Bondgalm en Nieuw Marokko kampioen F.G. Desfo - F.C. Sanicentral Vooruitzichten voor de laatste speeldag FC El Aiyoune uit Sint- Niklaas en de Marokkaanse voetbalbeker. Walivo-overzicht LIEFHEBBERSVOETBAL Desio. De ploeg uit Hamme heeft na een lastig kampioenschapseinde de titel op zak. Het ging mum beperkt werden. Club niet zonder stoot of slag en uiteindelijk was het Avanti dat zijn eigen titelkansen met een 65 is er inderdaad in ge- nederlaag verspeelde aan Bondgalm. Bondgalm dat op zeker ogenblik een riante slaagd een 0-0 uitslag te be- achtpuntenkloof had geslagen zag deze puntenkloof zienderogen verkleinen na recente halen en deze was verdiend, puntenverliezen. Avanti dat Bondgalm zelf twee nederlagen toediende ging op het Beide ploegen kregen kan bescheiden Habotim de boot in en voor Bondgalm was het bekeken. Verder doet FMC een sen in overvloed maar geen slechte zaak door thuis te verliezen van het degraderende Paiamos zodat Raap en RMS. die beiden de punten deelden, hun plaats in eerste wellicht zullen behouden. In tweede was de titel reeds Een vluchtschot van Rudy Duyse een tegentreffer wat binnen schot van Inter Ser- Quintelier gaat via keeper trouwens de ruststand was. vice, maar de wedstrijd te- De Ruysscher en dwarslig gen Cup Baert werd aanzien ger in hoekschop. Deze le- als een prestigematch. Inter vert wel gevaar maar geen liet niets aan het toeval over doelpunt want de bal en won met duidelijke cij- scheert de lat en gaat bui- fers 3-0. Bij de degradatie- ten. Cup heeft de boven- kandidaten is het Puyvelde hand en toch zou het in deze dat een flinke zaak doet met periode op achterstand ko- een overwinning op Berg Op men. Een verre uittrap van en Cup dat op eigen terrein keeper De Ruysscher be- verloor zit uiteraard in landt tussen de baklijn. Een slechte papieren. misverstand tussen een In derde afdeling A zijn De Cup-achterspeler en zijn Zwervers op weg de titel te doelman laat een kwieke behalen en in de B-reeks is Fré van Royen toe de stand beiden lukten een doel punt. Uitslag 0-0. Drie Linden behaalde de for- faitskore tegen Oostberg die te zwak uitvielen. De doel punten kwamen via: Dirk Ij- zewijn, Luc D'Haene. Leon Van de Voorde, Arnold Van Der Vreken (2). Het degraderende Rode Dui- vels-team had zondag de derby tegen 1000 Appels af Na de rust werd het zelfs 2-2. Willy Van Duyse werd ge haakt in de stafschopzone en de penalty werd feilloos omgezet door Eddy Heyn- drickx. De VU-ploeg was iets beter en gevaarlijker voor doel maar geen enkele te haspefen. Zou een tweede poging kende sukses. daar- overwinning geen schoon entegen kende United wel afscheid zijn aan de eerste sukses want op tegenaanval afdeling en zou 1000 Appels was het Ronny Pauwels die hun misschien eens een een gestopte bal kon heme- handje toesteken? De dui men en binnentrappen 3-2. veis kwamen via Johan De Naar het einde toe legde Coninck op voorsprong Walivo. F.C. Sanicentral. (dw) het Nieuw Marokko dat zijn te openen wat tevens de Raoul Wuytack met een maar nog voor de rust kwam eerste jaar suksesvol afsluit ruststand was. In de 55' min. vierde doelpunt de eindcij- met het behalen van de titel, heeft De Ruyscher nog even fers vast van deze sportieve 1000 Appels op gelijke hoog te. Na de rust nog kansen Bij onze zondagploegen is *ast met 6611 vrijschop- maar wedstrijd waarin toch drie langs beide zijden maar de de topper Sparta-Car Center s,ilaan wordt het kaf van het gele kaarten vielen name- bezoekers schoten beter en geëindigd in een overwin- koren gescheiden en laat In- lijk voor Jozef Vergouwen juister zodat het voor de Ro; ning voor Car Center en bei- ter zic^ over kompakt (VU), Marcel Leysen en Ben- de Duivels een twintigste den komen nu op gelijke 9eheel 1e beschikken. 55* ny Vercauteren beiden van nederlaag werd. Uitslag 2-3 hoogte. Voor Sparta dat m.'n: een vrij^hop op A. United. Te vermelden de de- met doelpunten van J. De léidina ^iessens wordt voor zoon gelijke leiding van Frans Coninck en Michel Abbeel Rnnnv Piptrcpnc Ho rrc-l*vrff*n- I 7I, /dt-i\ E?1. DT~\:_l. reeds zolang aan de staat, zou de titel wel eens aan hun neus kunnen voor bijgaan, ploegen hun programma be kijken. Voor Sparta is het Duizend Appels en Ronny Piessens de gelegen- Wijmeersch. heid om de stand op 2-0 te Siera II heeft opnieuw pun- Kuuiien vuoi- ï-, i als we beide brengen Een te korte teru3- speelbal brengt De Ruys scher nog even in moeilijk heden maar dit is zowat nog het enige wapenfeit dat Cup tenverlies geleden zodat hun titelkansen tot het mini- (RD), Frank Rossaert, Dirk Meul en Eddy Vermeulen (1000 Appels). Guido G. thuis tegen SK Slachthuis. on. /- i- l 4i. - naar voor brengt. In de 80c Voor Car Center is het thuis D ij tt 4 j r\ t min is het Leon De noeck die tegen United en naar Desfo. n Konklusie: oppassen Spar- «ent is en er 3-0 van maakt ta. In de djcpadatiestojd en c,p he mpperf e er met ,n doet United haasje over met 'ukt. f',4-°. ,e ">°ken. Sanicentral en in de tweede Konklusie: Inter en Cup sim aideling is het Wijnveld dat besI,f Ploe9en d,e vo1; alle troeven in handen 9e°d selzoe" een aanwinst foccft zullen zijn voor de eerste 1000 Appels en VKW 70, bei- afdeling, den middenmoters die niet veel te winnen of verliezen hadden, hebben er een goe- de maar minder sportieve handicap slechts 10 partij van gemaakt, en dit ™or de thuisploeg waarbij langs de zijde van VKW, Als Mark De Roeck het liet af we- verdienstelijke overwinnaar ten" Het werd een onbegon- viel 1000 Appels uit de bus en aan de rust stond de zege Wazoo eens mee in de run voor de titel kreeg Nieuw Marokko op bezoek. Als Nationale reeks DH Welle viert voor de nia. In eerste klasse C en D derde opeenvolgende maal zijn de kampioenen gekend, hun kampioenstitel. Zondag VK Mater en Denderhoutem volgt er de laatste wedstrijd spelen volgend seizoen in tegen Padro Herdersem. En overgangsklasse. Het sym- dan kan er voor Mamix patieke SV Heizijde is ook Brusselmans en zijn maats nog 90 minuten van de titel duchtig gevierd. VK Hamme en Lembeke Dammen uit Dendermonde. feest worden verwijderd. Het speelt in de Walivo's wedstrijd van de week ijzeren wegbaan tegen De reeds vast. De skore was „„.v.*.* „«O rusl was de stand reeds ver- tom «ids"3-0 meTdÓelpum dubbeld. Nog twee doelpun ten von Frank Rossaert, Ka- te" Marokko en een rel Van Bossche en een own- voo! W™°° volgden voor goal van Freddy Van Brit- verdiende 1-4 zege voor som. De tweede helit werd de kersverse kampioenen, gekenmerkt door het onspor- Motoreco en Doregem bei- tiei gedrag van sommige den teanis, df we b«»eg VKW-spelers maar een puik de rangschikking tenigvm- leidende Edmond Van Mie- d™' hebben zaterdag een ghem wist men enkele gele billijke en juiste puntende- kaarten orde op zaken te hng behaald. Bij Motoreco is stellen. VKW kwam langs de Plo«3 afgestemd op de Luc D'Haen op 3-1 maar met eenmansvoorhoede Tony een vluchtschot bracht Roggevoor! en deze is er Frank Rossaert de cijiers op d™ ook m geslaagd zijn 4-1. wat tevens de einduit- aan vier doelpunten slag was. Geel voor Freddy te helPen- Einduitslag 4'-4. Van Britsom. Benny Hen- Zondagreeksen drickx en Jozef Van Poucke United-Volksunie: United (VKW), ook voor Johan Van moest om zijn vel te redden den Berghe (D.A.). punten halen. Op de voor inter Service kreeg Cup laatste plaats stonden ze Baert op bezoek. Beide ploe- immers gerangschikt met gen spelen volgend seizoen hetzelfde puntenaantal als in eerste afdeling. Zij heb- Sanicentral. echter met dit ben dit seizoen een lange verschil dat Sanicentral een nek aan nek race gehad die wedstrijd meer had gewon- in het voordeel van Inter nen en tevens een gemakke- Service is geëindigd, een re- lijkere kalender had dan de den om er een prestigewed- roden van de Wazoo. strijd van te maken en uit- Afgelopen zondag was het eindelijk te mogen zeggen Volksunie dat op bezoek wij zijn de besten. Volgens kwam en tegen deze wispel- onze mening is Inter hier turige voetbalspelers weet volledig in geslaagd. De men nooit. Dame Fortuna tien-puntenkloof die tussen was United gunstig gezind beiden is ontstaan is wel want door omstandigheden iets overdreven te noemen kwam de VU-formatie maar de betere ploeg heeft slechts met negen spelers de titel binnengehaald en opdagen, hetgeen een op- ook de prestige wedstrijd ge- merkelijke handicap bete- wonnen. Beide teams waren kende. De thuisploeg wilde min of meer gehandicapt zo- hiervan zo snel mogelijk dat niets als verontschuldi- profiteren en is hierin ook ging kan aangehaald wor- gelukt. In amper 15 min. tijd den. Van bij de start nam lukte Ronny Van Laere twee Inter de teugels in handen doelpunten maar miste er en wilde een vroeg doel- evenveel. De 2-0 skore was punt. De bezoekende keeper echter geen onoverbrugbare weet enkele gemaakte doel- kloof daar we ondertussen punten te verhinderen zodat een tiende VU-speler noteer- Inter niet in zijn opzet slaagt den. De VU was op tegenak- en na 20 min. zelfs het initia- ties gevaarlijk en op één tief moet overlaten aan Cup. hiervan lukte André Van nen mak en reeds in de 5- mogelijke kam- Normaal geen problemen min werd het 0-1 en aan de Pioenen in overgangsklasse voor de jongens van voorzit- worden. Baasrode speelt ter Alfons Van de Perre. Al- volgend seizoen terug in hoewel trainer André Sep- eerste klasse. VK Hamme tember van Dammen van heeft de beste kansen op de geen enkele moeilijke op- titel. Het speelt thuis tegen dracht terugschrikt. Kerst. Lembeke daarente- (a.t.) gen moet op bezoek bij Zi- Nog enkele speeldagen en de voetbalkampioen schappen zijn bij Walivo weer eens bekeken Span nend zoals gewoonlijk trouwens en voor de eerste maal werden in die kompetities nu ook twee Marok kaanse gastarbeidersploegen opgenomen Voor deze beide teams werd dat een uiterst gunstige kampanje. FC Nieuw Marokko werd kampioen in Walivo's zater dagse derde afdeling reeks B en FC El Aiyoune behaalt straks een dichte ereplaats in de A-reeks van diezelfde derde afdeling. Beter kan moeilijk anders en dat schitterend debuut bij Walivo staat niet alleen op de voetbalkalender van die Marokkaanse ploegen. Ook een soort bekerkompetitie tussen een zestiental Marokkaanse teams, werd bij FC Marokko en FC El Aiyoune op het jaarlijks voetbalprogramma geno men. Deze 16 ploegen behoren dan meestal tot het Vlaamse landsgedeelte: Antwerpen (3), Sint-Niklaas (2), Mechelen (1), Temse (1), Gent (1). en Brussel (8). In deze Marokkaanse bekerkompetitie stonden dan over enkele weken terug FC Nieuw Marokko en FC El Aiyoune tegenover elkaar. Een Sint-Niklase derby trouwens dat toen met 3-1 in het voordeel van FC El Aiyoune werd afgesloten. Voor deze ploeg meteen een reële kans om tot de halve finales van deze Marokkaanse voetbalbeker door te dringen. Daarvoor moet nu nog alleen FC El Amac Antwerpen gewipt worden. Een haalbare kaart trouwens volgens Boua- zizi Larbi, de afgevaardigde van FC Nieuw Marokko, de kampioenenformatie van voorzitter El Haj Abdes- lam waar de sympathieën voor het talentrijke FC El Aiyoune duidelijk merkbaar zijn. Misschien een beet je begrijpelijk, die wederzijdse genegenheid tussen deze twee Marokkaanse voetbalploegen uit Sint- Niklaas... Roger Van Laere Paardesport. De Appelse Zandruiters gaven een opendeurdag op de «Warande». De ruiters gaven met hun paarden een mooie demonstratie, begeleid door de luchtige tonen van Sint-Cecilia. (v) Het debuut bij Walivo heeft voor F.C. Sanicentral uit Sint-Niklaas, al meteen een reekstitel opgeleverd. Dat gebeurde dan in de zondag se tweede afdeling tijdens de vorige kampioenschap pen. Toen werd door F.C. Sanicentral slechts één ne derlaag opgetekend. In de eerste afdeling van het zon dagse voetbal bij Walivo. werd dat echter helemaal anders. De draad van het sukses werd er slechts spo radisch aangeraakt. Vooral tijdens de aanvangsperiode van het kampioenschap. Toen bengelde FC Sanicen tral in de rangschikking van tweede hopeloos achteraan. Samen met F.C. Rode Dui vels trouwens en na een ze vental matchen, hadden de voetballers van Herman Nic- que nog geen enkel punt op het aktief. Tijdens de acht ste speeldag werd dan het voornoemde F.C. Rode Dui vels overwonnen. Volgens de klubleiders van F.C. Sa nicentral stelde zich toen ook een doelwachtersprob leem. Bij de aanwerving van John Cleemput welke samen met Dirk Van Acker de nieu welingen werden bij F.C. Sanicentral. werd dit prob leem degelijk opgelost. Nochtans worstelde F.C. Sa nicentral toen al met een vertrouwenskrisis. Kwam daarbij nog dat die blauw- broeken moeilijk konden skoren en zo'n ploeg, wordt dan als vanzelf een degra datiekandidaat. In die reeks werd F.C. Rode Duivels uit Belsele overigens allang veroordeeld. Tussen F.C. United en F.C. Sanicentral wordt dan straks uitge maakt wie deze ploeg naar de tweede afdeling zal ver gezellen. Desondanks spe len we goed beweren de ver antwoordelijken van F.C. Sanicentral. Of dat voldoen de wordt om het behoud te verzekeren, moet nog even afgewacht worden. Momen teel staan de kansen van F.C. United wéér beter. De ze ploeg won verleden week tegen V.K. Volksunie en bij F.C. Desfo, geraakte F C Sanicentral niet verder dan een drawn. Op zichzelf een behoorlijk resultaat. Temeer omdat F.C. Desfo in Wali vo's zondagse topklasse toch als één van de betere ploegen moet beschouwd worden. Een goede midden motor overigens welke ech ter een beetje te weinig ta lent ontbeert om nog iets hoger te reiken Zoals alle jaren trouwens en eer dich te ereplaats, behoort altijd al tot de verwachtingen van F.C. Desfo. Dat kan thans misschien nog gerealiseerd worden. In dat verband wer den destijds Franky De Ruysscher, Mark Beck, Fred dy Heerwegh en Freddy Van Royen ook aangeworven. Het werd in alle geval een zorgeloos kampioenschap voor F.C. Desfo waar Walter Ruythooren, Wilfried Van Schooten, Rudy Verbeke, Hugo Van Puyvelde en Rudy Smet, nog altijd de stuwen de krachten van uit de be ginperiode zijn. Ook voorzit ter Tony Van Den Eynde en coach Frans Verbeke beho ren tot die groep. Een veran dering bij F.C. Desfo werd ook het terrein voor de thuis- matchen. Sinds de aanvang van het kampioenschap werden deze in de Schy- bergstraat te Belsele ge speeld. Op het terrein der veteranen van F.C, 1000 Ap pels werd vorige zondag ook F.C. Sanicentral ontvangen. Een belangrijke match voor deze laatsten alleszins. Ook voor F.C. Desfo trouwens dat de eerste aanvallen van de wedstrijd op de rekening schreef. Een wedstrijd die achter nooit of slechts zel den hoge toppen zou sche ren Vooral tijdens de eerste helft dan toch niet. Dat werd er eentje uit de middelmaat en op dat peil. floot scheids rechter René Plaquet ook. Storende kritiek op de lei ding werd daar echter uit sluitend door F.C. Sanicen tral geleverd. Een ploeg welke daardoor ook de nodi ge koncentratie op de bal verloor. Niet altijd bevorder lijk voor het samenspel uit eraard dat bij de bezoekers slechts moeizaam van de grond kwam. De eerste tien minuten werd F.C. Desfo dan ook de énigszins domi nerende ploeg. Technisch beter ook dan bij F.C. Sani central alhoewel het doelge- vaar daarbij, niet zomaar onmiddellijk werd opgete kend. Dat bleef zelfs een tijdje uit en alles beperkte zich daar tot een paar schuchtere pogingen. Het eerste vermeldenswaardig doelgevaar .kwam er na die foutieve ingreep op Peter Spittaels van F.C. Desfo. Dat resulteerde zich in een vrijschop van Jozef Verbeke en het vluchtschot van Pat- riek Velders, werd alleen door de deklat gestuit. Toen waren er al een achttal mi nuten gespeeld en het spel- beeld veranderde naar méér evenwichtigheid. Het nam niet weg dat F.C. Sanicen tral zich toen al aan sommi ge scheidsrechterlijke besh- singen ergerde. Een protes terende Dirk Everaert kreeg daarvoor trouwens terecht geel. Nochtans beterde het enigszins bij F.C. Sanicen tral. Meer bepaald het spel- niveau want een paar ge vatte reakties werden toen gekreëerd. Veel doelgevaar leverde dat echter ook al niet op. De wederzijdse ver dedigingen waren daarvoor te goed georganiseerd en de aanvallers, stonden dan ook voor geen gemakkelijke taak. Een eerder onschuldig balverlies bij F.C. Desfo leidde echter naar het ope- ningspunt. Toen ontsnapte Geert D'Hollander en op een vernuftige lobbal van Dirk D'Hondt. stond de lokale goalie machteloos (0-1, 16* min). Nadien en bijna onop gemerkt werd in de talrijke duels méér hardnekkigheid geschoven. Eentje daarvan werd voor de blonde Geert D'Hollander en F.C. Sani central fataal. Na een fou tieve aanpak van Dirk Van Cleemput liet de bezoeken de aanvaller zich verleiden tot een heibeltje en bij een ongepaste reaktie volgde de uitsluiting. Daar kwam alle maal nogal wat bijkijken en op aandringen, inkasseerde de lokale Dirk Van Cleem put tenslotte ook nog geel. Aanvankelijk stond F.C. Sa nicentral door die numme- rieke minderheid een beetje aangeslagen. Daarvan pro fiteerde F.C. Desfo en een hoekschop van Dirk Van Cleemput werd door Gino Maes verzilverd (1-1, 29* min.) Toen werd er voor F.C. Sanicentral het ergste ge vreesd. Temeer omdat Mark De Boes van F.C. Desfo nog eens rakelings voorlangs knalde. Dat werd dan een van die zeldzame doelkan sen uit een eerste helft waarin nogal veel midden veldspel te bekijken viel. Enkele minuten voor de rust werd F.C. Sanicentral dan plotseling door een oeffen- sieve bevlieging gegrepen. Het werden een paar opwin dende momenten een knap pe poging van Dirk D'Hondt, werd door de plaatselijke doelman gestopt. Daarna was het de beurt aan Patrick Goris. Deze raakte de deklat en de herneming, werd door Dirk Everaert over gestuurd. De dwarsligger van F.C. Desfo zou trouwens nog maals redding brengen. Dit gebeurde dan bij een po ging van de reeds vermelde D'Hondt en meteen was de eerste helft bekeken. Alleen F.C. Sanicentral wijzigde tijdens de rust. Daar werd Paul Van Mele vervangen door Roger De Cock. On- 40 - 15.4.1983 - De Voorpost René Plaquet, scheidsrechter van de (dw) danks hun minderheid lieten de kers zich nochtans niet mideren door F.C. tegendeel zelfs en F.C. nicentral werd de metj, aanvallende ploeg Met: vallend minder protest tR 2 wens ook en blijkbaar 1 3 de bolwassing van ca 4 Paul Boddaert tijdens pauze, zijn uitwerking 1 gemist. Bij F.C. Sanicent J J werd nu ook vlotter speeld en F.C. Deslo, raakte daardoor langza j' in moeilijkheden. Een tw 1: tal doelpogingen van D I! D'Hondt bleven echter 1 1* der positief resultaat. D< 1 kon Nasser Verbeke de do man van FC Desfo verc woordelijk voor gesteld den. Deze redde in laat - instantie ook een uitstekt schot van Anatoli Todts. J genlijk zou F.C. Desfo na duidelijk in de verdrukk g f gespeeld worden. Gevo 10' lijke situaties voor het lol le doel bleven daarbij 0 niet. Meermaals hield gi '3. C lie Verbeke afsche#14 3 match bij F.C. Desfo I wanhopig aandringeï J» al F.C. Sanicentral® toen t een doelpunt. Zo wen I een tweetal pogingen Dirk D'Hondt knap gew« en een kopstoot van Rq 5 De Cock, keilde rakelii naast. Daartegen kon F Desfo maar weinig steil 8 C Op een tegenstoot sch 9. E Patrick Velders eens ra j®- F lings voorlangs. Voor de kwam het betere voeti van F.C. Sanicentral. Da bij speelden Dirk Van Ad Dirk Everaert. Anatoli To en Dirk D'Hondt een uitt kende wedstrijd. Op tiental minuten van het de werd deze laatste gens een kwetsuur, verv gen door Franky Deurint Het werd meteen een laat 8. z gok van coach Boddaert de volle inzet te bemad gen. Deze wefd door F Sanicentral niet bereikt F.C. Desfo met Patrick 1 ders, Mark Beek. Jozef 1 beke en vooral Nasser 1 beke als de beteren. 1» tenslotte een deel van puntenkoek kunnen I houden... Roger Van La 1! I 12. 13. I 14 I U al 1 1 2. 4 I 5. I 6. 1 7. 8. 9. t 10. I 11. 12. f 9. C

De Voorpost | 1983 | | pagina 40