- gggggjg VieSS: I Vier topploegen spelen de halve finales op 30 april Snuffel en Buggenhout voor de promotie Baasroods liefhebbersverbond Trui Van Severen, speler-trainer bij Juvenes-Zele Aalsters stedelijk sportkomitee organizeert iteii iinmtHgi mnn Zeels judonieuws Ai de 34 - 15.4.1983 - De Voorpost VOLLEYBAL Sint-Gillis-Zelzate. Tijdens deze wedstrijd voor de beker van Oost-Vlaanderen tekende De Lille dit mooi punt aan ^ar"af Kruibeke-Vitesse Bazel. Deze smash passeert het voor Zelzate. (dw) eenmansblok van Vitesse, (dw) Rekreatie volley baltor nooi Vierde «Beker van de Rozenstreek» In het heren-volleybaltomooi de 'Beker van de Rozen- streek' werden in de periode tussen 24 maart en 10 april 11. de 1/4-finalewedstrijden gespeeld. Net zoals in de 1/8 finales werden ook hier heen- en terugwed strijden gespeeld. Een dramatische ontknoping was weggelegd voor VK De Molen Grembergen. Nadat ze in hun uitmatch in Zingem tegen de plaatselijke KWB- ploeg een schitterende 2-3 zege behaalden, konden ze zich toch niet kwalificeren voor de 1/2 finales. Op eigen terrein werd De Molen immers met 1-3 cijfers verslagen. In de andere wedstrijden werden geen verrassingen genoteerd. De vier halve finalisten zijn: Meersvheg Drongen, KWB Falos Zingem, KWB Krui- beke en bekerhouder Heros Deinze. Van dit viertal is Meersvlieg Drongen wel de topfavo riet. In de Gentse VOGOB-kompetitie behaalden ze onlangs hun zesde titel, en spelen ze op vrijdag 22 april aanstaande voor de tweede maal in successie de finale van de 'Beker Generale Bank'. Vorig seizoen speelden ze een topjaar: kampioen VOGOB, winnaar 'Beker Generale Bank', algemeen kampioen van de^ V.L.M. (Vlaamse Liga voor Mini-, Jeugd- en Rekrea- tievolleybal). en Belgisch bekerhouder. In de huidige 'Beker van de Rozenstreek' speelde Meersvlieg tot nog toe 10 wedstrijden, en leed hier slechts tweemaal setverlies...! Ook KWB Falos Zingem lijkt uit het goede hout gesneden. In de Oudenaardse KWB-kompetitie liep de ploeg reeds 3x met de opperste gaai weg. Of dit nog niet genoeg was liet men zich later ook inschrij ven in de 'Frievolleykompetitie' en op vier jaar tijd won men deze organisatie tweemaal en speelde men evenveel keer vice-kampioen! Vorig seizoen bereikte KWB Falos Zingem de 1/4 finales. Een andere, zeer sterke ploeg die de 1/2 finales bereikte, is KWB Kruibeke. Op een tijdsspanne van 11 jaar werd KWB Kruibeke 7x kampioen in de Kruibeek- se rekreatiekompetitie. Ook in het plaatselijke beker- tomooi werd reeds 2x opeenvolgend de finale gewon nen. en speelt men de slotwedstrijd opnieuw op 25 april aanstaande. In het huidige tomooi van de 'Beker van de Rozenstreek' verloor men slechts 1 wedstrijd nl. tegen Egmont Zottegem (heenwedstrijd 1/8 fina les). De ploeg van Heros Deinze speelt dit seizoen opnieuw een topjaar: onlangs eindigde men 5e in de Vobog-kompetitie. speelt men op 22 april aanstaande de finale van de 'Beker Generale Bank' en is men terug reeds in de 1/2 finales van deze 'Beker van de Rozenstreek'. Een nieuwe finaleplaats is niet on denkbeeldig! Overzicht eindronde: 1/8 finales Meersvlieg Drongen - VK Affligem Pletsers Baasrode - KWB Oostakker Egmont Zottegem - KWB Kruibeke Rebels Massemen - Molen Grembergen KWB Denderbelle - Ros Beyaerd Gent KWB Zingem - Eureka Erembodegem KWB Baasrode - Heros Deinze Snuffel Grembergen - Ufo 78 Aalst 3-0/0-3 3-0/2-3 3-2/3-1 0-3/3-0 3-2/3-0 3-2/ 2-3/3-1 3-1/2-3 1/4 finales Meersvlieg Drongen - Pletsers Baasrode 3-1/0-3 2-3/3-1 0-3/3-1 2-3/1-3 Ros Beyaerd Gent - KWB Kruibeke Snuffel Grembergen - Heros Deinze KWB Falos Zingem - Molen Grembergen De lottrekking voor de 1/2 finales gaf het volgende resultaat: 1. Meersvlieg Dronben - KWB Falos Zingem 2. Heros Deinze - KWB Kruibeke De beide 1/2 finales, de troosting en de finale van deze vierde 'Beker van de Rozenstreek' worden ge speeld op zaterdag 30 april 1983 te Mariakerke-Gent. De finalewedstrijd wordt geleid door Werner Calle- bout. internationaal scheidsrechter, bijgestaan door Roland van Bogaert (KWB Schellebelle). In totaal zijn aan dit tornooi 22.000 fr. prijzen ver bonden. Inlichtingen: Baeyens Geert, Hekkergemstraat 7, 9208 Schellebelle. Tel. 091/69.10.02. Start van de 5e Beker van de Rozenstreek: 1 oktober 1983. Zaterdag en zondag te Zele: eindronde senioren Zaterdag 16 en zondag 17 april worden de Provinciale eindronden gespeeld in de Sporthal De Zeven te Zele. Voor enkele streekklubs gaat het hier niet enkel om de eer maar wordt het keiharde kompetitie met dè promotie als inzet. Zaterdag is dit het geval voor Snuffel Grembergen dat het moet waarmaken tegen Adegem en Ronse, twee klubs, die evenals Snuffel, tweede eindigden in hun respektievelijke reeksen. Voor de titel van algemeen kampioen in 2 P.-D. belooft de wedstrijd Zele-Lebbeke een hoogtepunt te worden. Hofstade strijdt voor dezelfde eer in 4 P.-D. De tegenstanders zijn daar Assenede en Aaigem, V.C. Temse B kan mits Zwijnaarde te verslaan nog promoveren naar 2e P.-D. Zondag zijn dan de heren aan de beurt. Naast de Waaslandse klubs V. Kruibeke en St.-Gillis-Waas, die strijden voor de titel van algemeen kampioen in 4 P.-H, kan Buggenhout nog de promotie afdwingen mits in de eindronde van de 2e geklasseerden Waar schoot en Melle achter zich te houden. Het programma 16 april - dames Algemeen kampioen - 4PD 10.00 U.: Assenede - Hofstade 11.30 u.: Aaigem - Assenede 13.00 u.: Hofstade - Aaigem Algemeen kampioen: 3PD 15.30 u.: Oostakker - Deinze Algemeen kampioen: 2 PD 17.00 u.: Zele-Lebbeke Bijkomende stijgers: 4PD 10.00 u.: Adegem - Grembergen 11.30 u.: Ronse - Adegem 13.00 u.: Grembergen - Ronse Bijkomende stijgers: 3 PD 15.30 u.: V.C. Temse B - Zwijnaarde (eventuele B.S.) Bijkomende stijger: 2PD 17.00. u.: Maldegem - Zulte (eventuele B.S.) Testmatch: 2 PHB 19.00 u.: Idegem - Oudenaarde 17 april - heren Algemeen kampioen: 4PH 10.00 u.: Deurle - V. Kruibeke 11.00 u.: Zotegem - Deurle 12.00 u.: V. Kruibeke - Zottegem Algemeen kampioen: 3PH 14.00 u.: St. Gillis - W. Aalter 15.00 u.: Denderwindeke - St. Gillis Waas 16.00 u.: Aalter - Denderwindeke Algemeen kampioen: 2 PH 17.00 u.: Moerbeke - Denderhoutem Bijkomende stijgers: 4PH 10.00 u.: Waarschoot - Buggenhout 11.00 u.: Melle - Waarschoot 12.00 u.: Buggenhout - Melle Bijkomende stijgers: 3PH 14.000 u.: De Klinge - Deinze 15.00 u.: Steenhuize - De Klinge 16.00 u.: Deinze - Steenhuize EVA Uitslagen Maandag 4.4.83 Strangers-Falos Keur Gilvoc-Kikkers St.-Donatius-Joso Vrijdag 8.4.83 Simiba-VGS Pletsers-Iks Simplisten-Macadam- mers Klassement 1. Simiba 2. Macadammers 3. Pletsers 4. Iks 5. VGS 6. Simplisten 7. Brandweer 1. KWR 1. St.-Donatius 2. Falos Keur 3. KWB Baasrode 4. Joso 5. Kikkers 6. Strangers 7. Gilvoc F30A2Wedstrijden Vrijdag 15.4.83 KWB-Kikkers Gilvoc-Joso Strangers-St-Donatius Falos Keur vrij Maandag 11.4.83 Brandweer-Iks Pleters-Macadammers Simiba-Simplisten VGS vrij Griet De Ridder, hier op de foto tijdens een knap) smash, zal het zaterdag met Snuffel Grembergen opnem tegen Adegem en Ronse te Zele. Door de aanwerving van de Voor de 23e maal al organizeert het stedelijk sportkomitee van de stad Aalst, met de medewerking van het Bloso, het stadsbestuur en talrijke Aalsterse sportverenigingen, een sport maand. Tydens die maand zijn er verschillende aktiviteiten voor zien die betrekking hebben op de meest uiteenlopende sporten. Kwamen reeds aan bod: golfbiljart, judo, wieler- toerisme, basket, fïetscross, wandelen, atletiek, bowling. Voor de komende dagen en weken ziet het programma er als volgt uit: Vrijdag 15 april om 19 uur het huizen. Om 15 uur is er in het federaal kampioenschap golf- sportcentrum Zandberg hand biljart in de Koszenclub, Leo boogschieten. De tweede grote De Bethunelaan Georgani- prijs sportkomitee van de stad zeerd door de Belgische Golf- Aalst op twee wippen. Op II if uttfftlfmt miimmmamn in Moerzeke wonende Ti aaj Van Severen is het verti a]s van Germain De Mol defii ejjj tief. Van Severen genoot en haar klub V.C. Temse e 0i vrije transfer en tekende e lujj verbintenis bij de dat sploeg van V.C. Juvenes le. Trui intussen 37 jaar i worden en gewezen inter tionale wil het met de Ze< kampioenen van twei .e(]a provinciale een stapje hq waarmaken. Begrijpelijk i de komst van deze routiri on bij haar vrouwelijke kol p v| ga s met het nodige ent ^g, siasme werd begroet. bel eid !ca: '.ia r i d St.-Niklaas-Stekene. Deze smash van Sint-Niklaas werd gestopt door Linda Foubert. (dw) Erik Moens definitie! Juvenes Zele De Zeelse vierde nationa an heeft Erik Moens van Vj tste Temse ten definitieve til ank! aangeworven. Deze 18-, ge spelverdeler hoopt bij Zeienaars de in hem gest i he de verwachtingen lossen. al i (I oora mv< biljart Aalst. Om 19.30 uur in maandag 18 april staat er van Kasteel Terlinden een Petan- 19 u. tot 20 u. zwemmen op het quewedstrijd tussen Den Blok programma. Dynamic Gijze en RTT. Georganizeerd door gem organizeert in het zwem- WTC Den Blok. bad van Lebbeke een brevet- Zaterdag 16 april van 13 u. tot avond. 14 u. zwemmen in het zwem- Woensdag 20 april om 18 u. en bad Olympos, Leopold II laan 19.15 uur voetbal op het ter- te Dendermonde. Afname van van SK Herdersem. Daar brevetten. Georganizeerd hebben de schiftingen plaats door Dynamic Gijzegem. Om van het derde jeugdtornooi 14 uur golfbiljart in de Kos- Op het terrein A spelen de zenclub waar de Finale van het scholieren en op het B-terrein federaal kampioenschap wordt de knapen. Georganizeerd gespeeld. Georganizeerd door door SK Herdersem. de Belgische Golfbiljart Aalst. Donderdag 21 april vanaf Van 14 u. tot 19 uur is er ook 19.30 uur in het stedelijk handbal in de sporthal Ten zwembad en georganizeerd Rozen. Zes ploegen nemen door de Kon. Zwemklub Nep- deel aan een miniementor- tunus Aalst speciale training nooi, om 17.30 uur staat er een voor kompetitiezwemmers cn vriendschappelijke wedstrijd scholieren van de stad Aalst: op het programma en spelen Swim Clynic. Op vrijdag 22 de veteranen van Dendermon de en Eendracht Vrij. Inrichting HC Eendracht Vrij Voetbal: op de terreinen Os- april om 18 u. en 19.15 uur op het terrein van SK Herdersem vervolg van de schiftingen van het derde jeugdtornooi. Zater- broek-stadion, Beukendreef dag 23 april van 13 u tot 14 u. en Zandberg een voetbaltor- in het Olympos zwembad te nooi voor Oostvlaamse jeugd huizén georganizeerd door de Dendermonde afname van brevetten. Een organizatie van Aalsterse jeugdhuizen Van 14 Dynamica Denderland Gijze- 19 u. basket in de gem. Van 13 u. tot 20 uur in de sporthal Denderdal waar het vierde basketbaltornooi voor eerste volleybal lentetornooi vrouwen plaats vindt. Georga- van VK Erembodegem voor nizeerd door BDC Aalst. vrouwen. Om 14 u. en 15.30 u. Zondag 17 april is er voetbal in de halve finale van het derde het kader van het voetbaltor- jeugdtornooi voetbal op het nooi voor Oostvlaamse jeugd- terrein van SK Herdersem sportschuur Denderdal het Nog voetbal op de terreinen Osbroek, Beukenhof en Zand berg; tornooi voor de Oost vlaamse jeugdhuizen (achtste finales). Om 14.30 uur atletiek in het sportcentrum Osbroek: regionale interclub finale meis jes voor kadetten en scholie ren. Georganizeerd door Kon. Atletiekklub Eendracht Aalst. Er is ook kaatsen om 15 uur: de Sportvrienden nemen het op tegen kaatsklub Terjoden. Zondag 24 april om 8.30 uur wordt de Ronde van de Fal- luintjes voor wielertoeristen gereden. De totale afstand be draagt 90 km over 4 ronden van 22 kilometer langsheen Baardegem. Meldert. Moor- sel. Herdersem, Wieze en Baardegem Georganizeerd door de Vliegende Spaak. Van 13 u. tot 20 u. is er het eerste lentetornooi voor mannen georganizeerd door Volleybal Club Erembodegem in de sportschuur Denderdal. Op de terreinen Osbroek. Beukenhof en Zandberg worden de acht ste finales gespeeld van het voetbaltornooi voor de Oost vlaamse jeugdhuizen. Om 15 uur wordt de start gegeven van de grote prijs «De Bergklim- mers» voor liefhebbers in de Doipstraat te Meldert. Geor ganizeerd door de Wielerklub «De Bergklimmers». Maandag 25 april van 19 u. tot 20 u zwemmen in het zwem bad van Lebbeke. Dynamica Denderland Gijzegem neemt er brevetten af. Woensdag 27 april om 18 u. en 19.15 u. voetbal. In het kader van het derde jeugdtornooi worden op het terrein van SK Herdersem de troostingswedstrijden ge speeld. Donderdag 28 april om 19 uur in het stedelijk zwem bad een interclub kompetitie waaraan 4 clubs deelnemen. Ingericht door de Kon. Zwemklub Neptunus Aalst. In de zaal Okapi worden om 19.30 uur cn 21 uur de vierde finales gespeeld van de Beker van de stad Aalst. In café Bis tro op de Grote Markt wordt om 19.45 uur de start gegeven van een open snelschaakam- pioenschap. Het wordt georga nizeerd door de Schaakklub Pion. Vrijdag 29 april om 18 u. en om 19.15 uur wedstrijden van het derde jeugdtornoi op de terreinen van SK Herder sem. Om 19 uur minivoetbal in de hovingen van het Sint-Eli- zabeth hospitaal. OCMW speelt tegen Apostelkcn. De wedstrijd wordt ingericht door Sportkring Personeel OCMW, Om 19.15 uur is er op dezelfde plaats basketbal. BBC Haal- tert speelt tegen het OCMW. Zaterdag 30 april van 9.30 u. tot 17 uur op het terrein Os broek het eerste korfbaltor- nooi van Aalst waaraan 10 ploegen deelnemen. Korf- balklub AGO organiseert. Om 10 uur is er een fietyallv geor ganizeerd door TT Kring Aalst. Van 10 u. tot 12 uur is het oefenlokaal in de Gemeen teschool te Nieuwerkerkcn een opendeurdag body-building en gewichtheffen. Van 19.30 uur een demonstra tie. Organizatie: de Verenigde Krachtmeters Aalst. Van 13 u. tot 14 u. in het zwembad Dy namic Denderland Gijzegem. Om 13.30 u en 15 uur op het terrein van SK Herdersem de finales van het derde jeugdtor nooi. Om 14.30 uur de start van de derde stratenloop «rond Fannen» ingericht door de Kravalruiters in samenwer king met WSR Meldert. Er zijn 14 reeksen. Voetbal is er om 15 uur op het FFR-terrcin waar de tweede bekerwedstrijd Mark Galle wordt gespeeld tussen de Rode Roos en De Pluim. Om 21 uur is er nog golfbiljart in de Kos zenclub. Wedstrijden voor het federaal kampioenschap. Zondag 1 mei begint men al heel vroeg (om 8 uur) met een wedstrijd hondenafrivhting. Op het terrein Achterweg 72 kan men tot 18 uur terecht voor deze demonstratie. Op het terrein in de Waterstraat te Gijzegem wordt het negende groot voetbaltornooi van Royal Sportief Gijzegem ge houden Om 10 u.. 13u., 15 u. en 17 u. worden de schiftings wedstrijden gespeeld. Om 14 uur is er het Tiende Zonaal Petanquetornooi in kasteel Ter Linden. De vierde finale van het voetbaltornooi van de Oostvlaamse jeugdhuizen wordt gespeeld op de terreinen van het Osbroekstadion. Maandag 2 mei is er van 19 u tot 20 u. zwemmen in het zwembad van Lebbeke. Afna me van de brevetten georgani zeerd door Dynamica Dender land Gijzegem Op dinsdag 3 mei om 18,30 uur heeft er in het sportcentrum Osbroek een avondmeeting plaats georgani zeerd door de Kon. Atle tiekklub Eendracht Aalst. Om 19 uur wordt er in de sporthal Ten Rozen in de Rozendreef minivoetbal gespeeld. De hal ve finales in het kader van de Beker Veteranen Mini-voetbal verbond Aalst. Om 19.30 uur en 21 uur in de zaal Okapi de halve finales van het baskettor- nooi de beker van de stad Aalst. Woensdag 4 mei van 15 u. tot 18 u. in de sporthal Denderdal te Erembodegem een propa ganda basketbalwedstrijd georganizeerd door DBC Aalst. Donderdag 5 mei wordt er vanaf 19.30 uur gebiljart. In de lokalen BC Sint-Martinus, BC Iwein en KM De Biljartvrien den hebben de finales plaats van de Blosobcker drieban den. Om 20 uur en 21 uur worden troosting en finale ge speeld van het bekertornooi mini-voetbal in de sporthal Ten Rozen. Vrijdag 6 mei is er vanaf 19.30 uur opnieuw bil jarten. Dan worden in de reeds eerder genoemde lokalen de finale gespeeld van de Bloso- beker drie banden. Zaterdag 7 mei gaat de aandacht vanaf 9 uur naar het Sint-Maartensin- stituut waar het tiende volley- baltornooi VK Olympia plaats heeft. Van 10 u. tot 19 uur is er in de sporthal Ten Rozen een zaalvoetbaltornooi. De provin ciale kampioenen nemen er aan deel. Georganiseerd door FC Beukenhof. Van 13 u. tot 14 u. worden er weer zwem- brevetten afgenomen in het Dendermondse zwembad Olympos. Op het terrein in de Waterstraat te Gijzegem wor den de halve finales gespeeld van het negende groot voetbal tornooi van Royal Sportief Gijzegem. En op de terreinen van het Osbroekstadion hebben de halve finales plaats van het tornooi van de Oostvlaamse jeugdhuizen. Om 15 uur wordt er in het lokaal BC Sint-Anna overgegaan tot de prijsuitrei king van de beker van de stad Aalst, van het stedelijk sportkomitee en Bloso verbon den aan de biljarttornooien. Om 15 uur in de gemeentelijke jongensschool de finale van het volleybaltornooi georgani zeerd door VC 't Zwanenveld en om 19 u. cn 20.30 uur de troosting en finale van de bas ketbeker van de stad Aalst in zaal Okapi. Om 20 uur is er dan in de sporthal Denderdal het derde bewegingsfestival met individuele optredens, puikturnen, vloeroefeningen, toestelwèrk, ritmisch gym en jazzgym. Georganizeerd door de turnkring van de stad Aalst. Op zondag 8 mei van 9.00 tot 18.00 uur hondenafrichting op JUDO Tijdens de militaire judokampioenschappen kwa men de bij Asahi Kwai Zele aangeslotenen er goed uit. Zowel in de klasse - 95 kg als in alle kategoriën was Mario Bauwens veruit de betere judoka en hij verzilverde dit met twee nationale titels. Naast goud voor Bauwens was er brons voor De Geest (-78 kg) en voor Fierens (-65 kg). 4 vc omoi di n »akk 1st k iet 2 In de Trofee Franky Myngheer te Hooglede behaal- ^jei de Asahi Kwai eervol tweede, na nederlagen tegen Veurne en Hooglede, die de trofee won. De Zeienaars c konden hun overwinning van vorig jaar niet verlen- 3ar gen Er werden nochtans goede prestaties geciteerd van Daniël Ott, die al zijn kampen won. De belofte- he volle Eddy Van de Cauter en nieuwkomer Luk Ver- lees donck, die in de -60 kg, niet verloor en zich als een certitude komt aanmelden. Een opgemerkt resultaat van kapitein Leo Christiaens, die onbeslist kampte tegen Belgisch kampioen Roger Alen. Op de Paastrofee te Koersel, behaalde Nico De Bt Maesschalck in -71 kg de eerste plaats in de indivi duele kampen. Sp< Er had een jeugdontmoeting plaats tussen Zele en Tielt en op de tatami kwamen er miniemen, kadetten, beloften en meisjes. Een minder goede dag voor de Zeelse jeugdjudoka's. Ze moesten zich tevreden stel len met drie overwinningen (Kris De Vos, Sandf Poppe en Wemer Steeman) tegenover 16 nederlagen en één match nul (Eric Steeman). BEN0 het terrein Lokerenveldstraat 10b, georganiseerd door de Kon. Aalsterse hondenclub Sint-Rochus. Vanaf 10 uur voetbal op het terrein van de Waterstraat te Gijzegem. De finale en troosting van het ne gende tornooi Royal Sportief Gijzegem. Om 14 u. en 16» het sportcentrum Osbt voetbaltornooi voor 0 vlaamse jeugdhuizen: de td ting en finale en tenslotte 14.30 uur balboogschietefl het lokaal van de Klauw» te Erembodegem, !l ia 15- 7-15 4 Za1 Zate de gisc seiz Tev trail die titel

De Voorpost | 1983 | | pagina 34