikant (Teugels) Berlare - TK Meldert (Melis) Baasrode - Sombeke (Lambrechts) Schellebelle - Haasdonk (Melckebeeck) Excelsior - W. Moorsel (Galle) Boonwijk - Grembergen (Drieghe) Stekene Sp. - SK Aalst (Janssens) Bazel - Kallo (Balthazar) 4* Provinciale C S.K. Lokeren - Dy. Beervelde (Verstuyft) HO Kalken - Val. Overmere (Boeykens) 4* Provinciale G Aaigem - Hillegem (Galle) Serskamp - Smetlede (Qallebaut) Mere - Erpe (Speleers) 4* Provinciale H S. Moorsel - Baardegem (De Backer) Welle - Opstal (Provost) Doggen - Opdorp (Philips) Appels R. Lebbeke (Put) Wichelen - Iddergem (Hertveldt) Schoonaarde - Lutterzele (Weytens) Gijzegem - Hofstade (Vervondel) 4* Provinciale I Sinaai - KI. L. Vrasene (Vermeersch) Hoogeinde - Kruibeke (Van Hoey) Waasmunster - Kieldrecht (Cooreman) WB St.-Niklaas - Tielrode (Van Haver) Gerda - Verrebroek (Dobbelaere) Rupelmonde - Moerbeke (Heerwegh) Klinge - Str. Stekene (Wauters) 1* Nationale SC Lokeren-FC Luik SK Tongeren-SK Beveren 2* Nationale La Louvière-E. Aalst Sint-Niklase-Beringen 3* Nationale A- O. Charleroi-E. Zele long Lede-Bergen Bevordering A SK Deinze-WV Hamme 1* Provinciale Denderhoutem-Lokeren RC Gent-SK Lebbeke Haaltert-Dendermonde 2* Provinciale A Oostakker-Temse St. Gillis-Waas-St. Pauwels H. Vrasene-Kemzeke Melsele-Maldegem Robur-KV Ertvelde 2' Provinciale B Appelterre-Oudegem RC Wetteren-E. Meldert Nevele-Buggenhout St.L.Houtem-Wieze St. Gillis-D.-Olsene 3* Provinciale C Meerbeke-Etikhove Okegem-Bambrugge Burst-Herzele Terjoden-Voorde Kerksken-Elst Nieuwerkerken-Deftinge Heldergem-Ede 3* Provinciale D Haasdonk-Excelsior Sombeke-Schellebelle TK Meldert-Baasrode Heikant-Berlare Kallo-Herdersem SK Aalst-Bazel W. Moorsel-Boonwijk Grembergen-Stekene Sp. Bazel-Excelsior 4' Provinciale C Eksaarde-SK Lokeren Val. Overmere-Laarne Dyn. Beervelde-SK Overmere 4* Provinciale G Bavegem-Serskamp Erondegem-Aaigem Erpe-Oordegem Edixvelde-Mere 4* Provinciale H R. Lebbeke-Wichelen Opdorp-Appels Opstal-Doggen Baardegem - Welle Hofstade-S. Moorsel Erembodegem-Gijzegem Iddergem-Schoonaarde 4* Provinciale I Tielrode-Gerda Kieldrecht-WB St. Niklaas Kruibeke-Waasmunster KI. L. Vrasene-Hoogeinde Str. Stekene-Sinaai Meerdonk-Klinge Verrebroek-Rupelmonde 0-2 0-2 5-1 2-0 1-4 0-0 5-0 0-0 3-1 1-1 1-0 3-1 6-1 1-2 0-2 4-0 1-1 1-0 0-1 1-0 3-0 2-2 0-0 5-6 2-2 3-1 3-0 0-0 1-1 0-1 1-3 5-0 0-0 0-3 1-1 3-1 3-2 0-2 2-3 1-3 3-0 2-3 3-0

De Voorpost | 1983 | | pagina 26