Na de rust in echte kampioenenstijl Moeilijk gaat ook Moeilijke overwinning h mm Burst blijft in derde provinciale Het Land van Beveren Wie van de twee VOETBAL kampioen, (wvc) (uASEHiit S1AC£8!)? 'ftlBlBtp «M H-6 (wvc) van Zele Heikant werden voor de tweede 30 - 15.4.1983 - De Voorpost De harmonie van Zele bracht de kampioenen van Heikant een schitterende serenade, (wvc) Pas volgende zondag valt de beslissing wie er kam pioen wordt in 3e provinciale C. Kerksken heeft meest kans. Met één puntje heeft het genoeg om de titel te behalen. Het zal echter waarschijnlijk een zeer lasti ge match worden op het terrein van Deftinge. Nieu- werkerken heeft het gemakkelijker. Het moet naar het degraderende Moerbeke. Indien ze winnen en Kerks ken verliest, dan springen de jongens van trainer Armand Spitaels haasje-over, zodat er met veel span ning naar deze uitslagen zal gekeken worden. Naar alle waarschijnlijkheid zal Kerksken het wel halen, hoewel het vorige zondag hard heeft moeten knokken tegen het bezoekende Eist om de voorsprong te behouden. Pas op de 55e min. kon De Schutter het verlossende doelpunt aantekenen. Dat was echter het sein om oen bikkelhard Eist te zien optreden. Op de 60e minuut maakten De Pril en Impens de scheidsrechter attent op dat brutaal spel en ze kregen prompt alletwee een rode kaart onder de neus. Kerksken moest het dus met negen man rooien tijdens het laatste kwartier. Toch slaagde het erin om de minieme voorsprong te behouden. Toch misten de bezoekers een open kans op een draw. Door deze zege blijft Kerksken dus twee punten voor op rivaal Eendracht Nieuwerkerken, die thuis met 3-0 won van Deftinge. Onderaan het klassement is de strijd gestreden/Terjoden vergezelt Moerbeke naar vierde provinciale nadat het de vierpuntenmatch tegen Voorde verloor met 0-1. Voorde was meteen gered. Het eveneens bedreigde Meerbeke kon zich redden door een schitterende 4-0 overwinning tegen Etikhove. Het gehandikapte Burst moest het thuis opnemen tegen gebuur Herzele. Olympic had met één doelpunt van Beeckman genoeg om deze belangrijke zege te behalen. Heldergem en Ede speelden 2-2, terwijl Okegem-Bambrugge eveneens op een draw eindigde: 1-1. Oudenhove behaalde een vlotte 4-1 zege tegen Moerbeke, dat toch reeds veroordeeld was. Volgend seizoen zit deze reeks boordevol der- bies want Vlierzele en Mere nemen opnieuw hun plaats in, zodat Burst met de redding een gouden zaak heeft gedaan. Met derbies tegen Bambrugge. Heldergem, Mere, Vlierzele, Herzele en Nieuwerker ken zal de kassier wel in zijn nopjes zijn... (gm) Voor de wedstrijd tegen Berlare werden deze negen Heikantse jeugdspelers gehuldigd, (wvc) Kallo - Herdersem 3-0 X Dat is de overduidelijke slo- - gan waaronder deze moedi- 9e overwinning van de yijspr melkfabriekjongens zeker T mag worden geklasseerd. Ga zelf maar na: niet minder dan vier effektieven moes- ten worden vervangen, zo- danig zelfs dat trainer Eric Smedt in voetbalplunje ver scheen en met zijn aanwe- Zele Heikant-Berlare. Van Driessche die goed presteerde zigheid en doorzettingsver- tijdens de eerste helft, moest in dt tweede de keeper mogen zijn poulains de weg vervangen, (wvc) wees naar de vijandige net ten. Dat was rond het uur en nadat de eerste helft gelij- kopgaand was verlopen. Dat eerste doelpunt dwong de gasten meer risico's te nemen en werkte een koun- terende Kalloformatie in de hand. immers weggenomen wanneer los Vercauteren (nog een invaller van het moeidige slag) in de 85*" minuut doorheen de Herder- semse defensie slalomde en binnenschoot. In de slotmi- Eendracht Nieuwerkerken - Deftinge 3-0 Ondanks de mooie 3-0 cijfers heeft Nieuwerkerken, dat nog een waterkansje heeft om kampioen te spelen, een lastige wedstrijd gehad tegen Deftinge. Deze ploeg heeft trouwens de beslissing voor het kampioenschap in handen. Ze moet immers volgende zondag thuis de shoes aanbinden voor de match tegen Kerksken. De leider heeft aan één puntje genoeg om de titel op zak te steken, doch bij een nederlaag en een zege van Nieuwerkerken op het dalende Moerbeke. gaat de titel aan zijn neus voorbij. Er zal dus met spanning naar deze uitslagen worden uitgekeken. In deze wedstrijd kreeg de deed het voortreffelijk. Het thuisploeg reeds kansen op was bijna gebeurd op de 24e de le en de 9e minuut. Tel- minuut, na een prachtig so- kens vond ze een goede be- lonummer van Danny Steen- zoekende keeper in de weg. hout. Hij schilderde de bal De plaatselijke doelman De netjes op het hoofd van Lau- Naeyer moest eerst op de wereys doch diens kopbal 20e minuut voor de eerste was te zwak. Onmiddellijk keer tussenkomen en hij daarna moest De Naeyer zich reppen, zoniet kwam Deftinge op voorsprong. We nuut kwam dan nog een kregen dan een geweldig of- overdreven skore op het fensief van de thuisploeg bord via een droge, zuivere maar die bezoekende goalie knal van Mark Rottier. leek wel onklopbaar. Ver- Met deze ruime overwinning meldenswaard is zeker het komt een einde aan de onze- kanonschot, afgevuurd door kerheid welke lange tijd bij Arijs dat hij onschadelijk de ploeg van oefenmeester kon maken. Smet heerste nopens het Op de 40e min. kreeg Deftin- behoud. ge een derde kans na hoek- Burst - Herzele 1-0 schop. De Naeyer had heel wat moeite om het harde schot te stoppen. Een bezoe kende aanvaller kon herne men. maar Arijs kon de bal nog net voor de lijn weg werken. Tijdens de laatste vijf minu ten voor de rust, mocht de Deftingse keeper viermaal stijlvol ingrijpen, doch bij die laatste tussenkomst kwetste hij zich zo hard. dat hij na de rust niet meer ver scheen en naar het zieken huis moest worden overge bracht. Nu de bezoekers met een gelegenheidsdoelman tus sen de palen stonde, tracht te de thuisploeg er wat aan te doen. Overhaasting en gebrek aan akkuratesse be letten hen echter op voor sprong te komen, hoewel trainer Armand Spitaels de begaafde Peter Wellekens en de vlugge De Bosschere in de ploeg had gebracht. Al draaide het heel wat beter bij Eendracht, de Deftingse gelegenheidskeeper deed het wonderwel. Nieuwerker ken moest zo wachten tot d» 75e minuut om op voor sprong te komen. Scheids rechter Lievens gaf de thuis ploeg een hoekschop ten ge schenke. De corner, zeei goed getrapt door De Petter, werd door Danny Steenhaut onhoudbaar tegen de tou wen geschopt. De thuis ploeg kwam wel verdiend op voorsprong. Dit doelpunl sneed de bezoekers de adem af en de thuisploeg kwam pas los. Zo kreeg De Bos schere een mooie kans om de voorsprong te verdubb* len, doch hij faalde jammer lijk. Het zou Walter Van Biest zijn die Deftinge genadeslag gaf op de min. Amper twee minui later scoorde De Bosschi doch zijn goal werd afge keurd. Op voorzet van De Petter kon De Bosscher toch het nekschot geven. Nieu werkerken heeft ondertus sen het kontrakt met trainee Spitaels verlengd, terwijl ook keeper De Naeyer voor één jaar heeft bijgetekend. (go) Op Zele-Heikant stonden de supporters al te drummen om de bloemen aan de kampioenen te overhandigen, (dvc) Dat Burst bezig is aan een ijzersterke terugronde is oud nieuws. Voor het derby te gen Herzele was de inzet dubbel belangrijk. Voor eerst is er het prestige om dit derby winnend af te slui ten, maar tevens kon Burst zich langs een zege defini tief redden van het dreigend degradatiegevaar. De wed strijd begon verkrampt. Burst prikte een paar keer door de bezoekende verde diging maar de doelman kreeg enkel wat raapwerk op het menu. Alain Van Geyt had nog het gevaarlijk ste schot in huis. In de 25"* minuut lukte het toch voor de lokalen. Een strak inzen den van de bedrijvige Gerd De Clercq kwam op de rech- terslof van Danny Beeckman terecht.Laatstgenoemde aaarzelde niet om het leder hoog in het doel te jagen. Meteen stonden de blauw zwarten verdiend op voor sprong. Dit was ook de rust stand na een matige tot zwakke eerste helft. Herzelé zou in de tweede helft mee dogenloos op zoek gaan naar de gelijkmaker. Daar slaagde het niet in. Ook bij de bezoekers ontbreekt het duidelijk aan afwerkers. Men liep tegen verschillen de kansen aan doch deze bleven alleen onbenut. Ook Burst wist geen veiliger marge op het bord te schie ten. In de 50"° minuut schoot Alain Van Geyt rakelings over. In het middenveld was Luc De Tandt heer en meester. Hij speelde zijn beste wedstrijd van het lo pende seizoen. Patrick Goossens kreeg nog de mooiste kans van de wed strijd. Op aangeven van Gil bert Elaut spurtte hij alleen op de doelman af. In zijn poging om deze te ontwij ken, liep de bal echter in de grijparmen van de fortuinlij ke portier. Pech dus voor de lokalen die natuurlijk zeer Uitslagen FC Mustangs-MMC '82 Union TB-Poenjaard Union TB-St. Michael Rode Arend-Drive In J. Leeuwen-Bridge Soulfinger-Lindenhof Reinaert-Snyrs MMC 82-KWB OLV B Poldervr.-K. Edelweiss Drive In-Mustangs Rode Arend-Smoutpot Union TB-Baert K. SVS Beveren-St. Elisabeth St. Michael-Poenjaard Eldorado-Alum Spray Klassering 1. Reinaert 2. Poenjaard 3. DeSnyrs 4. I. KWB 5. Valencia 6. Nieuwe Stad 7. Baanvrienden 8. 'tSmiske 9. J. Edelweiss 10. De Poldervriend 11. Weyns Tuning 12. VK78 13. Bridge 14. I. Leeuwen 15. Lindenhof 16. Soulfinger Zondagreeks tevreden waren toen de scheidsrechter het voor be keken hield bij een kleinst mogelijke winstmarge voor de lokalen. Burst redde zich dus in een derby met Herze le. Een derby dat er nooit een is geweest omdat de ballast voor beide elftallen wellicht te zwaar woog. Rode Arend 2. Poenjaard 3. St. Elisabeth 4. De Rijcke Beton 5. KWB OLV 6. Baert K. 7. Poldervrieqden 8. Alum Spray 9. St. Michael 10. MMC 82 11. Mustangs 12. K. Edelweiss 13. Smoutpot 14. Union TB 15. Drive In 16. Eldorado 17. SVS Beveren Heikant - Berlare 3-1 3e Provinciale Voor de laatste thuiswedstrijd van de kampioenen was een talrijk publiek opgekomen. Dat zorgde voor de nodige sfeer en maakte er een grootse hulde van. Was het onder die invloed dat de lokale koncentratie de eerste helft een beetje zoek was? Ergens begrijpelijk, alhoewel er volgens trainer Van Driessche in die periode te persoonlijk werd gespeeld. Elk probeerde zijn eigen nummertje op te voeren. Dat gemis aan kollektiviteit en koncentratie zat de lokale trainer toch enigszins dwars. Die moet tijdens de rust toch wel zijn woordje gezegd hebben lengde tot bij Paul Laureys die mooi kon binnenkoppen: 2-0. Berlare wou niet achter blijven om het spektakel te verzorgen en ging vrankweg zijn kans. Na vrijschop kwam het terug tot 2-1. Hei kant begon nu enigszins na ttigheid te voelen. Het gaf weer plankgas en dat werd beloond. Van de Velde haal de zwaar uit maar de bezoe kende doelman Kurt De Rouck kon de bal afweren. Die kwam echter in de voe ten van Roger De Coninck en die kende geen genade: 3-1. Nu werd het nog enkel wachten op het eindsignaal. Het feest in 't Peebosken kon weer eens beginnen. Er De kampioenen van Zele Heikant in de bloemen! wvc) komt geen einde aan dat dolle gedoe op Heikant. Glunderende bestuursleden werden meegesleurd in die sfeer. Er eerst nog eens van profiteren en dan uitzien voor volgend seizoen! Heikant: Luc Van Doorsse- laere (Herman Van Dries sche); Paul Van Doorsselae- re. Jo Van Eetvelde (Rik Ve- hent). Mare D'Hollander, Freddy Van de Velde, Her man Van Driessche. Daniël Van Heddeghem, Eric Van Doorsselaere, Paul Laureys, Toon Van Cauteren en Mar- nix Boeykens. And ré De spelers van Heikant Zele tijdens hun triomftocht na de wedstrijd tegen Berlare. (wvc) De eerste helft vielen er dus geen noemenswaardige fei ten te noteren. Na de rust begrepen de lokale spelers hun verantwoordelijkheid jegens de toeschouwers en gingen er voluit tegenaan. Roger De Coninck mocht een hoekschop trappen én deed het zo goed dat een Berlareverdediger geen an dere uitweg zag dan de bal met de hand uit het doelvlak te siaan. Freddy Van de Vel de liet zich niet pramen om de strafschop om te zetten: 1-0. Heikant was nu gelan ceerd en drong Berlare kom pleet in het verweer. Een hoekschop lag terug aan de basis van een tweede doel punt. Freddy Van de Velde stuurde die feilloos naar de eerste paal. De Coninck ver-

De Voorpost | 1983 | | pagina 30