l Shotokan karateklub Stekene haalde twee derde plaatsen in Nationaal Kampioenschap Uitstekende prestaties van AVLO Lokeren op Wellington- Van Uytfanghe wint drieduizend meter te Sint-Niklaas aflossing te Oostende BAC-A ging door de knieën Geslaagd jeugd krachtbaltornool te Sint-Amands René De Man: voor twee seizoenen bij Appels TAFELTENNIS HOE KAN IK HIEfV WEER LEVEN V IN KRIJGEN? K itig begin (2-2 Ir Dynamicajong Het werd 5-3. M in de vorige me ploeg met vi ich niet doorzetl op verplaats men met Pan e start stond 38 - 15.4.1983 - De Voorpost KARATE Enkele tijd geleden hadden in Ganshoren de Belgische kampioenschappen karate plaats zowel per ploeg als individueel. Naast ploegen uit zowat geheel het land, was het Waasland vertegenwoordigd door de karateka's uit Lokeren en Stekene. Vooral Stekene toonde zich in de individuele wedstrijden! En erg verwonderlijk feit is dit niet, want... de Stekense Shotokan Karateklub is éen van de betere van het land met enkele uitzonderlijke figurenl Teamwedstrijden uiteindelijke finale was een In het nationale kampioen- kolfje naar de hand van de schap per ploeg drongen de karateka s uit Keerbergen teams van Stekene en Loke- met 0011 3-2 score. Via de ren door tot de kwartfinales, herkansingen legden Shoto- Shotokan Stekene kwam j™1 ®'fene en V°rï4Sc|1,0- daar uit in poule W met KC f"lag °p Sed«>ldo Wallonië, KC Pays Noir en plaatS' Sei Pai Charleroi als tegen- Individuele kampen strevers terwijl KC Lokeren Voor de individuele titels in poule B had af te rekenen kwamen de Stekenaars Guy met Voris Schoten, KC Gent Ivens en Ivo Van de Velde en KC Reeberg. Het waren uit in de middenge- werkelijk zowat de 8 sterkste wichtsklasse, terwijl Ro- ploegen die ons land rijk is main Verdunnen en Martin en de uitslag viel dan ook De Block de Waaslandse niet te voorspellen. Het kleuren verdedigden bij de werd in ieder geval een lichtgewichten. De 16-jarige spannende strijd met «ge- Van de Velde moest als eer- vechten» op hoog niveau, ste op de tatami en hij lever met in poule A Sei Pai uit de een puike kamp. In de Charleroi als winnaar en verlenging moest hij even- RC Reeberg in poule B. De wel z'n meer ervaren tegen strever laten voorgaan. Guy Ivens had een beetje pech bij de loting: z'n tegenstre ver in de eerste ronde was niemand minder dan de - voudige nationale kam pioen in deze kategorie. na melijk Jos Van der Vorst! Ivens bleek nochtans niet geïntimideerd en zette de ti telverdediger onmiddellijk op achterstand. Hij behield de voorsprong tot 30 sekon- den van 't einde van deze spannende partij, tot het moment dat Van der Vorst gelijk maakte en daarna met een waza-ari voor sprong nam en de partij won. Vermits Van der Vorst uiteindelijk rechtstreeks fi nalist werd, werd Guy Ivens terug opgevist in de herkan sing. Hier toonde deze Ste kense belofte zich onge naakbaar en werd verdiend derde. Voor Ivens die on der meer won van Lokeraar Van Hal is dit meteen een bevestiging van zijn selektie voor de Europese kampioen schappen tijdens de voor bije maand februari én met een de bekroning van een bijzonder geslaagd seizoen. Bij de lichtgewichten haalde zowel Verdurmen (na over winning tegen Cools van Lo keren) als De Block moeite loos de tweede ronde. In die tweede ronde konden ze zich evenwel niet doorzetten te gen respektievelijk Collard en Vandenberghe. Deze laatste twee kwamen wel in halve finale doch moesten daar de duimen leggen, zo dat de beide Stekenaars ook de herkansingen konden vergeten. De podiumplaats van klub- genoot Ivens maakte echter alles goed, zodat de Shoto kan Karateklub Stekene met twee derde plaatsen op deze nationale kampioenschap pen kan terugblikken op een uitstekend resultaat! Uitslagen: Per ploeg: 1. KC Reeberg A 2. Sei Pai Charleroi 3. Shotokan Stekene en Voris Schoten Individueel: lichtgewicht: 1. Richard Kozackiewicz (KC Wallonië) 2. Marc Van Reybroeck (KC Ganshoren) 3. Mare Stevens (Ippon Anderlecht) Middengewicht: 1. Angelo Spataro (Sei Pai Charleroi) 2. Jos Van der Vorst (KC Reeberg) 3. Guy Ivens (Shotokan Stekene) Zwaargewicht: 1. Patrick Pieters (KC Reeberg) 2. Franco Belli (Sei Pai Charleroi) 3. Guy Smeyers (Voris Schoten). ATLETIEK Atletiek te Aalst Erik De Saedeleer aan de winst op de 5000 m De eerste wedstrijden zijn gelopen in het nieuwe piste seizoen en voor de Dender- lander Van Uytvanghe werd het meteen een zege op de 3.000 m die hij won in 9.21.2. De zege op de 800 ging naar Massart (AC Waasland) ter wijl Van Wambeke (Volhar ding Beveren) met een tijd van 11.2 voor winst zorgde op de 100 m. In de kampnummers kwa men de atleten uit het Voor- postgebied weer sterk naar voren met De Decker (AC Waasland) die de kogel 15.42 m. ver stootte. Van Landeghem wipte het verst in het verspringen waar hij 5.05 m haalde. Smet van Volharding Beveren sprong 1.90 hoog, terwijl Rossaert van AC Waasland de speer 47.30 ver prikte. 47.30 was voldoende voor De Decker om de zege op zak te steken in het schijfwerpen. Dames-verspringen Bij de dames stond er ver springen op de affiche en daar was het Kris Stout van Volharding Beveren die eer ste werd met een jump van 5,20 m. Ook te Aalst in het Os- broeckstadion draaide men rond de piste en Erik De Saedeleer wist er de zege over de 5.000 m op zijn naam te schrijven. De atleet van zwart-wit liep de 5 km in een tijd van 15.13.9 warmee Erik het seizoen inzette met een zege. AC Aalst kwam nog een paar maal in de kijker. Op de 200 m tikte Van Londerze- le het eerst aan in een tijd van 24.0 en over de pisteron de liet Jos Jacobs een tijd neerpennen van 51.6. In de kampnummers kregen we vooreerst Schelfhout met 43.84 m in het schijfwerpen wat hem de zege opleverde in dit nummer. Lieven Roe- landt sprong 3.40 m. hoog met de polstok en hiermede toonde de Aalsterse atleet zich de beste. De 110 meter horden was iets naar de hand van Antoon Van Gucht (AC Lebbeke) die met een tijd van 17.1 aan de'winnen de hand bleef. Bij de dames was het Van Boxstael (AC Aalst) die met een tijd van 17.6 de beste bleek over de 100 m horden. Greta Van Doorselaer (AC Lebbeke) deed het op de 400 m en dat met.een krono van 61.3, wat een goede start betekende voor Greta, die na het cros- seizoen, dat zij als een aan loop aanzag van de piste- aktiviteiten, nu op de piste ronde voor een beste tijd kan zorgen. De komende wedstrijden zullen het ons tonen. Veldeman (Lebbeke) was eerste met de kogel met een worp van 8.88 m. André een uitgestelde wedstrijd te gen Grembergse-A een 5-5 score kunnen halen, zodat een kostbaar punt binnen is. Troelant-A vecht immers om in eerste te blijven en elk punt is van goudwaarde. Het kon bij Grembergse een 0-2 voorsprong behalen, maar moest deze stilaan te rug afstaan. Het duurde zelfs tot de laatste match voor de draw vaststond. Van Belleghem zorgde voor dit oververdiend puntje door Jan Vermeir te kloppen. Troelant-B heeft het thuis nipt gehaald tegen KWB-C met 6-4. Het bleek van in het begin duidelijk dat KWB het moeilijk zou hebben. De stand bleef lang gelijk maar in de allerlaatse wedstrijd zou de beslissing vallen. hebben, ook al was het dub bel zeer spannend geweest met 21-23 in de «belle». Ma deion bleef uiteindelijk win naar met 4-6. Ook Triumf-B heeft het met de kleinste cijfers gehaald tegen Pardaf-C. Gans de wedstrijd bleef de weeg schaal in evenwicht: 4-4. In de laatste twee matchen viel de beslissing in het voordeel van de thuisploeg. De beste prestatie kwam on getwijfeld van Willockx die al zijn wedstrijden in winst kon ombuigen. Patro-F heeft bij BAC-D de zege afgesnoept met 4-6. Bij de verliezers bood vooral Leon Verspecht veel weer stand. KWB-D heeft in eigen huis een draw kunnen halen te- staan aan KWB-B. Na men de op dreef, net zoals in de kon de sprong KWB won de laatste matchen. Kristof Saman zeker aan de basis gelijkspel. KWB-D had geen E. Van bij de op winst en kon die opdrijven tot 1-9. Ons Huis-A had ook problemen met het kende Pardaf-D. Van genhove en Co wonnen met 9-1. VOETBAL KRACHTBAL 4' Provinciale Reeds voor de zevende maal nam AVLO (in 1982 als sport- klub van het jaar verkozen te Lokeren) deel aan de Wellingtonaflossing te Oostende, en dit met drie ploegen bij de heren en twee bij de dames. Bij de dames-senioren, waar voor de derde maal een ploeg in lijn werd gebracht, werd een fraaie plaats gelopen: 29* op 42 ploegen, liefst 8 plaatsen dichter dan vorig jaar. De kadetten-dames die voor de eerste maal deelnamen, presteerden iets minder goed. Gebrek aan aflossingservaring zal hen wellicht enkele plaatsen gekost hebben. Hun eindresultaat: 20* op 22 ploegen. Een puik resultaat behaalde AVLO bij de kategorie he ren-juniors en -seniors na tionaal, waar liefst met twee ploegen van 12 man werd gestart. Nadat vorig jaar de eerste ploeg een 3' plaats in de wacht sleepte, werd dit jaar stilletjes ge hoopt op een overwinning. Helaas, door een slechte af lossing en een valpartij van Raf Vervaet werden enkele tientallen meters en wel licht de eerste plaats weg gegeven. Een eervolle twee de plaats na ZOVA, maar voor AC Lierse, Duffel AC en AV Roeselare, mag terecht als een flink resultaat be schouwd worden. De twee de ploeg werd 25' op 29 ploe gen. De kadetten-jongens presteerdén iets minder sterk dan vorig jaar en be haalden de 13° plaats op 17 ploegen. Nabeschouwingen Belgische- en Oostvlaamse veldloopkampioenschappen Tijdens de Belgische kam pioenschappen veldlopen voor mannen te Hechtel be haalden Dirk en Raf Vervaet respektievelijk de 38° en 43° plaats bij de seniors. Dirk kon na een fantastische start, waardoor hij mee aan de leiding liep (samen met Schots, Lismont, De Beek...) het moordend tempo na 2 km niet meer volgen en viel daarna enigszins terug. Raf was duidelijk minder in kon- ditie en probeerde door tem polopen de schade enigs zins te beperken. In de voor afgaande korte cross, voor behouden aan piste-atleten, kon Alex Vervaet de zeer mooie derde plaats in de wacht slepen. Carlos Des- myter werd hier 28° en Wim Mouton 32°. Bij de scholieren legden Frank Thienpondt en Patrick Van Waes beslag op de 47° en 54° plaats. De gezusters Catharina en In geborg Pauwels namen deel aan de Belgische kampioen schappen veldloop voor vrouwen te Vorselaar. Cat harina kon bij de seniors terugblikken op een uitste kende wedstrijd en werd 56°. Ingeborg werd 61° bij de ju niors. Tijdens de provinciale kampioenschappen te Hof- stade enkele weken voor dien behaalde Catharina Pauwels reeds een verdien stelijke 16° plaats bij de se niors, en Veerle Van der Jeugt werd bij de miniemen 6°, De provinciale kam pioenschappen heren lever den voor Dirk en Raf Vervaet de 8° en 11° plaats op. Op 13 maart kon Dirk Vervaet in de internationale cross «Beker der Vriendschap» in het Franse Brumath beslag leg gen op de derde plaats. Tij dens een indoorinterklub op piste te Beveren behaalden onze dames de 2° plaats op 6 ploegen. Er waren indivi duele overwinningen van Debie Vercauteren, Sofie Meersseman en Veerle Van der Jeugt. De heren werden 3° op 6 ploegen. Hier konden Philip Geers en Patrick Van Waes pronken met indivi duele overwinningen. Ten slotte vermelden we nog de 14' plaats voor Roland Adriaensens en de 30® plaats voor Leonard Buys- sens in de halve marathon van Oostkamp, gelopen op 26 maart jl. Er kwamen maar liefst 210 deelnemers aan de start. ÏVL Tafeltennistornooi te Hamme. De jury onder voorzitterschap van de h. Van De hield de puntenstand bij. (vh) Troelant-A heeft het thuis niet kunnen waarmaken te gen Patro-B en verloor kost bare punten. Vooral de start was slecht. Na vier matchen stond het 0-4 en dat was niet meer goed te maken. Troe- lant zou wel nog sterk terug komen. Patro was echter sterk genoeg om het met 4-6 uit te maken. Gelukkig heeft Troelant-A in Een der zwaartepunten lag deze week in het BAC-lokaal waar leider Madeion op vi site was. De leiders verkre gen snel een mooie 0-2 voor sprong. Halfweg wedstrijd was BAC er nog niet in ge slaagd om deze kleine voor sprong op te vangen: 2-4. Toen Madeion ook het dub bel won. was het duidelijk dat BAC het moeilijk zou gen het bezoekend Aanvankelijk was het wichtig tot 2-2, maar weg wedstrijd liepen de kalen uit tot 4-2. Even werd het zelfs 5-2, maar drie volgende matchen ren voor de bezoekers, er een gelijkspel op het kwam. Dynamica-A heeft wacht een punt moeten We moeten onze mening nog altijd niet herzien. We blijven er bij dat krachtbal een der volledigste en vooral prettigste sporten is die men de jeugd kan aanbieden. En het is warempel spijtig dat men in scholen niet méér aandacht betoont voor de lichaamsontwikke ling der jongeren en dat men bij het verplicht beoefenen van lichaamssporten veelal opteert voor die sporten waarvoor elders gelegenheid te over is om ze te beoefenen en die dadelijk in funktie gesteld worden van «overwinningen» en eigen glorie. Als men het op school zou menen met de gewone li chaamsontwikkeling der jon geren, dan zou men krachtbal als dé verplichte sport in de lagere en middelbare scholen programmeren. Deze sport is daarenboven even aantrekkelijk voor de toe schouwer, wanneer deze zich kan inleven in het spel-sport- beleven van kinderen' Zulks konden we nogmaals vaststel len op zaterdag 9 apnl 1983 op het terrein van de Romainboys te Sint-Amands waar geduren de meer dan 5 volle uren en thousiast aan echte sport werd gedaan door een 34-tal kracht- balploegen die aan zowat on geveer 170 sportievelingen op een 6-tal terreinen de kans boden om zich eens ekstra uit te leven. De organisatoren, de Sint-Amandse Krachtbalvere niging (kortweg SAKK) had den dit keer wel geluk met het weer. Reeds 4 keer diende dit kompetitietomooi uitgesteld wegens de barslechte weers omstandigheden. Maar dat uitstel had dan toch één opmerkelijk voordeel, nl. dat deze bijeenkomst als het ware de finale van de verschil lende bijeenkomsten elders kon genoemd worden. Zaterdag werden de laatste wedstrijden gespeeld Dat wa ren er heelwat 53). Dat zorgde voor de nodige inzet en enthousiasme. Een hele organisatie dus als men bovenvernoemde getal len in aanmerking neemt. Daarmee moeten we voor de zoveelste keer een grote pluim steken op de hoed van be stuurslid Pierre Ringoot, een organisator die heelwat vere nigingen maar al te graag in hun midden zouden hebben. De kadetten van de Krachtbalklub Buggenhout. (Almé) Natuurlijk doet Pierre dat niet alleen. Er is ook de hardwer kende voorzitter Robert Brus selmans en duivel-doet-al Jac- ky Kerremans. Want dat moet je de mensen van de Sint-Amandse Kracht bal nageven, als er werk op de plank is, dan laat niemand ver stek gaan Vandaar dus dat bij deze vereniging alles op wiel tjes loopt. Terug naar het sportgebeuren en het sportterrein waar pupil len - miniemen - kadetten en scholieren uit het ganse Vlaamse land aan de slag wa ren, met uit onze streek ploe gen uit Temse, Opstal, Bug genhout en Sint-Amands. Waarbij de ploegen uit Bug genhout en Opstal zich op voorbeeldige wijze konden meten met gereputeerde ploe gen uit Lede en Hagelstein. Een boeiende en aantrekkelij ke belevenis met volgende uit slagen. Pupillen 1Buggenhout A. 60 2. Lede 54 3. Temse 42 4. Opstal 38 5. Buggenhout B 34 6. Buggenhout C 28 Miniemen 1Lede 64 2. BuggenhoutB 3. Temse 4. Overpelt 5. Opstal 6. DworpA 7. DworpB 8. Buggenhout A 9. Aalst 54 54 51 47 37 32 0 Kadetten: 1. Opstal 2 Lede 3 BuggenhoutB 4 Sint-Amands 5 Dworp 6. Aalst 7. BuggenhoutA 8. Overpelt 9. Temse 10. Hagelstein Scholieren: 1. Buggenhout 2. Aalst 3. DworpB 4. Temse 5. Sint-Amands 6. Hechtel 7. Hagelstein 8. Opstal 9. DworpA kompromis. Vooral wanneer de klubbelangen op het spel staan. Over de jongste prestatie is René De Man tevreden. «Wij wonnen verdiend op Red Star Opdorp. Die ploeg was echt een zwakke oppo nent. Aan de rust was de eindstand reeds bereikt. Bert De Mey was in die pe riode twee keer tot scoren gekomen. Het derde doel punt bracht Chris Rosez tot stand. Niet alleen Red Star Opdorp is haar globaliteit als ploeg liet op mij een zwakke indruk, ook de doel man. Twee van de drie doel punten had hij moeten kun nen verhinderen. Ik zeg dat gewoon als objektieve infor matie. Het is niet aan mij om het proces te maken van een andere ploeg. Ik heb al werk genoeg om mijn eigen 3 te beredderen.» Moet dit Sparta Appels versterking aantrekken het volgend seizoen toonaangever worden? «Iedere versterking is tuurlijk meegenomen. Dfl bij komt echter ook een nancieel aspekt kijken, soonlijk gezien ben ik plan om verder te boi met het materiaal wa< ik thans beschik. Ook: jeugd zal haar kans krij Zij geniet zeker mijn aandacht. Na de komt wedstrijd van komende dag tegen Rapide Lel ben ik zinnens om nog et le oefenmatchen te s| en meteen te spekulerr het vooruitzicht van nieuwe seizoen. E.Dj Tafeltennistornooi te Hamme. Vlierkouter organizeerde een druk bijgewoond nistornooi in zaal De Zouaaf. (vh) Opdorp-Appels 1-3 Sparta Appels doet de ko mende twee seizoenen op nieuw beroep op René De 69 Man. De gewezen K.A.V.D.- 65 er is al twee jaar lid van de 63 Appelse vierdeprovincialer. 67 Een eerste seizoen was hij er 57 speler. Tijdens de nu afgelo- 32 pen kompetitie was hij spe- 28 ler-trainer. Het dient gezegd 24 dat De Man zijn werk voor- 22 treffelijk heeft gedaan. De 21 nieuwe overeenkomst die René De Man met de klub- leiding afsloot is ook in goe- 04 de aarde gevallen bij de 50 spelers. Die waarderen hun 54 speler-trainer omdat die een 50 open beleid voert. We be- 43 doelen daarmee dat, hij zich 43 niet als een diktator doet 42 gelden maar veeleer bereid 37 is tot een gedachtenwisse- 34 ling en in de meeste geval- Aimé l®n voorstander is van een ZEER DRINGEND GEVRAAGD FRISHEID VOOR DE SINT-NIKLASE SPORTKRING

De Voorpost | 1983 | | pagina 38