everse lauwerkransen blijven in eigen rovincie ,N.K.-Liga Vlaanderen ewestelijke bevordering Aalst-Dendermonde Van Gaeveren in goede konditie adminton De meester-B zorgt opnieuw voor verrassing Te sterke tegenstander KAATSEN Herdersem won vlot van SK Welleweg, na het verlies van vorige week tegen 6ARAGE isflltk: 1 miei '.'mict'-i 6«!ü« lüWSSBfï mhtfi ging naar 1U-1. Op dit kritie ke moment is het tij ge keerd. Winnen zat er niet meer in, maar de bezoekers brachten de stunt op, om op de valreep nog via 13-3, 14-5 en 15-7 een punt letterlijk uit het vuur te slepen. Bij Neyt, waar Steeman André de be zieler was en invaller A. De Wilde iedereen verraste in de goede zin, kon men mer ken dat sommige spelers nog wat kompetitie missen om op hun werkelijke waar de te spelen. Uitblinkers vermelden bij de bezoekers zou hier niet passen na zulkdanige heropstanding. Elk had hier zijn aandeel in de toch wel verrassende ein duitslag. 't Hoekske 3 - Inex - A. Van de Vijver 15. De thuisploeg, die een basisspeler (G. Car- noy) moest missen, heeft zich eens te meer prachtig teweer gesteld tegen de meer ervaringrijke bezoe kers. In de eerste helft verlo ren ze drie spelen aan 40-40. Zodoende werd het bij de rust een 1-8 stand en dit ondanks een stilaan op dreef komende I. De Loose. In de tweede helft liep Inex - Van de Vijver uit tot 1-10 maar 't Hoekske vocht moe dig terug en kwam tot 3-10. Tenslotte moest de thuis ploeg toch berusten in het meesterschap. Van de be zoekende ploeg die door de ze uitslag meteen leider werd in de kompetitie. Zeker nog het vermelden waard was de bijzonder sportieve houding van beide ploegen. Bij Inex keerden Herwege en Colman samen een vijftien tal ballen. rechtstreeks over. Verhaegen - De Meester A - Coppieters 15-5. In deze ui terst sportief betwiste wed strijd, die dan bovendien nog op een meer dan be hoorlijk spelpeil verliep, hielden de bezoekers gelijke tred tot 2-2. Toen begon de thuisploeg haar wil op te dringen. Verscheidene bal len werden zowel overgele verd als overgekeerd. In al dit geweld was er een uit stekende R. Van de Cauter bij Coppieters, die volwaar dig repliek bood. Na de rust (8-3) werd het. ondanks het kranig verweer 11-3. Op nieuw was er een kentering merkbaar, onder impuls van een puik kerende R. Van de Cauter. Meer dan een 11-5 score liet de terug van zich afbijtende thuisploeg niet meer toe. Hopelijk komen er nog meer van zulke wed strijden dit seizoen. Dit laat ste was dan de verzuchting van de in zijn maiden- match, uitstekend leidende ref. A. Van Lare. Rangschikking: 1. Inex - A. Van de Vijver 1-3; 2. Verhae gen - De Meester A. 1-3, 3. Neyt 1-2, 4. Verhaegen - De Meester B 1-1, 5. Coppieters 1-0, 6. 't Hoekske 1-0, 7. Ge- meentepersoneel 0-0, Rub- bens 0-0 en Van de Moortel 0-0. Wedstrijden van 16 april 1983. Coppieters - Inex - A. Van de Vijver (De Beule Eddu) Gemeentepersoneel - Ver- haezgen - De Meester A (De Paepe) Verhaegen - De Meester B - 't Hoekske (Christiaens Lucien) Van de Moortel - Neyt (Wou ters Theo). (ALZ) KORFBAL De Voorpost - !c.Ai983 - o? Neyt - De Meester B 15-7: In de eerste helft van deze wedstrijd domineerde de thuisploeg zijn tegenstrever naar believen. Ze maakte dankbaar gebruik van het bijwijlen onbegrijpelijk slecht leveren van de bezoe kers. Na de rust (8-1) een meer gemotiveerd Verhae- gen-De Meester B maar het !t de organisatie van een badmintontomooi sterk de Duwen aantast van de werkgroepen en vooral de verant- scrdelijken zelf, bewees de sekretaris van Beveren toen hem zondagavond rond 20 uur thuis belde om de jy Klagen te vernemen: «Mag ik nu eerst eten?» was zijn p jische reaktie. :ec moeiend maar dan op Nauw van Stekene tegen Ro- gh s triomfale manier zal dit I tooi van afgelopen wee- nd zeker zijn geweest voor Flying Shuttles uit Loch- de late namiddag moesten nu Dierickx van Amateurs. Van der Sijpt en Van Nauw wonnen zodat ze jrm Niet minder dan twee an erwinningen van de vijf G sciplines in de C 2-reeks 3ri igen naar de Gentse klub. 'red jenaardig deze late over- kei tningen omdat de Flying tfelfuttles dit seizoen op geen lekaar de titel betwisten. Uiteindelijk won de Antwer penaar het van een toch prachtig spelende Dario Van Nauw. Het dames enkel werd zowel in halve finale als in finale kei tornooi opvielen en een Antwerps onderonsje. enige lichtpunt hun Diane Vets van Olve Ede eede plaats in kompetitie gem won van klubgenote In- nnen aanstippen. Boven- grid Van Heybeeck. Een an- in zat de klub van sekre- dere Vets bleek de sterkste '*ys Martens bij het begin in het dubbel heren met partner en klubgenoot Van de Casteelde. In halve fina le hadden ze gewonnen van Reyniers van Gentse en Den Martens bij het begin dit seizoen blijkbaar een reuzegroot pro- m0 lem, de overgang van u)" Intig spelers naar 't Veer- BECO pakte. Dan de negen tienjarige Annick De Wilde van de Flying Shuttles die klubgenote Karine Wuytens versloeg. Opgelet trouwens in de toekomst voor deze zestienjarige met ambitiel Ook het dames dubbel won nen we, met An en Els Bri- sau van Gentse die de kom- binatie De Mintons-Smach met Van Houtekue-Gijseling lieten in de kou staan en tot slot de tweede spektakulai- re overwinning van de klub van sekretaris Martens in het dubbel gemengd met Jo- han Florin en diezelfde An nick De Wilde, die het haal den van Freddy en Petra Van Nauw uit Stekene. Enkel het heren dubbel kon Antwerpen ons in deze reeks ontnemen. Maar toch was het niet gemakkelijk. Het geliefde duo De Prijcker- Staes van Temse weerde zich dapper. De temperatuur in de sporthal ging ziender ogen de hoogte in evenals de zenuwen van de aanwe zige supporters, maar toch verloor ze in twee sets van Rombauts-Schrauwen, bei den van Smash. De triomf was dus duidelijk groot voor onze provincie dit weekend. Is dit de blikseminslag waarop we reeds zo lang wachten om ons spelniveau enkele trapjes hoger te brengen? Alleszins was die triomf het grootst voor de Flying Shutt les. Hun gok had eindelijk vruchten afgeworpen. Toen ik klubsekretaris de heer Martens naar zijn toe- komstperspektief vroeg, antwoordde hij overtuigend: «We gaan die BLOSO-trai- ner voor volgend seizoen vast aanwerven». (L.C.) 'Wat was er nu eigenlijk Daele van Poona-Mortsel 7 beurd te Lochristi Brom die plotse overwin nen? overgangen zegt sekre- Het dames dubbel werd ook een overwinning van Diane Vets met partner Van Hey beeck die ze eerder in het is R. Martens waren door enkel had verslagen. Beiden '4 Flying Shuttles gewenst dat het klubbestuur de 3ni ppere beslissing nam hun ib een kompetitieve vorm geven en daardoor de re latieve spelers naar 't srle muteerden, samen met de spelers en B-trainer van BLOSO J™ rd een trainingsprogram- uitgewerkt dat op kondi en slagenoefeningen is baseerd. De trainer werd proef aangenomen! I tornooi van Beveren nu. wonnen van de zussen Inge en Christel Van Eetvelde van de Mintons. Was de fi naleplaats van de St.-Nikla- se zussen de gunstige punch? Blijkbaar wel. De halve finale van het ge mengd dubbel was een prachtige wedstrijd tussen Guy Van Hoorde en partner Patricia Van Havere die het moesten opnemen tegen Da rio Van Nauw en Inge Van Eetvelde. De kombinatie Stekene-De Mintons bleek C 1-reeks gingen bijna het sterkste of beschikte nog a,"l prijzen naar Antwerpse over de meeste w Ie, <1» iel irs op één na. Het heren De C 2-reeks werd bijna een I plaatste in halve fina- integraal Oost-Vlaamse |Van der Sijpt van BECO sterrenslag. Eerst met Di- [enfeen Frank Van Bouwel dier Stas van Latem die Ant- ïbjl Amateurs en Dario Van werpenaar Marc Hamse van Wielrennen. Liefhebber Willy De Backer was in Serskamp aan zijn eerste seizoenzege toe. Hi] won in de spurt van Ronny Mettepenningen en Ronny Westelinck. (jj) Hoke Erembodegem - Merchtem 15-7 Zeelse kaatskompetitie Appels - Bornem 7-8 Zondag kreeg Appels leider Bornem op bezoek en met een was men van een span nende partij korfbal verze kerd. Appels, groot in grote wedstrijden, bleef ook nu niet achterwege en heeft de leidersploeg bibbergeld doen betalen. Bornem had de grote verdienste over meer talent te beschikken bij de heren waar enkele jongens wel iets boven de anderen uitstaken en vooral Lissens de oud-ereklasser liet zien nog steeds een gro te speler te zijn alhoewel, wanneer hij in het nauw ge dreven werd, hij er niet voor terugdeinsde om een fout te maken, al was het soms ook op een dame. In korfbal een grote fout, maar ref Leenaert zag veel door de vingers, zodat Bornem er nog goed vanaf kwam. Ann Schud- dinck, werkelijk onhoud baar voor haar dame, werd. wanneer ze zuiver door was, de pas afgesneden door Lis sens, een geroutineerde rat. Een derde fout was voor de ref wel te veel en toen kreeg Appels wel strafworp. Waarom waren er drie de zelfde fouten na elkaar no dig om de ref ertoe te bewe gen de zwaarste sanktie toe te passen? Dat is de vraag die men zich in de Appelse rangen wel stelde. Met een ref die volgens de regels floot kon Appels nooit ver liezen. Bornem, dat een blitzstart kende, stond wel dra op 0-3 en dat schudde Appels wel enigszins wak ker. Wie het eerst de weg naar de korf vond was na tuurlijk Ann Schuddinck. Mark Moonen, ook steeds bij de zaak. milderde tot 2-3. Wie ook een opgemerkte wedstrijd speelde was Anet- te Verstraeten en haar in spanningen werden be loond met een korf waardoor de stand in evenwicht stond: 3-3. Wim De Wilde bracht Appels zelfs op voorsprong met een mooi afstandsschot: 4-3. Maar nog net voor rust kon Bomem de bordjes weer in evenwicht hangen. Op een 4-5 stand mocht Ann Schuddinck een strafworp nemen en deze miste zij, maar voor Appels was dat maar uitgesteld en nu was het Giselle Van Hoorde die met een mooi schot voor de gelijke stand zorgde. Bor nem liep dan weer uit en Wim De Wilde milderde weer tot 6-7; na een 6-8 stand was het Dirk Duym die voor de eindcijfers zorgde. 7-8. Echt spijtig dat Ann Schud dinck in de allerlaatste se conde een inloper miste want dat zou meer dan ver diend geweest zijn. Alles bij elkaar werd het de wedstrijd van de dames. En we overdrijven niet dat indien ze meer in het spel werden betrokken de zege niet kon uitblijven. Waarom gingen de Appelse grote jongens voor de dames niet onder de korf spelen? Maar dat neemt toch niet weg dat het volledige Appelse team mag gefeliciteerd worden met hun verrichting tegen de kandidaat-kampioenen, die na de wedstrijd door de sportieve thuisploeg in de bloemetjes werden gezet. Ze waren het eens dat Appels de ploeg was die hen de meeste tegenstand be zorgde. André Trouw - Atlantis Lebbeke 16-1 Voor Atlantis Lebbeke zat er niet veel meer op dan hard nekkig verdedigen in de wedstrijd tegen Trouw. De Antwerpse ploeg heeft dan ook geen grote moeilijkhe den ondervonden en Lebbe ke werd netjes op afstand gespeeld. De uitslag zal wel niemand doen wakker lig gen want daarvoor staat Trouw te goed aangeschre ven. Deze ploeg wandelt in haar reeks van de ene zege naar de andere. Atlantis heeft dit seizoen reeds meer dere goede resultaten laten optekenen om nu voor deze wedstrijd het hoofd te laten hangen. Rudy Van den Broeck heeft zijn ploeg reeds naar een zekere hoogte we ten te tillen in de bevorde ringsklasse en nu is het in de eerste plaats erom te doen eervol te eindigen in deze kompetitie en dat kan. Lebbeke dat enkele waarde volle jongeren lopen heeft kan dan ook met een gerust gemoed naar de toekomst blikken en van zodra de jeugd vaste voet heeft in het eerste twaalftal zullen suk- sessen niet uitblijven. Appelse reserven met het kleinste verschil Knappe wedstrijd van de re serven van Appels die met het kleinste verschil de wed strijd zijn uitgestapt en dat tegen de reserven van Bor nem die toch hoog staan aangeschreven. Tegen een uitstekende Tonia Michiels, Annick Vinck en Rudy Van den Steen hadden de bezoe kers het zeker niet gemakke lijk. Rudy Hooft was ook een van dé spelers die aan het kanon stonden. Maar dit was niet voldoende want Bornem kon met een 4-5 stand de terugreis aan vatten. André tilagen van 10.4.1983 basrode V.A. - Steven 15-5 lijoden - Welleweg 15-6 - Merchtem 15-7 (inderbelle - Kastel 15-14 urs - Nieuwerkerken 15-9 rdersem - Opstal 15-7 tslag van 9.4.1983 iderbelle - Terjoden 9-15 dender voor 17.4.1983 xirsel Steven - Puurs nsrode - Herdersem euwerkerken - Dender de irehtem - Terjoden elleweg - Zele Lois stel - Opstal N.K.-liga Vlaanderen igere I II ussegem - Zele Durmen 5-15 -Amands - Opwijk 15-9 iksken - Heuvel 10-15 ieze - St.-Anna 3-15 instones - Baardegem 15-10 el-Duvel 15-13 idorp - Gijzegem 12-15 dender voor 17.4.1983 ■Amands - Opdorp [f'brlcsken - Duvel n - Baardegem - Brussegem uvel - Flinstones n >wijk - Hamme St.-Anna jzegem - Gijzegem - Niel nsfHtrijd van 9.4.83 0,1 inderbelle - Terjoden 9-15 »t-3 stopgezette wedstrijd xd m vorige paasmaandag). ia erd zaterdag bij betere imstandigheden ver- gespeeld, wedstrijd ging gelijk op 3-7 aan de rust. Daarna :eil»rd het jonge Denderbelle, der zware druk geplaatst, ib XV haalde amper 1 spel rust. Bij Terjoden (dat ter bij de mogelijke titel- ndidaten mag gerekend aden!). Was Eric De Wolf de beste man. Denderbelle - Kastel 15-14 Freddy Marissen in één su blieme dag? Zondag was leider Kastel te gast op het gemeentelijk sportplein. Denderbelle nog steeds zonder de gekwetste Tilly, bood een flinke weer stand tegen de leider. Het spel verliep gelijkopgaand. Maar bij een 3-3 en 40-40 als tussenstand, gaf de scheids rechter een verkeerdelijke beslissing, en zo werd het 3- 4. Club XV duidelijk aange slagen door deze blunder, werd dan verder op achter stand geplaatst door een sterk spelend Kastel. Zodat het uiteindelijk 5-8 bij rust was. Na de hervatting werd het 5- 9, maar dan onderging men bij Club XV een ploegwijzi- ging. Dat dit resultaat ople verde, zien wij aan de tus senstanden. Van 5-9 ging Denderbelle in één ruk door naar 13-9. Kastel kwam on der impuls van Vernimmen nog terug tot 13-13. Dender belle nam terug voorsprong, maar uiteindelijk werd het 14-14. In het laatste spel was het zelfs 0-40, maar na het routine werk van Freddy Marissen en Peter De Smedt. Werd het uiteinde lijk een 15-14 winst voor de poulains van coach Louis De Bruyn. Reeks B Mieregem - Kevers 4-15 Smisken - Sportvr. 15-14 Super 7 - Moleken 15-7 Erpse Sport - Bleuken Boys 15-6 Kalender voor 17 april 1983 Ons Vermaak - Erpse Sport Smisken - Moleken Kevers - Super 7 Bleuken Boys - Sport vrienden Mieregem vrij A.T. Baasrode V.A. - Moorsel Steven 15-5 Aanvankelijk waren beide ploegen erg aan elkaar ge waagd. Na de rust, stond ei echter geen maat meer op de mannen van den Broek kant. V.A. speelde veel be ter tussen de lijnen, zowel bij de opslag als terugslag, niettegenstaande felle zijwind. De ganse ploeg verdient een eervolle vermelding: Claes, Cassiman, Willaerts, Hen- drinckx, V. Den Abbeele en res. De Clerck Rudy. Tussenstanden: 1-1; 3-2; 6-4; 8-5; 15-5. Na de rust haalde V.A. 7 spellen achter elkaar, zodat de V* helft op een goed hal fuur was afgelopen. (A.T.) Verbond van Lebbeke Uitslagen van 10.4.1983 Reeks A Dorpsvr. - Onder Ons 15-13 Oudegem - Bal Op 15-8 Berlare - Lindeken 7-15 Appels - Boereschuur 15-12 Moderna - Moerstraat 11-15 Kaatsverbond Hamme Kalender voor 16 april 1983 Toyota - Van Malderen KWB - Tijl Rodania - Vissershof Lamot - Van Gaeveren Ons Vermaak - Broekkant. Het is algemeen geweten dat Rodania naar de Kille trekt met een hart zo groot als een boon. Deze keer scheen Van Gaeveren het echter niet te zullen waar maken. In de eerste helft werd het werkelijk belache lijk gemaakt. De 3-6 rust stand beloofde immers niet veel goeds. Waarschijnlijk heeft Van Gaeveren tijdens de rust pepmiddelen gé- slikt, want het was niet meer te houden. Via 3-7 ging Van Gaeveren op zoek naar Rodania en het werd zowaar 7-7. Weliswaar moest de laatste vijftien vaak uitsluit sel geven, maar dat gebeur de meestal in het voordeel van de thuisploeg. Het werd nog 8-8, 9-9 en 10-10. Tijdens de laatste twee spelen werd het telkens 40-40, maar steeds kon Van Gaeveren krediteren. Ons Vermaak-Rodania 8-12 In de eerste helft kon de lokale formatie met De Brou wer, Verhoeven, Van Hemel- rijck en de beide Heirweghs min of meer gelijke tred hou den: 4-6. Na de verfrissing begonnen de bezoekers het beter te doen. Ze konden Ons Vermaak in bedwang houden en naar een 8-12 ze ge gaan. Broekkant-'ioyota Le Patri monie 7-12 Het leek wel of de thuis ploeg voor een stunt zou zor- geh. Zonder aarzelen haal de ze een 3-0 voorsprong. De bezoekers konden echter het hoofd koel houden en de jon gens van Broekkant werden overrompeld Aan de rust werd het al 3-6. Vlak na de rust werd het opnieuw span nend. De thuisploeg nader de nog tot 6-8, maar toen schoten de bezoekers uit hun krammen en behaalden een vlotte overwinning. Vissershof-KWB Griva Wel kom 12-2 De bezoekers hadden bij Vissershof niets in de pap te brokkelen. Everaert en zijn vrienden kwamen er niet aan te pas. Wel waren er enkele goede pogingen, maar zeker niet fors genoeg om Vissershof aan het wan kelen te brengen. Het werd *6-0 aan de rust. Hoewel de bezoekers dan enkele nieu we spelers inbrachten, bleef de thuisploeg domineren met het bekende resultaat. Ons Vermaak-Lamotboys 11-12 Het werd een zeer spannend duel waarin de uitslag lang onzeker bleef. Na een 3-1 voorsprong kwam Lamot- boys terug tot 3-3. Het werd 5-5 en Lamotboys ging de rust in met 5-6. Na de pauze kregen we hetzelfde spel- beeld: 7-7. Toen het 7-9 en 8- 10 werd dacht iedereen dat de bezoekers al gewonnen waren, maar Ons Vermaak liet niet begaan en kwam opzetten tot 11-10. Nadat het 11-11 geworden was gunden de gasten Ons Vermaak geen kans meer. Klassement 1. Toyota-Le Patrimoine 2 24 2. Van Gaeveren 2 24 3. Rodania 2 22 4. Broekkant 2 21 5. 't Vissershof 2 20 6. Ons Vermaak 2 19 7. Lamotboys 2 15 8. Van Malderen-Skoda Bals 1 12 9. KWB-Criva-Welkom 2 8 10. Tijl 1 0 Wedstrijden voor deze week zaterdag Toyota/Le Patrimoine-Van Malderen/Skoda Bals KWB/Criva/Welkom-Tijl Rodania-'t Vissershof Lamot-Van Gaeveren Ons Vermaak-Broekkant Kaatsen te Hamme. «Ons Vermaak» uit Sint-Anna verloor met 12-5 tegen Toyota-Le Patrimoine. (vh) Merchtem nam al dadelijk een 0-2 voorsprong, maar de jongens van HOKE zetten de zaken gauw recht (2-2) en liepen bij de rust uit tot 8-4. Meröhtem begon dan op nieuw veelbelovend en kwam terug tot 8-7, maar dan begon de thuisploeg prachtig te leveren en te ke ren en Merchtem kwam er niet meer bij te pas. Bij de Erembodegemse ploeg speelde iedereen een puike wedstrijd. De uitgesteld match Hoke - Steven wordt gespeeld op zaterdag 16 april a.s. om 15 uur. C.T. jjatsen te Hamme. Toyota-Le Patrimoine uit Kastel won met 12-5 tegen «Ons \rmaak» en staat nu ongeslagen aan de leiding, (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37