Eendracht Opstal promoveert naar derde provinciale I Lokalen vooral in tweede helft op volle toeren Gijzegem omzeilt opnieuw moeilijke klip Jeugd aan bod bij Juventus Jong Vlaanderen Kruibeke neemt de leiding over! Eric Wouters stapt op bij S.K. Wichelen 32-15.4.198 3 - De Voorpost VOETBAL r Eksaarde-SK Lokeren 5-0 Dit derby van Groot-Lokeren is uitgegroeid tot een sportie ve. open vertoning. Waarin Eksaarde. vooral tijdens de tweede helft, de maat nam van rijn geburen. Toch dient gezegd dat de cijfers toch wat aan de hoge kant liggen. De bezoekende defensie ging een paar maal niet vrijuit terwijl de SK-aanval vooral in de aanvangsminuten een paar wenkende kansen onbenut liet. Als je daarbij rekent dat Eksaarde praktisch aan honder procent afwerkte is de zaak natuurlijk helemaal rond. De wedstrijd ging in zekere bezoekende doelman moest zin rommelig van start. Er diens kogel lossen maar de werd langs beide zijden te vernuftige Verschueren nerveus gecombineerd en plaatste met een hieltje de dikwijls te overhaast. Van terugbotsende bal tegen de echt gestroomlijnde akties netten: 2-0. was er geen sprake. Aan de 5* min liet Danny Van Hoey Metamorfose na de rust een levensgrote kans liggen De pauze had Eksaarde om SK op voorsprong te blijkbaar geïnspireerd om brengen. De poulains van nog met betere voetbalge- trainer Miel Rombout bleven dachten op het veld te ko- wel aandringen maar de men. Een moreel geladen voorhoede was waarschijn- thuisploeg wou in de kortste lijk nog onder de indruk van keren afstand nemen van Van Hoey's blunder. Eksaar- zijn tegenstrever. De bal cir- de vond het nu tijd worden culeerde vlot van voet tot om de zaken wat ernstiger voet. En hoezeer SK ook ach- aan te pakken. Aan de 25° ter de bal joeg, hij bleef min onderschepte Jules Kint praktisch ongrijpbaar voor de bal in het middenveld en de bezoekers. Eksaarde stuurde die prachtig in de werd daarvoor beloond aan loop van de spurtende Mi- de 70° min. De ingevallen chaêl Van Bocxlaer die met Erik De Fré sloeg in paniek een geplaatst schot doel- de bal met de hand weg in man Braeckman het nakij- de fatale zone. Dirk Creve ken gaf: 1-0. Aan de 40° min klaarde succesvol de penal- dook Dirk Verschueren als tykarwei: 3-0. Twee min. la- een duivel uit een doosje in ter ging een aangeslagen het strafschopgebied op. De doelman Braeckman op wandel in zijn doelgebied maar vergat de bal. Michaél Van Bocxlaer kon in het lege doel besluiten: 4-0. Tien min. voor tijd puilde Dirk Verschueren er nog eens uit op rechts en besloot ijzig kalm onder de uitgekomen bezoekende doelman: 5-0. FC Eksaarde had zijn sup porters nog eens verwend tijdens deze laatste thuis wedstrijd. Voor SK Lokeren kwamen de cijfers hard aan. De nederlaag was toch iets te zwaar uitgedrukt. Nog te vermelden dat tijdens de wedstrijd de hoofden van Ju les Kint en Guido Van Aver- maet onzacht met elkaar in aanraking kwamen tijdens een kopduel. Beiden dien den door de dokter opge lapt. FC Eksaarde: Ivan Van frriessche, Ivan Smet, Pa trick De Vos, Hedwig Smet. Peter De Fré, Dirk Creve, Jo Van Driessche, Jules Kint (Danny Dieleman), Alex Van Bocxlaer, Michaël Van Bocx laer en Dirk Verschueren. SK Lokeren: Hugo De Mol (Erik De Fré), Azarkan, Dan ny Van Hoey, Guido Van Avermaet (Mare Cardon), Ronny Van Kerschaever, Luc Marchand en Geert Ver- haeghen. André SK Erembodegem W. Gijzegem In de strijd om het kam pioenschap in vierde pro vinciale H heeft Wilskracht Gijzegem opnieuw een ge vaarlijke klip kunnen omzei len. Nu moesten de Wils- krachters recht in de ogen kijken van streekrivaal SK Erembodegem. De bezoe kende trainer had zijn man schappen gewaarschuwd voor deze partij. Om voeling te houden met de top van de klassering moest Gijzegem opnieuw winnen. Dit was echter gemakkelijker ge zegd dat gedaan want Erem bodegem lag er de jongste dagen op gebrand om de bezoekende lieden een pad in de korf te zetten. Sportkring Erembodegem, in volle opmars, wou nu weer het laken naar zich toehalen. Het waren echter de bezoekers die in de 16° minuut op voorsprong kwa men langs Verleyen. De thuisploeg weerde zich fel om nog voor de rust langszij te komen. Dit lukte echter niet. Gijzegem kon de 0-1 tot aan de rust op het bord hou den. In de tweede helft toon den de spelers uit Gijzegem heel wat meer speldoorzicht te bezitten dan hun Erembo- degemse confraters. Op nieuw na een kwartier scoorden de bezoekers. Dit doelpunt kwam ook op naam van Verleyen. Gijze gem stevende nu regelrecht op de overwinning af. Tien minuten pas duurde deze ruime voorsprong. In de 70° minuut scoorde MTusong verdiend tegen. Op een on begrijpelijke manier ver krampte nu het spel van de bezoekers. Erembodegem kwam zeer dicht bij de ge lijkmaker. Deze bleef echter gelukkig voor de bezoeken de aanhang uit. Zo behaal de Gijzegem meteen een be langrijke overwinning. Op drie wedstrijden voor het einde van de lopende kom petitie telt Gijzegem nog steeds een punt achterstand op de leiders uit Opstal. De eindrace belooft dus uiterst spannend te worden. (G.D.T.) Georges Parmentier, trainer van Opstal, (c) René De Man van Sparta Appels, (v) Iddergem- Schoonaarde 2-3 Juventus Schoonaarde heeft op Iddergem enkele juniors hun kans gegeven. Het ging om Bert Van Keer. Philippe Bogaert, Patrick Dierickx en Ivan Heirman. Het was de eerste keer dat ze lid waren van het fanionelftal. Ze lie ten een bevredigende in druk. Nu zondag in de slot- match tegen Lutterzele krij gen ze opnieuw hun kans. Het is trouwens de bedoe ling van Juventus Schoon aarde om in de toekomst beroep te doen op eigen ma teriaal. «We kopen geen spelers aan», zegt sekretaris Oscar Beuckelaere. «Vermits Guy Clement ons En dat is op zijn minst een verrassende wending in het titeldebat waarbij Sportkring De Klinge geduren de gans de kompetitie de toonaangevende rol vervul de maar de jongste weken meermaals in de fout ging. Zondag verloren de grensmannen bij Meerdonk na een zwakke prestatie en schoten ze er ook hun koppositie bij in omdat naaste achtervolger Kruibeke thuis de maat nam van Sparta Waasmunster. Dat was in de eerste helft nog niet te merken want dan moest doelman Bolssens zich meerdere keren onder scheiden met puike tussenkomsten. Even voor de pauze maakte Peter De Heyn dan een luckygoal na een eerste goeie Kruibeke-aanval en een center van Milliam. Even na de kampwisseling was het Frank Milliam zelf die een vrijschop schitterend benutte. Nog voor het uur om was, dikte De Heyn aan tot 3-0. Door deze tegengang waren de Spartanen natuurlijk van de kaart en was het alleen nog voor de statistie ken dat de einduitslag werd rondgemaakt door al weer De Heyn. Groen-Wit kreeg door dit fantastische resultaat definitief zekerheid over direkte promotie en neemt een sterke optie op de titel. Hoewel men volgende week. en dat als laatste opdracht van het seizoen, op verplaatsing moet naar Hoogeinde, een elftal dat meestal goed presteert tegen de Kruibeke^ naars. Klinge heeft het daarentegen heel wat makke lijker. het mag in eigen huis uitkomen tegen staart- ploeg Straatje Stekene. Manil als speler-trainer verlaat, kijken we wel uit naar een andere oefenmeester. Kan didaten zijn er genoeg. Ik heb trouwens al heel wat verzoeken - binnengekregen. Tussen nu en veertien da gen nemen we een definitie ve beslissing.» Op Iddergem werd Schoon aarde nochtans op achter stand geplaatst. Nog voor de rust kon Hubert Adam met een afstandschot de ge lijkmaker aantekenen. Na de hervatting kwam Juven tus langs Marc Van Hauwer- meiren op voorsprong. De thuisploeg zorgde nog voor de gelijkmaker. Tijde het laatste kwartier, Schoonaarde het offena voerde, kon Rudy Tackat de winninggoal op het ba prikken. Deze twee wia punten hebben voor Schoo aarde in feite niet zove belang meer. Al maand lang had men niets meer winnen of te verliezen was men in feite tot figura gedegradeerd. Volgend a zoen hoopt men met ~i~ materiaal een beter taat af te dwingen. Overwicht Wie getuige was van de jongste konfrontatie russen Opstal en Doggen Erembo degem heeft voornamelijk in de eerste helft geen groots spektakel meegemaakt. Wel wist de thuisploeg een licht overwicht te realiseren. Voor het-eerste doelgevaar zorgde Jan Van Nieuwenho- ve, toen hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet knalde. Even voor het half uur kwam Opstal dan toch tot scoren. Dirk De Maer- schalck plaatste een center die in bezit kwam van Luc Vastenavondt en die metéén kon afronden. Het dient ge zegd dat de bezoekende doelman in geen geval vrijuit ging in deze treffer. Eendracht heeft daarna nog een paar keer gedreigd. Zo ging een schot van Dirk Wouters (speelde weer uit stekend) over de dwarslig ger. Net voor het afsluiten van de eerste helft besloot Luc Vastenavondt de bal op de bezoekende doelman. Na de hervatting was het overwicht van de thuisploeg nadrukkelijker. Sekretaris Emile Van Mol hieróver: «Dank zij het doelpunt van de eerste helft, werd de tweede periode meer ont spannen aangevat, We zijn dan een tweede keer tot sco ren gekomen. Een doelpunt dat tot stand is gekomen na een mooi voorbereide aktie, door Mare Goossens op gang gebracht. Hij speelde het leder door naar Dirk De Maerschalck. Die centerde de bal op zijn beurt voor doel, waar Dirk Van Muyl- ders klaar stond om binnen te koppen. Vooral na dit doelpunt was Opstal meester van de situatie. Mare Goossens lag later aan de basis van het derde doelpunt, toen hij van ver uithaalde. De bal plofte te gen de staander en kwam vervolgens in bezit van Dirk Wouters, die de derde treffer op zijn naam schreef. Nadien hebben we nog en kele kansen gehad om een grotere afstand te realise ren. Dirk De Maerschalck SK Erembodegem-Gijzegem 1-2. In de 70' min. kon 'M Tusong de aansluitingstreffer scoren. Jammer genoeg kon de thuisploeg de open kansen niet benutten, (per) SK Erembodegem-Gijzegem 1-2. Zelfs bij deze open kans in de slotfaze kwam de verdiende gelijkmaker van de thuisploeg er niet. (per) SK Vlierzele werd kampioen en komt dus na één jaar verblijf in vierde provinciale opnieuw derde vervoegen. Rp. Lebbeke-Wichelen 2-3 Trainer Eric Wouters heeft het bestuur van SK Wiche len te kennen gegeven dat hij de samenwerking na dit seizoen wil stopzetten. Wou ters voert drie seizoenen het bewind bij de vierde provin cialen Hij is 35 en dus een vrije transfert. Eric Wouters was vroeger aktief bij Een dracht Aalst, waarbij hij enige tijd een titularis was in de tweede en derde klas se. Later verhuisde hij naar Gantoise, SK Aalst, Robur Moerzeke, SK Erembode gem. Tussendoor nam hij de jeugd van Hofstade onder zijn hoede. Eric Wouters is tevreden over zijn jongste verblijf bij Wichelen. «Ik stap op in volle vriend schap», zegt hij. «Na drie jaar wordt het tijd WeldrQ6 Spar,a Appels. De naaste medewerkers van Spar,a Appels werd m de Kan,,ne trouwens nog een speciale terrein een lekker schotel couscousaangeboden. De kok zit in het midden. I trip met alle spelers. We gaan een dagje op zee door brengen. Iedereen heeft te kennen gegeven deze trip mee te maken.» Intussen kijkt Eric Wouters uit naar een andere ploeg. Wichelen won bij Rapide Lebbeke een wedstrijd die voor beide ploegen niet zo veel meer te betekenen had. Lebbeke kwam het eerst op winst, nadat voordien Jo De Winter enkele kansen onbe nut had gelaten. Voor de rust stelde Ronny Hoentjes gelijk. Een misser van Pierre Comelis na de hervatting bracht Lebbeke een tweede doelpunt op. Via een own- goal en een doelpunt van Eric Verheuen legde Wiche len uiteindelijk beslag op de volle inzet. We vermelden dat Wichelen op zondag 24 april een bene- iietmatch speelt tegen Hof- stade, ten gunste van Jo De jf* W< Winter en Francois Temmer- I man. Beide spelers liepen 5^ Erembodegem-Gijzegem 1-2. De rood-witten waren tijdens de tweede helft voortluit eerder in deze kompetitie ren(^ (n aanva[_ M'Tusong tracht er nog een op te zetten, (per) een beenbreuk op. Opstal-Doggen 3-0 Eendracht Opstal is volgend seizoen derde provincialen Daarvan kreeg het vorige zondag zekerheid na de overwin ning tegen Doggen Erembodegem. Zoals al eerder gesteld promoveren in vierde provinciale de eerste en tweede gerangschikte. Kampioen is Opstal nog niet. Daartoe hoeft het zondag in Welle te winnen, rekening houdend uiter aard met het feit dat Wilskracht Gijzegem de slotmatch wint. Ingeval Gijzegem verliest heeft Opstal uiteraard geen punten meer nodig. Maar een kampioenenviering krijgt maar klank en kleur wanneer ook de laatste wed strijd tot een goed einde wordt gebracht. In Opstal beseft men dat. Daarom ook wil men tot het uiterste gaan om de overwinning te realiseren. Voor de gelegenheid wordt een autobus ingelegd, waarmee de supporters de trip kunnen ondernemen. Bij een feestviering komen er immers schuim- wijn en andere alkoholhoudende dranken aan te pas. Daarom oordeelt de Opstalse klubleiding dat het beter is om zich te laten voeren, want «glaasje op- laat je rijden». miste zelfs een elfmetertrap. Daaraan hebben we achter af niet zwaar getild. Wie zou er trouwens al niet tevreden zijn met een 3-0 overwin ning. Ik zie de laatste wed strijd nu wel met een gerust oog tegemoet. Nu de spelers zekerheid hebben van de promtie is de stress zowat verdwenen. Daaronder had den we de jongste weken zwaar te lijden. We verloren trouwens ook verschillende punten, die in normale om standigheden nooit hadden mogen verloren gaan. In dien we zondag in Welle winnen zijn we kampioen en dan zal het beslist kermis zijn op den Opstal. Zelf kreeg ik al toelating van mijn vrouw om een paar uurtjes langer op stap te blijven.» Benefiet We willen als slot van deze bijdrage nog even herinne ren aan de benefietmatch die op zondag 24 april om 15 u wordt gespeeld tussen Eendracht Opstal en SK Leb beke. Deze match werd ge pland ten gunste van Ste- faan De Waegeneer, die, zoals eerder gesteld, een beenbreuk opliep. Moedige Stefaan heeft inmiddels al de trainingen hervat. Vol gend seizoen wil hij er van de eerste minuut bij zijn in derde provinciale. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 32