Aanloop met karrevracht loelpunten r t pi ncprt Stap achteruit Knap Sparta maar Dendermonde op een stap van de titel Sb At. Temse klopt Wolvertem Avanti Femina 2 mee aan de leiding Avanti Femina en H.B.C. de titel in het bereik Dendermonde: Handbalkalender t Nationale HANDBAL De Voorpost - 15.4.1983 - 35 2e Nationale Ivanti LeSbeke - Charleroi: 40-10 [tkkensluiter Charleroi was zowat de laatste tegenstander ooraleer de kompetitie voor Avanti Lebbeke in de beslis- jnde fase treedt. Inderdaad, nu volgen wedstrijden tegen [schelen. Neerpelt, Sasja en Hasselt die over de titel lallen beslissen. Enkel de verplaatsing naar Grivegnée m in feite geen problemen stellen voor de ploeg van loorzitter Moonen. harleroi bleek, zoals ver acht, eigenlijk te zwak om s valabele sparring-part- ir op te treden. Enkel tij- het wedstrijdbegin en de Karolingers even indruk wekken er een ite wedstrijd te kunnen maken. In feite lag dit it zozeer aan de bezoekers door traag de bal rond te tien de score wilden be tken maar wel aan de isploeg die tijdens het ;te kwartier een resem doelkansen naar de tsem wierp. Vooral F. ielis verkeerde in een jeluksdag hoewel hij het ts die reeds tijdens de eer minuut de score opende. 5 min. stelde Charleroi ijk en na 8' konden de kers via een flodder- il zelfs even de leiding ten (1-2). Via 3-3 ging het naar 6-4 na een kwar- maar daarna was het al iti wat de klok sloeg, minuten voor de rust het 12-4 geworden en it een 15-5 ruststand bleef tn de vraag met hoeveel ilpunten verschil Lebbe- zou winnen. Tijdens het wedstrijdgedeelte ion het Avanti-doelpun- tenfestival pas voorgoed. Vrijwel elk Lebbeeks balbe zit resulteerde in een open doelkans en het hoeft in fei te dan ook geen verbazing te wekken dat af en toe een vrijwel zeker doelpunt werd gemist. Het scorepercentage bleef niettemin vrij hoog en de bezoekende doelman bleef zich inspannen om zelfs het onmogelijke nog te stoppen. Dit ondervond o.a. Dirk Verhofstadt, die, hoe wel hij een hele tijd op inter ceptie speelde, met zijn der tien treffers niet aan het «karton» raakte dat eigen lijk van de Belgische topsco rer werd verwacht. Met nog een kwartier te spelen was de score opgelopen tot 27-7 en op dat ogenblik bleek Avanti nog twee zaken na te streven nml. 40 doelpunten scoren en er geen tien bin nen laten. Het laatste doel werd niet bereikt want 3' voor het einde kon J. Vermei- ren, ingekomen voor M. Mertens. niet vermijden dat Charleroi er via een 7-m worp 10 van maakte. Toch slaagde Avanti er nog in de veertiger te realiseren want nadat D. Verhofstadt en E. De Batselier er 39-10 hadden van gemaakt kon D. Verhof stadt 5 sekonden voor het einde vanuit vrijworp er 40- 10 van maken. Meteen had het publiek gekregen wat het had gevraagd. Avanti Lebbeke: Mertens en Vermeiren, Comelis 1, D. Verhofstadt 13. A. Maes 2. H. Maes 4. K. Verhofstadt 9. Vermoesen 2. De Batselier 5. Van Mol 1, Verguit 2, Eddy De Smedt 1 Avantireserven-Avanti 2: 19 De Avantireserven, die nochtans deel uitmaken van de Avanti-kernploeg. heb ben het bijzonder moeilijk gekregen om Avanti 2, de toekomstige kampioen in provinciale er onder te hou den. Nadat B. Van Rans- beeck en C° na 20' met 7-10 leidden, konden de doublu res gelijk maken even voor de rust (rust 13-13). De wed strijd bleef gelijkopgaand tot de 40e minuut (17-17) waarna de fysisch sterkere doublures konden uitlopen. Erg prettige wedstrijd. Scoorden: Avantireserven: F. De Ridder 5, H. De Smedt 3, De Batselier 3, Van Gucht 3, Van Onsem 7, Van Mol 3, Eddy De Smedt 1. Avanti 2: Van Ransbeeck 4. Waumans 4, P. De Smedt 5. De Feyter 2, Agneessens 2, De Mol 1Vlassenroot 1 EVA. /- t* w&K* Seraing - E.V. Aalst: 18-16 Avanti Lebbeke-Charleroi. Dirk Verhofstadt scoort één van zijn dertien goals tegen het zeer zwakke Charleroi, (wvc) mm Dirk Vergult. die zijn plaats in het Lebbeekse faniontearn nu wellicht definitief heeft veroverd, laat de Charleroikeeper geen schijn van een kans. (Avanti-Charleroi) (wvc) 2e Landelijke H.B.C. Dendermonde - Sparta Aalst: 19-16 le provinciale lendermonde heeft de in- Tl aalwedstrijd tegen Sparta S1J alst gewonnen zodat een ®J| elijkspel tegen Gent vol- ende zaterdag voldoende e om de titel te vieren. De e e misploeg kreeg het noch- ins niet gemakkelijk tegen m jehgdig Sparta Aalst aarin Frank Bomon onte- iprekelijk de mentor is. e ploegen bleken vrij ehandikapt. bij Aalst ont- ho rak de routine van Mens en JK'foch en bij Dendermonde on men geen beroep doen k°1 p verlofgangers De Pauw, uisquater en Van de Vel- Vooral de thuisploeg v leek onder deze afwezig- eid te leiden want aanval- id brandde het pitje op a bijzonder laag niveau, arta had ook al moeite om en doelpunt te scoren maar lil was dan vooral te wijten Km het 3-2-1 verdedigings- V. ysteem dat de thuisploeg ti mkleefde. Wij vragen ons n andere af waarom Spar- l wachtte tot 10' in de twee helft vooraleer met twee hots te gaan spelen! Zoals al begrepen hebt was er, (l ooral tijdens de eerste helft invallend weinig te bele- in de St.-Gillisse ithal. Nadat Batselier de e had geopend leidde »t langs F. Bomon met 2- i 13' spelen. Beide doel- annen Van Delsen bij la en Mannaert bij de luisploeg. bevestigden irn klasse en eerder moei- lam raakte Dendermonde 4 voor 4' voor de rust. F. omon zorgde er dan voor it de ploegen gelijk ston- &n na een in zijn totaliteit »akke eerste^ helft. Na de ut kon Gyssels, heel vlug iet 2 maal 2' straf bedacht de eerste helft, dan ook eestal op de wisselbank n de diskwalificatie te ver- ijden, twee maal scoren P breack-out en meteen •k de thuisploeg op weg lar de zege. Sparta bleef chter aanklampen zodat na het scorebord 9-8 aan- es. Even leek het jeugdi- Sparta dan ten onder te illen gaan. Dendermonde iselde plots meer geva derd de aanval en dit •ulteerde in 13-8 na 46'. »t Dendermondse offensief »1 echter opnieuw stil en h 15-10 naderde Aalst tot '■15 oor het einde. Trai- Dendermonde-Sparta Aalst. Van Snick kijkt gespannen toe hoe Spartakeeper Van Delsen de poging van Willy Temmerman ongedaan maakt, (wvc) At. Temse - Wolvertem 19-18 At. Temse heeft door te win nen tegen het sterke Wolver tem toch wel bewezen dat zij eigenlijk iets onder hun wer kelijke waarde gerangschikt staan. De bezoekers, welis waar zonder wisselspelers, weiden reeds vanaf het wedstrijdbegin onder druk geplaatst door een degelijk spelende thuisploeg die vlug een 3-1 voorsprong tel de. De bezoekers sloegen echter terug langs hun sterk spelende rechterflank. Langs de rechterhoek spe lend werd het 7-6, meestal uit man tegen man-situa ties, en samen met de hard werpende rechter opbouw- speler zorgde hij ervoor dat aan de rust alles te herdoen was voor de thuisploeg. Rust 10-10. Coach Dauwe schakelde toen over naar het 5-1 verdedigingssysteem en meteen werd de Brabant se aanval nu duidelijk ont regeld. Niettemin bleek Temse niet in staat echt op interceptie te spelen en toen de thuisploeg in numerieke minderheid verkeerde met een 16-14 voorsprong slaag den de bezoekers erin via hun gevaarlijkste wapen, de tegenaanval, op 16-17 te ge raken 7' voor het einde. On dertussen was Temse op nieuw weggedoken in de 6-0 verdediging en Wolvertem wou nu de beslissing af dwingen. Zij namen echter te veel risko en werden door de attente thuisploeg op balverlies betrapt waardoor het 19-17 werd en nu liet Atilla de zege niet meer ont glippen. Het was slechts tij dens de slotminuut dat Wol- Enigszins tegen de verwach tingen in is E.V. Aalst er niet in geslaagd de punten te halen te Seraing. Tegen de verwachtingen in, omdat Seraing lang niet zo sterk speelt als Kapek en Evere, de twee klubs die door Een dracht werden verslagen tij dens de laatste twee speel dagen. Trainer-coach M. Wellekens leek ons dan ook enigszins ontgoocheld. Hij noemde de prestatie van zijn ploeg niet slecht maar wees er niettemin op dat de Aalsterse ploeg op een be paald ogenblik zeer onver standig heeft gespeeld. Na dat een begin-achterstand was opgehaald tijdens een gelijkopgaande eerste helft, en het scorebord 6-6 aan wees, kwam Eendracht nog voor de rust in numerieke meerderheid. In plaats van van deze situatie gebruik te maken om op voorsprong te komen, was het Seraing dat scoorde en meteen telde Eendracht een 8-6 achter stand aan de rust. Volgens de Aalsterse coach zou Een dracht niettemin de situatie nog rechtgezet hebben in dien het Limburgse scheids- rechtersduo geen stokken in de wielen had gestoken. De scheidsrechters gaven vol gens Wellekens blijk van onkunde in vele spelontwik- kelingen en vooral tijdens het begin van de tweede helft werd Eendracht hier van het slachtoffer. De Aal- stenaars werden toen be dacht met een resem 2' straf fen waardoor zij praktisch konstant in numerieke min derheid verkeerden. Dit re sulteerde in een 11-7 achter stand tijdens het begin van de tweede helft en via 11-10 en 13-12 ging het zelfs naar 16-12, een tiental minuten voor het einde. Onder im puls van een bijzonder sterk spelende Danny Bayens bleef Eendracht niettemin in de wedstrijd zodat 7' voor het einde opnieuw alles mo gelijk werd (16-15). Maar op nieuw raakte Aalst in nume rieke minderheid. J. Stee mans zag zelfs tegen rood Seraing-EV Aalst. H. De Cock scoorde wel tegen Se raing, maar E. V. verloor toch met 18-16. (v) op na 3 twee-minuten-straf- fen voor betwistbare aan vallende fouten en nu kon Seraing definitief voor sprong nemen (18-15). De zestiende Aalsterse treffer even voor het einde kon niets meer verhelpen aan de Aalsterse nederlaag. Vol gende zondag staat de enorm belangrijke wedstrijd tegen Villers op het pro gramma en nu maar hopen dat Eendracht het ginder kan waarmaken. Met de twee thuiswedstrijden tegen Uilenspiegel en Duffel voor de boeg zou een overwin ning te Villers wellicht de definitieve stap naar het be houd kunnen betekenen. E.V. Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, R. Bayens, D. Bayens 8, M. Bayens 3, Van der Borght 2, Steemans 1. Van Malderen, Van Herre- weghe, De Cock 1, t De Doncker, Vinck. EVA. SK Grembergse-Anderlecht 2. Tom Van Haute was te gen Anderlecht duidelijk in een opportune bui. (eva) vertem opnieuw tot op een doelpuntje naderde. At. Temse: K. Bruyninckx, B. Bruyninckx 7, D. Buytaert 4. Mets 4, W. Van Buyten 4. A. Baeck, M. Baeck, Heirbaut, Lyssens, Vercauteren, M. Van Buyten. Haachtse 9 H.B.C. Dendermonde 2 17 Dendermonde 2 speelde een knappe partij te Haacht. De ploeg speelde kollektief bij zonder sterk en meer dan eens werd er aanvallend bij zonder goed gekombineerd. iets wat bij het Dender mondse faniontearn de laat ste weken nog slechts spo radisch gebeurt. De jongere spelers zoals Hoorelbeke, Claessens en vooral R. Asaert, maakten bijzonder goed gebruik van het werk van de meer ervaren spelers om regelmatig te scoren en ook goalie Van Renterghem bewees nogmaals dfat er bij H.B.C. geen probleem be staat voor de toekomst. ,Na een gelijkopgaande wed- stijdbegin (2-2 na 13') speel de Dendermonde de pannen van het dak en via 2-7 na 20' werd de rust bereikt met een 3-7 score. In het begin van de tweede helft kon Haacht even aanklampen (5-9) maar na 45' leidde Dendermonde reeds met 6-11 en tijdens het laatste wedstrijdkwartier beheersten de knap spelen de bezoekers rustig het wed- strijdgebeuren. Via 8-14 7' voor het einde, werd het nog 9-17 als einduitslag. H.B.C. Dendermonde 2: Van Renterghem en Vermeiren, Claessens 3, Horelbeke 3, R. Asaert 6, Timmerman 1, Trienpont 4, St. Asaert. S.K. Grembergse 2 19 Anderlecht 2 19 De wedstrijd tussen S.K. Grembergse 2 en Anderlecht 2, kende een bijzonder span nend verloop. Beide ploegen streden hardnekkig en hoe wel het eindresultaat geen enkele invloed had op het klassement werd voor elke bal, voor elk doelpunt, ge knokt. Het waren de bezoe kers die het eerst het initia tief namen en via 3-4 na een kwartier met 5-7 leidden. De thuisploeg sloeg dan bijzon der hard terug langs een opportune F. Segers (10-7) en met een 10-8 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Langs T. Van Haute en A. Dauwe bleef G.S.K. het kommando voeren (12-10 na 40') en 10' voor het einde leidde G.S.K. steeds met 19- 17. Tijdens het wedstrijdslot moest doelman Testard zich nochtans gewonnen geven zodat het al bij al nog een billijk gelijkspel werd. S.K. Grembergse 2: Testard, W. De Jonghe, A. Dauwe 4, Krogstrup, P. Impens 1, T. Van Haute 5, G. De Smedt, Segers 9, Ed. Impens. EVA DAMES 2* Landelijke Dendermonde-Sparta Aalst. Dendermondenaars. (wvc) ner-speler Trienpont, reeds voor de wedstrijd erg zenuwachtig, gaf de bezoe kers dan niet meer de kans de Dendermondse titel in het gedrang te brengen en met twee treffers bracht hij het Dendermondse doelpun- tentotaal dan op 19. Meteen is H.B.C. nu vrijwel zeker van de promotie, maar zoals De Bock is Van Temsche voorbij en gaat scoren voor de een Dendermonds klublei- der het uitdrukte: daarmee zijn de problemen nog lang niet opgelost. Wij zouden zeggen, geniet er nu van en denk (nog) niet aan volgend seizoen. H.B.C. Dendermon de: Mannaert en Van Ren terghem, Trienpont 4, Luc Van Cauwenberghe 5, De Bock 2, Timmerman. Gvs- Dcxza - Avanti Femina 2: 7-11 seis 2. P. De Swaef, R. Van der Veken 1, Batselier 5, Hoorelbeke. De Clerck. Sparta Aalst: W. Van Del sen, E. Van Temsche, Rot- tiers. Van Snick. S. Bomon 3, F. Bomon 11, Van der Men- ten. H. Bomon. Verhulst 2. EVA. Zaterdag 16 april Zaterdag 16 april kunnen twee streekklubs wellicht de titel behalen. Voor Avanti Femina Lebbeke, met het vrij zwakke Herstal als tegenstander, staat het vrijwel vast dat rond 19 uur de viering kan beginnen. De Lebbeekse meisjes zullen dan officieel als Bel gisch kampioen kunnen gehuldigd worden na een seizoen zonder één enkele kompetitienederlaag. Tevens wordt op dat ogenblik afscheid genomen van trainster-coach A. Thissen en begeleider F. Thissen die een groot aandeel hebben in het veroveren van de titel maar die wegens werkomstandigheden volgend Avanti Femina niet meer onder hun hoede kunnen nemen. Dezelfde avond, maar dan rond 21 uur, weet H.B.C. Dendermonde of het onmiddellijk de titel kan vieren of dat de feestelijkheden nog een week dienen uitge steld. Met V. Gent als tegenstander wordt het voor Trienpont en Co geen eenvoudige opdracht maar toch moet H.B.C. in staat worden geacht minstens een gelijkspel te behalen wat voldoende is voor de titel in 2e landelijke. EVA Avanti Femina 2 won de achterstallige wedstrijd te gen Daza en komt hierdoor samen met Buggenhout en N. Gent aan de leiding in 2e landelijke. Daza lijkt nu wel definitief uitgeschakeld voor de titel en het ziet er naar uit dat de drie Oost- vlaamse klubs recht naar een test-tornooi stevenen waar uiteindelijk over de ti tel zal beslist worden. Coach M. Van den Borre bleek uiteraard wel tevre den met de zege van haar ploeg maar toch vertelde zij ons dat het moeilijker was dan verwacht. Avanti Femi na 2 nam weliswaar een bij zonder goede start die resul teerde in een 0-5 voorsprong maar daarna kwam de thuisploeg meer en meer in de wedstrijd. Met een 4-7 ruststand waren de puntjes nog niet gewonnen voor de jeugdige Lebbeekse ploeg. Na de rust werd het inder daad nog moeilijker voor de thuisploeg die zelfs even pa- niekeng ging reageren als Daza tot 6-7 naderde. Een zeer knap spelende goalie Y. Van der Meersche, die 0.a. twee 7-m worpen stop te, kon echter het offensief van de thuisploeg halt toe roepen en aangezien ook L. Hermans zich uitstekend kweet van haar taak als lijf wacht van de gevaarlijkste Zandvlietse aanvalster, kon Avanti het wedstrijdgebeu- ren opnieuw domineren. Langs De Troetsel werd het 6-10 en meteen was de Avantizege veilig. De na kwetsuur wederoptredende Quarin verscheen een tijdje in het Avantidoel en bewees in die tijdspanne een knap pe doublure te zijn voor fa- nionkeepster Van der Meer sche. Avanti Femina 2: Y. Van der Meersche en Qua rin, Bucque, Segers 1. Els- kens, Walraevens 1, Lissens 1, A. Maes, Ch. Vermeiren, De Troetsel 6 en Hermans 2. EVA. Dames le nationale Zat. 16/4 te 17.45 u.: Avanti Femina - E. Herstal le landelijke Zon. 17/4 te 14.00 u.: Haachtse - E.V. Aalst 2e landelijke promotie Zon. 17/4 te 18.45 u.: Daza - R.B. Dendermonde Zat. 16/4 te 18.00 u.: Mechelen - Robuco Buggenhout Zon. 17/4 te 14.15 u.: Antwerp - Avanti Femina 2 Lager Zon. 17/4 te 14.30 u.: Uilenspiegel - Olympia Aalst Heren le nationale Zat. 15/4 te 20.30 u.: Avanti Lebbeke - Mechelen 2e nationale Zon. 17/4 te 20.00 u.: Villers - E.V. Aalst le landelijke Zon. 17/4 te 15.45 u.: Antwerp - Rosis Aalst Zat. 16/4 te 20.00 u.: Maasmechelen - Robuco Buggen hout Zon. 17/4 te 14.45 u.: Beerse - Ajax Lebbeke 2e landelijke Zon. 17/4 te 17.15 u.: Jochewoa Aalst - Sasja 3 Zat. 16/4 te 20.15 u.: Dendermonde - H.B.C. Gent Zon. 17/4 te 18.00 u.: Menen - Sparta Aalst Zat. 16/4 te 18.15 u.: S.K. Grembergen - Denderbelle le provinciale - promovering Zat. 16/4 te 18.00 u.: Lokeren - Wolvertem Zon. 17/4 te 15.45 ir.: Leuven - Avanti 2 Lager Zat. 16/4 te 19.00 u.: H.B.C. Dendermonde 2 - Ander lecht 2 Zat. 16/4 te 19.45 u.: S.K. Grembergse 2 - Haachtse 2 Zon. 17/4 te 19.30 u.: Waasmunster - Gr. Bijgaarden 2 EVA

De Voorpost | 1983 | | pagina 35